Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri

Sayfayı değiştir: < 12345678910.. > >> | Sayfayı gösteriyor 2 of 263, mesajlar 21 to 40 of 5250
Yazar Mesaj
bujene

• Tüm gönderiler : 3814
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: istanbul
  • Durum: çevrimdışı
hamilelik belirtileri - 16.09.2005 13:52:27 ( #21 )
Çoğu kadının hamileliğinin ilk bulgusu görülmeyen adet kanamasıdır. Fakat her kadın düzenli bir adete sahip olmayabilir. Adet kanamaları hastalıklar, mevsimsel değişiklikler, stresten etkilendiği için diğer belirti ve bulgularında görülmesi gerekir. En sık gözlenen belirtiler; ağrılı göğüsler, yorgunluk hissi, mide bulantısı, diğer mide şikayetleri, sık sık idrara çıkma isteği ve karında şişkinlik hissidir.
Bazı hamilelik belirtileri hamile olma olasılığınızın bulunduğunu, bazıları ise bu olasılığın yüksek olduğunu akla getirir. Hiçbir erken belirti gebeliğin kesin işareti değildir. Aslında hamileliği kesin kanıtlayan ilk belirti bebeğinizin kalp atışlarıdır ki bu da duyarlı Dopler ultrason ile yaklaşık 10-12' inci haftalar arasında duyulabilir.

[image]local://79007/CA1EFD9730624F089F95F5EFACAEF257.jpg[/image]
<mesaj tarafından düzenlendi bujene on 16.09.2005 13:56:51>
Eklenen resim(ler)

sahnur**

• Tüm gönderiler : 3087
  • Bölge: ankara
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 17.09.2005 22:48:04 ( #22 )
selam ben hamile olduğumu göğüslerimdeki şişmelerden anlamıştım gerçi allahım bana yardım etti korunmayı bıraktığımız anda hamile kaldım ama en büyük korkum bebeğimin olmaması idi şu an oğluşum 5,5 aylık ve iyi ki var diyorum Allah bütün isteyenlerin dualarını kabul eder inşallah gerçekten anne olmak çok güzel isteyen herkesin başına gelmesi dileğiyle
senasina

• Tüm gönderiler : 646
  • Bölge: ELAZİZ
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 02.01.2006 12:58:27 ( #23 )
anne aday adayları, geride kalmış bu konuyu gündeme tekrar taşıdım affedersiniz artık,ama ne yapayım her adetim yaklaştığında bu bölümü okuyorum, nedense bana ümit veriyor ama tabi bazı arkadaşların psikolojisini olumsuz yönde de etkileyebilir,onlardan şimdiden özür diliyorum,ama bence bu başlık altında adet gecikmesinden önceki hamilelik belirtileri yaşayan anne adayları ve anneler yazmaya devam ederse sevinirim, öpüyorum hepinizi..
<mesaj tarafından düzenlendi senasina on 02.01.2006 13:11:38>

fer

• Tüm gönderiler : 1868
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 02.01.2006 16:38:32 ( #24 )
bence anne aday adaylığının en zor kısmı regle yakın günler. günler geçmek bilmiyo valla.sonra hayal kırıklığı ve üzüntü
esmabuken

• Tüm gönderiler : 551
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 02.01.2006 16:41:33 ( #25 )
yaaa kızlar evet günler geçmek bilmiyooo :(( yılbaşı günü hasta olmam lazımdı hala olmadım.inşallahhhhhhhhhh bu sefer tutar.
zuhalacar

• Tüm gönderiler : 1303
  • Bölge: İstanbul-Avrupa Yakası
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 02.01.2006 18:23:06 ( #26 )
Bende yılbaşı günü regl oldum ama bekliyordum artık buay başlıycaz çalışmalar heheee.
<mesaj tarafından düzenlendi zuhalacar on 02.01.2006 18:24:16>
senasina

Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 02.01.2006 19:04:32 ( #27 )
Zühalciğim sen bu forumda altı ay önce hamile olduğunu yazmışsın, yoksa sende mi benim gibi düşük yaptın, evet kızlar dediğiniz gibi adete yaklaşırken zaman geçmek bilmiyor, Allah hepimize sabır
versin

sultan bebegim:)

• Tüm gönderiler : 4548
  • Bölge: canim kizlarim...
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 02.01.2006 21:05:33 ( #28 )
bende korunmayi biraktikdan sonra ilk ay degil ikinci ay hamile kalmisdim,ve bende anladim gögüslerim asiri hassaslasmisti,karnimda gözle gürülür bir sislik vardi,ve ben lekelenerek hamile kalmisdim...nasil sevincdi o ya...test yaptigimdada aninda cikmisdi o iki cizgi...ayy ins. birdaha yasariz ins.....

pearl1453

• Tüm gönderiler : 1040
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 00:49:07 ( #29 )
arkadaşlar okuyunca bile heyecanlandım bende ikinci deneme ayındayım adetime bir hafta var çok gerginim inşallah olur bu kez.
göğüslerde hassasiyet herkeste olurmu acaba karında şişkinlik ara ara hafif bulantım oluyor ama göğüslerimde herhangibir hassasiyet yok
umarım bekleyişlerimiz müjdeyle sonuçlanır
fundaguler

• Tüm gönderiler : 327
  • Bölge: söke
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 09:23:21 ( #30 )

ben bundan 3 ay önce biyokimyasal bi gebelik yaşadım adetime 10 gün olmasına rağmen anlamıştım hamile olduğumu göğüslerim aşırı sızlıyordu sık sık tuvalete çıkıyordum yorgun halsiz hissediyordum karın ağrılarım vardı fakat lekelenme olmadı adetim 5 gün gecikti test yaptırdım bchg 127 çıktı o gün regl oldum 2 gün sonra 57 ye düştü erken düşük dedi doktor o belirtiler bir anda kesildi nasıl hüsran siz tahmin edin artık sanırım migren ilaçlarımdan oldu zarar görmüş bi embriyoyu vücut böyle atarmış çünkü. dün akşam yine göğüslerimde hassasiyet  başladı inşallah bu ay olur. ama herkesin belirtisi farklı oluyor arkadaşlar.
BalBöceği_Annemicino

• Tüm gönderiler : 8499
  • Bölge: karlar diyarı:)
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 10:00:16 ( #31 )
evet,kesinlikle herkesin belirtisi çok farklı...ama sanırım genelde biçoğunda ortak belirti:adet olacakmış gibi..ki bu belirti sayılabilir mi emin değilim...bende de net bişi yoktu..sadece karnım ağrıyordu...bi de halsizlik...hatta bi ara eşime:kalp falan olmasın bende,çok yoruluyorum bu aralar,demiştim...bi de uyku...gerçi dönem dönem aşırı uykularım olur benim..ama ilginç bişi söliim..kayınvalidem bizdeydi hamile olduğumu öğrendiğimde..bana sürekli adetimin geçip geçmediğini soruyodu testi yapana kadar...ve test pozitif çıkınca:anlamıştım,sende farklılık vardı,demişti..çok uyumam(ki bu asıl bulgu sayılamaz,dediğim gibi)ve kirpiklerimin çift çift olmasıymış..o nasıl oluyor bilmiyorum ama eskiler anlıyorlar işte....

ttugba

• Tüm gönderiler : 19
Ynt: hamilelik belirtileri - 03.01.2006 10:35:26 ( #32 )
herkese merhaba...
bende 2 aydır korunmuyorum.bu ay da olmadı.inşallah bı daha kı aya...
allah tum ısteyenlere en kısa zamanda nasıp etsın ..
fundaguler

• Tüm gönderiler : 327
  • Bölge: söke
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 12:11:22 ( #33 )

MESELA BENİM ANANEM GÖZBEBEKLERİNDEN ANLIYOR GÜYA HAMİLE İNSAN BAYGIN BAYGIN BAKARMIŞ
divol

• Tüm gönderiler : 91
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 14:50:34 ( #34 )
SELAM,

BENDEKİ BELİRTİLER DE AYNI SAYILIR.GÖĞÜSLERDE ŞİŞKİNLİK VE AĞRI. AYRICA KASIKLARIMDA GERİLME HİSSİ VARDI BU BENİ ŞÜPHELENDİRMİŞTİ.BİRDE REGLE TARİHİMDEN 1 GÜN SONRA  BİR LEKELENME OLMUŞTU VE BUNUN ÜZERİNE  TEST YAPMIŞTIM. ŞU ANDA 3 AYLIK HAMİLEYİM.

SİZLERİ ÇOOOK İYİ ANLIYORUM. BENDE BU SAYFAYA SIK SIK BAKARDIM BİR UMUT DİYE. ALLAH HEPİNİZE BU GÜZEL DUYGUYU EN KISA ZAMANDA TATTIRSIN İNŞALLAH CANLARIM...
mipek

• Tüm gönderiler : 9
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 15:03:59 ( #35 )
sevgili senasina
benim adetlerim korkunç derecede düzensizdi. ve hamilelik istediğimde tam bir sürpriz oldu. yaşadığım hamilelik belirtileri, aynen uzun zamandır adet göremediğim günlerde yaşadığım adet belirtilerine benziyordu. bu yüzden hamile olabileceğim aklıma gelmedi bile. yani gördüğüm belirtiler : karında şişkinlik, göğüslerde hassasiyet, ağrı, belimde ağrı, kasıklarda ağrı, gerginlik, sabahları hafiften bir mide bulantısı. bütün bunlardan farklı olarak yaşadığım şey uykuya müthiş bir düşkünlük başlamıştı. bu durumu, çalıştığım için çok yorulduğuma bu yüzden de çok uyumaya başladığıma yormuştum. çok garipti hamileliğimin ilk haftalarında akşam eve gelip de birşeyler yiyince çabucak uyuyordum üstelik öyle tatlı bir uykuyduki bu. (sonradan öğreniyorumki hamilelikte anne vücudu ilk zamanlar daha çok çalışır minik bebiş için çok efor sarfedermiş bu yüzden de biraz yorgun düşer hormonal değişimler de buna eklenince annede biraz fazlaca uyku hali görülebilirmiş) bu yazdıklarımın belki sana bir faydası olur. selamlar.
senasina

Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 15:51:11 ( #36 )
bizimle paylaştığınız için teşekkürler Meral, Dilek, Funda ve Gönül, bu arada gözlerine bakınca gerçekten anlaşılıyor heralde, bunun örneklerine çok şahit oldum, heralde hormonal değişiklikler yüzdede bir takım belirtilerini gösteriyor,ttugba ve İnci umarım dualarımız kabul olurda sağlıklı bebişler dünyaya getiririz,herkese selam, öptüm...
<mesaj tarafından düzenlendi senasina on 03.01.2006 15:56:28>

zuhalacar

• Tüm gönderiler : 1303
  • Bölge: İstanbul-Avrupa Yakası
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 18:21:24 ( #37 )
senasina canım ben malesef 3 ay önce bebeklerimi kaybettim benimkisi düşük değildi anne karnında öldüler bebeklerim diyorum çünkü ikizdiler. İnşallah yine en kısa zamanda hamile kalırım umudu var içimde. Bakalım bu seferde ikiz olucakmı? Gerçi ikiz, üçüz yada tek çocuk takıntım yok sağlıklı olsunlar yeter insana. Hadi bakalım hayırlı haberlerinizi almak dileği ile öpüyorum sizleri.
fer

• Tüm gönderiler : 1868
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 21:05:54 ( #38 )
çok geçmiş olsun canım yaaa. inşallah en kısa zamanda tekrar hamile kalıp sağlıklı bir şekilde bebiş veya bebişlerini kucağına alırsın:)
Zeynep_Sena

• Tüm gönderiler : 2716
  • Bölge: İstanbul
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 21:26:41 ( #39 )
benim hamilelik hikayelerimi bilenler olduğu için tekrar yazmayacağım... ama hamile olduğumu öğrenmeden anlamamı sağlayan en önemli faktör kusmalarımın başlamasıydı.. yani benim doğal testim kusma testi..........
(hamileliler ben de mide alerjisini tetikliyor da)
ZEYNEP 16-08-1999
SENA 10-08-2004
senasina

Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 03.01.2006 21:42:32 ( #40 )
geçmiş olsun Zuhalciğim acını anlayabiliyorum, ama çabuk toparladık kendimizi di mi, inşaallah bebeklerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza alırız, dilara ya bak bendede iki gündür mide bulantısı var, ama daha adetime dokuz gün var , imkansız ümitler ama napalım ümit olmadanda olmuyor, hayırlısı diyelim, sen hikayeni anlatmamışsın ama ben arayıp bulayım forum içinde merak ettim şimdi
<mesaj tarafından düzenlendi senasina on 03.01.2006 22:07:04>

Sayfayı değiştir: < 12345678910.. > >> | Sayfayı gösteriyor 2 of 263, mesajlar 21 to 40 of 5250

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 29 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat