Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Bebeklerde Gaz ve ilaclar...

Sayfayı değiştir: 123 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 3, mesajlar 1 to 20 of 47
Yazar Mesaj
ozges

• Tüm gönderiler : 37
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 07.06.2006 14:17:35 ( #1 )
35  gunluk canım oglusumda inanilmaz bi gaz problemi var.Rezeneler msajlar sab lar bile  fayda  etmiyo.Doktorumuz asiri gaz halinde Paranox yada Spazmo-panalgine isimli fitilleri onerdi.Ama daha cok kucuk oldugu icin tereddutteyim.Acaba  aranizda  kullanan  varmi.Simdiden cok tesekkurler.

<mesaj tarafından düzenlendi ozges on 21.06.2006 14:05:46>
Eklenen resim(ler)
Canım oglusum,bitanecik BALKABAKIM,sahip oldugum en mukemmel seysin...BURAKIN ANNESİ
tulinim84

• Tüm gönderiler : 343
  • Bölge: ANKARA
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 07.06.2006 14:39:30 ( #2 )
ARAMIZA HOŞGELDİNİZ BEBEĞİNLE BİRLİKTE SAĞLIKLI UZUN BİR ÖMÜR DİLİYORUM Benim oğlum 1 yaşında 1 günlükten beri gaz problemimiz devam ediyor hala devam ediyor ancak tabiki ik altı ayki gibi değil
doktor bize de Spazmo panalgine fitil verdi 1 tane değil ama yarımdan fazla olarak verebilirsin bir zararı olmuyor biraz rahatlatıyor Aynı zamanda Metsil damla var çok sıkıştığınızda onu verebilirsin bir de 3-4 damla küçük ama gaz sancısı daha kötü biliyorum çok sancı olmudıkça verme ama biz kullandık lazım oldu. Daha sonra geçmesse yine yazarsan cevaplarım aynı zamanda uzman olduk bu konuda  Bu arada not metsil damla gibi ağızdan ilaç verdiğinden hemen sonra emzir veya mama ver az da olsa çıkartmasına yardımçı olur zaten ilacın faydalı olup olmadığını ilk yarım saat içinde anlarsın zararı olmaz ancak çok vermeikçe geçmiş olsun umarım az gazlı bebek olur görüşmek üzere 
ADI: BORAMİR
DOĞUM TARİHİ:31.05.2005
DOĞUM YERİ: GEMLİK
BURCU: İKİZLER
BOYU:93 cm.
KİLO:15 kg.
cennet_kurt

• Tüm gönderiler : 453
  • Bölge: ANTALYA
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 07.06.2006 14:42:21 ( #3 )

Spazmo-panalgine

Özge merhaba öncelikle sevimli meleğini allah bağışlasın. Gaz problemine gelince inan çok üzüldüm. Benimde 2 aylık bir oğlum var ve allaha şükür aşırı denecek kadar gaz sancımız olmadı. Sizin gaz probleminize gelince sen zaten herşeyi denemişsin. Spazmo denilen fitilide forumdan bir arkadaşımız (dilara) bana önermişti 2 gün önce bizde kolik gibi ağlıyordukta felaket gazımız vardı eğer ki doktorunda sana tavsiye ettiyse kullan bence. Çünkü kullananlar hem zararını görmemişler hemde tavsiye ediyorlar.

Peki arkadaşım bişey soracam bu kadar gaz sancılarınız arasında sakin ve sabırlı olmayı başarabiliyomusun. Ve nasıl başarıyosun.

Bu gaz sancılarınızın elbet birgün biteceğini düşünerek kendini teselli etmeye çalış bence. Ben bazen öyle yapıyorum işede yarıyor. Bu arada ben gaz için zinco kullanıyorum akşamlarıda rezene içiriyorum çok işe yarıyor. Bu seferde gaz çıkarmaktan uyuyamıyo bazen

ozges

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 07.06.2006 14:51:51 ( #4 )

Okadar saskınımki su ara selam bile  vermeyi unutmusum,cok tesekkurederim msjlariniza  simdiden.Doktorumuzun onerdigi fitiller agrı kesici ve ates dusurucu oldugu yazıyo prospektuslerinde,benim tek korkum ilerde bagısıklık yapmasi ve allah gostermesin atesi oldugunda  fayda etmemesi.Ilaca cok karsiyimdir cunku sonuna gelmedikce kullanmak istemem.Ama ole bir ana  geliniyorki caresizlikten kullanio insan,heleki ilk bebek olunca dahada  zor durum.Dun aglamaktan gozunden  yas  geldi ik tane ve  kaholdum gercekten.Kucucuk sey caresiz bizde  onun kadar caresiz.O  uyuduktan sonra oturup agladim,bu yazin sicaginda  corap giyiyorum usutmiyim die.Daha yolun cok basindayiz ama Allah kimseyi uzmesin evladindan  yana diyebiliyorum simdiden.Umarim guzelliklerde  gorusuruz tekrar....

Canım oglusum,bitanecik BALKABAKIM,sahip oldugum en mukemmel seysin...BURAKIN ANNESİ
hayat***

• Tüm gönderiler : 163
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 07.06.2006 15:25:59 ( #5 )
merhaba özge benimde 4 ayına giren bir oğlum var cok gazlıydı paronax fitil arada yarım olarak veriyordum ben rezene cayını aldım iyi geliyordu ama yinede tam sonuc alamıyordum ama 3. ayım dolunca gaz bitti rezene cayıı veriyorum yinede
tulinim84

• Tüm gönderiler : 343
  • Bölge: ANKARA
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 07.06.2006 16:06:30 ( #6 )
Tereddütlerinde haklısın doğrusu ama gaz sancısı bizimki gibi rezene ile falan geçmiyor bu durumda bebeğe eziyet edip acı çektirmenin bir anlamı yok dediğim gibi ama tabiki karar sizin ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak ile ffitil yerine CALPOL şurup tavsiye ederim yan etkisi daha az ve daha etkili bir ilaç ateş için aşı dan bir gün önce ve iki gün süre ile kullandığında aşıda bile ateş olmuyor yani ateşlenme problemi veya diğer tereddüt ettiğin yan etkiler yoğun kullanımlarda oluyor gereken zamanlaraxda kullandığında olmuyor ben hala oğluma çorap giydiriyor uzun pnye pantolonla yatırıyorum gaz sıkıntıbsı ne demek iyi bilirim Allah sabır versin ama yapılacak bir şey yok zamanla geçiyor ama 6 ay sabretmek gerekiyor sonra hafifliyor tam geçmese de ama sorun etmeyin bebek daha onlar dünyaya yeni alışıyor görüşürüz...
ADI: BORAMİR
DOĞUM TARİHİ:31.05.2005
DOĞUM YERİ: GEMLİK
BURCU: İKİZLER
BOYU:93 cm.
KİLO:15 kg.
obakuluer

• Tüm gönderiler : 372
  • Bölge: Ankara
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 07.06.2006 16:55:37 ( #7 )
adaşım merhaba bebeğini güle güle büyüt benim kızım 1 yaşında 15 günlükten 5 ayına kadar gaz sancısıyla uğraştık çok yorucu günlerdi ama çok şükür geride kaldı seninkide öyle olacak biz metsl papatya çayı rezene veridk hiç bişe yaramadı artık dayanamaz noktaya gelmiştim 5-6 saatleri bulan hiç bişekilde susmayan bi bebek vardı elimde ve ben çıldırmak üzereydim en son nurse harveys verdim bebeğim sakinleşti ama bu seferde bana bi gariplik varmış gibi geldi alışmışım demekki viyaklama sesine sonra onua kestim 5. aydan sonra düzeldi sabırlı ol zamanı gelince geçiyo biraz uzun oldu kusura bakma
ÖZGE&SERKAN&SUDENAZ
Feyzaalp

• Tüm gönderiler : 326
Ynt: kolay gelsin özges - 07.06.2006 20:57:01 ( #8 )
canım kolay gelsin.benim kızım iki aylık 10 gün öncesine kadar gaz sancısı çekiyordu.sonra nurse harveys aldık şimdi iyi.ayrıca rezeneyi ben içiyorum.sütümle çocuğa geçiyor.hem sakin uyuyor hem de rezene benim sütümü arttırıyor.bazı geceler gerçekten kızımla beraber ben de ağlardım.ikimizi de sakinleştirmek eşime düşerdi.çok şükür şimdi geceleri hemen uykuya dalıyor ve 4-5 saat aralıksız uyuyabiliyor.ben bunları yazarkendahi kucağımda uyukluyor teyzesidarısı senin başına.
ozges

Ynt: kolay gelsin özges - 07.06.2006 22:54:11 ( #9 )

Orjinalden alıntı: Feyzaalp
 nurse harveys

bir  ilacmi ? tam olarak anlayamadim ?
ozges

Ynt: kolay gelsin özges - 07.06.2006 22:54:22 ( #10 )

Orjinalden alıntı: Feyzaalp

canım kolay gelsin.benim kızım iki aylık 10 gün öncesine kadar gaz sancısı çekiyordu.sonra nurse harveys aldık şimdi iyi.ayrıca rezeneyi ben içiyorum.sütümle çocuğa geçiyor.hem sakin uyuyor hem de rezene benim sütümü arttırıyor.bazı geceler gerçekten kızımla beraber ben de ağlardım.ikimizi de sakinleştirmek eşime düşerdi.çok şükür şimdi geceleri hemen uykuya dalıyor ve 4-5 saat aralıksız uyuyabiliyor.ben bunları yazarkendahi kucağımda uyukluyor teyzesidarısı senin başına.
bir05

• Tüm gönderiler : 1183
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 07.06.2006 22:54:34 ( #11 )
merhaba benim oğlum dört aylık oldu bizde de gaz problemi çok oldu metsil,m zinco gibi ilaçlar fayda etmedi sonra nurse harveys denedik iyi geldi üstelik kimyasal bir ilaç değil dere otu ve kimyon yağından oluşuyor denemeni tavsiye ederim. size huzurlu uykular diliyorum
arda 14.02.2006
www.tayfunyildiz.com

ozges

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 07.06.2006 23:03:20 ( #12 )

tekrar  aynı seyi sorucam ama  bu ilac  olarak agızdan  falanmı alınıo ?  yani eczanelerdemi  bulabilirim ?

Ege_m

• Tüm gönderiler : 1379
  • Bölge: istanbul-izmir
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 07.06.2006 23:06:24 ( #13 )
evet eczanelerden bulabılırsın ama ben sab sımplex ı tavsıye ederım
bir05

• Tüm gönderiler : 1183
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 12.06.2006 22:44:18 ( #14 )
merak ettim özge geçtimi gazınız ve ne kullandın
arda 14.02.2006
www.tayfunyildiz.com

ucarer

• Tüm gönderiler : 355
  • Bölge: İzmir
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 12.06.2006 22:52:07 ( #15 )
canım geçmiş olsun.. biz gaz için zinco yu düzenli kullandık ve çok sancısı olduğunda durduramadığımızda da spazmo panalgine i yarısını vererek kullandık ikisinden de memnunum.. fitil için çekinmeden kullanabilirsiniz dedi birkaç tane doktor gaz için kullanılan bi fitilmiş zaten...
D.Toyran

• Tüm gönderiler : 1391
  • Bölge: İSTANBUL/Anadolu
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 16.06.2006 13:44:03 ( #16 )
Biz sub Siplex ve NurseHarvey's kullandık.Tamamen doktor tavsiyesidir.İthal bir ilaç.İngiliz.Günde 3 kez 1 çay kaşığı veriliyo.Her eczanede yok ama yine de arayıp bulabilirsiniz.Gerçi bu İngiliz ilacı biz Londra da bulamadık.Onun yerine onun benzeri(doktorumuza gösterdik) Gripe Water aldık.
sub ile Nurse Harvey'i aynı anda vermemk gerekiyo.Ben günü saatlere bölmüştüm.4 saat aralıkla ,dönüşümlü olarak veriyordum.Yani sub ı 08,00 - 14.00 - 00.00 de veriyodum Nurse Harvey'i 12.00 - 20.00 - 04.00 te veriyodum.Şişelerin üstüne saatleri yaz çok kolay oluyo.
Nurse HarveyS i www.e-bebek.com un mağazasında gördüm(Mağazası İstanbul da).Türkçeye çevrilmişti kutusu.İncelemedim açıkçası.

Önemli not:Nurse Harvey's i açıldıktan sonra 15 gün içerisinde tüketmek gerekiyo eğer bitmezse mutlaka at.Ama yukarıdaki ölçüde,yani günde 3 kez verdin mi zaten 15 günde bitiyo.
Bu ilaç burada 22 milyon ama Londra'a 2,5 Sterlin.

oğlum 1

• Tüm gönderiler : 53
  • Bölge: bursa
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 16.06.2006 14:26:29 ( #17 )
merhaba benimde 2 yaşında oğlum var. onunda gaz problemi çok fazlaydı. fakat ufakken gaz giderici özel bir damla vardı. ben onu kullandım.adı NUSEHARVEY.S bunu doktor verdi.rahatlatıyordu çocuğu.fakat fitiller çok güzel. 3 aydan sonra ben kullanmaya başladım. çokda memnun kaldım. aynı fitilleri kullandım. şimdiden geçmiş olsun.
Ege_m

• Tüm gönderiler : 1379
  • Bölge: istanbul-izmir
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 16.06.2006 15:03:53 ( #18 )
arkadaslar sab sımplex ın ıcıne cay karıstırıyorlarmıs dıye duydum. sanırım dogru cunku daha once aldıklarım kıvamlıydı sımdıkı oyle degıl damlamıyor resmen akıyor su gıbı. o yuzden guvenemedım bıraktım zaten gaz sorunumuzda bıttı gıbı...
DERYA 28/06/1983
EGE 27/02/2006

bastet

• Tüm gönderiler : 1997
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 16.06.2006 15:49:47 ( #19 )
benim kızlardan birininde gaz sancısı var. ne yapsak fayda etmedi. zinco, metsil,nurse harveys, rezene hepsini kullandım. hatta ingiltereden infacol diye bir ilaç getirttik. hiç biri bir nebze olsun rahatlatmadı.bugün mamasına muskat rendeledim . ama yine sancısı var. sabretmekten başka yapacağımız birşey kalmadı.

ozges

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 16.06.2006 18:43:26 ( #20 )

Bizimki birazcik edepsizliginden yapıomus  galiba    bazi  gunler  sasılcak  kadar iyi bazi gunlerse  yine  cıldırtıyo     bole  aaaaaaah aaaah  dio  yandan  yandan  bakio falan  cok komik aslinda traji komik aslinda ....Hep diorumya bigboss  onlar bizse ne yapacagimizi  sasiran  zavalli calısanları ...ama en azindan  agrilarindan  aglamadigina  eminim bebiskomun o yuzden icim  rahat.yani harveys ise  yaradi  coooooook  tesekkurler ...bebislerinizi  kocaman opuorum..
<mesaj tarafından düzenlendi ozges on 16.06.2006 18:50:40>
Eklenen resim(ler)
Sayfayı değiştir: 123 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 3, mesajlar 1 to 20 of 47

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku