Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

gece beslenmesi

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 25
Yazar Mesaj
secetu

• Tüm gönderiler : 2245
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
gece beslenmesi - 04.08.2008 14:54:39 ( #1 )
merhaba,

kızım 7,5 aylık gece beslenmek için sık sık kalkıyor, biberon kesinlikle almıyor, kaşıkla beslemeyi deneyecem, bu konuda tecrübeleriniz varmııı???
sengul1982

• Tüm gönderiler : 505
Ynt: gece beslenmesi - 05.08.2008 15:16:39 ( #2 )
BENDE BU KONUDA ÇOK ZORDAYIM KIZIM EMİYODU GECEERİ GÜNDÜZ DE UYUYUNCA ANCA EMİYODU VE BUNCA ZAMANDIR GÜNLÜK SAGIP BİR BİBERON GÜNDÜZ VERİYODUM AMA ARTIK ÇIKMIYO SÜT VE AKŞAM ERKEN UYUYO VE UYUYANA KADAR 1 SAAT GEÇİYO VE AÇ YATIYO EMZİRİYORUM VE AZ SÜT GİDİYO DOYMUYO GECE AĞLAYARAK UYANIYO ANNE SÜTÜNÜ BİLE ZORLA VERİYODUK BİBERONLA ŞİMDİ MAMA ALMAYA KARAR VERDİM SMA GOLD VARMIŞ ECZANELERDE SATILAN VERCEM BİBERONLA BAKALIM BUGÜN DENİCEM NE OLCAK BİLMİYOM
BENCE GECE KAŞIKLA BESLEMEYİ DENEMEYİN UYUYAN ÇOCUK UANIR VE GECE UYKUSU DAGILIRSA BU ALIŞKANLIK HALİNE GELİR VE GECELERİ SİZİ AYAGI DİKER KAÇDA YİYO GECE ACIKIYOMU UYANIYOMU NASIL YAPCAKSINIZ UYANDIRIP MI KAŞIKLA VERCEKSİNİZ
ANGEL

• Tüm gönderiler : 132
Ynt: gece beslenmesi - 06.08.2008 00:44:25 ( #3 )
Aksam 9- 9:30 gibi muhallebi yedirirsen daha uzun uyur. Muhallebi çok tok tutuyor. Ben kızıma saat 21:30 da milupa sütlü pirinçliyi oldukça koyu bir kıvamda verirdim üzerinede su içerdi, gece o uyurken ben kalkar onu uyandırmadan emzirirdim uykuda olduğu için emerdi sabaha kadarda uyurdu. 8-12 ay arası sadece uykusunda emdi oda emiğini bilmeden uyurken emdi hatta bir gün gündüz çok kustu yazık aç yatmasın dedim ve emzirmeyi denedim çocuk ne olduğunu unutmus oyun oynamaya basladı kahkahalar attı ve emmedi halbuki her gece uyurken emiyordu sapsal.

Kartopum

• Tüm gönderiler : 1002
  • Bölge: balıkesir..
Ynt: gece beslenmesi - 06.08.2008 11:10:38 ( #4 )
canım belki işine yarar

benal hanım oglum 9.5 aylık geceleri süt içiyordu(formül mama)4 gündür biberona agzını dahi acmıyor.aksam saat 8 de corba yedirip 9 da uyutuyorum.kendi ayındaki cocuklara göre kilosu az.700 gr geriden takip ediyor.sizce gece uyandırıp kasık mamasımı yedirmeliyim.ne yapacagımı sasırdım.

prof dr.benalbüyükgebiz
Merhaba...
Beebği kendi haline bırakın. Gece uyandırıp kaşık maması verirseniz bu işkence gibi... Gündüz yediklerinin besin değeri zengin olsun, yeter... sevgiler...
nazifee

• Tüm gönderiler : 2544
  • Bölge: Mersin
Ynt: gece beslenmesi - 06.08.2008 12:33:06 ( #5 )
Akşam yatmadan önce muhallebi yedirip, bir süre sonra su içirip yatırmayı dene. Tok tutması için. Ben milupanın sütlü pirinçli muhallebisini, birde hero babynin gogly isimli vitaminli pirinç unu yaptığım muhallebiden yediriyorum.

Eğer geceleri uyandığında kaşıkla beslersen, hem uykusu kaçar hemde alışkanlık haline getirip her gece uyanır ve uyku düzeni bozulur.
secetu

Ynt: gece beslenmesi - 06.08.2008 13:39:19 ( #6 )
çok sağolun arkadaşlar...

bende milupanın muhallebisini yedirip yatırıyorum yada kendim muhallebi yapıyorum ama bizim kuzu alışkanlık haline getirdi sanırım 2 saatte bir uyanıyor ve emmek istiyor emdikten sonra gene uykusuna devam ediyor, bende sağlık sebeplerinden dolayı emzirmeyi bırakmak durumundayım, uyandığında emzirmek dışında napabilirm şaşırdım..
doktorumuzda muhallebi tok tutar uyanırsa açlıktan değildir dedi, yalancı emzikle oyala dedi ama yok kanmıyor bizim kuzu illa beni emicek
Kartopum

• Tüm gönderiler : 1002
  • Bölge: balıkesir..
Ynt: gece beslenmesi - 06.08.2008 13:59:48 ( #7 )
biberona alışacaktır ama bu alışma süresi biraz zor geçebilir  kolaylıklar diliyorum
<mesaj tarafından düzenlendi durusin on 25.08.2008 17:13:10>
ECEINCI

• Tüm gönderiler : 645
  • Bölge: istanbul
Ynt: gece beslenmesi - 06.08.2008 23:30:06 ( #8 )
selam arkadaşlar...benim kızlarım 5 aylık oldular.. ben 3 gecedir milupanın muhallebisini kaşıkla veriyorum ve çok memnunum..saat 21 gibi yıkıyorum 21:45 gibi de yedirme işlemimiz bitmiş oluyo biraz su verip kucağımda 10 dk tuttum mu uykuya dalıyorlar..:))ilk 2 gün alışkın olmadıkları için sabaha karşı uyandılar devam mamasından verdim biberonla tekrar uyudular..ama bu gece baya yediler uyanacaklarını sanmıyorum... sabaha anlıcaz durumu..inşallah kaklmazlar...bu arada eğer bebeğiniz kaşıkla yemeği istemezse biraz sulu yapıp biberonla da verebilirsiniz..bizim dr umuz kesinlikle kaşıkla ver dediği için 2 gün sıkıntı çektim sanırsam..biberonla verseydim belki ilk günden alışırlardı...biraz uzun oldu ama bi de bişi eklemek istiyorum muhallebiye başlıyacağınız zaman gündüzleri de arada tattırın..çünkü öle hemen kabul etmiyolar ve bağırsaklarını etkileyebilir..:)

Onur Efe & Dilek

• Tüm gönderiler : 1311
Ynt: gece beslenmesi - 06.08.2008 23:51:49 ( #9 )

Orjinalden alıntı: secetu

çok sağolun arkadaşlar...

bende milupanın muhallebisini yedirip yatırıyorum yada kendim muhallebi yapıyorum ama bizim kuzu alışkanlık haline getirdi sanırım 2 saatte bir uyanıyor ve emmek istiyor emdikten sonra gene uykusuna devam ediyor, bende sağlık sebeplerinden dolayı emzirmeyi bırakmak durumundayım, uyandığında emzirmek dışında napabilirm şaşırdım..
doktorumuzda muhallebi tok tutar uyanırsa açlıktan değildir dedi, yalancı emzikle oyala dedi ama yok kanmıyor bizim kuzu illa beni emicek

sezencim bende bulunan bir kitapta 6 aydan sonra uyku düzeni oturtmak açısından gece beslenmelerinin kesilebileceği yazıyordu.2 saatte bir kalkması açlıktan olmayabilir.Onur efe benim yanımda yatıyor.gece uyanır beni sever bakar güler uyumaya devam eder.
Anlayacağın kontrol eder yanında mıyım diye.
Su da seni kontrol ediyor olmasın.Bu aylarda anne düşkünlükleri de çok fazla oluyor zaten...
gece su verebilirsin canım.çok susadığı için de uyanabilir.sıcak çünkü...

[url=http://www.TickerFactory.com/]

http://dkenanoglu2001.spaces.live.com/
secetu

Ynt: gece beslenmesi - 07.08.2008 08:52:03 ( #10 )
teşekkür ederim dilekcim, bende dün akşam kızımla yattım gece uyandığında pişpişledim falan ama yok illa beni emecek, emecek dediğimde 2 yda 3 dakika yani açlıktan olmadığı kesin 2 dakika emmeyle doyulmaz...bu gecede su vermeyi deniyeyim çok sıcak bizler bile uyanıyoruz gecede kaç kere inşallah işe yarar,
benimde okuduğum bilgilerde diş çıkarma döneminde emzirmeyi bırakmanın doğru bi zaman olmadığı yazıyor bizde tam diş çıkarma dönemindeyiz..

sengul1982

Ynt: gece beslenmesi - 11.08.2008 14:20:27 ( #11 )
MERHABA KIZLAR

DÜN KIZIIM SAAT 19DA MUZ YEDİ VE YATTI AKŞAM YEMEGİ YEMEDİ SAAT 20:30 GİBİ YATTI SÜTÜM ÇOK AZ GECE 12DE EMZİRDİM SONRA YATTIK SABAH 05:00DE AĞLAYARAK KALKTI EMZİRDİM YATTI 06.00DA KALKTI DOYMUYO ÇÜNKÜ SÜTÜM ÇOK AZALDI VE ERKENDEN AÇ KARNINA YATINCA UYANIYO İŞTE SABAH MAMA HAZIRLADIM BİBERONLA O SOGUYANA KADA EMZİRİM DEDİM ÇEKİYO ÇEKİYO NASIL UĞRAŞIYO GELSİN DİYE AMA AZ GİDİYO BİLİYORUM AZCIK TOPLASAN 2 DAKİKA EMMEDİ BENDE BİBERONU VERDİM MAMAYI İSTMEDİ SONRA KAŞIKLA VERMEYE ÇALIŞTIM GENE İSTEMEDİ VE AÇ KARNINA GERİ YATTI SABAHDA KALKTIK İŞE GİTTİK ONU ANAANNEYE BIRAKTIK 08:30DA ANAANNESİ YEDİRMİŞ KAHVALTISINI
NE YAPICAM SAATLER TUTMUYO BİR TÜRLÜ ERKEN YATIYO VEYA YEMEK İSTEMİYO YATMADAN ÖNCE BİBERONUDA KABUL ETMİYO
MİLUPANIN YATMADAN ÖNCE TOK TUTMASI İÇİN YEDİRDİĞİNİZ MUHALLEBİ FALAN BİŞEY VARMI ONU DENESEM BEN HİÇ MUHALLEBİ TARZI YEDİRMEDİM BU ARADA
nasya

• Tüm gönderiler : 307
Ynt: gece beslenmesi - 12.08.2008 08:55:20 ( #12 )
slm arkadaşlar benim ikizlerim var oofff offf kafayı yicem yakındır valla efeden biproblemimyok ne versem götürüyo ama arda beni son 1aydır çok sinir ediyo hiçbişey yemek istemiyo resmen dudaklarını kitliyo sadece çorbaya hayır demiyo gerçi aralarında birkaç gr fark var ama bugidişle efe fark atıcak gibinapıcam bilmiyorum sizce bidoktora danışıp iştah açıcı kullanmalımıyım
ECEINCI

Ynt: gece beslenmesi - 12.08.2008 10:41:02 ( #13 )
nasya selam canıım dünürümm.. sıcaklar bebekleri çok etkiliyoo..benim kızlar da evde olursak çok güzel yiyolar uyyorlarda..ama dışarı çıktıkmı gündüzleri özellikle ne yemek ne de uyku...çünkü çoook sıcak. evde klima var..klima olmasa bile ev dışarıdan daha serin bu bi kesin..bence iştah açıcı falan kullanma..ablam da 6 7 aylıkken yemek yememiş..diş çıkartıyormuş..annemler de anlamamışlar..iştah açıcı arı sütü vermişler..ablam bi kilo almış bi kilo almış...şimdi görsen alakamız yok..o baya bi yapılı.ama gene de dr a sor tabii..gece beslenmeleri nasıl?

Nilay&Yiğit

• Tüm gönderiler : 3504
  • Bölge: İstanbul
Ynt: gece beslenmesi - 12.08.2008 14:59:25 ( #14 )
benim oğlumda 6.ayından itibaren yatmadan önce muhallebi yiyor ve arkadaşlarımında dediği gibi çok tok tutuyor onu ve şu anda 10,5 aylık 6-7 ayından itibaren gece hiç uyanmaz, ben sabah 6-7 gibi biberondan devam sütü veririm uyurken ve uykusuna devam eder.

anne sütünü 6.aydan sonra bıraktı zaten. gece kaşık maması vermek çocuğun uykusunu dağıtır bence sonra uykuya dalmakta güçlük çekebilir yada gece-gündüz ayrımını karıştırabilir. oysaki gece uykusu bebeklerin gelişimi için çok önemlidir. büyüme hormonunun en fazla salgılandığı zamandır. bence biberonda ısrar edin zamanla alışacaktır. bebeklerin bazı şeylere alışkanlık kazanmaları için ısrar gerekiyor.
secetu

Ynt: gece beslenmesi - 12.08.2008 15:57:19 ( #15 )

anne sütünü 6.aydan sonra bıraktı zaten. gece kaşık maması vermek çocuğun uykusunu dağıtır bence sonra uykuya dalmakta güçlük çekebilir yada gece-gündüz ayrımını karıştırabilir. oysaki gece uykusu bebeklerin gelişimi için çok önemlidir. büyüme hormonunun en fazla salgılandığı zamandır. bence biberonda ısrar edin zamanla alışacaktır. bebeklerin bazı şeylere alışkanlık kazanmaları için ısrar gerekiyor.

çok teşekkür ederim doktorumuzda aynı şeyleri söledi muhallebi yiyip yatıyorsa acıkmaz dedi, zaten kızımın aç olup uyandığını sanmıyorum çünkü 2 dk emiyor ve uykuya devam ediyor, artık mecbur birşekilde biberona alışacak ısrarcı olmaya devam...
sengul1982

Ynt: gece beslenmesi - 16.08.2008 12:39:19 ( #16 )
NASIL ALIŞACAK BİBERONA BİLMİYORUM SÜREKLİ YAPILIP DÖKÜLEN MAMALAR MALİYETİNE ACIMIYORUM GECENİN VAKTİ KALKIP SU KAYNAT YAP VE HAYEL KIRIKLIGI GENE YEMEYİP AÇ KALAN BİR BEBEK NE YAPICAM ŞAŞIRDIM UYKU SAATLERİNİ DÜZENE KOYAMADIK GÜNDÜZ BAZEN UYUYOMUŞ BAZEN UYUMUYOMUŞ ONA GÖREDE AKŞAM BAZEN ERKEN BAZEN GEÇ YATIYO NE YAPICAM ŞAŞIRDIM YATMADAN ÖNCE KESİNLİKLE YEMİYO AĞZINI KİTLİYOOOOO NE YAPCAM BU KIZA BEN
Eklenen resim(ler)
ANGEL

• Tüm gönderiler : 132
Ynt: gece beslenmesi - 20.08.2008 23:51:08 ( #17 )

Orjinalden alıntı: sengul1982

MERHABA KIZLAR

DÜN KIZIIM SAAT 19DA MUZ YEDİ VE YATTI AKŞAM YEMEGİ YEMEDİ SAAT 20:30 GİBİ YATTI SÜTÜM ÇOK AZ GECE 12DE EMZİRDİM SONRA YATTIK SABAH 05:00DE AĞLAYARAK KALKTI EMZİRDİM YATTI 06.00DA KALKTI DOYMUYO ÇÜNKÜ SÜTÜM ÇOK AZALDI VE ERKENDEN AÇ KARNINA YATINCA UYANIYO İŞTE SABAH MAMA HAZIRLADIM BİBERONLA O SOGUYANA KADA EMZİRİM DEDİM ÇEKİYO ÇEKİYO NASIL UĞRAŞIYO GELSİN DİYE AMA AZ GİDİYO BİLİYORUM AZCIK TOPLASAN 2 DAKİKA EMMEDİ BENDE BİBERONU VERDİM MAMAYI İSTMEDİ SONRA KAŞIKLA VERMEYE ÇALIŞTIM GENE İSTEMEDİ VE AÇ KARNINA GERİ YATTI SABAHDA KALKTIK İŞE GİTTİK ONU ANAANNEYE BIRAKTIK 08:30DA ANAANNESİ YEDİRMİŞ KAHVALTISINI
NE YAPICAM SAATLER TUTMUYO BİR TÜRLÜ ERKEN YATIYO VEYA YEMEK İSTEMİYO YATMADAN ÖNCE BİBERONUDA KABUL ETMİYO
MİLUPANIN YATMADAN ÖNCE TOK TUTMASI İÇİN YEDİRDİĞİNİZ MUHALLEBİ FALAN BİŞEY VARMI ONU DENESEM BEN HİÇ MUHALLEBİ TARZI YEDİRMEDİM BU ARADA

Sengul saat 19 yerine muzu 17:00 gibi versen 19 da aksam yemeği yese daha iyi sen yemek saatinde meyva vermissin hemde muz çok tok tutar. 21:30 gibi milupa sütlü pirinçli sonrada arkadasların yazdığı gibi su içirirsen çok tok tutar bütün gece uyur. Ben kızıma 2,5 yasına kadar verdim sütlü pirinçliyi hayatımı kurtardı tek kötü yanı hazırladıktan sonra hemen yedirmen lazım çok çabuk sulanıyor.
Gözdenil yaa zaman ne çabuk geçti 5 aylık oldularmı :)))) iyiki biberonla vermemisin kasık mamasına ne kadar çabuk alısırlarsa o kadar iyi oluyor. Bizim Aral'da yarın 7 aylık olacak hala sadece annesütü ile gidiyoruz bakalım yrın dr. ne diyecek 600 veya üzeri aldıysa 1 ay daha sadece annesütü ile devam edeceğiz.

sengul1982

Ynt: gece beslenmesi - 21.08.2008 09:21:45 ( #18 )
günaydın

angel canım saol
bende artık dediğin gibi 19:00 gibi biraz çorba içiriyorum ve yatırıyorum biraz uykusunu alıyor 21:00  gibi ya ben kaldırıyorum yada o kalkıyor birileri eve gelince hemen sesden uyanıyor milupanın gece mamasını aldım onu yediriyorum ve biraz oynuyorum midesi yatışsın diye sonrada uyuyor sabah kalkınca çok acıkıyor o saatde biz yolda anaanneye gidiyor oluyoruz anaannesi yediriyor kahvaltısını ama sabah 06:30 da uyanıyor acıkıyor bundan sonra sabah anaanneye giderken ben arabada kahvaltısını yedircem aç aç yol trafik 1 saat çekiyor
öpüyorum hepinizi kolay gelsin annelere
ECEINCI

Ynt: gece beslenmesi - 21.08.2008 09:47:36 ( #19 )
Gözdenil yaa zaman ne çabuk geçti 5 aylık oldularmı :)))) iyiki biberonla vermemisin kasık mamasına ne kadar çabuk alısırlarsa o kadar iyi oluyor. Bizim Aral'da yarın 7 aylık olacak hala sadece annesütü ile gidiyoruz bakalım yrın dr. ne diyecek 600 veya üzeri aldıysa 1 ay daha sadece annesütü ile devam edeceğiz.

SELAM ANGEL.. SORMA YAA GEÇTİ VALLA..BENİM DR UM ÇOK KARŞI BİBORANA SADECE SABAHA KARŞI UYANIRLARSA BİBERONLA DEVAM SÜTÜ VER DEDİ... BİZ DE DÜZENE GİRDİK..ECE 1 HAFTADIR HİÇ KALKMIYOR GECE..İNCİ DE SABAH 5 DE KALKIYO SÜTÜNÜ VERİYORUM UYUMAYA DEVAM EDİYOR..ARALA DA MAŞALLAH..GERÇEKTEN DE ÇOK ÇZBUK GEÇİYOR ZAMAN...SÜTÜNEDE MAŞALLAH..İNŞALLAH UZUN SÜRE DAYANIR..

YA PEKİ İNCİ NE ZAMAN GECE KALKMAYI BIRAKIR:(( 1 KERE KALKIYOR NORMAL AMA KARDEŞİ GİBİ O DA KALKMASA TAM SÜPER OLUR..ACABA ALIŞTIRMAK İÇİN Bİ YÖNTEM VARMI?? ALIŞKANLIK KALMASINDAN KORKUYORUM..

nasya

• Tüm gönderiler : 307
Ynt: gece beslenmesi - 29.08.2008 14:31:36 ( #20 )
slm kızlar ve dünürüüm ardanın dişleri patladı uçları görünüyo şuan iştahı birazdaha iyi geçen sefere nazaran
gece uykuları güzel benimkilerin allaha şükür aradabi ağlıyolar ama uyurken su içirip emziği dayadımmı iş biter bende gece yatarken muhallebi veriyorum sabaha kadar acıkmıyolar ama işta bol su içiriyorum her mızıldandıklarında içleri yanmasın sabaha karşı sütlü pirinçli veriyorum ben uykuya devam sabahta 8 engeç 9 uyanıyolar zaten şu muhallebide olmasa biz kazulet gibi dolaşırız ortalıkta valla uykusuzluktan
Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 25

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku