Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

bebeğim öksürüyor üşütmüş

Yazar Mesaj
sltn

• Tüm gönderiler : 18
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
bebeğim öksürüyor üşütmüş - 14.03.2006 14:06:33 ( #1 )
merhabalar.... bebeğim yaklaşık 2 haftadır çok kötü öksürüyor. Benim aklım almıyor 7 aylık bir bebeğin öyle öksürdüğünü...uniklar, asist ve kongest isminde 3 şurup verdi doktor bunları kullanımına uygun bi şekilde kullandık ama fayda etmedi hiç. ne yapacagımı bilmiyorum yavrum uykularından bile öksürükle uyanıyor ve sonra ağlıyor. Öksürürken bir de kustu bi kaç kere dolu dolu. öksürüğe ne iyi gelir bilmiyorum ki... deli olacagım..mesajlarınızı bekliyorum.
ozkar

• Tüm gönderiler : 491
  • Bölge: izmit
Ynt: bebeğim öksürüyor üşütmüş - 14.03.2006 14:25:32 ( #2 )
merhaba
ben kızım için zencefili balla karıştırıp verdim iyi geldi istersen sen de dene
geçmiş olsun

ay-büke

• Tüm gönderiler : 68
Ynt: bebeğim öksürüyor üşütmüş - 14.03.2006 14:27:56 ( #3 )
merhabalar... öncelikle çooooooookkkk geçmiş olsun diyorum. benim bebeğim de 6,5 aylıkken çok fena üşütmüştü.. öksürük, hapşırık, ateş hepsi biraradaydı,doktorumuz şurupla bu işin çok uzayabileceğini  söyledi ve DUOCID iğne verdi. 3 gün sabah akşam kullandık, bebeğim 5. gün gayet iyiydi.... sağlıklı günler.....
hifa

• Tüm gönderiler : 102
  • Bölge: HOLLANDA
Ynt: bebeğim öksürüyor üşütmüş - 14.03.2006 15:04:39 ( #4 )
Merhaba sltn,
Benim oglumda yeni kurtuldu oksurukten bende doktora goturdum cigerlerini dinledi ve cigerde bi sorun olmadigi zaman surup bile yazmiyorum dedi .... ve surupsuz atlatmak zorunda kaldik...fakat oksururken cok fena oluyordu ve migdesi kalkiyor yedigini aninda cikariyordu..doktorda cocuk 3, 4 yasina gelene kadar kusmasi normal dedi...o yuzden eger cigerlerinde bisey yoksa bence merak etme...benim oglum allaha cok sukur simdi iyi..insallah seninkide duzelir..allah acil sifa versin...
sltn

Ynt: bebeğim öksürüyor üşütmüş - 14.03.2006 15:10:37 ( #5 )
mrb hifa,
aynen öksürük anında bizim ki de bi dolu kusuyor ama azar azar değil yediğinin hemen hemen tümünü bi çırpıda kusuyor . inşallah gecer çünkü çok üzülüyorum geceleri öksürükle uyanıp gözleri kapalı ağlamasına...deli gibi uykusu da olsa uyuyamıyor öksürükten
emine hüşlü

• Tüm gönderiler : 68
Ynt: bebeğim öksürüyor üşütmüş - 15.03.2006 09:08:56 ( #6 )
çok geçmiş olsun sltn,canım,benim kızım da hasta;öksürük,kusma,ishal,ateş,burun akıntısı anlayacağın herşey var.dr.a gittik;bronşit başlangıçı ve kulağının birinde iltihap başlangıçı dedi.antibiyotik ve öksürük şurubu(zitromax ve bricanyl)kullanmaya başladık.kusma ve ishal normalmiş yani olası bişeymiş.kaç gecedir öksürükten uyuyamıyoruz.inan ki halıda kusmuksuz çok az yer kaldıevin teni parfümü kusmuk ve kaka esansı
bugün daha iyiyiz.merak etme bu hastalığı aşağı yukarı 1 hafta çekip atlatır yavrucuğun.öksürük biraz zor geçermiş bu arada,1 ay bile sürebilirmiş,endişelenmeyin..
KOCCCAMAAAN GEÇMİŞLER OLSUN!!!!!!!!
sltn

emine hüşlü :) - 15.03.2006 11:19:19 ( #7 )
mesajına tşk ediyorum canım,
ama bebeğim 2 haftadır böyle, korkuyorum bronşit olacak diye, bende bronşit var ve ne derece rahatsız ettiğini çok iyi biliyorum bebeğimde olsun istemiyorum. ilaçlar da fayda etmiyor iki ara bi deredeyim... ne yapacagımı bilmiyorum. egzaması da var...(gıdıgında ve kol direseğinin içi ve dış kısmında)
abu05

• Tüm gönderiler : 1600
  • Bölge: istanbul /avrupa / osmanbey
Ynt: emine hüşlü :) - 15.03.2006 11:29:03 ( #8 )
SLTN ÇOK GEÇMİŞ OLSUN CANIM
İNŞALLAH TEZ ZAMANDA İYİLEŞİR
BENİM OĞLUMDA FENA HASTALANMIŞTI VE DR'UMUZ SAĞOLSUN HEMEN ANTİBİYOTİK İĞNE VERMİŞTİ
ÇÜNKÜ MESAFE KISA HEMEN CİĞERLERE İNER DEMİŞTİ
ANTİBİYOTİĞE PEK SICAK BAKMADIĞIM İÇİNDE YARIM SAAT KADAR BANA ÇIKLMA YAPMIŞTI VE 3 GÜN SONRA HİÇ BİŞEYİ KALMAMIŞTI OĞLUMUN
DR'A Bİ DAHA DANIŞ İSTERSEN
YADA BAŞKA Bİ DR. GÖRÜN
2. FİKİR HER ZAMAN İYİDİR
BEN BU DR'U BULANA KADAR KAÇ DR DEĞİŞTİRDİM
ZOR BU İŞLER ÇOK ZORRRRR
ALLAH KOLAYLIK VE ŞİFA VERSİN CANIMMMM
KOCAMAN ÖPÜYORUM
banu erseven 27/07/76
ayseloz

• Tüm gönderiler : 1452
Ynt: bebeğim öksürüyor üşütmüş - 15.03.2006 13:10:28 ( #9 )
canım benim oğlumda bi dönem öksürük krizine yakalanmıştı 5 ay öksürdü inan peşinede kusuyodu bir kere alerji şurubu içmeli dr una sor öksürüğü o ilaçlarla geçmiyosa alerjiktir muhtemelen..odasını nemli tutu ev kaloriferliyse petek üzerine ıslk havlu koy sonra göğsüne ve sırtına vicks krem sürebilirisn sırt üstü yatırma yan yatsın ve başı yüksekde olsun bunlar sana önerebileceklerim çok geçmiş olsun üzme kendini çocuklar bu şekilde büyüyolar öpüyorum..
tulayandac

• Tüm gönderiler : 489
Ynt: bebeğim öksürüyor üşütmüş - 15.03.2006 14:00:13 ( #10 )
canım geçmiş olsun benim oğlumda 6 aylık ilaçlarla iyileşti fakat öksürüğü azda olsa kaldı bende kendimce yarım elmanın suyuna papatya ığlamur suyu kaynatıp sabah akşam 1 çay bardağı içirdim maşallah öksürüğü durdu dene istersen
sltn

abu05 e - 16.03.2006 15:37:07 ( #11 )
ay şu isimlerinizi yazın ne olur, nicklerinizle hitap edemiyorum :)
canım; bu ikinci doktor zaten, ilaçlarını değiştirdim bakalım etki edecekmi , ama bugün biraz daha iyi sanki, sizler gerçekten çok iyi moral oluyorsunuz bana, ilginize çok teşekkür ediyorum. sizin bildikleriniz benim çok işime yarıyor. umarım benim bildiklerim de ilerleyen zamanlardaki yazışmalarımızda sizin çok işinize yarar....
abu05

Ynt: abu05 e - 16.03.2006 15:43:36 ( #12 )
sltn adım banu canım
bilgilerimizi paylaşmak çoookkk güsel arada rahatlatmak için söylenenlerde hakikaten etki ediyor
kendimden biliyorum
inşallah çarçabuk iyileşir bebişin
kocaman öpüyorum onu
allaha emanet olun
banu erseven 27/07/76
emel_furkan

• Tüm gönderiler : 225
  • Bölge: İstanbul
Ynt: abu05 e - 16.03.2006 15:57:29 ( #13 )
geçmiş olsun sltn benim bebeğimde 3 aylık kaç haftadır öksürüyor asist şurubunu bizde kullanmaya başladık balgam söktürmeye yarıyor... bizim öksürük biraz azaldı ama balgama çevirdi balgam çıkaramıyor ve boğulucak gibi oluyor bende rezene çayı veriyorum belki fayda eder diye... sadece anne sütü içiyordu hastaladı diye mama takviyesi yapıyorum artık çok zayıfladı hastalıktan.... mamayı fazla verirsem anne sütünü pek almak istemiyor bende gün en fazla 2 kere veriyorum emmeyi unutmasın diye...
abu05

ÖKSÜRÜK.... - 16.03.2006 16:07:36 ( #14 )
ÖNCE BAŞLIĞI DEĞİŞTİREYİM DEDİM
HASTA BEBİŞLERE ALLAHTAN ŞİFA DİLİYORUM
MEME EMMEK İSTEMİYOSA SÜTÜNÜ SAĞ VE YAPTIĞIN MAMANIN İÇİNE KOY BEN HEP ÖYLE YAPIYODUM EMMEK İSTEMEDİĞİNDE DOĞUMDAN İTİBAREN MAMA VERİYORUM ZATEN AMA HASTALANINMCA PEK EMMEK İSTEMİYODU
O ZAMAN HEMEN SAĞIYODUM VE MAMAYA EKLİYODUM
BEN IHLAMUR PAPATYA VE ELMA ÇAYINI KARIŞTIRIP İÇİRİYORUM İYİ GELİYOR YUMUŞATIYOR BİRAZDA KABUK TARÇIN ATINCA DAHA RAHAT İÇİYOR...
HAVALAR PEK KÖTÜ AMAN BEBİŞLERE DİKKAT KIZLAR
ALLAHA EMANET OLUN
ÖPTÜM HEPİNİZİ[sm=kiss.gif]
banu erseven 27/07/76
sltn

emel_furkan - 17.03.2006 10:24:09 ( #15 )
emelciğim meraba;
3 aylık bebek için üzücü bir durum anlattığın...Asist, Kongest ve Uniklar kullandık etki etmedi bize, arkadaşımdan duymuştum; ayva, elma ve birazcık tarçını kaynat ve suyunu içir, boğazını yumuşatır bebeğinin.... Ben denedim sanki biraz etkili oldu gibi...geçmiş olsun canım dikkat et çok minikmiş yavrum benim

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 4 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat