Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık)

Sayfayı değiştir: 12345678 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 8, mesajlar 1 to 20 of 157
Yazar Mesaj
sadengk

• Tüm gönderiler : 7735
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 15:14:00 ( #1 )
Bugün aldığım test sonuçlarında rubella ıgm pozitif çıktı.Gebeliğin özellikle ilk üç ayında geçirilen kızamıkçık bebeğe ciddi zararlar veriyormuş ve gebeliğin sonlandırılması gerekiyormuş.Çok korkuyorum kötüyüm
görme kaybı ve tam körlükle sonuçlanabilen göz problemleri, işitme kaybı, kalp anomalileri, zeka geriliği, ve serebral palsi ve bunun gibi bir çok şey.
Hiç iyi şeyler yazmıyor çok kötüyüm ağlamaktan helak oldum.Dr testi tekrarlayalım  dedi Avidite testi istedi.Bu rubellanın 4 ay önce mi geçirildiğini yoksa şimdi mi geçiriliyor olduğunun anlaşılması içinmiş.Laboratuvar çarşamba günleri bakıyormuş rubellaya  bayram sonrasına kaldı.Ben bayramı nasıl geçireceğim,nasıl beklerim napıcam çok kötüyüm.
<mesaj tarafından düzenlendi sadengk on 21.12.2007 21:54:50>

...

• Tüm gönderiler : 1860
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 15:24:13 ( #2 )
Ay Nurcancım bi an başımdan kaynar sular döküldü....Ne diceemi bilemedim valla... ama orda başka labaratuvar yokmu yada özel hastane falan belki önceden geçirmişsindir o yüzden pozitif çıkmıştır üzülme bu kadar çok ben inanıyorum bi sorun çıkmıcak başka özel bi hastaneye falan git gidebilirsen ama kendini çok üzme hayırlısını dile hep bu çok önemli
antuna

• Tüm gönderiler : 591
  • Bölge: Isvicre/Luzern/Ist.
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 15:26:50 ( #3 )
sadengk umarim korktugun gibi birsey degildir.
bende ilk hamileligimde bu soru isaretiyle karsilasmistim. vücudumda kirmizi döküntüler olusunca dr.a gittik ve test te bu rahatsizligi daha önceden gecirmis oldugumu anladilar.o dönemde gecirdigim sadece herhangi biseye karsi vücudun tepkisiymis denmisti.
ayni seyi 2. hamileligimdede yasadim ,yasiyorum. dr.umun aciklamasi hamilelikte artan hormonlara karsi vücudumun tepkisiymis bu arasira rastlanan bir durummus.bende ilk testte senin gibi zor günler yasadim test sonuclarini alana kadar.
avidite testi istenmis rubella nin simdimi yoksa daha önceden mi gecildigini anlamak icin demissin. ama rubellayi eger simdi geciriyorsan vücudunda kasinti ve kirmizi döküntüler olmasi gerekir diye bilioyrum ben.umarim ve insallah bu pozitif deger daha önceden bunu gecirdigin icin cikmistir. lütfen kendini cok üzme . ( ha birde aklima geldi ben gecen sefer düküntülerim ve kasintilarim oldugumda yine senin gibi zor günler gecirmistim ya o dönem annem sen o hastaligi cocukken gecirdin deyip icime su serpmisti aslinda.peki anneniz filan bu hastaligi cocukken gecirmismisiniz hatirliyormu?eger öyle bir durum varsa zaten risk yok demektir)
Allah yardimcin olsun ,mutlu ha
berlerini bekliyoruz.
Ne Mutluki Bana TüRK Yaratildim,Gönlümün Gururudur Bu.Ne Esir Oldum Nede Satildim,TüRKLüGüMüN Suurudur Bu.
sadengk

Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 15:58:33 ( #4 )
 Aslı zaten özel hastanede yaptırıdım testleri Ankarada laboratuvara gönderiyorlar kanı,sonuçlar ordan geliyor.Igg sonuçlarının pozitif çıkması hastalığı daha önceden geçirildiğini,ıgm nin pozitif çıkması şuan geçiriliyor olduğunu gösteriyormuş,benim ımg pozitif.Ankaraya gitmek istiyorum ama eşim yeni ameliyat oldu yanımda olmasını istiyorum ya bebeğimi alırlarsa..
 berbat durumdayım ayakta zor duruyor,yazılanları zor okuyorum kendimi tutamıyorum ağlamaktan başka bişey yapamıyorum,elim kolum bağlı saatler geçmiyor ki, günler nasıl geçecek.Biri bana bunun kötü bir rüya olduğunu söylesin lütfen.Ya da uyuyup o güne kadar uyanmayayım.

sadengk

Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 16:03:22 ( #5 )
atuna  ne şimdi belirti var bende ne de 4 ay önce vardı.Belirtisiz de geçirilebiliyor yazıyor nette.Annem kızamık geçirdiğimi söylüyor,ama kızamıkçığı bilmiyor.Çok çaresizim bu şekilde nasıl bekleyeceğim.

C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 16:08:05 ( #6 )
nurcancim kolay diil biliyorum
ama sakin olmaya calis canim...

cocukken kizamikcik cikarip cikarmadigini sor önce annene...
ve
ayrica testte hata olma olasiligini da aklndan cikarma...

iyi seyler düsünmeye calis...
bak dua ediyoruz biz de...

www.portakalradyo.de
sadengk

Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 16:31:34 ( #7 )
sakin olamıyorum Gülce çok kötüyüm.Kızamık geçirdin diyor ama kızamıkçığı bilmiyor

...

• Tüm gönderiler : 1860
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 16:40:12 ( #8 )
Nurcancım annenin kızamıkcığı hatırlamaması normal korkma gene sakin olmaya çalış iyi düşünki iyi olsun... sonuçta testin yanlış olma ihtimalide var bide hiç belirtisiz bi kızamıkçık diosun yani mutlaka bi belirti verirdi bence su an geçirmiş olsaydın.. küçükken aşınında yapılmış olması lazım...

Sen nolursa olsun sakin ol ağlama üzülme bebeğini bunlar daha çok etkiler...
*Derdimin DEVA si*

• Tüm gönderiler : 7900
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 16:45:56 ( #9 )
Nurcan canım hemen panık yapma.
Rubella yanı kızamıkçık hastalığıdır bu pozitif olması demek hemen gebeliğin sonlandırması demek değildir.
Avidite tetkiki ileri tetkiktir yanı vücutta şu anda (!)canlı hastalık mikrobunun bulunup bulunmadığını belirtir bu testin durumuna teşhis ve tedavi izlenir.

Belki de 4 ay önce geçirmiş olabilirsin sadece taşıyıcı olarak ta olabilir.Ve senin işin gereği küçük çocuklarla bir arada olduğundan dolayı mikrobu almış fakat vücudunun direnci karşısında hastalık mikrobunun yayılmadığını görebilirsin

Lütfen sakin ol Rabbimize dua edelim sonucu avidite testi belirleyecektir
Ve ayrıca bu testi ve hatta tüm TORCH testlerini daha da güvenilir bir yerde yaptır derim bazen yanlış sonuçlarda çıkabılıyo.
Ne olur üzülme canım arkadaşım dualarım seninle.
Sakın kendini bırakma hiç bişii bitmiş değil.
Lütfen en kısa sürede başka bir yerde daha yaptır rubella testini...

Binlerce kez hamd-ü senalar olsun Rabbim sana....
ARDA oğlum, DEFNE kızım...
C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 16:54:10 ( #10 )

Belki de 4 ay önce geçirmiş olabilirsin sadece taşıyıcı olarak ta olabilir.Ve senin işin gereği küçük çocuklarla bir arada olduğundan dolayı mikrobu almış fakat vücudunun direnci karşısında hastalık mikrobunun yayılmadığını görebilirsin

evet
nilay'a aynen katiliyorum...

www.portakalradyo.de
seheraytx

• Tüm gönderiler : 1214
  • Bölge: usa tx-IZMIR
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 18:59:21 ( #11 )
Nurcancigim, hamileligin verdigi duygusallikla hislerine hakim olamiyorsun. Ama panik olmak hicbirsey kazandirmaz. Stresin ancak bebisini uzer.  Su an soguk kanli olup yapman gerekenleri yap. Daha onceden gecirilmis bir kizamikcik ve hala tasiyici olma ihtimalin cok yuksek. Neden bu ihtimali dusunup kendini ve bebisini rahatlatmiyorsun. Netten arastirma yapmayi da birak istersen. Cunku insan bir hastaligi nette arastirinca cok daha hasta oluyor. Dualarimiz seninle.

E V R E K A

• Tüm gönderiler : 8317
  • Bölge: Küçük Prensimin Yüreğinden :))
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 18.12.2007 22:05:34 ( #12 )
Nurcancım ben de çok üzüldüm.

Ne diyecegimi bilemiyorum. Ama gönlünü ferah tut, pozitif düşünmeye çalış.

Arkadaşların dediği gibi testi bir daha yaptır.İnşallah bu defa negatif çıkar.

Dualarımız seninle...

BANU-ÇAĞAN

• Tüm gönderiler : 1542
  • Bölge: İstanbul/Kartal
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 19.12.2007 09:19:18 ( #13 )
ARKADAŞIM RUBELLA NIN POZİTİF ÇIKMASI RUBELLAYA KARŞI BAĞIŞIKLIĞI OLDUĞUNU GÖSTERMİYOR MU
BEN ÖYLE BİLİYORUM YANİ POZİTİF İSE SEN BU HASTALIĞI ZATEN GEÇİRMİŞSİN
BAĞIŞIKLIĞIN VAR...
BU KADAR KENDİNİ ÜZECEK SORUN NERDE ANLAYAMADIM

%90 BU HASTALIĞI ÇOK EVVELDEN GEÇİRDİN VE POZİTİF GÖZÜKÜYOR ŞU AN  DA BAĞIŞIKLIĞIN VAR YANİ TEHLİKEN YOK ...

DOKTOR ÖNLEM OLARAK DEMİŞ OLAMAZ MI SEN Mİ YANLIŞ ANLADIN ACABA
YANİ TEDBİREN BAKALIM TAM HAMİLE KALDIĞIN DÖNEMDE GEÇİRMİŞ OLUP OLMADINĞINA BAKALIM DEMİŞ OLMASIN ?
BENİM ANLAMADIĞIM  BİR AYRINTI MI VAR?
ŞU YAZDIKLARIN AGÖRE TAM HAMİLE KALDIĞIN DÖNEMDE VEYA ŞU ANDA BU ENFEKSİYONU GEÇİRİYO OLMA İHTİMALİN ÇOK AZ

neslikerem

• Tüm gönderiler : 1135
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 19.12.2007 12:13:39 ( #14 )
Canım ya seni çok iyi anlıyorum. Tabii ki zor birşey bu durumda moralini bozmaman ama elimizden başka birşey gelmiyor. Bayram sonrası testlerini tekrar yaptıracaksın. Böyle mübarek günlerde hayırlısı için dua etme fırsatını değerlendir. Ağlamanın sana da bebeğe de hiçbir faydası yok. Yani belki de gerçekten boşuna üzüyorsun kendini. Sonucun pozitif çıkması ileri test yapılması gerektiğini göstermiş sadece. Gebeliğin sonlandırılması için daha bir sürü tetkik yapılır. Üzülmek için daha vaktin var. Şimdi elinden gelenin en iyisinin yap. İnternetten araştırmayı, kötü şeyler düşünmeyi bir kenara bırak. Bol bol dua et. Herşeyin düzeleceğine inan. Yoksa bu bayramı geçiremezsin canım ya.
_gülşah39_

• Tüm gönderiler : 1114
  • Bölge: kırklareli-gvs39
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 19.12.2007 12:33:25 ( #15 )
geçmiş olsun nurcancım...
çıkıyor böyle problemler...
insanı çok yıpratıyor endişelenmekte çok haklısın ama dua et kötü düşünmemeye çalış...
her şey allahtan sonuçta....
biz sadece dua edebiliriz...
ama herşey çok güzel olucak inşallah yavrunu sağlıkla kucağına alacaksın...
tüm dualarım senin ve bebişinle...
allah korusun sizi...
allah herşeyin hayırlısını versin canım...

haktan35

• Tüm gönderiler : 1995
Ynt: Hamilelikte RUBELLA(Kızamıkçık) - 19.12.2007 13:07:59 ( #16 )
NURCANCIM NE OLUR KÖTÜ ŞEYLER DÜŞÜNME BANADA TÜP BEBEKTEN ÖNCE YAPTIRDIĞIMDA POZİTİF ÇIKMIŞTI VE DOKTOR BANA GEÇİRMİŞSİN GÜZEL DEMİŞTİ SENİNDE ÖNCEDEN GEÇİRDİĞİNİN BELİRTİSİDİR İNŞALLAHHHH ALLAHIM YAR VE YARDIMCIN OLSUN
[/url]

sadengk

Ynt:ÇOK ÜZGÜN VE ÇARESİZİM - 20.12.2007 14:35:39 ( #17 )
Testin sonucunu aldıktan sonra gebelik öncesinde tetkiklerimi yaptırdığım dr.u aradım ,sizin bana bu testi yapıp sonucunda aşı olmam gerekiyorsa bunu söylemeniz gerekmez miydi dedim.net cavabımı alamadım ama bişeyi değiştirmese de işin peşini bırakmayacağım.Bana testin %99 yanlış olduğunu bayram sonrasında ona gitmemi testi tekrar yapması gerektiğini söyledi.Bayram sonrasına kadar Elim kolum bağlı oturamazdım,heryeri aradım bu testi yapan yakın illerde hastaneler olmalıydı.Batman da sağlık hizmetlerinin hep çok iyi olduğunu duyardım hastaneleri aradım yapılıyormuş,sabah 6 da çıktık yola.Önüme gelen her hastaneye girdim.Bir umut önceki testin sonucu yanlıştı,yanlış olmalıydı.Yetişkin kadınların %97 si çocukken geçirmiş bağışıklık kazanmıştı ben de onların içinde olmalıydım,hayallerim vardı çünkü...
 2 hastaneye kan verdim kendi laboratuvarlarında yapıyorlarmış.4 saat sonra alacaktım sonucu dakikalar bile geçmiyordu saatler nasıl geçecek.
 Ve ilk kanı verdiğim hastaneye girdim sonucu aldım dünyam başıma yıkıldı rubella IGM pozitif.Belki yanlış görüyorumdur diye defalarca baktım ama hep aynı.Diğer sonucu almak bile istemiyordum ama belki o negatifti ve bu ikisi yanlıştı.Olamaz mıydı.Yaşlı gözlerle diğer hastaneye gittim orda da sonuç aynı.Herkes bana acıyarak bakıyordu.Sonuçları dr.a götürdüm.Ağladığımı görünce düşük mü yapıyorsun dedi.Sonuçları gösterdim bi an sustu yüz ifadesi değişti,hastalığın belirtileri var mı diye sordu yoktu ne şimdi ne 4-5 ay  önce bende belirti vardı.Belirti olmadan sessiz de geçirilebilir,Döküntülü çocukla temasın var mı dedi.Ben hergün onlarca çocukla berabardim bilemezdim.Aklıma annesinin su çiçeği geçirdi dediği öğrenci geldi.Belki su çiçeği değildi. onu çok seviyordum sürekli dokunurdum.Ama çocuk sevmenin bedeli bu muydu.Ya da ben nerde yanlış yapmıştım.Bebeğe bakalım dedi ilk kez bu kadar ayrıntılı görüyordum ve dr bana heryerini herşeyini gösterip espiriler yapıyordu.Bebeğimde kıpır kıpırdı elini kolunu sürekli hareket ettiriyordu.Şuan için bebeği etkilemiştir veya etkilememiştir diyemem bunu şimdi anlamak mümkün değil dedi.Avidite testini yapalım ona göre ne yapacağımıza karar verelim dedi.Peki şimdi geçiriyorsam dedim.Gebeliği sonladıracağız dedi.Ne kadar kolay söylüyordu çünkü o değildi içinde büyütüp ona bağlanıp hayyalerini hep onun üzerine kuran.Duymak istediğim bu değildi,hastanenin duvarları üstüme üstüme geliyordu,dizlerimin bağı çözüldü,yığılıp kaldım,gözümü açtığımda etrafımda tanımadığım bana acımaklı gözlerle bakan birsürü insan.Rüyaydı sanki uyandım ve bitti mi diye düşündüm,hemşire ama daha kesin değil testin sonucunu bekleyelim güçlü ol dedi,demek rüya değildi kabus devam ediyordu.Tutamıyordum kendimi kimse hiçbirşey de umurumda değildi.Sadece ağlayıp kendi kendime konuşuyordum,eşimin üzgün çaresiz bakışları beni daha çok üzüyordu.Beni teselli etme çabaları ve avidite testinin sonucunun iyi çıkacağına inancı onu bu kadar güçlü gösteriyordu ama o da yıkılmıştı.
 Hiç bitmesini istemediğim bayramın,bu kez biran önce bitmesini istiyorum.Nolur dua edin beni için.Çıkmazdayım hayatımın en zor sınavı bu.Allahım bana sabır ve dayanma gücü versin.Ağlama nöbetleriyle bebeğimi üzmek istemiyorum ama elimden bişey gelmiyor çaresizlik beni deli ediyor.
<mesaj tarafından düzenlendi sadengk on 21.12.2007 21:57:19>

__ANKA__

• Tüm gönderiler : 5817
Ynt: Ynt:ÇOK ÜZGÜN VE ÇARESİZİM - 20.12.2007 15:03:44 ( #18 )
nurcan canım ne söylenir bilmiyorum..sen şu anda hangi ildesin canım?takibin iyi yapılmadı mı?ne demek daha önce geçirip geçirmediğinin bilinmemesi,anlamıyorum..bu daha önce kızamık geçirmeyen annelerde mi oluyormuş?hay allah ya...Allah şifa versin..dua ediyoruz emin ol canım..sabır versin rabbim ve UMUT.....
frezya

• Tüm gönderiler : 1194
  • Bölge: İstanbul
Ynt: Ynt:ÇOK ÜZGÜN VE ÇARESİZİM - 20.12.2007 15:05:23 ( #19 )
Konuyu şimdi okudum, çok üzüldüm.

Ama inşallah bayramdan sonraki tahliller senin iyi çıkar canım. dualarım seninle..

E V R E K A

• Tüm gönderiler : 8317
  • Bölge: Küçük Prensimin Yüreğinden :))
Ynt: Ynt:ÇOK ÜZGÜN VE ÇARESİZİM - 20.12.2007 15:30:12 ( #20 )
Nurcancım Banu'nun dediği gibi testte pozitif çıkarsa o hastalıga bagışıklıgının oldugunun göstergesidir.

Bu konuda doktorlar bir şey söylemedi mi?

Yani illa da pozitif çıkınca tehlike mi oluyormuş?

İnan çok üzüldüm.

Ama ben inanıyorum ki sen bu sınavı da başarıyla geçip bebegine saglıklı bir şekilde kavuşacaksın.

Ya Ankara'ya annenlere gitsen orada yaptırsan tekrardan olmaz mı?

Dualarımız seninle....

Sayfayı değiştir: 12345678 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 8, mesajlar 1 to 20 of 157

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 7 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat