Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

bebeklerde ağlarken bayılma

Yazar Mesaj
rd

• Tüm gönderiler : 1
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
bebeklerde ağlarken bayılma - 16.07.2008 18:27:18 ( #1 )
14 aylık bebeğim dün yere düşü ufaktan da yüzü yere çarptı (fazla önemli olmayan bir çarpış)ama ağlamaya başladı ve ağlarken katıldı (hani ağlarken katıldı derler ya)15 sn gibi katıldıktan sonra sustu.bende dedim ki çok şükür bitti.ama bir de yüzüne baktımki gözleri il önce şaşı sonra sda boş bakmaya başladı.kafası birden düştü.ama gözleri açıktı.tam o sıraeşim geldi ve kucağımdan alarak hemen yüzüne su çarptı ve akabinde bebeğim kendine gelmeye başladı.sanırım o sıra bayılmıştı.
çok korktuk.niye böyle bişey oldu.tekrarlarsa yani ağlamaktan katılırsa onu nasıl kendine getirebiliri,sonraki safada tekrar bayılmaması için
~SUMOSH~

• Tüm gönderiler : 2388
  • Bölge: canlarımmm kuzularımmm
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 16.07.2008 20:44:01 ( #2 )
çok geçmiş olsun.bn yaşamadım ama siz deyince biraz baktım demir eksikliği buna neden olabilirmiş.kan değerlerine baktırdınız mı hiç. bi de bu tam olarak katılmam mı emin misiniz.morarma oldu mu.bence bi doktorunuza sorun.kolay gelsin

Katılma, sebebini halen tam olarak bilemediğimiz, biraz hırçın tabiatlı  (bu kaide değil) bebeklerde aneminin katkısıyla, özellikle ağlayınca nefes tutma olayı. Aile açısından oldukça dramatik bir tablo. Önceleri elinde olmadan katılan bebek, ailenin bu panik halini algılayınca bunu kullanmaya başlıyor. Aman ağlamasın, katılmasın diye bir dediği iki edilmediği için de giderek şımarık, huysuz, tatminsiz bir çocuk oluyor.
        Bu hastalarımızın anemisi düzeldikçe katılma nöbetlerinin sıklığı ve şiddeti de azalmaya başlıyor. Anne, katılma esnasında daha rahat davranabilmeyi başarabilse (gerçekten çok zor)  bebeğin de katılmaları kısa bir zaman sonra sona eriyor.
        , bir çocuk  hekimi  arkadaşımızın çocuğunda yaşayarak öğrendiğimiz bir tedavi yöntemi var, size ondan bahsetmek istiyorum. Biraz garip gelecek ama,  bebek tam katılacakken yüzüne çok şiddetli üflüyordu. Dikkati dağılan bebeğin  katılma nöbeti başlamadan sona eriyordu. Nöbet başlamadan hemen önce yapılabilirse oldukça etkili oluyordu.  Bir çok hastamda denedim, çoğunda başarılı oldu. Siz de deneyebilirsiniz.
        Bütün bunlara rağmen yine de sık özellikle şiddetli ataklar geçiren hastalarımızda  fenobarbital, carbamazepin grubu ilaçlar kullanıyoruz.

http://www.pediatriportali.com/QDetay.asp?QID=10353

günayca1

• Tüm gönderiler : 538
  • Bölge: ÇEKMEKÖY - istanbul
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 16.07.2008 20:49:37 ( #3 )
öncelikle çok çok geçmiş olsun.ilk defa oluyor sanırım.bence birdaha böyle birdurumda ne yapacağını düşünmek yerine  en kısa sürede doktora götür. 
bu tür rahatsızlıklar hele ki bebişlerimizde ertelenecek birdurum değil.
çok geçmiş olsun tekrar

office

• Tüm gönderiler : 596
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 16.07.2008 21:00:27 ( #4 )
yazıyı okuyunca çok şaşırdım çünkü annem oğlum her ağladığında (katılmadığı halde) yüzüne üflüyor ve şıp diye ağlaması durup anneme bakmaya başlıyor. sonrada mıy mıy içini çekip iyice ilgisi dağılıyor. ilginç, demek bu yüzdenmiş.

Pinar-

• Tüm gönderiler : 180
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 28.07.2008 10:50:41 ( #5 )
sevgili rd,

Moralini bozmak istemem ama ağlarken kendinden geçip bayılma, hele düşmenin üzerine 15 sn boyunca önemli bir sebebi olabilir... en kısa zamanda çocuk nöroloğuna götürmeni öneririm... Benim kendi çocukluğumda anlattığına çok benzer şekilde belirti veren epilepsinin hafif bir şekli vardı... 1,5 yaşımda başlamış, 13 yaşımdayken de tamamen geçti. Ben bu konuda evham olduğum için oğlumu ağlarken katılma değil ama 1 yaşlarındayken çok ağlarken aniden uykuya daldığı için 3-4 ay önce nöroloğa götürdüm. Ekg vs çektiler. Bişey çıkmadı allahtan ama sen de ihmal etme... İstanbuldaysan bizim gittiğim doktorun ismini verebilirim istersen.... bişey çıksa bile ilaçla tekrarlanması önlenebiliyor bildiğim kadarıyla...
M+S=B

• Tüm gönderiler : 1243
  • Bölge: edirne'den çok uzakta...
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 28.07.2008 11:36:34 ( #6 )
anlattıklarınız daha çok epileptik atağa benziyor.saniyelik bile olabiliyor epileptik atak çünkü.umarım bi seferliktir ve bi daha yinelemez ama içinizin rahat etmesi açısından ve bi şeyler atlamamanız açısından çocuk nöroloğunun görmesi iyi olur çekilen eeg ile de rahatlarsınız.geçmiş olsun...
NİLÜFERR

• Tüm gönderiler : 2456
  • Bölge: İzmir
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 29.07.2008 22:18:42 ( #7 )
çok geçmiş olsun..doktora götürmekte fayda vardır.
bazen o an geçti dediğimiz şeyler önemsiz dediğimiz olaylar çok önemli olabilir.
AŞKSINSENN

• Tüm gönderiler : 5442
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 30.07.2008 09:51:56 ( #8 )
GÜNAYDIN CANIM
BENİM KIZIMDA KISA SÜREN TİTREMELER BAŞGÖSTERMİŞTİ MERSİNDE Kİ BİRKAÇ DOKTOR EPİLEPSİDEN ŞÜPHELENDİ İSTANBULA GÖTÜRDÜM AMERİKAN HASTANESİ  PROF. SERAP HOCA İLGİLENDİ(ŞİDDETLE TAVSİYE EDECEĞİMMMM MUHTEŞEM BİR DOKTOR) EEG ÇEKİLDİ VE KIZIMDA ŞÜKÜRLER OLSUN BİŞE ÇIKMADI TİTREMEDE KALMADI ARTIK
BENCE ASLA İHMAL ETMEEEE
tugce1

• Tüm gönderiler : 528
  • Bölge: istanbul/anadolu/kartal
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 30.07.2008 21:49:59 ( #9 )
naz merhaba birşey sorucam bu titremeler nasıldı başındamı vücudun tamamındamı birde bebiş ozaman kaç aylıktı ayrıca nasıl farkettin biraz fazla oldu ama :)
ilk göz ağrım ege
ece ve ela aramızda
*bahar*

• Tüm gönderiler : 4948
  • Bölge: mutluluğun göbeğinden:)))
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 31.07.2008 09:42:14 ( #10 )

iki  oğlumdada bu yaşadığınızı çok şiddetli bir şekilde yaşadım..özellikle ilk oğlum daçok zor bir olaydır.sanki çocuğunuz elinizde ölüyor gibi oluyor..buna halk arasında uğunma deniyor..eşimde 7 yaşına kadar bu şekilde bayılırmış.akrabalar bekleyin 7 yaşında geçer dedi hep..oğlum da iki aylıkken başlamıştı ve gitmediğimiz dr kalmamıştı aylarca..herkes aynı şeyi söyledi.bebeklerde katılma nöbeti..ama çaresini söyleyemiyorlardı.ve en sonun da antalyada müthiş bir dr tavsiye ettiler hemen ona koştuk. testler tahliller kalp ekoları derken sonunda teşhiş konuldu.vücutta aşırı derece de demir ve çinko eksikliği ve kansızlık vardı.bunlar birleşincede bu olay oluyordu.bi, süre ilaçları kullandı.allaha şükür 2 yaşında tamamen kesildi.ikinci oğlum da da aynı sorunla karşılaştık.o da iki aylıktı bir kere oldu banyo yaptırırken ağlardı ağlama esnasında olmuştu.tabii vakit kaybetmeden aynı dr gittik.aynı teşhis.
o da kullandı ilaçları bir daha tekrarlanmad..yani mutlaka dr gidip test ve tahliller yapılamsı gerekiyor.bu çok ciddi bir rahatsızlıktır..bebeğin kendine gelme süresi geç kaldığın da beyine oksijen gitmemesi an meselesi.hiç telaş yapmadan hafifi tokatlayıp su serpin yüzüne..geçmiş olsun.
<mesaj tarafından düzenlendi B@H@R on 31.07.2008 09:44:59>

AŞKSINSENN

• Tüm gönderiler : 5442
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 01.08.2008 10:35:26 ( #11 )
canım sebepli sebepsizz durup dururken oluyordu
ellerini iki yana çevirip kızarana kadar kendini kasıp başından başlayarak kendini titretiyordu 7 aylıkken başladı 9, ayına geldiğindeee çok fazla sıklaştı gün içerisinde 30-40 defa yapıyorduuuuu

Orjinalden alıntı: tugce1

naz merhaba birşey sorucam bu titremeler nasıldı başındamı vücudun tamamındamı birde bebiş ozaman kaç aylıktı ayrıca nasıl farkettin biraz fazla oldu ama :)

ay_gun

• Tüm gönderiler : 4714
  • Bölge: İZMİR
Ynt: bebeklerde ağlarken bayılma - 01.08.2008 16:17:58 ( #12 )
merhabalar
benim oğlumda 15 aylıkken koltuktan düştü. ağlarken birden morardı ve kolları yana düştü. eşim kucakladı. hastane yakın olduğu için koşa koşa götürmek istedi. apartmandan çıktığı sırada kendine gelmiş. doktor muaynesinde küçük çocuklarda canları çok yandığında bu gibi olaylar gözükebilir dedi. film falan çekildi. sorun yok dediler. bu gibi durumlarda. hafif yüzünü ıslatmak ve yüzüne üflemek iyi geliyormuş.
umarım bir daha böyle bir sorun yaşamazsınız.

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat