Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

bebeklerimize klasik müzik...

Sayfayı değiştir: < 1234 | Sayfayı gösteriyor 4 of 4, mesajlar 61 to 72 of 72
Yazar Mesaj
bahar_turfan

• Tüm gönderiler : 253
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 29.04.2006 12:44:28 ( #61 )

ILGIM VERDİĞİN ADRESTE ÇOK GÜZEL MÜZİKLER VAR TEŞEKKÜR EDERİM

bujene

• Tüm gönderiler : 3814
  • Bölge: istanbul
Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 26.03.2007 11:06:40 ( #62 )
binnaz006'nın açtığı "bebek için özel" başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: binnaz006

merhaba hamişler..anne karnındaki bebeklerin sese duyarlı olduğu ve özellikle klasik müzik dinlemekten çok zevk aldıklarını okudum..hemen braveheart,maurice kavel ve secret garden dinlemeye başladım..karnınızdaki minik için sizlerin özel olarak sırf ona özel yaptığınız bir şey varmı..paylaşırsanız sevinirim..

Orjinalden alıntı: irem kız

merhaba hamile değilim ama gene de hamileyken yaptıklarımı söyleyeyim dedim. ben bebeğimle çok konuşurdum. dünyaya geldikten sonra onunla yapmak istediklerimi anlatırdım ona. onu çok seveceğimi söylerdim. şimdilik bukadar.

Orjinalden alıntı: aytöreefe

selam binnazcım bende hamile değilim ama hamile iken bende senin gibi şarkı dinlerdim .....birde beim çalıştığım ortam biraz gürültülü o yüzden midir bilmiyorum ama efe çok gürültülü ortamlarad bile uyuyabiliyor....

birde ben karanlık bir ortamda elimize aldığın feneri karnına tutarsan bebek o yöne dogru hareket eder diye duymuştum ....bir gece eşimle denedik işikları kapattık ( 5-6 aylık hamileydim hareketleri iyice belirlenmişti  ) elimize aldık feneri tututum karnıma efe hareket etmişti....... acayip olmuştum o akşam sanki bebeğimle ışık yoluyla konuşabilmiştim  kurmuştum

Orjinalden alıntı: sabahyıldızı

Merhaba Canim,
Ben de hamileyken bebegime slow muzikler dinletiyordum.Sozsuz sadece melodileri olan aralarinda kus selseri olab bir cd mi acip,hem ben hem de bebegim dinliyor cok guzel rahatliyorduk.Dogdugunda uyurken dinletiyorum ayni cd yi,arada agladiginda bu cd yi duydugunda aglama siddeti giderek azaliyor ve rahatliyor minnacigim.
Ayrica kendim sarkilar,ninniler soyluyordum,konusuyordum da.hele bir hit ninnimiz var,turksanat muzigi bilmem bilirmisiniz yalniz benim icin bak yesil yesil,sarkisini kendimce degistirdim ve yalniz benim icin uyu bebegim,diye soyledim,hala soyluyorum,ses tonum da onemli bebegim cok rahatliyor bunlari duyunca ben de sevindirik oluyorum.Daha karnimdayken ogrenmis bebegim iyiki yapmisim diyorum,kal saglicakla,gorusmek uzere...

Orjinalden alıntı: pepoo

BENDE HAMİLEYKEN BABİŞİME KALSİK MÜZİK DİNLETİRDİM,DAHA DOĞRUSU EŞİM DİNLETİRDİ.EŞİMİN BİRKAÇ TANE CD'Sİ VAR ONLARI KOYARDI,DİNLETİRDİ HEM BANA,HEM OĞLUMA.HATTA BİRGÜN WALKMAN'İN KULAKLIKLARINI KARNIMA KOYUP OĞLUMA DİNLETMİŞTİM  İLK DOĞDUĞU AYLARDADA DİNLETMEYE DEVAM ETTİK...

Orjinalden alıntı: tweety0555

MUZIK DEGILDE ESIM COK KONUSURDU KARNIMLA ...DOGDUKTAN SONRA YIGIT BABASININ SESINI DUYUNCA DURUR VE DINLERDI...AMA SU BI GERCEK NASIL KEYIFLI BIR HAMILELIK COCUGADA YANSIYOR...

Orjinalden alıntı: arcais

binnaz'cim, ben de bol bol muzik dinlemistim hamileligimde, klasik muzikten rock'a kadar. simdi de oglusum cok seviyor muzigi. eger mizmizlaniyorsa hemen muzik dinletiyorum, cok hosuna gidiyor ama sanki bunlarin hepsinin otesinde bebeklerin annenin stresini hissettigi gorusune inanarak; keyifli, kavgasiz gurultusuz bir hamilelik donemi gecirmek bebek icin yapilabilecek en guzel seylerden biridir gibime geliyor:)

BEN ARTIK OALYI ÇOK ABARTIM YALNIZ..İŞYERİNDE AKŞAMA KADAR KLASİK MÜZİK DİNLİYORUM..ASLINDA HİÇ SİNLEMEDİĞİM BİR TARZ BU..AMA SIRF ONUN İÇİN KATLANIYORUM...Kİ ARTIK HOŞUMA GİDEREK DİNLİYORUM..AHHHHH BU MİNİKLER ŞİMDİDEN HER İSTEDİKLERİNİ YAPIYORUZ....HEHEH..

Orjinalden alıntı: deseo

ben ilk hamileligimde dinletmemistim... ama simdiden baslayacagim dinletmeye... insallah bu sefer hamileligimin ve bebegimin keyfine varırırım

Orjinalden alıntı: ilke_ersoy_kibriscikli

Ne zamandan itibaren müzik dinletmeye başlayabiliriz? Annenin sesini 20. haftadan itibaren tanıyormuş bir belgeselde izlemiştim. Ama bu bebekten bebeğe değişim gösterebilir gibi geliyor bana.

Orjinalden alıntı: bucoklar

Ben 20.haftadan sonra muzik dinletmeye basladim. Sabahlari kalkinca ise gidene kadar, hazirlanirken dinletiyorum bebege muzik.

Orjinalden alıntı: tuba_palancı

merhaba arkadaşım.mutlaka dinlediğin müziklerde gayet güzel eserler.fakat bebeğin anne karnında zihinsel gelişimini ve sakinleşmesini bu müziklerle değil daha çok W.A.Mozart ve Vivaldi dinleterek sağlayanilirsin.hem daha faydalı olur.sende mutlaka rahatlamış olacaksın.ilgilenirsen sana birkaç cd adı verebilirim.ben müzik öğretmeniyim de....hoşçakal

Sevgili tuba_palancı, sen de benim gibi bebeğine canlı müzik yapabilecek şanslı annelerden birisin demek ki. (Yaşadıklarımı düşününce bari böyle bir şansım olsun diyorum kendi kendime.) Ben henüz ne kendim çalıyorum ne de CD dinletiyorum erken diye. Henüz duymadığını düşündüğüm için başlamadım, önümüzeki ay eve her gün 15-20 dk. bebeğime Bach, Mozart v.s. çalmayı düşünüyorum. Böylece işe güce dalıp da uzaklaştığım müziğe bebek sayesinde yeniden yaklaşmış da olurum.  Bu arada, belki  çocuk şarkıları da çalmayı öğrenmek lazım ve birkaç ninni. Yalnız ben klasikçi olduğumdan bunları nerden bulabileceğimi bilemiyorum. Bildiğin bir kaynak varsa beni yönlendirirsen sevinirim.

TUBACIM ÇOK SEVİNİRİM..CD İSİMLERİNİ BEKLİYORUM CANIM

Orjinalden alıntı: tuba_palancı

ben genellikle şuanda evimde bulunan cdleri dinletiyorum.benim branşım yan flute olduğu için şefika kutluerin cdlerini dinletiyorum.James Galweyin cd lerini dinleiyorum.Ama cd satın almak istersen ilerde bebeğin doğduktan sonra da ona dinletebileceğin bişey al ki işe yarasın. D&R da ve müzik markatlarin çoğunda bebekler için nini ve beetoven un çok güzel uyarlanmış cd leri var. Mozart ve BEETHOVEN ın cd lerini alabilirsin.zaten cd kabının üstünde bebek resimleri falan var hemen anlarsın zaten.Bi de toys'ras da yenigördüm bebek ninileri cd var onlardanda alabilirsin.migroslarda da bulabilirsin.öpüyorum

önerilerin için teşekkür ederim tubacım..sağol..

bujene

Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 26.03.2007 11:11:45 ( #63 )
gizev'in açtığı "Anne karnında klasik müzik dinletin." başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: gizev

JBDUN..BAŞLIK DEĞİŞTİRDİM CANIM O YÜZDEN OK:)BU ARADA BEETHOVEN İN 5.SENFONİSİNİNE BEBEKLERİN ANNE KARNINDA TEPKİ VERDİĞİ KANITLANMIŞ BİR YEDE OKUMUŞTUM.BEBEKLER DAHA ÇOK BAS OLARAK BASILAN SESLERİ DUYARMIŞ.BEN DE KLASİK MÜZİK DİNLETİYORUM KARNIMDA ÇOKK SEVİYOR CEYLİN TEPKİ VERİYOR:)

Orjinalden alıntı: nil1

Ben deklasik müzik dinetiyorum bebeğimize. klasik müziğin sosyal gelişimde çok faydalı olduğunu duydum.

Orjinalden alıntı: jbdun

ok gizevcim
ben de klasik değil de 2parça var soft tarzda çok beğendiğim onları dinletiyorumsakinleştiriyo valla ben bile dinlediğimde.Klasik müziğe gelince ben kendim dinleyemiyorum ki bebişime dinletebiliyim  onun yerine bunları seçtim, bebişimin beğendiğini hissedebiliyorum

illa klasik müzik olması şart mı acaba arkadaşlar?

Orjinalden alıntı: nil1

Benim okuduğum kadarıyla kalsik müzik ve vals olarak biliyorum. Hatta klasik müzik doğumdan sonra bebeklere dinletildiğinde bebekleri rahatlatıyormuş.

jbudun tabiyki şart değil klasik müzik kulağa hoşgelen sakinleştirici tüm müzikler olur tabiyki sadece klasik müzik(beethoven 5.senfonisi)anne karnındaki bebekler üzerinde test edilmiş.bebekler bu senfoniye tepki veriyormuş çoğu kişide bunu savunuyor benimkide tepki verdi:)ama ninni cd mizde var halk ninnileri aslıhan diye bir solist seslendirmiş yumuşacık kadife gibi ben bile bayıldım:)

Orjinalden alıntı: HANDANınANNESİ

arkadalar,sadece klasik müzik değil,hangi sesleri duymasını istiyorsanız bebeğiniz,onu dinletin...karnınızı okşayarak konuşun sık sık...ben çok faydasını gördüm bunun...kızım daha ilk günlerinden bu yana tanıyor beni...ağlarken sesimi duyduğunda susuyor...
gizemcim,bu arada evlilik yıldönümlerimiz aynı gün..16 temmuz...ama bizimki 1 sene sonra,2005

gönüldü adın değil mi?
ya ben seni uzun zamandır evli ve 2 çocuk annesi olarak hatırlıyordum?buarada güzel tesadüf 16 temmuz:)

ben çook hasaslaştım ağlamaklı falanım hep.bu bebeğği etkilişyormu gergin ses tonu sinir gibi şeyleeer.........

evet gizem,adım gönül...evli ve 2 aylık 1 çocuk annesiyim
sinirli ses tonu da mutlaka bebeği etkiliyordur ama ben öğretmenim ve haylaz öğrencilerim de olunca kızmamak imkansızdı sonrasında bebeğimle yalnız kalınca ondan defalarca özür diliyordum

evet gönül bu da güzel hihihih.özür dilemen şekerceee...sinirler geriliyor hormonal bişey sanırım olmadık şeylere bağırıp çağırır oldum geriliyorum bundan bend erahatsızım eşim de diyor hormaonlar alt üst oldu doğum yap da kurtulalım diyor yazık:)

Orjinalden alıntı: seçil koparan

valla ben de inatrla klasik müzik dinletiyom çocuğa kendim de çok severim ama benim ki pek anlamıyo yaww ismail yk dinleyince daha mutlu çocuk tepinmeye başlıyo karnımda hayret bir olay yani

Orjinalden alıntı: gbahar

hani müzik doğumdan sonra bebekleri rahatlatıryor diye düşünüyoruz ya, bir başka forum konusunda, bebekleri rahatlatmak için saç kurutma makinası ya da elektrikli süpürge çalıştırıldığı üzerine konuşuluyordu, anne karnında hissi verilmesi için. ne tezatlık, değil mi..

aklıma geldi de birden, yazayım dedim.

bense hamileliğimde müzik dinleyemez oldum, seslere karşı aşırı tepki veriyorum, bebeğime de dinletmek istiyordum, nasıl yapacağım bilemiyorum..

en azından su sesi dinletmek istiyorum. aslında doğadaki sesler çok daha rahatlatıcı, tabi bulmak mesele, büyük şehirlerde

bujene

Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 26.03.2007 11:13:44 ( #64 )

evet gönül bu da güzel hihihih.özür dilemen şekerceee...sinirler geriliyor hormonal bişey sanırım olmadık şeylere bağırıp çağırır oldum geriliyorum bundan bend erahatsızım eşim de diyor hormaonlar alt üst oldu doğum yap da kurtulalım diyor yazık:)

sonrasında da lohusalık var canım..depresyon falan
su sesi çok hoş bahar...bu hiç aklıma gelmemişti

Orjinalden alıntı: naksidil

bened okudum klasik müzigin faydali oldugunu mama bence bizimde avrupalilarin klasik müziklerinden daha etkili sakinlestirici özelligi olan müziklerimiz var....ben klasik müzik sevmem ama bulabilirsem bebegim dogmadan bize özel insani rahatlatan türde müzik kaseti falan alacagim.. aslinda arabamda var ve bazan dinliyorum kiz kardesim bana kopyesini vermisti.. ismini hatirlamiyorum cok güzel ve cok rahatlatiyor bence böyle müzikler bebeklerimiz icin daha faydalidir...kardesime sorup ismini yazacagim.. tavsiye ederim...ha kurutma makinasina gelince bu dogru bizzat kendim sahidim, benim arkadasimin bebegi simdi 10 aylik ve yatarken muhakka sac kurutma makinasi calistiriyor bebek öyle uyuyor.. bazen 3 tane calistiriyor...kapatinca agliyor cocuk.. enteresan bir durum.. ama alistirmak dogrumu bilemem cünki arkadasim 10 aydir bunu yasiyor nezamana kadar böyle gider belli degil...

bende hamileliğim boyunca klasik müzik dinlemiştim.yağızda müzik eşliğinde harekletlenmeye başlıyordu..voltmenin kulaklığını bazen karnıma koyardım..ayyy özledim mi ne o günleri

Orjinalden alıntı: gbahar

osmanlı da hastalıkları tedavi için su sesi ve ney dinletilirmiş.

doğu müziği çok daha doğal, bu zaten evrensel bir gerçek.

eşimle biz de düşündük, ney dinletebiliriz, tek mesele ben şu sıralar elektronik aletlerden müzik dinlemeye tahammül edemiyorum. seslere karşı aşırı duyarlı oldum. etrafımda ney kullanabilen birini de bulamayacağım.

ama su sesine ve kuş sesine hayır demezdim doğrusu.. biri beni göl, pınar kıyısına götürsüüünnn

Orjinalden alıntı: nevinnehir

BENİM 22 aylık bir kızım var,ona Akıllı Bebekler Akademisi adında bir kitap aldım(müthiş ,herkese tavsiye ederim)bu kitabında içinde cd var,ney falan çalıyor.

İlkyaz anne karnında sürekli müzik dinledi. Genellikle de klasik müzik. Birinci sebebi benim müzisyen olmam ve klasik batı müziği ekolünden geliyor olmam, ikinci sebebi de klasik müzik parçalarının çok sesli müzik konusunda rakip tanımayacak örnekler olmaları. Tüm müzik türlerinin temeli ve ilham kaynağı klasik müziktir. Dolayısıyla çok sesli müziğin de en sağlıklı örnekleri klasik müzik eserleridir. İlkyaz klasik batı müziğinin yanı sıra popüler yabancı parçalar, yerli özgün müzik eserleri ve türküleri de çok dinledi karnımdayken... Bebekler için hazırlanmış CD'leri de...Ve dünyaya geldikten sonra hepsini tanıyor olduğunu gördüm hatta bir çok insan da şahit oldu. Denemek için defalarca daha önce duymadığı parçaları dinletip, araya daha önceden dinlemiş olduklarını serpiştiriyordum ve daha önce dinledikleri çalmaya başlayınca İlkyaz heyecanlanıp sesler çıkarmaya, ellerini ayaklarını sallamaya başlıyordu... Hala yapıyor bunu, özellikle de Aaron Neville'ın sesine tepki veriyor, hamileyken bana da bebeğe de çok iyi geldiği için hemen her gün onun kadife sesinden birkaç parça dinliyordum, özellikle bir şarkısını belki yüzlerce defa dinledim hatta hamileliğim sırasında foruma da yazmıştım hangi şarkı olduğunu... Özellikle o çaldığında İlkyaz çok fazla heyecanlanıyor, agu, gugu, annn,ennn diye diye sonuna dek eşlik ediyor. Görenler hayretler içerisinde kalıyor, sonuçta 2,5 aylık bir bebekten bahsediyoruz. Onun bu derece duyarlı oluşundaki en büyük katkı annesinin karnındayken müziğe çok yakın oluşu...

Ve klasik müziğin yanı sıra, tasavvuf müziklerinin de bebeğe çok faydalı olduğu inancındayım... İlkyaz ney de çok dinledi, hala dinliyor uyurken... Bebekler için olan CD'lerden birinde su ve doğa sesleri eşliğinde ney dinletmek mümkün, almak isteyenler için linki veriyorum (aldığım yerin linkini):

http://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=9051

Birşeyler daha önerecektim ama kızım mızmızlanıyor, devam edebilirsem sonra devam ederim.

Orjinalden alıntı: duygueliz

kılzar bu sitenin içinde çok güzel klasik müzikler var.Beethovenin klasik müzikleri anne karnında çok deney yapılmış ve çok uygun görülmüş isteyenler bu sitenin içinden hoşunuza giden müzikleri indirebilirsiniz...
                           http://www.beethovenlives.net/ hadi kolay gelsin...!

Orjinalden alıntı: minnik

Kesinlikle klasik müzüği anne karnında ve sonrasında dinletin derim ben.Bir müzisyen olarak ve klasik müzikçi olarak test edilmiştir:))Oğlum ben orkestrada keman çaldığım için(mesleğim bu)sürekli müzikle büyüdü.Şimdi de gaz sancısı tuttuğunda, keyfi kaçtığında ya da sıkıldığında ya keman çalıyorum,veya kucağıma alıp örneğin Strauss'la vals yapıyorum.Çok rahatlatıyor gerçekten.Klasik birşeyler çalıyorsa mutlaka kulak kesiliyor.Ayrıca klasik müziğin beyin gelişimine çok katkısı olduğu kanıtlanmış.

bujene

Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 26.03.2007 11:16:54 ( #65 )
safakrazi'nin açtığı "Bebeğiniz hangi tür müziğe tepki veriyor?" başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: safakrazi

selam arkadaşlar
benim kızım gitar sesi duyunca sağlam tekmeler atmaya başlıyor. acaba dikkat ettiniz mi sizin bebeğiniz hangi tür müziklere tepki veriyor?

Orjinalden alıntı: nagihan82

remziye ne zamandır müzik dinletiyorsun?

remziye ne zamandır müzik dinletiyorsun?

nagihancım ben özellikle müzik dinletmiyorum. kendim dinliyorum. ama tv izlerken haberlerde çıktı bebeklerin müziğe tepki verdiği. bende dikkat ettim dizileri falan izlerken ne zaman gitar sesi akdeniz tarzı müzik çalsa tepki veriyor

bazı hamişler mozart falan dinletiyormuş duymuştum o yüzden sanada sorayım dedim. ben hiç dikkat etmemiştim hangi tarz müziğe benim ufaklığın tepkisini. ben hamişliği öğrendiğim zaman işten ayrıldım çünkü 5 yıldır hiç tatil yapmadan çalışmak beni o kadar sıkmıştıki hamile olduğumda evimde dinlenerek bu süreci yaşamak istedim. bu yüzden bazı özel zevkleri unuttum. tv o kadar esir ettiki beni müzik dinlemek msn arkadaşlarla buluşmak daha az oranda yaşanmaya başladı hayatımda. hamişizya hasta olmayalım falan filan ama bundan sonra bebişle gezeriz ya

nagihan bende aynı sebeplerden işimden ayrıldım. ama gez mümkün olduğunca eğer normal doğum düşünüyorsan bunun inanılmaz faydası oluyormuş. ne kadar çok üyürürsen o kadar kolay doğum yapıyormuşsun. benim kayınvalide sağolsun beni sürekli yürüyüşlere götrürüyor. gerçi bizimki biraz abartıyor eve geldiğimde bel ağrısından ölüyorum ama neyse 

doğumlarımız birbirimize çok yakın olacak. sen nerde yaşıyorsun?

bazı hamişler mozart falan dinletiyormuş duymuştum o yüzden sanada sorayım dedim. ben hiç dikkat etmemiştim hangi tarz müziğe benim ufaklığın tepkisini. ben hamişliği öğrendiğim zaman işten ayrıldım çünkü 5 yıldır hiç tatil yapmadan çalışmak beni o kadar sıkmıştıki hamile olduğumda evimde dinlenerek bu süreci yaşamak istedim. bu yüzden bazı özel zevkleri unuttum. tv o kadar esir ettiki beni müzik dinlemek msn arkadaşlarla buluşmak daha az oranda yaşanmaya başladı hayatımda. hamişizya hasta olmayalım falan filan ama bundan sonra bebişle gezeriz ya

kocaelinde yaşıyorum. yürümem lazım banada herkes aynı şeyi söylüyor düzenli yürüyüşler apmam lazım ben normal doğum düşünüyorum. umarım bir aksilik olmaz ve normal olur herşey.

Orjinalden alıntı: as.min.yes

ben bua ra makamların bütün vücut organlarına ayrı ayrı iyi geldiğini duydum son zamanlarda NİHAVEND MAKAMI RAST MAKAMI HÜSEYNİ MAKAMI FALAN DİNLETİYORUM  VE PENTATONİK MELODİLER dinletiyorum bi sitede buldum birer dakikalık indirdim hepsini dinliyoruz kızımla :)))

burda açıklamaları ve müzikler var bakalım siz beğenecekmisiniz...

http://www.tumata.com/makamlar.html

Pentatonik müzik, Asya kökenli Türk musikisinin en önemli ve karakteristik özelliğidir. Bir gam içindeki 7 sesten ikisinin azalması ile, 3 adet tam ve 2 adet 1,5 sesten olmak üzere 5 sesten oluşmuştur. Kendine güven ve kararlılık verir, rahatlık sağlar. Çocuklara, 9-10 yaşına kadar sadece pentatonik müzik dinletilmesi tavsiye edilmektedir.

yasemin bu müzikleri dinlerken bebeğin tepki veriyor mu dikkat ettin mi hiç?

yasmin teşekkürler verdiğin adresteki 1 dakikalık müziklerin hepsini indirdim. şimdi de sırası ile dinliyorum. bakalım bizim ufaklık beyenecek mi?

evet canım veriyo ama hangi makama olduğunudikkat etmedim

sanırım sırayla tek tek dinleyip görmem lazım winamp a atıyorum hepsini sırayla dinliyozz

tek tek dinlemem gerekio sanırım verdiği tepkiye göre yazarım canım  :))))

yasemin bu müzikleri dinlerken bebeğin tepki veriyor mu dikkat ettin mi hiç?

rica ederim canım ne demek dinlettin mi ufklığa beğendi mi?? bu arada bizim bebişlerin arasında fazla  fark yok galiba

yasmin teşekkürler verdiğin adresteki 1 dakikalık müziklerin hepsini indirdim. şimdi de sırası ile dinliyorum. bakalım bizim ufaklık beyenecek mi?

Orjinalden alıntı: denizatiyim

BENİM KIZIM POPÜLER MÜZİK SEVİYOR CANIM KLASIK MÜZİK SEVMİYOR
ROBER HATEMO'NUN KASEDİNİ ALDIM ONU DİNLETİYORUM ARABA KULLANIRKEN İYİ OLUYOR ANA KIZ YÜZÜMÜZ GÜLÜYORR

yasemin bir kere dinletebildim. ama yarımsaat önce titanik filminin müziğinde acayip ritimli tekmeler attı. benim kızım film müziklerini sevicek sanırım

vayyy titanic hemde tebrik ederim ufaklığıı doğru seçim

bujene

Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 26.03.2007 11:19:39 ( #66 )
pelpele'nin açtığı "hamilelikte klasik müzik dinlemek..." başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: pelpele

arkadaşlar
hamilelikte klasik müzik dinlemeye kaçıncı hafta başlamak gerekiyor
birde tavsiye edebileceğiniz cd varmı?

Orjinalden alıntı: seraptr

merhaba canım...internette bakmıstım 26.haftayla birlikte dinletmek gerek diyordu...ama öncesinden baslamanın bir sakıncası olmaz bence...

serapcım acaba tavsiye edebileceğin bir cd varmı?

Orjinalden alıntı: seraptr

İNTERNETTE YAZANLAR,BELGESELLERDE SOYLENENLER BETHOWEEN VE MOZART...

Orjinalden alıntı: DESIROUS

CANIM SANA LİNK YAZIYORUM BURADAN DA İNCELEYEBİLİRSİN..BEN ÇOK SEWDİM MÜZİKLERİ..HAMİŞ OLMADIĞIM HALDE DİNLİYORUM

http://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=4513

Orjinalden alıntı: mimare

http://www.bebek.com/BebekNETForum/tm.aspx?m=195518

bu linkte bebekler için klasik  müzik mp3leri var ben de şimdiden dinliyorum.

ben klasik müzik çok sevmem tarzım değil
bebeğime dinletmek için işkence çekmem gerekir gibi geliyor
bende bebek ninnileri albümü aldım ninni dinliyorum onun yerine
birde araba kullanırken farkettim ne zaman ROBER HATEMO çıksa radyoda benim kız tepiyo
bende gittim albümünü aldım

Orjinalden alıntı: kekiksuyu

kızlar,bilimsel olarak kanıtlanmış..hamilelikte MOZART dinlemek,,bebeğin zekası üzerinde muhteşem sonuçlar sağlıyor..MOZART ın herhangi bi cd  sini  alın...ayrıca  CHOPİN  piyano  sonatları  müthiş,alabilirsiniz...  BACH  dinleyebilirsiniz...   size  önerebileceğim  site  ...    www.beethovenlives.net         burada  tüm bunları  dinleyebilirsiniz..

arkadaşlar çok teşekkür ederim.......

Orjinalden alıntı: mimare

ben klasik müzik çok sevmem tarzım değil
bebeğime dinletmek için işkence çekmem gerekir gibi geliyor
bende bebek ninnileri albümü aldım ninni dinliyorum onun yerine
birde araba kullanırken farkettim ne zaman ROBER HATEMO çıksa radyoda benim kız tepiyo
bende gittim albümünü aldım

Oturup sırf müzik dinlemiyorum ben de çalışırken iş yaparken  falan fonda çalıyor dikkatimi dağıtmıyor ben seviyorum gerçi ilk hamileliğimde klasik müzik dinlememiştim  çok türkü dinlemişim galiba bizim kızın favorileri türküler

bujene

Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 26.03.2007 11:22:12 ( #67 )
lahza'nın açtığı "fetusa müzik" başlıklı konudan :

Orjinalden alıntı: lahza

arkadaşlar anne karnında bebeğe müziğin faydası olduğunu biliyoruz hatta bazen doğumdan sonra müzik annelerin kurtarıcısı bile olabiliyo.
bununla ilgili bir videoyu sizinle paylaşıyorum
http://www.vidivodo.com/video.php?myvideo_id=20312
ancak sizler ne dinletiyosunuz yada kimi dinleteceksiniz paylaşırsanız sevinirim.zira ben hala kararsızım

Orjinalden alıntı: kanom

LAHZA
CANIM BEN  OGLUMA HAMİLEYKEN  MÜZİK DİNLETİYORDUM.AMA ÖYLE KLASİK MÜZİKLER  DEGİL.BANA  DİNLET  DİYORLARDI  BEN  YABANCI  VE  HAREKETLİ  MÜZİKLERDEN DİNLETİYORDUM  FELAKET  OYNUYORDU.COK  HOŞUNA  GİDİYORDU.YADA  BEN  ÖYLE  ZANEDDİYORDUM

Orjinalden alıntı: lahza

ya mesela benim oğluşumda az önce hareketli idi uyanıkken ilhan irem dinleteyim dedim hareketi kesti.belkide ben öle olduğunu sanıyorum:))

Orjinalden alıntı: angelhera

ben bitaneme klasik müzik dinletiyorum. doğum öncesi ve sonrası bebek için hazırlanmış 2 cd den oluşuyor.

şimdilik doğum öncesi dinliyoruz. müziği dinletmeye başlayınca hareketi kesiliyor, müziği kesincede kıpırdanmaya başlıyor. bide dinlemeye başlayınca poposunu getirip dayıyor iyice bana  ayy yeriiim her yerinii balım benim.

Orjinalden alıntı: A..Nur

Klasik müzik en iyisi. Ben de hem dinledim, hem dinlettim. :)
Rehabilite etkisi yüksek olduğu için zaten bebekler için hazırlanmış özel müzik cd leri de klasik müziklerden oluşuyor.

Orjinalden alıntı: borulce

bencede bebişe müzik dinletmek çok ama çok önemli. iç huzuru, hayata bakışı,hazırlanışı,duruşu,kişiliği için çok faydalı. bunları nerden biliyorum derseniz opera sanatçısıyım ve konservatuarda bırtakım denemelerı gözlemledık. ben pıyasada bulunan baby cd lerını önerıyorum. klasık muzık cd leri buyuk kıtapcılarda bulabılırsınız.

Orjinalden alıntı: miray_

SANATÇI İNSANLARA BAYILIYORUM.inş.bebişin de sana çeker

* öyküm *

• Tüm gönderiler : 3288
  • Bölge: hayattan..
Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 04.04.2007 20:53:58 ( #68 )
arkadaslar handanın annesi gibi bagır bagır hergün
biz ne dinletecegiz bebişlerimize

cocukların bagırtıları teneffusteki kıyametler ve kendi bagırmalarımız

bebişler ne durumda olacak bizim acaba?
ALLAH'IM MELEĞİMİZİ KORU..HER ZAMAN SANA EMANET

denizatiyim

• Tüm gönderiler : 6824
  • Bölge: Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostuz
Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 05.04.2007 05:17:01 ( #69 )

* öyküm *

• Tüm gönderiler : 3288
  • Bölge: hayattan..
Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 05.04.2007 20:41:34 ( #70 )
denizcim valla öle....
sastım kaldım..........bu sinir harbinin icinde  nolcaz?
ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN
ALLAH'IM MELEĞİMİZİ KORU..HER ZAMAN SANA EMANET

artemisse

• Tüm gönderiler : 3297
  • Bölge: paris
Ynt: bebeklerimize klasik müzik... - 26.04.2007 12:33:02 ( #71 )
selamlar arkadaslar
 uzun suredir sizleri takip ediyordum ama ilk defa ileti yaziyorum,
size turkce olarak ninni tarzinda fahir atakoglu nun 1997 de cikardigi albumu tavsiye ederim, icinde ayrica sezen aksu nun seslendirdigi ninni var,
sevgiler,,,,

Güneşin olsun gönlünde
Kar bile yağsa, ya da fırtına olsa
Gök bulutlarla ve dünya kavgayla dolsa
Güneşin olsun gönlùnde
Sayfayı değiştir: < 1234 | Sayfayı gösteriyor 4 of 4, mesajlar 61 to 72 of 72

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 8 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok