Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

gece uykusu için fenotral şurup hakkında

Yazar Mesaj
direm

• Tüm gönderiler : 222
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 14.01.2008 14:07:13 ( #1 )
arkadaşlar cumartesi bir polikliniğe gittim kızımın idrar  ve kan tahlili için. doktor gece uykusunu sordu. ben de en iyi olduğu zaman 3-4 kez uyanıyoruz dedim. bunun üzerine aslen alerji için olduğunu ama bebeği gece rahatlatacağını söylediği bir şurup verdi. adı fenotral. bu şurup hakkında bilgsi olan varsa lütfen yazar mısınız, ikilemde kaldım. reçetesinde bazı yan etkilerden bahsediyo, bebeklerde de kullanılır diyo ama akabinde uyku için verilmemeli diyo ne yapmalıyım sizce
E V R E K A

• Tüm gönderiler : 8317
  • Bölge: Küçük Prensimin Yüreğinden :))
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 14.01.2008 14:38:14 ( #2 )
Bu ilaç çok fena uyku yapıyor.Resmen çocugu uyuşturuyor.

Oglum bebekken bu ilacı verdi doktor bize.1 defa verdim ve hemen kestim.Ertesi gün gidip kavga etmiştim.

Daha sonra o doktorumuz degiştirdik.Şimdiki doktorumuz ise hayretler içinde bir doktor bu ilacı bir bebege nasıl verebilir demişti.

Uyku yapan ilaçlara dikkat arkadaşlar!!!!!!

Kesinlikle verme.

E V R E K A

• Tüm gönderiler : 8317
  • Bölge: Küçük Prensimin Yüreğinden :))
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 14.01.2008 14:40:39 ( #3 )
Pardon yaaaaa size bir de bu ilacı uyku için mi verdi doktorunuz????? Pes yani!!!!!

Bize öksürük için vermişti.

Bir de alerji testi yaptırdınız mı? Alerji tanısını nasıl koydu doktorunuz?

senempeh

• Tüm gönderiler : 6120
  • Bölge: T.dağ/Çorlu
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 14.01.2008 15:00:36 ( #4 )
bEBEĞİNİZ NE KADARLIK BİLMİYORUM AMA 3-4 KEZ UYANMASI ÇOK NORMAL.pardon caps lock açık kalmış..Benim kızım 29 aylık ve hala en az 3-4 defa uyanıyor...Hatta dün gece 6-7 defa uyanmıştır sanırım...Bencede bu ilacı kullanmayın...
fosahinbas

• Tüm gönderiler : 337
  • Bölge: İZMİT
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 14.01.2008 15:31:23 ( #5 )

Orjinalden alıntı: direm

arkadaşlar cumartesi bir polikliniğe gittim kızımın idrar  ve kan tahlili için. doktor gece uykusunu sordu. ben de en iyi olduğu zaman 3-4 kez uyanıyoruz dedim. bunun üzerine aslen alerji için olduğunu ama bebeği gece rahatlatacağını söylediği bir şurup verdi. adı fenotral. bu şurup hakkında bilgsi olan varsa lütfen yazar mısınız, ikilemde kaldım. reçetesinde bazı yan etkilerden bahsediyo, bebeklerde de kullanılır diyo ama akabinde uyku için verilmemeli diyo ne yapmalıyım sizce

Gece sık uyanması bir problem olarak mı nitelendiriliyor.Benim kızım 1 yasında yaklasık 1 aydır geceleri çok huzursuz uyuyor sürekli dönüyor mızırdanıyor arada uyanıyor ancak sabahe doğru uykuya dalıp sakinleşiyor bunu hiç sorun olarak düşünmemiştim acaba bir problemi olabilir mi?
M+S=B

• Tüm gönderiler : 1243
  • Bölge: edirne'den çok uzakta...
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 14.01.2008 22:54:37 ( #6 )
kesinlikle bu ilacı kullanmayın hele ki yan etkileri böyle durumlarda etken madde olarak kullanmak çok yanlışantihistaminik içeren ilaçların amaç dışı ve düzensiz kullanımı beyin hücreleri gencecik ve yeni şekilenmeye başlayan bebekler için köreltici etki yapabiliyor.
...dP...

• Tüm gönderiler : -1379
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 14.01.2008 23:20:12 ( #7 )
alerji için olan ilaçlar yani antihistaminikler uyku yapar ancak alışkanlık da yapar.....
aslaaaa..... denemeyin derim!

Mujdess

• Tüm gönderiler : -1813
  • Bölge: İstanbul
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 14.01.2008 23:28:24 ( #8 )
Ben bunu sormuştum doktorumuza, o da beyinde uyku iştah ve konsantrasyon bölgelerinin yanyana olduğunu söylemişti. dolayısıyla uyku veya iştah arttırmak için alerji ilaçları kullanımının hem bağımlılık yapması (yani ilaçla uyumaya alışan çocuk ilaç kesildiğinde eskisinden çok daha uykusuzluk çekebilir) hem de ileride konsantrasyon sorunları yaşayabileceğini dolayısıyla tehlikeli olduğunu söylemişti.

Bence de bu gibi uykusuzluk iştahsızlık gibi geçici sorunları doğal akışına bırakmak daha mantıklı geliyor bana.. konu sadece uyku ile alakalı açılmış ama benzer alerji ilaçlarının iştah arttırmak için kullanıldığını da sık sık duydum.. ama bebeğim ne kadar iştahsızlık veya uykusuzluk çekse de bu gibi ilaçları kullanmayı hiç düşünmedim.. fenotrali biz de kullandık çok kısa bir süre ama arkadaşların da dediği gibi gribal bir enfeksiyonda öksürük ve balgam söktürücü olarak yanlış hatırlamıyorsam..

çok geçmiş olsun,
sevgiler,
binnaz006

• Tüm gönderiler : 6631
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 15.01.2008 08:48:18 ( #9 )
yağız 20 aylık hala geceleri en az 2 defa kalkıyor.dönerken mızıklanıyor.bebeklerin gece uyanmaları çook normal.valla 10-16 aylık arasında gece 10 defa kalkardı resmen sabah birde işe giderdim.dr da durumu biliyordu ama hiç böyle bir ilaç önermedi.
uyku hali yapan ilaçlardan uzak duralım bence.
sakın kullanmayın ilacı.

direm

• Tüm gönderiler : 222
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 15.01.2008 10:41:20 ( #10 )
arkadaşlar cevaplarınızı yeni okuyabildim çok teşekkür ederim dün akşam deneme amaçlı akşam 9da bir ölçek verdim doktor da öyle söylemişti zaten dün çok huysuzdu ilacı içtikten kısa bir süre sonra yine güç bela uyudu ama gece sadece iki kez mızıklanarak uyandı ilk kez, hep ağlayarak uyanır çünkü. yaklaşık 1 aydır sabah 9-10 gibi uyanıyordu bu sabah 7ye doğru uyandı alerji testi yaptırmıştık evreka ama bir şey çıkmamıştı. kızımın sırtında kırmızı benekler var çoğunlukla sönük ama sıcakladığında terlediğinde bir de armut gibi bazı meyveler yediğinde aniden kıpkırmızı benekler oluyo onun için test yaptırmıştık ama birşey çıkmamıştı. neden olduğunu anlamadık bunu bu şekilde söylemiştim bunun üzerine vermiş olabilir ama dediğiniz gibi bir daha kullanmayacağım hastalık hali hariç tabi ki inşallah olmaz tekrar teşekkürler arkadaşlar
essin

• Tüm gönderiler : 935
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 18.01.2008 18:04:31 ( #11 )

arkadaşım bi eczacı olarak bu ilacı veren doktorlara inanamıyorum bide bazı anneler özellikle istiyolar bu şurupları tüm allerji şurupları uyku yapar ama ilerde sinirsel hastalıklara yol açabilir asla ama asla verilmemeli bebeklere bırakın uyansınlar yeterki sağlıklı olsunlar
acquagamze

• Tüm gönderiler : 42
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 19.01.2008 23:20:14 ( #12 )
o ilacı şimdilik duymadım ama sırf gece uyusun diye ilaç vermek bana hiç mantıklı gelmedi. ilaca alışırsa ne yapacaksın? sonuçta bir şekilde er ya da geç uykusu düzene girecektir.

sevgiler
gamze
www.bebekbuyutu-yorum.blogspot.com
*BURCU*

• Tüm gönderiler : 9393
  • Bölge: sakarya:))))
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 21.01.2008 01:27:52 ( #13 )
antihistaminik ilaç yani alerji şurubu bi kaç defa kullanmıştım dr umuz vermişti...
ama kesinlikle uyku yaptığını bilmiyordum...
öksürük için kullanmıştım...
bir de genelde yazın oğlum çok fazla alerji oluyor...
ya kulağı şişiyor ya ayağı...
o zamanda bu tür ilaçlar kullanmıştım...
şimdi...
bu ilaçları kullanmamalıyız...
veya hangi durumda kullanmalıyız
boy;1 57

14/06/09;76

20/06/09;74,8

27/06/09;74:)))

hedef kılo;60

basaracağım kendımı sevıyorummm!!!!
gunes833

• Tüm gönderiler : 460
  • Bölge: kocaeli
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 29.01.2008 19:07:51 ( #14 )
merhaba arkadaşlar benim oğlumdada geceleri uykusuzluk sorunu vardı bize doktorumuz bitkisel melila damla vermişti uykudan önce yarım saat yada1 saat önce veriyordum sabaha kadar deliksiz uyuyordu.şimdi is artık kullanmıyorum çünkü geceleri deliksiz uyumayı aluşkanluk kazandı.birde internette e bebekte baybay bitkisel damla var onu da önermişti doktor ama kullanmadık.melila damlayı sadece 1 ay 1 şişe kullandık o kadar.hiç bir yan etkisi yok tamamen bitkisel.
tente

• Tüm gönderiler : 287
Ynt: gece uykusu için fenotral şurup hakkında - 07.02.2008 16:50:20 ( #15 )
bebeği uyutmak için asla ilaç vermem.eczaneye geliyorlar,yine vermiyorum.dün gece en az 7 kere uyandım 6 aylık oğluma.yaklaşık onbeş gündürde böyle.doktorların bazıları niye böyle ilaçlar veriyor hiç anlamıyorum

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat