Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

EMZİK

Sayfayı değiştir: < 12345 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 5, mesajlar 21 to 40 of 82
Yazar Mesaj
strawberry83

• Tüm gönderiler : 1467
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: EMZİK - 31.01.2008 19:40:36 ( #21 )
bizim kuzu yeni doğduğunda almıştı emziği çok güzel emiyordu sonra ne olduysa bıraktı şimdi hayatta almıyor emziği...bende uğraşmıyorum alması için elini emiyor...

nilayyil

• Tüm gönderiler : 1015
  • Bölge: Antalya
Ynt: EMZİK - 31.01.2008 20:57:05 ( #22 )
benim kızımda başta aldı..şimdi öğürüyor..alsa bayağı iyi olacak çünkü göğsüü yalancı meme gibi kulanıyor..başka hiçbir şeyde onu sakinleştirmeye yetmiyor..yedek sakinleştirici şart yani
osrab

• Tüm gönderiler : 3470
Ynt: EMZİK - 01.02.2008 09:40:06 ( #23 )
benim miniğim hemen aldı halada emiyor ama bi hemşire kesinlikle emzik verme oda gaz yapıyor dedi ama bazen çok işe yarıyor şimdi sık sık vermiyorum uyuyacağı zaman veriyorum uyuduktan sonra çıkarıyorum
mihriii

• Tüm gönderiler : 1431
Ynt: EMZİK - 01.02.2008 13:54:11 ( #24 )
arkadaşlar benim oğlumda ezik almıyor,bebekler silikonlu emziği genelde almazlarmış,şu ucuz emzikleri merlermiş,onuda vermek içimden gelmiyorrr illa emzin istiyorsan deneyebilirisin
YASHAK26

• Tüm gönderiler : 293
Ynt: EMZİK - 01.02.2008 15:17:39 ( #25 )
İstemiyorsa zorlamayın bence.
...

• Tüm gönderiler : 1860
Ynt: EMZİK - 29.05.2008 11:56:43 ( #26 )
mihricem nickli üyenin açtığı konudan alınmıştır.

Orjinalden alıntı: mihricem

ARKADAŞLAR OĞLUŞUM 1 HAFTALIK OLDU,YALANCI EMZİK VERMEK İSTEMİYORUM ASLINDA ,AMA VERMELİMİYİM,VERMEMLİMİYİM KARARSIZ KALDIM...DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER....

Orjinalden alıntı: nuray222ay

canım bende hiç vermek istemedim.2,5 ay sonra parmağını emmeye başlamıştı alışıcak diye korktum verdim.hatta almaz artık dediler ama kızım aldı.normal gün içinde aklına bile gelmiyor.sadece uyurken alıyo uykuya dalınca bırakıyo zaten. dr.muz sürekli olmadığından bi sakınca görmedi.

Orjinalden alıntı: fosahinbas

kızım 1 yasında ve vermediğime cok pişmanım hastaneden eve geldiğimizde almıştı ben zararlı diye cıkarmıstım,annem ver cok pişman olursun dedi ama biz herşeyi çok biliyoruz ya.Simdi cok pişmanım bebekleri çok sakinleştiriyor ve uykuya geçişini kolaylastırıyor.

Orjinalden alıntı: aybet38

İLK KIZIMA VERDİM AMA HİÇ KABUL ETMEDİ ANNE SÜTÜNÜ ÇOK GÜZEL ALIYODU ZATEN FAZLADA ALMASINA GEREK DUYMADIM.İKİNCİ KIZIM ŞU AN 15 AYLIK DOĞDUĞUNDAN BERİ SADECE UYURKEN VERİYORUM UYUYUNCADA KENDİSİ ATIYO.UYANIKKEN EMZİĞİ GÖRÜRSE İSTİYO BENDE SADECE UYURKEN VERİYORUM ONUNDA FAZLA ZARARI OLMAZ HERHALDE

Orjinalden alıntı: C U D A N A

benim oglum da yeni dogan döneminde memeden hic ayrilmak istemezdi...
saatlerce agzinda tutardi,
jcok jcok emerdi saatlerce
ve bende de inanilmaz sirt agrilari olmustu hep ayni pozisyonda emzirmekten...

baslangicta,
estetik olarak hos bulmadigim icin ogluma emzik vermeyi reddetmistim...
ancak gördüm ki,
emme icgüdüsünü,
beslenme saatleri disinda da bastirmaya ihtiyaci var oglumun...
marka-model ayirmaksizin tüm emzikleri aliyor simdi
ve de alismadi...
yani vermesem aramaz...
ama verdigimde de mutlu olur...
bu arada
her renk ve modelde
tüm kiyafetlerine uygun
genis bi emzik kolleksiyonu olusturarak,
estetik sorunumuzu da cözdük...
artik önyargili diilim emzik konusunda...

ama bazi prensiplerim var...
mesela;
kucaktayken asla emzik vermedim agzina...
cünkü kucak demek, anne kokusu ve anne sütü, yani "beslenmek" demek...
ancak yataktayken, kendi basinayken rahatlamasina yardimci olmak icin verdim...
bu sayede kendi kendine uyumayi ögrendi...

bebeklerin emme icgüdülerine cevap vermenin yolu emzikten gecer...
aciktiklarinda annelerini emmeliler...
bunun ayrimina varicak kadar zeki onlar...

Orjinalden alıntı: can yoldasım:)

bencede verilmeli.bebeği rahatlatıyo gerçekten bizimki arada alıyo pek alışmadı ama emziği alınca uyuyo

Orjinalden alıntı: ozsureyya

ben bebeğim bir aylıkken emzik vermek zorunda kaldım çoğunun dediği gibi emme içgüdüsü çok fazlaydı ve sürekli parmağını emmeye başlamıştı bir ara pişman oldum ama geçeleri emziğini düşürüp sürekli ağlıyordu şimdi bu sorunumuz kalmadı uyurken uykuya dalmak için alıyo daha sonrada atıyo ve uykusuna emziksiz devam ediyo ve uyku dışında hiç aramıyo

Orjinalden alıntı: aysel81

Selam arkadaşlar ben de ancak terfi edebildim bu sayfaya nasılsınız nasıl sevimli bebişlerimiz herkes iyidir umarım öncelikle hepinizin kurban bayramı kutlu olsuuunnn

hepinize teşekkür ederis teyzoşlar hoş bulduuukkk resimlerimizi dün kutlama sayfamıza ve doğum öncesi bölüme koymuştuk buraya da koyalım ama kocaman maşallah istiyorum oğluşumaaa 

Özlemcim (tavşancık) oğluşlarımızın ismi aynı oldu vallahi ama inan senden kopya çekmedik ben mert ismini başından beri istiyordum ikinci isim konusunda hep tereddütler vardı ama ben e harfini çok sevdiim ve babasıyla ortak olarak anlaşabildiğimiz tek isim eren olduğundan ilk ismi de eren oldu oğluşumuzun iki bebişe de çok yakıştı bence isimleri maşallah ikisine de

Arzucum hayırlı olsun canım maşallah minik kızını almışsın kucağına

Pınarcım maşallah güzel kızına seni çok iyi anlıyorum bu yaramazlar bizim dinlenmemize hiç fırsat vermiyorlar

Nazancım çok geçmiş olsun canım rota virüsünü ben de duydum ama artık yeni doğanlara aşısını yapıyorlarmış galiba onu doktora sorucam yarın öyle bir şey varsa sen de nolur nolmaz zehroia yaptırırsın tekrar geçmiş olsun

nurdancım kocaman bir maşallah kızına prenses çok tatlı çıkmış

Mihricim emzik konusunu iyiki açmışsın bana ilk 10-15 gün emzik ve biberon zararlı sakın vermeyin demişleridi ama yarın 10 günümüz doluyor, doktora gittiğimizde sorucam başlayıp başlamama konusunu. oğluşumun emme reflerksi çok kuvvetli olduğundan ve sadece emzirdikten sonra uyutabildiğimden dolayı geceleri çok problem yaşıyorz uykuya dalmada. emziriyorum uyuyor yarım saat sonra tuvaletini yapıp uyanınca bir daha uyutamıyoruz. emmek istiyor ama karnı tok olduğundan bu sefer hazımsızlık başlıyor ve biz sabaha kadar ayakta kalıyoruz

özlemcim sen ne zaman başladın emziğe?

bundan sonra daha sık girmeye çalışıcam ama bilgisayarın başına geçtiğim anda annem babam hemen kızmaya başlıyorlar ben de giremiyorum o yüsden hepinizi öpüyorusss. seylacım sırf sen merak etme diye girmeye çalışıcam söz

Orjinalden alıntı: M+S=B

ben de verilmesi taraftarıyımbenim de oğluşum ilk haftalarda saatlerce emerdi,çok gazlı bi bebekti.dr.umuzun önerisiyle 2 aylıkken başladık ve onu da beni de çok mutlu ettihem emme refleksini tampone etti hem de gaz sorunumuzu bi nebze hafifletti.şimdi hala emiyor.ben bırakma konusunu çok irdelemiyorum şu an,artık dikkatini kolayca farklı şeylere yönlendirebildiği için gündüz çok aramıyor istediğinde de _memme memme _diyerek emziğini buluyor hoop ağzına götürüyor damaklı olduğu için emziğini ağzında ustaca düzeltiyor bilegeceleri de uykuya dalmak için istiyor ve gece uyanınca da uykusunu dağıtmaması için tekrar verince uykuya dalışını kolaylaştırıyor.kısacası ve bence en önemli icatlardan biri yalancı meme

Orjinalden alıntı: TAVŞANCIK

ilk 2 çocuğuma emzik vermedim.yorulup da beni emmezler diye korktum çünkü...fakat Eren'e veriyorum...çünkü yoğun bakımda,emzik sayesinde emmeyi öğrendi.çenesi kuvvetlendi...üstelik de emme arzusunu köreltiyor,daha rahat uyuyor.hıçkırık tutunca da verin demişlerdi...yani ilk defa emzikli bir bebeğim oldu  fakat cudananın dediği gibi,açken vermiyorum...

Orjinalden alıntı: LydiaNour Eliza

bu mesaji aralik ocak sayfasinada yazdim bu basligi gormeden once, burayada kopyalamak istedim.

ben turkiyedeki doktorlarin yalanci emzige neden karsi olduklarini hala anlamis deilim. sizler soylediginiz zaman sasiriyorum acikcasi. bebegin agzina uygun ve temiz tutulan emzik olduktan sonra hicbir zarari yok aksine cok faydasini gordum oglumu buyuturken. burda ise bebegi sakinlestiren ve rahatlatan daha iyi ve uzun sure uyumasini saglayan bisi olarak gorunuyo ve doktorlar tavsiye ediyolar. kizim ne kadar ugrastiysak alisamamisti. ve hep meme isterdi cok zordu. ama bu defa ne yapip edip alistiricam insallah. bebegin agiz yapisina gore degisik buyukluklarde satiliyor. yeni dogan bebek icin olanini aldim ben mesela. zaten hastanenin bana verdigi hastane listesindede vardi. yani hastaneye giderken bile goturmemi istediler. zararli bisi olsa burda kesinlikle izin vermezlerdi cunku ben hicbiyerde bu kadar kural ve cocuga tapma gormedim. burda cocuk bebek denince akan sular durur. bebek araba koltugu yoksa hastaneden cikmana izin vermiyolar. emzik zararli olsa hastaneye sokmazlardi diye dusunuyorum ama yinede sen bilirsin karar senin tabiiki.

Orjinalden alıntı: *ASLUŞKA*

Ben kızıma emzik vermedim düşünmedim gerekte duymadım (bide yere düşen bi emzik görmeye ben asla dayanamazdım sanırım onu temizleyemiceğimi düşünüp atıp yerine yenisini verme stresi yasardım) ama bu sayede de 23 ay emzirdim kızımı... bide  genelde şöle bişide var emzik emen bebeklerde annesütü alımı emmeyenlere göre daha kısa belki ben emzikle büyütseydim 2 yasına kadar emziremezdim...artık damak yapısını bozmayan silikonlarıda tamamen doğal emzikler var çok ihtiyaç duyuyosanız bu tarz emzikleri tercih edebilirsiniz

Orjinalden alıntı: Zümra nın Annesi

mihribancım ben vermek için uğraşıyorum ama pek almıyor alsın istiyorum bence işimize yarar.. bir de emdiği zaman yanaklarında iz yapıyor kızımın  ne yapıcam bilemedim doğrusu..

Orjinalden alıntı: ümmüşüm

DOĞUMDAN SONRA HASTANEDEKİ BEBEK DOKTORU ASLA EMZİK ÖNERMİYORUZ EMME ŞAŞKINLIĞI YAPIYOR DEDİ BENDE KORKTUM İLK BİR AY VERMEDİM SONRA RUTİN KONTROLÜ İÇİN BİR AY SONRA BAŞKA DOKTORA GİTTİK O DA BUNU SÖYLİYEN ÖNCE KENDİ ÇOCUĞUNA VERMESİN ANNE İÇİN İYİ BİR YARDIMCI TEORİK OLARAKDA BEBEKLER İÇİNDE EMME İÇGÜDÜSÜNÜ KARŞILIYO DAHA ANNE KARNINDAYKEN PARMAK EMMEYE BAŞLIYORLAR BÖYLE BİRŞEY YOK GÖNÜL RAHATLIĞIYLA VER DEDİ VE ŞUAN ÇOK MEMNUNUM İYİKİDE VERMİŞİM

Arkadaşlar pardon aynı anda bir kaç sayfa açık olunca yanlış sayfaya yazmışım dün gece tabi akşamın bir saatinde bebekten bulduğum ilk fırsatta kafam ancak bu kadar yerinde kalmış

Yalancı emzik konusunu bu gün ben de doktorumuza sordum anneyi uyutmuyorsa gece verebilirsiniz ama ben de rutin kullanıma karşıyım dedi. Önemli olan annenin iyi dinlenmesi dedi  Ben nukun damaklı emziğini almıştım problem yaşamaya devam edersem onu kullanmayı deniycem. 1 hafta içinde 2 gece hiç uyumadan ayağa dikti bizi çok kötü oluyor 

Orjinalden alıntı: sseevinc

yalancı emziğe ne gerek var yaa
adı üstünde yalancı..

...

Ynt: EMZİK - 29.05.2008 12:04:14 ( #27 )
meden nickli üyenin açmış olduğu konudan alınmıştır

meden

Orjinalden alıntı: meden

Merhaba sevgili anneler; geçen ay ikinci çocuğumu dünyaya getirdim annesini hiç üzmeyen bir kız. İlk çocuğum bir tatlım oğlum 22 aylık. Oğlumda hiç emzik kullanmadım, bütün denemelerimde ya kustu ya da reddetti ama çok zorluk çektim. 1 sene emzirdim her ağladığında tok olsa da meme ile avuttum. Şimdi kızımda aynı şeyleri yaşamak istemiyorum ancak sizler emziğe neden ihtiyaç duyduğunuzu, ne zaman verdiğinizi, nasıl alıştırdığınızı kısacası tecrübelerinizi paylaşırsanız, belki de önümüzdeki 1 yılın yükünü büyük ölçüde hafifleteceksiniz. Sevgiler.

Orjinalden alıntı: ozsureyya

ben kızıma ilk kez bir aylıkken emzik verdim. ilk zamanlar  istemedi  bende zorlamadım ama arada sırada ağzına veriyordum sonra uyurken almaya başladı geceleri emziğini düşürdüğünde ağlıyordu sürekli uyanıp emzik vermeye başladım ve çok pişman oldum şimdi yanlızca uyurken emzik alıyor ve uyuduğu zamanda atıyor ama gece kalktığında aç olmasa dahi yalnızca meme  emerek uyuyor yani bizde emzik bu konuda işe yaramadı bide bebeğin emzik emmesi için sakın reçel şeker gibi tatlı şeylere batırıp verme senin ikinci bebeğin olduğu için bunu biliyorsundur ama ben yinede söylemek istedim

ben emzik kullanmayı hiç istemiyordum ama hasteneden çıktıktan 3 gün sonra kontrole gittik sürekli ağlıyodu ve hiç uyumuyordu doktorumuza sormadan kendisi emzik verin dedi ve şimdi gaz için olamasada emzikten çok memnunum susyor ve emzikle uyuyor emzik olmasa nasıl uyuturdum bilmiyorum ama geç vermeye kalksaydım almazdı kesin ağzını boş kalmasını sevmiyor
emzik anne yarısı gibi oluyormuş

Orjinalden alıntı: MüGe__

ben ne yaptımsa emzik veremedim kızıma...bi düzine emzik aldım her markayı modeli denedim olmadı... ben uyukusunda problem yaşarım die çok korkmuştum ama allaha şükür problem yok koyuyorum yatağına uyuyo... emzik almadığı için parmak emiyo... dr uma sordum bi zararı yok almıyosa zorlama parmağını emiyosa emsin benim kızımda emdi bi zararı yok.. alışkanlık yapmaz belli bi süreden sonra unutur dedi... gerçekten öyle oldu eskiden parmağı ağızdan çıkmazdı şimdi sadece uyuyuca zaman alıyo 2 dk emiyo zaten hemen uyukuya dalıyo... parmağı ağzından düşüncede ağlaması yok... maşallah gece 01:00 gibi yatıo ertesi gün 11:00 e kadar hiç kalkamadan uyuyo... korktuğum başıma gelmedi yani:) ama uyuyamasaydı eşim artık parmak şeklinde meme yaptırıcam ona diyodu

Orjinalden alıntı: gülman

benim kızım 23 günlük ve daha hastanedeyken verdim emziğiçok ağlıyordu doktoru bazı bebeklerin emme içgüdüleri daha fazla oluyo vermesen iyi olurdu ama bi sakıncasıda yok dedi acıktığı zaman asla kabul etmiyo uyurkende uykuya dalınca kendliğinden bırakıyo emzik vermesem sürekli memede durmak isteyecekti beni kurtardı emzik ama bazen kıyamıyorum öyle güçlü emiyoki boş boş diyorum yavruma hiç kıyamıyorum ama ciddden anneler için büyük kurtuluş

Orjinalden alıntı: nilll

hastaneden eve gelir gelmez emzik verdim. zaten verecektim ama saatlerce beni emiyordu bırakmak istemiyordu, göğüslerim parçalandı. beni emzik niyetine kullanacağına emziğe alışmasında bir sakınca görmedim. ilk dodğduğundan beridir ve hala sadece uyuyacağı zaman emzik alır, uykuya dalınca da pırrrt atıverir.
yani oğlum için emzik demek uyku demek. emziği ağzına alınca otomatik olarak gözleri yarıya iniyor.

Orjinalden alıntı: Neslikerem

Merhaba,
Çocukların bütün gün ağızlarında emzikle dolaşmasını doğru bulmayanlardanım ben de. İlk aylarda zaten her ağladığında emziriyordum. Ama doyduğuna kesin kanaat edip artık uyuması gerektiğini düşündüğümde emzik veriyordum. Zaten karnı aç olduğu zaman ölse de emziği almazdı :). Karnı toksa alırdı. Sonraları da uyanık olduğu saatlerde kesinlikle emzik vermedim. Uyku vakti geldiğinde verdim. Şimdi sadece uyurken emiyor. Birsüre sonra atıyor. Bence emziğin en ideal kullanım şekli bu. 

Orjinalden alıntı: ZERDEÇAL

Selamlar,
Maalesef bebeğinizi emziğe alıştırmak için bir yöntem yok. O isterse alır istemezse almaz. Yapabileceğiniz tek şey değişik markalardan bir kaç tane silikon, kaucuk, damaklı, damaksız çeşitlerinden temin edip sıra ile denemeniz. Benim ki ilk üç ay aventin silikonlu damaksız emziğini kabul etti. Sonrasında bıraktı. Ve benim bu konuda onun isteğine saygı göstermek dışında hiç bir müdahalem olmadı. Onun yerine bebeğime müzik dinleterek, şarkı söyleyerek, birlikte dans ederek, ninni söylerek, masal okuyup onunla konuşarak oyalamaya çalışıyorum. Bebeğim şimdi 3.5 aylık ve yukarda sıraladıklarım işe yarıyor.
Sevgiler,

Orjinalden alıntı: senempeh

Bende kızıma sadece uyuyacağı zaman emzik verdim..Şimdi de sadece uykusu gelince emziğini battaniyesini ve yastığını ister:)

20 günlüktü ilk emzik verdiğimizde..Eylül' de tükürüyordu ittiriyordu sora ben bir yöntem buldum...Emziği ağzına koyduktan sora işaret parmağımla emziğe arkadan tık tık çok hafif hafif 3-4 saniye vurdum..böylece emzik sanırım bebeğin ağzında hareket edince bebek emmeye başlıyor emziği..Tabii bu benim fikrim:)
Hatta bir arkadaşım bebeğine emzik veremiyordu aynı şeyi ona da yaptım ve ilk seferde başarılı olduk....

Ama dediğim gibi bebeğin sadece uykuya geçmek için emzik kullanması gerektiğini düşünüyorum...Ve emziğin uykuya geçiş evresini kolaylaştırdığını düşünüyorum...

Orjinalden alıntı: senempeh

Orjinalden alıntı: nilll

emzik demek uyku demek. emziği ağzına alınca otomatik olarak gözleri yarıya iniyor.

aynen Eylül' ün de öyle :)

Orjinalden alıntı: ozgez

bende uykuya dalması için veriyorum. uyuduğunda atıyor ağzından zaten. ve çok faydasını gördüm. sürekli memede kalmak istiyordu ve zor oluyordu. Bugünlerde rahatız çok şükür.

Orjinalden alıntı: M+S=B

ben dr.umun önerisiyle 1.aydan sonra verdim.şu an hala kullanıyoruz özellikle uyku öncesi çok istiyor.dalınca atıyor ama gece uyanınca tekrar istiyor.eşim bıraktırma taraftarı ama oğluşum henüz hazır değil sanırım buna ağzından emziğini alır almaz homurdanıp ağlamaya başlıyor

Orjinalden alıntı: strawberry83

BENİM CANIM OĞLUM YENİ DOĞDUĞUNDAALIYORDU EMZİĞİ AMA ŞU ANDA EMZİĞİ İSTEMİYOR ANNE MEMESİ DAHA CAZİP GELDİ GALİBA

Orjinalden alıntı: mavibenim

ilk 2 ay emzik vermedik, çünkü ihtiyaç duymadık..
ama 2. ay sonrasında bebeklerde emme dürtüsü baş gösteriyor, internetten ve kitaplardan araltırdığım kadarıyla "emme" bebeklerin en kuvvetli içgüdülerinden biri ve mutlaka tatmin edilmesi gerekiyor. 

biz baktık ki bebeğimiz parmaklarını emmeye çalışıyor, doktorumuzun da önerisiyle emzik vermeye çalıştık. 3-4 marka aldım, başlarda hiçbirini beğenmedi, 2 haftalık bir uğraştan sonra (inatla veya zorla vermedik, ağzına koyduk, atınca zorlamadık) emziği almaya başladı.  

emzik veriken dikkat etmen gerekenler:

* emziği uyutmak veya bebeği susturmak için verme, sadece emme dürtüsü geldiğinde ver..

* genelde meme emdikten sonra ver, aç iken verirsen meme emmeyi erteleyebilir.

* hijyenine çok dikkat et

* emziği bebek yatağında yatarken ve senin kontrolündeyken ver, kesinlikle emzik emerken yalnız bırakma..

Orjinalden alıntı: edersoy

Ben emzik verirken hiç zorlanmadım kendiliğinden aldı ne verirsem emiyor. Bazen ağzında sigara gibi dudak ucunda tutuyor. Bazen emzik yerine elini emiyor bende çok zorlamıyorum. Ben mecbur kalıp sütüm kesilince verdim yoksa vermek istemiyordum. ama itiraf etmeliyim geceleri çok rahat oluyor. Bu sayede uykusu çok düzenli üç saat arayla sadece mama için uyanıyor.

...

Ynt: EMZİK - 29.05.2008 12:30:30 ( #28 )
imo nickli üyenin açmış olduğu konudan alınmıştır.

Orjinalden alıntı: imo

merhaba,
18 günlük bir kızım var ilerde daha rahat uyuması için yalancı meme vermeyi deniyorum ama hep tükürüyor.büyük kızımda aynı şekilde yalancı emziği hiç emmemişti bu yüzden uykusunun çok bölündüğünü düşünürdüm.daha doğrusu bazı durumlarda emziğin bebekleri rahatlattığını düşünüyorum.
bu emziğe alıştırmanın bir yolu varmıdır? yoksa reddediyorsa emmiyecekmi demek?

Orjinalden alıntı: Zümra nın Annesi

ben alıştırmanın yolunu bulamadım kızım 5 ayını doldurdu hala alışamadı biberon da önceden alıyordu sonra bıraktı şimdi kesinlikle almıyor..alsaydı çok rahat ederim sanırım.. elinden geleni yap alıştırmak için bence..

Orjinalden alıntı: aziza

BİZİM KUZU DA 3,5 AYLIK ALMADI ALMIYOR NE BİBERON NE EMZİK EMZİK İLK AY 10 GÜN KADAR ALDI SONRA NE YAPTIYSAM VEREMEDİM 5 AYRI MARKA DENEDİM UCUNA SÜTÜMÜ FALAN SÜRDÜM YOK ALMADI BİBERONUDA BEN İŞTEYKEN ARTIK DAYANAMIYACAK KADAR ACIKINCA ALIYO KAŞIKLA İDARE EDİYORUZ BİZDE ZOR ZAHMET  AMA DR UMUZ EMZİK İÇİN ALMAMASININ DAHA İYİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ BİLEMİYORUM  

Orjinalden alıntı: **UYUCU**

benim kızımda ilk 3 ay aldı,ama sadece uykusu gelince, sonra bir bıraktı bi daha yok
umarım alışır bebeğin
sakinleşmede ve uykuya yalnız geçmede çok işe yarıyor bence

Orjinalden alıntı: zzeynepp

Bakkal emziği denediniz mi? benim oğlum da baştan kesinlikle reddediyodu bakkal emziğiyle alıştı biraz. Şimdi diğer nuk emziğini de alıyo ama bakkal emziğini daha çok seviyo çoğu bebek te aynı şekilde bakkal emziğini daha çok seviyomuş Bi deneyin isterseniz denemediyseniz.

Orjinalden alıntı: hamideberke

benim oğlumda doğduğunda ilk 20gün emzik emmişti sonra bıraktı.ben emziği veriyordumbir iki çekiyordu sonra emzik ağzından öyle bir fırlıyorduki birkaç metre öteye düşüyordu.sonra 3aylıkken 6+ için damaklı emzik aldım 3liraya bi deniim ne kaybederimki alt tarafı 3lira deyip.eve geldim emziği kaynatıp verdim o gün bu gündür şıkır şıkır emiyo ve çok sakinleşti.bence kullandığın emzikle bebeğin emerken meme ucunun ne kadarını ağzına alıyo onu bi karşılaştır belkide emzik ağzına küçük geliyo ve tutamıyodur benim oğlum gibi.en kısa zamanda alışır bebeğin umarım ben çok rahat ettim emzikle.

Orjinalden alıntı: sengul1982

BEN BEBEĞİM 3.5 AYLIKKEN İŞE BAŞLADIM O GÜNE KADAR EMİZK VERMEMEK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPTIM HER AGLADIGINDA EMZİRDİM EMZİRDİM SÜTÜN O YÜZDEN ARTTIKÇA ARTTI İYİDE YAPMIŞIM BENCE DOYA DOYA EMZİRDİM EVDEYKEN ONUN AGZINDA EMZİGİ GÖRÜNCE ÇOK ÜZÜLÜYORDUM AĞLAYASIM GELİYODU BEN İŞE GİDİNCE BENİ EMMİCEK BUNLA İDARE ETCEK DİYE
İŞE BAŞLAMADAN 1 HAFTA ÖNCE VERİM ALIŞŞSIN ANAANNEDE RAHAT ETSİN NASIL UYUTCAK YOKSA DİYE VERMEYE BAŞLADIM İLK ZAMANLAR ÜZÜLÜP ALIP DURUYORDUM AGZINDAN BOŞ BOŞ ÇEKİYO DİYE
AMA İYİKİDE ALMIŞ ARTIK ONUNLA UYUYO AMA SADECE UYUYO
HİÇ BİR ZAMAN KUCAGIMDAYKEN VERMEDİM ANAANNEDE VERMEDİ SADECE UYKU ARACI OOO
BENCE VERMEK İYİ DEGİL
EVDE OLSAYDIM GENE VERMEZDİM ONUN YERİNE GÖGSÜMÜ VERİRDİM
EVDEYKEN GÜNDE KAÇ DEFA GÖGSÜMÜ AÇIYORDUM HATIRLAMIYORUM O KADAR SÜREKLİ OLMASINA RAGMEN ÇOK MUTLUYDUM GENE MUTLUYUM KIZIM VAR ŞÜKÜR YARADAN A ONU BİZE VERDİĞİ İÇİN DUA EDİYORUM NE KADAR MUTLU İNSANLARIZ ONLARA SAHİP OLMAK İSTEYEN OLAMAYAN MİLYONLARCA İNSAN VAR ALLAH YARDIMCILARI OLSUN

benim kızımda hiç emzik kabul etmedi...belki 10-12 tane aldım değişik değişik...ı ıh yok almadı..dr una sordum boşver ne uğraşıyosun ki almasın daha iyi dedi...ayrıca ileride bide bıraktırmak için uğraşıcaksın dedi...kızım emzik almadı ama parmak emdi 1-2 ay sonra onuda bıraktı şimdi ne parmak emiyo ne emzik...

Orjinalden alıntı: ciocigdem

Bakkal emziği denediniz mi? benim oğlum da baştan kesinlikle reddediyodu bakkal emziğiyle alıştı biraz. Şimdi diğer nuk emziğini de alıyo ama bakkal emziğini daha çok seviyo çoğu bebek te aynı şekilde bakkal emziğini daha çok seviyomuş Bi deneyin isterseniz denemediyseniz.

bana bu bakkal emziğini teyzem de söyledi ama hiiç bi bakkalda bulamadım ki.. bulsam bende deneyeceğim.. emzik almadığı için kolunu dirseğine kadar ıslatıyo eme eme uykuya dalarken.. neee bulursa ağzında bide.. biberon da almıyo.. 6 aylık oldu, yolculuklarda misafirlikde hiç rahatımız yok.. e her evde kaşıkla mama yedirirken ana kucağı da bulamıyoruz ki ..

Orjinalden alıntı: ciocigdem

bana bu bakkal emziğini teyzem de söyledi ama hiiç bi bakkalda bulamadım ki.. bulsam bende deneyeceğim.. emzik almadığı için kolunu dirseğine kadar ıslatıyo eme eme uykuya dalarken.. neee bulursa ağzında bide.. biberon da almıyo.. 6 aylık oldu, yolculuklarda misafirlikde hiç rahatımız yok.. e her evde kaşıkla mama yedirirken ana kucağı da bulamıyoruz ki ..

biz bu sorunu anakucağını yanımızda taşıyarak çözmüştük bide 6-7 kıyafet götürüyoduk yanımızda ıslandığı için sık sık değiştirmek için ama size bişey söyliim o kolunu ıslatması emmesi falan emzik almamasından kaynaklanmıyor..dr umuza sorduğumda keşfetme içgüdüsü..emzikte alsa atar ve yine neyi istiyorsa onu alır ağzına demişti...birde bi tavsiye uyurken kollarını katlayın uyukuya geçinde açarsınız ben öyle yapıyordum aksi halde kolları çok ıslanır ve değiştirmek için bebeği yine uyandırmak zorunda kalınıyor...

bide şu bakkal emziği ne oluyor  

Orjinalden alıntı: sevhak

benim oğlum doğar doğmaz yalancı emzik aldı hem de nasıl cok cok emiyordu. pek sütüm de yoktu. çocuk açlıktan emiyormuş meğer. onu emerken de uyuya kalıyordu. sonra oğluşum susuz kalmış ateşi çıktı.kilo kaybı normalde daha çok oldu. bu yüzden hastanede yattık 1 gece.çok üzüldük.bu yüzden sütümde kesildi. o günden beri emziği hiç sevmem. neyse herşey normale döndü allaha şükür. ilk ay 2 kilo birden aldı oğluşum.tabi mama takviyesi ile ...

Orjinalden alıntı: _P A M U K C U K_

prematüre bebeklerde emme ve tutma refleksinin gelişimi için emzik faydalı.
bebeğe emzik uyanık olduğu saatlerde verilmeli,uyuduğunda meme ağzından alınmalıdır.
emzik parmak emmeyi önler..
emzik vermeyi düşünüyorsanız steril olmasına çok dikkat etmek gerekiyor..
emzik,bebeğiniz emekleme dönemindeyken temizliğine çok dikkat etmek gerekmiyor(elden geldiği kadar tabiki edilmeli)çünkü ellerini sürekli bir yere süren,yuvarlanan bir bebek yerden fazlasıyla mikrop alıyor..yani en kısa çözüm yaşam alanını temiz tutmak..

Orjinalden alıntı: marlasinger

Bende doktorumuza sormştum emziğe nasıl alıştırırız diye.pekmezi sulandırıp emziğe batırıp ağzına verebilirsin demişti.

Orjinalden alıntı: m.altan

BENDE OĞLUMA KIRKI ÇIKINCAYA KADAR RESMEN YALVARIYORDUM NE OLUR AL EMZİĞİ DİYE AMA ALIŞTIRAMADIM ŞİMDİ DE İYİKİ ALIŞTIRAMAMIŞIM DİYORUM ÇÜNKÜ İLK GÜNLER GİBİ EZİYETİ KALMADI ARTIK BİRDE EMZİĞİ DÜŞÜRECEK YERE BEN YETİŞEMEDEN YİNE HOOOP AĞZINA ALACAK ZATEN PİMPİRİKİM (GERÇİ ÖYLE BEBİŞLERE BİŞEY OLMUYOR ALLAH KORUYO VALLA) DÜŞÜNSENİZE BAKIMSIZ SOKAK ÇOCUKLARINI 10 YAŞINDA BİR ÇOCUK KARDEŞİNİ TEK KOLUNUN ALTINA ALIYOR AYAKTA ÇORAP YOK SİMSİYAH TIRNAKLAR KAFADA ŞAPKA YOK SOĞUK HAVA ÇAMURLU KALDIRIMA BIRAKIYOR OYUNA BAŞLIYOR AMA O ÇOCUKLARIN HEPSİ SAĞLAM YADA BANA ÖYLE GELİYOR 

Orjinalden alıntı: hilisan

sevgil, imo bende baştan çok uğraşmıştım ama hiç bir emziği almadı bakkal emziğini denedim iyikide denemişim çoook rahat ettim şimdi sadece onu alıyor.cioçiğdem bulamadım demiş her bakkalda olmuyor böyle genelde mahhalle aralarında olan eski küçük bakkallarda oluyor ben totancıda buldum 36 lı pakette ve aldım.ama inanın çok rahat bişiy kızım 8 aylık dişleri  kaşınmaya başladı veriyorum emziği onunla hem kaşıo hem oylanıyo.Umarım sizde bulur ve rahat edersiniz

Orjinalden alıntı: gulkent

walla bizim  kızımızda 2 aylık oldu alıştıramadık emziğe.sürekli elini emiyo.bizd etekrar emziğe alıştırmaya çalışıyoruz.hoş kimi dr larda tavsiye etmiyor..

Orjinalden alıntı: ŞENGÜL_Z

benim bebeğimde doğduğu ilk gün emzik aldı ama ikinci gün garip bi şekilde geri bıraktı sanırım ilk gün süt hemen inmediğinden emzik emdi.hastaneden çıktıktan sonrada göğsümden süt sağıp emziği batırıp ağzına verdim bu şekilde alıştı.alıştırmak isteyen arkadaşlara fikir olabilir

Bilmiyorum her bebekte işe yarar mı ama eşim emziği 1 kaç defa oğlumun ağzına sokar gibi yapıp çıkardığı zaman afallıyo ağzına alıyo emziği sonra da hemen çenesinin altına parmağını dokunduruyo fazla bastırmadan yukarı doğru itiyo sinirlenmeden ağzında tutuyo o zaman oğlum emziği

Kartopum

• Tüm gönderiler : 1002
  • Bölge: balıkesir..
Ynt: EMZİK - 01.06.2008 23:12:23 ( #29 )
bende bebeğimi emziğe alıştıramadım alıştırmak istiyorum ama olmuyor sütüme batırıp verdim almadı uyurken veriyorum hemen itiyo saatlerce ağzında tuttum  banamsın demiyor hiç emmiyor ya yan tasrafına alıyo ya diliyle itiyor her çeşit emzikten aldım napacağımı bilemiyorum çünkü bebeğim sürekli meme emmek isitoyr ve beslenme dışındada memede uyuyor ve emmemiz saatlerce sürüyor 2-3 saat gittikçe ağırlaştığı için artık kollarımda ve sırtımda derman kalmıyor
başka nasıl alışır bir bebek emziğe
BANU-ÇAĞAN

• Tüm gönderiler : 1542
  • Bölge: İstanbul/Kartal
Ynt: EMZİK - 02.06.2008 08:32:02 ( #30 )

Orjinalden alıntı: durusin

bende bebeğimi emziğe alıştıramadım alıştırmak istiyorum ama olmuyor sütüme batırıp verdim almadı uyurken veriyorum hemen itiyo saatlerce ağzında tuttum  banamsın demiyor hiç emmiyor ya yan tasrafına alıyo ya diliyle itiyor her çeşit emzikten aldım napacağımı bilemiyorum çünkü bebeğim sürekli meme emmek isitoyr ve beslenme dışındada memede uyuyor ve emmemiz saatlerce sürüyor 2-3 saat gittikçe ağırlaştığı için artık kollarımda ve sırtımda derman kalmıyor
başka nasıl alışır bir bebek emziğe

durumun gerçekten zormuş arkadaşım umarım alışır
benimki de almıyor du şimdi birden almaya başladı yani zorlama ama aralıklarla dene ne zaman ne yapacakları belli olmuyor çünkü ...

sevil_cull

• Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: EMZİK - 30.06.2008 00:19:52 ( #31 )
emzik bizde hiç vermedik. emziksiz büyüdü şimdi emzikli bebek gördüğünde merak edip bakıyor. 23 ay emzirdim 2 yaşını doldurmak üzereyken bıraktık. biz hiç biberonda vermedik. emzirmeyi kestiğimde inek sütüne başladık biberona alıştı. emziği açıkçası bende çok tasrif etmiyorum fakat kolik bir bebekle emziksiz de çok zor oluyor.

Grizabella

• Tüm gönderiler : 13225
Ynt: EMZİK - 30.06.2008 01:51:16 ( #32 )
El ve parmak emmek hijyenik açıdan çok zararlı...Hele ki çocuk hareketlenince elleri her yerde, sık sık yıkasanız da elinin sürekli ağzında olması hoş değil. Üstelik bu alışkanlığı bırakması uzun yıllar sürebiliyor...Emziğin hijyenini kontrol etmek daha kolay, tabii sokakta yere düşünce alıp ağzına koyanlar da olabilir bu durumda o da zararlı olabilir ama steril ediyorsanız ve yıkıyorsanız sorun yok bence.
Kızım bugün 2 yaşını bitirdi ve bundan 3-4 gün önce hiçbir telkin olmadan emziği bıraktı ve bir daha adını bile anmadı. En düşkün olduğu ve en keyif aldığı şey olduğu için ben hiç bıraktırmak istemedim ama 2 yaş sonrasında da bırakması gerektiğini düşündüğüm için ne yapsam da travmatik olmadan (hani emziğin içine sinek koyarlar filan bu tür iğrenç uygulamalar çocuk için son derece travmatik) bıraksak emziği diyordum sanki kızım hissetmiş gibi kendi bıraktı.
Ben 2,5 yaşına dek emzikle dolaşmışım hem de biri elimde biri ağzımda. Ne diş ne damak yapımda bir sorun var hem de 30 sene öncesinin emzikleri yani. Kızımda da bir sorun olmadı 2 sene geceleri ağzındaydı, gündüzleri de günün yarısına yakın bir süre ağzındaydı emziği hep. Emziğin çok faydaları da var, bir kere çocuğu sakinleştiriyor ve kendisini iyi hissetmesini sağlıyor. Emziği anne memesinin alternatifi olarak görmüyorum ben, o başlı başına bir keyif unsuru bence, en azından benim kızımda öyle olmuştu. Mesela son zamanlarda, en sevdiği çizgi filmi izlerken aklına emziği geliyordu ve gidip alıp ağzına koyup oturup izlemeye devam ediyordu ya da benden istiyordu. Hani bizim "en sevdiğim dizi başladı bir kahve alıp geleyim" dememiz gibi birşeydi kızım için.

<mesaj tarafından düzenlendi Grizabella on 30.06.2008 01:53:06>
__berna__

• Tüm gönderiler : 3960
Ynt: EMZİK - 30.06.2008 11:56:46 ( #33 )
ne ben ne de kardeşim emzik almışız. annemin bu konudaki girişimleri hep tükürmemizle son bulmuş.
annem de emzikli bebeği sevmediği için emzik almamamız onun da işine gelmiş.
ama ben bebeğime vermek istiyorum. zorlamadan tabii.
emme içgüdüsünün doyurulması ve sonuçta da kişisel tatmin açısından çocuk psikiyatristleri de öneriyorlar emziği.
damak yapısını bozduğu konusunda da kesin sonuçlar yok.
inşallah ben vermeyi başarabilirim.
ama itiraf ediyorum, emzik kız çocuklarına yakışıyor
etkam

• Tüm gönderiler : 97
Ynt: EMZİK - 04.07.2008 13:37:36 ( #34 )
ARKADAŞLAR EMZİK KULLANMAK GÜZEL DE NASIL BIRAKTIRCAZ KIZIM 13 AYLIK TECRÜBELİ ANNELER NE ZAMAN NASIL YAPILMALI ÇÜNKÜ ÇOCUK İÇİN ÇOK ÖNEMLİ BİR OLGU ORTADAN KALKACAK ONU YARALAMADAN NASILL BAŞARICAM .LÜTFEN YARDIM...
PRENSESİM 1 YAŞINDA ...:))))) İYİKİ DOĞDUN .HAYAT SENİNLE VARMIŞ.
<***AYNUR***>

• Tüm gönderiler : 540
  • Bölge: istanbul
Ynt: EMZİK - 28.07.2008 01:24:59 ( #35 )
valla yalancı emzik vermek için bu kadar uğraşan annenin olduğunu bilmezdim, şaşırdım, ben tam tersi mecbur kalınıp falan alıştığını düşünürdüm hep bebişlerin...
ilk kızımda eltim bir kutunun içinde 2 renk emzik getirmişti beyza ağlayınca bende banyodayım susturmak için annem ablam eltim bebeğin ağzına koyuyorlar onlar itiyor o atıyor ben o sahneyi görünce ayyyy diye bir çığlık attım herkes irkildi ne oldu dediler yapmayın alışır dedim zaten alışsın sen rahat edersin dediler...

hayır olmaz dedim...nedense bana her açıdan itici ve zararlı geliyor, ne gerek var ki ağlayan bebek zaten ağlar uyumayan bebek zaten uyumaz bence yalancı emzik anneleri kandırıyor...  3 bebişim oldu 3.de vermedim.  
mubec

• Tüm gönderiler : 719
Ynt: EMZİK - 28.08.2008 00:47:04 ( #36 )
benim kızımda başlarda emzigi hiç almadı ama bir aylık oldugunda uçaga binecegimiz için doktoru emerse iyi olur uçakta basınçtan yoksa kulakları rahatsız olabilir. emmezsede emzirin yolculuk boyu demişti. kızım emzigi agzında tutamıyordu çekiyor ama geri itince agzından fırlıyordu 7 farklı emzik denedik hiç biri olmadı ama en son annem nukun kauçuk gece emziklerinden aldı uçaga binince agzına soktum bir saat boyunca parmagımla destek yaptım ve alıştı. ondan sonra çok rahatladık açıkçası. emzik emmesini hiç istememiştim başlarda ama emince gerçekten anne baba için büyük bir rahatlık oluyor.çocuk onunla oyalanıp uykusu gelince de uyuyor. özellikle gece sütlerinden kesilme sırasında da büyük yararını gördük. beş aylık olunca gece sütüne kalktıgında istemeden de olsa emzigini verdim. ertesi gece kalkmadı. sabaha kadar deliksiz uyudu. ama öğürme sorunu olan bebeklere bence verilmese daha iyi olur. tüm yeni annelere kolay gelsin :)

"Hatalıysam HATA yaz 3022 ye gönder;Orhan Gencebay'dan Hatasız Kul olmaz Cebine gelsin"
hulya.g

• Tüm gönderiler : 1454
  • Bölge: Norvec
Ynt: EMZİK - 31.08.2008 15:32:14 ( #37 )
Benim kizim hastahanede verir vermez tutmustu.ama sidetle emizigi onermiyorum cunku emizik dis geniz sorunu yapiyor agiz kokusu vede aliskinlik oluyo konusmada arkadaslarina gore geriliyo yani az veririm cabuk unutururum dusuncelerinne bos cunku bebek zamanla emiziksiz olamiyo

hulya.g

• Tüm gönderiler : 1454
  • Bölge: Norvec
Ynt: EMZİK - 31.08.2008 15:33:25 ( #38 )
Ustelik ila emizik alsin istiyorsaniz degisik emizik modeleri deneyin.

Namaste

• Tüm gönderiler : 5443
  • Bölge: Antalya
Ynt: EMZİK - 19.09.2008 23:16:22 ( #39 )
Kızım doğduğundan bu yana almadı emziği...
Benim evde tek 1 emzik vardı oda aventin slikon emziği ucu yassı olanından. Başka emzik denemedim. Ara ara hep denedim almadı... itti diliyle, bazen öğürdü...

ben hiç yılmadım sık sık denedim, asla zorlamadan onu bıktırmadan.. bazen emzirmeden hemen sonra verdim bazen çok uyumak istediğinde memede uyumak istediğinde özellikle, memeye almak yerine emzik verdim kucağımda meme pozisyonunda..

sonuç Esila'm 4 aylık ve 1 haftadır emzikli
iyi ki yapmışım, daha çok uyuyor, daha az elleri ağzına gidiyor, daha mutlu, daha huzurlu ve daha çabuk uykuya dalıyor...
<mesaj tarafından düzenlendi Namaste on 19.09.2008 23:19:35>

nazifee

• Tüm gönderiler : 2544
  • Bölge: Mersin
Ynt: EMZİK - 19.09.2008 23:53:20 ( #40 )
Nazlı, emziği 2. ayından sonra aldı. Her türlü emziği denememize rağmen ısrarla itiyor hatta verdikçe ağlıyordu. En son bakkal emziği adı verilen emzik işe yaradı ve onla emziğe alıştı.

Şuan her türlü emziği alıyor.

Emzik çok işe yarıyor ve uyuyacağı zaman emziği verince uyuma pozisyonuna geçiyor, uykusu geldiği zaman emzik olmadığı zaman uyumuyor.
Sayfayı değiştir: < 12345 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 5, mesajlar 21 to 40 of 82

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat