bebeğin ultrasonda görülmemesi

Yazar Mesaj
sihirim
  • Tüm gönderiler : 5
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
bebeğin ultrasonda görülmemesi - 12.08.2008 13:08:41
merhaba siteye yeni üye oldum ve tecrübelerinizden yararlanmak istedim umarım doğru yere  yazıyorumdur çünkü o kadar çok başlık  var ki. benim sorunum 6+5 günlük hamileyim ancak dün yapılan kontrolde bebeği göremedik ve kalp atışları da duyulmadı. canım sıkıldı çünkü 6 haftalıkken kalp atışlarının duyulacağını okumuştum. interneten araştırıyorum kesin bişey bulamadım. bi 10  hata diyorlar bi 6 haftalık. kafam çok karışık cuma günü ayrıntılı ultrason çekilecek. ama korkuyorum lütfen yardımlarınızı esirgemeyin..

*Poyrazın Annesi*
  • Tüm gönderiler : 1680
  • Bölge: eski nick APRİL2006
Ynt: bebeğin ultrasonda görülmemesi - 12.08.2008 13:37:36
merhaba.
be anlayamadım ultrasonda bebek görünmüyor derken keseyide mi göremediniz şimdiye kadar.çünkü gebelikte bebek değil ancak kese hemen görünüyor usg de ve zaten ona göre gebeliğin seyri anlaşılıyır.kalp atışlarına gelince bu bazen değişebiliyor.biz 7 haftalıkken görmüştük kalp atışlarını.ama bu 8-9 da olabilir sanırım.peki dr.unuz ne dedi bu duruma.normal mi dedi.

POYRAZ=MADE BY ACK

sihirim
Ynt: bebeğin ultrasonda görülmemesi - 12.08.2008 13:46:30
gebelik kesesi var yolk kesesi de göründü hatta ilk kontrole göre gebelik kesesinin büyüdüğünü ve çok normal olduğunu söyledi,ancak bebek yok dedi dr beni biraz panikletti.dr. sağlıklı değilse zaten kendini atar dedi ayrıntılı da çıkar zaten o zaman bakarız dedi.

*Poyrazın Annesi*
  • Tüm gönderiler : 1680
  • Bölge: eski nick APRİL2006
Ynt: bebeğin ultrasonda görülmemesi - 12.08.2008 13:48:39

Orjinalden alıntı: sihirim

gebelik kesesi var yolk kesesi de göründü hatta ilk kontrole göre gebelik kesesinin büyüdüğünü ve çok normal olduğunu söyledi,ancak bebek yok dedi dr beni biraz panikletti.dr. sağlıklı değilse zaten kendini atar dedi ayrıntılı da çıkar zaten o zaman bakarız dedi.

Allah allah hiç korkma.inşallah sorunsuz olur meleğin saklanmıştırda detaylıda görünür.

POYRAZ=MADE BY ACK

sihirim
Ynt: bebeğin ultrasonda görülmemesi - 12.08.2008 13:50:01
inşallah teşekkür ederim hayırlısıyla olsun diyorum zaten ama ilk hamileliğim o yüzden biraz korkuyorum galiba.

zumra buyurken
  • Tüm gönderiler : 9598
  • Bölge: Üyelik 2004
Ynt: bebeğin ultrasonda görülmemesi - 12.08.2008 14:06:45
canım eğer yolk kesesi görünmeseydi o zaman boş gebelikten şüphelenilebilirdi ben yaşadım çünkü kese içi bomboş oluyor..

ama yolk kesesi bebekten önce görülür zaten.. şekilde bi bozukluk yoksa  bence geç döllenmedir ve bebek biraz geç görülecektir..

bu arada her bozuk gebelik kendini atmaz. ben boş gebelikte düşük olmayınca kurtaj olmuştum..

secilöz
  • Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: bebeğin ultrasonda görülmemesi - 12.08.2008 14:10:17
benim bir arkadaşımın da öyle olmuştu 7.haftada görülmemişti bebek ve kalp atışları hatta dr.u dış gebelik geçiren hastalrın arasına almış onu da sonra 10.haftada görüldü bebek.o da baya tedirgin olmuştu.umarım seninki de öyledir.

sihirim
Ynt: bebeğin ultrasonda görülmemesi - 12.08.2008 14:24:30
inşallah  dediğiniz gibidir. ilk olduğu için biraz tedirginim. bende kendi kendime küçüktür o yüzden görülmemiştir diyr teselli veriyorum bakalım artık hayılısı.

yagmursebnem
  • Tüm gönderiler : 114
Ynt: bebeğin ultrasonda görülmemesi - 12.08.2008 14:33:09
bence hic heyecan yapmana gerek yok iyi dusun iyi olsun ilk seansta gorulemeyebilir bu birazda dokorun tecrubesine bagli sen icini ferah tutki bebiste bu stresten etkilenmesin bebisine iyi bak ama