Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR

Sayfayı değiştir: 123 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 3, mesajlar 1 to 20 of 60
Yazar Mesaj
DERCEM

• Tüm gönderiler : 28
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 04.09.2006 00:35:08 ( #1 )
Merhaba arakdaşlar polikist sorunu yaşayıp hamile kalan varmı aranızda varsa nasıl bir süreç yaşadı tecrübelerini paylaşabilirmi ben bu sorunu yaşıyorum ve bebeğimin olmamasından endişe duyuyorumda

Grizabella

• Tüm gönderiler : 13225
Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 04.09.2006 01:57:33 ( #2 )
Dercem benim polikistik over sendromu derdim vardı ama çok ciddiye almıyordum, ancak evlendikten birkaç sene sonra çocuk istiyorduk, ve çocuk yapmaya karar verdiğimiz zaman hormon yüklemesi v.s. yapılır herhalde diyordum ben... Evlendikten 3 ay sonra hamile kaldım, nasıl olsa polikistik over sorunum var, hamile kalamam diye rahat olunca. Yani aslında bu sorunu kafaya takmayınca hemen hamile kalınabiliyormuş. Şimdi de 2 aylık bir kız çocuğu annesiyim Allah'ıma çok şükür. Sürpriz bir bebek dahi olsa, şeker hastalığım nedenli hamileliğim boyunca kendime yaklaşık 1300 kez(günde 5 defa) insülin iğnesi de yapmak zorunda kalsam(doğumdan sonra yapmama gerek kalmadı tabii yani tip 1 diabet hastası değilim, insülin gerektirmeyen tip 2 diabetim var o da gerileyerek kaybolacak inşallah ama hamileliğime denk gelmesi beni oldukça zorladıydı, iğnelere bebeğimi korumak için başlamıştım), onu sağlıkla dünyaya getirdiğim için her gün şükrediyorum... Ben eminim ki sen de anne olacaksın. Bu tür durumlarda hiçbir şeyi kafaya takmayıp rahat olmak gerektiğini doktorum bana hamile kaldığımda söylemişti. Ben ona "hani bende polikistik over vardı, hani ben zor hamile kalırdım bakın hamileyim" dediğimde bana, "işte sen zaten böyle bir hastalığın olduğu için rahattın, nasıl olsa olmaz diyordun ve bu rahatlık sayesinde oluverdi" dedi. Sezaryen sırasında yumurtalıklarıma bakmış hakikaten de polikistik over sendromu varmış yani... Belki 2. bir bebek tedavi ile olur, bilemiyorum o da kendiliğinden olur mu? Ama herhalde o zaman da akışa bırakmak lazım herşeyi... Bebişlerimiz gelecekleri zamanı kendileri ayarlıyorlar zaten. Sen içini ferah tut, dünyaya vereceği nefes olan bir can dünyaya gelip sana anne diyecekse, ne overlerdeki kistler, ne de başka sorunlar engel olamıyor. Dilerim sen de en yakın zamanda bebeğine kavuşursun. Sevgiler.
tbay48

• Tüm gönderiler : 83
Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 04.09.2006 10:41:21 ( #3 )
MERHABA..TİPİK VE AĞIR BİR POLİKİSTİK OVER HASTASIYIM.YUMURTALIKLARIM SİMSİYAH VE SAYILAMAYACAK KADAR KİST VAR.TEDAVİ İLE ( YUMURTLAMA İÇİN İLAÇ) HAMİLE KALDIM AMA KARNIMDA ÖLDÜ.BUNDAN 3 AY SONRA, TEKRAR DOKTORA GİTTİM VE YİNE İLAÇLARIMI ALDIM.AMA O ANDA HAMİLEYMİŞİM.SADECE ŞEKER HAPI ( GLUCOPHAGE) KULLANDIM.VE HAMİLELİĞİN 4.AYINA KADAR BUNU KULLANDIM.DOĞUM YAPAYIM, YİNE DEVAM EDECEĞİM.BEN DE İLKE GİBİ GEBELİK DİYABETİ İLE KARŞI KARŞIYAYIM.ŞEKERİM YÜKSEK GİDİYOR.BU SANIRIM BANA ŞEKER HAPININ HEDİYESİ.BENİM HİKAYEMİ "HAMİLELİK ÖNCESİ DÖNEM, BİR POLİİSTİK OVER HİKAYESİ" FORUMUNDA OKUYABİLİRSİN.
MUSTAFA BAHÇECİ"NİN DE DEDİĞİ GİBİ" HAMİLE KALIRSIN AMA AZCIK UĞRAŞIRSIN.ÖYLE OLUR, BÖYLE OLUR, AMA OLUR MERAK ETME"
SEVGİLERİMLE..BANA İSTEDİĞİN HERŞEYİ SORABİLİRSİN.
DERCEM

• Tüm gönderiler : 28
Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 16.09.2006 11:00:02 ( #4 )
teşekkür ederim arkadaşlar yardımınız için.Polikist sorunu yaşayan bir arkadaşım bana doktor önerdi ona gidicem bugün.Bakalım bana neler diyecek
beyhan_unlu

• Tüm gönderiler : 305
Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 16.09.2006 11:29:15 ( #5 )
yıllardır polikistik overliyim ve şu an ikizlerim 10 aylık...darıdı sizlere

evliliğimin 20.ayında gebe kaldım..
glukofen kullanalı 5 ay olmuştu..
bır de ovulasyon ılacı almıstım..
aynı zamanda hormon dengeleyıcı bıtkı çayları içiyordum..
saçlarımı kızıla boyatıp artık aşkıma sadece bebek için değil onu çok sevdıgım için kızıl cazıbe olmak istemiştim
artık olmayacak yaza aşılama yaptıralım deyıp sakınleştıgımız ay gebe kaldımm..
işin en güzel yanı da gebeliği testten önce ben hissetmiştim..
canım bil ki (drların söylemiyle) kadın hastalıkları için de en kolay çözülen hastalıktır pco....
İLDENİZ&İLTERİŞ....CANIM KUZULARIM
kuzeyli

• Tüm gönderiler : 91
Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 29.09.2006 21:40:44 ( #6 )
pcos hastasıydım fakülte hastanesine endokrin bölümüne gittim ilaç tedavisi verdiler(dr eğer normal doğum yaparsam hastalığımın kendinden de geçebileceğini fakat ilaç tedavisinin daha garanti olduğunu söyledi ben ilaç tedavisi istedim) çok şükür bebeğime istediğim zamanda uğraşmadan hamile kaldım. birde iş yerimdeki bir arkadaşım pcos ama ikinci bebeğine hamile. canını sıkma...
nagisch

• Tüm gönderiler : 8060
  • Bölge: eski bambıh daha eski pammuk
Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 29.09.2006 22:21:47 ( #7 )
bende polikistik over hastasıyım.. yaklaşık 14 yaşından beri doğum kontrol hapları kullanıyorum.. sivilceler, kilo ve  tüylenmeyle ilgili kullanmadığım kozmetik ürün, ilaç vs. kalmadı...  çevremde bu hastalıktan muzdarip insanlarda da aynı problemler vardı.. yalnız bi arkadaşım tedaviyi bırakıp , bebeğim olacakmı olmayacak mı düşüncesini bi kenara attığında hamile kaldığını söylemişti.. bende teksen çamlıbel'in hastasyım.. banada gulcophage ve estrafem verdi.. ve gulcophage'yi doğum yapana kadar kullanmamı önerdi.. (geçtiğimiz mart ayında) .. hatta tedaviden o kadar emindi ki şimdiden folik asit almaya başla dedi..ancak hiçbir gelişme olmadığında bana ancak tüp bebek yada mikro enjeksiyonla hamile kalabileceğimi söylemişti .mayısta gulcophage'yi kullanmaya devam ediyordum.. ama diğer kullandığım ilaçları folik asit haricinde  bırakmıştım.. ve bebek konusunu rafa kaldırmıştım... artık düşünmüyordum, ve temmuzda hamile kaldığımı öğrendim.. lütfen umudunu kesme.. en önemlisi sakın stres yapma cnm..

redturshu

• Tüm gönderiler : 660
  • Bölge: balıkesir/istanbul
Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 29.09.2006 23:45:48 ( #8 )
merhaba benimde polikist sorunum var ama biraz farklı erken adet görüyordum6 yıldır tedavi görüyorum şimdi istanbuldayım ve halen güvenebileceğim bir doktor bulamadım anadolu tarafında memnun kaldığınız bir doktorvarmı
nagisch

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 29.09.2006 23:47:54 ( #9 )
cnm sana bi-iki isim önerebilirim.. ama birisi avrupa yakasında... sana uyar mı bilmem??

redturshu

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 29.09.2006 23:49:41 ( #10 )
kuzeyli ben anlayamadım doktor normal doğum derken tedavisiz hamile kalmandan mı bahsetti yoksa doğum olayındanmı benim doktorum bazı kadınlarda tedaviyle yada tedavisiz farketmez hamilelik sürecinde bu hastalığın kendi kendini iyileştirdiğini söylemişti
redturshu

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 29.09.2006 23:52:41 ( #11 )
avrupa yakasıda uyar ama ben doğuma kadar gideceğim bir doktor arıyorum inşallah hamile kalırsam normalde olursa gitmem zor olurmu ?
nagisch

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 29.09.2006 23:54:23 ( #12 )
METROPOLİTAN FLORANCE NIGHTINGALE hastanesinden Burak Hacıfazlıoğlu pco 'da uzman... 2. isim. Teksen Çamlıbel JİNEMED HASTANESİ... 3. İSİM Mehmet Bahçeci... bunların hepsi avrupa yakasında... ben anadolu yakasında oturuyorum.. şu an gittiğim dr.dan da çok memnunum.. maltepe'de aysel özgezer.. tavsiye ederim cnm..

redturshu

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 29.09.2006 23:58:10 ( #13 )
asmde bir doktor varmış polikist konusunda uluslararası araştırmaları varmış ibrahim sözen ama daha önceki doktorum bayandı şimdikide bayan olsun diye uğraşıyorum maltepe çok uzak sayılmaz bana muayehane mi yoksa çalıştığı bir kurumvarmı
nagisch

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 30.09.2006 00:05:15 ( #14 )
muayenehanesi var cnm.. tam özel dünya hastanesi'nin karşısında muayenehanesi.. istersen tel. no verebilirim.. çok şeker ve ilgili bi dr. 

redturshu

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 30.09.2006 00:16:45 ( #15 )
hiç bir kuruma bağlı değil o zaman telf alabilirim bide yoğun bir doktor değildir inşallah çok sağol verdiğin bilgiler için
nagisch

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 30.09.2006 00:42:17 ( #16 )
ne mutlu bi yardımım olabilirse cnm.. dr.aysel özgezer muayenehane 0216 371 17 35...  genelde saat 12 gibi randevu almaya çalış.. daha sakin oluyor

kuzeyli

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 30.09.2006 13:21:45 ( #17 )
canım (bebek tedavisini kastediyorsun sanırım)tedavili -tedavisiz nasıl olursa sanırım bir süre tedavisiz eğer olmazsa tedavili hamile kalıp normal doğumda yumurtalık kendini yeniliyormuş bana böyle söylemişti.
kuzeyli

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 30.09.2006 13:31:27 ( #18 )
gulcophage ben de bu ilacı kullandım benim aynı zamanda tiroid ve obezite problemimde vardı. tefor(troid ilacı), simvakol(kolestrol düşürücü)ve gulcophage( asıl şeker hastalarının ilacı fakat insülin salgılanmasındaki problemden dolayı pcos hastalığı ortaya çıkıyormuş onun için) kullandım ; 58 kiloya düştüm hamile kaldım 64 kiloyum, 3-4 ayda bir troid kontrollerim yapılıyor kolestrolüm normal seviyeye indi kıllanma problemimi lazer epilasyonla çözdüm zaten kilo verince adetlerim düzene girdi. kısacası çözümsüz bir hastalık değil canını sıkma n'olur zaten böyle hastalıkları stres besliyor stres yapmamaya çalış herşeyin yoluna gireceğine ben inandım oldu sende inan... 
hazell

• Tüm gönderiler : 1991
Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 30.09.2006 14:19:07 ( #19 )
ben de adet gecikmesiyle doktora gitmiştim doktorum bende pcos olduğunu söyledi.gulukofen diye bi ilaç verdi.yeni başladım.inş.hayırlısıyla hamile kalırım.ama ben kilolu biri diilim.55 kiloyum.tüylenme problemi de olmadı..belki de çok erken farkeettiğimden olabilir mi acaba?
redturshu

Ynt: POLİKİST SORUNU YAŞAYIP HAMİLE KALANLAR - 30.09.2006 15:33:27 ( #20 )
hazelcim bendede kilo problemi yok 48 kilo idim diane35 ebaşladığımda şu an 54 kiloyum yani kilo vermedim aldım tüylenme yada sivilce problemimde yok üstelik ben erken adet görüyordum 8 günde bir geliyordu internette araştırırken okumuştum bir hastalıkla çok karıştırılıyormuş ultrason ve hormon tahlilleri aynı sadece troid tahlili ile ayrılıyormuş bakalım istanbulda iyi bir doktor bulursam bunu da soracağım yalnız ben polikistin doğuştan geldiğini biliyorum.istanbulda isen doktor tavsiyesi alabilirmiyim?
KUZEYLİ bana da demişti doktorum hamilelik dönemimde geçer diye sen hamilesin sanırım( allah nur topu gibi sapasağlam bebişini kucağına almayı nasip etsin )inşallah senin geçer istanbulda değilsin sanırım o yüzden sana doktor danışamayacağım galiba?
Sayfayı değiştir: 123 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 3, mesajlar 1 to 20 of 60

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 30 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku