ULTRASON

Yazar Mesaj
sayalı
  • Tüm gönderiler : 410
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
ULTRASON - 06.03.2006 17:28:10

ANKARADA AYRINTILI ULTRASON YAPTIRAN ARKADAŞLAR NEREYİ TAVSİYE EDER. BEN FATİ ÜNİVERSİTESİNDEN RANDEVU ALDIM....
<mesaj tarafından düzenlendi bujene on 03.04.2007 10:52:32>

bastet
  • Tüm gönderiler : 1997
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 06.03.2006 17:36:29
kesinlikle iki isim var. hatta istanbuldan bile geliyorlar. Eyüp Ekici ve Mustafa Salih.ben mustafa salihe gittim. aynı zamanda benim hocamdı. 

**gül**
  • Tüm gönderiler : 8766
  • Bölge: ankara/
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 06.03.2006 17:40:51
funda bu isimler hangi hastanede? birde fiyatları nasıl?bende yaptırcam ama nerede yaptırcam ona karar veremedik.fiyatta önemli tabiki..
...

bastet
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 06.03.2006 17:49:04
ılgımcığım mustafa salih ankara ünv. tıp fakültesi. ama özelde bakıyor sadece . tek bebek 330 milyon ikiz 650 milyona bakıyor ve 2 ay öncesinden randevu alman gerekiyor. inanılmaz yoğun. ve oldukça da pahalı ama çok iyiy gerçekten.benim ikiz olduğu için tam iki saat baktı . ve kimsenin görmediği ( yaklaşık 3-4 doktorun kontrolündeyim) bir sorun gördü bebeğimin birinde . şimdi ona göre takip ediyoruz.
eyüp ekici sadece özelde çalışıyor. fiyatı daha makul. yalnış hatırlamıyorsam 140-180 arası birşeydi.118 den sorabilirsin. oda çok iyi bir doktor. ben ikinci kontrol USG'mi eyüp ekiciye yaptıracağım   

adigego
  • Tüm gönderiler : 1
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 06.03.2006 17:49:18
Biz 18 Şubat 2006 gittim.Servet Ünsal Tıp Merkez Dikmen ücret 100 YTL. tel 479 74 75
Ayrıca Eyüp EKici var onun ücreti 180 YTL ilgililere duyurulur.

**gül**
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 06.03.2006 17:52:04
kızlar bilgiler için sağolun.hemen doktorumlada görüşüp burdan randevu alcam.çok teşekkürler
...

nilgünş
  • Tüm gönderiler : 77
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 07.03.2006 09:49:57
BENDE 4 AYLIK HAMİLE İKEN, KENDİ DOKTORUMUNDA İSTEK YAPMASI ÜZERİNE EYÜP EKİCİ YE GİTMİŞTİM.YERİ KZILAY DA. ADRES DE VEREBİLİRİM. ÇOK PAHALI DEĞİL. HEMEN RANDEVU BİLE ALABİYORSUNUZ. 2-3 GÜN GİBİ.

Kerker
  • Tüm gönderiler : 10
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 08.03.2006 09:58:33
merhaba kızlar,
ben şu an 30 haftalık hamileyim ve 2 kez eyüp ekiciye gittim. Ocak ayından itibaren 180YTL olmuştu. Memnun da kaldım. Arkadaşlar bir de ben ankaradaki 4 boyutlu ultrason var mı onu merak ediyorum araştırdım ama pek bişey bulamadım. Sizin  bildiğiniz var mı 

bastet
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 08.03.2006 10:11:05
benim ilk doktorumun 4 boyutlu USG'si vardı ve her kontrolde bakıyordu. bir de düzen labr.da gebelere 4 boyutlu usg ile bakıyorlar ve cd'de veriyorlar.  

Kerker
  • Tüm gönderiler : 10
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 08.03.2006 10:29:15
teşekkürler cutsuperior
2kez ayrıntılıya girdim. ama 4 oyutluyu da merak ediyorum. Sen ikisine de girdin mi ne gibi farkları var mesela

sayalı
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 08.03.2006 10:50:16
ARKADAŞLAR EYÜP EKİCİYİ ARADIM 4 BOYUTLU ULTRASON HENÜZ İCAT EDİLMEDİ İKİ BOYUTLU İLE BAKIYORUZ DEDİ.  FATİH ÜNİVERSİTESİNDE YAPTIRAN YOKMU AYRINTILI ULTRASON

**gül**
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 08.03.2006 11:48:38
kızlar ayrıntılı ultrasyonda bebeğin organlarında yani sağlında bir anormallik varmı diye kontrol ediliyor.
4 boyutluda ise bebeğini yakından görmek isteyen meraklı anne ve baba adayları içinmiş.yani doktorlar gerek duymuyor 4 boyutluya.o yüzden merak eden anne ve baba kendisi araştırıp yaptırıyor.demette ki bir poliklinik yapıyormuş hemde uygun dedi binnaz bana.heryerde yok tabi 4 boyutlu.doktor servet ünsal polikliniği..50 ytl imiş 5 ytl de cd için.

bende yaptırcam da daha erken miş.biraz büyüsün gitcem.28.haftamda mesela.
...

bastet
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 08.03.2006 12:26:19
sevgili kerker
ılgımın dediği doğru organ gelişimi açısından iki boyutlu usg yeterli hatta gözleri daha çok alışık olduğu için 4 boyutludan daha iyi . ama 4 boyutlu bebeğini daha net görmek isteyen ebeveynler için . çok net belli oluyor. ben baktırdığımda henüz ufaktı. ama yinede çok netti.

bastet
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 08.03.2006 12:28:21
sayalı eyüp ekicinin dediği bir anlamda doğru. aslında 3 boyutlu usg ancak 4. boyut olarak hareketi alıyorlar. o yüzden öyle isimlendiriyorlar. gerçek anlamda 4 boyutlu usg henüz bulunmadı.     

**gül**
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 16.03.2006 11:05:37
hamişler doktor bana hüseyin dumanlıyı önerdi ama.150 ytl istiyorlar.acaba ne yapsam?
cinsiyet konusundada bir muamma var hala çözülemedi.onun için iyi bir yer istiyorum aslında.
...

bastet
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 16.03.2006 11:09:15
hüseyin dumanlı'yı hiç duymadım. senin doktorun kim?

**gül**
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 16.03.2006 11:14:08
OKAN YENİCESU.
BİRAZ ÖNCEDE LOKMAN HEKİMİ ARADIM.80 YTL İMİŞ.ACABA HANGİSİ BENİM İÇİN DAHA İYİ OLUR.SİSTEMLERİNİ BİLMİYORUM HİÇBİRİNİN.
...

bastet
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 16.03.2006 11:21:56
okan yenicesu nerenin doktoru ? bu arada benim ikisi hakkında da hiç fikrim yok. lokman hekim bu konuda duyulmuş bir hastane değil. hüseyin duman da öyle. ama bence doktorunun tavsiye ettiği kişi daha doğru olabilir. bazı durumlarda da doktorlar anlaşmalı olabiliyorlar. 150 vereceğine eyüp ekiciye git daha iyi olur.

**gül**
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 16.03.2006 11:25:26
doktorum zekai tahirin.eyüb beyide tavsiye etti aslında.tanışıyorlarmış zaten.benim de aklım karıştı.
...

bastet
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 16.03.2006 11:28:05
parasal açıdan düşünüyorsan 150 ile 180 arasında çok fark yok . eyüp ekiciyi tercih et derim . ama daha ucuz olsun diyorsan o zaman lokman hekime gidebilirsin. doktoruna lokman hekime gideyim diye sor bakalım o seni nasıl yönlendirecek.

**gül**
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 16.03.2006 11:41:14
ewet fundacım en iyisi doktorumada danışayım.arada çok fark yok tabiki.ama benim için en iyisini isterim tabiki.aynı şeyi yapıyorlarsa daha fazla ödemenin anlamı yok diye düşünürüm ben.dimi...
...

sayalı
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 16.03.2006 11:52:01
BEN FATİH ÜNİVERSİTESİNDE YAPTIRDIM. DOÇENT BİR BAYAN BAKTI. GAYET MEMNUN KALDIM. DOKTORUM CİNSİYETİNİ KESİN KIZ DEMESİNE RAĞMEN AYRINTILIDA BİRAZ TEREDDÜTTE KALDI.AMA BİZ EMİNİZ BEBEĞİMİZİN CİNSİYETİNDEN. BEŞTEPEYİ ARAYABİLİRSİN ILGIM 2126262 TELİ

**gül**
Ynt: AYRINTILI ULTRASON - 16.03.2006 12:16:47
fatih üniversitesi 132 ytl hamişler.
...

bujene
  • Tüm gönderiler : 3814
  • Bölge: istanbul
Ynt: ULTRASON - 03.04.2007 10:54:01
selenatuba'nın açtığı "ultrason görüntülerinde farklılık olur mu?" başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: selenatuba

arkadaşlar benim bebeğimin daha önceki ultrason ölçümüne göre şu an 20 hafta 6 günlük olması gerekiyordu ama bu kontrole gittiğimizde 20 haftalık göründü ultrason ölçümlerinde böyle farklılıklar olur mu?Ya da siz hiç böyle bir durumla karşılaştınız mı?Bu da kafamı çok karıştırdı  daha önceki bir ölçümle diğer ölçüm arasında da 2 gün fark olmuştu o zaman da beklediğimizden 2 gün daha büyük çıkmıştı.

Orjinalden alıntı: CAN-IMM

canım bende 10 gün önce ayrıntılı ultrasona girdim,o gün ultrasona göre 23 haftalıktım ama sat a göre 22 hafta 4 günlüktüm hemen kızlara sordum normalmiş,bu tür aralıklar olabilr ama sen sat ı takip edeceksin önemli olan o,bundan bi kaç ay önce de tam aynıydı,meraklanacak bişey yok bence ama istersen dktrnu bi ara hiç değilse aklın takılmasın,zaten bişey olsa dktrn muhakkak söylerdi.. 

Orjinalden alıntı: senasina

merak etme canım, bu farklılıklar normalmiş, bir önceki kontrolümde iki gün eksik, en son kontrolümde iki gün fazla çıktı,doktoruma sorduğumda normal dedi,bende rahatladım...

Orjinalden alıntı: etacarinea

merhaba kızlar,

yanlış hatırlamıyorsam benim doktorum 32 aya kadar sat.la aynı gider daha sonra genelde tutmaz, çünkü her bebeğin gelişimi birbirinden farklı olur demişti.

Allah sağlıkla bebeklerinize kavuşmak nasip etsin...

Orjinalden alıntı: ufaklık06

selenatuba benimde bebeğimin gelişimi ile sat arasında üç gün fark ediyor.bende çok panik olmuştum ama normalmiş.endişelenme canım

Orjinalden alıntı: ilke_ersoy_kibriscikli

Çok normal bu farkılılıklar, zaten endişe gerektiren bir durum olsaydı doktorun dile getirirdi.

Orjinalden alıntı: CeylinAzra

selenatuba endişe edecek bişey yok canım.Benim satla zaten tutmuyor ilk başta 2 hafta fark vardı şu an 1 e indi.Her gittiğimde bi önceki hesabım tutmuyor ve başka bir ultrasona girince orada da farklı çıkıyor zaten.1-2 haftaya kadar oynama önemli değil.

Orjinalden alıntı: roxi

selenatuba benim de aynı ceylinazra gibi baştan 2 hafta farklı gidiyodu sata göre, sonradan 1 haftaya düştü, her ultrasonda da fark ediyor şimdi 1-2 gün. benim doktorum, ultrasona göre takip edicez dedi, ve hep ona göre değerlendirme yapıyo. merak etme, bak herkeste var değişklikler...

Orjinalden alıntı: beklenengun

güzelim bebeğin gelişimi sata göre hesaplanıyo ama her kadının hamile kalma zamanı farklı çünkü yumurtlama zamanı farklı. ona göre değişiklik olabilir diye düşünüyorum.

Orjinalden alıntı: akcaybs

Evet benimki de şimdi 37 haftalık mesela cetvelde gördüğün gibi sattan 1 hafta geri.Yumurtlamam geç olmuş başta.Arada dr.da değişik söylüyordu.Dr.umu değiştim.Bu hafta da kendi dr.um konf.a gitmiş.Başka dr.aldı nst için.35 hafta 6 günlük çıktı.Ay dedim zaten 1 hafta geri sizde 1 hafta daha geriye attınız diye.Biraz minyon dedi.2.570 gr.çıktı.3 kilodan biraz az doğarmış acaba ondan mı haftası geri çıktı bu hafta kendi dr.uma soracam bakalım.

Orjinalden alıntı: ılgım06

akçay canım minyon olduğu içinmi 1 hafta geriden takip ediyor?benim kızında elleri ve ayakları 1 hafta küçüktü.merak ettim acaba bu haftalarda nasıl olcak?

bujene
  • Tüm gönderiler : 3814
  • Bölge: istanbul
Ynt: ULTRASON - 03.04.2007 10:56:37
frezya'nın açtığı "ultrasonnnnn" başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: frezya

Selam Arkadaşlar, Hamile bir arkadaşım bir problem nedeniyle 2 gün üst üste ultrasona girmek zorunda kaldı. Şimde bebeğe birşey olur diye çok üzülüyor.. Ben birşey olmayacağını söyledim ama bir taraftanda gerçekten zararlı olabilir mi diye düşünüyorum siz ne dersiniz?

Orjinalden alıntı: akcaybs

Bişey olmaz ya üzüldüğü şeye bak.Allh daha büyük dert vermesin sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin.Ya amniosentez falan yaptırmak gerekse ozaman ne yapar ben yaptırdım  ve yaptıranları da biliyorum acayip stres yapıyor neyse bişey çıkmadı çok şükür.Benim eski dr.um işi olmadıkça elinin altında ultrason ya sürekli bakarmıştı kendine bebişine yani hamileyken.

Orjinalden alıntı: obakuluer

bencede hiç bişey olmaz bütün doktorlar bas bas söylüyorlar ultrasonun hiçbi zararı yok diye kendini boşuna üzüpte bebeğini strese sokmasın bişeycik olmaz allahın izniyle

Orjinalden alıntı: deseo

ben gecen hamılelıgımde neredeyse her hafta ultrasona gırdım.. hicbisi olmadı.. sonucta ses dalgası yayıyor..

Orjinalden alıntı: estim

bebeğim programında seyretmiştim. bu konu üzerinde durmuşlardı. tıp fakültelerinde doğum bölümü öğrencileri için hamile anneler geliyomuş. ultrason üzerinde bebeğin gelişimi hamileliği falan öğrenirlerken, gönüllü hamişler her gün ultrasona giriyolar. ve şimdiye kadar hiç bi olumsuz olay gerçekleşmemiş. sakın üzülmesin,kendini strese sokmasın arkadaşın.

Orjinalden alıntı: arzu_1586

canım benım benım kuzenımde bebek cinsiyetini göstermıyo dıye 3 gun aralıkla 3 kez ultrasona girdi hemde bu normal ultrason değildi bebeğe en zararlı radyolojide cekılen ultrsaondu cok ayrıntılı bişi ama şükür ki bebek gayet sağlıklı.orda bişey olmadıysa bızım kıne arkadasına hıc olmaz.bosuna üzmeyın kendınızı kızlar.Allah ın iziniyle hıc bısey olmaz.bızde 40 dk ugrastan sonra ogrendık ama kızı olucakmıs( ben zaten biliyodum hep kız dıyodum onlar erkeğe kanalize olmustu ya neyse)

Orjinalden alıntı: ılgım06

arzu benimde aynısı oldu.bi gün önce kendi doktorum baktı bişey göremedi cinsiyetiyle ilgili..bi gün sonra ayrıntılıya girdim.zararlı olsa doktor göndermezdi beni.bayada uzun uzun bakılıyor düşün yani..çok şükür şimdilik bi şikayetimiz yok.

Orjinalden alıntı: phatosh_23

bende 1-2 gün arayla girdim 4 boyutluya hemde,şimdilik birşey yokHepimizin bebişleri Allaha emanet ,çünkü biliyorsunuz ultrason bebekleri 35-40 yaşında henüz...

Orjinalden alıntı: desree

Bizim ülkemizde bir zararı yok deniyor ama bazı ülkelerde 2-3 kere falan sokuyolar neden acaba çok merak ediyorum?  yurt dışındaki arkadaşlar! sizler bilirsiniz

Orjinalden alıntı: arzu_1586

paris teki kuzenımın eşi 7 aylık hamıle orada 3 aydan once sakıncalı görüldüğü için anneyı ultrasona almıyolarmış radyasyon var mı ne ööle bişe işte ama adamlar titiz almıyo işte.hatta almanyada da halam var onun etrafında da ılgınc bıse duydum 3 ay dan önce alınmıyomus ve bırey eşi olmadan ultrasona tek başına karar veremıyomus ya imza ya kendı gerekmış..Buyrun işte .bizde nerdeee.Bosverelım bızler içimizi ferah tutalım kızlar oralarda öyle diye sorun yapmayalım dr. güvenmek en önemlisi.Pozıtıf olmak da cok önemlı tabi yi düşünelim iyi olsun.Hepimizin bebşleri çok sağlıklı olur inş.Kıyamam

Orjinalden alıntı: HANDANınANNESİ

şimdiye dek sık ultrasona girdi de bebeği zarar gördü diyen kimseyi duymadım..varsa söölesin

Orjinalden alıntı: arheza

Merhaba arkadaşlar...
Uzmanların söylediklerine göre ultrason röntgen ışınları ile değil ses dalgaları göndererek çalışıyormuş. Bu sebeple de henüz tesbit edilebilmiş bir zararı yok diyorlar... Ama bilemiyoruz tabi...
Ama bir de ayrıntılı ultrason var, o konuda benim bilgim yok, sanırım o sadece ses dalgasıyla çaışmıyordur heralde....
Benim eşim de ses dalgası da zarar verir, bebeği rahatsız eder diye tutturdu :) Fazla ultrasona gerek yok bir kaç sefer yeter diyor ya bakalım :)
Rabbim bütün anne adaylarına sağlıkla bebişlerine kavuşmayı nasip etsin...
Anne olmak isteyenlere de en kısa zamanda sağlıklı bebişler nasip etsin. Amin :)