Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri

Sayfayı değiştir: << < ..121122123124125126127128129130.. > >> | Sayfayı gösteriyor 126 of 132, mesajlar 5001 to 5040 of 5250
Yazar Mesaj
ozlemzafer
  • Tüm gönderiler : 192
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 09:05:07
Teşekkürler bilgiverdiğin için dün akşam test yaptım normalde dün regly olmam gerekiyordu fakat olmayınca test yaptım sonuç negatif ama ben daha regly olmadım :(

Orjinalden alıntı: 4everCAgirl

Orjinalden alıntı: ozlemzafer

Kızlar ben  henüz kırmızları göremedim test de yapmadım ama ara ara karnıma bır sancı gırıyor fakat hiç hastalancakmışım gibi bir belirti yok offf ne yapsam ben bilmiyorum :(

Hamilelik testi yapman en iyisi.

Baska yerlerde de yazdim, benim adet sancilarim oldu, kirmizilar geldi gelecek diye beklerken hamile oldugumu ogrendim.

Adet sancilarindan baska hicbir belirti de olmadi.  Asiri susamam disinda, gunde 4-5 litre su iciyordum.  Ama o zaten haamilelik belirtisi degil. 

Mide bulantilari 6. haftada basliyor genelde. 

Onun icin adet oncesi haamilelik belirtileri her zaman illa bariz seyler olmuyor, hatta adet oncesi ve beklenen gun gectikten sonra bile bir sure hicbir belirti olmayabiliyor adet sancisi disinda.

Tabii hamileysen o sancilar adet sancisi degil yerlesme sancilari

gülüs83
  • Tüm gönderiler : 3636
  • Bölge: **
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 12:46:30

Teşekkürler bilgiverdiğin için dün akşam test yaptım normalde dün regly olmam gerekiyordu fakat olmayınca test yaptım sonuç negatif ama ben daha regly olmadım :(

canım umarım hamilesindir
eğer hamileysen geç döllenme olunca hemen testte çıkmayabiliyor biraz daha bekle bence  benim arkadaşımın 10 geçmesine rağmen idrarda çıkmamıştı kan tahlilinde bile gebelik yok yazıyordu fakat doktor değerlere bakarak çok yeni bir gebelik dedi ondan çıkmamış
umarım seninkide öyledir

rana42
  • Tüm gönderiler : 709
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 12:56:44
her ay mide bulantısı baş dönmesi herşey var bende piskolojik sanırımbıktım valla nasıl hamile kalınır birbilsem

secilöz
  • Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 12:59:26

Orjinalden alıntı: rana42

her ay mide bulantısı baş dönmesi herşey var bende piskolojik sanırımbıktım valla nasıl hamile kalınır birbilsem

ay ranacım baş sayfalar abakrsan bend e aynı şeyleri yazıyordum senini gibi şimdi 6 aylık bir oğluşum var.kafaya takma canım.bi de ben ovulasyon testi kullandım o ay da hamiş kaldım onu denemeni tavsiye ederim.bi de ilişkiye hamile kalayım diye girme sadece sevdiğini sevildiğini bilmek için gir çok etkiliyo gerçekten de sorcaüğın bişi olursa beklerim

secilöz
  • Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 13:03:20

Merhaba bende 7 aylık  evliyim ve artık çocuk sahibi olmaya karar verdik hamilelik öncesi ilk belirtiler nelerdir bilmiyorum adetime 1 hafta kadar var aksamları ve sabahları mıdemde bır rahatsızlık ve karın bölgemde şişlik hissi var nasıl anlayabilirim hamilemiyim değilmiyim?

merhaba canım bend e bişiler yazayım.hamielelik belirtileriyle adet belirtileri hemen hemen aynı oluyo o yüzden anlaşılması biraz zor anca adetg eçecek ve test yapacaksınız o şekşlde.şimdi bizler yani artık sizler devmlı hamşle miyim diy ebekliyorsunuz ya belirti pek çıkmaz çünkü adet geçeer geçmez test yapar öğrenirsini hamilelik belirtileri genelde 7-8.haftadan itibaren başlıyo o yüzdne belirti takibi yapmamanı tavsiye ederim.çünkü insan hamiş olmazsa o ay hayal kırıklığına uğruyo.sana da ovulasyıon testi öneriyorum.çünkü her ya yumurtlamaya biliyoruz malum en azından yumurtlama takibi yapmış olursun.haydi hayırlısı

garantici
  • Tüm gönderiler : 8
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 13:54:01
merhaba arkadaşlar; bende 18.02.09 tarihinde hastalandım, ve gece 4 te kasıklarımdaki bir sancıyla uykumdan uyandım, ve wc ye gidince de hastalandım.normalde adet günüm çok düzenlidir, her ay 2 gün önden gelir, onda bir sorun yok ama nedense 2 aydır felan hiç bugüne kadar sancı görmezken, kasıklarımda sancı göğüslerimde aşırı hassasiyet ve acıma hissediyorum, atletimi giyerken bile değmesi acıtıyor sanki.Garip birşey ya, bebiş yok ama , gelmeden beni sarsıyor sanırım, ama olsun sarssın varsın, bekliyorum ben onu.

ozlemzafer
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 23.02.2009 09:42:05
3 günlük bir gecikmeden sonra malesefki regly oldum :(

ozlemzafer
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.03.2009 10:38:53

Merhaba kızlar günaydın herkese...

Biz bu ayda çalışmalara devam ediyoruz fakat ben birşey sorucam bu ovulasyon donemınde kanama oluyormu acaba ben son 2 gundur akıntı ile kanama görüyorum çok az ... acaba neden... :(:(

gülüs83
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.03.2009 10:48:02

Biz bu ayda çalışmalara devam ediyoruz fakat ben birşey sorucam bu ovulasyon donemınde kanama oluyormu acaba ben son 2 gundur akıntı ile kanama görüyorum çok az ... acaba neden... :(:(

canımmm evet kimi insanda oluyor benim arkadaşımda öyle
bak ne güzel işte yumurtladığını daha kolay anlarsın  bu iyiye işaret inşallah yakında güzel haberlerini alırız

ozlemzafer
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.03.2009 10:53:52

Orjinalden alıntı: gülüş83

canımmm evet kimi insanda oluyor benim arkadaşımda öyle
bak ne güzel işte yumurtladığını daha kolay anlarsın  bu iyiye işaret inşallah yakında güzel haberlerini alırız

Gülüşcüm ağzından bal damlıyor inşallah arkadasım ya bilmiyorum iki gündür kasık ağrısı ile akıntımda az az kanama görüyorum inşallah iyi sonuçlanır

gülüs83
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.03.2009 11:09:34
özlemcim eğer ki tahmini yumurtalama gününse muhtemelen kanama ondandır yok eğer yumurtlama günün geçtiyse şöyle 1 hafta filan bu lekelenme bebiş yerleşmeside olabilir ama genelde yerleşme kanaması beklenen adet gününde veya 1-2 gün öncesinde gelebilir

ozlemzafer
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.03.2009 13:06:50

Orjinalden alıntı: gülüş83

özlemcim eğer ki tahmini yumurtalama gününse muhtemelen kanama ondandır yok eğer yumurtlama günün geçtiyse şöyle 1 hafta filan bu lekelenme bebiş yerleşmeside olabilir ama genelde yerleşme kanaması beklenen adet gününde veya 1-2 gün öncesinde gelebilir

Anladım gülüşcüm bugun tahmini yumurtlama günüm oyüzden olabilir ozaman:)

kelebek39
  • Tüm gönderiler : 1
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 07.03.2009 11:45:47
merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.benim de adet düzensizliğim var.bu ay 11 gün geciktim.bu arada 2-3 gündür koyu renk ve genelde 1-2 damlayı geçmeyen koyu renk akıntım var.eczaneden test alıp yaptım ama malesef negatif çıktı:( ama hala adette olamadım.ne yapmalıyım?

DERYAAYDIN
  • Tüm gönderiler : 63
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 16.03.2009 16:22:08
HERKESE MERHABALAR. BU ADET DÖNEMİNDEN NEFRET EDİYORUM. ACABAMI DEMEKTEN. KARNIM FELAKET AĞRIYOR. AMA İÇİMDEKİ HİSDE BEBİŞ VAR DİYOR. NE BİLİM BU AY O KADAR GARİP DUYGULAR İÇİNDEYİMKİ . SANIRIM PSİKOLOJİMİ BOZDUM. HERŞEYİN HAYIRLISI BİLİORUM. AMA GÖNÜL İŞTE UMUYOR. GELMEEEE KIRMIZILARRRR GELMEEEE ARTIKKK. BEBİŞİM GELSİN BANAAA

4everCAgirl
  • Tüm gönderiler : 3904
  • Bölge: New York, NY
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 16.03.2009 18:51:27

Orjinalden alıntı: kelebek39

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.benim de adet düzensizliğim var.bu ay 11 gün geciktim.bu arada 2-3 gündür koyu renk ve genelde 1-2 damlayı geçmeyen koyu renk akıntım var.eczaneden test alıp yaptım ama malesef negatif çıktı:( ama hala adette olamadım.ne yapmalıyım?

Doktora gitmelisin. Gecmis olsun. Bende de adet duzensizligi vardi...

fikosss
  • Tüm gönderiler : 4
  • Katıldı: 28 August 2009
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 28.08.2009 18:30:17
marhaba aranızda yenıyım sıteyı cok begendım samımıyetınıze denecek yok zaten herkez aynı dılek pesınde ben her ay beklıyorum ama sadece bel agrım ve karnımda kasılmalar oluyor goguslkerımde sıskınlık ve hassasıyet olmassa olmazlardanmı mıde bulantılarımı tam anlıyamıyorum cunkı ramazan dolayısıyla aclıktan olabılır lutfen bırı sorularıma yanıt versın

behican
  • Tüm gönderiler : 309
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 29.08.2009 13:23:32
fikosss

marhaba aranızda yenıyım sıteyı cok begendım samımıyetınıze denecek yok zaten herkez aynı dılek pesınde ben her ay beklıyorum ama sadece bel agrım ve karnımda kasılmalar oluyor goguslkerımde sıskınlık ve hassasıyet olmassa olmazlardanmı mıde bulantılarımı tam anlıyamıyorum cunkı ramazan dolayısıyla aclıktan olabılır lutfen bırı sorularıma yanıt versın

canım adet belirtileri ile hamilelik belirtileri neredeyse aynı zaten adet gününün geçiş olması en dogru sonuçlardan birisi .burada bu belirtilerle hamilemiyim diye aylarca yıllarca bekleyenler var.sonuçta bunlar psikolojik olarakta insanı etkiliyor. bence çok bu işe odaklanma ve gününü bekle hayırlısı olur inşallah

stef
  • Katıldı: 08 September 2009
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.09.2009 16:50:18
merhaba benimde 3yıldır bebeğim olmuyo
eşim varikosel ameliyatı oldu 2yıl önce yinede bişey değişmedi
3 defa aşılama oldum birsürü tedavi süreci anlıycağan
çok zor sana katılıyorum her hastalık günüm yaklaştığında resmen kahraluyorum
yasamayan anlayamaz bu duyguyu.

gülüs83
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 09.09.2009 09:36:06
stef

merhaba benimde 3yıldır bebeğim olmuyo
eşim varikosel ameliyatı oldu 2yıl önce yinede bişey değişmedi
3 defa aşılama oldum birsürü tedavi süreci anlıycağan
çok zor sana katılıyorum her hastalık günüm yaklaştığında resmen kahraluyorum
yasamayan anlayamaz bu duyguyu.

öyle böyle derken bizimde evliliğimiz 3 yıl 9 ay oldu ocakta 4 yıl olacak ve ben hala hamile değilim belki evlenir evlenmez hamile kalsaydım şimdi en az 3 yaşında bi çocuğum olacaktı ama olmadı yinede herşeye rağmen hayırlısı olsun dedik gülüp geçtik oysa evlenirken bu kadar bekleyeceğim hiç aklıma gelmezdi olur mu olmaz mı diye de düşünmemiştim hiç kader işte..

ben artık adet olunca üzülmüyorum belirti filanda aramıyorum yaklaşık 1 yıldır böyle ilk günler çok üzüldüm çok kahroldum ve ağladım en yakınlarımın hamile haberini almak beni hem sevindirdi hem içimi burktu benimki neden olmadı diye düşünüyor işte o zaman insan..

başkalarının bebeğini severken herkesin gözünün üstümde olduğunu biliyorum üzülenleri acıyanları hissediyorum 3 yaşında yeğenimin bile el açıp allahım teyzeminde bebeği olsun demeside ayrıca acıtıyor içimi gözyaşlarımı kimse görmüyor içime akıtıyorum sel olup akıyor fırtınalar kopuyor içimde bunuda kimse bilmiyor..görmüyor..görmemeli zaten ben hep en başından beri güçlü durdum güçlü görünmek zorundayım oysa her dik duruşumda içimde yıkılan dağılan parçalarım oldu  toparlayamadım..

teselli istemiyorum artık bana üzülme elbet olur dedikleri zaman tepeme kocaman taş düşüyor sanki,aman benim çocuğum olduda noldu çok yaramaz seninkide böyle olacaksa hiç olmasın diyorlar bide bana sizeneee!! kimenee!! yaramaz olacaksada olsun ben razıyım ben böyle beklerken bana bu söylenirmi herkese kırgınım küsüm ama kimsenin haberi yok..

belki birgün gelecek bende hamile kalıcam niye olmasın ki yumurtaya can veren Allah diriyi öldüren,ölüyü dirilten o herşeye gücü yeten o bana mı bir evlat vermeyecek isterse onuda hemen verir yanında o kadar çok ki ama en hayırlı zamanı en doğru zamanı o bilir herşeyi Allaha bıraktım hakkımıza hayırlı olanı versin amin..

***ATIKUS***
  • Tüm gönderiler : 1338
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 09.09.2009 15:35:58
Canım yaaa ne kadar da dolmuşsun...
Ne desem bilmeme ama şunu bil en içten duygularımla dua ettim sana.
Ve etmeye de devam edeceğim.

O münasebetsiz insanlara da kulaklarını tıka...
Herşeyin hayırlısı senin de imtihanın bu demek ki.
Umarım her şeyin gönlünce olacağı günler de uzak değildir.
Mevlam yar ve yardımcın olsun...

GAMZELİ CANKUŞUM

gülüs83
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 09.09.2009 16:12:09
***ATİKUS***

CANIM BENİMMM
EVET NASIL DOLUYUM ANLATAMAM BURAYA YAZMAKLA BİTMİYOR MALESEF NE YAZSAM HİÇ BİŞEY İÇİMDEKİ ACIYI TARİF EDEMİYOR SANKİ YAZMADIĞIM O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ 3 YILA O KADAR ÇOK ŞEY SIĞDIKİ ANLATMAYA YÜREĞİM YETMİYOR

DUANA AMİNN DİYORUM SAMİMİYETİNİ GÖNÜLDEN HİSSETTİM EMİN OL ALLAHIM SENİNDE GÖNLÜNÜN MURADINI VERSİN

EVET BUDA BENİM SINAVIM HERKESİN YÜKÜ KENDİSİNE AĞIR GELİRMİŞ BELKİ BUDA BANA AĞIR GELİYOR DİLERİM Kİ RABBİM BU YÜKÜ KALDIRIR BİRGÜN OMUZLARIMDAN

YAZDIKLARIN İÇİN TEŞEKKÜRLER KENDİNE İYİ BAK

Angel..
  • Tüm gönderiler : 1045
  • Bölge: İstanbul..
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 10.09.2009 11:44:52

Canım ya selam..Gülüş'cüm nasılsın canım? Gerçi yazılarından anlıyorum nasıl olduğunu,yazıcam hep fırsatım olmuyor doğru dürüst..Üzülme demek boş,üzüleceksin..Hepimiz üzüldük,ağladık..Bi dönem bu durum çok ağır basmıştı bu sayfalarda..Hiçbirimiz bebek sahibi olamıyorduk neredeyse..Ama zamanla,Rabbim nasip etti çoğumuza ve teker tekere hamile sayfalarına yazmaya başladık..Kimimiz bebeğini kaybetti,kimimiz yola devam etti..Bizim de evleneli 6 yılımız doldu Temmuz'da..Yaklaşık 3,5 yıl kadar bekledik..Hatta eşim,şu mevsimde hamile kalırsan,şu mevsimde doğum olur,şirketin yoğun olmadığı bi deneme denk getirelim diye,hesaplar bile yapıyordu..Şimdi ise ne aptalmışım diyor..Çünkü ilk gebeliğim düşükle sonuçlandı..Hatırlarsan,bi ara uzun uzun anlattım hikayemi ..Sonra da iki kayıp daha,kimyasal gebelik dedikleri..Velhasıl,evlat kokusunu içime çekmek nasip oldu bana..Ama bunun dışında,hayatım süper de gitmiyor açıkçası..2 yıl önce annemi kaybettim ve babam şu an akciğer kanseri ..Ama yine de şükür diyorum,kızım ve eşim yanımda..Teselli etmiyorum seni kızma bana :)..Kendimi anlatıyorum kısaca..Elden bişey gelmeyince çok üzücü bir süreç bu..Ama tez zamanda hayırlı,sağlıklı bir evlat diliyorum sana ve eşine..Rabbim biliyor en hayırlısı ne zaman..Bize çok kötüymüş gibi gelen şeyler,bazen de hayıra dönüşüyor..Ama tam tersi de olmuyor değil..Ne diyelim..Kısmetten öte yol yokmuş..

Bana da çok sordular,bebek yok mu diye hep..Cevap vermekten yoruluyor insan..Başıma gelenleri anlatınca da acıyarak bakıyorlardı ehehe ..Valla kim acınası durumda,kim değil,hiç belli olmuyor şu hayatta..Ne oldum değil,ne olacam demeli..Uzattım yaaw yine,yazmakla bitmez sen de biliyon..Yine görüşmek üzere kal sağlıcakla :*

gülüs83
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 10.09.2009 13:08:26
Angel..

Canım ya selam..Gülüş'cüm nasılsın canım? Gerçi yazılarından anlıyorum nasıl olduğunu,yazıcam hep fırsatım olmuyor doğru dürüst..Üzülme demek boş,üzüleceksin..Hepimiz üzüldük,ağladık..Bi dönem bu durum çok ağır basmıştı bu sayfalarda..Hiçbirimiz bebek sahibi olamıyorduk neredeyse..Ama zamanla,Rabbim nasip etti çoğumuza ve teker tekere hamile sayfalarına yazmaya başladık..Kimimiz bebeğini kaybetti,kimimiz yola devam etti..Bizim de evleneli 6 yılımız doldu Temmuz'da..Yaklaşık 3,5 yıl kadar bekledik..Hatta eşim,şu mevsimde hamile kalırsan,şu mevsimde doğum olur,şirketin yoğun olmadığı bi deneme denk getirelim diye,hesaplar bile yapıyordu..Şimdi ise ne aptalmışım diyor..Çünkü ilk gebeliğim düşükle sonuçlandı..Hatırlarsan,bi ara uzun uzun anlattım hikayemi ..Sonra da iki kayıp daha,kimyasal gebelik dedikleri..Velhasıl,evlat kokusunu içime çekmek nasip oldu bana..Ama bunun dışında,hayatım süper de gitmiyor açıkçası..2 yıl önce annemi kaybettim ve babam şu an akciğer kanseri ..Ama yine de şükür diyorum,kızım ve eşim yanımda..Teselli etmiyorum seni kızma bana :)..Kendimi anlatıyorum kısaca..Elden bişey gelmeyince çok üzücü bir süreç bu..Ama tez zamanda hayırlı,sağlıklı bir evlat diliyorum sana ve eşine..Rabbim biliyor en hayırlısı ne zaman..Bize çok kötüymüş gibi gelen şeyler,bazen de hayıra dönüşüyor..Ama tam tersi de olmuyor değil..Ne diyelim..Kısmetten öte yol yokmuş..

Bana da çok sordular,bebek yok mu diye hep..Cevap vermekten yoruluyor insan..Başıma gelenleri anlatınca da acıyarak bakıyorlardı ehehe ..Valla kim acınası durumda,kim değil,hiç belli olmuyor şu hayatta..Ne oldum değil,ne olacam demeli..Uzattım yaaw yine,yazmakla bitmez sen de biliyon..Yine görüşmek üzere kal sağlıcakla :*

ayhh bi solukta okudum yoruldum valla
canım benim iyiyim ben sen böyle yazdığıma bakma arada duygu seline kapılıp yazıyorum işte ama genel anlamda iyiyim şükür sen nasılsın ne var ne yok

beni teselli edebilirsin sizlerden kızmıyorum hele hele bazı engellerden sonra bebeğine kavuşmuş olan annelerin tesellisi hiç kızdırmıyor beni aksine umut oluyor buna inan ben sadece kendi çevremden olan kişilere alınıyorum kızıyorum bazen boş konuşuyorlar

herşeyden önce herşeyin hayırlısını istiyorum özlem'im sağlıklısını istiyorum eğer keşke olmasaydı diyeceksem hiç olmasın diyorum
allahım önce bizlere sağlık afiyet versin hamile kalmak yetmiyor ki hamile kaldıktan sonrada birsürü tedirginlik telaş başlıyor

bu arada annenin mekanı cennet olsun babanada çok geçmiş olsun çok üzüldüm anne babalara çok üzülüyorum beniimde babam hasta biliyorum nasıl bişey olduğunu çok yıpratıyor insanı rabbim ele ayağa düşürmesin

bu mübarek günde babana rabbim acil şifalar versin ve tüm hasta olanlara şifa bekleyen herkese dermansız dert vermesin rabbim amiinnn

kendine çok iyi bak canım zaman ayırdığın için saol çok öptüm

Angel..
  • Tüm gönderiler : 1045
  • Bölge: İstanbul..
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 10.09.2009 16:10:27

Teşekkür ederim canım,iyiyiz çok şükür..Ayrıca babam için de sağol,senin babana da çok geçmiş olsun..Hastalıklar,dertler hep bizler için ama işte....

Bebek özlemi çok başka bişey..Çekmeyen anlayamaz..Gerçi herşey öyledir ama..Dışarıdaki insanların ne dediklerine gerçekten aldırma Gülüş..İnsanlar bebeğin olduktan sonra da konuşacak duracak çünkü ..Valla inan,herkes bana yol göstermeye çalışıyor,sanki ben hiçbişey bilmiyorum..En basitinden,markete gittiğimde,kasiyer kız bana,"ayy üşümez mi ayakları?" diye soruyor ..Yaw ben bilmez miyim,üşür mü üşümez mi? Her bebeği en iyi annesi bilir ve tanır..Ona göre de davranır..Ben de ilk zamanlarda sinirleniyordum ama şimdi gülüp geçiyorum..İnsanlar gerçekten boş konuşabiliyorlar,özellikle de bilmedikleri konularda..Bu biraz da biz Türklere has bi davranış ..Yani bebekten önce de sonra da herkes lak lak edebilir,sallaaa ..Gelicem yine,Sena ağlıyo,biz de seni öptük teyzesi :*

***ATIKUS***
  • Tüm gönderiler : 1338
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 10.09.2009 17:34:09
gülüş83

***ATİKUS***

CANIM BENİMMM
EVET NASIL DOLUYUM ANLATAMAM BURAYA YAZMAKLA BİTMİYOR MALESEF NE YAZSAM HİÇ BİŞEY İÇİMDEKİ ACIYI TARİF EDEMİYOR SANKİ YAZMADIĞIM O KADAR ÇOK ŞEY VAR Kİ 3 YILA O KADAR ÇOK ŞEY SIĞDIKİ ANLATMAYA YÜREĞİM YETMİYOR

DUANA AMİNN DİYORUM SAMİMİYETİNİ GÖNÜLDEN HİSSETTİM EMİN OL ALLAHIM SENİNDE GÖNLÜNÜN MURADINI VERSİN

EVET BUDA BENİM SINAVIM HERKESİN YÜKÜ KENDİSİNE AĞIR GELİRMİŞ BELKİ BUDA BANA AĞIR GELİYOR DİLERİM Kİ RABBİM BU YÜKÜ KALDIRIR BİRGÜN OMUZLARIMDAN

YAZDIKLARIN İÇİN TEŞEKKÜRLER KENDİNE İYİ BAK

Canım yeni gördüm mesajını...
Ben bu hayatta kimseyi takmamayı öğrendim.
Emin ol senin hakkında konuşanların çoğu seni çekemeyenler.
Bebek özlemim çok uzun sürmedi benim ama yine de insanlar konuşacak bir şeyler buldular.
İlk gebeliğim düşükle sonuçlandı bilirsin...
Onun ardından bile "zaten tedaviyle olmuştu tutmamış işte" diyenler oldu.
Tedaviyle olmadı aslında, gerçi olsa ne olurdu ki...
Allah nasip etsin de...

Oğlumun hastalığında da çok sinirlendiğim anlar oldu.
Bağırsaklarında doğuştan bir anomali vardı.
Acil ameliyata alındığında kayınvalideme ulaşamayınca bir komşusunu arayıp haber vermiş görümcem.
Daha sonrasında kayınvalidem görümceme kızmıştı "Niye onlara söyledin.
Doğuştan hastalıklı derler" demişti de çok sinirlenmiştim.
Evet doğru oğlum doğuştan hastaydı ama Allah'ın izniyle artık değil.
Ve onu en çok ben seviyorum.
Ömür boyu sürecek bir engeli olsa da sevecektim.
Kimsenin ne dediği de umrumda olmayacaktı.
Ve o zaman da olmadı  inan.

Niye bunları anlatıyorum.
Demem o ki hepimizin imtihanı farklı, beni de oğlumla sınadı rabbim.
İki ay her gün öldüm tekrar dirildim.
Ama bir gün bile isyan etmedim.
Ve şükür ki rahatsızlığından eser kalmadı.

Evet senin durumun da zor.
Çok bekledin bebeğini biliyorum az çok yaşadığın süreci.
Ama sana hep şöyle dua ediyorum.
Allah hayırlı zamanda sağlıklı sıhhatli bir evlat versin.
Hiç bir zaman acısını yaşatmasın.
Varsın biraz daha bekletsin seni bebeğin.
İş ki uzun bir ömrü olsun ve seni hiç bırakmasın...

İçimden bir his de er ya da geç anne olacağını söylüyor.
İnşallah o mutlu günlerini de burada bizimle paylaşırsın...
Oğluşumla seni çok öptük teyzesi...

Bu arada Özlemcim babana da çok geçmiş olsun.
Yeni gördüm çok üzüldüm...

<mesaj tarafından düzenlendi ***ATİKUS*** on 10.09.2009 17:38:54>

GAMZELİ CANKUŞUM

__ANKA__
  • Tüm gönderiler : 5817
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 11.09.2009 00:29:38
gülüş................

okuyunca tebessüm ettim mesajına..şöyle bir iç geçirdim..ey insanoğlu!!!!!!!!!!!!!!

sabırsız,aceleci,ısrarcı.....
zamana yanik olduğunu düşünerek ruhundan taş çalan,kulluğunu imtihan eden insanoğlu...
lafım sana değil..kendime...
şimdi bakıyorum şöyle,daha az önce geldi yadıma,2 yıl önce bebeğim olacak mı endişelerim vardı...
1 yıl önce ya bebeğimi kaybedersem...yada seneye bu vakitlerde kocaman olacak diye bekleyişim..
şimdi ise yok neden yemek yemiyor,
yok ne zaman yürüyecek yok bilmem ne....zaman akıp geçiyor...

kimi 5 aya kimi 5 yıla kavuşuyor arzuladığına...
umudunu diri tutan daima kazanıyor...
elleri duaya açmak değil maharet,inanarak dua etmek..inadına inanmak...
sana acımak da kimin haddine...kimin!!!!sana acıyana gülerim ben..sen de gül...
ne mutlu ki tertemiz,Rahmanın katında tertemiz olan 3 yaşındaki cennet kokulu bir masum çocuk
sana ve bebeğine dua ediyor...ne mutlu sana ne mutlu....
bunca dua geri çevrilir mi gülüş...
olgunlaşıyorsun...
hamur şekil alıyor...
Rahman seni hazırlıyor...meşakkatli bir yol...
bazen gülü toplarken dikenin kanattığı eli görmezsin ama bazen de dikene kızar gülü derdiğini unutuverirsin...

dikensiz gül kokmaz...
ben senin evlat sahibi olacağını,
evinde bıc bıc seslerin olacağına,
'ANNEM' DİYE SANA KOŞACAK YAVRUNA
o günlerin geleceğine kalben inanıyorum...

lütfen teselli etme kendini..teselli edilecek bi durumun yok...
bebeğine mektuplar yaz,
o geldiğinde uyuturken ona okuyacağın en anlamlı sözler şimdiden karalamaya başla...
mutlu et kendini
mutlu et meleğini....

kızımla seni çooooooooooook öpüyoruz...
siz yalnız değilsiniz..duaya konu olan insan,nasıl yalnız hisseder kendini???nasıl acıyabilir ona bedenler???
umutların Allah'a emanet olsun...

gülüs83
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 11.09.2009 09:57:49
özlemcim,haticem ve bisetimm desteğiniz için çok teşekkür ederim yalnız değilmişim bunu bi kez daha anladım

haticecim ne kadar güzel tarif etmişsin anneliği ne kadar içten anlatmışsın yavrunu,
yaşadıklarına üzüldüm ama geçmiş hepsi inşallah bidaha hiç üzülmezsiniz kimin başına ne zaman ne geleceği belli olmuyor o yüzden rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin
herkesin sınavı farklı gerçektende etrafıma şöyle bi dönüp bakıyorum herkeste bi sorun kimse dört dörtlük yaşamıyor rabbim kimseye taşıyamacağı yük vermesin

bende seni ve kuzunu çok öpüyorum annesi kendinize çok iyi bakın hep mutlu olun inşallah

gülüs83
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 11.09.2009 10:14:43
__ANKA__

gülüş................

okuyunca tebessüm ettim mesajına..şöyle bir iç geçirdim..ey insanoğlu!!!!!!!!!!!!!!

sabırsız,aceleci,ısrarcı.....
zamana yanik olduğunu düşünerek ruhundan taş çalan,kulluğunu imtihan eden insanoğlu...
lafım sana değil..kendime...
şimdi bakıyorum şöyle,daha az önce geldi yadıma,2 yıl önce bebeğim olacak mı endişelerim vardı...
1 yıl önce ya bebeğimi kaybedersem...yada seneye bu vakitlerde kocaman olacak diye bekleyişim..
şimdi ise yok neden yemek yemiyor,
yok ne zaman yürüyecek yok bilmem ne....zaman akıp geçiyor...

kimi 5 aya kimi 5 yıla kavuşuyor arzuladığına...
umudunu diri tutan daima kazanıyor...
elleri duaya açmak değil maharet,inanarak dua etmek..inadına inanmak...
sana acımak da kimin haddine...kimin!!!!sana acıyana gülerim ben..sen de gül...
ne mutlu ki tertemiz,Rahmanın katında tertemiz olan 3 yaşındaki cennet kokulu bir masum çocuk
sana ve bebeğine dua ediyor...ne mutlu sana ne mutlu....
bunca dua geri çevrilir mi gülüş...
olgunlaşıyorsun...
hamur şekil alıyor...
Rahman seni hazırlıyor...meşakkatli bir yol...
bazen gülü toplarken dikenin kanattığı eli görmezsin ama bazen de dikene kızar gülü derdiğini unutuverirsin...

dikensiz gül kokmaz...
ben senin evlat sahibi olacağını,
evinde bıc bıc seslerin olacağına,
'ANNEM' DİYE SANA KOŞACAK YAVRUNA
o günlerin geleceğine kalben inanıyorum...

lütfen teselli etme kendini..teselli edilecek bi durumun yok...
bebeğine mektuplar yaz,
o geldiğinde uyuturken ona okuyacağın en anlamlı sözler şimdiden karalamaya başla...
mutlu et kendini
mutlu et meleğini....

kızımla seni çooooooooooook öpüyoruz...
siz yalnız değilsiniz..duaya konu olan insan,nasıl yalnız hisseder kendini???nasıl acıyabilir ona bedenler???
umutların Allah'a emanet olsun...

CANIM BENİM YİNE KLAVYEYİ İNLETMİŞSİN VE BENİMDE YÜREĞİMİ TİTRETTİN GÖZLERİM DOLDU HEMEN BURNUM YANDI
YAZIP YAZIP SİLİYORUM NE YAZSAM SENİN YAZDIKLARININ KARŞINDA SÖNÜK KALIR
HEP YANIMDA OLDUN UMUT OLDUN RABBİM SENİNDE MURADINI VERSİN YAVRUNU SAĞLIKLA ANALI BABALI BÜYÜTMEYİ NASİP ETSİN

EVET BANA DUA EDEN ÇOK KİŞİ VAR SİZLER VE AİLEM RABBİM KABUL EDER İNŞALLAH SİZLERİN DUASIYLA OLACAK BİRGÜN İNANIYORUM

YEĞENİM DÜN YİNE DUA ETTİ BANA ANNESİ NAMAZ KILARKEN GELİP YANINA OTURDU ELLERİNİ AÇTI ALLAHIM NOLURSUN TEYZEME BEBEK VER LÜTFEN ALLAHIM DEDİ VE SONRA DÖNÜP BANA TEYZE ÜZÜLME SANA BEN BEBEK ALICAM DEDİ YAVRUM BENİM OYUNCAK BEBEK SANIYOR HERALDE ANNE ÇARŞIYA GİDİM ALİM DEDİ RABBİM GÖRÜYOR BUNLARIN HEPSİNİ O YÜZDEN İÇİM RAHAT RABBİME SIĞINDIM ONA GÜVENİYORUM EN HAYIRLI ZAMANI EN DOĞRU ZAMANI O BİLİYOR

BENDE AZRAMLA SENİ ÇOK ÇOK ÖPÜYORUM SENDE BENİM İÇİN AZRAYI ÖP Bİ KERE DAHA BÖYLE DERİNDEN KOKLAYARAK ÖP AMA

KENDİNE ÇOK İYİ BAK ALLAHA EMANET OLUN

simgen
  • Tüm gönderiler : 2
Ynt:Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 18.09.2009 06:02:21
selam, ben de araniza yeni katildim..

deryay
  • Katıldı: 23 October 2009
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 23.10.2009 09:33:40
yazıları okudukça herkesin aynı şeleri yasadığını görüyorum .bugün adet günüm olmım diye dua ediyorum.6 aydır doktora gidiyorum. enson progesteron tahlilim 31,9 çıktı. sabredemiyorum bugün test alcam sabah ilk idrarlamı yapsam acaba aksam da belli olurmu

eyinas
  • Katıldı: 22 April 2010
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 22.04.2010 11:29:55
ben yeni katıldım aranıza 1,5 yıllık evliyim artık cocuk dusunmeye basladık bu ay itibari ile adetime 8 gun kaldı ama şimdiden bel ve kasık agrıları gogus hassasıyeti ve uyku hali surekli bazen cok kısa bulantı hissim var bıde guluncek şeylere aglıyorum
acaba hamilemiyim idrar ve kan testi için erken dıye dusunuyorum ama cokta merak ediyorum acaba ıdrarda baksam bu kadar erken cıkarmıki..

eyinas
  • Katıldı: 22 April 2010
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 23.04.2010 13:47:38
bugun merak edip baktım idrardaki teste negatif çıktıhoş daha adetime bir hafta daha cok erken..

gülüs83
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 24.04.2010 11:23:08
eyinas

bugun merak edip baktım idrardaki teste negatif çıktıhoş daha adetime bir hafta daha cok erken..

canım öncelikle hoşgeldin
üzülmek ağlamak için daha çok erken değil mi idrar testine ne diye yaptın idrara testinde hemen çıkmaz ki negetif çıkacağı belliymiş zaten 1 hafta varmış daha boşuna üzmüşsün kendini
hem bak daha 1.5 yıllık evliymişsin şimdiden takma bu kadar kafana tavsiyem olsun kafaya takıncada zor oluyor dilerim ki bu ay hamilesindir hayırlı haberler verirsin bizlere ve daha fazla beklemezsin inşallah

demird
  • Katıldı: 10 September 2010
Ynt:Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 10.09.2010 14:32:57
merhaba arkadaşlar benimde 2-3 gündür feci kasık ve bel ağrım var ayrıca dün akşamda lekelenmem oldu,umutlanmıyorum bebiş die adetimin de olması lazım artık,hiç böle bekletmezdi,stres yaptım...

ozlem25
  • Katıldı: 12 September 2010
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 12.09.2010 00:54:07

ozlem25
  • Katıldı: 12 September 2010
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 12.09.2010 01:00:38
Merhabalar.Ben de 4 aydır bebiş istiyorum.Amam 3 aydır hep hayal kırıklığıBu ay adetim 3 gün gecikti.Ama adet belirtilerim var.Normalde hiç gecikmezdi.Sadece bebiş düşündüğümüz ilk ay bu kadar gecikmişti aşırı stersten sanırım.geçen ay dr. ya gittim.pko teşhisi koydu.Bu ay bebiş olmazsa doğum kontrol hapıyla tedaviye başlayacağım.Kafam çok karışık doğum kontrol hapı yumurtlamayı önlüyor zaten.Ne yapacağımı bilmiyorum.İnşallah hamileyimdir de bunlara gerek olmaz.ama pko varken hamilelik zor diyorlar.

meryem4235
  • Katıldı: 01 October 2010
Ynt:Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 01.10.2010 12:13:56
arkadaşlar hepinize merhabalr. internette adet öncesinde başka hamilelik belirtisi varmıdır diye araştırırken buldum bu forumu, dün geceden beri ilk sayfadan itibaren okudum ve ardından hemen üye olup aranıza katılmaya karar verdim.

2 yıllık evliyim, ağustosta bıraktım korunmayı geçen ay epey çalıştık bebek için ama bişey olmadı, eylül ayı içinde sadece 2 kez çalışma oldu (nedense ben bu ay cinsellikten soğumuştum).
2 eylülde adet olmuştum geçen ay, ve bugün 1 ekim yani yarın tam olarak adetimde bir aylık gecikme olmuş olacak.. ben de mide bulantısı yorgunluk falan diye belirti yok hiç.. sadece göğüslerimde hassasiyet oldu ve bi de bir haftadır falan ateşim var genelde.
kendimi hamile gibi hissetmiyorum ama ortada gözüken adet de yok. 3 eylül olmadan da test yapmak istemiyorum hayal kırıklığı olmasın diye..

sizce hamilemiyim dersiniz?

fems
  • Tüm gönderiler : 3906
Ynt:Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 04.10.2010 08:50:21
İnşallah hamilesindir canım bir zamanlar bende bu sayfanın müdavimiydim 2006 eylül ayında üye olmuştum üstünden 4 yıl geçti ve şu an 2 prensesim var allaha şükür darısı sana bu ay olmasa bile ümidini yitirme 

burcum60
  • Tüm gönderiler : 6
  • Katıldı: 10 October 2010
Ynt:Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 10.10.2010 19:43:12
MERHABA ARKADASLAR
oncelikle hepinize tesekkur ediyorum burada butun bunlari paylastiginiz icin.bende bu siteyi bugun tesadufen buldum.ben iki yillik evliyim.ilk 10 ay esim korundu.sonra bebek istemeye basladik ama tam 17 ay oldu hala birsey yok.adetim kendimi bildim bileli hep gununde gelir ,duzenini hic sasmaz.mesela 2 gun sonra yani 12 ekim sali beklenen adet tarihi. anladiginiz uzere bende adeti yaklasinca internete kosanlardanim.cunku bu durumu esimle benden baska kimse bilmiyor.paylasmak istemedik,soranlarada henuz dusunmuyoruz diyoruz.
  arkadaslar lutfen bana yardimci olun . hicbirsey anlamiyorum.doktora gittik ,bende esimde. ama ortada bir sorun yok. yani bebek olmamasi icin gozuken bir problem yok dediler.hersey gayet normalmis.ama anlamiyorum iste. tam 17 aydir yoruldum artik,bir arkadasa o kadar cok ihtiyacim var ki anlatamam.birileriyle konusamamak beni olduruyor lutfen bana yazin.
bu arada doktorumuz yakinda hapla tedaviye baslayacagini soyledi.bakalim hayirlisi.
sadece ve sadece yuce rabbimden hayirli zamanda hayirli sekilde hayirli saglikli bir bebek istiyorum .amin.temennim tum boyle dusunenler icinde gecedrli.allah yar ve yardimcimiz olsun amin.

burcum60
  • Tüm gönderiler : 6
  • Katıldı: 10 October 2010
Ynt:Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 10.10.2010 19:55:39
sevgili GULUS ve ANKA :
ikinizinde mesajlarini okurken icimden birseyler gitti yine
bir bebegi koklayarak icine cekercesine opmek
insallah rabbim bu duyguyu isteyen herkese doya doya yasatir.amin

Sayfayı değiştir: << < ..121122123124125126127128129130.. > >> | Sayfayı gösteriyor 126 of 132, mesajlar 5001 to 5040 of 5250