Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

dogum sancisi nasil baslar

Sayfayı değiştir: < 123 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 3, mesajlar 21 to 40 of 49
Yazar Mesaj
Panuzova

• Tüm gönderiler : 1234
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 25.08.2007 18:06:56 ( #21 )
"doğum sancısı nasıl başlar" ile ilgili olarak... hafif, yani evde katlanılabilir sancılar nekadar sürüyor? sancının sıklığına göre mi şiddetine göre doktoru aramak gerekir? sancınınaralığı 5 dk inmesi yeterli midir yoksa şiddeti de dayanılmaz mı olmalıdır?

kamilkubra

• Tüm gönderiler : 387
  • Bölge: hollanda
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 29.08.2007 12:23:37 ( #22 )
lalegul ah yuruyus yapabilsem, benim basindan belli bel problemim var yinede banamisin demedim yurusyumu yuzmemei yogami yaptim ama artik 2 ay once bittim yuruyemiyorum kipirdiyamiuyorum ebeme dedim ben felc gibioluyorum dedim geceleri yuruyemiyorum tuvalete felan. en sonunda terapiye yolladi beni durus seklini felan duzeltmek icin oda kadin kusura bakmada dedi eben bayagi gec kalmis seni yollamakta dogumuna 6 hafta kalmis ben artik beline birsey yapamam dedi ama kesinlikle dinlenecksin yuruyus felan yasak dedi oyuzden yuruyemiyorum ama hergun agliyorum benim yurumem lazim yoksa nasil doigurucam diye gerci bakma yurus yasak ama pekte oturdugum soyolenmez evde surekli is yapiyorum disari cikip eksikleri aliyorum ama gozlerim yasli yapiuyorum hepisini cok canim yanoiyor neyse az kaldi insallah. rabbim tez zamandsa kurtarsin.
TAVŞANCIK

• Tüm gönderiler : 6040
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 29.08.2007 12:27:13 ( #23 )
Ay ben kızımda hergece kilometrelerce yürürdüm.hem de nasıl yürümek.hızlı hızlı.üstüne bi de yokuş çıkardım. ama ııh doğuramadım.42 haftalıkken sezaryenle aldılar.
carolina esila

• Tüm gönderiler : 715
  • Bölge: Belcika-Antwerpen
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 29.08.2007 12:29:53 ( #24 )

Orjinalden alıntı: TAVŞANCIK

Ay ben kızımda hergece kilometrelerce yürürdüm.hem de nasıl yürümek.hızlı hızlı.üstüne bi de yokuş çıkardım. ama ııh doğuramadım.42 haftalıkken sezaryenle aldılar.

Ben 2 gun once 5-6 saat yurumek zorunda kaldim,o gece dogum basladi.su an sanci cekiyorum.dun acilma yeterli degil diye yolladilar eve.yurumek benimkini 2 hafta onceden tetikledi

gülman

• Tüm gönderiler : 460
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 29.08.2007 15:01:16 ( #25 )
iyide cetvelinde 71 gün var diyo daha benimle aynısın yani erken doğummu başladı anlamadımki
carolina esila

• Tüm gönderiler : 715
  • Bölge: Belcika-Antwerpen
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 29.08.2007 15:24:57 ( #26 )

Orjinalden alıntı: gülman

iyide cetvelinde 71 gün var diyo daha benimle aynısın yani erken doğummu başladı anlamadımki

Cetveli duzelteyim derken iyice karistirmisim.simdi duzeldi,iki hafta var normalde ama baslamis dogum,gittikce de artiyor sancilar,bekliyorum kizimi

kamilkubra

• Tüm gönderiler : 387
  • Bölge: hollanda
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 02.09.2007 17:12:07 ( #27 )
kizlar ben dogum yaoptim sukurler olsun sancilari artik biliyorum hicte korktugum gibi baslamiyormus gerci birgun once alete baglandim beebgimi az hissettuigim icin orda karnim agridikca esim yuksek goisteriyior dedi sabahinada altida basladfi gece biyuncada tuvalete kalktikca yani uyandikca gelkdi gitti ama herhalde on sancilar dedim ve iyi dedim yani biraz bilgim olmus oldu sbah altida 10 dakikada bir geldi oglenden sonra 17.12de oglumu kucagima aldim rabbime sukurler oilsun darisi basiniza.
C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 03.09.2008 17:08:20 ( #28 )
ben de bu konuyu cok merak ediyorum...
nasil basliycak acaba dogumum?...
aniden suyum mu gelicek,
nisan mi gelicek yoksa sanciyla mi gidices hastaneye...
beklemesi cok heyecanli...
umuyorum evde suyum gelmez... galiba o zaman cok panige kapilirim...
tercihim nisan yada sanci olur diye düsünüyorum...
(keske tercihle olsa bu isler...)
36. haftaya kadar yogun kasilmalarim vardi ve erken dogum riski tasiyodum...
neyse ki atlattik o dönemi basariyla...
simdi risk bitti ama bende tIk yok...
ne kasilma, ne sanci, ne bisi...
sadece cok yürüyünce ve ayakta kalinca asagi dogru baski oluyo...
sanki cikicak gibi hissediyorum bebegimin kafasini...
dinlenince geciyo...
büyük ihtimalle dogumun baslayacaginin sinyallarini dogru algilarim...
yani öyle tahmin ediyorum ki ayirt edebilirim b.h. kasilmasiyla gercek dogum sancisini...

tüm heyecanla bekleyenlere bol sans...

www.portakalradyo.de
gokten

• Tüm gönderiler : 80
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 05.09.2008 09:52:48 ( #29 )
Gülce cim, Nilgün'le cevapları gönderdim ama buna da burdan fikrimi belirteyim sana. Hiç merak etme sen b.h. kasılmasıyla doğum sancısını çok kolay ayırt edersin, Ben de 32. haftada kasılmalarım sebebiyle işten apar topar izne ayrılmıştım. O zamanki kasılmalarım sadece karnımın toparlanması, sertleşmesi şeklindeydi, ben en ufak bir acı hissetmiyordum. ama bu kasılmalarda düzenli olursa sorun yaratırmış, bebeği strese sokarmış, neyseki düzenli değildi ara sıra oluyordu ve ben 40+2. güne kadar bekledim. Çok eğlenceli geçen ve Nilgün'lerin bizde kaldığı bir akşamın sabahı saat 04.30'da beni bir sancı uyandırdı ki, aha işte tamam dedim bu kesin doğum sancısı, yani hiç bir kasılmaya veya başka bir şeye benzemiyor canımcım. belinden başlıyor karnın sepsert oluyor top gibi ve kasıklarında bitiyor. hemen eşimi uyandırdım ve hadi dedim doğurcam ben kalkın, baktım evde de 7 dk. bir geliyor sancı, duş falan alamadan çıktık. hastaneye geldiğimizde 5 dk. ya düşmüştü, hazırlanıp odaya çıktığımızda 2 dk. ya düştü. ondan sonra asıl mesele başlıyor işte, lağman yaptılar tuvalete gittim, baktım nişan gelmişti. sonra doktorun kontrolünde ıkınmalar falan filan derken, suyum orda patladı. bu arada bana suni sancı da verdiler, ben önce istemedim ama doktor bu sancı çekme sürecinin uzayınca beni güçsüzleştireceğini ve doğum anında ıkınacak kuvvetim kalmayabileceğini söyleyince kabul ettim. ben ekstra hiç bir şey istemedim, her şey benim kontrolümde olsun diye. Allaha şükür son bir , bir buçuk saatin beni zorlamasına rağmen 10.44'te İlkim Hanım doğdu.
Yani diyeceğim odur ki; ayırt edilemeyecek gibi bir şey değil gerçek doğum sancısı, kesin sende diyceksin, işte buymuş doğum sancısı diye. Kolay gelsin sana şimdiden.
öykücügün annesi :))

• Tüm gönderiler : 936
  • Bölge: ANKARA
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 06.09.2008 21:33:37 ( #30 )
anammmmm.............ben bılıodum senın o gece doğum yapacağını..inşallah kendımınkını de bilirim....
süt kokulu kuzum 18.11.2008
TAVŞANCIK

• Tüm gönderiler : 6040
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 06.09.2008 21:50:47 ( #31 )
2.bebeğimde müthiş bel ağrılarıyla göstermişti kendini sancılar...ben yorulmaktan kaynaklandığını sanmıştım....

Eren'de ise saatlerce içimde bir sıkıntı hissettim meğer kasılmalar başlamış ama ben sancı hissetmiyorum..gecenin bi saatinde sancıyla uyandığımda 4 dakikada bir sancım vardı!!! ve alt tarafıma baskı hissediyordum...

yani birbirinden farklı 2 deneyim....sancıyı hissetmemek...biri bel ağrısı biri alt kısımda baskı....yani ne bileyim tarifi yok sanki bu işlerin
C U D A N A

Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 06.09.2008 22:33:13 ( #32 )
ben de bikac gündür asagiya dogru baski ve batma hissediyorum...
özellikle hizli yürürken ve ayakta kalinca siddetleniyo...
annem 7-8 güne kadar dogurursun diyo...
bakalim...
baski, sanirim bicok kiside son haftalarda oluyo
ama bu "batma" hissi de bi isaret mi acaba?
ne dersiniz?

www.portakalradyo.de
pisicikdurucuk

• Tüm gönderiler : 835
  • Bölge: istanbul
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 06.09.2008 23:06:16 ( #33 )
Ben 36hafta 3 günlük doğum yapmıştım,birkaç gün öncesinde de batma hissi vardı ama doğuma yormamıştım meğer öyleymiş,kontrol için gittiğimizde 2cm açılmam olduğunu söylemişti hemşire,akşam da Duru doğdu,,belki seninki de bir işarettir,umarım kolay çabuk bir doğum olur Gülce:)

C U D A N A

Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 06.09.2008 23:50:00 ( #34 )
aaa demek öyle didem...
yani bu -batma- hissi, acilma habercisi olabilir...
hhhmm...
güzel...

peki benim bikac sorum daha var:
bu batma olayindan ne kadar zaman sonra siddetli kasilmalar basladi?
ve rahim agzinda acilma olmasiyla, su kesesinin bosalmasi arasinda bi iliski var mi?...
yani ne kadar acilirsa, suyun gelme ihtimali o kadar artmis mi oluyo?...

gülincim, nilgün araciligiyla cok yardimci oluyosun bana...
saol canim...
[sm=kiss.gif]
<mesaj tarafından düzenlendi C U D A N A on 07.09.2008 01:13:12>

www.portakalradyo.de
Burak&Doruk

• Tüm gönderiler : 2443
  • Bölge: İstanbul
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 07.09.2008 11:43:51 ( #35 )
Gülce;
Bende doğumdan bir hafta önce kasıklarımda baskı hissediyordum,doğumdan bir gün öncede adım atmada bile çok zorluk çekiyordum.Doğum sabahıda bebek karnımın içinde döndü ve ben bunu o kadar şiddetli hissettimki hemen akabinde bacaklarımdan bi sıcaklık aktı ve suyum patladı.Hemen dr umu aradım hast ye gittik.Yolda giderkende sancılarım başladı ama tarifi yok,belimin açılıp tekrar kapandığını sandım.İlk başta 5 dak da birdi,hemen 3 dak ardından da 1 dak da bire düştü.Hastaneye gittiğimde kıvranıyordum,açılmada 4 cm di.Dr um ultrasonda bebeğin boynunda kordon dolandığı için normal doğumdan hemen sezeryana aldı.Ameliyathanede hazırlanırken hissediyordum bebek iyice aşağıya gelmişti.Eğer kordon dolanması olmasaydı suyuyla birlikte gelip,çok rahat bir doğumla bikaç saat içinde oğluşumu kucağıma alacaktımiçimde kalacak hep,oğluşumu ilk gören ben olamadım,kucağıma alıp ilk ben koklayamadım

İnşallah sen hiç bir terslik olmadan normal doğumla yavrunu en kısa zamanda kucağına alırsın.Allah yardımcın olsun,hayırlı doğumlar,dualarım seninle Gülce.

C U D A N A

Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 07.09.2008 16:04:59 ( #36 )
tesekkürler banu...
iyi ki sizdeki kordon olayi zamaninda farkedilmis ve sezeryan yapilmis...
hem bak ne güzel, burak dogum zamanina kendisi karar vermis...
cikmaya hazir oldugunun sinyalini verdikten sonra dogmasi cok büyük bi avantaj...

senin sancilarin, suyun geldikten sonra baslamis...
bende de sanci yok su anda...
sadece baski ve batma hissi var...
bakalim kac gün sürücek...
heyecanla bekliyoruz...

www.portakalradyo.de
Arcais

• Tüm gönderiler : 1607
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 07.09.2008 18:07:52 ( #37 )
ben de hemen benim ilk dogum habercisi olarak suyun gelmesiyle baslayan hikayemi anlatayim:)

gece saat 3 gibi "altima kacirdim!" diyerek uyandim, meger suyum gelmis. yataktan kalkip arabaya binene kadar attigim her adimda su geliyordu. esimle hastaneye uctuk hemen. hamileligimin 8.ayinda oldugum icin canta falan da hazirlamamistik. arabada altima plastik alisveris poseti koyarak -ped koymak hic aklima gelmemisti- hastaneye vardik.

2 saat kadar bir surede ebe her 5 dakikada sancin var mi diye sordu, acilma da yoktu. beni fazla bekletmeden induksiyon yapildi. 2 tane hapla sancim baslayiverdi. hemen akabinde de 2 cm acilma. amnion sivisinin gelmesi ve ege'nin kafasinin gorunme anina kadar tam 7 saat 15 dakka gecti:) ama o surenin nasil gectigini anlamadim bile. 5 kere ikindiktan sonra oglum kollarimdaydi.

bir cogunuza absurd gelebilir ama ebenin oglumun dogumuyla bana verdigi en guzel hediye, oglumun saclarinin gorundugu anda odaya tekerlekli bir ayna getirmesiydi. dogumu resmen seyrettim. ilk kafasinin belirdigi, ebenin ellerine dogup kucagima geldigi ani... muhtesem bir deneyimdi!
C U D A N A

Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 07.09.2008 18:16:08 ( #38 )

bir cogunuza absurd gelebilir ama ebenin oglumun dogumuyla bana verdigi en guzel hediye, oglumun saclarinin gorundugu anda odaya tekerlekli bir ayna getirmesiydi. dogumu resmen seyrettim. ilk kafasinin belirdigi, ebenin ellerine dogup kucagima geldigi ani... muhtesem bir deneyimdi!

aaaaayyyyyhhhh...

bunu ben de ebemize söyliyim...
muhtesem olur izlemek...

bi de gecenlerde bi dogum videosu izliyodum;
orda kadin bebeginin saclarini oksuyodu
ve kendisi cikardi disari...
inanilmaz anlardi... cok duygulandim...

serap;
simdi benim burda anlatilanlardan cikardigim sonuc:
genellikle sanci son asamada ortaya cikiyo...
yani ben sanci beklemiyim...
ya nisan, ya da su gelmesi öncelikli oluyo heralde...

www.portakalradyo.de
__ANKA__

• Tüm gönderiler : 5817
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 07.09.2008 21:54:41 ( #39 )

Orjinalden alıntı: C U D A N A

bi de gecenlerde bi dogum videosu izliyodum;
orda kadin bebeginin saclarini oksuyodu
ve kendisi cikardi disari...
inanilmaz anlardi... cok duygulandim...

linki vermen mümkün mü gülce..lüffen
Burak&Doruk

• Tüm gönderiler : 2443
  • Bölge: İstanbul
Ynt: dogum sancisi nasil baslar - 07.09.2008 22:58:24 ( #40 )
Evet Gülce,öncelikle su yada nişan oluyor.Hatta sancısını hissetmeyip nst de doğum sancısı çıkanlar bile olabiliyor.

Bide tickera göre günün var daha galiba.Mesela burak tam 40 haftasını doldurduğu gün geldi.Belki senin paşada gününü bekliyordur

Sayfayı değiştir: < 123 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 3, mesajlar 21 to 40 of 49

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 3 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku