Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

BEBEKLERDE KABIZLIK

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 38
Yazar Mesaj
ayse76

• Tüm gönderiler : 601
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: İSTANBULUMMMM...
  • Durum: çevrimdışı
BEBEKLERDE KABIZLIK - 18.12.2007 23:58:29 ( #1 )
MERHABA KIZLAR
BEBEGİM 2 GÜNDÜR KABIZ,KAYSI SUYU VE ZEYTİNYAGI VERDİM AMA MAALESEF İŞE YARAMADI MAKAT UYARIMI İLE YAPTIRDIM AMA BUGÜN YİNE YAPMADI.AYNI DURUMU YAŞAYAN ARKADAŞLAR VARSA YARDIMCI OLABİLİRLERSE,ÇOK MEMNUN OLURUM..A.SÜTÜ+MAMA İLE BESLENİYOR YAVRUM...SEVGİLER....

C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 19.12.2007 00:12:27 ( #2 )
kaka yapmiyo demek "kabiz" anlamina gelmez ki...
ilk 6 ayda
sadece anne sütü alip, saglikli normlarda büyüyen bebeklerde
kimi zaman 7 -8 günü bulabilir diskilama...
bu onun "kabiz" oldugunu göstermez...

bebeklerin bagirsaklari calisma ritimlerini düzenlemeye calisirlar...
bu nedenle bezi bebekler günde 7-8 kez kaka yaparken,
bazilari 7-8 gün boyunca yapmaz...
fitiller, zeytinyaglari, kayisilar, vs... gibi yöntemlerle
onlarin düzene koymaya calistiklari sindirim sistemlerine müdehale edilmesi hic dogru diil...
bu, bagirsaklari tembellige iter...
onlara, yoluna koymaya calistiklari düzenlerinde zaman taniyin...

www.portakalradyo.de
...dP...

• Tüm gönderiler : -1379
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 19.12.2007 09:57:54 ( #3 )
aynen katılıyorum

kaka yapmaya çalışıp yapamama (yüz ifadesinden hemen belli olur) gibi bir durumu yoksa müdahale etmeyin...
eğer yapamadığını düşünüyorsanız 1 aylık bir bebeğe zeytinyağı kayısı falan vermektense lokal işlemleri deneyin...
popoya zeytinyağı sürüp uyarmak gibi, böylelikle sindirim-bağırsak sistemine dışardan yabancı madde sokmamış olursunuz.... verdikleriniz için midesi, bağırsakları hiç hazır değil...

MüGe__

• Tüm gönderiler : 280
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 19.12.2007 10:07:44 ( #4 )

Orjinalden alıntı: ayse7674

MERHABA KIZLAR
BEBEGİM 2 GÜNDÜR KABIZ,KAYSI SUYU VE ZEYTİNYAGI VERDİM AMA MAALESEF İŞE YARAMADI MAKAT UYARIMI İLE YAPTIRDIM AMA BUGÜN YİNE YAPMADI.AYNI DURUMU YAŞAYAN ARKADAŞLAR VARSA YARDIMCI OLABİLİRLERSE,ÇOK MEMNUN OLURUM..A.SÜTÜ+MAMA İLE BESLENİYOR YAVRUM...SEVGİLER....

açıkcası ben biraz buraya takıldım..mevsim kayısı mevsimi olmadığına göre hazır kayısı suyundanmı bahsediyorsunuz..eğer öyle ise bu çok sakıncalı...çünkü yüksek oranda şeker var hazır meyve sularında...

onun dışında eğer bebeğiniz huzursuz diilse rahatsa bırakın kendisi ne zaman yapmak isterse o zaman yapsın kakasını....7 günü geçerse dr uyla haberleşirsiniz.. ama çok rahatsızsa huzursuzsa karnı sertse müdehaleyle yaptırdığınız kakası sertse dr uyla görüşün... size bi fitil önerebilir...

panik yapıcak yada korkulacak bişey yok...benim kızımda ilk zamanlar böyle sıkıntılar çekti...hatta öyleki biz sadece fitille kakasını yaptırabiliyoduk... ama sonra hepsi düzene giriyo merak etmeyin...şu an 6 aylık her şey yolunda...

biraz sabır, herşey düzene oturacak..güle güle büyütün bebeğinizi. :)

zumra buyurken

• Tüm gönderiler : 9598
  • Bölge: Üyelik 2004
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 19.12.2007 13:36:53 ( #5 )

Orjinalden alıntı: nilsun123

aynen katılıyorum

kaka yapmaya çalışıp yapamama (yüz ifadesinden hemen belli olur) gibi bir durumu yoksa müdahale etmeyin...
eğer yapamadığını düşünüyorsanız 1 aylık bir bebeğe zeytinyağı kayısı falan vermektense lokal işlemleri deneyin...
popoya zeytinyağı sürüp uyarmak gibi, böylelikle sindirim-bağırsak sistemine dışardan yabancı madde sokmamış olursunuz.... verdikleriniz için midesi, bağırsakları hiç hazır değil...

ya bu zeytinyağı işi gaz çıkarmada da yardım eder mi?

OneMoreTime

• Tüm gönderiler : 2369
  • Bölge: florida /USA
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 19.12.2007 16:02:09 ( #6 )
hayir canim etmez. ama bebeyagiyla bebege masaj yap karnina daireler seklinde bide ellerini ve ayaklarini egzersiz yaptir. kendin kalin coraplarini hic cikarma yatarken bile corapla yat ve goguslerini herzaman sicak tut. bebegi  sakin hareketsiz birakma. hareket ederse daha kolay gaz cikarir. gogsune yatir oyunlar oynamaya calis jimnastik yaptir. umarim ise yarar. bazan ne yapsan ise yaramiyor sunku. Allah yardimcin olsun.

ayse76

Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 19.12.2007 16:46:40 ( #7 )
merhaba kızlar,
hepinize çok teşekkür ederim,verdiğiniz cvplardan dolayı.ben kaysı kompostusunun suyunu vermiştim kızıma.ama çok şükür düzeldi kızım.şimdi  bir müdahaleye gerek kalmadan kendisi yapıyor.hepimizin bebişleri saglıkla büyürler inşaallah...sevgiler....

Pamusum

• Tüm gönderiler : 2231
  • Bölge: Almanya
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 19.12.2007 16:53:35 ( #8 )
Aysecim gecmis olsun canim ama gönül rahatligi ile bi cay kasigi zeytinyagi verebilirsin kakasini yapamayinca  bunu doktorlarda öneriyor canim  benim doktorum söylemisti ise yaradi bebegim kivranip aci cekiyordu resmen
<mesaj tarafından düzenlendi Pamusum on 19.12.2007 16:54:36>

ayse76

Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 19.12.2007 17:45:16 ( #9 )

Orjinalden alıntı: Pamusum

Aysecim gecmis olsun canim ama gönül rahatligi ile bi cay kasigi zeytinyagi verebilirsin kakasini yapamayinca  bunu doktorlarda öneriyor canim  benim doktorum söylemisti ise yaradi bebegim kivranip aci cekiyordu resmen

çok teşekkürler canım.ALLAH RAZI OLSUN.AKLIMDA OLSUN,PAYLAŞTIGIN İÇİN ÇOK SAGOL.RABBİM CÜMLEMİZİN BEBEKLERİNE SAGLIK AFİYET VERSİN İNŞAALLAH..

lazzo

• Tüm gönderiler : 32
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 01.01.2008 23:45:10 ( #10 )
benim gibi bu yöntemlerin hepsini deneyip sonuç alamayanlar için....En küçük boy enjektör ile hakiki zeytinyağı bebeğin poposundan verilir...Bizimki gibi çok sert kaka yapması durumunda hem bebeğin aşırı zorlanmamasın sağlar hem de bebeği diğer yöntemlerden daha fazla rahatlatır...fitilden daha iyi, neticede ilaç değil...

dbalkan

• Tüm gönderiler : 75
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 02.01.2008 09:17:39 ( #11 )
Arkadaşlar eğer ağızdan zeytinyağı verecekseniz aç karnına verin...O zaman etkili oluyor...
NAZLIIRMAK

• Tüm gönderiler : 2262
  • Bölge: http://nazliirmak2007.blogspot.com/
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 03.01.2008 01:38:10 ( #12 )
bol bol kendi sütünden ver anne sütü kabızlığı önlüyor...ben hep öyle yapıorum..

[image]local://104809/9263AD3EC0034A77A94218EB064CF495.gif[/image]
Eklenen resim(ler)
Panuzova

• Tüm gönderiler : 1234
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 03.01.2008 11:54:19 ( #13 )
önce anne sütü akabinde ufak ufak mama takviyesine başladık
ve kızımın kaka sayısı günde 3-4 iken
1 e düştü
bu normal mi acaba?

NAZLIIRMAK

• Tüm gönderiler : 2262
  • Bölge: http://nazliirmak2007.blogspot.com/
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 03.01.2008 16:26:18 ( #14 )
[sm=rolleyes.gif][sm=rolleyes.gif]mama yı azar azar başlayıp yavaş yavaş çoğaltmak gerekir ve bu da bebeğin bağışklığını bozmaz ve kaka sayısı normale döner...

[image]local://104809/8BA4874AA23D4B2C82EF1B835ABC4E20.jpg[/image]
Eklenen resim(ler)
Panuzova

• Tüm gönderiler : 1234
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 03.01.2008 18:26:40 ( #15 )

Orjinalden alıntı: nazlıırmak

[sm=rolleyes.gif][sm=rolleyes.gif]mama yı azar azar başlayıp yavaş yavaş çoğaltmak gerekir ve bu da bebeğin bağışklığını bozmaz ve kaka sayısı normale döner...

elbette çok azla başladık
zaten daha fazlasını versek de kızım yemez
formuna pek düşkün
sıfır beden neredeyse
<mesaj tarafından düzenlendi panuzova on 03.01.2008 18:39:32>

nilll

• Tüm gönderiler : 1815
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 03.01.2008 20:43:36 ( #16 )

Orjinalden alıntı: panuzova

sıfır beden neredeyse

kaka sayısı büyüdükçe biraz azalıyo, belki o sebeptendir. her gün bir posta varsa bence sıkıntı yok.
TAVŞANCIK

• Tüm gönderiler : 6040
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 04.01.2008 11:36:11 ( #17 )
EREN SADECE ANNE SÜTÜ ALIYOR.SÜREKLİ DE BİR ŞURUP KULLANIYORUZ...YİNE DE HAFTADA BİR YAPIYOR:(
ayse76

Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 16.01.2008 00:06:14 ( #18 )
yukarı çekelim:)

Arslana

• Tüm gönderiler : 26
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 16.01.2008 12:18:47 ( #19 )
Kakanın kalitesi ve miktarı.
Sadece anne sütü içen bebeklerin değişik renk, miktar ve sürede kaka yapması normal karşılanmalıdır. Bunun sebebi anne sütünün içinde sindirim için gerekli bütün enzimlerin bulunmasıdır. Bebek bu sebepten dolayı içtiği sütün bir kısmını ve hatta tümünü bile sindirebilir. Dolayısıyla bebeklerin günde birkaç seferden tutunda haftada bir sefere kadar kaka yapmasını - bebeğin kendisi rahatsız olmuyorsa - normal karşılamak gerekir. Sindirmedeki farklılıklardan dolayı genelde kaka miktarı ile bebeğin içtiği anne sütü miktarı arasında bir ilişki yoktur.
http://www.anna-tr.com/Danismanlik_anne_sutu.htm
...

• Tüm gönderiler : 1860
Ynt: BEBEKLERDE KABIZLIK - 23.05.2008 23:59:09 ( #20 )
zeynepece2008 nickli üyenin açmış olduğu konudan kopyalanmıştır.

zeynepece2008

Orjinalden alıntı: zeynepece2008

Merhaba,
Anne sütü alan bebekler kabız olmaz diye duymuştum. Doğru mudur bu bilgi?
Gaz çıkaran ama son 24 saatte kaka yapmayan ve huzuru yerinde olan bebek gene de kabız mıdır?

Orjinalden alıntı: nurana

Merhaba kabız diyebilmek için 4-5 gün geçmesi gerekiyo yanılmıyosam. Arkadaşımın çocuğu öyleydi anne sütü almasına rağmen 4-5 gün sürüyodu kaka yapması.

Orjinalden alıntı: knilay

evet 4-5 gün yapamaması kabızlıktır, bazen 2 günde birde yapabilirler rahatça ve kabız değillerdir. eğer sadece anne sütü alıyorsa sizinde yediklerinize dikkat etmeniz gerekir. sizin bol su içmeniz gerekli veya yediğiniz bişey bebeğin bağırsak hareketlerini yavaşlatıyor olabilir.

Orjinalden alıntı: bebeğim sudem

merhaba canım aynı sorun bizdede var benim kızım sadece anne sütü almasına rağmen 4 günde bir kakasını yapıyor yaptığı zamanda sıvı yapıyor en son geçen çarşamba 5 gün olmasına rağmen kaka yapmadı fitil koydum ertesi sabah kakasını yaptı ve fitil olduğu gibi kakasıyla beraber çıktı hiç erimemişti.o gün dr dan randevu aldım ve götürdüm dr umuz bana yediğim şeylere dikkat etmemi söyledi,kaç gün oldu kakasını yapmayalı dedi bende 5 gün olduğunu ve ertesi gün kaka yaptığını söyledim şaşırdı fitili koyduktan sonra yapmadımı dedi,hayır dedim teşhisi koydu bağırsak tembelliği var ama çok önemli bişey değil dedi.bize debridat adında bi şurup verdi bunu düzelene kadar kullanın düzelince bırakın dedi.kaç gündür içiriyorum ama en son cuma günü kaka yaptı ve hala yapmadı,15 gün sora kontrolümüz var bakalım nolucak.ve kızım kaka yapmamasına rağmen hiç huzursuz olmuyo,ve kakasını geç yaptığı için kakası ve gazı acayip koku yapıyo.geçmiş olsun canım her zaman aynı sorunu yaşıyosanız bizim gibi dr a götürmenizi tavsiye ederim.

F

Orjinalden alıntı: sengul1982

SLM ARKADAŞLAR
BİZİM KIZIMIZDA KAKASINI ÇOK KATI YAPIYO BEZİN ÜZERİNDE GEZEBİLCEK KADAR KATI
C.TESİ AKŞAMI ÖYLE YAPTI
PAZAR GÜNÜDE AYNI ÖYLEYDİ AÇTIM ALTINI TAM TEMİZLEMEK İÇİN BACAKLARINI KALDIRDIM ZORLADI VE GENE KATI ŞEKİLDE YAPTI HEMDE BAYA BÜYÜK
BİZ ÇORBALARA BAŞLADIK ONDAN OLDU MUHTAMELEN
PATATES HAVUÇ PİRİNÇ KABAK ÇORBALARINA BAŞLADIK
ACABA HANGİSİNİ EKLEMEYEYİM HANGİSİ YAPMIŞTIR
HEE BİRDE GEÇEN HAFTA 1 GÜN YEŞİL FASULYE KATMIŞTIM OMU YAPTI ACABA

Orjinalden alıntı: secetu

merhaba canım aynı sorun bizdede var benim kızım sadece anne sütü almasına rağmen 4 günde bir kakasını yapıyor yaptığı zamanda sıvı yapıyor en son geçen çarşamba 5 gün olmasına rağmen kaka yapmadı fitil koydum ertesi sabah kakasını yaptı ve fitil olduğu gibi kakasıyla beraber çıktı hiç erimemişti.o gün dr dan randevu aldım ve götürdüm dr umuz bana yediğim şeylere dikkat etmemi söyledi,kaç gün oldu kakasını yapmayalı dedi bende 5 gün olduğunu ve ertesi gün kaka yaptığını söyledim şaşırdı fitili koyduktan sonra yapmadımı dedi,hayır dedim teşhisi koydu bağırsak tembelliği var ama çok önemli bişey değil dedi.bize debridat adında bi şurup verdi bunu düzelene kadar kullanın düzelince bırakın dedi.kaç gündür içiriyorum ama en son cuma günü kaka yaptı ve hala yapmadı,15 gün sora kontrolümüz var bakalım nolucak.ve kızım kaka yapmamasına rağmen hiç huzursuz olmuyo,ve kakasını geç yaptığı için kakası ve gazı acayip koku yapıyo.geçmiş olsun canım her zaman aynı sorunu yaşıyosanız bizim gibi dr a götürmenizi tavsiye ederim.

aynennn bizi anlatmışsınız, ama biz şimdi soğukalgınlığı için ilaç kullanıyoruz bu seferde ilaçların etkisiyle ishaliz, bakalım ilaçlar bitince durum ne olacak..

Orjinalden alıntı: zümramm

SLM ARKADAŞLAR
C.TESİ AKŞAMI ÖYLE YAPTI
PAZAR GÜNÜDE AYNI ÖYLEYDİ AÇTIM ALTINI TAM TEMİZLEMEK İÇİN BACAKLARINI KALDIRDIM ZORLADI VE GENE KATI ŞEKİLDE YAPTI HEMDE BAYA BÜYÜK

canım ben çorbaya pirin havuç patates ve yeşil sebze koyuyordum bi gun pirinç koymadım çorba baya su gibi oldu sonrasında da kakası sıvılaştı .. çorbanın katılığıyla alakalı olabilir..

Orjinalden alıntı: * öyküm *

BEN DE BÖYLE BİR KONU AÇMIŞTIM
AYNI ŞEY BEN DE DE VAR ÜSTELİK SADECE KABAK VERİYORUM ARTIK..

CORBASINA EKLEDİĞİNİZ PATATES PİRİNÇ VE HAVUÇ KABIZ YAPAR CANIM..

BEN DİYETİMDEN BUNLARI CIKARDIM ARTIK.. MUHALLEBİYİ UZUN ZAMANDIR DA VERMİYORUM ARTIK..

TEZ ZAMANDA BOL KAKALI GÜNLER DİLERİM HERKESE.. COK ZOR CÜNKÜ..

VE EVET FASULYE ..
DR MİZ HEMEN FASULYEMİ VERDİNİZ DEMİŞTİ

SLM ARKADAŞLAR
C.TESİ AKŞAMI ÖYLE YAPTI

Orjinalden alıntı: sevil_cull

anne sütü alan bebek kabız olmaz diye bir şey yok sanırım. çünkü ek gıdaya başlandığında kabız olabiliyorlar. özellikle muz kabız yapıyor.

günaydın kızlar

çocuk hala kabız ne yapcam ne yedirsem
pazartesi salı sadece anne sütü aldı çrbayı attık ikinci plana şimdilik ama hala kabız
dün gene çok kötü yaptı oda ben bacaklarını kaldırınca yapabiliyor ve sıkıntılı o nedenle çocuk ilaç almak istemiyorum ne yedirsem düzelse

Orjinalden alıntı: jandan

bebeğinizin kaç aylık olduğunu bilmiyorum ama ek gıdaya iyice geçtiyseniz armut yedirin bence..veya balkabağı varya onun püresi..
ama şöyle bişeyde var sadece anne sütü alan bebeklerin 6-7 gün kaka yapmamasıda normal günde 6-7 kere yapmasıda normal kabul ediliyo..eğer sıkıntılı gözükmüyosa bekleyin bence..bizdede olmuştu özellikle 4.aydan sonra..ama düzeldi..bağırsak düzenleri yeni yeni oluştuğundan böle sapmalar olabiliyo..geçmiş olsun ayrıca

KIZIM 5 GÜN SONRA 6 AYINI DOLDURCAK EK GIDAYA GEÇMİŞTİK DOKTORUMUZ TEL SÜZGEÇ SONRA KEVGİR SONRA ÇATALLA YEDİRİN DEMİŞTİ ÇORBALARI
BEN İŞE GİTTİĞİM İÇİN UĞRAŞMAK ZOR GELDİ ATTIM RONDOYA
ÇOCUKDA SONRA OLDU KABIZ
DOKTORUM RONDONUN LİFLERİ ÖLDÜRDÜĞÜ İÇİN BAĞIRSAKLAR ÇALIŞMIYOR VE KABIZ OLUR DEDİ ŞİMDİ 3 GÜNDÜR SADECE ANNE SÜTÜ VERİYORUZ AMA DÜZELMİYOR
BUGÜN ARMUT ALIM CAM RENDEDEN GEÇİRİP Mİ VERİM ARKADAŞIM NASIL YAPIM
TEŞEKKÜR EDERİM AYRICA

Orjinalden alıntı: zeynepece2008

Dün Babuline isimli bitkisel bi şurup kullandım, 6 satte etkisini gösterdi. Tüm kabızlı bebişlere tavsiye ederim.

doktorumuzu aradım colinoks diye bir ilaç var onu kullanın dedi 2 gün kullanın sabah akşam 10 damla dedi 2 günde değişmezse 3 ögün sabah ögle akşam kullanın dedi

Orjinalden alıntı: lusia

Kızlar aranızda sena oil diye bitkisel bir damla kullanan oldumu kabızlık için..Bebeğim kabız ve bir arkadaşım bebeğine kullanmış çok fayda gördüm dedi..Bende sizlerede bir sorayım istedim..D.umuz fitil verdi ama fitil verincede bu defa bünye fitille yapmaya alıştı..Yardımcı olursanız sevinirim..

Orjinalden alıntı: secetu

Dün Babuline isimli bitkisel bi şurup kullandım, 6 satte etkisini gösterdi. Tüm kabızlı bebişlere tavsiye ederim.

evet bizede doktorumuz bu şurubu verdi hem gazi hep kabızlığı için..

Orjinalden alıntı: dafne62

Bizede doktorumuz gaz için babuline şurup verdi ama ben hiç memnun değilim.resmen çıldırıyo çocuğum onu içince gaz çıkarıcam diye.rahatlatacağına daha beter kıvrandırıyo.içirmiyorum artık.ilacı vermeden çekktiği gaz sancısı çok daha hafif.resmen tutamaz hale geliyoruz çocuğu o şurubu içirince.bilmiyorum diğer kullanan arkadaşlarda yaşadımı bunu ?

Orjinalden alıntı: zzeynepp

Reyhancım Defne daha çok küçük belki ağır gelmiştir. Yenidoğanlarda kabızlıktan ziyade gaz problemi olur. Daha hafif bi gaz damlası kullan istersen. Benim kullandığım tamamen bitki yağlarından oluşuyo. Bilmiyorum iyi geliyo mu çünkü bizim gaz problemimiz pek yok maşallah. Sadece önlem olarak arada veriyorum zinco.

Orjinalden alıntı: dafne62

evet ağır geliyo olabilir canım.hiç öle düşünmemiştim.ama onu içirince bi görsen çcuğumu kıvranıyo resmen  bende zinco almayı düşünüyorum canım saol.

BEN NE YAPCAM BİLMİYORUM 2 GÜN VERDİM COLİNOX ADLI İLACI BİR KERE DÜZGÜN YAPTI DİYE VERMEDİM DOKTOR 2 GÜNDE DÜZELMEZSE GÜNDE 3 KEREYE ÇIKAR ODA OLMAZSA KONUŞALIM DEMİŞTİ
BUGÜN GENE ÇOK KÖTÜYMÜŞ ANAANNE DEDİ 3 KERE VERİCEM BAKALIM NE OLUCAK ÇOCUK YEMİYO BU YÜZDEN ÇOK CANIM SIKILIYO BU KONUYA
BEN ÇORBAYIMI YANLIŞ YAPIYORUM ACABA ÇORBAYI DÖKÜYORUM SÜZGECE ÇATALLA EZİYORUM SÜZGEÇTEN ÇIKAN SUYU İÇİRİYORUM POSASINI ATIYORUM ELMAYIDA AYNEN YAPIYORUM ONUN DIŞINDA ANNE SÜTÜ ALIYO NE OLCAK YAA YARDIM EDİN BİLENİNİZ VARMI

Orjinalden alıntı: bebeğim sudem

bende ilk doğduğu günden beri zinco veriyodum kızıma çok iyi geliyo gaz olayına ve bi kaç defa kakasını yapmadığı zamanlarda vermiştim bi kaç saat sonra yapmıştı kakasını.dr a sormuştum kullanalım mı diye ona gerek yok dedi bizde bıraktık,dün yine 5 gün olmuştu kızım kakasını yapmayalı,bizimki kabızlık deyil bağırsak tembelliği buarada aklıma geldi bi kaç damla damlattım anında yaptı kakasını kızım,bugün yine verdim ve eğer işe yararsa kaka olayımız düzene girene kadar vermeyi düşünüyorum.üstelik dr un verdiği şurupta hiç bir işe yaramadı geçen arayıp söyledim 7 gün oldu kakasını yapmadı,şurup bi işe yaramadı dedim.eğer yaramadıysa yapacak bişey yok fitil koy dedi başka ilaç ismide vermedi.bende sürekli fitil koymak istemiyorum,fitil koyduktan sonrada hemen yapmıyo bir gün sonra yapıyo kakasını çünkü kabız deyil,ama dr ısrarla fitil öneriyo hiç bişey anlamadım.benim kızım biraz hareketsiz olduğu için geç yapıyo zaten bu bağırsak tembelliği hareketsizlikten kaynaklanıyomuş.bende arasıra masaj ve bisiklet çevirme hareketi yapıyorum kızıma yardımcı olmak için,bu hareketi kabız bebeklerede yapıyolarmış ve işe yarıyomuş,birde bir sitede bir dr un yazısını gördüm kabızlıkla ilgili şöyle diyodu eğer tüm işlemlere rağmen bebeğiniz hala kaka yapmadıysa şu bildiğimiz derecelerin ucuna steril olması açısından streç film sarıp zeytinyağına batırın ve bebeğin makatına 1cm kadar koyup dairesel hareketlerle masaj yapın ve kakaya çıkacağı yeri göstermeye yardımcı olun yazıyodu bu olayı daha önce bende duymuştum ama ben kulak çöpünü inceltip onla yapıyodum,tabi benim kızım kabız olmadığı için yapmıyodu sadece gaz çıkarıyodu öyle yapınca ama kabız bebeklerde işe yarıyomuş,eğer denemediyseniz tavsiye ederim arkadaşlar bu olayı.

Orjinalden alıntı: Ö z G ü

ek gıdaya gectikten sonraki sürecte biz de tanistik kabizlikla...neyseki öyle cook uzun sürmedi bizimki....

bir iki gün yapmadigi zaman
1/2 cay bardagi suda, 1 kesme şekeri eritip verin demisti dr.muz.. 1-2 kez kullandik..ise yariyor gercekten

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 38

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku