Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!!

Sayfayı değiştir: < 12345678 > | Sayfayı gösteriyor 7 of 8, mesajlar 121 to 140 of 151
Yazar Mesaj
nurana

• Tüm gönderiler : 44
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 04.03.2008 17:37:00 ( #121 )
Arkadaşlar doğuma az kaldı bübchenin ürünlerini aldım. Çünkü pişik kremini oğlumda kullandım. Pişik olduğunu hatırlamıyorum nerdeyse. Ancak ıslak mendil hiç kullanmadım. Pamuk ve su ile temziliğini yaptım. Genelde dikkat ederim bunlara ama iyi olsun diye kaliteli ürünler alıyosunuz sonuç bu. Ancak yin de bu ürünlerde kullanılan paraben miktarı da önemli tabi. bu konu hakkında daha detaylı bilgi aramaya çalışıyorum. Belki bübchen'e mail atsak mesela. Cevapları ne olacak ki. Tabi ben pişik kremini anneme rica ettim değiştirecek yine de. Nivea Babby'nin çocuklar için olan güneş kreminde var şimdi baktım.

bayraktar.35

• Tüm gönderiler : 178
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 04.03.2008 18:02:34 ( #122 )
  ARKADAŞLAR EMEĞİNİZE SAĞLIK,ARTIK DAHA DİKKATLİ VE SEÇİCİ ALIŞVERİŞ YAPALIM.İNSAN SAĞLIĞINI HİÇE SAYIYORLAR.ÇOK SİNİRLENİYORUM BU KONUDA.İYİSİNİ ALIYORUZ DİYE BİR SÜRÜ FAZLADAN PARA VERİYORUZ.BİLMEDEN YAVRULARIMIZI TEHLİKEYE ATIYORMUŞUZ!BİRŞEY ÖĞRENMEK İSTİYORUM.
   AVONUN NEMLENDİRİCİ GECE VE GÜNDÜZ KREMİNDE VAR MI ACABA SİPARİŞ EDECEKTİM VARSA ALMAYAYIM.TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN...
TunanınNehiri

• Tüm gönderiler : 2393
  • Bölge: ANTALYA
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 04.03.2008 18:50:39 ( #123 )

Orjinalden alıntı: cancana

LİSTEYE BAŞLAYALIMMM ( herkes editleyip eklesin arkadaslar sonra mail atalım listeyi herkeseeee )

PARABEN İÇİREN ÜRÜNLER LİSTESİ

nivea ( her ürünün de var)

nivea baby-sensitive ıslak mendilleri

molfix ıslak mendilleri

uni baby ıslak mendilleri

johnson kremleri

bübchen bebek pisik kremi

chicco yüksek koruma pisik kremi

dalin pisik kremleri

DALİN kids sampuan

fresh n soft ıslak mendilleri

AVON ÜRÜNLERİ ( gliserinli elm kremi)

huggies ıslak mendilleri

mustela KONAK ÖNLEYİCİ SAMPUAN

LOREAL SAMPUANDA

LOREAL DUS JELLERİNDEEEE

NİVEA EL KREMLERİ

DOVE KREMLER

LOREAL EXFOTONİC YOSUN ÖZLÜ KREM

NİVEA GÜNDÜZ KREMİ NİVEA VİSSAGE

NİVEA EL KREMLERİİİİİİİİ

ORAL B DİS TEMİZLEME SUYU

GİLETTE ERKEK TRAS LOSYONU

AMBRE SOLAR GÜNES KREMİNDEE

uniweps ıslak mendilleri

SGNAL DİS MACUNLARI

PARABEN İÇERMEYEEEEEEEN ÜRÜNLER LİSTESİ

SEBAMED HER ÜRÜNDE YOK

can bebe sampuan

chicco nemlendirici

chicco sampuan

chicco sabun

chicco bebeyağı

bübchen sampuan

bübchen yağ

Dalin ıslak mendilde ve Canbebe ıslak mendilde yok....(düzelt isterssen Canancım)

nilayyil

• Tüm gönderiler : 1015
  • Bölge: Antalya
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 04.03.2008 19:09:12 ( #124 )
evybaby ıslak mendilde yok

chicco şampuanda var
bayraktar.35

• Tüm gönderiler : 178
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 04.03.2008 21:01:55 ( #125 )
ARKADAŞLAR EMEĞİNİZE SAĞLIK,ARTIK DAHA DİKKATLİ VE SEÇİCİ ALIŞVERİŞ YAPALIM.İNSAN SAĞLIĞINI HİÇE SAYIYORLAR.ÇOK SİNİRLENİYORUM BU KONUDA.İYİSİNİ ALIYORUZ DİYE BİR SÜRÜ FAZLADAN PARA VERİYORUZ.BİLMEDEN YAVRULARIMIZI TEHLİKEYE ATIYORMUŞUZ!BİRŞEY ÖĞRENMEK İSTİYORUM.
AVONUN NEMLENDİRİCİ GECE VE GÜNDÜZ KREMİNDE VAR MI ACABA SİPARİŞ EDECEKTİM VARSA ALMAYAYIM.TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN...
LAREN

• Tüm gönderiler : 2106
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 04.03.2008 23:08:14 ( #126 )
Canancım bilgilerin çok teşekkür ederim canım ,ellerine sağlık .

LAREN

• Tüm gönderiler : 2106
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 04.03.2008 23:17:20 ( #127 )

arkadaslar,
ben kafaya koydum...organik yapıcaz herseyi :)

salatalık kremi yerine salatık koyucaz yüzümüze...
makyaj temizlemek için... gül suyu ( ki bunun organikleri var) ve süt kullanacağız...
.......vs

......herkes bi öneride bulunursa buradan.. dısarıya dökücemiz paralar hem cebimizde kalır..hem de sağlımızı korumus oluruz..

paramızla rezil olmak bu iste.. türkiye de kobay olan tek ülke...
bundan sonra paraben yazan hiç bir ürünü almıyoruz..
protesto edelim...
topluca dikkat edelim..kızar ..bu is böyle olmayacak...
bosuna kanser vakaları artmadı....
lanet olsun ki para kazanmak ugruna bizi bu sekilde zehirleyenlere......

örneğin niveanın hemen hemen her ürününde var..sebamedlerde yok...

içindekiler kısmında PARABEN,metil paraben, propil paraben, butil paraben...vs
GİBİ YAZAN ürünleri almayacağız.

Aynen katılıyorum canım ,artık herşeyin doğalını kullanmaya çalışacağım ,bizi hiçbir yetkili ,bu işle uğraşan hiçbir denetçi düşünmüyor ,biz kendimizi düşüneceğiz ,hayatımız malesef çok değersiz demekki , yazık yazık yazık

nurana

Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 12:06:44 ( #128 )
Arkadaşlar bakın Nivea'nın sitesinde şu bilgileri buldum.

Neden bebek ürünleri koruyucu madde içerirler?(Bu parabenler bu sınıfa giriyor)

Cevap:

Tıpkı gıdalar gibi kozmetik ürünler de kontamine olmamalarını sağlamak için maya, küf veya bakterilerden korunmalıdır. Kaliteli ve uzun süreli cilt toleransı sağlamak için ürünlerin bu zararlı mikroorganizmaları içermeden kalması çok önemlidir. Bir ürüne mikroorganizma bulaştıysa bu ciddi enfeksiyonlara yol açabilir. Ayrıca bir kozmetik ürünün genel cilt uyumluluğu ve bakım yapıcı özellikleri mikroorganizma bulaşması halinde değişebilir. Bu nedenle Beiersdorf mikrobiyolojik stabilite üzerinde çok katı kriterlere sahiptir. Bir ürün piyasaya çıkmadan önce rutin koþullarda özel testler ve çalışmalar gerçekleştirilir (kullanım testleri). Bebek cildi kontaminasyona özellikle hassas olduğu için bu gereklilikler bebek bakım ürünleri için özellikle daha sıkıdır. Bebek ürünleri rutin koşullarda kullanıldığında ürüne ciltten veya dışkıdaki virüslerden mikrop bulaşması mümkündür. Bu nedenle rutin koşullarda bile kontaminasyon riskini en aza indirmek için ürünlere denenmiş, test edilmiş ve iyi tolere edilmiş az miktarda koruyucu madde eklenir. NIVEA Baby ürünlerinde kullanılan tüm koruyucular mümkün olan en düşük konsantrasyondadır ve onaylı kozmetik ürün koruyucuları listesinde yer almaktadır (Avrupa Kozmetik Direktifi, Ek VI, bölüm 1). Bu koruyucu maddeler güvenlik verilerine göre toksik değildir. Çok sıkı dermatolojik testler ürünün çok iyi tolere edildiğini garanti etmektedir.

Yanılmıyorsam nivea avrupada en güvenilir olarak seçilmişti bu alanda. Yani etkili olması değil ama güvenilir olması Avrupa standartlarına göre. Aklıma şunlar geliyor.
Bir üründe paraben geçmiyor diye üretiminde kullanılmadığı ne malum.
Sonuçta bu firmalar içeriklerini açıkca yazıyolar ve bi çekinceleri yok.
Acaba bu paraben free ürünleri yaygınlaştırmak için bir yol olabilir mi.

Yani üzüntümden aklıma bunlar geliyor. Güvenilir diye git para verip iyisini al sonra bunları öğren.

neslikerem

• Tüm gönderiler : 1135
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 13:09:09 ( #129 )

Orjinalden alıntı: nurana

Arkadaşlar bakın Nivea'nın sitesinde şu bilgileri buldum.

Neden bebek ürünleri koruyucu madde içerirler?(Bu parabenler bu sınıfa giriyor)

Cevap:

Tıpkı gıdalar gibi kozmetik ürünler de kontamine olmamalarını sağlamak için maya, küf veya bakterilerden korunmalıdır. Kaliteli ve uzun süreli cilt toleransı sağlamak için ürünlerin bu zararlı mikroorganizmaları içermeden kalması çok önemlidir. Bir ürüne mikroorganizma bulaştıysa bu ciddi enfeksiyonlara yol açabilir. Ayrıca bir kozmetik ürünün genel cilt uyumluluğu ve bakım yapıcı özellikleri mikroorganizma bulaşması halinde değişebilir. Bu nedenle Beiersdorf mikrobiyolojik stabilite üzerinde çok katı kriterlere sahiptir. Bir ürün piyasaya çıkmadan önce rutin koþullarda özel testler ve çalışmalar gerçekleştirilir (kullanım testleri). Bebek cildi kontaminasyona özellikle hassas olduğu için bu gereklilikler bebek bakım ürünleri için özellikle daha sıkıdır. Bebek ürünleri rutin koşullarda kullanıldığında ürüne ciltten veya dışkıdaki virüslerden mikrop bulaşması mümkündür. Bu nedenle rutin koşullarda bile kontaminasyon riskini en aza indirmek için ürünlere denenmiş, test edilmiş ve iyi tolere edilmiş az miktarda koruyucu madde eklenir. NIVEA Baby ürünlerinde kullanılan tüm koruyucular mümkün olan en düşük konsantrasyondadır ve onaylı kozmetik ürün koruyucuları listesinde yer almaktadır (Avrupa Kozmetik Direktifi, Ek VI, bölüm 1). Bu koruyucu maddeler güvenlik verilerine göre toksik değildir. Çok sıkı dermatolojik testler ürünün çok iyi tolere edildiğini garanti etmektedir.

Yanılmıyorsam nivea avrupada en güvenilir olarak seçilmişti bu alanda. Yani etkili olması değil ama güvenilir olması Avrupa standartlarına göre. Aklıma şunlar geliyor.
Bir üründe paraben geçmiyor diye üretiminde kullanılmadığı ne malum.
Sonuçta bu firmalar içeriklerini açıkca yazıyolar ve bi çekinceleri yok.
Acaba bu paraben free ürünleri yaygınlaştırmak için bir yol olabilir mi.

Yani üzüntümden aklıma bunlar geliyor. Güvenilir diye git para verip iyisini al sonra bunları öğren.

Eeee o zaman koruyucu içermeyen ürünler daha zararlı sonucu çıkıyor? Zararlı mikroorganizmalar açısından yani. Ben de bu konuda daha pozitif düşünmeye çalışıyorum. Neye el atsak orada paraben var. Paraben yoksa aynı amaçla kullanılan başka bir zararlı madde var. Ve dediğin gibi firmalar açık açık paraben koyduk diyorlar. Üstelik dermatologlar tarafından test edilip onaylanmış ürünler. Yani bunun kullanım miktarı falan da önemli diye düşünüyorum. Yetkili ağızlardan bir açıklama yapılsa çok iyi olur. Belki aramızda kimyager falan varsa fikir verebilir.
zumra buyurken

• Tüm gönderiler : 9598
  • Bölge: Üyelik 2004
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 13:35:07 ( #130 )
kızlar dun ıslak mendil aldım uniweps iyice baktım yok.. hatta yok diye 3 paket aldım..şimdilistede adı yazıyor..

PPG-1  yazıyor bi tek şimdi gördüm açılımı parabenli bişey mi ki?

zhoskan

• Tüm gönderiler : 3175
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 13:49:15 ( #131 )
bu haberlerin hepsinin asparagas olduğunu düşünüyorum. Hadi türkiyede insan hayatı çok ucuz ve değersiz avrupada amerkiada dünyanın her yerindemi bu böyle? ayan beyan 100 lerce milyona kanser maddesimi satıyorlar?
Yukarıdaki arkadaşın soeldikleri doğru kimya mühendisi arkadaşaım var ve tabiiki bunların kullanım miktarları çok önemli nasılki suni gübreyi sebzeye kararında verirseniz sağlıklı, fazla verirseniz kanserojen oluyor bbuda onun gibi birşey.

Hatta bu konu o kadar gayrı ciddiki araşatırın bakalım bu büyük firmalardan bir tanesi bile bu konuda cevap vermişmi? Vermemiş. Çünkü vermesinede gerek yok bence.

Ben güvendiğim markaları kullanmaya devam ediyorum, Hala nivea kullanıyorum . İçinde paraben yok diye ne olduğunu bilmediğim belkide daha fazla kanser yapıcı madde olan can bebe v.s kullanmayıda düşünmüyorum
selbice

• Tüm gönderiler : 2294
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 13:57:21 ( #132 )
ARKADAŞLAR BU PARABEN OLAYINI BİZ YANLIŞ YORUMLUYORMUŞUZ GİBİ GELİYOR.VİJİ YAZILIŞI YANLIŞ OLABİLİR ONDA BİLE VAR LANKOMDA VAR BUNLAR TÜM DÜNYADA KULLANILIYOR.BENCE OLAY FARKLI YANİ KULLANIM NEDENLERİ O YÜZDEN ÖNYARĞILI OLMADAN İŞİN ÖZÜNÜ ARAMAK LAZIM.UMARIM AÇIKLAMA YAPAN BİR BİLGİN BULUNUR

• Tüm gönderiler : 2295
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 16:00:29 ( #133 )
tunam bazı arkadaslar var diyor

İSİN EN İLGİNCİ ELİMDE İKİ TANE BÜBCHEN KREM VAR BİRİNDE PARABEN VAR BİRİNDE YOK...AYNI ÜRÜN..

Orjinalden alıntı: TunanınNehiri

LİSTEYE BAŞLAYALIMMM ( herkes editleyip eklesin arkadaslar sonra mail atalım listeyi herkeseeee )

molfix ıslak mendilleri

johnson kremleri

dalin pisik kremleri

DALİN kids sampuan

huggies ıslak mendilleri

LOREAL SAMPUANDA

LOREAL DUS JELLERİNDEEEE

NİVEA EL KREMLERİ

DOVE KREMLER

NİVEA EL KREMLERİİİİİİİİ

uniweps ıslak mendilleri

SGNAL DİS MACUNLARI

SEBAMED HER ÜRÜNDE YOK

can bebe sampuan

chicco nemlendirici

chicco sampuan

chicco sabun

chicco bebeyağı

bübchen sampuan

bübchen yağ

Dalin ıslak mendilde ve Canbebe ıslak mendilde yok....(düzelt isterssen Canancım)

Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 16:02:34 ( #134 )
seninde bitanem..seninde yüreğine sağlık.. iyi ki gündeme getirdin.. bi sürü sey öğrendik valla.. :)

Orjinalden alıntı: LAREN

Canancım bilgilerin çok teşekkür ederim canım ,ellerine sağlık .

Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 16:03:55 ( #135 )
canım bunu dikkatlice bi oku istersennn

Kozmetikler cildi güzelleştirme, yaşlanmayı geciktirme, temizleme, cildin gereksinimi olan nemi sağlama, selülitleri azaltma gibi bir takım faydaları olsa da,aslında birçok kişinin kozmetiklerle arası iyi değildir.Kimileri ürünün ilk kullanımında, kimileri de yıllarca kullandıktan sonra alerjik tepkiler gibi sorunlarla karşılaşmaktadır. Çünkü kozmetik ürünlerin içeriğinde 5000'den fazla kimyasal madde bulunur.

Kozmetiklere cildin verdiği tepkiler ikiye ayrılır:

Tahriş kaynaklı cilt sorunları
Alerjik tepkiler
Cildin kozmetiklere tepki vermesinin başlıca nedeni, içeriklerinde bulunan paraben vb.koruyucular, lanolin ve koku maddeleridir. Cilt bakım ürünlerinde yaklaşık 5000 farklı koku kullanılır. 20. yüzyıla kadar koku maddesi olarak doğrudan bitki ve hayvanlardan elde edilen doğal içerikler kullanılırken, daha sonra bunlar yerini daha ucuz ve yaygın olduğu için kimyasal bileşiklere bırakmıştır. Bu bileşikler kanser, sakat doğum, merkezi sinir sisteminde bozukluklar gibi ciddi sorunlara yol açabilmektedir.

Parabenler ve benzeri koruyucular, cilt enfeksiyonuna neden olacak bakteri ve mantar üremesini, ürünlerin oksijen ve ışıktan zarar görmesini önleme amacıyla kullanılmaktadır. Sentetik koruyucuların kansere yol açma olasılığı birçok üründe oldukça yüksektir.

Günümüzde doğal içerikli, doğadan ve insan vücudundan yola çıkılarak geliştirilmiş kozmetik ürünler bulmak mümkündür. Doğal içerikli ürünler bitki ve hayvanlardan elde edilen, ancak yine de sentetik olarak üretilen ürünlerdir. Buna karşın içeriği kimyasal maddelerle dolu kozmetiklere alternatif olan doğal ürünler bulmak mümkündür. Bu ürünler kimyasal maddeler içermemelerinin yanı sıra, ekolojik açıdan da doğaya dost ürünlerdir. Petrol türevi içermeyen bu ürünler suları kirletmez, böylece ekosistemlere zarar vermez. Doğal ürünlerin bir başka olumlu yanı, hayvanlar üzerinde denenmemeleridir.

Siz ne yapabilirsiniz?

Kozmetik ürünlerin bulunduğu şişe, kutu vb. kapaklarını sıkıca kapatın.
Güneş, kozmetiklerin içindeki koruyucuların bozulmasına sebep olur. Kozmetiklerinizi güneşte ve sıcak ortamlarda bırakmayın.
Ürüne asla su eklemeyin. Su, bakterilerin üremesine sebep olur.
Paraben içeren ürünleri almamaya özen gösterin.
Kokusu ya da rengi değişen ürünü atın.
Ambalajı zarar görmüş ürünü satın almayın.
Hayvanlar üzerinde test edilen ürünleri satın almayın.
Geri dönüşümlü ambalajı olan ürünleri tercih edin.
Ürünün etiketini, içindekiler bölümünü ve kullanma talimatlarını mutlaka okuyun.
CFC içeren spreyleri kesinlikle kullanmayın. Ozon tabakasına zarar vermeyen ürünleri tercih edin.
Makyaj malzemelerinizi başkalarıyla ortak kullanmayın. Mikrop bulaşabilir.
Temizliğinden emin olmadığınız parfümerilerdeki deneme ürünlerini kullanmayın.
Göz makyajı ürünlerinizi 3-4 ayda bir değiştirin.
Araba kulanırken asla göz makyajı yapmaya çalışmayın.
Enfeksiyon durumunda, durumu farkettiğiniz anda ürünü kullanmayı bırakın. O ürünü bir daha kullanmayın, atın.
Ürünü kullanmayı bıraktıktan sonra, ciltte oluşan sorunlar devam ederse, bir cilt doktoruna gidin.
"Dermatolojik olarak test edilmiştir", hipoalerjenik", "doğal ürünler içerir" gibi yazılara dikkat edin ve bu tür ürünleri almaya çalışın.
Güneşe çıkarken, mutlaka yüksek koruma faktörlü kremler kullanın.
Alfa hidroksil asit (AHA) içerikli kremleri almadan önce cildinizin küçük bir bölümünde deneyin.
AHA içerikli ürünler güneşin etkisini artırmaktadır. AHA içerikli bir ürün kullanıyorsanız, güneşe mümkün olduğu kadar az çıkın; mutlaka yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanın.
Saçlarınızı boyatmadan 24 saat önce dirseğinizin iç tarafına çok az miktarda boyayı sürerek deneyin. Saç boyaları birçok kişide alerjik tepkilere yol açmaktadır.
Manikür sırasında, tırnakları çevreleyen deriyi kesmeyin ve itmeyin. Bu deriler, tırnağı oluşturan hücreleri korumakta ve enfeksiyonu engellemektedir.
Yapay tırnak kullanmayın. Uzun süre yapay tırnak kullanımı tırnakların ince, donuk ve kırılgan olmasına neden olur.
konu İle İlgili Yararlanabileceğiniz kaynak:

Göğüs Kanserine karşı başlatılan bir kampanyanın sitesi:Burda parabenler ve zararlı iler ilgii detaylı bilgi ve organik kozmetik üreticilerinin adreslerini bulabilirsiniz.

http://www.thinkbeforeyoupink.org

Orjinalden alıntı: zhoskan

bu haberlerin hepsinin asparagas olduğunu düşünüyorum. Hadi türkiyede insan hayatı çok ucuz ve değersiz avrupada amerkiada dünyanın her yerindemi bu böyle? ayan beyan 100 lerce milyona kanser maddesimi satıyorlar?
Yukarıdaki arkadaşın soeldikleri doğru kimya mühendisi arkadaşaım var ve tabiiki bunların kullanım miktarları çok önemli nasılki suni gübreyi sebzeye kararında verirseniz sağlıklı, fazla verirseniz kanserojen oluyor bbuda onun gibi birşey.

Hatta bu konu o kadar gayrı ciddiki araşatırın bakalım bu büyük firmalardan bir tanesi bile bu konuda cevap vermişmi? Vermemiş. Çünkü vermesinede gerek yok bence.

Ben güvendiğim markaları kullanmaya devam ediyorum, Hala nivea kullanıyorum . İçinde paraben yok diye ne olduğunu bilmediğim belkide daha fazla kanser yapıcı madde olan can bebe v.s kullanmayıda düşünmüyorum

Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 16:06:39 ( #136 )
sen o ürünleriyi kullanmaya devam et tatlım.
büyük firmalar tabi yogurdum eksi demez.
tuzları kuru.. olan kobay türkiyemize oluyor.

en güvendiğin marka niveanın bisikayet listesine bakarak basla.. bence.

Orjinalden alıntı: zhoskan

nurana

Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 16:50:26 ( #137 )
Niveanın sitesinden gerekli cevabı eklemiştim buraya bir de msj atayım dedim. 2 saat içinde bir yetkili aradı. Bunun için Avrupa'da geçerli tüm güvenlik sertfikalarına sahip oldukları konusunda ve pek çok daha bilgi verdi.Bebek ve büyüklerin sağlığına zararı olmıyacak oranlarda kullandıkları, bu oranların bilimsel araştırmalarla tespit edildiği vb.
Son olarak yetkilinin dediği (bu laftan nefret ediyorum ama) burası türkiye domates kanser yapıyomuş deseler etkilenir yemeyiz ancak bu ürünler Avrupa'da hiç bir sıkıntı olmadan kullanılıyor dedi.
Benden aktarması...
Neyse ben yine de bübchen pişik kremini sebamed ile değiştirdim. Zaten kozmetik pek fazla kullanmamaya çalışıyorum. İlerde tümden estetik yaptırırız:)
Ama iyice araştırdıktan sonra tekrar kullanırım diye düşünüyorum. Çünkü benim çocuğumda pişik denen şey nerdeyse hiç olmadı.
Yukarda bi arkadaşın da dediği gibi koruyucu madde içermiyorsa bir ürün o zaman bu zararlı mikroorganizmaların üremesi tehdidiyle daha dikkatli ve daha kısa süreli kullnaılmalı bence.

Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 05.03.2008 19:57:34 ( #138 )
valla tatlım satabilmek için ürününü yoğurdum eksi arkadas almayın demiyecek... acaba yurt dısındaki ürünlerin arkasındaki parabenler ne durumda acaba var mı?

Niveanın sitesinden gerekli cevabı eklemiştim buraya bir de msj atayım dedim. 2 saat içinde bir yetkili aradı. Bunun için Avrupa'da geçerli tüm güvenlik sertfikalarına sahip oldukları konusunda ve pek çok daha bilgi verdi.Bebek ve büyüklerin sağlığına zararı olmıyacak oranlarda kullandıkları, bu oranların bilimsel araştırmalarla tespit edildiği vb.
Son olarak yetkilinin dediği (bu laftan nefret ediyorum ama) burası türkiye domates kanser yapıyomuş deseler etkilenir yemeyiz ancak bu ürünler Avrupa'da hiç bir sıkıntı olmadan kullanılıyor dedi.
Benden aktarması...
Neyse ben yine de bübchen pişik kremini sebamed ile değiştirdim. Zaten kozmetik pek fazla kullanmamaya çalışıyorum. İlerde tümden estetik yaptırırız:)
Ama iyice araştırdıktan sonra tekrar kullanırım diye düşünüyorum. Çünkü benim çocuğumda pişik denen şey nerdeyse hiç olmadı.
Yukarda bi arkadaşın da dediği gibi koruyucu madde içermiyorsa bir ürün o zaman bu zararlı mikroorganizmaların üremesi tehdidiyle daha dikkatli ve daha kısa süreli kullnaılmalı bence.

zhoskan

• Tüm gönderiler : 3175
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 06.03.2008 10:31:14 ( #139 )

valla tatlım satabilmek için ürününü yoğurdum eksi arkadas almayın demiyecek... acaba yurt dısındaki ürünlerin arkasındaki parabenler ne durumda acaba var mı?

Benden aktarması...

Canım ben kozmetik ürünlerimin çoğunu yurtdışından, hindistandan falan değil londradan aldım ve londranın en iyi mağazasından aldım burada amacım kendimi övnmek değilk. Demişsin ya avrupada bu şekildemi diye evet bu şekilde bilimsel verilere dayanmadan lütfen insanların paniğe kapılmasına neden olmayın.

daha fazla uzatmek istemiyorum herkesin aklı var araştırsın ve düğşünsün ona göre karar versin ben sadece kendi kararımı söyledim.
iyi günler......
ayse76

• Tüm gönderiler : 601
  • Bölge: İSTANBULUMMMM...
Ynt: PARABEN İÇEREN BEBEK BAKIM ÜRÜNLERİNE DİKKAT!!! - 08.03.2008 22:52:05 ( #140 )

molfix ıslak mendilleri

johnson kremleri

dalin ıslak mendilleri

dalin pisik kremleri

DALİN kids sampuan

huggies ıslak mendilleri

LOREAL SAMPUANDA

LOREAL DUS JELLERİNDEEEE

NİVEA EL KREMLERİ

DOVE KREMLER

NİVEA EL KREMLERİİİİİİİİ

uniweps ıslak mendilleri

SGNAL DİS MACUNLARI

SEBAMED HER ÜRÜNDE YOK

can bebe sampuan

chicco nemlendirici

chicco sampuan

chicco sabun

chicco bebeyağı

bübchen sampuan

bübchen yağ

İPEK ISLAK MENDİL DE YOK...

Sayfayı değiştir: < 12345678 > | Sayfayı gösteriyor 7 of 8, mesajlar 121 to 140 of 151

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 3 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat