Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Yenidoğan sünneti

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 35
Yazar Mesaj
ardisko2007

• Tüm gönderiler : 1655
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: İSTANBUL/Beykoz
  • Durum: çevrimdışı
Yenidoğan sünneti - 01.09.2007 21:36:45 ( #1 )
   Doktorumuz bebeğimin pipisindeki darlıktan dolayı idrar yolları enfeksiyonu olabileceğini söylemişti. Bu yüzden tahlil yapıldı ve enfeksiyon olduğu anlaşıldı. Şuan şurup kullanıyoruz. Problemin sünnet derisinden kaynaklandığı kesin değilmiş. Sünnet olduktan sonra da tekrarlaya bilirmiş. Fakat doktor erken sünnetin yararlı olduğunu söyledi. Şimdi kararsız kaldık. Benim öğrenmek istediğim sünnetten sonra bebeğin altının devamlı açık kalması gerekiyor. Bunu sağlamak sıkıntı verecek. Açıkcası nasıl yapacağımızı anlayamadım. Günde 2-3 kez değil, 7-8 kez kaka yapıyor. Her alt açmamızda çiş yapma ihtimali oluyor. Bebeğim 1 aylık. Bebeğini bu dönemde sünnet ettiren arkadaşlar deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi benimle paylaşırsanız sevinirim. 
SERAPTR

• Tüm gönderiler : 3662
  • Bölge: İstanbul-Ümraniye
Ynt: Yenidoğan sünneti - 01.09.2007 21:43:26 ( #2 )
IŞIL MERHABA CANIM...
22.08.2007 DE OGLUM DUNYAYA GELDI VE ERTESI GUN AKSAM 6 GIBI SUNNET YAPILDI...
PERŞEMBE SUNNETI YAPILDI PAZAR GUNU AKSAMINA KADAR SADECE PİPİSİ UZERINE BIR KREM SURUP BIRAKTIK.BEZLERKEN HIC SORUN OLMADI.SADECE PAZAR GUNUNE KADAR BANYO YAPTIRMADIK.AMA PAZAR GUNU BANYO YAPTIRIP KREMINI KESTIK...BEZLERKEN FELAN BEBEK HIC ZORLUK CEKMEDI YANI AGLAMADI.DOKTORLAR ACIMIYOR DEDI.OPERASYONDA UYUYORMUS MESELA...BENCE TEREDDUT ETME YAPTIR CANIM COK SAGLIKLI.AMA FAZLA ZAMAN GECIRMEYIN ERKENDEN YAPTIR...
ÇINAR

ardisko2007

Ynt: Yenidoğan sünneti - 01.09.2007 22:00:53 ( #3 )
   Merhaba serapcım. Sanırım sen altını bağlamışsın. Bize doktor altı açık kalacak dedi.Sen ilk gününden mi altını bağladın? Kaç günde geçti?
C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: Yenidoğan sünneti - 01.09.2007 22:17:11 ( #4 )
isilciiiim...
cok cok cok tebrik ederim canim...
ne tatli masallah...
daha önce haberim olmadi...
biraz gec kaldim, kusura bakma...
ayrica gecmis olsun minik prens'e...
sünet konusunda bisi diyemiycem...
ben sadece allah anali babali büyütsün,
saglik, mutluluk, huzur dolu egelenceli bi hayatiniz olsun üc kisi olarak,
demek istedim...
sevgiler...
öpücükler...

www.portakalradyo.de
ardisko2007

Ynt: Yenidoğan sünneti - 01.09.2007 22:22:59 ( #5 )
  Teşekkür ederim Gülcecim. Bebeğinin resimlerini sürekli takip ediyorum. Ne kadar büyümüş. Biz şimdi öpmeye sıkmaya kıyamıyoruz. Seninki tam yemelik olmuş maşallah canım.
SERAPTR

• Tüm gönderiler : 3662
  • Bölge: İstanbul-Ümraniye
Ynt: Yenidoğan sünneti - 01.09.2007 23:15:31 ( #6 )

Orjinalden alıntı: ışıl-emre

Merhaba serapcım. Sanırım sen altını bağlamışsın. Bize doktor altı açık kalacak dedi.Sen ilk gününden mi altını bağladın? Kaç günde geçti?

canım biz sunnet olduktan sonra altını hep bagladık..pansuman bıle yapılmadı...perşembe sunnet yapıldı pazar gunu krem surmeyı bırakın dedıler...oglum sımdı 11 gunluk...ve bayagı iyileşti ...5-6 gunde kızarıklık gıttı...gobegı hala dusmedı yanı sunnet gobekten once ıyılestı...belkı senın durumun farklıdır onu bılemıyorum...enfeksıyondan bahsetmıssın cunku...doktorunla detaylıca konus canım...
ÇINAR

elya

• Tüm gönderiler : -7469
Ynt: Yenidoğan sünneti - 02.09.2007 01:22:50 ( #7 )
merhabalar...
ilk basta allah ana babali büyütmek nasip etsin..yasi uzun olsun :)

sünnet konusuna gelince...bende oglumu yaptircaktim..ama oglum
cok erken dogunca...ve zaten cok can cekisince..o haline kiyamadik...
yaptirmadik sünnetini....
kuzenim dogar dogmaz yaptirmisti...ilkönce bebeklerin zaten sinir sistemi
daha gelismedigi icin...hic anlamazlarmis ..aci duymalari cok minimum.
2.si..taze deri olunca..gercekten..göbek bagiyla ayni zamanda iyilesiyor.
kuzenimde hic sikinti yasamadi..altini normal bagladi...ama ara sirada
acik birakti..bebek kendini daha rahat hisseder diye :)

insallah sorunsuz atlatirsiniz sizde...kolay gelsin :) gecmis olsun

ardisko2007

Ynt: Yenidoğan sünneti - 02.09.2007 01:40:25 ( #8 )
    Teşekkür ederim Elifcim. Evet internetten de araştırdım canı büyük bebeklere göre daha az acırmış Bu hafta içinde yaptırmayı düşünüyoruz. Sanırım böylesi daha iyi olacak. Bebeğim anlamadan stres olmadan gidicek pipinin ucu. Sonra düğününde keyfini çıkarır. Toplar hediyeleri bıdığım.
gokcemesut

• Tüm gönderiler : 245
Ynt: Yenidoğan sünneti - 03.09.2007 10:26:11 ( #9 )
Öncelikle Allah analı babalı büyütsün.
Biz Atakan 3,5 aylıkken yaptırdık. Doktor bandajla bir güzel kapatarak bize getirdi.Yarım saat içinde Atakan yanımızdaydı.Hemen bezini kapattık.Bir gün boyunca bandajlı ve bezli kaldı.Ertesi gün Pansumanda bandajlarını çıkardılar.Zaten devamlı ıslandığından kendiliğinden çıktı.Batikon ve antibacteriyel kremle her altını aldığımda steril gazlı bezle temizliğini yaptım.Çok rahat bir şekilde atlattık. Bezi devamlı bağlıydı ve deriye bez deymediği için problem olmadı.
Şimdiden geçmiş olsun.Erken yaptırmak çok rahat oluyor 
sseevinc

• Tüm gönderiler : 108
Ynt: Yenidoğan sünneti - 03.09.2007 10:45:47 ( #10 )
Bizde yaptırmak istedik
ama dr 1,5 yaşından sonra olmasının daha uygun olacağını söyledi, ama pipisinde darlık vs problemler olan bebeklere yanidoğan sünnetinin yapıldığını biliyorum.Her dr yaklaşımları farklı olabiliyor en iyisi doktora güvenmek
asuman_k

• Tüm gönderiler : 603
Ynt: Yenidoğan sünneti - 03.09.2007 22:44:30 ( #11 )
ışıl emre maşallah oğluna, ben oğlumu 15 günlükken sünnet ettirdim ve çok rahat atlattık, sünnet esnasında pipisi uyuşturuldu ve sünnet sonrası yarımşar saat arayla  uyuşturucu merhem sürdük sonrasında her altını açışımda mikrop kapmasın ve yarası bezine yapışmasın diye hem ucuna hem bezine bir merhem sürdük üç dört gün içinde iyileşti. Bezini hep bağladım ve hiç problemimiz olmadı, çok rahattı tavsiye ederim. Şimdiden geçmiş olsun.
ardisko2007

Ynt: Yenidoğan sünneti - 04.09.2007 15:04:44 ( #12 )
    Dün doktora sünnet için konuşmaya gittik. Sarılığının devam ettiği farKedildi. Test yapıldı. değer 8 çıktı. Bu durumda sünnet sakıncalı olabilirmiş. Karaciğerin kontrolu ile ilgili bi test daha yapmak istediler. Sonunda sarılık iyice geçince sünnet yapmaya karar verdik. Bu sarılık işi iyice can sıkıcı oldu.Bi geçsede kurtulsak.
   Yazılarınızla beni bilgilendirmeniz çok iyi oldu. Altı bağlı iken bi problem teşkil etmeyeceğini anladım çok teşekkür ederim. Fakat doktorumuz ısrarla altının bağlanmaması gerektiğini söylüyor. Neyse zaten hafta sonu istanbula dönüyoruz. Artık orada yeni bi doktor bulucaz. Burada kadın doktorum çok iyiydi ama ne yazık ki oğlumun doktorlarından hiç memnun kalmadım. Umarım İstanbulda gideceğimiz düzgün bi doktor bulabiliriz  de yine durmadan doktor değiştirmek zorunda kalmam.
runib

• Tüm gönderiler : 73
Ynt: Yenidoğan sünneti - 04.09.2007 18:43:14 ( #13 )
ışılcım enfeksiyon önemli bişey özellikle erkekte... bisde hidrenefroz vardı enfeksiyon geçirme riski yüksekti.. ve süünnet ettirdik.. bise dr çok sıkı bağlanacak dedi bes için gevşek olursa sürtünmeden tahriş olutmuş... bence bide batın usg si çektirin ..
bebek idrarını  yaparken   etrafa fışkırttırıyormu
...

• Tüm gönderiler : 1860
Ynt: Yenidoğan sünneti - 08.06.2008 10:16:35 ( #14 )
kelebeklerim nickli üyenin açmış olduğu  SÜNNETİ NE ZAMAN YAPTIRALIM? isimli başlığından taşınmıştır.

Orjinalden alıntı: kelebeklerim

ERKEK ANNELERİ MERHABA??SÜNNETİ NE ZAMAN VE NERDE YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYOSUNUZ??BEN YAZZA DÜŞÜNÜYORUM AMA NERDE VE KİME YAPTIRACAĞIMA KARAR VEREMEDİM,ÖZEL SİGORTA DA KARŞILAMIYOR,VE BÜYÜK HASTANELERDE ÇOK PAHALI SÜNNET

Orjinalden alıntı: Rabia....

merhaba minecim,biz yaptırdık 1 ay oldu,çok çabuk iyleşti,medicana da 700 ytl ye yaptırdık ssk lı olduğumuz halde,orası biraz pahalı,haznedarda yeri,ama çok memnun kaldık,hiç yara kızarıklık hiçbişey olmadı,hiç canı yanmadı yani,doçent dr yaptı

Orjinalden alıntı: m.altan

BEN 6 YAŞINDAN SONRA YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM PSİKOLOJİSİNE ZARAR VERİRMİ DİYEDE KORKUYORUM ASLINDA AMA BABASI 2 YAŞINA GELMEDEN YAPTIRALIM DİYOR 2 İLE 6 YAŞ ARASI ÖNERMİYORLAR AÇIKCASI KARAR VEREMEDİK KIYAMIYORUZ PAŞAMIZA

Orjinalden alıntı: kelebeklerim

meyem cim uzmanlar ya 0_10 ay arası yada  7 yaşından sonra öneriyolar çünki 6 yaş civarında aşırı derecede ölüm korkusuna kapılıyolarmış ben o yüzden yaza istiyorum ama  bakalım ya kısmet??

Orjinalden alıntı: m.altan

CANLARIM BENİM YAAA NE SIKINTILI ŞEY BIRAKSAKTA ONLAR BÜYÜYÜNCE KENDİLERİ YAPTIRSALAR BİZDEN HABERSİZ OLDUDA BİTTİ MAŞALLAH DESELER

Orjinalden alıntı: TAVŞANCIK

SSK ve emekli sandığı ile gittiğinizde devlet hastaneleri ekstra ücret almadan yapıyor ...

Biz de yaptırmak istiyorduk ama doğduğunda kilosu az olduğu için yapılamazdı...Zeynep Kamil'in çocuk cerrahına gösterdik geçen ay...Bir tıkanıklık filan yoksa şu anda yaptırmayın dedi..Çünkü bu ayda olunca lokal anestezi yerine genel yapıcaklar...Sünnet illa  gerekmiyorsa boşuna neden anestezi alsın?

Ayrıca,bazı çocuklarda,büyüdükçe deri de büyüyormuş ve yapılan sünnet işe yaramıyor,tekrar sünnet edilmesi de gerekiyormuş..O yüzden bize 6-7 yaşında gelin dedi dr.

Orjinalden alıntı: nilll

Orjinalden alıntı: arda@ada

ERKEK ANNELERİ MERHABA??SÜNNETİ NE ZAMAN VE NERDE YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYOSUNUZ??BEN YAZZA DÜŞÜNÜYORUM AMA NERDE VE KİME YAPTIRACAĞIMA KARAR VEREMEDİM,ÖZEL SİGORTA DA KARŞILAMIYOR,VE BÜYÜK HASTANELERDE ÇOK PAHALI SÜNNET

tıbbi gereklilik varsa yaptırmalısınız. 18 ayına kadar yaptırabilirsiniz ya da 6 yaşını bekleyebilisiniz.
dediğiniz gibi özel sigorta karşılamıyor ama devlet ve üniversite hastaneleri sağlık karnesiyle ücretsiz yapıyorlar.  

Orjinalden alıntı: eylüldeizmir

S�nnet eger saglik sorunu yoksa burada da (Almanya) sigorta kapsami disina cikiyor.. Biz Arda Ege 18 aylikken s�nnetini yaptirdik, cok memnun kaldik.. Inanin hem yaralari cok cabuk geciyor hem akillarinda aci anilar kalmayacak.. Hic bir sey anlamiyorlar bile, daha ilk g�nden kosturuyordu oglumuz maasallah.. Yine oglumuz olsa yine ayni zamanda yaptiririz, herkese tavsiye ediyoruz..

Orjinalden alıntı: DENİX

Arkadaşlar ,
18 aylıktan daha büyükse
örneğin 24-36 ay arası filan yapılsa yine psikolojisini etkiler mi acaba ?
Ben Keremi seneye yaz sonu gibi sünnet yaptırmayı düşünüyordum.
Geç mi kalmış olurum ne dersiniz ?

Bir de çocuk cerrahı mı yapmalı ürolog mu acaba?

G�raycim bence sen su zamanlarda yaptir s�nnetini.. Tam zamani Kerem�in inan.. Acilarini cabuk unutuyorlar.. Bence o kadar bekleme, 3 yas civari daha nazli oluyorlar ve daha gec unutuyorlar.. Doktora falan gitmek istemeyebilir, acisini hatirlar.. 

Arda Ege ilk g�n kosturuyordu, gerci kosturdugu icin bezine yapisti ve azcik kanadi ama inan 1 hafta sonunda gecti.. Ilk 3-4 g�n s�nnet yeri normalin 2-3 kati sisiyor ama sonra iniyor.. Su an tasinma telasiniz var sanirim, tamamen iyilesmesi icin 1-1,5 ay hesap edersen ya simdi yaptirin yada yaz sonu ki denize falan rahat girebilsin Kerem.. Umarim yardimci olabilmisimdir..

Bizim doktorumuz Alman bir Cocuk Cerrahi idi.. Narkozdan cok korkmama ragmen tam narkozla yaptirdik ve korktugumuza degmedi inan.. S�nnet konusundaki her kararimizdan cok memnun kaldik.. Yine oglum olsa yine ayni zamanda ayni y�ntemlerle s�nnet yaptiririm ve herkese de tavsiye ediyorum..

Orjinalden alıntı: DENİX

Sağol Elifcim
yaz sonu düşünebilirim o zaman. Ozamana dek kendimi e psikolojik olarak hazırlamış olurum hem de

SSK ve emekli sandığı ile gittiğinizde devlet hastaneleri ekstra ücret almadan yapıyor ...

Biz de yaptırmak istiyorduk ama doğduğunda kilosu az olduğu için yapılamazdı...Zeynep Kamil'in çocuk cerrahına gösterdik geçen ay...Bir tıkanıklık filan yoksa şu anda yaptırmayın dedi..Çünkü bu ayda olunca lokal anestezi yerine genel yapıcaklar...Sünnet illa  gerekmiyorsa boşuna neden anestezi alsın?

Ayrıca,bazı çocuklarda,büyüdükçe deri de büyüyormuş ve yapılan sünnet işe yaramıyor,tekrar sünnet edilmesi de gerekiyormuş..O yüzden bize 6-7 yaşında gelin dedi dr.

doktorumuz bize de aynısını söyledi:)

Orjinalden alıntı: "Me®vE"

Selam anneler, Ben oğlumu 4 aylıkken sünnet ettirdim ve çok memnunum. Dr.um çok iyiydi küçük olduğu için narkoz vermedi lokal yaptı oğlumun içeriden kahkahalarını duyordum ve çok şaşırmıştım :) ben dışarda ağlıyodum o kendi keyfinde idi. İçeriye girmek istemedim yüreğim kaldırmaz diye babası yanındaydı güle oynaya çıktılar. İlacın etkisi 2 saat sonra geçince ağlamaya başladı tabi o kadar olacak ama o da 3 saat falan sürdü acısı. Sonra 3 gün altı açık bıraktık hemen iyileşti. Tavsiyem el ayak çok hareketlenmeden yaptırın çünkü kendine zarar vermesin acıtmasın bir yerini. kalkmak isteyince el sürünce zarar olmasın. Bir de açık bırakmak iyi geldiğinden havalar güzel olsun. Dr.unuzu iyi seçin sonradan kalıcı bir şeyler olmasın önemli bir konu çünkü her yerde yaptırmayın...

Orjinalden alıntı: zzeynepp

Orjinalden alıntı: sims

doktorumuz bize de aynısını söyledi:)

Biz de bir an önce yaptıralım diye düşünüp Umut 13 günlükken gittik. biz de Cerrahpaşa'da çocuk cerrahına gösterdik ve bize de aynısını söyledi oysa ki anlamadan minikken olsun bitsin istiyoduk. ben yine de seneye yazın yaptırırım belki

Orjinalden alıntı: "Me®vE"

Benim dr.um genel cerrahtı. Annemi de guatrdan ameliyat etmişti. Genel cerrahlar çok kapsamlı oluyo onun özel anlaşmalı hastanelerinden birinde yaptırdım. geçen yaz 300'dü yanlış hatırlamıyosam. İsteyene özelden veririm adını tel.ini.

...

• Tüm gönderiler : 1860
Ynt: Yenidoğan sünneti - 08.06.2008 10:34:24 ( #15 )
aslboz nickli üyenin açmış olduğu bebeğini sünnet ettiren var mı isimli konusundan taşınmıştır.

bebeğini sünnet ettiren var mı

Orjinalden alıntı: aslboz

Kızlar bugün3 aylık rutin kontrol için doktora gitmiştik.. oğlumun pipisinde darlık varmış. sünnet ettirseniz iyi olur dedi.Biraz korktum. daha çok küçük.aranızda oğlunu sünnet ettiren var mı.bahara yaptırsanız olur dedi. o zaman 5-6 aylık olacak inşallah.deneyimlerinizi anlatırsanız çoook sevinirim

Orjinalden alıntı: sseevinc

benim oğlum içinde pipisinde darlık var denildi o zaman 2 aylıktı
doktorumuz önemsenecek düzeyde olmadığını büyüdükçe normale döneceğini sünnete falan gerek olmadığını söyledi
biz yine tatmin olmadık çocuk cerrahına göstermiştik oda aynı şeyi söyledi
şimdi  oğlum 5. ayını bitirdi herşey yolunda darlık falan kalmamış
cerraha mı gösterdiniz bilmiyorum ama sizinkide buna benzer bir durum olabilir diye yazmadan edemedim

Orjinalden alıntı: mihricem

mrb ..
ben ettirmedim ama ettiren biliyorum,zaten ilk 1 yaş sünnet ettimek iyi,ben ettirmeyi düşünüyorum,çok cabuk iyileşiyor,sanırım ben de sünnet ettircem,böbrekte pelvis olduğu için...

doğardoğmaz yaptırmadığıma pişmanım,hastanedeyken iyileşir biterdi...
ya hiç bilmezken yada tam bilirken (7 yaş) sünet ettirmek gerekliymiş...

Orjinalden alıntı: elif1982

bızede dogdugundan berı bıraz darlık var sunnet ettırın dıodu doktorumuz..

6 ayını doldurmaya yakın huyu cok deıstı.. geceleri kıvranarak aglıodu ve bezı daha az ıslanmaya baslamıstı.. 6 aylık kontrolunde bı an once yaptırın dedı doktor... bu gıbı durumlarda ıdrar yolları enfeksıyonu olurmus.. bısde cıkmadı ama yınede cok zorlanıodu oğluşum....

hiç istemeyerek yaptırdım.. çok zor olucagını dusunuodum... sunnet olurken hıc aglamamıs... sonrasında uyusukluk gecene kadarda cok rahattı... eve geldıgımızde ve ertesi gun 3 kkere canı yanarak agladı.. cok uzuldum.. ama sonrası cok cabuk ıyılestı.. 15 gun oldu dıkıslerı falan erıdı sımdı... masallah kolay ıyılesti...

sımdı cok rahatlamıs durumdayım... ustumden dunyanın yuku kalktı... en cokta sunnetten bı gun once ve amelıyattayken delı gıbı agladıgıma yanıorum.. cok aglıcak sanmıstım ıcerde... agızdan bı damla verdıler.. sarhoş gibi oldu.. o yusden hıc bısı yapmamıs.. gule oynaya sunnet olmus.. amelıyathaneden gulerek cıktı... mıllete maskot olmuş...

ama tek tavsıye cok steril bı ortamda mumkunse amelıyathanede ve cocuk cerrahı tarafında yaptırmanız...

pansuman ıcın bol gazlı bez ve bepanthene ihtiyacınız olucak.. bezını bol baglayabılırsınız...

Orjinalden alıntı: ayfercu59

aynı problem benim bebeğimdede vardı dr darlık var dedi sünnet ettirmemiz gerektiğini söyledi ama henüz 3 aylık olduğu için ben önce tereddüt ettim eşim iyi bir cerrahla konuşmuş vee narkoz verileceği söylenmiş bunu duyunca dahada çok üzülmüştüm sonra bebeğimizi cerraha kontrole götürdük ve o yapışıklığı ileri geri derisiyle sertçe oynayarak açtı şu anda gayet normal durumda bebeğini mutlaka bie genel cerraha götür ne yazıkki çocuk dr. ları bu yapışıklığı açamıyorlar umarım gerek kalmaz geçmiş olsun

Orjinalden alıntı: BORAPOYRAZ

Geçmiş olsun Bizimde idrar yolu enfeksiyonumuz vardı. Doktorumuz sünneti önerince çocuk cerrahına yaptırdık. Kurban Bayramı öncesi. Bizim çok rahat geçti. Uyutmadılar. Çocuk cerrahı yaptı sünneti. Hemen evimize geldik. Pansumanı ve sargı bezini orada çıkaRTTILAR HEMEN. Evde sadece her altını değiştirişte bezine bolca vazelin sürdük o bölgeyeyse baticon damlattık.Bizde sargı filan yoktu 2 günde iyileşti. 4-5 gün sonrada oturma banyosu yaptırdık. Çok çabuk iyileşti. hatta doktorumuz kontrolde gördüğünde ÇİÇEK gibi olmuş. Cerrah çok başarılı dedi

Orjinalden alıntı: seraptr

canım ben oglumu sünnet ettirdim.hemde dogdugu hastaneden dogumdan hemen sonra yanı 1 gun sonra sünnet ettirdik.biz bunu onun ruh saglıgını dusunrek bu donemde hem acı hıssetmıyor hem anestezı almıyor hemde saglık acısından daha ıyı oldugunu dusundugumuz ıcın yaptrdık.2 gun ıcınde ıyılestı.bezledık sadece bır krem surduk pipisine 1-2 gun banyo yaptırmadık ve masallah cok cabuk ıyı oldu.suan cok memnunuz ıyı bır karr vermısız.geçmiş olsun.inşallah bebeklerımız böyle rahatsızla cekmez.

dün yeni bir dr.a gittik....kafamızı karıştırdı...sünnet ettirebilirsiniz ama önermem dedi...neden? sünnet edilen kısımdaki deri açığa çıktığı için idrarla tahriş olma vb riski varmış...bez çıkınca olabilir ama o zaman da psikolojik olarak iyi bir dönem değil,en iyisi 6 yaşından sonra yaptırın dedi...sizin dr.larınız ne diyor?

dün yeni bir dr.a gittik....kafamızı karıştırdı...sünnet ettirebilirsiniz ama önermem dedi...neden? sünnet edilen kısımdaki deri açığa çıktığı için idrarla tahriş olma vb riski varmış...bez çıkınca olabilir ama o zaman da psikolojik olarak iyi bir dönem değil,en iyisi 6 yaşından sonra yaptırın dedi...sizin dr.larınız ne diyor?

ya 1 yaşından önce, ya da 6 yaşından sonra öneriyorlar, biz gribimiz geçerse önümüzdeki hafta sünnet olucaz inşallah.
2 ürolog, 1 çocuk doktoru, 1 çocuk cerrahı, bir de anestezistle konuyla ilgili fikir teatisinde bulunduğum halde, şu deri açığa çıkınca idrar tahriş eder olayını hiçbirinden duymadım.

Orjinalden alıntı: yigidin annesi

merhaba,ben bebeğimi 20 günlükken sünnet ettirdim.Altını açtığımız zaman çişini yapabiliyordu ve hep ağlıyordu kendi doktoru başta deliği normal demişti, idrar tahlili yapıldı bir şey çıkmadı, ama ağlamaları bir türlü geçmiyordu.çocuk cerrahı deliğin dar olduğunu müdehale gerektiğini söyledi, biz sünnet de düşündüğümüzden ikisini bir yaptırdık bir daha neşter altına girmesin diye.sünneti zaten 1 ayın içinde herhangi bir problem olmasa da yaptıracaktık fakat sünnet ve müdehale problemimizi gidermedi sünneti bütün doktorlar yenidoğan döneminde tavsiye ediyorlar fakat biz sünnet ettirmeden çocuk cerrahı problemin sadece sünnetle düzelmeyeceği hakkında bizi uyarmıştı, bana kalsa müdehaleyle aynı gün yapalımmı diye size sormazdım ama iyi oldu dedi çünkü daha ağır geldi ama 3 günde atlattık küçük olduğu için.müdehalenin ertesi günü gözle görünür düzelme oldu,ama 15 gün sonra çok küçük bir müdehale daha gerekti çünkü bebek büyüdükçe delik küçük kalıyormuş ama artık düzeldi.tabi bu benim bebeğimin hikayesi siz yine de kendi doktorlarınıza danışın.:))

bebeğini sünnet ettiren arkadaşlar...

hangi hastanede kaça yaptırdınız?
kaç aylıkken yapıldı?
Anestezi genel mi lokal mi oldu?
Hangi yöntemle yapıldı?
ürolog mu cerrah mı yaptı?
Lütfen bilgi verir misiniz?

bebeğini sünnet ettiren arkadaşlar...

hangi hastanede kaça yaptırdınız?
kaç aylıkken yapıldı?
Anestezi genel mi lokal mi oldu?
Hangi yöntemle yapıldı?

Lütfen bilgi verir misiniz?

sünnet ettirmeye ramak kalan biri de yazabilir mi?
tüm bilgiler mevcut çünkü...

bayındır hastanesi (özel) genel anestezi ile 900 ytl ye yaparım dedi.
ankara üniv. hastanesi, sağlık karnesi ile getirin hiçbi ücret ödemezsiniz dedi. oradaki anestezist aile dostumuz, genel ve lokal anesteziyi etraflıca konuşunca genele karar verdik. normal yöntemle yapılacak yani lazer li falan olmayacak.

bi de üstteki sorulara cerrah mı yaptı, ürolog mu yaptı yazarsanız onun da kararını vermek benim epey vaktimi aldı çünkü...
bu arada bizimkini cocuk cerrahı yapacak.
şimdiden başarılar. geçmiş olsun.

sağol canım...bi de kelepçeli mi nedir öyle bir yöntem varmış..kelepçe takılıyormuş,bir kaç gün sonra çıkarılıyormuş...kesi filan olmuyormuş.bunu duydun mu?

Orjinalden alıntı: BANU-ÇAĞAN

MERHABA
KELEPÇE OLAYINI HİÇ DUYMADIM
BEN ÇAĞANI HAYATTAKİ 2.GÜNÜNDE SÜNNET ETTİRDİM HİÇ AMA HİÇ PROBLEM YAŞAMADIM ÇOK MEMNUNUM

2.OĞLUM GELİYOR İNŞALLAH ONU DA SÜNNET ETTİRECEĞİM
BİZİMKİ YENİ DOĞAN SÜNNETİ OLDU
KADIKÖY ŞİFA HASTANESİNDE...
ÇOCUK CERRAHI YAPTI ANESTEZİSİZ ZĞRI OLMUYORMUŞ İLK DOĞDUKLARINDA

GÖBEĞİNDE ÖNCE PİPİSİ İYİLEŞMİŞTİ ...

2005 YILINDA 500 İDİ ŞİMDİ 850 İSTİYORLAR

SEVGİLER

sağol canım...bi de kelepçeli mi nedir öyle bir yöntem varmış..kelepçe takılıyormuş,bir kaç gün sonra çıkarılıyormuş...kesi filan olmuyormuş.bunu duydun mu?

duydum, iki metal plaka arasına pipiyi sıkıştırarak yapılıyor ve yenidoğanlarda tercih ediliyor diye biliyorum, çan sistemi de diyorlar. dr umuz, klasik cerrahi yöntemle yapacağını söyleyince çok araştırmadım.

bir de benden önce yazan  arkadaşın dediği gibi, sizinkiler hareketsiz ve minik bebek olduğundan illa genel anestezi tercih etmeniz gerekli değil.
bizimkini zaptedemeyiz diye uyuşturucaklar mecburen.

Orjinalden alıntı: oznurunefesi

ben de bebeğim doğduktan 1 gün sonra sünnet ettirdim. Çocuk cerrahı sünnet etti. doktorlar ruh sağlığı açısından öneriyor. Eğer 6 aylıktan sonra yaptırmayı düşünüyorsan narkoz verilerek yapılıyormuş. Bir arkadaşım oğluna yaptırdı, onun oğlunda da aynı problem vardı. 6 ay öncsi yaptırırsan lokal anestezi ile yapılabiliyormuş. endişe etmene gerek yok. Geçmiş olsun şimdiden...

Orjinalden alıntı: bernur

Bizde de aynı sorun var. Şuan 1 aylık bebeğim ve ben nisan gibi yaptıracam inşallah.

gunaydin

• Tüm gönderiler : 271
Ynt: Yenidoğan sünneti - 10.06.2008 21:34:04 ( #16 )
canım geçmiş olsun
biz 4 aylıkken yaptırdık ve hiç sorun yaşamadık 15 dk da herşey bitti sargılı olarak geldi ama 1 saat içinde sargıyıda attı zaten doktor kesinlikle altını bağlamamı söyledi açık kaldığında mikrop kapma olasılığı fazlaymış her altını açışta baticon damlattık ve 5 gün içinde hiç bir şeyi kalmadı.

*denizatı*

• Tüm gönderiler : 191
Ynt: Yenidoğan sünneti - 10.06.2008 22:29:26 ( #17 )
biz doğduktan sonraki gün yaptırdık ,ürolog yaptı kan sayımı tam ise yapılıyor bebişimi papatya cayı ıle uyusturdular  hametanla pansuman yaptık 5.gün iyilesti 9. gün göbeği düştü yani pipi göbekten evvel iyileşti.
benisa

• Tüm gönderiler : 222
Ynt: Yenidoğan sünneti - 10.06.2008 23:12:58 ( #18 )
benim oğlum 20 aylık 4 gün önce sünnetini yaptırdık. lokal anesteziyle oldu. şimdiklik hiç problem yaşamadık. çocuk doktorumuz genel anestezinin gereksiz olduğunu söyledi. çok kısa bir operasyon dedi. bizde oldukça deneyimli bir sünnetçiye yaptırdık. başlarda çok korktuk, psikolojisi etkilenirmi, bir zararı olurmu diye ama çok şükür çok güzel geçti. oğlum normal doktor kontrolünde,aşıda ne kadar tepki veriyorsa o kadar tepki verdi. zaten 7 dakika falan sürdü. hemen altını bezledik. ağrı kesici,antibiyotik ve bir krem verdi düzenli kullandık, yarın kontrole gidicez nerdeyse iyileşti bile.
erkek anneleri bence korkmayın ve geciktirmeden yapın, tek pişmanlığım doğduğu gibi yaptırmadığım için. o zaman çok daha çabuk iyileşirmiş ve lokal anesteziye bile gerek yokmuş...
yorum70

• Tüm gönderiler : 2756
Ynt: Yenidoğan sünneti - 11.06.2008 10:39:19 ( #19 )
Bendenizde 5 gün önce yaptırdım..İnmemiş testis ve kasıkta su toplaması olduğu için genel anestezi ile yaptırdık..Ameliyat tam 105 dakika sürdü, bu arada 105 yaşına girdiğimi hissettim..Çünki genel anesteziden korkuyordum, oğlum ameliyattan çıktı ve kireç gibi bembayazdı, ama 10 dakikada kendine geldi, halbu ki onu yıkan genel anestezi değil, 12 saat aç ve susuz bırakmamızmış !

Şu an iyi, sünneti herkese tavsiye ederim, zor erkek olmak be.
Anında Yorum Yapılır.

ANGEL

• Tüm gönderiler : 132
Ynt: Yenidoğan sünneti - 12.08.2008 01:17:27 ( #20 )
Benim oğlum prematüre doğduğu için 3,5 kiloyu geçmesini bekledik ve 3,5 aylıkken lokal anestezi ile sünnet oldu. Bizimkini çocuk cerrahı Kadıköy Sifa'da yaptı inanılmaz memnun kaldık hatta dr. benim ameliyataneye girmeme izin verdi yapılan herseyi seyrettim. Sünnet sonrasıda hiç sorun yasamadık sadece hastanede ağrıkesici bir fitil koydular ve 2 gün antibiotikli krem sürdük, ilk gece kanama olmasın diye steril gazlı bezle kompres yaptık o kadar.

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 35

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 6 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku