Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

gece terleyen bebeğim

Yazar Mesaj
ceremoni

• Tüm gönderiler : 5
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
gece terleyen bebeğim - 21.11.2007 09:53:56 ( #1 )
Arkadaşlar merhaba,Kızım Ceylin 14 aylık.Geceleri çok terleyen bir bebek.Ve üstünü çok açıyo.Dolayısıyla ter sürekli vücudunda soğuyo.Bugün sabaha karşı öksürük başladı.Üstünü çok açtığı için tulum giydiriyim dedim.Bu sefer daha çok terledi.Gece 4 kere kalkıp üstünü değiştirdim ama böyle olacak gibi değil.Ne yapacağımı şaşırdım.Lütfen fikir verin.Siz terleyen çocuklarınızla nasıl başediyorsunuz?Şimdiden teşekkürler güze anneler.
d.duygu

• Tüm gönderiler : 549
Ynt: gece terleyen bebeğim - 21.11.2007 10:38:27 ( #2 )
aynı sorun bizde de var. uyku tulumunun daha çok terlettiğinin duyduğum için ben hiç denemedim. gece 5 defa değiştirdiğimi bilirim üzerini. sanırım  sürekli kontrolden başka çözümü yok. fakat uyku tulumlarının hepsi terletmeyebilir diye duymuştum. pamuktan kendin yaptırsan acaba nasıl olur???
zeymus2006

• Tüm gönderiler : 140
Ynt: gece terleyen bebeğim - 21.11.2007 10:50:05 ( #3 )
Benim oğlum 11 aylık kafası çok terliyor yastık sırılsıklam oluyor. Doktorumuz bunun kemik gelişiminin yetersiz olmasından kaynaklanabileceğini söyledi. Doktorunuza bu konuyu danıştınız mı? Bıngıldağının kapanması falan iyi mi?
ceremoni

• Tüm gönderiler : 5
Ynt: gece terleyen bebeğim - 21.11.2007 11:22:51 ( #4 )
Bıngıldağı kapandı canım.Sanırım bizimki kalıtsal bir problem.Çocuklarınızın odası kaç derece oluyo arkadaşlar.Yani üstü açık olsa bile çocuğun odada üşümemesi için ne kadar olmalı sıcaklık?Bilginiz var mı?
office

• Tüm gönderiler : 596
Ynt: gece terleyen bebeğim - 21.11.2007 11:25:52 ( #5 )
ben gece yatarken sırtına bir ince bez koyuyorum değiştirmesi kolay oluyor uyanmıyor. vitamin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir mi acaba doktorumuz terlemesi nasıl diye her muayenede soruyor çok terlediğinde vitamin takviyesinde bulunuyor. doktorunuza bir sorun isterseniz.

Delal...

• Tüm gönderiler : 388
Ynt: gece terleyen bebeğim - 22.11.2007 10:18:07 ( #6 )
merhaba,
baran bir ara cok terliyorudu, doktoruna soyledigimde gece terleyip terlemedigini sordu. kalsiyum ve demir eksikliginde olabiliyormus.
baran geceleri terlemedigi icin de "hareketli oldugu icin terliyordur" demisti.
bence doktoruna danismakta fayda var. bizim doktorumuz bu vitaminlerin de kan testleri sonuclarina gore verilmesi taraftari, rutin demir filan onermiyor.

oykuata

• Tüm gönderiler : 36
Ynt: gece terleyen bebeğim - 22.11.2007 14:14:00 ( #7 )
benimde 2 yaşında bir kızım var ve doğduğundan beri kafası çok terlerdi şimdi de gece yattığında sırtı çok terliyor ailede terleyen kimse var ise kalıtsal olabiliyormuş yapılacak tek şey arkasına bez koymak çok fazla kalın giydirmemek.
GÜLŞAHSENA

• Tüm gönderiler : 759
  • Bölge: istanbul
Ynt: gece terleyen bebeğim - 27.11.2007 12:32:45 ( #8 )
kızım 3 buçuk yaşında.bebekliğinden beri geceleri terler.değiştiririm yarım saat sonra yine sırılsıklam.doktorumuz demir eksikliğinden olabilir dedi ve geçen sene detaylı testler yapıldı.kan idrar tahlili vs.hepsi normal çıktı.babaya çekti dedik sonunda da.babamızda çok terler çünkü.fakat cidden sırf bu gece terlemesi yüzünden hasta oluyor selin.bu havada bile yarım kolla yatırıyorum.içinde atlet olmadan.üzerinde yorgan battaniye falan değil.sadece bir nevresim.pamuklu tabii.evimizde çok sıcak değil.normal ısıda.artık sık sık geceleri uyanıp kontroldeyim.biraz rahat ettim sanki.ama sabaha karşı baya bir soğuyor hava.şimdide bunun düşüncesindeyim.ne yapsam diye...
avnı

• Tüm gönderiler : 11
Ynt: gece terleyen bebeğim - 13.12.2007 12:09:39 ( #9 )
merhaba,

3,5 yaşında olan oğlumda da aynı problemleri yaşıyorum. Devamlı hasta. Doktor kontrollerinde doktorumuz bunun 3 edeninin olabileceğini söyledi.
1 - geniz eti olabilir, demir eksikliği olabilir yada allejik bünyeli olabilir dedi
yapılan kan testlerinde kanda alerji değerleri yüksek çıktı. Demir eksikliği yoktu. Hemen bir çocuk allerji uzmanı ile görüşmemizi önerdi. Şimdi sonuç olarak 3,5 yaşında bir çocuğa neye alerjisi olduğuna dair o test nasıl yapılacak. Kolu 20 dk nasıl sabit tutacağız. Konu ile ilgili olarak tavsiyede bulunmak isteyenlere ihtiyacım var.
Terleme konusundada arkadaşlarımın önerilerini yapmaya çalışacağım. Mesala ya yastıksız yatırmam istendi yada çok ince yün bir yastık ile yatırmam gerektiği söylendi. Yün atletler işe yarıyormuş. Çocuk terliyor gene ama üşütmüyormuş bu ter çocuğu.Dolayısı ile hastalanması azalıyormuş.Odaya soğuk buhar konmasıda diğer bir çözüm olabiliyormuş

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 6 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat