Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

GECE ÇOK SIK UYANIYOR!

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 38
Yazar Mesaj
isobir

• Tüm gönderiler : 105
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 10:20:44 ( #1 )
6 AYLIK BEBEĞİM 1 HAFTA ÖNCESİNE KADAR SAAT EN GEÇ 8 DE UYUR SABAHA KADAR GENELDE 1 KERE KALKAR KİMİ ZAMAN DELİKSİZ UYURDU.SON 1 HAFTADIR GECE 7-8 KERE UYANIYOR.MEMEMİ VERİR VERMEZ UYUYOR.TAHLİLLER YAPILDI.ŞÜKÜRLER OLSUN HİÇBİR PROBLEM YOK.TOK OLDUĞUNA DA EMİNİM.SANIRIM BENİ HİSSETMEK İSTİYOR. DOĞDUĞUNDAN BERİ HERKES UYKUSUNA HAYRET EDERDİBÖYLE OLDUĞU İÇİN BEN DE 1 GÜN BİLE UYKUSUZ KALMAMIŞTIM.1 HAFTADIR KENDİMİ HALSİZ HİSSEDİYORUM.SİZCE GECE UYANMALARINI NASIL AZALTABİLİRİM?
BİR DE DİŞ BU KADAR UYANDIRIR MI?
CVP YAZAN HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.
ay_gun

• Tüm gönderiler : 4714
  • Bölge: İZMİR
Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 10:30:40 ( #2 )
günaydınnn
bence sen kendini şanslı annelerden görmelisin. diş çıkarma dönemine girdiyse çok normal. benim oğlum 16 aylık her gece en az 4 defa uyanıyor. meme emip tekrar uyuyor. ama ben oğlumun 16 aydır bir defa uyandığı tek geceyi hatırlamıyorum. diş çıkarma dönemlerinde 7-8 defa uyandığı oluyor. seni çok iyi anlıyorum. hadi ben alışkınım doğduğundan beri uykusuzluğa. senin bebiş seni rahatlığa alıştırmış. sonradan başlamış uyku sorunları. akşamdan rahatlatacak karışık bitki çaylarından içirebilirsin. dişler rayına girince tekrar uyumaya başlar nasıl olsa

patapya

• Tüm gönderiler : 546
Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 10:50:42 ( #3 )
İsobir merhaba;
Benim kızım da ilk alti ay geceleri super uyurdu. Sadece emmeye kalkardi 3-4 saat de bir, emer ve uyurdu. Ama ne zaman dis cikartmaya basladi(ilk disini 7. ayda cıkartmışdı) , bizde gecelerden nasibimizi aldık ve halen alıyoruz. Aglıyarak uyanmalar, yanına gidince sakinlesip uyuyor, ama yanına gitmezsek aglamaya devam. Su anda kızım 16 aylık halen devam.  Uyutuyoruz yarım saat sonra tekrar aglıyor. Bunun cozumu yok sadece dislerinin tamamlanmasını bekliyoruz malesef.
cagla_kayra

• Tüm gönderiler : 65
Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 10:58:19 ( #4 )
kesinlike dişlerdendir.benim oğlumda 6 aylık 2 dişi var ve yenilleride yolda.gece sık ve ağlayarak uyanıyor.diş jelini sürdüğümde rahatlıyor ve uykusuna devam edebiliyor.umarım kısa zamande eski düzenine kavuşur bebeğiniz.sevgiler
isobir

Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 11:40:40 ( #5 )
yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim.bende zamanla alışırım sanırım.kızım gündüz çok huzurlu bir bebek.diş sancısı olsa gündüz de olmaz mı?gece mi tutar diş sancısı?

bir de diş jelini ne sıklıkla kullanıyorsunuz?gece yatarken sürsem 2-3 saat uyur mu dersiniz?
isobir

Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 11:43:18 ( #6 )
BİR SORUM DAHA OLACAK TRECRÜBELİ ANNELER!BU UYANMALARI DİŞİ ÇIKTIKTAN SONRA HUY HALİNE DE GETİREBİLİR DEĞİL Mİ?SEVGİLER
cagla_kayra

Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 11:51:57 ( #7 )
enteresan ama dişler nedense gündüz rahatsız etmiyor okadar.uyandığında önce emziriyorum rahatlamazsa diş jelini sürüyorum.zaten böyle anladım dişlerinin rahatsız ettiğini.doktorumuz günde 4 defa sürebilirsin demişti.ben sadece gece 2 kere sürüyorum.evet 2 3 saat uyuyor sürdükten sonra.kolay gelsin.
isobir

Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 12:50:15 ( #8 )
BEN DE DİŞ OLSA GÜNDÜZ DE RAHATSIZ EDER DİYE DÜŞÜNMÜŞTÜM.BU GECE KULLANACAĞIM DİŞ JELİNİ UMARIM RAHATLAR.SEVGİLER
Ö Z L E M

• Tüm gönderiler : 490
  • Bölge: ogltkn'in ruhundan ;o)
Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 15:26:13 ( #9 )
moralini bozmak istemem ama yazmadan da edemedim..
cunku o zamanlar bende bebegime ne oldugunu anlayamamis ve hatta foruma da yazmistim
benim bebegim de 6. ayina kadar aksam 8 de uyur sabah 7 olan kalkis saatine kadar
gecede sadece 2 kez kalkardi..üstelik kalkis saatleri bile belliydi..
Sonra ne oldu bilmiyorum...
tek bildigim uykusuz gecelerin basladigi
bazen kac kez kalktigimi sayamadigim gecelerimiz bile oldu..
hep distendir dedik ama disimiz 3 ay sonra geldi...
ve o günden beri oglum gecede en az 4-5 kez kalkiyor ve ben buna sükrediyorum..
umarim durumunuz bize benzemez..

Delal...

• Tüm gönderiler : 388
Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 15:32:47 ( #10 )

Orjinalden alıntı: isobir

BİR SORUM DAHA OLACAK TRECRÜBELİ ANNELER!BU UYANMALARI DİŞİ ÇIKTIKTAN SONRA HUY HALİNE DE GETİREBİLİR DEĞİL Mİ?SEVGİLER

benim oglum zaten cok kalkiyordu geceleri, ama dis cikarma donemleri cok daha zor geciyor, dis sonrasi eski standart zorluguna donuyordu  
simdi de kimi geceler 1 kez kalkiyor, kimi zaman 4-5 kez. bir derdi olunca uykusunun bolundugunu dusunuyorum. kalici olmayabilir.

isobir

Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 25.09.2007 23:02:39 ( #11 )
umarım düzelir ve eski haline döner.bu akşam da çok zor uyudu ve bakalım bu gece kaç kez kalkarız.u arada geçen haftaya kadar ben saat 7 de yatırırdım kendi kendine uyurduşimdi bu diş olayından sonra annem her mırıldandığımda gelecek diye düşünürse yandık.allah sağlık versin bütün bebeklere bunlar gelip geçici ama insanın tüm ruh hali değişiyor.kendimi halsiz hissediyorum.peki alıştınız mı uykusuzluğa?böyle gecelerden sonra kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
aydu

• Tüm gönderiler : 41
Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 27.09.2007 17:06:29 ( #12 )
Senı o kadar ıyı anlıyorum kı.Aynı sorunları bızde yasadık ve yasıyoruz.Gece uyuyup sabah uyanan kızım gecelerı cok.... sık uyanıyor artık.Çünkü dişlerını çıkarmaya başladı, dolayısıyla benı çok etkıledı.Çünkü alışık olmadıgım bıseydı.Dr.gıttım jel verdı, dun gece ılk defa kullandık ve uzun zamandan sonra bebısım rahatladı ve bızde.Uzun zamandan sonra sabaha kadar kalkmadan uyuduk.Jel almanı onerıyorum.Sevgıler 
masserati

• Tüm gönderiler : 6120
  • Bölge: istanbul
Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 27.09.2007 17:09:08 ( #13 )
benim kızım 20 kere fln uyanıyordu hep emerek uyumak istiyordu .şimdi 15 aylık 2 kere fln uyanıyor.ama bayağı oldu az uyanmaya başlıyalı.hemen unutuluyor hangi zamandı diye

corciyan,bammıh,idağ,tubiş,aslovski
peeves

• Tüm gönderiler : 1241
  • Bölge: Hogwarts - i am just too good to be true ;)
Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 28.09.2007 00:11:23 ( #14 )

Orjinalden alıntı: isobir

6 AYLIK BEBEĞİM 1 HAFTA ÖNCESİNE KADAR SAAT EN GEÇ 8 DE UYUR SABAHA KADAR GENELDE 1 KERE KALKAR KİMİ ZAMAN DELİKSİZ UYURDU.SON 1 HAFTADIR GECE 7-8 KERE UYANIYOR.MEMEMİ VERİR VERMEZ UYUYOR.TAHLİLLER YAPILDI.ŞÜKÜRLER OLSUN HİÇBİR PROBLEM YOK.TOK OLDUĞUNA DA EMİNİM.SANIRIM BENİ HİSSETMEK İSTİYOR. DOĞDUĞUNDAN BERİ HERKES UYKUSUNA HAYRET EDERDİBÖYLE OLDUĞU İÇİN BEN DE 1 GÜN BİLE UYKUSUZ KALMAMIŞTIM.1 HAFTADIR KENDİMİ HALSİZ HİSSEDİYORUM.SİZCE GECE UYANMALARINI NASIL AZALTABİLİRİM?
BİR DE DİŞ BU KADAR UYANDIRIR MI?
CVP YAZAN HERKESE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

mamaya da basladiysaniz, susadigi icin de uyaniyor olabilir. uyandigi zaman su vermeyi deneyin. gece beslenmesini kesmek icin cok kucuk, ama gece uykusundan sikca uyanan bebekleri o kadar cok gece beslenmesinden vazgecirmenin ise yarayan yontemlerinden biridir. ancak dedigim gibi sadece susadigi icin kalkiyor olabilir.
when there's strife and when there's trouble
call on peevsie, he'll make double!
isobir

Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 28.09.2007 13:55:17 ( #15 )
bebeğim grip oldu bu kadar sık uyanması burnunun  tıkalı olması ve diş sancısıymış.hastalığı atlatalım tekrar değerlendireceğiz.peeves su vermeyi deniyoruz ama illaki beni emmek istiyor.umarım atlatırız biran önce grip olayını
cagla_kayra

Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 29.09.2007 14:04:07 ( #16 )
merabalar;
ben size dişlerdendir demiştim.benim bebğimde aynı durumda fakat bizimki doğdundan beri gece uyanır.sadece dişlerden sonra uyanmaları arttı.diş jelini sürdüğümde uykusuna devam edebilirdi. fakat iki gecedir oda fayda etmiyor.dün gece zaten sabah 6 ya kadar hiç uyumadı.tabii benim sinirlerimde harab oluyor bu durumda.bi sıkıntıları vardır mutlaka.biran önce düzelmelerini diliyorum.allah yardımcımız olsun.ne diyelim.
isobir

Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 29.09.2007 14:28:21 ( #17 )
çağla dün gece eşim saymış tam 16 kere uyandıben hatırlamıyorum hayal gibiydi.tek iyi tarafı ağlayarak beni çağırıyor ve memeyi alır almaz uyuyor.ben de fazla emzirmiyorum 2 dk falan emzirip yatırıyorum tam dalıyorum derken yine...geçecek bu günler yavrularımız sağlıklı olsun da gerisi önemli değil.2 hafta önce ne rahatmışım genelde kesintisiz uyrduonların acısını çıkarıyor benim kızım
fosahinbas

• Tüm gönderiler : 337
  • Bölge: İZMİT
Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 01.10.2007 21:59:56 ( #18 )
Benim kızım suan 10  aylık benimkide 7aylıkken uyku düzenini bozdu son 15gündür biraz düzeldi ama eskisi gibi değil gece sık uyanıyor ağlıyor.Önceden ben emzirmeye uyandırmasam hiç uyanmazdı
niriş

• Tüm gönderiler : 138
  • Bölge: ist
Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 01.10.2007 22:21:13 ( #19 )
merhaba 
benım oğlumda 7 aylık 5 aylık olana kadar uyku duzenı guzeldı 1kere uyuanıyodu diş  çıkarma ya başlayınca uyku falan kalmadı uyandıgı zaman
mama da içmıyodu su verıyodum bende su içip tekrar uyuyodu şimdı 2 dişi var dişler patladıktan sonra rahatladı dişlerı tamamlana kadar boyle gıdıcek heralde

isobir

Ynt: GECE ÇOK SIK UYANIYOR! - 02.10.2007 00:38:05 ( #20 )
bugün ilk defa diş jelini denedim ve 2 haftadır ilk defa 3 saat kesintisiz uyudu.ben uyuyamıyorum ama artık küçük hanım benim de uyku düzenimi bozdu.dişi göründü bu arada tam olarak çıkması mı gerekiyor sıkıntılarının azalması için? 
Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 38

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku