Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ

Sayfayı değiştir: < 12345678 > | Sayfayı gösteriyor 7 of 8, mesajlar 121 to 140 of 150
Yazar Mesaj
sadengk

• Tüm gönderiler : 7735
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 17.09.2008 11:01:51 ( #121 )
Uyku ile ilgili başka bir sayfa daha varmış oraya yazdım sorunumu buraya da kopyalayayım,çok zor durumdayım önerisi olan var mı,yazılanları baştan okusam iyi olur,birçok şey denedim ama olmuyor .Ferber yöntemini geçtim ben ayağımda ya da beşiğinde sallanarak uyusa yeter bana
Biz de uyku sorunu yaşıyoruz
Oğlum çook zor uykuya dalıyor,dahası ne beşiğinde,ne ayakta ne de ana kucağında sallanıyor,sadece benim kucağımda ve evin içinde gezerek sallandığında uyuyoronda da rahat rahat uyumuyor,diğer yöntemlere nazaran şiddeti azalmış şekilde vücudunu kasıyor,tepiniyor,geriliyor,ağlıyor,

ayağımda ya da beşiğinde sallamaya kalktığımda resmen sinir krizi geçiyorDaha küçük olmasına rağmen memede uyumuyor,emerken uykusu geldiğinde memeyle kavga ediyor resmen,çekip bırakıyor ağlayarak,iki saniye emip,vücudunu kasarak geri çekiyor ağlama eşliğindeben de çaresiz sallayarak uyutuyorum,ayağında salladığı için şikayet eden anneler;keşke ben de ayağımda salladığımda uyusa diyorumşimdiden kollarım belim ağrıyor,biraz daha büyüdüğünde ne yapacağım bilmiyorumuyku saatleri işkenceye dönüştü resmen,hergün deneme yapıyorum beşiğine ya da ayakta sallanmaya alışsın diye ama katılarak  ağlamaya başlıyor ve kucağımda uyutmak zorunda kalıyorum yani kazanan hep o oluyorne yapacağımı bilemiyorum
<mesaj tarafından düzenlendi sadengk on 17.09.2008 11:05:02>

zumra buyurken

• Tüm gönderiler : 9598
  • Bölge: Üyelik 2004
Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 17.09.2008 11:47:39 ( #122 )
nurcancım,
kızım kolik olduğu için 40 gunlukten 4 ayına kadar kucakta geze geze uyuttuk tıpkı anlattığın durumlar daha fazlasıyla başımızdaydı.. hatta battaniyede sallardık eşimle uyuyunca ayağıma alıp orada sallamaya devam edeyim derdim ama anında uyanırdı..

yüzüstü uyutmak bi süre işimize yaradı.. ama sende dalma sorunu var..bu geçici bir dönem .. kucağında uyuyorsa öyle uyut şimdilik zamanlaayağa gecersin..ama sallanmaktan vazgeçmiyorlar onu söliim.. bizimki koca eşşek oldu hala krize girer kucakta sallanarak uyur bazann..

belki kucağında senin kokunu yakın aldığı için istiyor olabilir.. ayağına alıp üzerine veya eline sen kokan bi tişört falan verebilirsin bu da bi yöntem ama bizde işe yaramamıştı..

biz ingene salıncağı bile kurduk eve ama onu bile battaniyede sallanmaktan farklı buldu ve istemedi..

gececek guzelim biraz sabır

sadengk

Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 17.09.2008 12:19:32 ( #123 )
Züleyhacığım yüzüstü asla uyumuyor,kafasını yere koymuyor kaldırıp etrafa bakıyor yorulunca da basıyor yaygarayı uyuduğunda yüzüstü yatağına bırakınca da hemen uyanıyor.Nasıl olsa ağlayıp ağlayıp susacak ve bir süre sonra uyuyacak diyorum ama kriz geçiriyor gözündeki yaşa dudağını büzüşüne dayanamayıp alıyorum kucağımabir de çok ağlarsa öksürmeye başlıyor
Halimi görmelisiniz bi beşiğine gidiyoruz olmadı,ayağıma alıyorum o da olmadı ana kucağında sallıyorum,onu da beğenmiyor oto koltuğuna alıyorum cık,inatlaşmanın sonucunda 4-5 saat uyutmaya çalıştığım ancak bu yöntemlerle başarılı olamadığım saçlarımın dikleştiği bu gün de Eren beyin kucakta sallanarak uyumasının zaferiyle sonuçlanıyor
Nurdan kokuyla ilgili olabileceğini düşünerek beşiğinde sallamaya çalıştığımız ve yine onun kriz geçirdiği bir gün ti shortümü eline verdim kokladı ve sakinleşti ama tabi kısa sürdü ve artık o da işe yaramıyorGeçecek diyorsun ben de inşallah diyorum,Allahtan tek başıma uyutuyorum battaniye filan gerekmiyor diye kendi kendimi teselli edeyim bariGeçen gün toplantım vardı Eren i emzirip arkadaşıma bıraktım uykusu gelince kıyameti kopartmış,onların kucağında uyumamış,son çare battaniyede sallayarak uyutmuşlar
<mesaj tarafından düzenlendi sadengk on 17.09.2008 12:25:25>

__berna__

• Tüm gönderiler : 3960
Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 18.09.2008 14:01:50 ( #124 )
nurcan durumumuz tıpa tıp aynı!!!!!!!!
şu anda bile kucağmda uyuyor, tek elle yazmaya çalışıyorum

yalnız, emerken başını geriye atma, memeyle kavga etmesi gigi hareketler gazı olduğunu gösteriyor.
biz daha anlatmadan doktorumuz tarif edip anlatmıştı gaz sancısı olduğundaki hareketlerini, gerçekten de aynısı.
tabii ki bunların gaz sancısı olmasıyla uykuya dalamaması birbiriyle çok alakalı değil.
gazı olmadığı zaman da uyumuyor bizimki.
memede uykuya daldığı zaman ne yaparsam yapayım yerine yatırırken uyanıyor.
yakın zamana kadar yüzüstü çok rahat yatıyordu, artık onda da derin uykuya dalamıyor.
sürekli başını kaldırıp bir sağa bir sola çeviriyor, sonra da tamamen uyanıyor.
ne yapacağımı bilemiyorum.
doğdu doğalı emdikten sonra uzun bir uykuya dalmışlığı belki bir elin parmaklarını geçmez bile.
fakat bizim sizden farkımız, azaltmama rağmen mamadan tam olarak vazgeçirememem.
yoğun bakımda yatarken alıştırılmış ve önüne geçemiyoruz.
vermezsem 24 saat emiyor neredeyse.
miktarını ve sayısını çok azalttım ama sıfırlayamadım.
ben de mamayı uyku saatlerinde veriyorum.
tam doyduğu zaman uyuyabiliyor ancak.

emzik denediniz mi?
bizimki almıyor bir türlü.
alsa çok rahat edermişiz.
__berna__

Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 18.09.2008 14:05:53 ( #125 )
ayrıca, uyku saatlerini de düzene sokamadım ben.
ne zaman uyutabilirsem ona şükrediyorum.
fakat bu da doğru değil ki.
bazen akşam 8'de yatıp 11'de kalkıyor, gecenin o saatinde herşey sil baştan yaşanıyor.
ben de mahvoluyorum tabii.
şimdi neyse de, çalışmaya başlayınca nolacak bilmiyorum...
sadengk

Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 19.09.2008 09:54:43 ( #126 )
Bernacığım ben uykusu geldiği için memeyle kavga ettiğini düşünmüştüm demek gazdanmış
Bir de bişey dikkatimi çekti başka biryerde ayağımda salladığımda gıkı çıkmıyor ama evde sallayınca kıyamet kopuyoriki kez misafirliğe gittik ve sorunsuzca ayağımda sallandı,evi mi değiştirsek ki
 Annem hep kollarını saralım kundak yapar gibi diyordu şiddetle karşı çıkıyordum,buraya sorunumu yazdıktan sonra bir arkadaş özelden,benzer şeyleri yaşadıklarını,uzmanın onlara bebeğin kendini güvende hissetmesi için kundak yapmalarını önermiş,denedim biraz daha iyi,çünkü elleriyle yüzünü avuçluyor,tırmalıyor,elini gözünün içine sokuyor
Bizim bakıcı ile geçen 3 günümüz oldu 2 hafta önce ve ben ne yapacaklar diye kara kara düşünüyordum,ama bizim paşa kadının ayağında mışıl mışıl uyudukendimden şüphe etmeye,ben iyi bir anne değil miyim,beceriksiz miyim diye kendimi sorgulamaya bile başladımAnneye naz yapar bebekler diye teselli etmeye çalıştı arkadaşlarım.
Emziği ne emiyor diyebilirim ne emmiyor,ağlarken asla ağzında tutmuyor,keyfi yerinde iken de ben vermiyorum zaten,uyurken de ağladığı için işimi pek kolaylaştırdığını söyleyemeyeceğim emziğin
Uyuduğunda yatağa yatınca uyanmamız da var tabi olmaz mı
Dün saat 12 den 6:30 a kadar her biri için en az yarımşar saat uğraşarak üç kez uyuttum toplam uyuduğu dakika 20 evet  20 dakika uyudu şaka gibi dimiinşallah düzelecek umuduyla önerilen her metodu deniyorum.İnşallah sizin de sorunlarınız biter.
Sevgiler...

sevgii

• Tüm gönderiler : 10470
  • Bölge: ANKARA
Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 19.09.2008 11:14:28 ( #127 )

Orjinalden alıntı: sadengk

Bizim bakıcı ile geçen 3 günümüz oldu 2 hafta önce ve ben ne yapacaklar diye kara kara düşünüyordum,ama bizim paşa kadının ayağında mışıl mışıl uyudukendimden şüphe etmeye,ben iyi bir anne değil miyim,beceriksiz miyim diye kendimi sorgulamaya bile başladımAnneye naz yapar bebekler diye teselli etmeye çalıştı arkadaşlarım.
Sevgiler...

canım komşuma bırakıyorum, bende vızvız vızlayan peşimden ayrılmaayn mutfaga wc ye bile gittiğimde bas bas ağlayan çocuk uslu akıllı bi çocuk olup çıkıyor ve hiç beni aramıyormuş uyuyo yemek yiyo görsen bide babası gelincede aynen uslu akıllı bişi oluyor.. neden beni istemiyor diye düşünüyorum bende..eşim akşama kadar napıyosan allah bilir tabi istemez diye takılıyor ama valla bişi yapmyorum.. balım kaymağım şekerim diye seviyorum ben yaranılmıyo anacım bu çocuk milletine allahım sağlık versin böyle böyle büyüyecekler.. sende kendini yıpratma ... allah kolaylık versin...
guler.cet

• Tüm gönderiler : 1418
  • Bölge: ist
Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 19.09.2008 21:38:52 ( #128 )
Nurcan merhaba şu kundak olayını denemeni tavsıye ederim.Aslında kundak sayılmaz uyuturken penye battanıyeye sarardım elleriyle kendisini uyandırıyor.Şimdi artık sarmıyorum .Bir ara yine senın dediğin gibi sadece kucağımda uyuyordu bütün evi gezerek kucağımda uyutuyordum.kollarım kopacak gibi oluyordu.Şimdi onuda bıraktı okadar cok huy değiştiriyorlarki.. yani hep böyle gitmeyecek o yüzden canını sıkma bir düzene girecektir.Uyku saatleri bile azcok belli oluyor. Şükür kızım şuan o saatlerde yatagına koyduğumda biraz kıvranıp uyuyor.Fakat gectiğimiz hafta 3-4 gün cok kötüydü hiçbirsekilde uyutamıyordum yay gibi kendini geriyordu.Eşimle gece yarısı çarsaflarda salladık En sonunda doktora sordum meğer gaz sancısıymış  gazını iyice cıkarmadan yatırdığımızdan uyuyamıyormuş.Şimdi iyice cıktığına emin olunca yatırıyorum.Uyuyor hemen.Şu gaz olayı bi bitsede rahatlasak.Birde dün kayınvalıdeme gittim bütün gün toplasan 2 saat anca uyudu gözleri kıpkırmızı oldu birtürlü uyutamadık baktık durmuyor eve geldik yatagına koymamızla anında uyudu. ev değişikliğinin bile anlıyorlarmı ne vede kızım gürültüye alışkın değil ondan .

neslikerem

• Tüm gönderiler : 1135
Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 21.09.2008 13:12:31 ( #129 )

Orjinalden alıntı: sadengk

Uyku ile ilgili başka bir sayfa daha varmış oraya yazdım sorunumu buraya da kopyalayayım,çok zor durumdayım önerisi olan var mı,yazılanları baştan okusam iyi olur,birçok şey denedim ama olmuyor .Ferber yöntemini geçtim ben ayağımda ya da beşiğinde sallanarak uyusa yeter bana
Biz de uyku sorunu yaşıyoruz
Oğlum çook zor uykuya dalıyor,dahası ne beşiğinde,ne ayakta ne de ana kucağında sallanıyor,sadece benim kucağımda ve evin içinde gezerek sallandığında uyuyoronda da rahat rahat uyumuyor,diğer yöntemlere nazaran şiddeti azalmış şekilde vücudunu kasıyor,tepiniyor,geriliyor,ağlıyor,

ayağımda ya da beşiğinde sallamaya kalktığımda resmen sinir krizi geçiyorDaha küçük olmasına rağmen memede uyumuyor,emerken uykusu geldiğinde memeyle kavga ediyor resmen,çekip bırakıyor ağlayarak,iki saniye emip,vücudunu kasarak geri çekiyor ağlama eşliğindeben de çaresiz sallayarak uyutuyorum,ayağında salladığı için şikayet eden anneler;keşke ben de ayağımda salladığımda uyusa diyorumşimdiden kollarım belim ağrıyor,biraz daha büyüdüğünde ne yapacağım bilmiyorumuyku saatleri işkenceye dönüştü resmen,hergün deneme yapıyorum beşiğine ya da ayakta sallanmaya alışsın diye ama katılarak  ağlamaya başlıyor ve kucağımda uyutmak zorunda kalıyorum yani kazanan hep o oluyorne yapacağımı bilemiyorum

Nurcan'cım ben de uzun zamandır seni merak ediyordum nerelerde bu kız diye? Demek Eren'cik seni çok bunaltıyormuş.

Canım yukarıda yazdıklarının aynısını, tıpa tıp ben 1. çocuğumda yaşadım. Üstelik evde yalnızdım (sanırım sen de öylesin) ve inan bazen eşim gelene kadar yemek yiyemiyordum.

Dediğin gibi ayağımda veya herhangi bir yöntemle uyuması için neler vermezdim. Hala da neden öyle olduğunu çözemedim. Şimdi çok gazlı bebeklerin böyle davrandığını düşünüyorum. Kerem çok da kusardı mesela. Günde 10 kere filan kusardı. Bir kaç kez fışkırır tarzda olmak üzere. Senin nasıl bunaldığını çok iyi anlıyorum.

Memeyle kavga etme ve çekip çekip bırakma bana aç olduğunu düşündürdüğü için 2 aylıkken mama vermeyi denedim. Bu da hiç çözüm olmadı.

Nurcan üzgünüm ama ben çocuğuma bir çözüm bulamamıştım. Az değil 9 aylık olana kadar da tam rahat edemedim. Sanırım bebeği olduğu gibi kabul edip bu konuda fazla kendini bunaltmaman en iyi çözüm.

Gazını iyice çıkar, vücuduna masaj yap, altını açınca falan bir süre sakinleşiyorlar, saç kurutma makinesiyle göbeğine ayaklarının altına masaj yap, onun sesi de iyi geliyor. Bazen dinlerken uyuyabiliyorlar. Nurse Harvey sanki biraz yatıştırıyordu. Elinden geleni yaptıktan sonra jhala uyumuyorsa yapacak bişey yok. Durumu kabullenip biraz uykusuz kalacaksın. Ama asla sinirlerini yıpratma. O günler gelip geçiyor olan sana oluyor.

Bir de benim kendimi çok bunalttığım günlerde Kerem büsbütün beter oluyordu. Biraz boş verdiğim zaman o da rahatlıyordu.

Bu durumun seninle hiç alakası yok. Bazı bebekler böyle huzursuz oluyor. Şans meselesi. Kaan da çok gaz sancısı çekiyor ama Kerem ile kıyaslanmayacak derecede daha huzurlu. Ben neler çekmişim diyorum şimdi. Biraz sabır ve kabullenmeyle herşey daha güzel olacak umarım.

M+S=B

• Tüm gönderiler : 1243
  • Bölge: edirne'den çok uzakta...
Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 22.09.2008 00:44:14 ( #130 )
neslihancım 2.bebeğinin daha huzurlu ve rahat olduğunu duyunca 2.bebeğe heveslensem de yine de çok korkuyorum daha burak'ın paniğini üstümden atamadım daburak da aynı kerem gibiydi az çok biliyorsundur belki.yazdıkların çok doğru canım biz de 9 aydan sonra rahatlamıştık.artık kanıksamıştım bu durumu ne yaparsam yapayım burak memnun olmuyordu çünkü.uyku sorununu biz de kollarını battaniyeyle çok sıkı olmayacak derecede tespit ederek kucakta ya da ayakta sallayarak bi nebze halletmiştik.en azından uykuya dalış süresi kısalmıştı.kollarını germek hem gazını çıkartmasını kolaylaştırıyordu(bu yöntemle kollarını gererek güç alıyorlar çünkü gazlarını çıkarırken)hem de güvende hissediyorlar kendilerini.neslihancım seni bi kez daha kutluyorum gerçekten.iki yavrunu da sağlıkla büyütürüsün inşallah!
neslikerem

Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 23.09.2008 01:24:15 ( #131 )
Çok teşekkürler canım. Seninle çok benzer şeyler yaşadığımızı biliyorum. Kaan doğmadan önce kendimi en kötüsüne hazırlamıştım ama Allah'a çok şükür beklediğim gibi olmadı. Gazsız olduğunu söyleyemem gazı var ama yaygaracı değil abisi gibi :).

Bu arada 2. çocuk bana iyi geldi biliyor musun? Kendimi o kadar KErem'e endekslemişim ki, Kaan'ın doğumuyla biraz normalleştiğimi düşünüyorum. Daha rahat bir anne oldum sanki ve sıcağı sıcağına tecrübelerimi kullanmak çok hoşuma gidiyor. Tavsiye ederim diyeceğim ama şimdi annem yanımda. Bi o gitsin de sana sonra tavsiyede bulunayım.

Bişey daha sölemem lazım KErem'in hala uyku problemi var. Hala uyuturken çok zorlanıyorum ve hala geceleri uyanıyor. Deliksiz uyuduğu günlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Acayip derecede ten temasına alışkın. O dönemlerde çok alışmış kucakta yanak yanağa olmaya ve hala acısını çekiyorum. Siz nasılsınız bu konuda?
sadengk

Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 23.09.2008 11:55:51 ( #132 )
Ah Sevgi hain bunlar hainSaçını süpürge et (Benimki dikleşmeden dolayı çalı süpürgesine döndü)yine yaranamaTüm gün birlikte olunca sıkılıyor onlar da heralde,değişik yüzler arıyorlar.Bazen ben çook uzun süre Eren i uyutmaya çalışıp,başaramayıp çok bunalınca eşim devreye giriyor,onda sızıp kalıyor,eşimin ne kadar böbürlendiğini tahmin bile edemezsin,ben sakinleştirip,iyice uykusunu getiriyorum,ouyuttu oluyor sonra
Gülerciğim Eren de ellerini gözüne sokuyor,yüzünü avuçluyor tırmalıyor uyku zamanı ama kundak 1-2 kez işe yaradı,sonrasında iyice sinirlendiğini farkettim yani olmadıDemek Elif de öyle uyuyordu ve bıraktı ,ben de bırakacağı ümidiyle yaşıyorum:)Bir de beyefendiyi hem kucağımda sallıyorum hem de gezerek sallıyorum,yorulup oturduğumda kıyameti koparıyorAslında gaz belirtisi göstermiyor diye ben çok üzerine düşmüyorum gazın,yani gaz sancısı çektiğini gösterir ağlaması ve ses tonu faklı oluyor,iyice de çıkarıyoruz aslında ama
Evet Neslihan ben de yalnızımGazı olmuş olsa normalde de huzursuz olmaz mı
Memeyle kavga etmeyi ben de ''çok uykum var ama uyuyamıyorum'' olarak yorumlamıştım ama Berna gazı olduğunu gösterir dedi:(
Kendimi yıpratmamaya çalışıyorum ama bazen çok bunalıyorum,aynen benim gerginliğim resmen yansıyor ona,daha da huzursuz oluyor
Önerilerini deneyeceğim çok teşekkür ederin inşallah düzelir.

<***AYNUR***>

• Tüm gönderiler : 540
  • Bölge: istanbul
Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 23.09.2008 12:17:33 ( #133 )

Orjinalden alıntı: Neslikerem
Bişey daha sölemem lazım KErem'in hala uyku problemi var. Hala uyuturken çok zorlanıyorum ve hala geceleri uyanıyor. Deliksiz uyuduğu günlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Acayip derecede ten temasına alışkın. O dönemlerde çok alışmış kucakta yanak yanağa olmaya ve hala acısını çekiyorum. Siz nasılsınız bu konuda?

neslihan yazını okuyunca aynı sıkıntıyı yaşadığımızı farkettim
bende şu an 2,5 yaşında olan kızımı bu şekilde ten temasına alıştırmışım
tabi bebek yokken sarmaş dolaş yatıyoduk farkında değildim,
şimdi bebekle ilgilndiğim için babası ilgileniyor ama illa beni istiyor,
sımsıkı sarılıp nefesi nefesime değsin istiyor ve öyle uykuya dalıyor ..
nasıl unutturacağım bilmiyorum gerçi ben bu hatayı hep yapıyorum
ilk kızımlada 4 sene iç içeydik, şimdi ki kurbanım son bebişim
emzirdiğim için zaten ayrılamıyoruz böylelikle alışıyor-uz. 
neslikerem

Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 25.09.2008 13:47:49 ( #134 )

Orjinalden alıntı: <***AYNUR***>

Orjinalden alıntı: Neslikerem

neslihan yazını okuyunca aynı sıkıntıyı yaşadığımızı farkettim
bende şu an 2,5 yaşında olan kızımı bu şekilde ten temasına alıştırmışım
tabi bebek yokken sarmaş dolaş yatıyoduk farkında değildim,
şimdi bebekle ilgilndiğim için babası ilgileniyor ama illa beni istiyor,
sımsıkı sarılıp nefesi nefesime değsin istiyor ve öyle uykuya dalıyor ..
nasıl unutturacağım bilmiyorum gerçi ben bu hatayı hep yapıyorum
ilk kızımlada 4 sene iç içeydik, şimdi ki kurbanım son bebişim
emzirdiğim için zaten ayrılamıyoruz böylelikle alışıyor-uz. 

Bilmiyorum ki ne yapacağız Aynur. Çocuk ağlasın dursun sen de kucağına alma. Hiç olacak iş değil. Ben yapamam. Ama bizim babamız Kerem 10 aylıkken iş için 1 ay Amerika'ya gitmişti. O zaman biz Kerem ile beraber yattık ve o zaman acayip alıştı. Hala gecenin bir vakti yanıma gelmek istiyor.
<***AYNUR***>

• Tüm gönderiler : 540
  • Bölge: istanbul
Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 27.09.2008 02:14:19 ( #135 )
Biraz netten arşatırdım neslihancım, çok yıpratıcı olsada geçice bir durum taki sosyal olarak kendini göstermeye başladığı vakte kadar sıkıntı oluyor beyza uyku konusunda inanılmaz çektirmiştir bize 4 yaşında bile aramızda yatar ayakta sallanmak ister koca kız ilk ve tek ya elinde kukla etmişti bizi 4,5 yaşında özel anaokulna gitmeye başladı öğretmeni ile bu konuyu konuştum ve o gün okuldan geldi kendi odasında tam saatinde hiç uyanmadan masalı dinleyip uyumuştu... bizim 4 yılda yapamadığımızı elin kızı bir günde halletmişti...
<mesaj tarafından düzenlendi <***AYNUR***> on 27.09.2008 02:15:22>
neslikerem

Ynt: UYKU-AĞLATMADAN UYUTMA YÖNTEMİ - 28.09.2008 15:25:13 ( #136 )
Aynur bu uyku olayından neler çektiğimi anlatamam. Umarım kreşe falan gidince düzelir. Benm pek umudum yok ama..
laranur

• Tüm gönderiler : 6
Ynt: UYKU - 28.11.2008 20:40:11 ( #137 )
Tracy Hogg'u bu alanda tek geçerim. (tahtaya vurayım önce) bizim uyku sorunumuz tarih oldu sayesinde. Baby Whisperer isimli (Türkçesi: Bebek Bakım Sorunlarına Mucize Çözümler) http://www.kitapyurdu.com/kitap/442830/bebekbakimsorunlarinamucizecozumler
yagmurak

• Tüm gönderiler : 186
Ynt: UYKU - 13.02.2009 22:04:54 ( #138 )
benim kızım 5 aylık ayağımda sallayarak uyutuyorum. gündüz sık ve az az uyuyor. gece uykusuna da geç dalıyor. ama gece uykusu iyi.
burcu-perim

• Tüm gönderiler : 2671
  • Bölge: KARŞIYAKA 35½
Ynt: UYKU - 03.04.2009 01:56:43 ( #139 )
Sonunda bu gece kendi yatağına koyup (benim yatağıma bitişik),
kendi kendine uykuya geçme çalışmasına cesaret ettim... Etmez olaydım!!!

Aralıklarla ağlaması tam 1 saati buldu...
Buna izin verdiğim için hatta sebep olduğum için,
şimdi kendimi 7. kattan aşağı atmak istiyorum...
Çocuğum 8 ay önce doğdu,
8 ay toplasan bu kadar ağlamamıştır!!!

Uyku problemimiz çok fazla yok aslında ama...

Ayakta sallanarak uyuyoruz, bu sallama bazen yarım saati buluyor,
zaten fıtık olan belim öylce oturup sallayıp durmaktan iyice ağrıyor biiiiiiiir...

Uyuduktan sonra yatağına koyduğumda,
20 dk. sonra beni yanına al dercesine ağlayarak uyanmaya başlıyor ikiiiiii....

Emzirip yerine koysam da,
illaki yanımda uyumak istiyor üç!

Sabaha kadar ben yatıyorum, bir göğsüm sürekli ağzında cokur cokur emerek uyuyor,
yalancı meme yaptı artık göğsümü.
Birinde süt bitince diğer tarafıma yatırıyorum.
Sabaha kadar bu böyle devam ediyor, bir sağa bir sola...
Ne sırt üstü, ne yüz üstü uyuyamıyorum,
onu ezmiyeyim diye hep diken üstünde uyuyorum,
Sabah kalktığımda savaştan kalkmış gibi oluyorum,
çok yorgun uyanıyorum, bütün gün hasta gibi geziyorum...

Ne yapıcam ben?...
Ağladı bu gece 1 saat en sonunda ayağıma aldım 5 kere salladım uyudu.
Yatağında şimdi uyuyor...

Bu yöntemi deneyip başarılı olan var m?
Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
Benim içim ağlatmaya hiç mi hiç el vermiyor...

Edit: Bir de ebeveynleriyle aynı yatakta uyuyan bebekler diye bir konu vardı.
Bulamıyorum, yerini bulan olursa buraya link yazarsa sevinirim.
<mesaj tarafından düzenlendi burcu-perim on 03.04.2009 02:40:34>

__berna__

Ynt: UYKU - 03.04.2009 10:01:12 ( #140 )
ay burcucum zor bir durum gerçekten de..
ama ne kadar zor olursa olsun, 8 ay boyunca yanında yatırıp ezilecek korkusuyla doğru düzgün uyku uyuyamamış olman daha da zor.
tracy hogg'a göre yanında yatırmaya sen alıştırıyorsun, sonra yatağını ayırınca da hiç bocalamamasını bekliyorsun. çocuk sana ağlayarak şunu anlatmak istiyor "bir dakika anne, ben böyle uyumuyordum ki ama!!!" çok haklı bence. yanında yatırma olayını biraz abartmışsın burcucum. senin kokunla, sıcaklığınla uyumaya alışmış çünkü. tunç bazen sabah 5'te uyanır, saat 7'ye kadar biraz emsin, hem ben de uyuyabileyim diye yanıma alıyorum ben de. ama o 2 saat bile bana zehir oluyor. sürekli emiyor çünkü danalar!!! belim, sırtım, leğen kemiğim çok fena ağrıyor; çok iyi anlıyorum seni. bir de tunç sürekli tekmeliyor emerken, uyumak mümkün değil!!!

ne önerebilirim? bence madem bu yola baş koydun, hogg'un kitabında anlattığı yatır-kaldır yöntemini dene. "Bu yöntemi deneyip başarılı olan var m?" diye sorduğun yöntem bu mu tam anlayamadım ama başarana kadar inat edenler çok memnun kalıyorlar. olmazmış gibi geliyor ama başarılı olanlar var. sonunda çocuğu uyanıkken yatağına yatırıp kendi kendine uyuduğunu görüyorsun; mucize gibi birşey! hele hele tunç gibi uykuyla arası hiç iyi olmayan bir bebek için bulunmaz birşey!!! ben yapamadım çünkü bu yönteme alıştırmak için hiç yılmadan, pes etmeden 2 haftayı gözden çıkarmak gerekiyormuş. ben çalıştığım için denemedim bile.
Sayfayı değiştir: < 12345678 > | Sayfayı gösteriyor 7 of 8, mesajlar 121 to 140 of 150

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 3 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat