Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR

Sayfayı değiştir: 12345678910.. > >> | Sayfayı gösteriyor 1 of 12, mesajlar 1 to 20 of 223
Yazar Mesaj
*bahar*

• Tüm gönderiler : 4948
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: mutluluğun göbeğinden:)))
  • Durum: çevrimdışı
DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 31.01.2008 15:06:05 ( #1 )
ARKADAŞLAR BEN D.KONTROL HAPINA BAŞLIYORUM DR.UMUN TAVSİYESİ ÜZERİNE..AMA KAFAMA TAKILAN ÇOK ŞEY VAR..
1.KİLO ALDIRMASI DOĞRUMU
1.TAM KORUMAMASI DOĞRUMU
3.UNUTULDUĞU ZAMAN BÜTÜN ETKİSİNİN KALKTIĞI DOĞRUMU

pınariçe

• Tüm gönderiler : 831
  • Bölge: Bursa
Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 31.01.2008 15:15:56 ( #2 )
merhaba ben 1.5 senedir kullanıyorum.
1.ben kilo almadım.kilo aldırıyor diye sevinmiştim ama maalesef almadım.
2.bütün korunma yöntemlerinde aynı risk var.mesela benim annem spiralle hamile kalmış.
3.unutulursa ilacın prospektüsünde neler yapacağın yazıyor.şimdi aklıma gelmedi.
iyi günler..

Neden birbirimizi öldürüyoruz ki biraz beklesek zaten kendiliğimizden öleceğiz...
pinar_

• Tüm gönderiler : 157
Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 31.01.2008 15:31:52 ( #3 )
  Merhabalar...Bende 9 ay doğum kontrol hapı kullandım.Bu zaman zarfı içerisinde 8 kilo aldımVe daha sonrada bıraktım zaten.Bu hapların kilo aldırdığını düşünerek diyetisyene gittim ve doğum kontrol haplarının hiç bir yan etkisi olmadığını söyledi...Ben boşuna panik yapmışımAynı zamanda tam koruma sağlıyo ve unutulduğunda ertesi gün 2 ad içiyosun zatten
minik kızım

• Tüm gönderiler : 924
Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 31.01.2008 15:34:46 ( #4 )
ben yaklaşık dokuz senelik evliyim bu zamana kadar hep hapla korundum.kızıma hamile kaldığım ve doğum yaptıktan 4 ay sonrasına kadar olan zaman hariç.kilo hiç aldırmadı.başlarda bünyen alışıncaya kadar hafif mide bulantısı yapabilir.korunma şansın en yüksek haplarda oluyor.bir gün unutursan ertesi gün iki tane alıyorsun.adetlerin düzene giriyor.için rahat olsun yani.

CANIMINİÇİ BENİM MİNİK PRENSESİM CİVCİVİM ADA'm
bebeğimleyim

• Tüm gönderiler : 668
  • Bölge: Bursa
Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 31.01.2008 19:11:48 ( #5 )
merhaba,
ben yaklaşık 6 ay kadar myralon kullandim ama çok sıkıntı, huzursuzluk ve kilo alımı yaptı
büyük bir araştırmadan sonra diana35 kullandım ve hiç bir yan etkisini görmedim,
tam koruma durumuna gelince hiç bir korunma yöntemi yüzdeyüz değildir, haplarında yüzde 99 koruması var,
unutulması durumunda arkadaşların dediği gibi ertesi gün iki tane alınıyo ama tabiki unuttuğun gün önleminide alıyorsun
strawberry83

• Tüm gönderiler : 1467
Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 31.01.2008 20:08:34 ( #6 )
kilo yapmıyor
doğru kullanırsan etkisi %100
hapın prospektüsünde unutulunca neler yapılacağı yazıyor ben yasmin kullanmıştım 1 gün unutursan 2. gün üst üste içiyordun galiba...3. günün unuttuğunu anlarsan yapacağın bir şey yoktu..

*bahar*

Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 31.01.2008 22:55:44 ( #7 )
hanımlar hepinize çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için
ben 7 ay önce ilk spirali takdırdım..ama bir ay sonra kaydığı için çıkarıp başka takıldı ve yine adet olmadığım için dün gittim dr.a..yine kaydığını söyledi ve çıkardı..artık hap kullanmamın uygun olacağını eğer i
stersem iki yıl sonra spirali deneyebileceğimi söyledi..ayrıca önerdiği hap YASMİN ..bakalım kullanmaya başlayacağım..adetimin birinci günü başlamamı söyledi ilk defalık.sonra normal 21 gün ve 7 gün ara sistemine devam edecekmişim..inşallah korktuklarım olmaz

4everCAgirl

• Tüm gönderiler : 3904
  • Bölge: New York, NY
Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 01.02.2008 09:08:04 ( #8 )
Yasmin burada en cok kullanilan haplardan listenin tepelerinde.

1. Genelde Yasmin kilo aldirmiyor ama unutma ki butun bunyeler farkli.  Belki kimseye aldirmaz ama sana kilo aldirir.  Ben 7 yil araliksiz dkontrol hapi kullandim, hic kilo almadim.

2.  Dkontrol haplarinin koruyucugulu dogru kullanildiginda 99.9%.  Bu ne demek?  Ozellikle ilk 1-2 ay hapi her gun ayni saatte almaya dikkat et ve her gun unutmadan al.  Ondan sonra her gun ayni saatte almasan da olur, ben hicbir zaman ayni saati tutturamadim.  Bu 3. soruna getiriyor.

3.  Bir hap unuttun diye hamile kalacaksin diye birsey yok.  Bir hapi unutunca ertesi gunu iki hap aliyorsun.  Ben hatta bunu 2 kere ust uste yaptigimi bilirim ve hamile kalmadim.  AMA, antibiyotik kullaninca 1 ay boyunca ek koruma lazim   Antibiyotik dkontrol hapinin etkisini cok azaltiyor, hatta yokediyor denebilir.  Ben 1 hafta kullanmistim, doktorum bir dahaki adetine kadar takviye yapin dedi, uyguladik, hamile kalmadim. 

Eklemek istedigim son sey: hapina illa adetinin ilk gunu baslamak zorunda degilsin.  Ilacin icinden cikan bilgilerde de ayrintili yazar hangi gun baslayabilecegin.  Ben ona gore pazar gunu baslamistim, boylece her ay adetimin ilk gunu pazar oluyordu. 
yağmurnazım

• Tüm gönderiler : 1456
Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 01.02.2008 09:08:34 ( #9 )
yedi günlük arada ek korunma gerekiyormu acaba?birde hangi ilaçları içersek koruma etkisi azalıyor bilen arkadaş varmı?
4everCAgirl

Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 01.02.2008 09:40:26 ( #10 )

Orjinalden alıntı: arzu_24

yedi günlük arada ek korunma gerekiyormu acaba?birde hangi ilaçları içersek koruma etkisi azalıyor bilen arkadaş varmı?

7 gunluk arada kesinlikle korunmana gerek yok, buyuk bir bolumunde kanaman oluyor zaten, o bitse bile korunmana gerek yok.  7 gun ara ver, ne olursa olsun.

ANTIBIYOTIK!  Herhangi bir antibiyotik icersen koruma etkisi neredeyse yokoluyor.  Antibiyotik bittikten sonra adet olana kadar takviye lazim. 

Onun disinda agri kesiciler falan icin gerek yok.  Diger kullandigin ilaclari da doktoruna sorman lazim. 
4everCAgirl

Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 01.02.2008 09:45:12 ( #11 )

Orjinalden alıntı: 4everCAgirl

Orjinalden alıntı: arzu_24

7 gunluk arada kesinlikle korunmana gerek yok, buyuk bir bolumunde kanaman oluyor zaten, o bitse bile korunmana gerek yok.  7 gun ara ver, ne olursa olsun.

ANTIBIYOTIK!  Herhangi bir antibiyotik icersen koruma etkisi neredeyse yokoluyor.  Antibiyotik bittikten sonra adet olana kadar takviye lazim. 

Onun disinda agri kesiciler falan icin gerek yok.  Diger kullandigin ilaclari da doktoruna sorman lazim. 

Bir de antibiyotik kullanirken ilaci kullanmaya devam edeceksiniz, antibiyotik kullandim, etkisi gitti diye dkontol hapini birakmak yok.  Sadece dkontrol hapina devam ederken bir taraftan da ya esinin korunmasi lazim ya da senin spiral kullanman lazim.  Belki anlasilmaz diye aciklayayim dedim :)

Bak birsey daha (herkes icin).  Adetin illa o 7 gunluk arada gelecek diye birsey de yok.  Diyelim ki normal haplarini alirken geldi, 7 gunluk o bos haplardan 1 hafta once.  Farketmez, sen aynen normal bir sekilde haplarini almaya devam edeceksin, 7 gunluk arada adet olmasan bile o 7 gun geldiginde ara vereceksin, adetin geldiginde degil.  Yani haplarin sirasini bozmak yok :)
yağmurnazım

• Tüm gönderiler : 1456
Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 01.02.2008 11:26:33 ( #12 )
teşekkür ederim canım
*bahar*

Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 01.02.2008 11:28:16 ( #13 )
burcu çok sağol bilgilerin için içimi rahatlattınpeki ben bu 7 günlük arada adet olmadım diyelim..8.günde oldum..yinede haplara devam değilmi..yanlış anlamamışım

4everCAgirl

Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 01.02.2008 11:58:20 ( #14 )

Orjinalden alıntı: ingeborg

burcu çok sağol bilgilerin için içimi rahatlattınpeki ben bu 7 günlük arada adet olmadım diyelim..8.günde oldum..yinede haplara devam değilmi..yanlış anlamamışım

Aynen canim, dogru anlamissin
*bahar*

Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 11.02.2008 09:05:19 ( #15 )
arkadaşlar be hapı hep sabah kahvaltıdan sonra saat 10 da alıyorum..ama dün ablama gittim kahvaltıya ve yanıma almayı unutmuşum..akşam 10 da geldik eve..hemen attım ama kafama takıldı ..bi problem olurmu acaba..bu gün iki tane atsammı

minik kızım

Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 11.02.2008 10:12:43 ( #16 )
iki tane almana gerek yok bu durumda canım.bişey olmaz için rahat olsun.ama yeni kullanmaya başladın galiba.biraz daha dikkatli olmanı tavsiye ederim.sabah değilde gece yatarken içsen daha iyi ben öyle yapıyordum yatağımın başında duruyordu.şimdi ara verdiğim için içmiyorum.

*bahar*

Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 11.02.2008 10:26:46 ( #17 )
canım sabah oğlanlara şuruplarını vitaminlerini falan içiriyorum onlarla beraber sofraya koyuyorum hapımıda..hiç unutmadım evde olduğum sürece..ne bileyim akşam hiç takip edemiyorum.sağol içimi rahatlattığın için

monarosaa

• Tüm gönderiler : 114
Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 11.02.2008 12:15:26 ( #18 )
arkadaşlar doğum sonrasında hapa başlayan var mı?bebeğe bir etkisinin olmadığını fakat sütü azalttığını söylüyorlar.

minik kızım

Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 12.02.2008 11:00:40 ( #19 )

Orjinalden alıntı: monarosaa

arkadaşlar doğum sonrasında hapa başlayan var mı?bebeğe bir etkisinin olmadığını fakat sütü azalttığını söylüyorlar.
canım emzirirken kesinlikle kullanamazsın diye biliyorum.ancak spiral taktırabilirsin.ben emzirdiğim süre içerisinde hiç kullanmadım.bence deneme.

nilll

• Tüm gönderiler : 1815
Ynt: DOĞUM KONTROL HAPI KULLANANLAR..BİLGİLERİNİZE İHTİYACIM VAR - 12.02.2008 12:17:14 ( #20 )

Orjinalden alıntı: monarosaa

oğlum 10 aylıkken Yasmin e  başladım, zaten artık beslenmesinin ana ögesi süt olmadığından dolayı hap sütü azalttıysa bile farkında deilim. Çünkü çay kahve niyetine içtiği süt içiyor benden.
Doktorum da hapın sütü iyice azaltması 1-2 ayı bulur demişti. 2 ay oldu daha bitmedi süt.
Bilginize.
Sayfayı değiştir: 12345678910.. > >> | Sayfayı gösteriyor 1 of 12, mesajlar 1 to 20 of 223

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 30 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat