Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Sünnet

Sayfayı değiştir: < 12345 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 5, mesajlar 21 to 40 of 81
Yazar Mesaj
Ege_m

• Tüm gönderiler : 1379
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: istanbul-izmir
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: Sünnet - 06.04.2007 12:28:19 ( #21 )
ben bır cok yerde sunnetı cocuk cerrahının yapması uygun dıye okudum ve bızım oyle oldu.anestezıyı her ıkı sekılde de uygulayan yerler var fakat bıze lokal anestezı uygulandı kı zaten bızde boyle olsun ıstıyorduk.uyutmayı ılk defa senden duydum hılal pekı bu uyutmayı nasıl saglıyorlar onu anlamadım.yanı uyuma olsa ıgne yaparken uyanmazmı saga sola donme konusnda da endıselenecek bısey yok sonucta sunnetı cocuklar oluyor ve buyuzden personeller bu konuda ne yapmaları gerektıgını bılıyorlar.sunnet olduktan sonra ılk gun zaten cocugun kendısı canı acıdıgı ıcın donmuyor ama ertesı gun tuvalet sorunu olmadıgı surece hareketlerı kesınlıkle kısıtlanmıyor
DERYA 28/06/1983
EGE 27/02/2006

office

• Tüm gönderiler : 596
Ynt: Sünnet - 06.04.2007 16:38:14 ( #22 )
benim oğlum 6,5 aylık. bizde önümümüzdeki ay sünnet ettirmek istiyoruz ancak ben ( birazda tv de izlediğim genel anestezi haberlerinden dolayı) genel anesteziden korkuyorum. acaba sadece lokal anestezi ile olmuyormu?

şerbet

• Tüm gönderiler : 266
Ynt: Sünnet - 11.04.2007 23:22:28 ( #23 )
tüm sünnet ettiren arkadaşlara geçmiş olsun darısı bizim oluşlarımızın başına...
bizda doğumda düşünmüştük ama kıyamadık 
bizde bezi attıktan sonra sünnet düşünüyorduk 2 yaşında felan hem derdinide anlatır nazınıda yapar şimdi acaba demeye başladım bu yaz neden olmasın ooooff kıyamam ben tatlı oluma çok zor .. ama bigün olucak ne kadar erken o kadar az acı diye düşünüyorum bende DARISI BİZİM BAŞIMIZA

nilyağız

• Tüm gönderiler : 965
Ynt: Sünnet - 13.04.2007 13:24:10 ( #24 )
merhaba bizim de sünnet yaptırmamız gerekiyor bir ay içerisinde yaptıracağız İstanbulda olup yaptıranlar acaba nerede hangi doktora gittiler.dün bir üroloğa gittik ama çocuk üroloğu değil gerçekten önemli mi.bir de gittiğimiz doktor lokali çocuk rahat durmayacağı ve psikolojisini etkileyeceği için önermiyor ama ben de genel anesteziden korkuyorum nasıl uyutuluyor ki çocuk.
şerbet

• Tüm gönderiler : 266
Ynt: Sünnet - 14.04.2007 10:00:59 ( #25 )
arkadaşlar ben bu konuyu araştırdım çocuk üroloğu buldum bide yeni bir yöntem varmış ve sünnet 7 dk sürüyormuş kanama ve dikiş yok bu konuda bi forumda açtım ama duyan yada bu yöntemle sünnet ettiren yok galiba sizinle bu yöntemi paylaşmak istiyorum hem fikirlerinizide almış olurum
http://www.urokids.net/sunnet.htm
nilyağız

Ynt: Sünnet - 14.04.2007 11:14:54 ( #26 )
teşekkürler ben araştıyorum bakalım ne yapacağız lokalde çocuk durmaz narkozdan da ben korkuyorum [sm=rolleyes.gif]
asuman_k

• Tüm gönderiler : 603
Ynt: Sünnet - 14.04.2007 11:58:42 ( #27 )
Oğlum 15 günlükken sünnet ettirmiştim ve bize hep çocuk cerrahına gitmemiz söylenmişti, üroloğu yeni duydum. Biz de lokal olduk, ağladı fakat acısından değil, ellerinin ayaklarının tutulmasına sinirlenmişti, zaten çok uzun sürmüyor ve ne yapıldığını görmüyor bence lokal yapılması daha uygun.
Serenity

• Tüm gönderiler : 3392
  • Bölge: London
Ynt: Sünnet - 14.04.2007 15:39:50 ( #28 )

Orjinalden alıntı: şerbet

HERKESE MERHABA
Oğlum 6 aylık oldu ve bu yaz sünnet ettirmenin onun için daha kolay ve daha az acılı olacağını düşünüyoruz.
internetten  araştırmalarımızda Plastik Kıskaç Yöntemiyle Sünnet  diye bişi dikkatimizi çekti.Sizlerlede bu konuda fikir alış verişi yapabileceğimizi düşünüyorum

sevgili anneler ve babalar aranızda bu yöntemle sünnet yaptıran yada bilen varsa beni ve sünnet düşünen diğer anneleri aydınlatırlarsa çok sevineceğim bulduğum siteyide size göstermek istiyorum. HERKESE SAĞLIK VE MUTLULUK DOLU GÜNLER

http://www.urokids.net/sunnet.htm

The true Trinity;
SAT(truth)..CHIT(consciousness)..ANAND(bliss)
tcomert

• Tüm gönderiler : 48
Ynt: Sünnet - 16.04.2007 17:02:24 ( #29 )
Sünnet konusunda sanırım oldukça fazla yöntem var, bizim çocuk doktorumuz bize tanıdığı çocuk doktorlarından bir ikisini önerdi ve önemli olan sünnettin "dikişli" yapılmasıdır dedi. Siz dikişsiz bir yöntem varmış deyince bunu belirtmek istedim. Laser yada yakarak yapılan yöntemlerin kansız olduğunu okumuştum. Ama bunların bir yan etkisinin de sinir uçlarına zarar verme ihtimali olduğunu duymuştum. Sanırım biz de 2-3 hafta içerisinde sünnet işini halletmiş olacağız. Ondan sonra bende tecrübelerimi buradan aktarırım.
nurvel

• Tüm gönderiler : 161
  • Bölge: Ankara
Ynt: Sünnet - 16.04.2007 18:56:13 ( #30 )
Arkadaşlar bir yaşından sonra sünnet zor olurmu acaba,bende bir iki aya kadar düşünüyorumda,hani sürekli hareketliler yürüme emekleme iyileşmesini geciktirirmi acaba bu konuda bir bilginiz varmı cevap yazarsanız sevinirim.
hilalde

• Tüm gönderiler : 149
  • Bölge: Istanbul
Ynt: Sünnet - 17.04.2007 12:05:07 ( #31 )

Orjinalden alıntı: ege_m

ben bır cok yerde sunnetı cocuk cerrahının yapması uygun dıye okudum ve bızım oyle oldu.anestezıyı her ıkı sekılde de uygulayan yerler var fakat bıze lokal anestezı uygulandı kı zaten bızde boyle olsun ıstıyorduk.uyutmayı ılk defa senden duydum hılal pekı bu uyutmayı nasıl saglıyorlar onu anlamadım.yanı uyuma olsa ıgne yaparken uyanmazmı saga sola donme konusnda da endıselenecek bısey yok sonucta sunnetı cocuklar oluyor ve buyuzden personeller bu konuda ne yapmaları gerektıgını bılıyorlar.sunnet olduktan sonra ılk gun zaten cocugun kendısı canı acıdıgı ıcın donmuyor ama ertesı gun tuvalet sorunu olmadıgı surece hareketlerı kesınlıkle kısıtlanmıyor

Doktor bize uyutma yöntemini şöyle açıkladı: bildiğimiz gnel anestezi gibi olmuyormuş, iğne ile uyutuluyormuş, zaten yarım saat sonra uyanıyormuş. Uyuduktan hemen sonra lokal anestezi yapılıyormuş ama bunu yaparken uyanmıyomuş. Uyku uyuyomuş gibi oluyormuş....!
ama şimdi uyanımı diye kafam karıştı. Ben bunu doktora bir daha soracağım...! Benim oğlum şimdi nerdeyse 18 aylık oldu, önümüzdeki ay sğnnet olacak, sadece lokal anestezi ile asla durmaz o yüzden mecburen bu yönteme baş vuracağız...!
saygılarımla
Hilal
nilyağız

Ynt: Sünnet - 17.04.2007 12:14:32 ( #32 )
bizim doktorumuz iğne olmayacağını söyledi. maskeyle uyutuluyor dedi. bir de tria da bahsetmişti annenin yanından alırken burundan birşey damlatılıyormuş  son anları hatırlayıp ağlamasın zorluk olmasın diye ama her çocuğa uygulamıyorlarmış Yeliz'in bebişine içirmişler bizim doktor anne sütü almadığı içim yemeği daha önce keseceğiz ve bu yüzden damlayı ağızdan değil burundan vereceğiz dedi. herkesin yöntemi farklı galiba 
Ege_m

Ynt: Sünnet - 17.04.2007 13:37:47 ( #33 )
hılalcım acıklaman ıcın tesekkur ederım ama kusura bakma ben yıne anlayamadım.yanı uyuturken ne kullanıyorlar uyku ılacımı verıyolar??? sonucta uyuduktan sonra ıgnenın acısına uyanmazmı? ayrıca yıne lokal enestezı uygulanıyorsa neden uytulsun??? daha oncede dedıgım gıbı personel zaten cocugu nasıl tutacagını bılıyor ve cocuk canı acıdıgı ıcın sadece tutuldugu ıcın bagırıyor bırde ıgne yaparken tabı ama ondan sonra hıc bı acı hıssetmıyor ve zaten topu topu 15 dk suruyor.
DERYA 28/06/1983
EGE 27/02/2006

hilalde

Ynt: Sünnet - 17.04.2007 17:55:33 ( #34 )

hılalcım acıklaman ıcın tesekkur ederım ama kusura bakma ben yıne anlayamadım.yanı uyuturken ne kullanıyorlar uyku ılacımı verıyolar??? sonucta uyuduktan sonra ıgnenın acısına uyanmazmı? ayrıca yıne lokal enestezı uygulanıyorsa neden uytulsun??? daha oncede dedıgım gıbı personel zaten cocugu nasıl tutacagını bılıyor ve cocuk canı acıdıgı ıcın sadece tutuldugu ıcın bagırıyor bırde ıgne yaparken tabı ama ondan sonra hıc bı acı hıssetmıyor ve zaten topu topu 15 dk suruyor.

Tabiiki uyku ilacı değil, anestezi gibi birşeymiş ve daha sonra iğne yapılırken uyanmıyormuş. Zaten 30 dakika kadar sonra uyanıyormuş. Bu yöntemi bazı hastaneler ekg yaparkende uyguluyormuş. Benim oğlum biraz huysuz ve sıkıntıya gelemiyor bu yüzden personelin tutması yeterli olmaz. Altını bile değiştirmemiz maceraya dönüşüyor, ya eline birşey veriyorum, onunla ikna olmazsa biberonu veriyorum. Anlayacağın benim işim biraz zor  

Ege_m

Ynt: Sünnet - 17.04.2007 18:00:33 ( #35 )
anlıyorum hılalcım ama emın ol hıc bırımızın cocugu dıgerınden cok farklı degıl ve benım oglum da cooookkk hareketlı bır cocukmadem boyle bı uygulama yapıyorlar o halde genel anestezıyı de dusunebılırsın.yınede sen bılırsın tabı.ben sadece olayı tam anlamak ıstedım ondan detaylı bılgı ıstedım.hayırlısıyla sız de bıran once sunnetınızı yaptırır bır an once de ıyılesırsınız ınsallah
DERYA 28/06/1983
EGE 27/02/2006

hilalde

Ynt: Sünnet - 18.04.2007 10:16:22 ( #36 )

anlıyorum hılalcım ama emın ol hıc bırımızın cocugu dıgerınden cok farklı degıl ve benım oglum da cooookkk hareketlı bır cocukmadem boyle bı uygulama yapıyorlar o halde genel anestezıyı de dusunebılırsın.yınede sen bılırsın tabı.ben sadece olayı tam anlamak ıstedım ondan detaylı bılgı ıstedım.hayırlısıyla sız de bıran once sunnetınızı yaptırır bır an once de ıyılesırsınız ınsallah

Çok sağol canım,
herkese hayırlısını dilerim ve herkesinki bir an önce sorunsuz bir şekilde olsun bitsin ve iyileşsin...!
Olayı tam olarak anlamak istediğinin farkındayım, bende elimde olan tüm bilgileri aktarmak istedim. İnşallah birilerine faydalı olmuştur. Hele bir sünnet olsun bitsin, tecrüberlerimi yazarım.
Sevgilerimle
Hilal
Serenity

• Tüm gönderiler : 3392
  • Bölge: London
Ynt: Sünnet - 18.04.2007 17:00:12 ( #37 )

Orjinalden alıntı: destan

ben izmir de oturuyorum 8 aylık oğlum var ve sünnet yaptırmayı düşünüyorum.,izmir de yaşayan ve sünnet yaptıranlara sormak istedim.
nerde ve nasıl yaptırdınız bilgi alabilirmiyim???

Orjinalden alıntı: goncairem

merhaba, 8 aylık yeğenimi yeni sünnet ettirdik :)

Ege ünversitesinde oldu.Aynı gün çıktık.Evde de hiç sorun yaşamadık :)
şimdiden geçmiş olsun :)

The true Trinity;
SAT(truth)..CHIT(consciousness)..ANAND(bliss)
eylüldeizmir

• Tüm gönderiler : 1272
Ynt: Sünnet - 18.04.2007 23:43:34 ( #38 )
Sanirim 1 yasina gelmeden yaptiracagiz sünneti.. En mantiklisi bu galiba.. Genel anestezi konusunda tedirginim, lokal anestezi daha mantikli geliyor ama Arda Ege durmazsa diye korkuyorum.. 
ELIF & ARDA EGE

Ülker Sarikaya

• Tüm gönderiler : 82
Ynt: Sünnet - 20.04.2007 00:24:59 ( #39 )
destan, Biz oğlumuzu 36 günlükken sünnet ettirmek zorunda kaldık dr. muz çocuk cerrahı İrfan Karacayı önerdi ve hakkındada çok iyi şeyler duydum Gazi hastanesi ve ege sağlıkla çalışıyor bildiğin kadarıyla
telefonunu şuan bulamadım ama türk telekomdan öğrenebilirsin sağlıklı günler
tcomert

• Tüm gönderiler : 48
Ynt: Sünnet - 02.05.2007 16:37:13 ( #40 )
Merhaba ,

Bizde ufaklığı dün sünnet ettirdik. 23 aylık ve çok hareketli bir çocuk. Hem yaşı itibari ile hem de hareketliliği yüzünden lokal anestezi ile olması uygun değildi. Bu yüzden kaudal blok denilen bir yöntemle bir hareketsizlik sağlandı. Epidural yönteme benziyor ama değil. Operasyon bittikten sonra yarım saat içinde bizimki normal haline döndü. sünnet bölgesini jelatin benzeri bir madde ile kapladılar, bu madde kendiliğinden düşmezse 3 gün orada kalacak, bu süre zarfında hiç bir antibiotik krem sürme ihtiyacı yok. 3. gün bu çıkarıldıktan sonra, 2-3 süre ile antibiotik krem kullanılacak.
Sayfayı değiştir: < 12345 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 5, mesajlar 21 to 40 of 81

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 12 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat