Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Bebeklerimize İsimler

Sayfayı değiştir: < 12345678910.. > >> | Sayfayı gösteriyor 2 of 38, mesajlar 21 to 40 of 748
Yazar Mesaj
bujene

• Tüm gönderiler : 3814
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: istanbul
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 11.03.2007 12:09:58 ( #21 )

Orjinalden alıntı: _nejla87_

merhaba estim ikranın anlamı kur'anı kerimin ilk ayeti ve oku anlamına geliyor kızıma hamıleyken oruç zamanıydı ve tv de kurandan bahsedılıyodu eşimle otururken ikranın ne güzel bi anlamı oldugunu farkettık ve ikra koymaya karar verdık asıl hikayesi hz.(S.A.V.)peygamber efendımıze kuranı kerim cebrail alyhs indirilirken allahü teala 3 kez ikra ikra ikra demiş yani kuranı kerimi 3 kez oku oku oku demiş bunu duyduk ve hoşumuza gitti ve ayrıcada ikra suresi var ve ikranın yanına ek isim olarak ben bıde nur koydum ikranur oldu 2uzumtanesi şimdi hamıleyım ve eger kzıım olsaydı yıne ismini kübra nur koyacaktım birbirine yakın oldugu için ama erkek oldugu için ayberk olacak nasipse.

Orjinalden alıntı: bilgütay

yağız:bugday tenli ,
esmer demek

Orjinalden alıntı: ayşebahar

benim oğlumun ismide levent

Orjinalden alıntı: Merve_Unal_Mazuranic

Benim oglusum olacak, ismi de hazir. "DYLAN".

Orjinalden alıntı: bebişim29

merhaba yıllardır daha doğrusu türkan şoray ve kadir inanırın dila hatun filmini izlediğimden beri bi kızım olursa dila olacak adı diyordum ama sanki çok popüler oldubu isim ve ben malesef çok bilinen ve duyulan isimleri pek sevmiyorum kararsızım yani şu an lerze,erva,mina,irem de güzel isimler bakalım artık...

Orjinalden alıntı: 2UZUMTANESI

Aysegul, Bengisu, Ela, Yaren, Ceren, Elya, Nisa, Liva, Ruya...
Bunlar nasil?

Orjinalden alıntı: ogltkn

Bizim de ismimiz hazır. Tickerdan da göreceğiniz gibi Ata geliyorrrrr

Orjinalden alıntı: gizev

BEN 34+5GÜNLÜK HAMİLEYİM.KIZIMA CEYLİNDURU KOYMAYI DÜŞÜNÜYORUZ.SANA BİRKAÇ İSİM SÖYLEYEYİM CANIM:)OĞLAN:TÜRKER,ANT,ARHAN,ARDA,ERDİL,YARKIN,YAĞIZ,EGE
KIZ:CEYLİN,DURU,İREM,ZEYNEP,BERRAK,BERİL,ÖZBEN,NAZ,NEHİR,IRMAK
BUNLAR BENİM SEVDİĞİM İSİMLE::)UMARIM BİTANESİNİ SVER DE KOYARSIN:)

Orjinalden alıntı: nil1

Biz karar veremedik. Hala araştırıyoruz. İnci, Dila, Sude, İkra Nur, Duru, Doğa hoşumuza giden isimler.

Orjinalden alıntı: "Me®vE"

selam,
bende 16 haftalık hamileyim. kız olursa Buse, Erkek olursa Arda ismine karar vermiştik. Allah kısmet ederse Buse geliyoooo.

Orjinalden alıntı: pammuk

selamlar...
kızlarda seçenek çok... yeni yeni isimler çıktı... alya, alara, alin,elaya amber
erkeklerde pek seçenek yok ama çağan,emir, arda yeni sayılır ama o kadar çok sık konuluyorki..

Orjinalden alıntı: taptap2005

kizlaaaaar ya cok güzel hic duymadigim isimler var. Biz karar verdik eger kiz olursa DILA veya ESIN olacak (hnagisi olasa acaba ) ama erkekte en ufak bir fikrimiz yoookk  aklimizdan Koray, Cinar felan geciyor ama tam olarak bunlar degil istedigimiz. Üff Oglum 1,5 yasinda ve ondada son güne kadar karar vermemistik en sonunda Baran oldu ama bu sefer mutlaka en kisa zamanda bi karar vermeliyiz.

***  Nolur yalvaririm bol booooooooolllll ERKEK isimleri yazin lütfeeeen ****

Ayrica merak ettim, su an 15. haftadayim almanyada yasiyorum burada doktorum 4. aylik oldugumu söyledi ama tükiyede 3 aylik dediler??? hangisi dogru ??

Orjinalden alıntı: gbahar

İsim
Anlamı
Türü

http://www.guzelisimler.com/bebekisimleri.php?isim=sude
Aranan İsim "sude"
http://www.tdk.gov.tr/adsozlugu/AdArama.asp?sirano=7727

Asude
Rahat, dingin, huzurlu, sessiz, sakin.
kız ismi

Bahsude

kız ismi

Maksude
Ulaşılması istenen şey, istek, emel.
kız ismi

Mesude
Mutlu, sevinçli, bahtiyar.
kız ismi

Sude
1. Sürmüş, sürülmüş. 2. Ezilmiş, dövülmüş.
kız ismi

http://www.bebekveanne.com/bebekisimleri_kiz_isimleri_s.asp
SUDE : 1-Hz.Peygamberin 2.eşinin adı, 2-Sürülmüş, tarla gibi işlenmiş, 3-Boyalı, sürmeli Farsça

http://nedir.antoloji.com/sude/
CENNETTE BİR ÇİÇEK İSMİDİR

Orjinalden alıntı: şirin24

Arkadaşlar merhaba,
benm arkadaşımın adı SUDE ve anlamı da cennette bir ağaç,çiçek ismi imiş.SUDE arapça bir isim, bildiğim kadarıyla..O yüzden sözlükte bulamayabilrsin diye düşünüyorum..Aslında bu isimlerin anlamlarını daha sağlam kaynaklardan bakmanızı öneririm çünkü internette bi yerde baktığınız ismin anlmamı başka bir yerde farklı anlamda görebiliyorsunuz..

Sevgiler,

Orjinalden alıntı: ALTINTARIM

meraba arkadaslar. biz kızımızın ismini ilbilge olarak karar verdik.erkek olsaydı ilteriş kağan olcaktı.
ilbilge o ülkenin bilgesi anlamına geliyor.ilteriş o ülkenin koruyucusu savunanı anlamına geliyor.il eskiden ülke demekmiş.
ama sevdiğim başka isimlerde var.mesela ablamın ismi kırgız ve eşinin cengiz.oğullarına manas ismini verdiler manas kırgızların ve dünyanın en büyük destanlarından birinin ve kahramanın adı.kız olursa yakut düşünüyor.
bense kız isimlerinden
Altınay,berra,idil,ilsu,ilay,aysima,aysema,aysena gibi isimleri beğeniyorum.
erkek isimlerindede ayberk  göktuğ  ve gökberk çok güzel köktürk de güzel. meriç ve volga ismi de çok güzel.
bütün yavrucuklara hayırlı isimler.

bujene

Ynt: Bebeklerimize İsimler - 11.03.2007 12:21:31 ( #22 )

Orjinalden alıntı: baktigul

Altıntarım merhaba! Ablanın ve oğlunun ismi çok güzel. Ben Kırgız Türklerindenim. ve okuyunca nasıl mutlu oldum bilsen.
Selam söyle Kırgız ablaya ve Manas'a .
Bizde Manas ismi cok yayğın. Altınay da öyle zaten saydığın isimler de beğendiğim simlerden. Ama biz kızımızın ismini Aycan koyalım dedik.
Hem benim memlekette hem burada da anlaşılır ve kolay isim diye.

Orjinalden alıntı: ALTINTARIM

meraba baktıgül.cok sevindim.benim kırgızistanda bir sürü arkadasım var babam aracılığıyla. babam cok düşkündür türk dünyasına ve isimlerine.kendisi türkoloji bölümü mezunu ve bizim isimlerimizi de bu yüzden koymuş.biz manas ismini duyunca okadar sevdikki, hem burda duyulmamış hemde anlamı cok güzel.bu arada senin bebeğin doğmasına ne kadar var nerde yaşıyorsun merak ettim.eger istanbuldaysan türk dünyası araştırmaları vakfı-turan yazgan hakkında bir bilgin varmı..eşine selamlar en kısa zamanda görüşmek ümidiyle..

Orjinalden alıntı: jbdun

gbahar canım ben kendi kızım için değil de bi arkadaş düşünüyomuş sude ismini koymayı ama anlamını ezilmiş diye görünce vazgeçmiş. Benim inşallah ECRİN'im gelicek dünyaya

Orjinalden alıntı: ırmakyagmur

Benim aklıma ara sıra değişik isimler gelir, ya da isim olabilecek kelimeler.

Bir listem var sizinle paylaşiim.

Erkek İsimleri:
AYAZ
ONAT
RÜZGAR
ÖVÜNÇ
TUNÇ
TUNÇALP
ÖMÜR
BULUT
OKYANUS
DİNÇ
ERDEM

Kız İsimleri:
IRMAK
DURU
BERRAK
AYSİMA
TUANA
SEVİLAY
SİM
TARA
YAREN
VERDA
MELODİ
ŞARKI
SESİM
CEYLA
CEYLİN
HAYAL
AKASYA
AÇELYA
HAYAT
ÖYKÜ
MASAL
DEREN
DERİN
TILSIM
ŞİİR
SİMA
SİMAY
GÜNEŞ
DEFNE
DOLUNAY

Unisex İsimler:
YAĞMUR
TAN
UTKU
TUNA
NEHİR
EFSANE
ŞÖLEN
DOĞA
TOPRAK
GURUR
EKİN

Bazen aklıma güzel isimler gelir ama not etmeyince unutuyorum. Aklıma gelirse yine yazarım. Benim kızın ve oğlum için ilk isimler hazır. Irmak ve Yağmur.  İkinci isimlere de hamiş olunca karar vericez.

Orjinalden alıntı: "Me®vE"

selam herkese ,
taptap sana hiçbir yerde duyulmamış bir erkek ismi söyliyim "Ferkal" eşimin adı diye söylemiyorum benim çok hoşuma gidiyor ve kimsede yok kendisinden izin aldım burda paylaşmak için  beğenene duyurulur.

Orjinalden alıntı: bevren

Selam, yeni üye oldum, 28.haftam bitti, bizim birkaç sene önceden beri istediğimiz bir isim vardı, oğlumuza büyük olasılıkla onu koyacağız, aldığımız tepkiler çok uç, ya " ne biçim isim o öyle?" diyorlar ya da çok çok seviyorlar :) MERCAN

üzerinde düşündüğüm diğer isimler : tuna, doruk, sarp

Orjinalden alıntı: şirin24

arkadaşlar bizimde kızımız olursa AZRA,NEHİR,IRMAK,SENA,ALARA beğeni sırasına göre dizilmiştir..
erkek olursa ÇAĞAN,METEHAN,TUNAHAN,OĞUL,OĞUZ,GÖKTUĞ isimleri arasında düşünüyoruzz.......

Orjinalden alıntı: duygueliz

kızlar benide kızım olacağını yeni öğrendim ben bulsamda eşim pek bekmıyor diyor doğumuna yakın bakarız daha iyi olur diyor...!
   Ben Gülfem,Simay ve Esila isimlerini çok beğeniyorum Esila çok hoş ama yakınımız koydu bu iimi Gülfemi ise eşim olmaz gül olmasın başında diyor geriye pek seçenek kalmıyor!! bileme artık 4 ay daha düşüneceğiz galiba

Orjinalden alıntı: Zara82

benimde cok yakin zamanda kizim olacak ve ismi cooktandir hazir....RAvza Sena

Orjinalden alıntı: 2. Anne Adayı

Merhaba, Benim Kızımın ismi doğmadan önce belliydi Eşim ilk Hamile olduğumu duyduğunda "Zeynep geliyor ha" demişti:) Evet Kızımın ismi ZEYNEP olacak inş.

Orjinalden alıntı: ebruce

ceren ve derınde cok guzel ısım bence

Orjinalden alıntı: FONURA

BEN HENÜZ BİLMİYORUM HEP EŞİMLE OĞLAN OLURSA TOPRAK DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜK.
DOKTORUMUZ OĞLUŞUMUZ OLACAĞINI SÖYLEDİ BAKALIM HAYIRLISI

Orjinalden alıntı: kaliope

Hepinize günaydın ve hayırlı ramazanlar arkadaşlar
Benim benim 4,5 yaşında bir oğlum var.Babası hamileyken illa EFE olsn istiyordu (Aydınlıyız da) Abisinin oğlunun ismi de EGE. Ama bana cok kısa geldiği için biraz uzattım ve oğlumun ismini EFEKAN koyduk.
  Şimdi ise 6 aylık kızıma isim bulmaya çalışıyorum. Ben EYŞAN ismine takılmış durumdayım. Oğlumsa bi tanıdığımızın bebeğinin ismi olan ADASU ismini istiyordu. Babamız ise bizim seçtiklerimizi henüz beğnmiyor üf yaa çok düşünüyorum ben bu isim konusunu 
   Allahım hepimize güzel isimleriyle birlikte güzel ahlaklı, zeki, çalışkan ve sağlıklı çocuklar kısmet etsin. Allah isteğen bütün kadınlara anneliği nasip etsin.

Orjinalden alıntı: seagirl_23

daha 2 aylık anca olucak bebişim. kız olursa biraz kararsızım ama erkek olursa adını TUNA koymak istiyorum :)
erkek olursa tuna demiştim ya kız olursada sude olsun istiyorum, şimdilik böyle

Orjinalden alıntı: nilsugelen

Benim kızım olacak ve ismini IRMAK diye düşünüyoruz!

Orjinalden alıntı: pammuk

kesin değil ama dr.um bebişimi kıza benzetti... daha kara vermedik ama kesin kızsa sıla, alara, alin, alya 'dan biri olacak.. kesinleşince oylamaya açıcam bilginiz olsun

Orjinalden alıntı: naksidil

serminur,mihrisal,huma (nur) ben ekledim,dilasub,nurbanu,hafsa eger kizim olursa bunlardan birini koymayi düsünüyoru, ama erkek olursa daha bilmiyorum iki ismi olur büyük bir ihtimal ikinci ismi esimin babasinin adi sükrü olurda. ilk ismini ben koymayi düsünüyorum ama yanina ne uyar bilmiyorum nedersiniz

Orjinalden alıntı: papagan

benim kizimin adi beyza nur.ikinci bebisimizin cinsiyeti henuz belli degil.ama kizim hamileligimden once bile benim kardesim efe olucak diye tutturmustu.simdide cinsiyetini bilemdigimiz halde efe diye seviyoruz hepimiz.kiz olursa cansu ismi geldi birden benim aklima cansu dusunuyorum.kuzenimin kizinin adida hayal.cok hayalini kurdu cunku

DeriNehiR

• Tüm gönderiler : 2268
  • Bölge: İstanbul
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 11.03.2007 15:11:14 ( #23 )
BENİM KIZIMIN ADI NEHİRNAZ OLACAK .
BABASINA VE BANA ÇOK UYUYOR .

bujene

Ynt: Bebeklerimize İsimler - 11.03.2007 22:55:14 ( #24 )
dilkon'un açtığı "burak-kayra" başlıklı konudan :

kayra (i) : lütuf, ihsan
KAYRA: (Tür.) - Yüksek büyük tutulan ya da sayılan birinden gelen iyilik lütuf, ihsan atıfet, inayet. Erkek ve kadın adı olarak kullanılır.

BURAK: (Ar.) Er. - Berk-Yıldırımdan türetilmiştir. - Hz. Muhammedin Mirac'daki bineği. Kur'an'da böyle bir isim geçmemekle beraber, İslam kaynaklarında böyle bir binitin olduğuna dair rivayetler vardır. Burak Reis: (Öl. 1499). Osmanlı denizcilerinden.

Peygamber Efendimiz Müslüman olanların eski adlarını değiştirmelerini, Müslüman olan Arap olmayan insanların da Arapça adlar almalarını emretmemişler verilecek adların manalarının güzel olmasını emir buyurmuşlardır. Bazı adları manaları kötü olduğu için, bazı çok güzel manaları olan adları da kullanırken olumsuz kullanıldığında kötü manaya geleceği veya sahibi üzerinde kötü tesir bırakacağı için değiştirmişlerdir.

Hz.Aişe (r.a) validemiz diyorki: "Allah Resulü İslam'a uygun olmayan, çirkin manalı isimleri muhakkak değiştirirdi."

eğer ilgileniyorsanız bu linkte bu konuda bilgi var:

http://www.dinvekitap.com/cocuk_isimleri/cocuk_isimleri.asp

bujene

Ynt: Bebeklerimize İsimler - 11.03.2007 22:58:52 ( #25 )
gbahar'ın açtığı "KIZ İSİMLERİ???" başlıklı konudan :

15. hafta civarındayım ve doktoruma göre artık bir prensesimizin olacağı kesinleşti. eşimle isim düşünmeye başladık. ne kadar zor bir işmiş bu. üstelik de ikimizde çok farklı isimleri düşünüyoruz..

şimdilik prensesimin ismi İNCİ..
bakalım zaman ne gösterecek

yardım edin..

ben başlayayım:

İNCİ, nehir, zeynep, ırmak, mercan
Berca: F. Doğru. Yerinde olan
Berfin: Kar tanesi

İncifer  (T.+FAR.): İnci gibi parlak, güzel.

Gökçe - Sevimli güzel / Gök rengi, mavimsi

Orjinalden alıntı: ayşebahar

BAHARCIM PRENSESİN HAYIRLI OLSUN.BENİM BEBİŞİMİNDE CİNSİYETİNİ ÖĞRENMEK İÇİN EYLÜLÜN İLK HAFTASINI BEKLEMEK ZORUNDAYIZ.ÇÜNKÜ BİR SONRAKİ RANDEVU O ZAMANGERÇİ DOKTORUMUZ ERKEĞE BENZİYOR DEMİŞTİ AMA KESİN DEĞİL.
KIZ İSMİNE GELİNCE BENİM KIZIM OLURSA İSMİ BAHAR OLSUN İSTERİM. BAHAR AYLARINI ÇOK SEVERİM ÇÜNKÜ. HER ZAMAN İNSANA YENİ MUTLULUKLAR VE HEYECANLAR VERİR, İNSANI YENİLER, CANLANDIRIR.KIZIMDA BAHAR AYLARI GİBİ BICIR BICIR OLSUN, HEP MUTLU OLSUN, ETRAFINA HEP MUTLULUK SAÇSIN

Orjinalden alıntı: nilsugelen

Canım, ben hamile kaldığımdan beri içimden hep kızmış gibi geliyor. Allah' ın gücüne gitmesin ama ben hep bir kızım olacakmış gibi hissediyorum. Bizim cinsiyetini öğrenmemize daha çok var, henüz 8 haftalık hamileyim:))) Ama kendi bebeğimin isim listesini çıkardım:))  (Aceleci anne ben:)))
İşte listem;

İsim: DİCLE:
Kökeni: Türkçe
Cinsiyeti: Kız
Anlamı: Yakındoğu'nun Türkiye'den Doğan Ve Mezopotamya'dan Basra Körfezine Dökülen Nehirlerden Biri

İsim: CEREN
Anlamı: Ceylan
.

İsim: SELEN
Anlamı: Sel Gibi Coşkun, Taşkın Kimse. Haber, Havadis, Kulakla Duyulan,İşitilen

İsim: NİL
Kökeni: Arapça
Anlamı: Çivit Otu. Mısır'dan Geçen Akdeniz'e Dökülen Meşhur Nehir.

İsim: LARA
Anlam: Su perisi

İsim: DİLA
Anlam: Gönül-Yürek (diye biliyorum:))

İsim: BENGİ
Anlamı: Sonu Olmayan, Hep Kalacak Olan, Sonsuz, Ebedi.

Lara, Dicle ve Nil benim en favori isimlerim:)))

Orjinalden alıntı: seçil koparan

benim bebişim oğlan ama kızım olsa idi ayşenur koyacaktım:)

ben kendi isimlerimden vermek istiyorum kızıma, ya da eş anlamlarından birini, ama babası kesinlikle karşı çıkıyor  ,

kesin olan iki isimli olacağı,

çevremizden duyduğumuz kadarı ile bu yıl çok fazla "Nehir" ismi konulmuş,
zaten Nehir İnci olmazdı

Orjinalden alıntı: Bernaulku

Cok ilginc! Benim kızım 10 temmuzda dogdu. Adını Nehir koyduk. Ancak bende 2 isim dusunuyorum ve 2. ismine birturlu karar veremiyorum. O yuzden daha nufus cuzdanını bile cıkartamadık. Benim bu ismi secmemdeki neden: Babasının isminin Fırat olması. Kızımızın ismi babasıyla uyumlu olsun istedim.2. isim su an Duru olarak gorunuyor. ama zaman zaman Duru ismide icime sinmiyor. Annem Billur olmasını istiyor... Demek bu yıl cok Nehir ismi konulmus? Bunu duyduguma uzuldum!
Bu arada kızkardesimin ismi: İnci ve bayılır kendi ismine. Bi ara 2. ismi inci olsun diye baya bi dusunduk! Yani bizim kızın ismide nerdeyse İnci Nehir oluyordu. Neyse gec kalmıs sayılmayız. Belki olur hala

sitesine de baktım prensesinizin, maşallah çok tatlı, çok güzel, Allah hayrlı sağlıklı ve mutlu bir yaşam nasip etsin inşallah Nehir Hanıma.

Nehir ismi aslında hâlâ aklımın bir köşesinde saklı duruyor da,
şimdi de "İnci Nehir" furyası başlatmayalım

Orjinalden alıntı: dilkon

Aynı sorun bizde de var
İnci çok güzel bir isim yegenimin ismi çok zeki ve başarılı. Bunun yanında Ada, Yağmur, Çisel, Burçak, Özge çok güzle isimler. Ama eşimin favorisi Ayşe. Size kolay gelsin

Orjinalden alıntı: HALIME010101

BEN SARA VE LARA ISIMLERINI COK SEVIYORUM MELDA VE BESRA´DA COK HOS ISIMLER

Allah hepimize kolaylık versin, bu isim bulma işi gerçekten zor.

dün kızım için düşündüğüm "İnci" isminin manasını araştırırken bakın ne buldum,

İNCİ

İnci kelimesinin kökeni Çince’deki zhen-zhu kelimesidir. Okunuşu yin-çü olan bu kelimenin anlamı da, değerli huzur taşı'dır. Uygur Türkçe'sinde de, inciye huzur, rahat, barış taşı anlamında olan yinçgü ya da, inç-kü denilmektedir.

kaynak: http://www.denizce.com/sahipak080606.asp

ve de bayıldım..

Orjinalden alıntı: ahucanhoroz

Bebeğinin ismi ile ilgili kararsız olan ya da henüz isim bulamamış olan anne ve babalara faydalı olabilir diye düşünüyorum.Kapsamlı bir liste...

http://www.multimsn.net/isim

dogadoga

• Tüm gönderiler : 38
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 12.03.2007 13:43:05 ( #26 )
Benimde kızım olacak. 20 haftadayım..  Henüz ismini kesinleştiremedik... İki İsim koymayı düşünüyoruz... Biri eşimin biri benim beğendiğim isim olacak inşallah...
Eşim İNCİ ismini seçti ama ben henüz seçemedim :(
Düşündüğüm isimler var ama karar veremedim bir türlü... Arkadaşlar ne olur yardımcı olun hangisi daha güzel ve uygun ... Sizin farklı önerileriniz varmı.. Varsa lütfen söyleyin..
Benim beğendiklerim :
DEMET 
BİLGE
AYÇA
AYLİN
CEREN
CEYDA
EDA
MÜGE

TÜM HAMİŞLERE SEVGİLER........

bujene

Ynt: Bebeklerimize İsimler - 12.03.2007 17:18:04 ( #27 )
zeynepgs'nin açtığı "oğluma isim!" başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: kuzeynep

Ben Güney ismini çok seviyorum.:)) bir oğlum var kuzey, kızımın adı zeynep, bi oğlum daha olursa adını Güney koyacağım...

Orjinalden alıntı: celtis

merhabalar zeynep hoşgeldin
doğumun haziran da olsa gerek. kaçında? ayrıca doğumu haziran olanların bölümüne de bekleriz;)
isim konusunda bizde halen acabalarla gidiyoruz ama berk gibi gözüküyor.
ayrıca kuzeynep in verdiği isimler harika... kuzey ve güney bol şans

Orjinalden alıntı: ılgım06

bende sarp ve yiğit ismini çook beğeniyorum.melik ismide hoşuma gidenler arasında..

Orjinalden alıntı: abu05

merhaba kızlar
ben eşim alpaslan a uygun olsun diye ve anlamını çok beğendiğim için alptuğ koydum ama bu sitedeki isimbankı öneririm çok güzel isimler var!!!!
çooookkk baktım zamanında oraya hemen yukarıda

Orjinalden alıntı: akcaybs

Banada Yusuf ismi çok masumane geliyor.Ayberk,Berkay,Yiğit Alperen,Gökhan,Fırat,Fatih,Ahmet Hakan...Ege de güzelEşim tarihi olsun istiyor tarih öğrtmni olduğu için.Benim de oğlum olacak.Ahmet Ertuğrul diyor.Ahmet Gökhan da olabilirmş.Hangisi güzel sizce hakkaten.Ahmet olacak yani.2.sine karar vermedik.Başka güzel tarihi isim gelirse aklınıza yazarsanız ben de arıyorum.Ahmet Yusuf diyordum ama o istemiyor.

Orjinalden alıntı: ayseloz

slm canım bende şu an 5.5 aylık hamileyim ve benimde oğlum olacak adını alp düşünüyoruz..diğer favori isimlerim;poyraz,ömür,afşin,gediz...

Orjinalden alıntı: Bernaulku

hımmm Sarp ismini bende begendim. Ama oglum olursa Güneş koyarım ismini diye dusunmustum....

Orjinalden alıntı: Ak_deniz

akcaybs bence Ahmet Ertugrul daha guzel...ben de oglum olsaydi Demir koyacaktim...

Orjinalden alıntı: eliffcik

Benim kızım var, adı Elif. Oğlum olsaydı adını Korhan koyacaktık.

Orjinalden alıntı: zeynepgs

tavsiyeleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar.bu benim ilk bebeğim ve sanırım kararsızlığım da bu yüzden.onun için herşeyin en iyisini en güzelini istiyorum bütün anneler gibi.insanların karakterlerinin isimleriyle de alakalı olduğunu duymuştum ve bu nedenle de olsa gerek güzel anlamı olan bir isim olmasını da istiyorum.umarım sizler beni anlamışsınızdır aklınızda olan ,beğendiğiniz yada yeni duyduğunuz isimler varsa lütfen benimle paylaşmaya devam edin...

Orjinalden alıntı: tweety0555

ZEYNEP VALLA OGLUM YIGIT BEN HIC DUSUNMEDIM ISIM ESIM BIGUN WCDEN CIKIP DEDENE JEST YAPALIMMI DEDI BENDE HAYATTA TALIP KOYMAM DEDIM YOK SOYADLARINI KOYALIM DEYINCE OLUR DEDIM...BASTA EFE DUSUNUYORDU...SONRADA YIGIT KALDI...AMA BU SENE VE GECEN SENEKI COCUKLAR OKULA BASLAYINCA EFE YIGIT BOLLUGU YASANACAK....
BENDE YAGIZ BARKIN  BERK BERKE BUGRA ILKER  ILTER GIBI ISIMLERI SEVIYORUM...ILGINC ISTERSEN SARPER VAR..UMARIM HOSUNA GIDER

Orjinalden alıntı: senasina

ben felsefe bilim uzmanı olarak baş filozofum İbn Sina'ya olan hayranlığımdan dolayı oğlum olursa Sina koymayı düşünüyorum,ayrıca Cihan, Kaan, Emirhan, Sami isimlerinide beğenirim...

Orjinalden alıntı: fundagüler

function IsimBankSilKontrol(){
return confirm("Silmek istediğinizden eminmisiniz?");
}

Bebeğinize isim ararken zenginliği ile size en çok yardımcı olacak isim bulma rehberi isimbank. isimbank'ı kullanarak bebeğinize isim bulmak artık daha kolay ve zevkli....

isim
Tavsiye@
Sil

Akınalp

Akın yiğidi

Alpartun

Yiğit ve onurlu

Alperen

Yiğit ve ermiş kişi

Aybars

Ay gibi güzel, pars gibi yırtıcı, (hun imparatoru attila'nın amcasının adı)

Balamir

M.ö. 475 yıllarında don irmağı'nı geçerek rusya'yı alan, tuna kıyılarına dek dayanan bir türk hükümdarı

Baranalp

Güçlü yiğit

Barbaros

Kızıl sakal, büyük türk denizcisi barbaros hayrettin paşa'nın avrupalılarca verilmiş lakabı

Baybars

Eskiden türklerin besledikleri bir tür küçük kaplan; çok zengin ve kaplan gibi yiğit türk memluk imparatorluğu'nun dördüncü sultanının adı

Bengisu

İçince ölümsüzlük verdiğine inanılan su

Çınar

Uzun ömürlü, uzun boylu, kalın gövdeli bir ağaç türü. Dağhan eski türklerde dağ tanrısı

benim favori isimlerim bunlar canım hepsi de çok anlamlı, bengisu benim kız çocuğum olursa kesin koyacağım isim. ama diğer isimler balamir ve baranalp yakın geliyor

Orjinalden alıntı: fuse

benimde oğlum olacak ve hala bende ne isim koyacağıma karar veremedim. yeğenlerim ismi biri kutluay diğeri ege. kızım olsaydı ada yada kumsal düşünüyordum. oğlan olacağı hiç aklıma gelmemişti

Orjinalden alıntı: deseo

ben kücüklügümden beri Sami koymak isterdim oglumun adını ama gel gor ki evlendim esimin adı Sami :))) olsun yınede koyalım ıkı tane Sami olur dedim esim istemedi... Sarp ismini de cok seviyordum ama esimin sulalesi hep S harfınden gıtmıs o yuzden S ile baslayan bır ısım koymak istemedim, bebegım 5,5 aylık oldugunda isim tartısmasına son noktayı annecim koydu ve Tunç olsun dedi.. tamam dedik ve adı Tunç olarak kaldı melegimin...onlar dısında Arda, Ada, Gökay olabilir...

bujene

Ynt: Bebeklerimize İsimler - 12.03.2007 17:23:29 ( #28 )

Orjinalden alıntı: eylül44

KEREM İSMİNİ ÇOK SEVERİM.OĞLUM OLURSA EŞİMDE AĞA İSTİYOR.

Orjinalden alıntı: melis_noyan

Toprak, Çınar, Ege, Deniz, Güney, Batı, Erdem, Sarp, Bora, Zafer isimlerini çok seviyorum ben hatta oğluma hangisini koyacağımı şaşırıp en fazla kaç isim konuyor diye sormuşluğum bile vardır, biz Ege'yi seçtik  Sen de oğluna yakışanı bulursun, ismiyle büyür inşallah canım

Orjinalden alıntı: happygırl

OĞLUM OLSA EREN KOYACAKTIM...SOYADIMIZA UYUMLUYDU... 

BENCE ERKEK İSMİNİN SOY İSİMLE UYUMLU OLMASI GÜZEL...ÇÜNKÜ ÖMÜRBOYU KULLANACAK .... BAYNLARIN MALUM DEĞİŞTİĞİNDEN.......BEN'CE...

Orjinalden alıntı: minnik

Selam Zeynep.İsim bulmak gerçekten zor bir iş.Konulan ismin ses uyumu veya anlamı o insanın kişiliğini de etkiliyor deniyor. http://www.kabalarians.com/index.cfm Bu siteye girip aklından geçen isimlerle ilgili kişilik analizi yapabilirsin.İsmi yazınca hemen o isimle ilgili harf kombinasyonuyla ilgili analizi veriyor.Mesela bizim arkadaşlar oğlunun ismini Poyraz koydu.İsmiyle uyumlu olarak çok hareketli zor bir çocuk.Poyraz gibi esiyor diyor annesi babası

Orjinalden alıntı: beklenengun

oğul, yağız, edga, emir, ali, zeyd, dorukan benim beğendiğim isimler

Orjinalden alıntı: yildiz22

canim yaa herseyin basi saglik..ins. bebegini hayirli saglikli bir sekilde kucagina alirsin canim
bir gün oglum olursa TUNAHAN koymaya niyetim var...ins. rabbim o günleride gösterir....

Orjinalden alıntı: nurtopu

taha,talha,kerem,eren,bartu,fetih koyabilirsin.

Orjinalden alıntı: ceycem

slm bende 7 aylık hamileyim benimde oglum olucak adını tan koyucaz.

Orjinalden alıntı: esmabuken

BERKAY ve AYBERK ismini çok seviyorum.

Orjinalden alıntı: BURCU ve NEHİR

ben de erkekte başar,mert,alp,efe gibi isimleri beğeniyorum

Orjinalden alıntı: femirza

benim erkek isim listem şöyle: ege, efe, bartu, berke,çağatay, yağız, yalın. 

Orjinalden alıntı: zeynepgs

arkadaşlar önerileriniz için hepinize çook teşekkür ediyorum.şu anda taha ve talha isimlerinde kararsız kaldım bu isimler hakkındaki düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim..

Orjinalden alıntı: phatosh_23

Son yıllarda "Kayra" ismi de hoş geliyor bana."Anlamı:Büyük birinden gelen iyilik, ihsan"mış.(isimbank'tan)
Hem kulağa hoş gelen hemde manalı bir isim bence...

Orjinalden alıntı: nurtopu

TAHA:  - Kur'an-ı Kerim'in 20. suresi. - Hz. Ömer'e müslüman olmadan önce okunan ilk sure. Hz. Ömer bu sureden etkilenmiş ve müslüman olmuştur.
TALHA:  1. Zamk ağacı. 2. Talha b. Ubeydullah. İslam dinini kabul eden ilk 10 kişiden biri, cennetle müjdelenmiştir.

Orjinalden alıntı: bahar_turfan

benimde oğlum olacak. aklımdaki isimler
batın:Allahın isimlerinden biri anlamıda gizli olan
efnan:cenetteki tüm güzellikler
tuğra,poyraz,çınar,kerem,bahra,yusuf,

Orjinalden alıntı: CeylinAzra

Ben Talha ve Berat ve Ömer ismini çok seviyorum ama eşim istemedi.Dora diyor ya da Ege.Kime sorsam etrafımda herkes ege koyuyor şu sıralar çocuk okula gidince kesin 10 tane ege olacak sınıfta ege1 ege2 ege3 :) istemiyorum o nedenle..zaten bizim büyük ihtimal kız olacak doktorun dediğine göre..erkek olursa işimiz zor
Baharcım Dora doruk demek ama gorayı çağrıştırtığı için ben biraz soğuk baktım olaya o zamana kadar gora unutulursa bilemem tabi

Orjinalden alıntı: mıksa

CANIM BEN KARDEŞİMİN VE EŞİMİN ADLARINI TAVSİYE EDİCEM ÇOK SEVERİM:) İLTER VE AYTAÇ

bujene

Ynt: Bebeklerimize İsimler - 12.03.2007 17:30:25 ( #29 )

Orjinalden alıntı: Caney38

Ben Andaç ismini çok beğenirim.
Anlamı Tanrının lütfu demek

Orjinalden alıntı: aysenol2

ısım gercekten cok onemlı cocugun karekterını belırlıyor benım favorım poyraz kuzey cagan melıh kaan utku
tabı benım koymak ıstedıgım ısımlerdı bunlar bızde mert alı koyduk alp canda guzel ısım

Orjinalden alıntı: jbdun

benim de doğumum kısmetse kasımda olacak, daha cinsiyeti belli değil ama içime erkek olacak gibi doğuyor bu nedenle de ben de ilk önce erkek isimlerine bakıyorum.
benim favori isimlerim;
Tuğra Bartu veya
Tuğra Kayra
Tuğrayı kesin istiyorum yani
sizce hangisi daha uyumlu? (soyadımız da uysal)

Orjinalden alıntı: denizyıldızı

ben kız olursa tek ve kısa bır ısım ıstıyorum cunku evlenınce hem kızlık soyadını hemde esınınkını rahatlıkla kullansın.ELİF , EYLÜL , NİSAN , NİSA , NUR bunlar favorılerım....

eger erkek olursa ıkı ısmı olucak.....bırını babası bırını ben ...babası MERT , YAĞIZ , YİĞİT , EFE  gıbı delıkanlı ısımlerı ıstıyor...bende kurandan ıstıyorum...KEREM , KERIM , ARDA , KADIR gıbı...

Orjinalden alıntı: 1ıkıkjjhh

oğlunuza ismail adı nasıl olur.

Orjinalden alıntı: CeylinAzra

jbudun çok güzel bir isim gerçekten tuğra erkek olursa ben bile düşünebilirdim ama kız olacağı halde babası kızımın ,beni kızdırmak için dora diye seviyor bebeğimi..kız olduğu kesinleşince bende dedim erkek olursa sen koy ismini kız olursa ben :) baharcım seninkinin babası ne diyor ?

Orjinalden alıntı: ayşe berra

YUNUS EMRE NASIL  NE OLURSA OLSUN ALLAH İSMİYLE YAŞATSIN BEBEĞİNİ AMİNNNN.

Orjinalden alıntı: HANDANınANNESİ

"haktan" favori ismim...ama önermem..ben kaoyacam oğluma bu ismi...önce bi "handan"ı doğurayım da
bunun haricinde...toprak ve esad da en sevdiklerimden...bunları önerebilirim
amaaa...bence ismine eşinle birlikte karar vermelisin...ben olsam,başklarının fikirlerini alır ama kimsenin söylemediği bi isim bulurdum

BABASI POYRAZ DİYOR. BENDE İSTEMİYORUM. AMAN KAYINPEDERİMİN İSMİ OLMASINDA CUMHUR. ABDULLAH TUĞRA ZENGİN KULAĞA NASIL GELİYOR

YUSUF İSMİNİ ÇOK BEYENİYORUM. YUSUF PEYGAMBERDEN DOLAYI KIZLAR ÇEKİCİ BULUYORMUŞ BU İSİMDEKİLERİ. OĞLUMUN CAN YAKMAMASI İÇİN KOYMAK İSTEMİYORUM

Orjinalden alıntı: esinikizoglu

merhaba, bizimde bi oğlumuz olacak ve isim konusunda çok kararsısız. eşim ve ben isminin karakterine yansıyacağını düşünüyoruz. bu konudan dolayı çok titiz davranıyoruz ama bi türlü karar veremiyoruz. ilk aklımıza gelen isimler timur,erenay,teoman...
bu arada büyüklerin baskılarına boyun eğmeyin ve bebeğinize sizin beğendiğiniz bi ismi verin

Orjinalden alıntı: estim

slm desree,
bence iki isim koyun, biri kuranda geöçen olsun diğeri sizin beğendiğinişz bi isim olsun. yada göbek adını koyanlar var kuranda geçen olarak. biz eşimle iki isin vereceğiz oğlumuza, şuan 'timur islam' olarak düşünüyoruz. büyüklerde dedesinin ismi olsun falan diyolar ama biz eşimle kendi beğendiğpimiz ismi koymayı tercih ediyoruz. büyüklere bakarsak isetkleri hiç bitmez. her kulaktan bi ses çıkar. bence herkes kendi beğendiği bi ismi versin bebeğine.nede olsa bi ömür boyu siz sesleneceksiniz. isim olarakta benim beğendiklerim... timur,erenay,mihraç,gökdeniz. umarım yardımcı olmuşumdur.  

bujene

Ynt: Bebeklerimize İsimler - 12.03.2007 17:32:39 ( #30 )

Orjinalden alıntı: Bahar4

Eray , Eren, Doruk isimlerini cok severim.

Orjinalden alıntı: halese

Bence efe  güzel isim, birde ahmetselim  . yağız, kayra bunlarda güzel bir sahabe ismidir. Gerçi bende hala bebeğime isim konusunda kararsızım babası ömer faruk diyor soyadımız  yılmaztürk bende sizden tavsiye beklerim....

Orjinalden alıntı: ege_m

benım oglumun adı ege ama arda yı da dusunmustuk

Orjinalden alıntı: leyla temel

Hamileyken kız ismide erkek ismide hazırdı. Kızım oldu NAZ koyduk ismini, oğlumuz olsaydı TAN olacaktı.

Orjinalden alıntı: bebitom

OĞLUMUN İSMİMİ BERAT BABASI KOYDU BEN GÖRKEM ENES BERKAY DEDİM AMA İKNA EDEMEDİMİNŞ GÜZEL BİR İSİM BULURSUN ALLAH YARDIMCIN OLSUN

bujene

Ynt: Bebeklerimize İsimler - 12.03.2007 17:36:45 ( #31 )
femirza'nın açtığı "Bebeğime İkinci İsim" başlıklı konudan :

Arkadaşlar selam, 2. bebeğimizi bekliyoruz ve adı çoook büyük bir ihtimalle Ege olacak. Ama soyadımız yaygın bir soyad olduğundan başına bir isim daha istiyoruz. Çocuk, benim gibi, bir hastaneye gittiğinde aynı addan 5 kişiyle karşılaşmasın Sizce Ege ismimin başına hangi isim yakışır?? Fikir verirseniz sevinirim.

emir ege, ali ege, doruk ege, ozan ege, yusuf ege, deniz ege (bu çok uyumlu oldu ama çok vardır herhalde) eren ege olabilir.

Orjinalden alıntı: roxi

femirzabiz de erkek olursa ege arda ya da kaan ege düşünüyoruz... kaan eşimin hoşuna gidiyo. ege arda da, hem izmir li hem de trakyalı olmktan geliyo :)) ben ege yi çok istemiştim, kuzenimizin de aynı günlerde bebişi olcak ve onun erkek olduu kesin, onlar da ege koyacaklar, illa başına bişey gelmeli o zman dedik, bu ikisinden birini düşünüyoruz sonuç olarak da

ay bak aklıma geldi . izmirin efeleri meşhur. efe ege ya da yağız ege de olabilir

roxi, ege arda güzel, güzel de 1. oğlumun ilk adı arda  ege'yi de babamız ege'li ve biz de izmir'de tanıştığımız için istiyoruz, aslında ilk oğlumun ismi ege olacaktı ama olamadı bir türlü, inşallah buna kısmet olur.
beklenengün, efe ege tam egeli olur artık, onu bende söyledim ama eşim pek sıcak bakmadı 

bujene

Ynt: Bebeklerimize İsimler - 12.03.2007 17:38:30 ( #32 )

Orjinalden alıntı: dogadoga

Benimde kızım olacak. 20 haftadayım..  Henüz ismini kesinleştiremedik... İki İsim koymayı düşünüyoruz... Biri eşimin biri benim beğendiğim isim olacak inşallah...
Eşim İNCİ ismini seçti ama ben henüz seçemedim :(
Düşündüğüm isimler var ama karar veremedim bir türlü... Arkadaşlar ne olur yardımcı olun hangisi daha güzel ve uygun ... Sizin farklı önerileriniz varmı.. Varsa lütfen söyleyin..
Benim beğendiklerim :
DEMET 
BİLGE
AYÇA
AYLİN
CEREN
CEYDA
EDA
MÜGE

TÜM HAMİŞLERE SEVGİLER........

bence iki isim koyacaksanız ikisi de kısa olsun. mesela inci'nin yanına eda güzel olabilir

Z€HRAhsen

• Tüm gönderiler : 2534
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 12.03.2007 19:44:04 ( #33 )
Allah nasib eder sağlıklı bir meleğim olursa
kızıma : Neva Naz
Oğluşuma: Eren Efe koymayı düşünüyorum
fundaozlem

• Tüm gönderiler : 17
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 13.03.2007 11:43:57 ( #34 )
BENDE KIZIM OLURSA ELİF ASYA KOYACAĞIM. AYSILA SAHRANUR ZARİFE İSİMLERİNİ DE ÇOK BEĞENİYORUM.

OĞLUM OLURSA TÜRKER

oztekeke

• Tüm gönderiler : 399
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 13.03.2007 16:43:14 ( #35 )
Benim de kuzucuklarım EREN ve YAREN olacak inşallah...
Hande & Kizancigi

• Tüm gönderiler : 3175
  • Bölge: Istanbul
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 13.03.2007 17:16:00 ( #36 )
Benim kızım olursa adını Harika koymayı düşünüyorum. Pek farklı bir isim değil ama anlamlı. Eşimin ve benim adlarımızdan oluşuyor.
<mesaj tarafından düzenlendi handekar on 13.03.2007 17:57:57>

si_bel

• Tüm gönderiler : 334
  • Bölge: Rabbim sana şükürler olsun kızımı bize bağışladın.
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 14.03.2007 09:27:32 ( #37 )
merhaba bende Allahın izniyle prensesim olacağını öğrendim....
Nasip olursa düşündüğümüz bir kaç isim var arasından seçeceğiz artık....sizlerde fikir verirseniz sevinirim...

Zehra Ayça , Zehra Ceylin,Ceren Zehra  şimdilik böyle....Zehra ismini beğeniyorum ve Zehra'ya ek isim kararsızlığımız var....

Bu arada oğluşum olsaydı ismi Mehmet Poyraz olacaktı.....

Rabbim bütün melekleri korusun......

sevgiler...
<mesaj tarafından düzenlendi si_bel on 14.03.2007 09:30:52>
Hande & Kizancigi

• Tüm gönderiler : 3175
  • Bölge: Istanbul
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 14.03.2007 09:59:09 ( #38 )

Orjinalden alıntı: si_bel

merhaba bende Allahın izniyle prensesim olacağını öğrendim....
Nasip olursa düşündüğümüz bir kaç isim var arasından seçeceğiz artık....sizlerde fikir verirseniz sevinirim...

Zehra Ayça , Zehra Ceylin,Ceren Zehra  şimdilik böyle....Zehra ismini beğeniyorum ve Zehra'ya ek isim kararsızlığımız var....

Bu arada oğluşum olsaydı ismi Mehmet Poyraz olacaktı.....

Rabbim bütün melekleri korusun......

sevgiler...

Ben en çok Ceren Zehra'yı beğendim.

oztekeke

• Tüm gönderiler : 399
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 14.03.2007 11:49:47 ( #39 )
ARKADAŞLAR HADDİM OLMAYARAK BİR DÜŞÜNCEMİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTİYORUM.BEN SINIF ÖĞRETMENİYİM.YANİ MESLEĞİM GEREĞİ HEP ÇOCUKLARLA BERABERİM.ÖĞRENCİLERİMİN ARASINDA ÇİFT İSİMLİLER VAR İNANIN BANA ÇOK ZORLANIYORLAR.BAZILARI MESELA AHMETCAN, MEHMETCAN GİBİ OLANLARIN İŞİ DAHA KOLAY İKİ İSMİ BİRDEN ZATEN SÜREKLİ KULLANILIYO.AMA BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ İKİ İSMİ OLANLAR İÇİN AYNI ŞEY SÖZ KONUSU DEĞİL. O YAVRULARIMA YAZIK SOKAKTA BİR İSMİYLE SINIFTA BİR İSMİYLE EVDE BİR İSMİYLE SESLENİLİYO. BEN HEMEN SORUYORUM ÖĞRENCİME EVDE HANGİ İSİMLE ÇAĞIRILIYORSUN DİYE.VE O İSMİ KULLANMAYA ÇALIŞIYORUM.AMA HERKES AYNI HASSASİYETİ GÖSTEREMEZ TABİ Kİ. GELELİM RESMİ EVRAK VE BELGELERE.GENELLİKLE İSİM YAZILAN YER DAR OLDUĞU İÇİN MUTLAKA  İSİMLERDEN BİRİ BİR HARF VE YANINDA NOKTA ŞEKLİNDE KULLANILIYO.GENELDE İLK YAZILAN VE MUHTEMELEN DEDE ANNEANNE İSMİ OLAN İLK İSİM HER ZAMAN DAHA ÇOK KULLANILAN OLUYO.NEYSE YAA ÇOK UZATTIM SANIRIM MESELEYİ ANLATABİLDİM.
BEN SIRF BU NEDENDEN TEK İSİM KOYDUM MELEKLERİME .BENDEN TECRÜBELERİMİ PAYLAŞMASI GERİSİ SİZİN KEYFİNİZE KALMIŞ TABİ..

HEPİMİZİN MELEKLERİ İSİMLERİYLE UZUN YAŞASINLAR İNŞALLAH...
* öyküm *

• Tüm gönderiler : 3288
  • Bölge: hayattan..
Ynt: Bebeklerimize İsimler - 15.03.2007 12:46:54 ( #40 )
HATA
<mesaj tarafından düzenlendi curlym on 15.03.2007 13:02:10>
ALLAH'IM MELEĞİMİZİ KORU..HER ZAMAN SANA EMANET

Sayfayı değiştir: < 12345678910.. > >> | Sayfayı gösteriyor 2 of 38, mesajlar 21 to 40 of 748

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat