MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN

Sayfayı değiştir: < 1234 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 4, mesajlar 41 to 80 of 146
Yazar Mesaj
arsi
  • Tüm gönderiler : 498
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: FOREVER LOST
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 02.04.2007 18:18:59
yataga ve uyku saatine alıstırmak icinde kücük bir taktik verebilirim..bunu bir terapist arkadasım önerdi ve 10 aylıkdan itibaren uyguladım;

mutlaka uykudan önce oynayın, kitap okuyun pijama giydirin dis fırcalayın veya bunun gibi seyler yapın ama bunları hep aynı saatlerde ve sırasını hic degistirmeden yapın..bilsinki odası ve/veya odasında uyumak cokda kötü degil.. en az yarım saat  onunla vakit gecirin.. ilk günler istediginiz saatte uyumuyabilir..ama bir kac gün gectikten sonrada hala aynı devam ediyorsa o zamnda uyku saatini gectikden sonraki 10. dakikada yada bir süre sonra ısıkları kapatın ve odada öyle durun..ısıkları acmadan sarkı söyleyin, birbirinize dokunun veya bunun gibi seyler yapın.. bir süre sonra bilecekki o saat uyku saati ve en eglenceli zamanlar..
bir iki kücük not:(DİKKAT 18 AYLIK BEBEKLER İCİNDİR)
1. gündüz en fazla 3 saat uyusun.. saat 5 den sonra öglen uykusu uyumasın veya 5 civarı mutlaka uyandırın.
2 YEMEKTEN 1 BUCUK 2 SAAT SONRA UYKUSU GELİR..ODA SAAT 9-9 BUCUK GİBİ
3. BÜTÜN BEBEKLERİN GELİSİMİ İCİN EN FAYDALI ZAMAN GECE 10DAN SONRA BASLIYOR..O SAATTE MUTLAKA UYUMALILAR.
sevgiler..

BANU-ÇAĞAN
  • Tüm gönderiler : 1542
  • Bölge: İstanbul/Kartal
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 03.04.2007 15:07:57
SAĞOL ARKADAŞIM
EVET DİKKAT ETMEK LAZIM 10 U GEÇİNCE KÖTÜ OLUYOR HAKKATEN

tulinsozeri
  • Tüm gönderiler : 978
  • Bölge: İstanbul
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 06.04.2007 20:31:23
Nihayet başardım diyebilirim.Memeden keseli 1 hafta oldu...İlk 3 gün gece çok ağladı (hem de içli içli)Ama irademi korudum vermedim.Ondan sonraki günler daha rahat geçti..Şimdi hiç aklına gelmiyor diyebilirim.

Gece yatmadan mutlaka sütünü içiriyordum .Artık sabahları daha iştahlı yediğini fark ettim.
  Yanlız benim için çok kolay olmadı .Göğüslerim çok şişti ama ara ara sağdım sütümü ve kızıma içirdim.Uzun aralıklarla çok az sağarak acımı dindiriyorum ve böylece sütün bitmesini sağlamaya çalışıyorum..
   Gerçketen memeden kesmek isteyenlere tek tavsiyem sabırlı olmaları .Bir kaç gün sonrasında inanın herşey daha kolay oluyor.Bana kalsa 2 yaşına kadar emzireceğim.Sütüm çoktu çünkü(Maşallah diyim!)Ama çok düşkündü.Geceleri kollarım ağrıyordu yan yatmaktan(Çünkü sürekli emiyordu).Ama artık rahatım.Gece uyanmaları da azaldı.Ohhh   !
    herkese bol sabırlı günler....

arsi
  • Tüm gönderiler : 498
  • Bölge: FOREVER LOST
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 09.04.2007 14:26:40
banu nasıl gidiyor senin calışmaların merak ettim?

_gülşah39_
  • Tüm gönderiler : 1114
  • Bölge: kırklareli-gvs39
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 09.04.2007 14:47:14
bende daha önce yazmıştım bizimde keseli 15 gün oldu.. gece uanmıyor gibi bişi... sadece su istiyor... süt vermeyi denedim ama almıyor... gündüzleri hala arasıra aklına geliyor uff anne diyor bende evet annecim diyorum... bazen kızıp memelere vuruyor ama katlanıyoruz... bende rahatla uyuyorum artık maşallak diyimde nazar değmesin... bırakmak isteyenlere allah sabır ve kolaylık versin...

mgkaya
  • Tüm gönderiler : 164
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 13.04.2007 16:10:58
merhaba benim oğlumda 17 aylık ve geçen hafta bizde bıraktırdık.hamile olduğımu öğrenince apar topar sütten kestik.çok zor olmadı.geceleri babası baktı.beni görmedi.fakat sadece su içiyor.süt içmiyor.yatarkende ne mama yiyor nede süt içiyor.bu kadar uğraştık ve karnımdaki bebek düştü.böylelikle sütten kesmiş olduk.kağanda iştahsız ve 9800kg.belki iştahı artık açılır.biz kolay bıraktırdık.sizde eşlerinize baktırın kolay oluyor...

aYBÜKE_iLAYDA
  • Tüm gönderiler : 2318
  • Bölge: ***Izmir*** ***Kanada***
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 14.04.2007 07:03:09
Merhaba canim,

Bende kizimi 14.5 ay emdirdim. Emdikce emdiginden midir nedir ruhum daraliyordu, fenalik geciriyordum. Biraktirmanin zamani geldigini anlamistim artik. Bende memeden kesmenin buyuk problem olacagini dusunuyordum fakat oyle olmadi. Cocuklar oyun haline getiriyorlar bir zaman sonra sut git gide azaldikca. Oglen uykusundan once emzirirdim bide gece yatmadan once, ilk once oglenkini kestim ve sonra geceyi. Ben uyuttugumda hemen isterdi, bizde babadan yardim aldik 5-6 gun o uyuttu sagolsun. Sonra ben aldim tekrar gorevimi ve istemedi bile. Biberonun icine sutunu koyuyorum eline veriyorum iciyor sonra uyuyoruz. Insallah herkes bu kadar kolay atlatir bu donemide...
Sevgiler,

masserati
  • Tüm gönderiler : 6120
  • Bölge: istanbul
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 14.04.2007 08:09:42

Orjinalden alıntı: NİHAN26

Benimde 12 aylık bir oğlum var.Ama ben bırakmayı düşünüyorum.Doktorumuz da 1 seneden sonra sütün amacını yitirdiğini söylüyor.Bende araştırdığım kadarıyla boyle.12 ay dolu dolu emzırdım.1 ay sonra bıraktıracam ınsallah.Pek kolay olmuyacak anladıgım kadarıyla.Yaza gırmeden bu ısı bıraktırmam lazım.Yazdıklarınızı okuduktan sonra korkmaya başladımMeme olmadan uyumuyor.12 aydır bı gun bıle anneme bırakamadım.Özel bi gece oluyor gidemiyoruz.Uyutmam lazım emzırerek.gece kalkarsa meme olmadan hayatta tekrar dalmayacagından bana cok bagımlı.
Hepınımize kolay gelsin

süt amacını yitirmezki bunu nasıl doktor söylerheryerde iki yaşına kadar emzirin diye bangır bangır söylüyorlar.hastalıklardan korunmak için şart.

aylinakav
  • Tüm gönderiler : 1667
  • Bölge: izmir
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 14.04.2007 11:04:11
ben de 1-2 aydır düşünüyorum bıraktırmayı tüm önerileri okudum çok faydası oldu arkadaşlar teşekkür edrim hepinize.çalıştığım için gündüz emmeyi yavaş yavaş azalttık ama hafta sonları arttırabiliyor bazen.galiba sıra biberonla süt alıştırmaya geldi onu da başarırsam daha kolay olacak galiba.anneme bırakmayı düşünüyordum bir yandan da kızım psikolojik olarak bundan çok etkilenir diyordum burda da okuyunca bundan vazgeçtim.

aYBÜKE_iLAYDA
  • Tüm gönderiler : 2318
  • Bölge: ***Izmir*** ***Kanada***
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 15.04.2007 01:19:33

Sutun varsa ne ala canim. Emdirmek cok guzel  fakat yoksa ve oyun haline getircesine bosuna emiyorsa (emmeye calisiyorsa) biraktirma zamani gelmistir, cunku hic bir faydasi yoktur anneye eziyetten baska. Sutu bol olan annelere seslenmek istiyorum yani bu yaslarda biraktiriyorsak sut olmadigindandir, sutu var olanlar emzirmeye tam gaz devam!!!  

zeynep alara
  • Tüm gönderiler : 110
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 15.04.2007 10:47:53
selam arkadaslar benim oglumda 18 aylik olmak üzere..Yaz gelmeden biraktirmak istiyorum ama cokta korkuyorum, benimkide cok düskün memeye..   Su yönden sansliyim sadece benimki biberonu aliyor olmadiginda aramiyor amma alistirmistim 8 aylikken, arada mama takviyeside yapiyorum ,yemeklerle de arasi iyi.Ama memeye de cok düskün simdi aklina gelince boynumu acmaya calisiyor yakinda meme diye bagirmayada baslar yaza kadar biraktirmak gerekiyormus o yüzden su andan itibaren biraktirma sürecine girmem lazim.Birden biraktiramam herhalde cünkü emmedigi zamanlarda gögsüm doluyor, sisiyor.1 ay iyice emmeyi azaltip 1 ay sonrada kesin biraktirmak istiyorum insaallah..

aylinakav
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 19.04.2007 02:20:13
ben de senin gibi düşünüyorum zeynep, yavaş yavaş başladık gibi.aslında emmeyi azaltmadım henüz şimdilik yatmadan önce süt içmeye alıştırmaya çalışıyorum.yakında gündüz emmesini de tamamen kesmek istiyorum bakalım nasıl olacak.zaten gündüz genellikle uyumadan emiyor eğer ben evdeysem.dün işten tam uyku zamanı geldim o kadar çok yorulmuş ki annemden eve gelirken uyudu, yatağına yatırırken bile hissetmedi.önceleri uyuyakalsa bile yatırırken uyanıp emmek isterdi.hadi bakalım kolay gelsin hepimize...

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 19.04.2007 10:43:11
arkadaşlar işimiz çok zor değil mi ?
Çağan artık başkalarının yanında sosyal ortamlarda istememeye başladı
bu bizim için büyük gelişme
evet arkadaşım annenin evden gitmesi başkasına bırakmak falan çok yaralar çocuğu kanımca ben de karşıyım(babası dışında tabii)
arkadaşlar bu 4 gün boyunca (pazartesi tatil ya )
geceleri vermemeyi deneyeceğim
uyumasam da olur ya işe gitmeyeceğim nasılsa
bakalım neler olacak
dün çağan uyurken direkt kendi yatağında yatmak istedi
bunu değerlendirip artık orada uyutmalıyım artık
sevgiler ...

aylinakav
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 21.04.2007 16:39:23
banu ben de senin gibi bu tatili değerlendirmek istedim, ama şimdilik gündüz uykusuna emmeden geçmesine çalışacağım.ben yokken uyuyordu ama ben olunca illaki istiyordu.bugün ilk defa emmeden uyutmayı başarabildim.ruj sürüp of oldu dedim.biraz zor oldu en son arabada gezdirince uyudu.2,5 saatlik uykuda 2 kere uyandı.kucağıma alıp salladım.şimdilik kararlıyım,ama hiç kolay değilmiş.

antuna
  • Tüm gönderiler : 591
  • Bölge: Isvicre/Luzern/Ist.
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 23.04.2007 17:03:28
selam arkadaslar bend eoglumu 18 nisanda memeden ayierdim hemde tak diye  cünkü biz azaltmayi beceremedik. yani oglum icin ya hep ya hic durumu var.
artik yemegini ortada kesip yemiycem meme emcem diyordu ve biranlik kararla tamam dedim bitti. bende göz kalemiyle iyice boyadim ve cok yara olmuslar hemde cok aciyo dedim. ama iki dakikada bir hep kontrol etti. emmek te istemedi o durumda ama ben cok zorlandim tülbentle siksamda yine de gögüslerim cok sisti ve agri yapti. dr.umda tatilde süt kesici ilaci alamadim:(
simdi 6 gün oldu hala yokluoy gögüslerimi .(hala boyali sanirim buna uzunn süre devam etmem gerek)
bugün bayagi bir agladi mem istiyom diye sanirim artik umutlari bitiyo belkide bastan yaralar iyilesir diye ümid etmisti. ama yine gögüslerimi boyali görünce hem istiyo hem emmiyo . artik bukadar yol alip aci cekmisken geri dönemem.
bayagi zor bir dönem geciriyoruz. sandigim kadar kolay degilmis benim acimdanda cok agrili günler gecirdim simdi biraz daha rahat sanirim süt geri gitmeye basladi
hepimize bol sanslar
Ne Mutluki Bana TüRK Yaratildim,Gönlümün Gururudur Bu.Ne Esir Oldum Nede Satildim,TüRKLüGüMüN Suurudur Bu.

aylinakav
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 23.04.2007 22:21:39
antuna kararlı olmaya devam et.yeterince emmiş zaten oğlun, bu kadarı onlara yeter.gerçekten bu dönem çocuk için olduğu kadar anne için de zor.birden kestiğin için de rahatsızlanmışsın.

bizim de 3. günümüz, gündüz memeden keseli(gece hala emiyor) . ilk gün ağladı of olmuş deyince artık kabullendi of olduğunu ama iki gündür de öğle uykusuna yatmıyor.bakalım nereye kadar sürecek bu?

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 24.04.2007 10:24:46
arkadaşlar merhaba çok mutluyum
20 nisan cuma günü eve giderken markete uğradım
hiç umudum yoktu aslında ama bir deneyim dedim yarabandı aldım ...
eve geldim Çağan farketmeden banyoda uçlarına dolayarak yapıştırdım..

sonra sizin de başınızda olduğu için bilirisiniz
işten gelince nasıl üzerimize saldırdıklarını ve dakikalarca bırakmadıklarını ...gene istedi sonra açıp gösterdim bak uf oldu emilmez çok acıyor dedim
çok acıyarak baktı hiç beklemiyordum bu tepkiyi
ve istemedi elini bile süremedi...
biraz mızmızlandı oyaladım top falan oynadık ...
Ertesi gün diğer gün çok iyi geçti
arada bir gülerek meemeee diyor bende uff oğlum diyorum istemiyor

ARKADAŞLAR İNANAMIYORUM GÖZÜMDE ÖYLE BÜYÜTMÜŞÜM Kİ TAHMİN EDEMEYECEĞİM KADAR KOLAY OLDU ..
SAKIN BIRAKTIRAMIYORUM DEMEYİN UMUTSUZLUĞA KAPILMAYIN ÇAĞAN İNANILMAZ DÜŞKÜNDÜ O BIRAKTIYSA HEPSİ BIRAKIR İNANIN BANA...

Antuna sen geceyi nasıl bıraktırdın? gece emiyor benimki halen dayanamadım gece vermemeye çok ağlıyor çünkü

geceyi nasıl çözeceğiz arkadaşlar?

Antuna istersen sağma makinesinden yardım al sütün bitene kadar hem biberonla içirirsin yavaş yavaş sağmayı da azaltırsın...

Aylin gündüz uyutamam ben de herhalde tatilde her gün ya arabada ya da kendi pusetinde uyudu Çağan; evde olmadı ...çok da zorlamadım gerçi ...
uyurken memeyi çok arıyor napcaz bilmem ,
ben işteyken babannesi uyutuyor ama ben varken olmuyor işte ...
aylin akşam ilk uyumasında da mı memeyle uyutuyorsun sen?

antuna
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 24.04.2007 16:56:55
banu bizimki geceleyin sadece 2 kez filann kalkardi emmeye . ilk bikac gece yine kalkti ben bir suluga süt digerinede herzamanki gibi  su koydum hangisini alirsa diye.(normalde hic süt iciremiyorum acaba dedim uyku sersemi alirmi ama yokk)
ilk kaktigi zaman yine anlattim oglum memelr cok aciyo daha iyilesmedi diye istersen sana muuu(inek)sütü vereyim dedim istemem ,beni kucagina al dedi. ben bi tedirgin oldum napican kucakta simdi karanlik dedim.kucakta su icicem dedi:)
aldim kucagima suyunu icti yanima yat popoma pit pit yap dedi (o yatarken poposununa elimle hafifce dokunuyorum pit pit)
ilk bikac gece uykuya dalarken zorlandi ama simdilerde  gece yarisi uyku ve uyanlik arasinda biraz mizliyo eger uzatirsa gidip yine pit pit yapiyorum daliyo sulugunu kendi bulup iciyor bazen gecede bi suluk suyu bitmis oluyo.
ara sira aklina gelmiyo degil tabi ama gögüslerim hala boyalibakinca yine vazgeci
sagma islemi arasira yapiyorum zaten cok rahatsiz ediyosa ama mümkün oldugunca sagmadan gecirmeye calisiyorum.
hepimize basarilar bu zor gecis döneminde
Ne Mutluki Bana TüRK Yaratildim,Gönlümün Gururudur Bu.Ne Esir Oldum Nede Satildim,TüRKLüGüMüN Suurudur Bu.

Gonmuz
  • Tüm gönderiler : 172
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 24.04.2007 19:21:08
Banu inanamıyorum sana nihayet bıraktırabildin çok şükür tebrik ederim arkadaşım inşallah iştahı açık ve yerken seni üzmeyen bi çocuk olur.. çok sevindim zorlanmadığına

balamutku
  • Tüm gönderiler : 11
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 24.04.2007 21:12:23
mrb çağanın annesi benim oğlum henüz 13 aylık oda emiyor gece beraber yatıyoruz bende nasıl bırakacak diye düşünüyorum çünkü oda yemekle arası yok ama yemeyen çocuk herzaman yemiyor memeden kesilsede birde memeden kesmek için bir arkadaş saçından biraz kesip ee olmuş demişti ozaman emmemişti inşallah işinize yara ALLAH yardımcınız olsun iştahı açılır inşalah bay

aylinakav
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 25.04.2007 00:34:11
banu gündüzü kesebilmene sevindim, arkadaşların da dediği gibi çok çabuk alışıyorlar bugün 3. gün artık kabullendi of olduğunu anne ilaç içecek akşama iyileşecek diyorum.bugün uyudu gündüz emmeden ama sadece 25 dakika.neyse bu da bir ilk.gece ilk uykuda hala emziriyorum önce gündüz uykularının emmeden düzene girmesini bekleyeceğim, sonra da aşamalı olarak gece azaltacağım.

antuna biberonu yanına mı bırakıyorsun akmıyor mu gece yatağına?

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 25.04.2007 08:45:50

SAĞOLUN ARKADAŞLAR

GONCACIM; memeden kesilince iştahının artacağına dair umutlarım yok değildi ama nafile

bugünlerde tepkisel olarak da olabilir daha az yiyor..
ama meme bağımlısı olmaktan iyidir Antuna'nın dediği gibi yemek arasında aklına gelip meme istemesi kadar sinir bozucu birşey olamaz en azından ondan kurtulduk

Gece ben kendime gelebilsem aslında belki de geceyi de halledeceğiz ama çalıştığım için çok yoruluyorum ve hemen susturup uyutmak için en kolay yöntem memeyi vermek olduğundan sanırım geceleri biraz böyle devam edecek...

GÜLDANE; memeden kesmek için erken olduğunu düşünüyorsan da tavsiyem yatağını ayır eğer ayırmazsan sana daha da bağımlı olur daha sonra ayırmakta çok zorlanırsın ...

zeynep alara
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 25.04.2007 09:01:01
Selam kizlar ,oglusumu memeden ayirabildim ..Bu kadar cabuk basarabilecegimizi  hic sanmazdim .10 günde tamamen biraktik .ilk 3 gün gündüzleri tamamen kestim sadece gece verdim ondada 2 sefer felan .gündüzleri ayagimda sallayarak uyuttum ilk önce cok agladi memede uyumaya alistigi icin ama zorlada olsa uyuttum hep..4.günden sonra geceleri azalttim ..2 gün öncede gecede 1 kere mama yapip kucagimda bir iki pispislayip yerine yatirdim ..Benimki emerken hep yanimda yatiyordu emmeyi birakmayla  beraber yatagina da alistirdim, artik hic yanimiza almiyoruz 5-6 gündür.....onada alisti Allah a sükür..aslinda geceleri daha emzirecektim ama benim oglan gece memeyi emerken nasil emdiyse yara oldu bu da iyi bir sebep oldu  hem bana hem ona gösterdim bak avva olmus dedim simdi memeyi görünce avva avvva diyor...18 aylik anlamaz saniyordum, ama sizde kalem mi sürersiniz artik bilmiyorum cocuklar anlayabiliyor...Hadi size kolay gelsin...

aylinakav
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 26.04.2007 20:23:09
zeynep okuyunca anlattıklarını çok kolaymış gibi görünüyor ama eminim öyle değildir.yine de 10 günde tamamen bıraktırıp yatağına alıştırman çok güzel, tebrik edilecek bir durum.ben de gündüzü kestim ama hiç uyutamadım.2 gündür işe gidiyorum annemde uyuyor hem de 3 saat.bakalım cumartesi nasıl olacak?ama bu kadar çabuk kesemem sanırım geceyi, henüz buna ben de hazır değilim.yalnız gündüzü kesince sütüm de azalmaya başladı.gece uyanınca nasıl uyutuyorsun tekrar.ben bu gece birkaç kere salladım ama o da zor.kendi kendine nasıl uyur acaba?

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 27.04.2007 10:43:41
aylincim gece çok zor ayakta sallanmayı hiçbi şekilde sallamamı kabul etmiyor memesiz uyuması çok zor geceleri ben de veriyorum halen neyse güzdüzü hallettik ya buna da şükür artık
zeynebin durumu farklı biberondan mama içiyor bizimkiler kadar düşkün değil memeye Çağan ağzına almaz biberonu uyurken uyumaya yakın...

antuna
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 27.04.2007 12:10:05
selam arkadaslar biz artik10, gününmüzdeyiz son iki gündür arada sakayla karisik memeler nerdeeeee diye soruyo . ben de burdalar ama hala aciyolar oglum diyorum tamam emmiycem diyo.
cok sükür  bugünleride gördüm.
istahina bi yararioldumu derseniz  öyle aman aman bisey farketmedi yani eskisinden daha cok yemiyo ama önceden bizim  ara ögün diye biseyimiz yoktu 3 ana ögün ve gerisi full meme idi. simdi en azindan aralarda meyve veriyorum kek,kraker...vs yiyio. bide ben aklina gelmesin diye sehpanin üzerini onun yiyebilecegi, seylerle doldurdum ,fistik, kuruüzüm,kraker filan, sürekli elinin altinda biseyler var yani bu yüzden agzi hic bos kalmasinda aklina düsmesin diye calisiyorum. zira bizimkilerin meme düskünlügü acliktan degildi
aylin biberon akmiyomu diye sormussun ya biz hic öyle emzikli biberon kullanmadik kaan  ne emzik ne biberon almadi direk suluga gectik onlarda akitmiyo hic.
simdi düsünüyorum su yerine icine süt yoksam 1-2 gece icmez belki ama sonra icmeye baslarmi diye. ama artik havalar isindi acaba gce süt bozulurmu bide yawrumun midesini bozmayayim. cünkü ben sulugunu yataginin icine birakiyoum  bak sulugun burada  susarsan burdan al ic diyorum yapiyo o da.süt icinde ayni islemi yapsam acaa sütte bi bozulma olurmu ki?
herkese iyi günler

aylinakav
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 27.04.2007 17:39:54
arkadaşlar nolur her gün yazalım.merak ediyorum sizde nasıl gelişiyor mmemeden kesme durumu?.iki gündür melis gündüz uyuyor ama annemde.bakalım yarın nasıl olacak?
 bu arada gece daha sık uyanmaya başladı.yanımızda yatıyor diye yatağını diğer odaya atmıştık, şimdi tekrar geri getirmeyi düşünüyorum gece de deniycem bazen yatağına yatırmayı.ben de hem memeden kesmek istiyorum ama yatağına da alışsın istiyorum.

zeynep alara
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 29.04.2007 00:19:57
selam arkadaslar,bizim evde bir kisim boya badana gibi isler oldugu icin giremedim.Aylinakav canim bende senin gibi düsünüyordum geceleri henüz biraktiramam diye.Gündüzleri birakinca gercekten seninde dedigin gibi hemen azalma oldugunu farkettim bende ve sasirdim hatta ...Benim  sag gögsüm bu arada yara oldu 3.veya 4.günü olasi lazim gece dislerini bastirmis sanirim anlamadim uykulu oldugum icin ,veremedim  oy yüzden ,iyide oldu yoksa dayanamayip verirdim yine  .Dedigim gibi ilk geceler zor oluyor hem yatagina alisiyor hem memeden ayriliyor 2-3 gece  biraz huysuzlandi agladi biraz ama esimde biraktirmami istiyordu oda aglasin alisacak mecbur dedi .Böylelikle alismis oldu.  gercekten bende cok saskinim bu kadar cabuk alismasina ama bence emmmeyi biraktirdigim icin  geceleri artik yatagini benimsedi ve artik sIkta kalkmiyor 1 sefer anca kalkiyor ,cok mutluyum Allah ima sükür...cünkü 2-3 ay öncede yatagina alistirmaya calismistim ama beni emdigi icin herhalde basaramamistim kiyametleri koparmisti geceleri.....banu-cagan  yok benimkide cok düskündü memeye ben memeden kesmeden geceleri 1 sefer bile vermemistimki mama.Sadece gündüzleri veriyordum 1 veya 2 sefer...Ama hep emziriyordum sabah kalkinca öglen uykusundan önce ve sonra gece uykusundan önce ve gece boyu 4-5 sefer olmak üzere..Zaten 18 aylik cocuk emiyorsa düskün olmamasi mümkün degilki....Emin ol senin  ki kadar düskünmüstür  ....Artik insanlarin yaninda yakami pacami acmaya baslamisti biberona düskün degildi ben sadece daha güzel beslensin diye  zorla alistirmistim inan...Neyse baska sorunuz olursa cevaplamaya calisirimda ,tabi her cocuk farkli farkli ...Allah hepimizin yardimcisi olsun .....

zeynep alara
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 29.04.2007 00:25:58
bu arada aylin akav canim benimkinin yatagi henüz benim odamda gece uyurken bazen elimi tutuyordu buda sanirim yatagina alismasina yardimci oldu , uykuya dalarken beni görecegi sekilde yatiyorum o dalincaya kadar,bazen..Öbür odada kardeslerini rahatsiz etmesin diye henüz bizim odada ama yazin tatilde dönü yatagini cocuk odasina koyacagim....

aylinakav
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 29.04.2007 00:28:40
ben bugün ilk defa uyutabildim meme vermeden.o kadar çok uykusu gelmişti ki yatağına yatınca çok mutlu oldu, gündüz meme olmadığını da biliyor artık.ama sallayarak uyuttum hatta yarım saat sonra uyandı yine salladım.ya alışkanlık olursa bu diye de korkuyorum, nereye kadar sallayabilir insan özellikle de geceleri.

antuna
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 29.04.2007 15:53:46
artik memeyle vedalasali 12 gün oldu ve oglum 2 gündür adini bile agzina almiyor
artik gözümde birbaska büyüdü yawrucum. bu yoldakiler sabir ve basarilar diliyorum.
en önemlisi sabir

aylinakav
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 29.04.2007 18:21:34
gözün aydın nebahat, sen tamamen işi halletmişsin.sıra bizde, bize kolay gelsin şimdi.

melis te birkaç gündür hiç sormuyor, akşam uyuma vakti gelince mem diyor.bugün de uyudu.şimdi hemen mi geceye geçmeliyim yoksa geceleri biraz daha emmesine izin vermeli miyim? hangisi daha doğru acaba?

antuna
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 29.04.2007 21:22:16
aylin evet ben cok sükür atlattim artik. atlattim diyorum ama kaan daki huzursuzlugun, asabiyetin sebebi altnda sanirim memeden ayrilmak yatiyo onuda asariz umarim.
bence sen de hazir kizin memeden uzaklasmaya baslamisken geceyi biraktirmayi bir dene . bence bu durum daha uzrasa kafasinda celiski olabilir . madem gece emebiliyorum gündüz niye yok gibi.
geceleyin kac kez veriyosun meme?birden fazla ise ilk birkac gece 1e düsürüp digerlerinde de su yada süt vermeyi bi dne bakaim nasil kabullenecekmi???
hepimize kolay gelsin

Irmak04
  • Tüm gönderiler : 20
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 30.04.2007 11:32:32
Merhabalar,
Benim kızım 08/12/2004 doğumlu ve tam 21 ay meme emdi.Kızım benide bir emzik gibi kullanıyordu.Bana doktorum aktardan sarı sabır diye bir şey önerdi.Bunda aloe vera var galiba.Aktarlara sorarsanız bilirler.Bunu suya batırıp göyüs ucuna sürdüm devamlı.Bir kere emdi ve anında bıraktı.Bunu deneyen ve bırakmayan yokmuş.Çok iğrenç bir tadı var.Ben bir iki gün ne olur ne olmaz diyedevamlı sürdüm.Belli olmaz çünkü gelip bakıyordu.Acı acı diyordu.Sizde deneyin.

Irmak04
  • Tüm gönderiler : 20
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 30.04.2007 11:35:55
Bu süreç çocuk için olduğu kadar anne içinde zor.Çünkü bağımlılık ve suçluluk duygusu yapıyor.Ama kararlı olun.Sonra göğüsünüz ağrı yapabilir.Benim yaptı taş gibi oldu onada bol kolanyalı bez sardım.1-2 günde geçti.sakın bir kez başlayınca vaz geçmeyin sonra kesmeniz daha zor olur.Benim kızımda yemek yemiyordu ama daha sonra yavaş yavaş düzene girecektir ve daha bebeklikten çıkacaklar.

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 30.04.2007 11:48:42
valla arkadaşlar bence gece 12 den 6 ya kadar birşey olmaz süte mama olsa tehlikeli ama süte bişey olmaz kanımca..
ben hafta içi evde olmadığımdan sorun yok
ancak gündüz haftasonu sokaklarda arabasında uyutuyorum evde deneyemedim hiç cesaret edemedim ...
dün ayıptır söylemesi banyoda sadece meme meme diye şarkı söyler gibi bişey yaptı ve elledi ama istemedi ağlamadı ...
gerçekten aslında yavrularımız bizden daha çabuk kabulleniyorlar
aslında geceyi de bıraktırabiliriz belki de kolay olacak ama sabır ve uğraş istiyor ben bir müdded daha vereceğim sanırım gece yaz tatilinde düşünüyorum geceleri kesmeyi tam 2 olacak inşallah ...izindeyken...
çalışırken uykusuz duramam sanırım...

aylinakav
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 01.05.2007 09:50:29
ben de gece kesmek için kafamda bir ay süre belirledim kendimce, mayıs sonu haziran başı bıraktırırım en azından bir hayli yol alırım diye düşünüyorum.

gündüz bıraktırma konusunda çok kararlıydım ve henüz 18 aylık bile olmamasına rağmen hiç pişman değilim, ama geceye ben de hazır değilim henüz.bir de hasta şimdi dün gece sabaha kadar ateşi vardı.hele böylle bir durumda hiç bir sefer bile azaltamam.gecede kaç kere emdiğini bilmiyorum ama sanırım en az 4-5 kere.gündüzü kestikten sonra daha da sık uyanmaya başladı.hasta olduğu için dün çok iştahsızdı, bir sefer de dün gündüz sordu ama neyseki caymadım.bir daha da istemedi.

aylinakav
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 04.05.2007 09:04:55
hala gece aynen emmeye devam ediyoruz.

eliffcik
  • Tüm gönderiler : 1568
  • Bölge: Kocaeli / İzmit
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 04.05.2007 10:58:06
Merhaba;

Ben geçen hafta memeden kestim kızımı. Bant yapıştırdım meme uf olmuş dedim ama sürekli açmaya çalıştı. İlk 3 gece çok ağladı ama şimdi alıştı. Yine de arada meme deyip açmaya çalışıyor.

Ben Aynur

BANU-ÇAĞAN
Ynt: MEMEDEN KESEN ANNELER NE OLUR YANITLAYIN - 04.05.2007 15:10:15
aynur; kolay gelsin umarım yazdıklarımız faydalı olmuştur...

aylin; büyüyünce daha bir laftan anlıyorlar Çağan daha büyük ya anlıyor artık herşeyi yani yaza seninki de daha büyüyecek gece konusu daha rahat olur..
dün akşam mesela birazcım emdi tamam yeter artık çok acıdı şimdi baban sallasın seni ayağında dedim biraz mızırdandı ama babasının ayağında uyudu sonra...
yavaş yavaş alışacak sanırım biraz biraz derken iyice azaltacağım umarım

Sayfayı değiştir: < 1234 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 4, mesajlar 41 to 80 of 146