Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

İLK ADIM AYAKKABISI

Yazar Mesaj
"EMEL"

• Tüm gönderiler : 554
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: istanbul
  • Durum: çevrimdışı
İLK ADIM AYAKKABISI - 16.04.2008 09:23:49 ( #1 )
      Arkadaşlar yeni yeni yürümeyi öğrenen kızım için ilk adım ayakkabısı almak istiyorum ancak sorduğum tüm mağazalarda bana sert tabanlı ortopedik ayakkabılar gösteriyorlar. Arkadaşlar ben İstanbul'da yaşıyorum.

İlk adım ayakkabısı bulabileceğim bir yer önerisi olan var mı?
C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 16.04.2008 09:27:34 ( #2 )
eger elini tutmadan,
tutunmadan, destek almadan yürüyebiliyorsa
"elefanten" marka ayakkabilari öneririm...
istanbul'da mutlaka yetkili saticisi vardir...

<mesaj tarafından düzenlendi C U D A N A on 16.04.2008 10:41:00>

www.portakalradyo.de
C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 16.04.2008 10:41:15 ( #3 )

www.portakalradyo.de
"EMEL"

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 16.04.2008 21:43:35 ( #4 )
      İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Kızım daha bana tutunarak yürüyor. Zaten evde çorapla yürümeye çalışıyoruz ama havalar ısınıyor ve evde çok sıkılıyor. Dışarda ise hep arabada duruyor şimdilik. Uygun ayakkabılar bulursak dışarıda da keyifle gezeceğiz inşallah.
...dP...

• Tüm gönderiler : -1379
Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 16.04.2008 22:08:23 ( #5 )
yarı ortopedik, tabanı elinizle katlayabileceğiniz kadar yumuşak ama destekleyici ayakkabılarla başlamalısınız...
ben boyner mağazasından aldım daha yeni,
bulmanız için tarif edeyim:
beyaz-deri
disney serisi
yarı ortopedik
fiyatı 59.90

tarif ederseniz yardımcı olurlar sanırım...
"SHERİN"

• Tüm gönderiler : 2232
  • Bölge: İSTANBUL/ANADOLU
Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 16.04.2008 22:24:24 ( #6 )
Geçenlerde bi programda ayak sağlığı konuşuluyordu..uzman dediki bebekler için ayakkabının ortopedik olması önemli değil dedi çünkü ayağının  altı düz ve o çukur yer yumuşak bir yağ dokusuyla dolu olduğu için giydiği aykkabanın ortopedik olması gerekmezmiş..ne bu şimdi...anlamadım bende biri öyle diyo bir böyle..

haktandeniz

• Tüm gönderiler : 150
Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 17.04.2008 00:28:55 ( #7 )
ayakkabı konusunda bende çok araştırma yaptım ilk kifidise gittim orda yetkili bey dediki ortapetik ayakkabı kafana göre alamazsın her ortapedikde gerçek değildir doktorun vermesi lazım ve ayağını rahatsız olması lazım oda anca 3 yaşında anlaşılır ve yeni yürümeye başlıyan bebekler muhakkak evde ayakkabısız yürücekki ayakları güçlensin ayakkabı sadece ayaklarını soğukdan korusun yani dışarda doktorumuzda aynı bu şekilde anlattı

ne zaman desteksiz yürür ozaman rahat ayakkabı alırsın demişti,simdi oğlum 18aylık ve kendi güzel yürüyo evde çorapla dışarda pumadan spor ayakkabı aldım çokda rahat ediyo havalar ısınıncada sandalet alıcam. ve babamda ayakkabı imalatçısı oda demiştiki her ortapedi ayakabı diğen satıcıya inanma . oyüden şimdilik nasılsa sokakda yürümüyo çorapla yürüt evde rahat etsin
sdemet

• Tüm gönderiler : 2457
Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 17.04.2008 09:18:18 ( #8 )
Bizim doktorumuzda eğer ayağında rahatsızlık yok ise ortapedik ayakkabı kullanılması gereksiz dedi.
zaten evde çorapla daolaşsın ....tam olarak yürüyene kadar ayak gelişimini engellememek için yumuşak ayağı sıkmayan şekilde giydir dedi...bende değiş tokuş sayfasında eram ın satığı çoraplı patiklerdwen aldım.örümceğinin içinde fır dönüyor ortalarda dışarı çıkarkende kullanıyorum hem çok şik dırıyor hem ayağı üşümüyor.

http://www.bebek.com/BebekNETForum/tm.aspx?m=1088355
bambino

• Tüm gönderiler : 369
Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 17.04.2008 23:51:03 ( #9 )
benım oglum erken basladı yurumeye.Drumuza sordugumuzda ortopetık ve bıleklı tavsıye etmıyorum evdede ayakkabı gıydırmeyın dedı ama bız drumuzu dınleyemedık cunku benım oglum ayagında ne corap ne patık ne denedıysek tutmuyordu.Ilk ayakkabısınıda halası aldı markası nu be be cok memnun kaldık yazlık ayakkabısınıda oyle aldık bundan sonra bıleklı almam heralde.
"EMEL"

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 18.04.2008 08:27:13 ( #10 )
      Dün toddler marka bir ayakkabı aldım ama mevsimlik. Bugün de yazlık bir model bakmak istiyorum. Başka bir sayfada böyle bir model vardı. Çok hoşuma gitti. Umarım benzer bir ayakkabı bulabilirim.
Pinar-

• Tüm gönderiler : 180
Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 18.04.2008 17:11:03 ( #11 )
biz pançondan almıştık ilk ayakkabımızı altı da çook yumuşaktı. bu tip ayakkabıların altı ince olduğu için aman ayaklarını üştümeyin yerler daha tam ısınmadı .
"EMEL"

Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 18.04.2008 23:16:51 ( #12 )

Orjinalden alıntı: Pinar-

aman ayaklarını üştümeyin yerler daha tam ısınmadı .

Yerler ısınmadı ama havaların maşallahı var. Küçükhanımı evde tutamıyorum.
DENİX

• Tüm gönderiler : 636
Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 19.04.2008 16:22:45 ( #13 )
Pınara katılıyorum böyle ayakkabılar giymek için mevsim henüz uygun değil bence..

Biz de bobbi shoes diye bir marka aldık bu ikinci ayakkabımız memnunuz.Yazlık bakmadım henüz doktorumuz bilekli olması çok iyi bunları bi süre daha giysin dedi.

sedasönmez

• Tüm gönderiler : 223
Ynt: İLK ADIM AYAKKABISI - 06.09.2008 11:41:54 ( #14 )
  selam arkadaşlar;ben de bir kaçgündür oğluma ayakkabı araştırıyorum.bu konunun açılmış olduğunu görünce sizlere birkaç soru daha sormak istedim.oğlum 11 aylık .birkaç hafta önce elimizi bırakıp bütün evde yürümüştü ama sonra düştü ve korktu.şimdi tek elimizi tutarak yürüyor ama hiç oturmamacasına hep yürümek istiyor.bu güne kadar puma nın bebek patiklerini giydirmiştim.hatta hala dışarda da onları giydiriyorum.ama sanırım ilk adım ayakkabısı almanın vakti geldi.forumda bazı arkadaşlar 2 yaşına kadar ayakkabı giydirmeyin demişler ama 2 yaş biraz geç değil mi?dr.umuz ortapedik almayın dedi.paqpa almak istiyorum ama maalesef mersin de bulamadım.başka marka önerisi olan var mı?bir de bilekli mi bileksiz mi daha sağlıklı,kafam karıştı............son soru ortapedia diye bir markadan haberi olan var mı?burada bir mağaza inatla onu tavsiye ediyor ama bana çok sert ve fazla ortapedik:)geldi..

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 3 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat