Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

gebelikte vitamin kullananlar var mı

Yazar Mesaj
^^^^KAYRAM^^^^

• Tüm gönderiler : 386
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
gebelikte vitamin kullananlar var mı - 11.09.2008 18:06:40 ( #1 )
ARKADAŞLAR BEN 5 AYLIK HAMİLEYİM VİTAMİN KULLANIYORUM.BESLENMEME ÇOK DİKKAT ETMEMEME RAĞMEN ÇOK SEVDİĞİM ÇİKOLATAYI BIRAKMAMA RAĞMEN BU AY İÇİNDE 15 GÜNDE KİLO ARTIŞIM ÇOK OLDU.VİTAMİNLERLE ALAKALI OLABİLİR Mİ.AYRICA ŞUNUDA BELİRTMELİYİM HAREKETLİ BİR HAYATIM VAR HEM OKULA HEM KURSA GİDİYORUM VE EVDE İŞLERİMİN HEPSİNİ BEN YAPIYORUM.YANİ YATMIYORUM VE BU DA BENİM MORALMİ BOZDU ÇÜNKÜ AŞIRI KİLO ALIMINDAN DOLAYI OKULA GİDEMEMEKTEN KORKUYORUM ASLINDA ÇOK DA KİLOLU DEĞİLİM AMA....
secilöz

• Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 11.09.2008 18:44:10 ( #2 )
her hamileye dr.ilk aylardan itibaren demir ve vitamin hapı veriyor.ben ilk 5 ay megadeyn 5.ayden itibaren elevit vitamin haplarından içtim doğuma kadar da kullandım.toplamda 7 kg aldım.vitamin haplarının kilo aldıracağını sanmıyorum ama 5 ay için çok fazla bir kg alımını doktorun takip ediyorsa daha iyi bilir,ödemin olabilir ellerinde ayaklarında yüzünde şişme var mı?
A.J

• Tüm gönderiler : 373
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 11.09.2008 21:58:02 ( #3 )
Kilo alımınız tiroidlerle ilgili olabilirmi? Gerçi doktorunuz baktırmıştır mutlaka ama. Ödemden de olur fazla tuzlu yiyorsanız tuzu kesin...
ANGEL

• Tüm gönderiler : 132
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 11.09.2008 23:02:29 ( #4 )
Bende ilk 3 ay folik asit sonrasında da one a day women, demir ve calsium sandoz kullandım 8 ayda 7kg. son ay ise ipin ucunu kaçırdığım için toplamda 12 kg aldım :( vitaminle ilgisi olduğunu sanmıyorum arkadaslarında dediği gibi baska sebepleri olabilir. Benim dr.um 10 kg. yu geçmeyeceksin demisti 12 oldum diye çok kızmıstı bana.

marlasinger

• Tüm gönderiler : 950
  • Bölge: İstanbul
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 11.09.2008 23:18:01 ( #5 )
Hamile kalmadan önce elevit hamileliğimin ilk 3 ayında elevit sonra elevitin yanında kalsiyum ve demir ilacı kullandım.Doğumdan sonrada 2 ay demir,kalsiyum ve elevite devam.Şimdi oğlum 6 aylık emzirdiğim için elevite devam ediyorum.

^^^^KAYRAM^^^^

Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 12.09.2008 00:44:07 ( #6 )
teşekkürler arkadaşlar doktora kontrröle gittiğimde sorucam
zeynozge

• Tüm gönderiler : 52
  • Bölge: KAYSERİ
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 23.09.2008 16:07:38 ( #7 )
ben 15 günde 4 kg aldığımı bilirim sadece elevit kullandım demir vitamini alamadım hamileliğim boyunca 22 kg aldım kızım 16 aylık ama ben eski kiloma döndüm bile bunları bence kafana takma
Allah hayırla kurtulmak nasip etsin.
ugurbücülerim

• Tüm gönderiler : 1782
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 23.09.2008 17:06:23 ( #8 )
ilaç alımları bünyeye göre değişir.bende kullandım.ama çok kilo almadım.bence bu sorununu doktoruna sormalısın.çıkolata yapabilir.

biricik61

• Tüm gönderiler : 307
  • Bölge: istanbul-beykoz
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 05.10.2008 12:18:42 ( #9 )
bende 5 aylık hamilwyim megadyn kullanıyorum beslenmeme çok dikkat etsemde sadece 3 kilo almışım
^^^^KAYRAM^^^^

Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 05.10.2008 14:29:45 ( #10 )
arkadaşalr ben kilo alımını birazda şans olarak görmeye başladım.çünkü çok dikkat edip kilo alanlar var ve hiç dikkat etmeyip hiç kilo alamayanlar var...ben kiloyu takmıyorum ama şu doktorların bu ayda şu kadar kilo almıuşsın fazla demesine sinir oluyorum sanki benim elimde yok yani onun dediği kadar kilo almam için hiç yememem lazım.... valla doktor beni komplekse soktu aslında çok aşırı kilom yok zaten çok zayıf hamile kaldım doktorun dediği gibi kilo alsaydım heralde normal doğum yaparken iflahım kesilirdi...işin şaka kısmı Allah kilo problemi de yaşatmasın evlat acısıda bebeklerimiz için elimizden geleni yapıyoruz onlarda inşallah sağlıklı dünyaya gelirler.bebğim için tüm vitaminleri yutmaya razıyım.....hepinize hamileliğinizde kolay gelsin...anlayışlı kocalarınız ve mutlu hayatınız olsun....
pinar_09_girgin

• Tüm gönderiler : 4
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 21.10.2008 14:12:00 ( #11 )
bebeğin hayırlı olsun canım ben ilk bebeğime hamileliğimde vitamin kullandım supradyn kullanmıştım ancak ben çok fazla kilo aldım çalışmama rağmen senin gibi evde işlerimi ben yapıyordum hamileliğim boyunca toplam 24 kilo aldım normalin çok üstündeydim ve vitamin hapı benim çok iştahımı açtı doğuma 5 hafta kala diğer doktorum vitamin hapını bırakmamı istedi neden kullandın ki dedi boşuna kilo yapmış sende bulantım yoktu yani herşeyi doğal yollarla alıyordum bırak dedi geç bile kalmışsın dedi dediği gibide zaten alacağım kiloyu almıştım ve şimdi 2. bebeğime hamileyim 15 haftalığım şu an ve geçen hafta başladım vitaminlere doktaruma anlattım ilk bebeğimde yaşadığım kilo sorunun biraz kullan dedi doktorum eğer yine iştahın açılacak gibi olur kilo almaya başlarsan vitamin hapını bırakırız dedi (megadiyn pronotal) ve ben 3-4 gün içtim bıraktım happı iştahımı açmaya başladı yine 24 kilo almak istemiyorum bence sende canım doktorunla bi konuş dr um bana sadece demir hapına devam et dedi ve bende içmiyorum artık nasıl olsa vitaminleri doğal yolla her gıdadan alıyorum.
nilll

• Tüm gönderiler : 1815
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 31.10.2008 23:06:01 ( #12 )

Orjinalden alıntı: bebescim

ARKADAŞLAR BEN 5 AYLIK HAMİLEYİM VİTAMİN KULLANIYORUM.BESLENMEME ÇOK DİKKAT ETMEMEME RAĞMEN ÇOK SEVDİĞİM ÇİKOLATAYI BIRAKMAMA RAĞMEN BU AY İÇİNDE 15 GÜNDE KİLO ARTIŞIM ÇOK OLDU.VİTAMİNLERLE ALAKALI OLABİLİR Mİ.AYRICA ŞUNUDA BELİRTMELİYİM HAREKETLİ BİR HAYATIM VAR HEM OKULA HEM KURSA GİDİYORUM VE EVDE İŞLERİMİN HEPSİNİ BEN YAPIYORUM.YANİ YATMIYORUM VE BU DA BENİM MORALMİ BOZDU ÇÜNKÜ AŞIRI KİLO ALIMINDAN DOLAYI OKULA GİDEMEMEKTEN KORKUYORUM ASLINDA ÇOK DA KİLOLU DEĞİLİM AMA....

gebelikteki şeker yüklemelerini yaptırdınız mı?
yaptırmadıysanız mutlaka ama mutlaka hem 50 hem 100 lük şeker yüklemelerini yaptırın..
2. tirmesterdeki ani kilo alımı gebelik şekerini de akla getirebilir.
melike_k

• Tüm gönderiler : 103
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 03.11.2008 17:28:15 ( #13 )
İlk 3 ay Folic plus kullandım. 3. aydan sonra da Megadyn 'i kullanmaya başladım. Şu anda da
kullanmaya devam ediyorum. Bakalım bundan sonra ne kullanıcam :)
4everCAgirl

• Tüm gönderiler : 3904
  • Bölge: New York, NY
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 19.11.2008 14:00:20 ( #14 )
Arkadaslar ben bu TR'deki vitaminleri anlamiyorum.

Burada genelde tum hamileler prenatal multivitamins denen, hamilelik icin ozel vitaminlerden kullanir.  Buradaki vitaminler ne istah aciyor, ne kilo yapiyor.  Bu tip sikayetleri sirf TR'de duyuyorum.

Onun icin bir ayda 15 kilo bence vitaminlere baglanmamali.  Birden asiri kilo almak gebelik sekerinden tutun erken dogum riskine kadar bircok seyin habercisi olabilir.  Cok hizli kilo alimi normal degil.  Doktorun testler yapmasi gerek.

Ayrica, normal hayatimda bile multivitamin kullandigim icin sunu soyleyebilirim rahatlikla: vitamin vucudunuzun besin ihtiyacini karsiladigi icin ac degil tok hissettirmeli.  Ben calisirken vitaminimi unuttugum gun kendimi daha ac hissediyordum, ne kadar saglikli beslensem de yetmiyordu yediklerim kendi basina. 

Eger hamilelikte multivitamin kullanmayacaksaniz lutfen her besin grubundan ne miktarda tuketmeniz gerektigine bakin.  Dusundugunuzden cok fazla miktarda ispanak yemeniz gerekiyor olabilir mesela.  Kendinizden emin olmadan vitaminleri kenara atmayin bence.

Bunlar benim dusuncelerim, paylasmak istedim.
sonural

• Tüm gönderiler : 1
  • Katıldı: 19 December 2009
Ynt: gebelikte vitamin kullananlar var mı - 26.01.2010 22:37:19 ( #15 )
Ah hep elevit kilo aldırır mı diye düşünülüyor ama vitaminlerde kalori yoktur kesinlikle kilo aldırmazlar, bunu düşünerek üzülmenize gerek yok

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat