Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri

Sayfayı değiştir: << < ..251252253254255256257258259260.. > >> | Sayfayı gösteriyor 251 of 263, mesajlar 5001 to 5020 of 5249
Yazar Mesaj
ozlemzafer

• Tüm gönderiler : 192
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 09:05:07 ( #5001 )
Teşekkürler bilgiverdiğin için dün akşam test yaptım normalde dün regly olmam gerekiyordu fakat olmayınca test yaptım sonuç negatif ama ben daha regly olmadım :(

Orjinalden alıntı: 4everCAgirl

Orjinalden alıntı: ozlemzafer

Kızlar ben  henüz kırmızları göremedim test de yapmadım ama ara ara karnıma bır sancı gırıyor fakat hiç hastalancakmışım gibi bir belirti yok offf ne yapsam ben bilmiyorum :(

Hamilelik testi yapman en iyisi.

Baska yerlerde de yazdim, benim adet sancilarim oldu, kirmizilar geldi gelecek diye beklerken hamile oldugumu ogrendim.

Adet sancilarindan baska hicbir belirti de olmadi.  Asiri susamam disinda, gunde 4-5 litre su iciyordum.  Ama o zaten haamilelik belirtisi degil. 

Mide bulantilari 6. haftada basliyor genelde. 

Onun icin adet oncesi haamilelik belirtileri her zaman illa bariz seyler olmuyor, hatta adet oncesi ve beklenen gun gectikten sonra bile bir sure hicbir belirti olmayabiliyor adet sancisi disinda.

Tabii hamileysen o sancilar adet sancisi degil yerlesme sancilari

gülüs83

• Tüm gönderiler : 3636
  • Bölge: **
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 12:46:30 ( #5002 )

Teşekkürler bilgiverdiğin için dün akşam test yaptım normalde dün regly olmam gerekiyordu fakat olmayınca test yaptım sonuç negatif ama ben daha regly olmadım :(

canım umarım hamilesindir
eğer hamileysen geç döllenme olunca hemen testte çıkmayabiliyor biraz daha bekle bence  benim arkadaşımın 10 geçmesine rağmen idrarda çıkmamıştı kan tahlilinde bile gebelik yok yazıyordu fakat doktor değerlere bakarak çok yeni bir gebelik dedi ondan çıkmamış
umarım seninkide öyledir
rana42

• Tüm gönderiler : 709
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 12:56:44 ( #5003 )
her ay mide bulantısı baş dönmesi herşey var bende piskolojik sanırımbıktım valla nasıl hamile kalınır birbilsem
secilöz

• Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 12:59:26 ( #5004 )

Orjinalden alıntı: rana42

her ay mide bulantısı baş dönmesi herşey var bende piskolojik sanırımbıktım valla nasıl hamile kalınır birbilsem

ay ranacım baş sayfalar abakrsan bend e aynı şeyleri yazıyordum senini gibi şimdi 6 aylık bir oğluşum var.kafaya takma canım.bi de ben ovulasyon testi kullandım o ay da hamiş kaldım onu denemeni tavsiye ederim.bi de ilişkiye hamile kalayım diye girme sadece sevdiğini sevildiğini bilmek için gir çok etkiliyo gerçekten de sorcaüğın bişi olursa beklerim
secilöz

• Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 13:03:20 ( #5005 )

Merhaba bende 7 aylık  evliyim ve artık çocuk sahibi olmaya karar verdik hamilelik öncesi ilk belirtiler nelerdir bilmiyorum adetime 1 hafta kadar var aksamları ve sabahları mıdemde bır rahatsızlık ve karın bölgemde şişlik hissi var nasıl anlayabilirim hamilemiyim değilmiyim?

merhaba canım bend e bişiler yazayım.hamielelik belirtileriyle adet belirtileri hemen hemen aynı oluyo o yüzden anlaşılması biraz zor anca adetg eçecek ve test yapacaksınız o şekşlde.şimdi bizler yani artık sizler devmlı hamşle miyim diy ebekliyorsunuz ya belirti pek çıkmaz çünkü adet geçeer geçmez test yapar öğrenirsini hamilelik belirtileri genelde 7-8.haftadan itibaren başlıyo o yüzdne belirti takibi yapmamanı tavsiye ederim.çünkü insan hamiş olmazsa o ay hayal kırıklığına uğruyo.sana da ovulasyıon testi öneriyorum.çünkü her ya yumurtlamaya biliyoruz malum en azından yumurtlama takibi yapmış olursun.haydi hayırlısı
garantici

• Tüm gönderiler : 8
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 21.02.2009 13:54:01 ( #5006 )
merhaba arkadaşlar; bende 18.02.09 tarihinde hastalandım, ve gece 4 te kasıklarımdaki bir sancıyla uykumdan uyandım, ve wc ye gidince de hastalandım.normalde adet günüm çok düzenlidir, her ay 2 gün önden gelir, onda bir sorun yok ama nedense 2 aydır felan hiç bugüne kadar sancı görmezken, kasıklarımda sancı göğüslerimde aşırı hassasiyet ve acıma hissediyorum, atletimi giyerken bile değmesi acıtıyor sanki.Garip birşey ya, bebiş yok ama , gelmeden beni sarsıyor sanırım, ama olsun sarssın varsın, bekliyorum ben onu.
ozlemzafer

Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 23.02.2009 09:42:05 ( #5007 )
3 günlük bir gecikmeden sonra malesefki regly oldum :(
ozlemzafer

Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.03.2009 10:38:53 ( #5008 )

Merhaba kızlar günaydın herkese...

Biz bu ayda çalışmalara devam ediyoruz fakat ben birşey sorucam bu ovulasyon donemınde kanama oluyormu acaba ben son 2 gundur akıntı ile kanama görüyorum çok az ... acaba neden... :(:(
gülüs83

Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.03.2009 10:48:02 ( #5009 )

Biz bu ayda çalışmalara devam ediyoruz fakat ben birşey sorucam bu ovulasyon donemınde kanama oluyormu acaba ben son 2 gundur akıntı ile kanama görüyorum çok az ... acaba neden... :(:(

canımmm evet kimi insanda oluyor benim arkadaşımda öyle
bak ne güzel işte yumurtladığını daha kolay anlarsın  bu iyiye işaret inşallah yakında güzel haberlerini alırız
ozlemzafer

Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.03.2009 10:53:52 ( #5010 )

Orjinalden alıntı: gülüş83

canımmm evet kimi insanda oluyor benim arkadaşımda öyle
bak ne güzel işte yumurtladığını daha kolay anlarsın  bu iyiye işaret inşallah yakında güzel haberlerini alırız

Gülüşcüm ağzından bal damlıyor inşallah arkadasım ya bilmiyorum iki gündür kasık ağrısı ile akıntımda az az kanama görüyorum inşallah iyi sonuçlanır
gülüs83

Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.03.2009 11:09:34 ( #5011 )
özlemcim eğer ki tahmini yumurtalama gününse muhtemelen kanama ondandır yok eğer yumurtlama günün geçtiyse şöyle 1 hafta filan bu lekelenme bebiş yerleşmeside olabilir ama genelde yerleşme kanaması beklenen adet gününde veya 1-2 gün öncesinde gelebilir

ozlemzafer

Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.03.2009 13:06:50 ( #5012 )

Orjinalden alıntı: gülüş83

özlemcim eğer ki tahmini yumurtalama gününse muhtemelen kanama ondandır yok eğer yumurtlama günün geçtiyse şöyle 1 hafta filan bu lekelenme bebiş yerleşmeside olabilir ama genelde yerleşme kanaması beklenen adet gününde veya 1-2 gün öncesinde gelebilir

Anladım gülüşcüm bugun tahmini yumurtlama günüm oyüzden olabilir ozaman:)

kelebek39

• Tüm gönderiler : 1
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 07.03.2009 11:45:47 ( #5013 )
merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.benim de adet düzensizliğim var.bu ay 11 gün geciktim.bu arada 2-3 gündür koyu renk ve genelde 1-2 damlayı geçmeyen koyu renk akıntım var.eczaneden test alıp yaptım ama malesef negatif çıktı:( ama hala adette olamadım.ne yapmalıyım?
DERYAAYDIN

• Tüm gönderiler : 63
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 16.03.2009 16:22:08 ( #5014 )
HERKESE MERHABALAR. BU ADET DÖNEMİNDEN NEFRET EDİYORUM. ACABAMI DEMEKTEN. KARNIM FELAKET AĞRIYOR. AMA İÇİMDEKİ HİSDE BEBİŞ VAR DİYOR. NE BİLİM BU AY O KADAR GARİP DUYGULAR İÇİNDEYİMKİ . SANIRIM PSİKOLOJİMİ BOZDUM. HERŞEYİN HAYIRLISI BİLİORUM. AMA GÖNÜL İŞTE UMUYOR. GELMEEEE KIRMIZILARRRR GELMEEEE ARTIKKK. BEBİŞİM GELSİN BANAAA
4everCAgirl

• Tüm gönderiler : 3904
  • Bölge: New York, NY
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 16.03.2009 18:51:27 ( #5015 )

Orjinalden alıntı: kelebek39

merhaba arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.benim de adet düzensizliğim var.bu ay 11 gün geciktim.bu arada 2-3 gündür koyu renk ve genelde 1-2 damlayı geçmeyen koyu renk akıntım var.eczaneden test alıp yaptım ama malesef negatif çıktı:( ama hala adette olamadım.ne yapmalıyım?

Doktora gitmelisin. Gecmis olsun. Bende de adet duzensizligi vardi...
fikosss

• Tüm gönderiler : 4
  • Katıldı: 28 August 2009
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 28.08.2009 18:30:17 ( #5016 )
marhaba aranızda yenıyım sıteyı cok begendım samımıyetınıze denecek yok zaten herkez aynı dılek pesınde ben her ay beklıyorum ama sadece bel agrım ve karnımda kasılmalar oluyor goguslkerımde sıskınlık ve hassasıyet olmassa olmazlardanmı mıde bulantılarımı tam anlıyamıyorum cunkı ramazan dolayısıyla aclıktan olabılır lutfen bırı sorularıma yanıt versın
behican

• Tüm gönderiler : 309
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 29.08.2009 13:23:32 ( #5017 )
fikosss

marhaba aranızda yenıyım sıteyı cok begendım samımıyetınıze denecek yok zaten herkez aynı dılek pesınde ben her ay beklıyorum ama sadece bel agrım ve karnımda kasılmalar oluyor goguslkerımde sıskınlık ve hassasıyet olmassa olmazlardanmı mıde bulantılarımı tam anlıyamıyorum cunkı ramazan dolayısıyla aclıktan olabılır lutfen bırı sorularıma yanıt versın

canım adet belirtileri ile hamilelik belirtileri neredeyse aynı zaten adet gününün geçiş olması en dogru sonuçlardan birisi .burada bu belirtilerle hamilemiyim diye aylarca yıllarca bekleyenler var.sonuçta bunlar psikolojik olarakta insanı etkiliyor. bence çok bu işe odaklanma ve gününü bekle hayırlısı olur inşallah

stef

• Tüm gönderiler : 1
  • Katıldı: 08 September 2009
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.09.2009 16:50:18 ( #5018 )
merhaba benimde 3yıldır bebeğim olmuyo
eşim varikosel ameliyatı oldu 2yıl önce yinede bişey değişmedi
3 defa aşılama oldum birsürü tedavi süreci anlıycağan
çok zor sana katılıyorum her hastalık günüm yaklaştığında resmen kahraluyorum
yasamayan anlayamaz bu duyguyu.

gülüs83

Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 09.09.2009 09:36:06 ( #5019 )
stef

merhaba benimde 3yıldır bebeğim olmuyo
eşim varikosel ameliyatı oldu 2yıl önce yinede bişey değişmedi
3 defa aşılama oldum birsürü tedavi süreci anlıycağan
çok zor sana katılıyorum her hastalık günüm yaklaştığında resmen kahraluyorum
yasamayan anlayamaz bu duyguyu.

öyle böyle derken bizimde evliliğimiz 3 yıl 9 ay oldu ocakta 4 yıl olacak ve ben hala hamile değilim belki evlenir evlenmez hamile kalsaydım şimdi en az 3 yaşında bi çocuğum olacaktı ama olmadı yinede herşeye rağmen hayırlısı olsun dedik gülüp geçtik oysa evlenirken bu kadar bekleyeceğim hiç aklıma gelmezdi olur mu olmaz mı diye de düşünmemiştim hiç kader işte..

ben artık adet olunca üzülmüyorum belirti filanda aramıyorum yaklaşık 1 yıldır böyle ilk günler çok üzüldüm çok kahroldum ve ağladım en yakınlarımın hamile haberini almak beni hem sevindirdi hem içimi burktu benimki neden olmadı diye düşünüyor işte o zaman insan..

başkalarının bebeğini severken herkesin gözünün üstümde olduğunu biliyorum üzülenleri acıyanları hissediyorum 3 yaşında yeğenimin bile el açıp allahım teyzeminde bebeği olsun demeside ayrıca acıtıyor içimi gözyaşlarımı kimse görmüyor içime akıtıyorum sel olup akıyor fırtınalar kopuyor içimde bunuda kimse bilmiyor..görmüyor..görmemeli zaten ben hep en başından beri güçlü durdum güçlü görünmek zorundayım oysa her dik duruşumda içimde yıkılan dağılan parçalarım oldu  toparlayamadım..

teselli istemiyorum artık bana üzülme elbet olur dedikleri zaman tepeme kocaman taş düşüyor sanki,aman benim çocuğum olduda noldu çok yaramaz seninkide böyle olacaksa hiç olmasın diyorlar bide bana sizeneee!! kimenee!! yaramaz olacaksada olsun ben razıyım ben böyle beklerken bana bu söylenirmi herkese kırgınım küsüm ama kimsenin haberi yok..

belki birgün gelecek bende hamile kalıcam niye olmasın ki yumurtaya can veren Allah diriyi öldüren,ölüyü dirilten o herşeye gücü yeten o bana mı bir evlat vermeyecek isterse onuda hemen verir yanında o kadar çok ki ama en hayırlı zamanı en doğru zamanı o bilir herşeyi Allaha bıraktım hakkımıza hayırlı olanı versin amin..

***ATIKUS***

• Tüm gönderiler : 1338
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 09.09.2009 15:35:58 ( #5020 )
Canım yaaa ne kadar da dolmuşsun...
Ne desem bilmeme ama şunu bil en içten duygularımla dua ettim sana.
Ve etmeye de devam edeceğim.

O münasebetsiz insanlara da kulaklarını tıka...
Herşeyin hayırlısı senin de imtihanın bu demek ki.
Umarım her şeyin gönlünce olacağı günler de uzak değildir.
Mevlam yar ve yardımcın olsun...

GAMZELİ CANKUŞUM
Sayfayı değiştir: << < ..251252253254255256257258259260.. > >> | Sayfayı gösteriyor 251 of 263, mesajlar 5001 to 5020 of 5249

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 241 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat