Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Progestan düşük hapı

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 33
Yazar Mesaj
cerenceren

• Tüm gönderiler : 38
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Progestan düşük hapı - 27.10.2008 13:29:18 ( #1 )
Arkadaşlar aranızda düşük önlemesi amaçlı progestan alıp hergün şiddetli bulantı ve kusma yaşayan var mı,hapın yanı etkisi olarak??
ay_gun

• Tüm gönderiler : 4714
  • Bölge: İZMİR
Ynt: Progestan düşük hapı - 27.10.2008 16:10:19 ( #2 )
merhabalar umarım bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın.

bende hamileliğimde 12 hafta kadar progestan hapını kullandım. hamilelikte (hiperemezis) olduğumdan yani  aşermem çok fazla olduğundan vajinal kullanıyordum. sabah iki tane akşam iki tane vajinal yoldan kullandım. doktorum ağızdan alırsam bulantı ve kusmanın daha fazla olacağını  söylemişti.
<mesaj tarafından düzenlendi ay_gun on 27.10.2008 16:12:36>

sadengk

• Tüm gönderiler : 7735
Ynt: Progestan düşük hapı - 27.10.2008 16:11:05 ( #3 )
İlacı kullanmıştım ama kullandığım zaman bulantı kusma olmamıştı,yan etkiler herkesde görülmez zaten,sağlıklı,az bulantılı hamilelik diliyorum

..serife..

• Tüm gönderiler : 1962
Ynt: Progestan düşük hapı - 27.10.2008 17:04:27 ( #4 )

Orjinalden alıntı: ay_gun

merhabalar umarım bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın.

bende hamileliğimde 12 hafta kadar progestan hapını kullandım. hamilelikte (hiperemezis) olduğumdan yani  aşermem çok fazla olduğundan vajinal kullanıyordum. sabah iki tane akşam iki tane vajinal yoldan kullandım. doktorum ağızdan alırsam bulantı ve kusmanın daha fazla olacağını  söylemişti.
aynen bende vajinal kullanmıştım bulantı yada kusmam yeterince vardı
cerenceren

Ynt: Progestan düşük hapı - 28.10.2008 12:39:12 ( #5 )
teşekkürler arkadaşlar,
ya ne zormuş bu bulantı olayı 6.haftaya kadar yoktu bişey, ne zaman hap içtim ozaman bulanıyo.Doktora dedim fitili varmış die,sana uygun değil diyo yaa..birde 9gundur içiyom, derse 12. hafataya kadar kullan die napıcam bilmiyorum.Ya gerçekten düşüğü önlüyormu şüpheliyim zaten..bu yeni nesil doktorlar dayıyorlar ilacı ..
myavuz77

• Tüm gönderiler : 484
  • Bölge: http://
Ynt: Progestan düşük hapı - 28.10.2008 12:52:07 ( #6 )

Orjinalden alıntı: cerenceren

teşekkürler arkadaşlar,
ya ne zormuş bu bulantı olayı 6.haftaya kadar yoktu bişey, ne zaman hap içtim ozaman bulanıyo.Doktora dedim fitili varmış die,sana uygun değil diyo yaa..birde 9gundur içiyom, derse 12. hafataya kadar kullan die napıcam bilmiyorum.Ya gerçekten düşüğü önlüyormu şüpheliyim zaten..bu yeni nesil doktorlar dayıyorlar ilacı ..

Öncelikle geçmiş olsun arkadaşım.Bende düşük tehlikesi nedeniyle progestan hap kullandım.6saat arayla 2şer adet olmak üzere.Düşüğü önlediğini söyleyebilirim ama tabii bu arada seninde kendine dikkat etmen gerekiyor.Ben yaklaşık 2,5-3 ay boyunca kullandım hapı.Yan etkileri bulantı şeklinde değilde sersemlik hissi ve sürekli uyku hali idi bende.Kuzenimin eşi de kullandı onda da bulantı yapmıştı.
Tekrar geçmiş olsun,inşallah sağlıkla bebeğini kucağına alırsın
[
__ANKA__

• Tüm gönderiler : 5817
Ynt: Progestan düşük hapı - 28.10.2008 15:21:26 ( #7 )
öncelikle şunu belirteyim,progestan düşük hapı değildir..düşük önleyici hap da değildir..sadece hormon takviyesi yapar ve tedbir amaçlı verilir..progestan kullandığı halde bebeğini kaybedenlerin sayısı az değil..düşecek bebek zaten tutunamıyor..istediğiniz ilacı için..ben kullandığımda bulantı yaşamadım..gebeliğiniz çok erken..belki de gebelikten kaynaklı bulantılar sizinki..geçmiş olsun..sağlıklı,keyifli bir gebelik diliyorum
mhtp81

• Tüm gönderiler : 1582
Ynt: Progestan düşük hapı - 28.10.2008 15:52:17 ( #8 )
bulantı için zencefil tavsiye ediliyor yani nette öle yazıyordu...sadece bir öneri...
reyy@n

• Tüm gönderiler : 1498
  • Bölge: ankara
Ynt: Progestan düşük hapı - 28.10.2008 15:53:38 ( #9 )

Arkadaşlar aranızda düşük önlemesi amaçlı progestan alıp hergün şiddetli bulantı ve kusma yaşayan var mı,hapın yanı etkisi olarak??

canım bende kullanmıştım ama devam edemedim ilacı aldıktan bi saat sonra müthiş bir şekilde başdönmesi yapıyordu yatıp uyumadanda geçmiyordu...

can16

• Tüm gönderiler : 1056
Ynt: Progestan düşük hapı - 28.10.2008 16:31:54 ( #10 )
ZATEN ŞU DÖNEMDE HAMİLE OLUP TA ŞU HAPI KULLANMAYAN VARMI ACABA MERAK EDİYOM ANACIM ŞU DÖNEMDE HERKESTE DÜŞÜK TEHLİKESİ VAR BU NEDİR YA BENDE BUNLARDAN BİRİYDİM VE CİDDİ DÜŞÜK TEHLİKEM VARDI BU İLACI İÇEMİYORDUM MİDEM BULANIYODU AMA DOOKTOR NE OLURSA OLSUN NASIL OLURSA OLSUN İÇECEKSİN DEMİŞTTİ GEREKİRSE EKMEK ARASI ALICAKSIN AMA ALICAKSIN DEMİŞTİ GÜNDE 3 DEFA 2 ŞER TANE ALIYODUM AMA BANA SORUN TABİ ÇOK ŞÜKÜR HAYIRLISIYLA ATLATTIK BİTTİ O GÜNLER UMARIM SİZDE ATLATIRISINIZ
KUNTIKI

• Tüm gönderiler : 10128
Ynt: Progestan düşük hapı - 28.10.2008 16:41:23 ( #11 )
BEN HAP OLARAK DEĞİL İĞNE OLARAK KULLANDIM TAM 5.5 AY HERGÜN 2 TANE

__berna__

• Tüm gönderiler : 3960
Ynt: Progestan düşük hapı - 28.10.2008 16:50:55 ( #12 )
düşük tehlikenizin ciddiyeti ne kadar bilmiyorum ama progestan adındaki ilacın yeni nesil doktorlukla da, yeni nesil doktorların ilaç dayamasıyla da bir ilgisi yoktur. progesteron gebeliğin olmazsa olmaz hormonudur, hatta belirli bir haftadan sonra gebeliğin tek hormonudur.

bisetcim düşecek bebek elbette ki düşer ama progesteronun düşük üzerindeki etkisi küçümsenecek birşey değildir. düşük tehlikelerinde progesteron birden fazla etkiyle riski azaltır, şimdi onları uzun uzun yazmayayım. bu bir tıp gerçeği olmasaydı her düşük tehlikesinde istisnasız her doktor progesteron vermezdi. progesteronun düşük üzerindeki etkisinin henüz kanıtlanmadığını öne süren bazı çok değerli (?) kadın doğum uzmanları eğer bu tezlerinde çok ciddilerse düşük tehditi yaşayan hastalarına progesteron vermeme sorumluluğunu bi zahmet üzerlerine alsınlar. bu tezi savunup ilaç önermemeye cesaret edecek bir doktor tanımıyorum ben. düşük rüskini azaltma ihtimalini hiçe sayıp progesteron almayı reddedecek anne adayı da olduğunu sanmıyorum açıkçası.

bir de, aslında doktor tarafından verilen bir ilaç tedavisini buradya taşımanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. ne kadar yardımcı olmak amacıyla olursa olsun burada belirtilen farklı fikirler insanın aklını karıştırmaktan öte geçemiyor. sonuçta belki herkes deneyimlerini paylaşıyor ama bu deneyimler aslında tıbben aynı da olmayabiliyor. doktorunuza güvenmekte yarar var diye düşünüyorum. ya da belki bunu başka bir doktora danışmak daha faydalı olabilir.
DENİZDORUK

• Tüm gönderiler : 1090
Ynt: Progestan düşük hapı - 28.10.2008 20:17:31 ( #13 )
Merhaba,
Bahsettiğiniz hapların yanetkisi başdönmesi ve mide bulantısıdır.
Progesteron hormonu eksikliği tedavisinde kullanılır.Ama günümüzde
progesteron eksikliği olmasa bile doktorlar herhangi bir kanama ve düşük
tehlikesinde bu ilaçları kullandırıyorlar..Doktorunuzla görüşüp vajinal
jel şeklinde olanı kullanıp kullanamayacağınızı sorarsanız iyi olur.
Çünkü jel şeklinde olan formatının bu tarz yan etkileri pek yok.
Bende hap kullanırken çok bulantılarım ve başdönmelerim olmuştu
jele geçince sorun çözüldü...Bu hormonu içeren ilaçlar 12 hafta
civarına kadar kullandırılır ve sonrasında verilmezler ama benim
hamileliğimde kanamalarım 12 ve 13.haftada başlayınca doktorum
hem iğnesini hem jelini birlikte 4.aya kadar kullandırdı çok sıkıntı çektim
ama kuzucuklarıma kavuştum...Darısı başınıza..
cerenceren

Ynt: Progestan düşük hapı - 29.10.2008 19:12:08 ( #14 )
Berna hnm,
doktorsun herhalde.................
herkes dilediğini burda soruyor,aynı deneyimleri yaşayanlarda paylaşıyor yaşadıklarını anlatarak yorum  yapıyor. ''doktor tarafından verilen bir ilaç tedavisini buradya taşımanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum'' diye yazmışsın Bir konu açarken sana sormıcam neyi sorup yacağımı..
Bir sıkıntı yaşıyoruz ve bunu mantıklıda mantıksızda olsaburaya yazıp paylaşınca sanki sıkıntılar azalıyor  gibi,psikolojk bi durum,anlayana..
tweety0555

• Tüm gönderiler : 13295
  • Bölge: AMASYA/MERZIFON
Ynt: Progestan düşük hapı - 29.10.2008 19:42:44 ( #15 )

Orjinalden alıntı: mehtap81

bulantı için zencefil tavsiye ediliyor yani nette öle yazıyordu...sadece bir öneri...

sakıııınnnnnnnnn zencefıl dusuge sebep oluyor...hatta sesınızı duyurunda sayfa acmıstım lutfen okuyunuz 

AyfErcu_59

• Tüm gönderiler : 1605
  • Bölge: TEKİRDAĞ
Ynt: Progestan düşük hapı - 29.10.2008 20:00:53 ( #16 )
progestanı vajinal yoldan kullandım. maalesef bendede kanama olmuştu ilk haftalarda ve ben ilk bebeğimi ne yazıkki kaybetmiştim dr. verdiği ilacı hiç tereddüt etmeden kullandım. Çok şükür faydasınıda gördüm yani bence bu durumda olan bir anne adayına düşecek bebek ne olursa olsun düşer gibi bir cümle kullanarak yorum yazmak çok yanlış şu anda eminimki çok üzgündür bence içini çürütme meleğine sağsalim kavuşmanı diliyorum... Ayrıca bendede herhangi bir bulantı olmamıştı inşallah seninkide geçer...
Dünyadaki en güzel 3 şeye sahibim OĞLUM, AŞKIM ve ANNEM....
__berna__

Ynt: Progestan düşük hapı - 30.10.2008 17:53:12 ( #17 )

Berna hnm,
doktorsun herhalde.................
herkes dilediğini burda soruyor,aynı deneyimleri yaşayanlarda paylaşıyor yaşadıklarını anlatarak yorum  yapıyor. ''doktor tarafından verilen bir ilaç tedavisini buradya taşımanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum'' diye yazmışsın Bir konu açarken sana sormıcam neyi sorup yacağımı..
Bir sıkıntı yaşıyoruz ve bunu mantıklıda mantıksızda olsaburaya yazıp paylaşınca sanki sıkıntılar azalıyor  gibi,psikolojk bi durum,anlayana..

esra hanım ya da cerenceren, herneyse...
evet, tebrikler, bildin!!! doktorum!!
hangi konuyu açacağını bana sorsan bile, benim vaktim, senin bu tür sorularına cevap veremeyecek kadar değerli zaten.
ayrıca, verdiğim yanıtta, asıl sorduğun soruyu da cevaplayıp progesteronu boşu boşuna kullanmadığını belirttiğim halde, bir tek cümleme takılıp kalmış olman da ilginç.
bilgimi paylaşıp aldığın tedavi hakkında belki içini rahatlatmaya yönelik amacıma karşı teşekkür tarzın daha da bir ilginç.
"yeni nasil doktorların ilaç yükledikleri" sonucuna varman için eski nesil doktorları da bilmen, hatta sana garip gelecek belki ama, az da olsa tıp bilgisine sahip olman gerekmez mi sence? hangi tıp bilgine göre eski-yeni nesil doktor ayrımı ve gerekli-gereksiz ilaç verilmesi diye sormazlar mı?
sonra da, yazına gözüm takılıyor tekrar. yazma tarzın ve içler acısı imla hatalarını görünce, aslında bu yanıtı dahi yazmamam gerektiğini düşünüyorum. başka bir yanıtım da olmayacak zaten.
seviye kendini her zaman her yerde belli eder. uzatmaya gerek yok.
<mesaj tarafından düzenlendi __berna__ on 30.10.2008 17:54:20>
KUNTIKI

• Tüm gönderiler : 10128
Ynt: Progestan düşük hapı - 01.11.2008 09:11:52 ( #18 )
SİZE ŞİMDİ KÜÇÜK BİR ANIMI ANLATAYIM O ZAMANLAR LİSEDEYDİM BİRGÜN ORDUEVİNDEYİM TUVALETTE BİR KIZLA ÇARPIŞTIK SONRA BANA LÜTFEN DİKKAT DİYİP TERS TERS BAKTI BENDE ÇOK SİNİRLENDİM DEDİM ÇOK ÖZÜR DİLERİM NE OLDU O DA BAKSANA ÜSTÜME ÇIKTIN DEDİ SONRA BEN DAHA DA Bİ SİNİRLENDİM DEDİM KIZIM SEN KİMSİN HAA PAŞA KIZIMISIN DEDİM BU BİR DEYİM GİBİ BİRŞEYDİR GENELDE ORDUEVLERİNDEO DA DEDİKİ EVETT BEN TUVALETTEN ÇIKTIM YÜRÜDÜM AHANDA BEŞ 10 DK. SONRA BİR BAKTIM BAHÇEDE YEMEKEYİZ (PAŞA MASALARI HEP AYRIDIR BİR KÖŞEDE SÜSLÜ PÜSLÜ HEP ÖYLECE DURUR GENELDE)KIZ GELDİ PAŞA MASASINA OTURDU AHANDA DEDİM KIZ GERÇEKTEN PAŞANIN KIZISONRA PAŞA GELDİ TABİİ BABACIĞIUZUN BİR ARADAN SONRA TEKRAR KIZLA BAHÇEDE KARŞILAŞTIK VE BANA ÇAY GÖNDERDİ BENDE TEŞEKKÜR ETTİM BARIŞTIKO GÜN BUGÜNDÜRDE ARKADAŞIZ
DR. BERNA HANIMA SİZ DR. MUSUNUZ SATIRLARINI OKUYUNCA BU HİKAYEM GELDİ NEDENSE BİRDEN AKLIMA
DR. BERNA HANIM SİTEMİZİN DR.UDUR HEPİMİZ DR. BERNA HANIMA TEDAVİMİZİ AŞAMAMIZI İLAÇ KULLANIMIMIZI ANLAMADIĞIMIZ RAPORLARIMIZI KAN TAHLİLLERİNDEKİ O TIBBİ KELİMELERİ ANLAMADIĞIMIZ İÇİN HEP DR. BERNA HANIMA SORARIZKENDİSİNE BURDAN ÇOK ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM ÇOK YARDIMLARINI GÖRDÜM DR.LARIN BİR ZAMANLAR BENİ BAŞLARINDAN SAVMAK İÇİN ELİME TUTUŞTURDUKLARI RAHİM FİLMİ RAPORUMU DR. BERNA HANIM BANA AÇIKLADI TEŞEKKÜRLERRR

__ANKA__

• Tüm gönderiler : 5817
Ynt: Progestan düşük hapı - 01.11.2008 19:22:11 ( #19 )

Orjinalden alıntı: __berna__

düşük tehlikenizin ciddiyeti ne kadar bilmiyorum ama progestan adındaki ilacın yeni nesil doktorlukla da, yeni nesil doktorların ilaç dayamasıyla da bir ilgisi yoktur. progesteron gebeliğin olmazsa olmaz hormonudur, hatta belirli bir haftadan sonra gebeliğin tek hormonudur.

bisetcim düşecek bebek elbette ki düşer ama progesteronun düşük üzerindeki etkisi küçümsenecek birşey değildir. düşük tehlikelerinde progesteron birden fazla etkiyle riski azaltır, şimdi onları uzun uzun yazmayayım. bu bir tıp gerçeği olmasaydı her düşük tehlikesinde istisnasız her doktor progesteron vermezdi. progesteronun düşük üzerindeki etkisinin henüz kanıtlanmadığını öne süren bazı çok değerli (?) kadın doğum uzmanları eğer bu tezlerinde çok ciddilerse düşük tehditi yaşayan hastalarına progesteron vermeme sorumluluğunu bi zahmet üzerlerine alsınlar. bu tezi savunup ilaç önermemeye cesaret edecek bir doktor tanımıyorum ben. düşük rüskini azaltma ihtimalini hiçe sayıp progesteron almayı reddedecek anne adayı da olduğunu sanmıyorum açıkçası.

bir de, aslında doktor tarafından verilen bir ilaç tedavisini buradya taşımanın bir anlamı olduğunu düşünmüyorum. ne kadar yardımcı olmak amacıyla olursa olsun burada belirtilen farklı fikirler insanın aklını karıştırmaktan öte geçemiyor. sonuçta belki herkes deneyimlerini paylaşıyor ama bu deneyimler aslında tıbben aynı da olmayabiliyor. doktorunuza güvenmekte yarar var diye düşünüyorum. ya da belki bunu başka bir doktora danışmak daha faydalı olabilir.

canım güzel doktorum benim..bir hekim olarak sözünün üstüne söz söylemem..ama ben de şunu söylemek istedim..bu ilaç hormon desteği sağlar ama tutunamayan bebek de düşer..kullanılmalı demişse hekim zaten amenna kullanılır..ben de progestanı kullandım..genelde çok ayakta kalan bir anne adayı iseniz ve düşük ihtimali varsa kesin veriyor hekimler..bernacım tunç bebeği çoooooooooooook öpüyorum...
__berna__

Ynt: Progestan düşük hapı - 01.11.2008 23:26:16 ( #20 )
biz de seni öpüyoruz bisetcim. az kalmış senin de meleğini kollarına almana..
kolaylıklar diliyorum canım..

nur alemsin vallahi, yaşadığın olaya çok güldüm
canım ya...
Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 33

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu