PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN

Yazar Mesaj
IRMAK73
  • Tüm gönderiler : 20
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: kuşadası
PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 11:42:44
3,5 AYLIK KIZIMIN İLK DEFA AĞIZLARI PAMUKÇUK OLDU DUDAKLARINA KADAR GELDİ :( DR. SODALI GAZLIBEZLE SİLMEMİ SÖYLEDİ DENEYEN VARMI?

zumra buyurken
  • Tüm gönderiler : 9598
  • Bölge: Üyelik 2004
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 11:52:39
pamukcuk un temz bi bezle karbonatlı suyla silinmesi gerekir diye biliyorum..

AŞKSINSENN
  • Tüm gönderiler : 5442
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 12:02:25
canımmmmm  pamukçuk-aft ne iğrenç bişi olduğunu çok iyi bilirim  onun en iyi ilacı
bir tabağa karbonat diğer tabağa kaynamış su koy  temzi kaynamış ütülenmiş  bezi önce suyla ıslat  sonra karbonata batır ve biraz bastırarak sil ben hiç yapamamıştım çünkü vicdanım dayanmıyordu  bende anneme yaptırırdım ve odadan çıkardım hatta  malzemelerimi alıp sağlık ocağındaki ebelere  bile yaptırdım ama  çok acele et çok çabuk  yayılıyor birde hem emzirmeden sonra bir damla su içir  ağzında sütün kalmasın

kiyazzzz:)
  • Tüm gönderiler : 3709
  • Bölge: niye bize mi geleceksin?
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 12:05:36
bir çay bardağı kaynamış ılımış suya bir çay kaşığı karbonat koy karıştır.küçük parmağına gazlı bez sar bu suya batır.bebeğinin ağzını fala bastırmadan dolandırarak sil çok sert bastırma biraz canı yanabilir ağlar panik yapma.her sildikten sonra gazlı bezini değiştir.geçmiş olsun.

♥ ♥ ♥

**UYUCU**
  • Tüm gönderiler : 1656
  • Bölge: Kalbim Ege'de kaldı...
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 12:27:20
evet bende karbonatlı su diye biliyorum canım,geçmiş olsun

Kartopum
  • Tüm gönderiler : 1002
  • Bölge: balıkesir..
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 12:53:14
bayağı ilerlemiş sanırım aşksınsenin dediğigibi yapsan  faydalı olur  ayrıca bebeğin emiyorsa göğüslerinide her emzirmeden önce kaynamış su ile muhakkak sil yada karbonatlı su ile göğsünede geçmesin yoksa bebeğin emmezmiş doktor bana öle söylemişti
<mesaj tarafından düzenlendi durusin on 07.04.2008 12:54:32>

sab.iş
  • Tüm gönderiler : 423
  • Bölge: ANKARA
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 15:21:53
öncelikle çok geçmiş olsun...

size bir önerim olacak, ama biraz tuhaf bir öneri şimdiden söyleyeyim...

aynısı benim kızımda da olmuştu ve epey ilerlemişti... öyle ki yavrumu doğru dürüst besleyemiyordum bile... doktora götürüm ve aynı önerilerden bana da bulundu doktor; karbonatlı su ve temiz bir tülbnetle kanatana kadar dilini kazımamı söylemişti... hemen uyguladım fakat kanatana kadar bastırınca yavrum elimizde kuş gibi çırpınıyordu onu öyle ağlatmak daha da fenasıydı tabi.. üstelik alabildiğim kısımlar yalnızca dilinin ortasıydı.. kenarları aynen kalıyordu.. birgün komşum gelmişti bize ve bir öneride bulundu bana.. size şunu söyleyebilirim ve bir mucizeydi sanki... kızımın dilinin temizleyemediğim yerleri bile pırıl pırıl olmuştu... bana önerdiği şey şuydu:'' kendi saçından(yani annenin saçından)bir tutamı bebeğinin ağzının içine tut ve süpürge ile süpürüyormuş gibi yap..'' ben de ilk duyduğumda aynı tepkiyi verdim .. yani ama denemekten de birşey çıkmazdı tabi.. daha kötüsü ne olabilirdi ki...dediği gibi yaptım ve ertesi gün .... yavrumun ağzı pırıl pırıldı... inanamamıştım... ben ki ''kocakarı ilaçları''veya tavsiyelerine pek kulak asmazdım.. ama çaresiz kalınca... o günden sonra kimin şikayeti olduysa önerdim ve herkeste aynı sonuç oldu..hatta başka bir forumda arkadaşının birinin bebeği pamukçuk olmuştu ve eğer geçmezse bildirmesini söylemiştim ve onun da geçmiş.. başta da dediğim gibi biraz tuhaf bir öneri .. şimiden geçmiş olsun.. sonucunu merakla bekliyorum..

Panuzova
  • Tüm gönderiler : 1234
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 16:25:21
2 haftadır Mikostatin diye ilaç kullanılıyoruz biz pamukçuk için...
kullanırken geçiyor ama bırakınca gene çıkıyor nedense...

Nilay&Yiğit
  • Tüm gönderiler : 3504
  • Bölge: İstanbul
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 16:50:41
bizde hiç olmadı öyle bişey, konak oldu bi tek işte. o da kötü bişey.
ama doktorunuz bi çözüm sunmuş onu deneyin derim ben.
tecrübeleri olanlarda aynı şeyi diyor.

Hatiç
  • Tüm gönderiler : 64
  • Bölge: Kocaeli
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 16:55:35
pamukçuk için ilaçlar var bebegın agzına sürüyosun  oje ye benzer şisesi var fırcayla sürüyosun bence diş dr sor ilaç sürülmezse gıttıkçe yayılır yayılmışta  emmerkende zorluk çeker agzı kanaya bılır daha fazla gec kalma 
<mesaj tarafından düzenlendi Hatiç on 07.04.2008 16:57:49>

selbice
  • Tüm gönderiler : 2294
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 17:01:37
bizdede çok oldu ilaçta kullandık .karbonatlı suda ama eniyisi bence emzirdikten sonra ağzına su ver bize bu yöntem iyi geldi senin sütün yapıyor yani su vermeyi unutma

TAVŞANCIK
  • Tüm gönderiler : 6040
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 17:03:13
ecz.lerde dut şurubu var.doğal bir ürün.bundan birkaç damla ile geçti benim en büyük çocuğumun pamukçuğu.ilaç bile iyi gelmedi

AyfErcu_59
  • Tüm gönderiler : 1605
  • Bölge: TEKİRDAĞ
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 07.04.2008 17:17:58
en mükemmel çözüm karbonatlı su ile silmek sadece 1bir kez başıma geldi ve karbonatlı su sayesinde iki günde hiçbir şey kalmadı başta tereddüt ettim ilaç kullandım yavrum o ilaç yüünden hep kustu... sonra karbonatlı su ile sildim hiçbirşeyi kalmadı pansuman yapar gibi değil ama sileceksin... geçmiş olsun miniğe....
Dünyadaki en güzel 3 şeye sahibim OĞLUM, AŞKIM ve ANNEM....

Hatiç
  • Tüm gönderiler : 64
  • Bölge: Kocaeli
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 10.04.2008 17:28:22
dut surubu yada dut pekmezide iyi geliyor ben hergün emzıgının ucuyla azıcık verıyorum çok şükür pamukçuk olmadı hemde ağzı tatlanıyor oğlumun  

babylon77
  • Tüm gönderiler : 25
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 12.04.2008 19:27:46
dut pekmezi tüm boğaz enfeksiyonlarınada çook iyi geliyor özellikle kışın mutlakka 1 kaşık her sabah veriyorum oğluma oldukça faydasını gördüm

"SHERİN"
  • Tüm gönderiler : 2232
  • Bölge: İSTANBUL/ANADOLU
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 12.04.2008 19:35:21
Beslenmeden sonra çok az su verilirse bebeğin ağzında pamukçuk oluşumunu engellersiniz..ben yaşamadım her beslenme sonrası su verdim.Su bebeğin ağzının temizlenmesini ve ağzında süt kalıntılarının kalmamasını sağlıyor..

yaren2009
  • Tüm gönderiler : 108
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 14.04.2008 00:08:44
Dilinin üstüne biraz toz şeker dök ama abartmadan hemen alıyo oda olmadı sodalı su diğer adıyla karbonatlı ılık su yap gazlı bezle güzelce sil dilini damağını.Fazla bastırmadan ama yüzeyselde olmasın.Geçmiş olsun

kreb
  • Tüm gönderiler : 7
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 24.04.2008 17:59:08
sakın kanatana kadar karbonatla silemeyin. abestantla kazıyabilirsiniz ama kanatmadan, Mikostatin geçiriyor ama en önemlisi oluşmasını engellemek bunun için her emzirmeden sonra bir çay kaşışı su verirseniz süt kalıntılarının temizlenmesine yardımcı olur.

zzeynepp
  • Tüm gönderiler : 3275
  • Bölge: İstanbul
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 24.04.2008 18:20:53
bebeklere neden su verilmez başlığından alıntıdır

quote:

Emzirdikten sonra su vermeyiniz.
Anne sütünün agızda belli bir süre kalması oral yolla alınan enfeksiyonları önler.

ilk 6 ay boyunca sadece anne sütüyle beslenen bebeklerin
agzina degip midesine giren -su dahil olmak üzere- her tür kati/sivi madde
sütün kalitesini bozar...
anne sütü disinda bebege verdiginiz her bir damla suyun miktari kadar
daha az anne sütü almis olur bebeginiz
ve midesini bosuna gereksiz yere doldurmus olursunuz... CUDANA

------------------------------------------------------------------

Bence pamukçuk olacak diye bebeklere boşu boşuna her beslenme sonrası su vermeyin derim. Arada 1-2 günde bir karbonatlı sulu bezle silip oluşması önlenebilir belki. Kanatana kaar silmenize de gerek yok. Çok ilerlemişse de dut şurubu önermiş arkadaşlar ilaç olarak.

nurana
  • Tüm gönderiler : 44
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 25.04.2008 17:44:11
Merhaba benim de kızımın ağzında var 15 günlükten beri var. Şimdi 45 günlük oldu. Şimdiye kadar karbonatlı su ile temizledim. İlerlemesine engel oldu ama tam anlamıyla geçirmedi. Zamanla geçer diyolar.
Ben şimdi nerde okuduğunu bilemediğim bir bilgiyi vermek istiyorum. Nurse Harvey's adlı bir bitkisel şurup var. Belki bilirsiniz. Gaz sancıları için. Bu şurubun pamukçuğa da iyi geldiği yazıyordu. İçeriğind sodyum bikarbonar var ondan herhalde. BU arada şurubu ben kızıma ilk kez bugün verdim sancısız bir şekilde uyuyor. e-bebek herkes memnun kaldığını yazmış bakalım bizim kızımızda da etkili olacak mı?
Geçmiş olsun...

aysunyasar
  • Tüm gönderiler : 167
Ynt: PAMUKÇUK İÇİN ÖNERİSİ OLAN - 26.04.2008 01:08:28
evet nurse harves çok iyi bi ilaç.bizde o dönemleri onunla atlattık ama sonrasında daha etkili bişey buldum.eğir kökü.gaz sancısına birebir