Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 28
Yazar Mesaj
etkam

• Tüm gönderiler : 97
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 02.02.2008 17:19:06 ( #1 )
ARKADAŞLAR HAMİLELİĞİ BAHANE EDEREK BOL BOL YEDİM 25 KİLO ALDIM ŞİMDİ 10 KİLO VERDİM AMA GÖBEĞİM BİR TÜRLÜ GİTMİYOR.VE ÇATLAKLARIM OLDU ÖZEL KREM KULLANMAMA RAĞMEN BU KONUDA FİKRİ OLAN VARMI TECRİBELERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
PRENSESİM 1 YAŞINDA ...:))))) İYİKİ DOĞDUN .HAYAT SENİNLE VARMIŞ.
...dP...

• Tüm gönderiler : -1379
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 04.02.2008 16:31:55 ( #2 )
aşırı kilo alınca göbek kolay kolay gitmez... spor yapmak lazım...
Çatlaklar içinse maalesef geçmiş olsun..

Nazlımmm

• Tüm gönderiler : 3
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 06.02.2008 16:02:15 ( #3 )
ilk hamileliğim 54 ile hamile kaldım 70 le doğum yaptım eve geldiğimde 62 kiloydum hastaneden, şuan 7 buçuk aylık kızım çok hareketli 51 kiloyum ne göbek var nede çatlak az bişe kilot bölgemde var o kadar yani yemek yemeği unutuyom onun peşindeyken veriliyor bence kilo vermedim diyeni anlamıyom.
nilll

• Tüm gönderiler : 1815
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 06.02.2008 23:58:10 ( #4 )

Orjinalden alıntı: Nazlımmm

ilk hamileliğim 54 ile hamile kaldım 70 le doğum yaptım eve geldiğimde 62 kiloydum hastaneden, şuan 7 buçuk aylık kızım çok hareketli 51 kiloyum ne göbek var nede çatlak az bişe kilot bölgemde var o kadar yani yemek yemeği unutuyom onun peşindeyken veriliyor bence kilo vermedim diyeni anlamıyom.

Tebrikler, süpersiniz.
Hani arkadaşa yardım?
...dP...

• Tüm gönderiler : -1379
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 07.02.2008 11:41:40 ( #5 )

Orjinalden alıntı: nilll

Tebrikler, süpersiniz.
Hani arkadaşa yardım?

cadııı....

deniz*fırat

• Tüm gönderiler : 23
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 07.02.2008 17:53:09 ( #6 )
bendede aynı problem var kilom dogum yaptıgımda 70 kiloydum şimdi 65 oldum ama boyuma göre normal göbekten kurtulamıyorum sporda yapamıyorum çok çaresizim sezaryan dogum oldugu için göbek gitmez diyolar çok korkuyorum
birer

• Tüm gönderiler : 61
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 07.02.2008 18:38:35 ( #7 )
nill' e katılıyorum
<mesaj tarafından düzenlendi birer on 07.02.2008 18:39:35>
binnaz006

• Tüm gönderiler : 6631
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 08.02.2008 13:15:56 ( #8 )

Orjinalden alıntı: etkam

ARKADAŞLAR HAMİLELİĞİ BAHANE EDEREK BOL BOL YEDİM 25 KİLO ALDIM ŞİMDİ 10 KİLO VERDİM AMA GÖBEĞİM BİR TÜRLÜ GİTMİYOR.VE ÇATLAKLARIM OLDU ÖZEL KREM KULLANMAMA RAĞMEN BU KONUDA FİKRİ OLAN VARMI TECRİBELERİNİZİ PAYLAŞIRSANIZ ÇOK MUTLU OLURUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.

bende hamile iken 25... üstü kilo almıştım..gerçi çook su tüketiminden kaynaklı şişmişim ama doğum sonrası eski kiloma dönmem 6 ayı bulmuştu.şu an 48 kiloyum..çatlak ların vücudun genel yapısı ile ilgili olduğunu düşünüyorum.elastik olan deride çatlak fazla olmuyor zannedersem.bende çatlak gözle görülmeyecek kadar az.benen daha az kilo almış bir ardaşımda normal yer yook denecek kadar az..her yanı çatlak...çatlaklar için kesin çözüm estetik operasyon çünkü eski haline dönmesi kremler le çook zor..göbek için spor öneririm...

kilo vermenin en kolay çözümü ise bol sıvı alımı..bol su çook hareket

AyfErcu_59

• Tüm gönderiler : 1605
  • Bölge: TEKİRDAĞ
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 08.02.2008 16:30:10 ( #9 )
KİLO ALMAK KOLAY FAKAT VERMEK ZOR YANİ HERKES NAZLIMMM HANIM KADAR SANSLI OLAMAZ SİZ KİLO VERDİĞİNİZ İÇİN VERMEYENLERİ ANLAMAMANIZ ÇOK NORMAL AMA " NASIL VEREMİYOSUNUZ ANLAMIYOM" GİBİ BİR CÜMLEDE BANA GARİP GELDİ ETKAM CANIM BENDE 58 KİLO İLE HAMİLE KALDIM VE 20 KİLO ALDIM 10 KİLOSU GİTTİ MERAK ETME MUTLAKA SENDE KİLO VERECEKSİN GÖBEK İÇİNDE BOL BOL SPOR YAP VE KORSE TAK SANA BOL ŞANS CANIM
Z€HRAhsen

• Tüm gönderiler : 2534
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 11.02.2008 14:11:57 ( #10 )

BENDE BU CÜMLEYİ ANLAYAMADIM NE KADAR GARİP DEĞİL Mİ ?
Panuzova

• Tüm gönderiler : 1234
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 11.02.2008 14:23:16 ( #11 )

Orjinalden alıntı: **Z€HRAHSEN**

bence kilo vermedim diyeni anlamıyom.

BENDE BU CÜMLEYİ ANLAYAMADIM NE KADAR GARİP DEĞİL Mİ ?

çok ilginç gerçekten...
bence bu arkadaşımız bunu anlayamıyor ise
hayatta anlayamadığı şeylerin sayısı epeyce fazla olsa gerek...

YASHAK26

• Tüm gönderiler : 293
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 11.02.2008 15:58:31 ( #12 )

doğumdan sonra kilo verememek çok normal.mesela ben her emzirmeden sonra kendime sofra hazırlıyorum resmen.bir de normalde tatlı sevmezdim ama şimdi canım hep tatlı şeyler istiyorsütüm kaçmasın diye yemeğimden kısamıyorum.
göbek de gitmedi yerinde duruyor

Emzirirken zaten kilo vermek için bir şeyler yapmak mümkün değil. Vücudun daha fazla kaloriye ihtiyacı olduğu için ( süt yapımı için ) bundan kısmak mümkün olmuyor. Bir yıl içerisinde vücut kendini topluyor daha sonrasında kalanlar için ise emzirmeyi bıraktıktan sonra uygun bir rejim, bol su ve spor ile kilolardan kurtulunabilir zannediyorum.  Çatlaklar için ise sanırım yapılacak bir şey yok. Estetik müdahalenin dışında.
bizzz

• Tüm gönderiler : 995
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 11.02.2008 17:56:30 ( #13 )
Benim de ikizlerim var hem de 14 aylık ama göbeğim duruyor

Rejime girdim 62 kiloyum.
Jimnastik yapıyorum belim 2 cm. incelmiş ama karında incelme yok..

Galiba karnımın üst kaslarını çalıştıramıyorumm

bizzz

• Tüm gönderiler : 995
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 11.02.2008 17:58:49 ( #14 )

Orjinalden alıntı: YASHAK26

doğumdan sonra kilo verememek çok normal.mesela ben her emzirmeden sonra kendime sofra hazırlıyorum resmen.bir de normalde tatlı sevmezdim ama şimdi canım hep tatlı şeyler istiyorsütüm kaçmasın diye yemeğimden kısamıyorum.
göbek de gitmedi yerinde duruyor

Emzirirken zaten kilo vermek için bir şeyler yapmak mümkün değil. Vücudun daha fazla kaloriye ihtiyacı olduğu için ( süt yapımı için ) bundan kısmak mümkün olmuyor. Bir yıl içerisinde vücut kendini topluyor daha sonrasında kalanlar için ise emzirmeyi bıraktıktan sonra uygun bir rejim, bol su ve spor ile kilolardan kurtulunabilir zannediyorum.  Çatlaklar için ise sanırım yapılacak bir şey yok. Estetik müdahalenin dışında.

Ben hamileliğimde 17 kg. aldım.
Doğurdum eve geldim 2 kg. kalmış bende.

ama emzirme döneminde çok kilo aldım.

Hakkını da verdim.Bol bol süt verdim kuzulara.

Süt dönemi bitti ama kilolar gitmiyor.
 5 kg. doğumdan sonra fazlalığım vardı şimdi 4 kalmış.

Çatlaklarım çokkk fena.
Hatta estetik cerrahla bile konuştum.
Müsait olunca görüşmeye bekliyor.

**UYUCU**

• Tüm gönderiler : 1656
  • Bölge: Kalbim Ege'de kaldı...
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 12.02.2008 09:24:43 ( #15 )

ilginç bir fikir, sırf siz zayıfladınız diye herkes öyle olmak zorundamı? tebrikler buarada müthiş birşey başarmışınız, inanılmaz yani
nilll

• Tüm gönderiler : 1815
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 12.02.2008 12:10:34 ( #16 )
Digitruk ü olanlara 20 numaralı kanal olan Show Plus ta sabah 12 de ve akşam 19 da yoga tv ve plates tv deki kadını öneriyorum. yarım saat biri yarım saat öteki sürüyor. Günde toplam bir saat spor sıkılaşma için yeterlidir.
hem alt karın hem üst karın çalıştırıyor. ben eski bir plates ci ve yoga cı olarak begeniyorum.
Çocugunuzu da salın etrafınıza, siz hareketleri yaptıkça o da sizin onunla oyun oynadığınızı zannedip, tepinsin dursun. En azından bizimkisi öööle yapıyor.
bana faydası oldu mu şimdilik bilemiyorum ama inşallah bi 6 ay sonra sıkılaşıp yazarım sıkılaştım diye.
binnaz006

• Tüm gönderiler : 6631
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 12.02.2008 17:50:33 ( #17 )

Orjinalden alıntı: nilll

Digitruk ü olanlara 20 numaralı kanal olan Show Plus ta sabah 12 de ve akşam 19 da yoga tv ve plates tv deki kadını öneriyorum. yarım saat biri yarım saat öteki sürüyor. Günde toplam bir saat spor sıkılaşma için yeterlidir.
hem alt karın hem üst karın çalıştırıyor. ben eski bir plates ci ve yoga cı olarak begeniyorum.
Çocugunuzu da salın etrafınıza, siz hareketleri yaptıkça o da sizin onunla oyun oynadığınızı zannedip, tepinsin dursun. En azından bizimkisi öööle yapıyor.
bana faydası oldu mu şimdilik bilemiyorum ama inşallah bi 6 ay sonra sıkılaşıp yazarım sıkılaştım diye.

inşallah istediğin şekilde sıkılaşırsın canım..ben de fırsat buldukça akşamları mekik çekiyorum..birde hafif bacak lar açık bacağımı arkaya doğru kaldırma hareketi yapıyorum..sıkılaşlamaya yardımı oluyor deneyin..

Kartopum

• Tüm gönderiler : 1002
  • Bölge: balıkesir..
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 15.02.2008 12:50:16 ( #18 )
benim göbeğim acayip büyüktü dr um bile haftasına göre çok büyük hatta artık göbeğinin gerilecek yani yokm demişti ve erken doğumda yaptım
doğumdan sonra hastanede hemşirelerde dahil diğeri içerde kalmış galiba yada doğum ne zaman diye soruyolardı düşünün şimdi doğumdan 11 gün geçti o güne göre epey indi ben hiç inmez diyordum sezeryanla doğum yaptım bende ve göbeğimi gündüzlri sıkı sıkı bağlıyoruz yada korse giyiyyorum iannaın biraz faydası oldu biraz daha indi tavsiye ederim ve en kısa zamanda spora başlıyacağım dr um spor için erken dedi  
cicicm2008

• Tüm gönderiler : 90
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 15.02.2008 22:50:49 ( #19 )
kiloyu attımda şu çatlkalar nolcek bilmiyom gayrı off off su dök iç o kadar derin yani fay hattı gibi
*bahar*

• Tüm gönderiler : 4948
  • Bölge: mutluluğun göbeğinden:)))
Ynt: DOĞUMDAN SONRA KALAN GÖBEK VE ÇATLAKLAR - 16.02.2008 10:57:46 ( #20 )

hakikaten çok ilginç..ben de böyle düşünenleri anlamıyorum..herkesin bünyesi aynımı canım..cık cık cıkinan arkadaşım senin gibi olmayı bizlerde çok isteriz ama affet noluuur veremiyoruz işte şu kiloları

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 28

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 4 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku