memeden kesme

Sayfayı değiştir: < 12345 | Sayfayı gösteriyor 5 of 5, mesajlar 161 to 184 of 184
Yazar Mesaj
bebegim sudem
  • Tüm gönderiler : 1883
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: ADANA/SEYHAN
Ynt: memeden kesme - 14.01.2009 15:22:24
evet nurdancım bende öyle düşündüm ara ara verince vereceğini bildiği için ağlar sürekli,bence sende şuan bıraktır.bu gün bir hafta oldu hala ara ara meme istiyo ağlıyo göğüslerimi açmaya çalışıyo,hemen karnını doyuruyorum uyuyor,bazı geceler hiç uyanmıyor sabah kadar bazı geceler arada uyanıyo su içiriyorum geri uyuyo.genelde karnı iyice doymuş olunca hiç uyanmıyor.göğüslerimi sağmadım geri dolar diye ama ilk iki gün çok kötü oldu şimdi biraz iyi çekiliyo yavaş yavaş,bazı yerleri çok şiş ovalıyorum sürekli pıhtılaşmasın diye,zaten o esnada fazla süt akıyor,kendi kendinede çok akıyor,akmadığı zaman kötü oluyomuş.

TAVŞANCIK
  • Tüm gönderiler : 6040
Ynt: memeden kesme - 15.01.2009 00:29:10
göğüste süt birikmemesi açısından,azaltarak kesmek daha mantıklı..Bir anda keserseniz,mastit bile olursunuz Allah korusun.çeken bilir...

zumra buyurken
  • Tüm gönderiler : 9598
  • Bölge: Üyelik 2004
Ynt: memeden kesme - 16.01.2009 11:29:18
özlemcim ben zaten uzun bir süredir azaltmıştım ama zor oluyordu arada istiyordu vermiyordum ben istediğim zaman veriyordum..

bugun bizim de bir hafta oldu çok şükür..dün akşam ağlarken yanlışlıkla meme dedi hemen çevirdi maamaaa diye ğaladı..aslında hala istiyor ama söylemiyor bişey

uykumuz da baya duzeldi diş çıkıntısı var bu ara ondan uyuyamıyoruz..

göğsümü de üçüncü gunu baya sertleşti elimle sağdım biraz rahatladı  artık dolmuyor..zaten az geliyordu süütüm arık..

bu bana tecrübe oldu aft çıkması memeden kesmek için harika bir fırsat oldu..

1C
  • Tüm gönderiler : 1788
Ynt: memeden kesme - 03.02.2009 13:35:38
Biz de vedalaştık sonunda 
Hafta içerisinde 2-3 sefer farklı yöntemler denedim. Tuz sürdüm önce, tuzu yaladı yedi ve emdi, 1 gün sonra ketcap sürdüm onu da yedi ve emmeye devam etti, sonraki gün yara bandı yapıştırdım uff oldu dedim epey bi inceledi okşadı en sonunda kenarını kazıyarak bandı söktü çıkardı ve emdi. En son yöntem olarak sabah uyanır uyanmaz anneme bıraktım, öğle uyku memesini orda atlattık emzirmeden, annemdeyken meme istemeden uyuyo, akşam geç vakitte gidip aldım artık iyice uykusu gelmişti, tabi benim gün içinde hiç emzirmediğim için göğüsler balon gibi oldu, göğüs pedleri yeterli gelmediği için son çare ufak boy prima alıp onu koydum üstüne de çok sıkı bir  badi giydim Gözde de bu arada beni izliyodu şaşkın şaşkın uff oldu annecim dedim, anne meme ufff dedi gelip beni okşadı sevdi ama hiç göğsüme dokunmadan. Kucağıma almak istedim gelmedi canım acıyacak sandı herhalde. Neyse bu şekilde yattık sevdiği dvdyi açtım onu izlerken uyudu ama epey uzun sürdü bu uykuya dalış. Benim esas korktuğum gece uyanıp da meme istemesiydi o zaman ağlamaya başlarsa gece yarısı nasıl yatıştırıcam diye düşünüyordum ama beklediğim gibi olmadı, gecede 10 sefer uyanan çocuk sadece 1 kez uyandı, meme uf diye mıkırdandı biraz, bende uf oldu annecim hadi sen uyu dedim öptüm okşadım iyice kucakladım yatakta usul usul afferin annecim sana diye diye tekrar uyudu, sonra fazla sarıldım diye sıkılıp kıçını döndü ve osurdu sanırım gaz için uyanmıştı 

ilk geceyi böyle atlattık buraya kadar süperdi Gözde açısından yalnız ben infilak etmek üzereyim. Saat 4.30 a doktordan randevu aldım doğal yollarla bu süt geri gitmiycek sanki. Sürekli akıyo ve göğüs pedi değil çocuk bezi ile durdurabiliyorum ! Canımın yanması da cabası...

füsungüleç
  • Tüm gönderiler : 132
  • Bölge: benım bırıcıgım canım ogluşşuuummm
Ynt: memeden kesme - 08.02.2009 19:46:19
merhaba arkadaslar
 benım oglum bır yasına bastı ve yıne hamıleyım,yavas yavas sutten kesıyorum ama aglamayan,ve sakın cocugu gıttı gergın  ve
,sureklı mızır mızır aglayan  bır cocuk geldı byle olsun ıstemezdım ama kısmet ıste gecelerı cok kalkıyordu 4.5 kere hemde sımdı 2 kere uyanıyor mama verıyorum ve uyumaya devam

[img]http://vsdi.net/count/preg/i/meter22220.png[/img]

AŞKSINSENN
  • Tüm gönderiler : 5442
Ynt: memeden kesme - 09.02.2009 17:28:46
KIZLAR BANADA YARDIM EDİN LÜTFENNN
16 AYLIK KIZIM VAR ÇALIŞAN ANNE OLDUĞUM İÇİN GÜNDÜZLERİ EMME İMKANIMIZ YOK ZATEN AMA AKŞAM BEN GÖRDÜĞÜ ANDA MEMEYE SALDIRIYOR GECEDE EN AZ 4-5 DEFA UYANIYOR EMMEK İÇİN BENDE MEMEDEN KESME KARARI ALDIM BU HAFTA KESECEKTİM AMA GEÇEN HAFTA İZİNLİYDİM VE KUZUMLA EVDEYDİM BU HAFTA İŞE BAŞLADIM HEM BENİM AYRILIĞIMA HEM MEMENİN AYRILIĞINA DAYANAMAZ DİYE HAFTAYA ERTELEDİM
SOL MEMEYİ VERMEDİM DÜN PATLAMAK ÜZERE
ACABA NASIL KESEYİM KAFAM KARIŞTIIIIIIIII
GÖĞÜSTEKİ SÜTLERİ NAPACAĞIM YAAAAAAAAAAAA
YAZILANLARA GÖRE
1- NANE ÇAYI
2- TUZ

1C
  • Tüm gönderiler : 1788
Ynt: memeden kesme - 09.02.2009 20:34:41
Memeyi kesmek için çocuğunuzun en sakin dönemini seçin. Hasta olmadığı ve sizden ayrı kalmadığı bir zaman olmalı. İzindeyken kesmek en manıklısı. Onlar memeden çok bize bağımlılar aslında, meme olmadan da yanında olduğunuzu hissettirmek lazım. Koynunuza alın sıkıca sarılarak yatın, başını okşayın sürekli sevgi sözcükleri söyleyerek uyutun.

Aslında kızınız henüz 16 aylık 2 yaşına kadar emzirebilirsiniz hem o zaman kesmek daha kolay olur kanımca, o zaman sizi daha iyi anlar mesela uff oldu süt bitti dediğiniz zaman daha mantıklı düşünebilir ve durumu kabullenir.
Benim kızım meme uff oldu annecim artık süt yok dediğim saniyeden beri hiç meme emmek istemedi. 22 ay pastörize süt içmeyen çocuk biberonda süt içmeye başladı ve 4 günde uykuları düzene girdi. Uykuya dalmada hala daha sorunlarımız var, gece uykuya dalması saat 1'i buluyor ama gece uyanmalarımız artık yok, uyudu mu sabaha kadar deliksiz uyuyo. Zamanla uyku saatimiz de düzene girecek bi süre böyle idare edices artık.

Meme konusuna gelince, doktorum sütüm çok olduğu için sişen memeyi sağarak sütü kesmek daha uzun sürer ve anne için daha zordur demişti. Ben antibiyorik ve sütü kesen bir hap kullandım. Sütü kesen hapı sadece 2 kez kullandım ve şuan tek damla bile akmıyo. Bu konuda doktorunuza danışabilirsiniz.

AŞKSINSENN
Ynt: memeden kesme - 10.02.2009 09:22:17
birce canım çok teşekkür ederim ilgin için
ben geçen hafta izne ayrıldım sütten kemsek için ama
kızım çokkkk daha fazlaaa düştü memeye 1 hafta boyunca ağzına lokma koydu sadece emdi
aslında bende 2 yaşına kadar emzirme taraftarıyım ama uyku düzeni diye bişey kalmadı bizde aynı yatakta yatıyoruz ve meme sürekli ağzında en az 5-6 defa uyanıuyor ben uykusuz bir şekilde işe geliyorum sinirlerim alt üst oldu ben sağlıklı olmayınca çocuğumda sağlıklı olmuyor
herşeyden önemlisi sude'nin düzeni çocuk gece uykusunu almayınca tüm gün huysuzluk yapıyormuş anneme eve gelen bayanların bile memelerini açmak istiyormuş

zumra buyurken
Ynt: memeden kesme - 10.02.2009 09:57:33
şenelcim merhaba..

ben de uyku duzeni ve sütümün artık çok azalması ve bu yuzden yara olması nedeniyle bıraktırdım zumrayı..

tamamen kesmeden önce azalttım..işe gelince istiyordu hemen biraz oyaladım mesela bi yarım saat sonra filan verdim.. sora yatmadan da bir kez..tabi arada hep istedi ama oyaladım ..

sonra gece emmesini azalttım ve kestim.. sadece sabah 5 gibi emziriyordum gece uyanmaları yarı yarıya azalmıştı...
tabi gece memeyı kesmek zor oldu biraz  ağladı uyuyamadı meme istedi su verdim süt vermedim..kucağımda uyuttum filan ama bir hafta sürdü..

en son hasta oldu ve dili de yara olunca kendi bir iki kere almak istemedi ben de fırsattan istifade daha vermedim yileşince yaklaştı tabi ama çok ısrar etmedi.. bu süreçten çok korkuyordum çok üzülüyordum belki zümradan çok ben üzüldüm ama artık ona fayda sağlayacak bir süt yoktu bende..

bazıları da birden bire kes ara ara verdikçe hatırlıyor hiç bırakmaz diyorlardı..

fosahinbas
  • Tüm gönderiler : 337
  • Bölge: İZMİT
Ynt: memeden kesme - 10.02.2009 11:10:24
merhaba arkadaslar,biz emmeyi bırakalı 24 saat oldu,ama göğüslerim hafiften sızlamaya basladı,bu olay kaç günde geçer,korkuyorum,daha cok rahatsız edecek diye,

AŞKSINSENN
Ynt: memeden kesme - 10.02.2009 11:39:22
canım benim çok saol 2 gecedir memeyi azalttım ama derin uykuya dalmıyor yatakta kalkıyor oturuyor dönüyor inşallah en kısa zamanda düzene gireriz sizinde gözünüz aydın

Orjinalden alıntı: Zümra nın Annesi

şenelcim merhaba..

ben de uyku duzeni ve sütümün artık çok azalması ve bu yuzden yara olması nedeniyle bıraktırdım zumrayı..

tamamen kesmeden önce azalttım..işe gelince istiyordu hemen biraz oyaladım mesela bi yarım saat sonra filan verdim.. sora yatmadan da bir kez..tabi arada hep istedi ama oyaladım ..

sonra gece emmesini azalttım ve kestim.. sadece sabah 5 gibi emziriyordum gece uyanmaları yarı yarıya azalmıştı...
tabi gece memeyı kesmek zor oldu biraz  ağladı uyuyamadı meme istedi su verdim süt vermedim..kucağımda uyuttum filan ama bir hafta sürdü..

en son hasta oldu ve dili de yara olunca kendi bir iki kere almak istemedi ben de fırsattan istifade daha vermedim yileşince yaklaştı tabi ama çok ısrar etmedi.. bu süreçten çok korkuyordum çok üzülüyordum belki zümradan çok ben üzüldüm ama artık ona fayda sağlayacak bir süt yoktu bende..

bazıları da birden bire kes ara ara verdikçe hatırlıyor hiç bırakmaz diyorlardı..

zumra buyurken
Ynt: memeden kesme - 11.02.2009 14:20:06
sağol şenelcim.. dediğim gibi azaltma olayını çok uzatma 1 haftada veya 10 gunde alışır sonra da tumden kes çok kararlı olmak lazım bu konuda..

gülman
  • Tüm gönderiler : 460
Ynt: memeden kesme - 18.02.2009 23:47:58
merhabalar bende kızımı memedenkeseli 1 hafta oldu önce ruj sürdümama baktım işeyaramıyo sonra tuz sürdüm ağzınaacı tadı gelince bidaha istemedi tuzu herkese tavsiye ederim ama benim durumum kötügöğüslerim fena şiş süt birikti ve bi türlü çekilmiyo sağmakta istemiyorum tekrar gelirsediye    ne yapıcam bilmiyorum çok fena acıyolar

zumra buyurken
Ynt: memeden kesme - 19.02.2009 13:55:53
gülmancım sadece göğsündeki sütü boşaltacak kadar sağarsan gerisi gelmez canım  biraz rahatalayınca sağmayı bırak.. her gun daha azalacaktır ..
veya arkadaşların dediği gibi ilacı da var

twopinkline
  • Tüm gönderiler : 147
Ynt: memeden kesme - 24.05.2009 14:18:41
Merhaba arkadaşlar, ben de oğlumu sütten keseli 10 oldu, sağ göğsüm 2 günde yumuşadı ama sol göğsüm hala şiş ve sertleşti, ovaladıkça süt akıyor.Çok garip oldum böyle biri büyük, biri küçük. Ne zaman inecek acaba diğeri de. Beze falan yapmasından korkuyorum, ne yapayım sizce?
İlk 6 Ay sadece Anne Sütü!
Oğluşum büyüyor :))

zzeynepp
  • Tüm gönderiler : 3275
  • Bölge: İstanbul
Ynt: memeden kesme - 11.06.2009 09:51:06
Biz de 15 ay emdik ve memeye çok ama çok düşkündü oğlum. Ama aartık sütüm çok azalmıştı ve bir iki emip oyun oynuyodu. Ve emme araları da çok azalmıştı, her aklına geldiğinde emmek istiyordu
 İlk önce oyun oynamasına izin vermedim ve o emdiği zaman oyun oynamaya başladığı anda hemen kapattım göğsümü ve tamam bittiiii dedim. O şekilde her istediği anda ememeyeceğini anladı ve daha sonra da emme aralarını arttırdım 1kaç gün her istediği anda vermedim. Ben de birden kestim sayılır aslında ama sütüm az olduğu için.

Emmeden kesme aşamasında da salça tuz gibi şeyleri kullanmak hiç istemedim. Ve imsdadıma sabırotu yetişti. Forumdan Serap arkadaşım söylemişti iyi ki de almışım acayip işime yaradı. taş gibi bişey sıcak suda eritiyosunuz ve memeye sürüyosunuz. zaten çocuk kendiliğinden o tadı alınca emmek istemiyor. Ve tamamen doğal ve yararlı birşeymiş sabırtu her derde devaymış, o yüzden de içim rahat kullandım.

Ve emmek istediği zaman onunla hiç oynamadığım kadar fazla oyunlar oynadım gıdıkladım falan omuzuma alıp gezdirdim eğlendirdim o ağladıkça. Çok oyaladı bunlar onu zorlanmadık fazla.

Emmeyi bıraktırmak benim için çok duygusal ve üzücü bir süreç oldu ama oğlum çok çabuk kabullendi. Bebekler zaten 3 günde alışkanlıklarını unuturmuş. Ama düşündüğüm kadar zor değilmiş bu aşama. İnsan önceden çok gözünde büyütüyo nasıl bırakırız diye.

Bende öyle şişme süt taşması falan da hiç olmadı demek ki sütüm gerçekten azmış. Şimdi  de deli gibi inek sütü içmek istiyor
<mesaj tarafından düzenlendi zzeynepp on 08.07.2009 23:48:41>

Z*E*Y*N*O
  • Tüm gönderiler : 1446
Ynt: memeden kesme - 08.07.2009 18:40:32
merhaba arkadaslar bende kızımı memeden kestım.bırden kesmek zorunda kaldım.kızım memeye cok duskun ve saglık problemlerı yasamaya basladım.aslında 2 yasına kadar emzırmeyı ıstıyordum ama 16 ay emzırebıldım nedenıde mastit olmam.1 sene ıcınde 3 yada ke mastıs oldum.mastıtlı mrmryı vermemem gerekıyor ama kızım ıllakı 2 mmeyı burden emmek ıstıyor bende artık karar verdım ve bırden kestım.sıyah bant yapıtırdım gorunce elledı almak ıstedı ufff olmus acıyor dedım ama pek dınelmıyor bugun 4.gunumuz hıc emzırmedım 4 gunen berı ama halen ıstıyor:((( bende oyalıyorum dıkkatını baska yone cekıyorum hazır mamaları almıyor ve bıberonda almadıgı ıcın yatmadan once bıskuvıt falan yedırıyorum karısık seylerı muhallebılerıde hıc sevmıyor2 yada 3 bıskuvı yıyor gece kalktıgında su verıyorum kasıkla ama cok sık uyanıyor ve oglende fazla uyumuyor zombı gıbı oldum ınsallah 1 hafta ıcınde vazgecer ve uykuları duzene gırer.sutum bıttı bıtecek zaten cok azalmıstı sagıyorum gunde 1 kez ınsallah cabucak atlatırız

__ANKA__
  • Tüm gönderiler : 5817
Ynt: memeden kesme - 10.07.2009 23:13:25
slm...okurken içim kor oldu memeden kesme hikayelerini ve anne yüreği dayanmıyor onu gördüm..gebelik dönemimde herşey süperdi,TEK DERDİM EMZİRMEKTİ...ayyy ben yapamam diyordum

kızım doğdu ve memeyi tutamadı...ben de emziremedim..saatlerce süt sağma makinesi başındaydım..damla damla akan süte gözüm gibi baktım,bir yandan emzirme denemelerine devam..

5.aya kadar 2 meme ucu da yaraydı ve ben pes etmedim...acılar içinde ama devam dedim..çünkü bambaşkaydı bu duygu..sanki susuz kaln ve suya kanan bendim..şimdi okuyunca ben nasıl keseceğim memeden diyorum iyi miçok müthiş bir şey..

inş uzunca süre emer...annelik çok güzel..yavrularımıza upuzun ömürler versin Yaradan...

elifname77
  • Tüm gönderiler : 2
  • Katıldı: 30 October 2009
Ynt: memeden kesme - 30.10.2009 23:45:07
Merhaba aranıza yeni katıldım.benım oglum 3,5 aylık ama göğüslerim yara içinde ve emziremiyorum.1 aydır çok acı çekıyorum ve artık emzirecek durumda değilim.Doktorlara gittim bir sürü krem verdiler ama faydası yok sütü kesen ilaç varmış adını merak edıyorum bana yardımcı olabılırmısınız.

__ANKA__
  • Tüm gönderiler : 5817
Ynt: memeden kesme - 10.12.2009 15:14:05
ya inş memeden kesmemişsindir..ben de ne acılar çektim..zamanla düzeliyor..artık annem dayanamıyordu kızım bun ne diye???ucu açılmış ve kanıyordu..hatırlamak istemiyoruma ama  şimdi hala emziriyorum ve dünyanın en güzel duygusu..şimdi okuldan gelince kızımı emzirirken rahatlıyorum inan..

inş 2 yaşına kadar emzirebilirim..inş

gögüs kalkanı çok işe yarıyor..meme ucuna takılan biberon başlığı gibi olanı demiyorum yanlış anllaşılmasın...içi boş ve akan sütü de toplama özelliği olan kalkanları kastediyorum..ucu hava aldığı için yara daha çabuk kapanıyor

sevgii
  • Tüm gönderiler : 10470
  • Bölge: ANKARA
Ynt: memeden kesme - 19.12.2009 13:13:24
elifname77

Merhaba aranıza yeni katıldım.benım oglum 3,5 aylık ama göğüslerim yara içinde ve emziremiyorum.1 aydır çok acı çekıyorum ve artık emzirecek durumda değilim.Doktorlara gittim bir sürü krem verdiler ama faydası yok sütü kesen ilaç varmış adını merak edıyorum bana yardımcı olabılırmısınız.

çok geçmiş olsun hepimiz yaşadık meme ucu yaralarını arkadaşlarımız bir çok ilaç kullandıalr ben lansinoh kullanarak göğüs yaraalrımdan kurtuldum deneyin isterseniz faydasını umarım görürsünüz...

memeden kesme olayına gelincede 2 yaşımıza 10 gün kala sütüm bitti( not : sütüm öyle çoktuki bir önceki ay birinden emerken diğer göğsümden süt geliyordu ) ve emdiğinde bitti diyordu biberonun memesinden içermisin dedim tamam dedi ve kendiliğinden bıraktı şimdi sabahları meme emcem diye uyanan çocuk anne sütümü ısıt diye uyanıyor bence hiç kesmek işçin çocuğunuzun ve kendi psikolojinizi bozmaya zorlamayın rabbim elbet bir kolaylığını veriyor. öyle iştahı filanda artmadı sabah süt içtiği için kahvaltı bile yapmıyor:S 

anneoldum
  • Tüm gönderiler : 1
Ynt: memeden kesme - 19.04.2010 22:51:18
Merhaba
kızım 23 aylık ve ben de sütten keseceğim. son 15 gündür geri sayım yapıyoruz. sizin anlattıklarınız şu anda benim hissettiklerim. çevremdekilerin tüm bıraktırma ısrarlarına rağmen bu zamana kadar emzirdim ve şimdi tarif edemediğim bir üzüntü yaşıyorum. bu zamana kadar emzirmekle doğru yaptığıma inanıyorum ve kızım artık yemek yemek yerine emmeyi tercih ediyor. bunlar sadece ufak teselli olarak kalıyor. kızım bana ve emmeye çok düşkün. son 2 günümüz ve çok tedirginim. yanımda yardım için kimse olmayacak. bu da beni daha fazla korkutuyor. desteklerinizi bekliyorum.

zuzuum
  • Tüm gönderiler : 1
  • Katıldı: 03 September 2010
Ynt: Ynt: memeden kesme - 08.01.2012 19:31:06
ben mikrodalga fırının kullanılmaması taraftarıyım özellikle çoukların yiyeceklerinde

Sayfayı değiştir: < 12345 | Sayfayı gösteriyor 5 of 5, mesajlar 161 to 184 of 184