Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Bebeğim Neden Kilo Almıyor???

Yazar Mesaj
AKINCI1981

• Tüm gönderiler : 209
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Bebeğim Neden Kilo Almıyor??? - 07.04.2008 20:17:44 ( #1 )
  Oğlumun iştahı yerinde,düzenli olarak da besliyorum ama bir türlü kilo almıyor.Şu an 10 ay 1 haftalık...Yaklaşık 9 kilo...Doktorlar kilosu normal diyor ama,görünüş olarak çok zayıf...
Oğlumun kilo alması için ne yapmalıyım,neler önerirsiniz?Çok hareketli olması kilo almasını önlüyor olabilir mi?
adatok2007

• Tüm gönderiler : 20
Ynt: Bebeğim Neden Kilo Almıyor??? - 08.04.2008 09:39:53 ( #2 )
merhabalar:) yazınızı okuyunca hemen cevap yazmak istedim.Sizden daha kötü durumdayım çünkü bebeğim 10 aylık ve 7 buçuk kilo :( malesef inanın ne hissettiğinizi çok iyi anlıyorum bi ara çok güzel yedi ama yaklaşık 1 aydır ağzına 1 kaşık zor sokuyorum sadece anne sütü emmek istiyor.Doktor idrar kültürü istedi idrar yolu enfeksiyonu olmuş bu hastalık midesini bulandırdığı için yemek yemek istemiyor dedi.
İlça tedavisi uyguladı ilacımız bitti ama hala yemiyor Ne yapacağımı şaşırdım bilgisdi olan arkadaşlardan bende yardım istiyorum
Bebeğinizle sağlıklı mutlu uzun ömürler dilerim
Nilay&Yiğit

• Tüm gönderiler : 3504
  • Bölge: İstanbul
Ynt: Bebeğim Neden Kilo Almıyor??? - 08.04.2008 10:57:47 ( #3 )
bebeğin yemek reddetmesi insanı çok kötü hissettiriyor. benim oğlumda 4 aylıkken grip olmuştu. burnu tıkalı olduğu için doğru düzgün emziremedim zorla artık bende psikolojik olarak huzursuz olmaya başlamıştım. kilo kaybıda oldu tabiki. şimdi gayet iyi çok şükür.

bebekler hareketlendikçe kilo alımları yavaşlar. öğünlerini arttırmayı denesen yada yarım kase veriyorsan 1 kaseye çıkarsan. harcadığı enerji yediklerini yakıyor demekki.
cagla_kayra

• Tüm gönderiler : 65
Ynt: Bebeğim Neden Kilo Almıyor??? - 08.04.2008 12:50:42 ( #4 )
kelin ilacı olsa başına sürer.ama konuyu görünce dayanamdım.benim oğlumda 1 yaşında 9660 gr.hastalıklardan dişlerden dolayı8. aydan sonra doğru düzgün kilo alamadı.şimdi bide yürümeye başladı hiç kilo alamaz artık.öyle çok iştahlıda değil.önerisi olan varsa bende bekliyorum.
tumanbay

• Tüm gönderiler : 772
Ynt: Bebeğim Neden Kilo Almıyor??? - 08.04.2008 20:42:07 ( #5 )
Selam hepinize.. benim oglum da kilo almiyor.ama boyu uzadi. Yani buda iyi birseymidir acaba?nasil kilo aldirticazki bende bilemedim. yogurduna 1 yerine 2 biskuvi  koyuyorum birde aralarda ekmek vermeye basladim. Sonra birde pekmez..sanirim bu ay aldirdim biraz. Dr. normal diyor ama ne biliim iste bende 500gram fazlasi olsun hastalikla gider hemen diye dusunuyorum.Zaten disler zorluyor..Baska onerisi olan varsa bekleriz.. 
;
Nilay&Yiğit

• Tüm gönderiler : 3504
  • Bölge: İstanbul
Ynt: Bebeğim Neden Kilo Almıyor??? - 09.04.2008 19:15:47 ( #6 )
merhaba arkadaşlar,

bi tanıdığımızın çocuğuda aynı sizin dediğiniz gibi yemesi falan gayet iyi ama bi türlü kilo almıyor diye doktora götürmüşler. doktor bişeyler falan sormuş işte, sonra sebebi yeterli uyku uyumamasıymış. çocuklarda büyüme hormonu akşam 10-2 arası aktifmiş, ve günlük düzenli ve yeterli uyku uyumayan çocuklarda kilo alamama gibi bi sorun oluyormuş.

acaba sizin çocuklarda böyle mi? bundan olabilir mi diye yazıyım hemen dedim?????
sevvalnaz

• Tüm gönderiler : 59
  • Bölge: oglusumun minik yüreginden
Ynt: Bebeğim Neden Kilo Almıyor??? - 14.04.2008 14:05:55 ( #7 )
selam
benim oğlumda 8,5 aylık 8,5 kiloson 2 ayda sadece 500 gr almış
halbuki iştahı çok güzel emiyor mama yiyor ek gıda olarak herşeyi yiyor
ancak 5.aydan beri diş çıkarıyor vede sürünüyor hiç yerinde durmuyor biz bunlara bağlıyoruz artık zaten şu anda hasta
ama ilk 3 ay çok hızlı kilo almıştı ayda en az 1250 gr
dr.da baştan hızlı gittiniz aslında normal diyor
ben de artık kafama takmıyorum
önemli olan sağlıkları aslında
HEPİNİZ BEBİŞLERİNİZİ GÜLE GÜLE BÜYÜTÜN
SAĞLICAKLA KALIN
<mesaj tarafından düzenlendi şevvalnaz on 14.04.2008 21:02:07>
neslihanol

• Tüm gönderiler : 6
Ynt: Bebeğim Neden Kilo Almıyor??? - 27.04.2008 13:44:50 ( #8 )
merhaba, benim kızımda 6.ayını bıtırdı.ilk aylar cok guzel kılo alıyordu ancak soın uc aydır ilk 300 gr sonrada 150 gr aldı. doktor kan ve ıdrar tahlılı baktı ancakıkısı de temız cıktı. bazı cocuklar yedıklerınden cok yakarlarmıs. sanırım benımkı fazla hareketlı. dr.um fantomalt dıye bır karbonhıdrat verdı. muhallebısıne yogurduna meyvasına katıyorum. gercı ona ragmen bu ay 350 gr aldı. ama o da olmasa ne yapacaktım bılmıyorum. Elif öğünlerini güzel yiyor itiraz etmiyor çok fazla yani az yiyip az kilo almıyor vucudu yakıyor sanırım. Fantomaltı doktorunuza mutlaka danısarak tabı, öneririm. yemegın tadını degıstırmıyor sıkayet etmedı hıc yerken
bedevi

• Tüm gönderiler : 69
Ynt: Bebeğim Neden Kilo Almıyor??? - 23.05.2008 23:08:24 ( #9 )
arkadaşlar merhaba,

benim kızım bu ay sadece 250 gr almış, doktorumuz yapacak birşey yok dedi çünkü aslında yemesi fena değil ama çok hareketli anında yakıyor. Doktor fantomaltı önerdi, ness sanırım sen kullanmaya devam ediyorsun, memnun musun? kilo almasına yardımcı oluyor mu?
benim tedirginliğim şundan dolayı, biryerlerde bu yaşlarda oluşan yağ hücrelerinin br daha kaybolmadığını okumuştum, doğru mu bilmiyorum, kızımın vücut yapısını bozmak istemiyorum, günde birkaç ölçek fantomalt böyle bir etki yapar mı onu da bilmiyorum, o yüzden başlamadan önce iyice araştırmak istiyorum.
teşekkür ederim, sevgiler.

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 13 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku