Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Ense Kalınlığı

Sayfayı değiştir: < 12 | Sayfayı gösteriyor 2 of 2, mesajlar 21 to 27 of 27
Yazar Mesaj
turuncusiyah

• Tüm gönderiler : 3174
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: Ense Kalınlığı - 15.05.2007 09:35:41 ( #21 )
Önemli olan 3'ün altında olması eğer doktorun iyi dediyse lütfen kafanı takma ve kimseninkiyle kıyaslama...
o ense kalınlığının daha düşük olması daha sağlıklı olduğu anlamına gelmiyor sanırım önemli olan 3 ün altında olması... Sağlıkla bebeğine kavuşman dileğiyle...

Orjinalden alıntı: angelhera

Arkadaşlar ben ense kalınlığını ölçtürdüğümde 2.3 çıkmıştı, dr çok iyi demişti. Bi forum başlığı altında bir annenin bebeklerinin ense kalınlığının 1.4 olduğunu okudum.

Acaba sizinkiler nsldı? Kafama takıldı da

turuncusiyah

Ynt: Ense Kalınlığı - 15.05.2007 09:40:33 ( #22 )
Böyle bişey kesin değil sadece şüphe artıyor...
Allahım hepimizin bebeklerine sağlık versin...

Orjinalden alıntı: ŞENEL33

doktorumun söylediğine göre 3mm den fazlası down sendromu oluyormuş

selbice

• Tüm gönderiler : 2294
Ynt: Ense Kalınlığı - 15.05.2007 13:10:12 ( #23 )
kızlar size arkadaşımın başından geçen bir olayı anlatmak istedim.bende haftaya ölçtüreceğim benimde içim rahat değil.dr si 2li testi yaptırıyor sonuçlar iyi çıkınca 3 lüye gerek görmüyor,ancak 5 ci ayında gittig prof çocukta anomali görüyor .beşinci kromozom anomalisi amniyo sentez yapılıyor ve bebek doğsa bile yaşamaz.diyorlar ve suni sancı ile 6 aylıkken doğurtuyorlar.tabi yaşamıyor .çok üzüldü.sizleri üzmek için yazmadım bunları ama drlerinize lütfen sorun.hangi test  daha iyi diye.benim dr de ikiliden sonra  3lüye gerek yok dedi  bu olayı anlatınca tamam onuda yaptırırız dedi.
C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: Ense Kalınlığı - 15.05.2007 14:00:40 ( #24 )
bebek 6 aylikken niye suni sanci verip dogumu baslatmislar?
yasayamayacagini kanitlamak icin mi?
inanamadim okuyunca...

www.portakalradyo.de
turuncusiyah

Ynt: Ense Kalınlığı - 15.05.2007 18:21:27 ( #25 )
Hiçbir test bebeğin sağlıklı olduğunu tam olarak kanıtlamıyor...Amniyosentezde dahi % 1-2 yanılma payından bahsediliyor...Bence biraz doktorlarada güvenmeliyiz...
Son yıllarda 2'li test biraz daha ön plana çıkmış ve bu yapılınca 3 lüyü yaptırmayan doktorlar var diye biliyorum...Ama aynı doktor farklı hastalarda farklı yöntemlerde izleyebiliyor... Bazısıda 2 liyi yaptırmıyor direk 3 lüyü yaptırıyor...
Yani hiçbirşeyin garantisi yok...Her anne sağlıklı bir bebek almak ister kucağına ama bunu doğmadan öğrenmemizin % 100 bir yolu yok malesef...Bence doktorlarımızada biraz daha fazla güvenmeliyiz...Yoksa bu kadar pimpirikle bu dönemi çok zor geçiririz...
Hepimizin doğmuş ve doğmamış bebekleri turp gibi sağlıklı olurlar inşallah....

Orjinalden alıntı: maden

kızlar size arkadaşımın başından geçen bir olayı anlatmak istedim.bende haftaya ölçtüreceğim benimde içim rahat değil.dr si 2li testi yaptırıyor sonuçlar iyi çıkınca 3 lüye gerek görmüyor,ancak 5 ci ayında gittig prof çocukta anomali görüyor .beşinci kromozom anomalisi amniyo sentez yapılıyor ve bebek doğsa bile yaşamaz.diyorlar ve suni sancı ile 6 aylıkken doğurtuyorlar.tabi yaşamıyor .çok üzüldü.sizleri üzmek için yazmadım bunları ama drlerinize lütfen sorun.hangi test  daha iyi diye.benim dr de ikiliden sonra  3lüye gerek yok dedi  bu olayı anlatınca tamam onuda yaptırırız dedi.

bebegim sudem

• Tüm gönderiler : 1883
  • Bölge: ADANA/SEYHAN
Ynt: Ense Kalınlığı - 23.06.2007 12:58:06 ( #26 )
perşembe günü dr um ense kalınlığını ölçtü 9 mm çıktı normalmi dedim normal dedi.ama burda yazılanları okuyunca çok fazla bir değer gibi geldi bana.sizcede öyle deyilmi bir arkadaş 3 mm den fazlası anormal sayılıyo yazmış.kafama takıldı şimdi.
TAVŞANCIK

• Tüm gönderiler : 6040
Ynt: Ense Kalınlığı - 24.06.2007 19:00:54 ( #27 )
Ben 11+1 de gittiğimde 3.5 mm çıktı,kafayı yedik.12+1 de ölçülünce 1.3mm çıktı!!!! Bir haftada bile değişti...
Sorduğum dr.lar,2.5 üstü riskli dedi.Ama bu illa ki hastalık var anlamına gelmiyormuş.Ya da illa down sendromunu da göstermiyor,kalp rahatsızlığında vs de de böyle çıkıyormuş.Dr.söylediğine güvenin bence...O da bile bile bize yalan söyleyecek değil ya,sorun olsa var der di mi?

Bebeğim sudem.Senin ölçüm 0.9 mm olmasın?Belki sıfırını yazmadan .9 mm yazmıştır??9 mm abartı bir rakam çünkü...
Sayfayı değiştir: < 12 | Sayfayı gösteriyor 2 of 2, mesajlar 21 to 27 of 27

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku