tozlanan peluş oyuncaklar

Yazar Mesaj
ferah-jenya
  • Tüm gönderiler : 1754
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: kuşadası
tozlanan peluş oyuncaklar - 07.10.2008 13:23:36
arkadaşlar tozlanmış peluş oyuncakların nasıl temizleneceği hakkında bi fikriniz var mı? çamaşır makinasına atılır mı? deterjan eklemeli miyim,hangi programda yıkanır? çünkü temizleme işlemi bittikten sonra oğlumun odasına koyucam,sağlıksız bi durum oluşsun istemiyorum

g.d
  • Tüm gönderiler : 2388
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 07.10.2008 13:28:33
canım biliyorsun bende daha bebiş yok ama annem kardeşim için makinaya atar az bir deterjan koyardı zira pelüş old için çok köpürüyor ve kısa yıkama uzun durulama ve yumuşatıcı koyuyordu.

ferah-jenya
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 07.10.2008 13:31:12
çok sağol canım. ben peluş oyuncak hastasıydım bi ara,eşim de bol bol aldı sağolsun,sonra hevesim geçince ve koyacak yer bulamayınca,torbaya koyup kaldırmıştım ama tozlanmışlar yine de ,şimdi oğlumun odasına dekor-süs amaçlı koyayım dedim. atayım o zaman makinaya

g.d
  • Tüm gönderiler : 2388
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 07.10.2008 13:37:32
bende de vardı aynı dert ve sürekli d günümde pelüş oyuncak gelirdi ve sonra ailecek yeni evimize geçinde hepsi yıkandı ve çocuklara gitti, dedim onlar sevinsin nasıl olsa torbada duruyor, ben çivi le hepsini duvara asmıştım çok toz topladığı için oğluşuna zarar gelmesin, elerji de yapabilir belki.

koskar
  • Tüm gönderiler : 2686
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 07.10.2008 14:05:01
BENDE  SABUN TOZU BEBEKLER İÇİN OLAN LA BİDE YUMUSATICIYLA YIKIYORUM PELUŞ OYUNCAKLRI YUMUSACIK OLUYO
http//orgucinivehobileri.blogspot.com/ bebek örgülerime göz atın derim

ferah-jenya
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 07.10.2008 14:27:39
ben de deterjan yerine sabun tozu koyayım diye düşünmüştüm,teşekkürler.
ya bir de bu oyuncakların bazıları pilli,sesli müzikli oyuncaklar,onlar atılmaz heralde makinaya di mi?

marlasinger
  • Tüm gönderiler : 950
  • Bölge: İstanbul
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 08.10.2008 00:03:50
Ferah bende peluş oyuncakları makineye atıp sabun tozuyla yıkıyorum.Çıngıraklı olanları atıyorum ama pilli olanlar atılmaz.Onlarda sanırım bezle silinecek.Bendeki ses çıkaranların hepsi plastik

sevil_cull
  • Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 09.10.2008 14:23:50
ben egenin peluşlarını makinede 30 derecede yıkıyorum çok az deterjan kullanıyorum.

Kartopum
  • Tüm gönderiler : 1002
  • Bölge: balıkesir..
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 10.10.2008 17:51:30
bende bebeğimin oyuncaklarını sabun tozuyla yıkıyorum yıkanamıyacak olanlarıda siliyorum bebe sabunu kullanarak sonrada duru suyla bir kaç defa siliyorum
<mesaj tarafından düzenlendi durusin on 10.10.2008 19:19:24>

ferah-jenya
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 12.10.2008 14:46:39
çok teşekkürler arkadaşlar,sabun tozuyla attım makinaya,pırıl pırıl,jijyenik oldular bundan sonra sık sık yıkarım artık,pek hoşuma gitti ipe oyuncak asmak,ertesi gün komşumuzun da ipinde oyuncaklar sallanıyordu ama onun kızı 26 yaşında

sevil_cull
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 12:36:57

Orjinalden alıntı: ferah-jenya

çok teşekkürler arkadaşlar,sabun tozuyla attım makinaya,pırıl pırıl,jijyenik oldular bundan sonra sık sık yıkarım artık,pek hoşuma gitti ipe oyuncak asmak,ertesi gün komşumuzun da ipinde oyuncaklar sallanıyordu ama onun kızı 26 yaşında

çocuk her yaşta çocuk sanırım oda öyle  benim bile halen bebeklerim duruyor.

...
  • Tüm gönderiler : 1860
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 12:53:16
Ben Derinin kıyafetlerini yıkarken, aşık olduğumuz bi kedimiz var onuda atarım makinaya...
Her dakka elinde çünkü kedi..
Ee tabi yerlerde...
Haftada bir yıkanır kendisi makinada
Yıkanırkende ya haber vermem ya da stres halinde gider gelir bakar makinaya..

sevil_cull
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 13:46:18
aslı geçen bende egenin teletabisi ni attım alla bi gördü vay efendim onu niye makineye atmışım. neden normal insanlar gibi yıkanmıyormuş. ama neler neler makineden çıkana kadar stres yaşadık neyse çıktı bir daha lalamı makinede yıkama tamam mı anne oldu.

pisicikdurucuk
  • Tüm gönderiler : 835
  • Bölge: istanbul
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 13:53:27

Orjinalden alıntı: sevil_cull

aslı geçen bende egenin teletabisi ni attım alla bi gördü vay efendim onu niye makineye atmışım. neden normal insanlar gibi yıkanmıyormuş. ama neler neler makineden çıkana kadar stres yaşadık neyse çıktı bir daha lalamı makinede yıkama tamam mı anne oldu.

çok şeker yaa..

eylüldeizmir
  • Tüm gönderiler : 1272
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 13:56:13
Bende makinede yikiyorum.. Cok güldüm, demek hepsi ayni.. Arda Ege´de eger görürse ´´cikar oyuncagimi makinadan´´ diye sizlanir durur..  Vay efendim, niye dönüyormus Winnie´si makinada...
ELIF & ARDA EGE

...
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 14:06:52
Herkesin derdi aynı demek...
Bİz artık aştık önce gizli gizli yıkıyodum..
Şimdi kendi koyuyo makinaya...
Ama bi stres sıkıntı yansıtmıyo göya
100 kere gidiyo makinaya..
Kedi eğer arkadaysa camdan gözümüyosa rahat..A
ma camdan görünüyosa dönerken deliriyo artık çıkart diye salya sümük başlıyo ağlamaya

eylüldeizmir
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 14:12:58
Derincigimi sIKINtiya sokma anasi, kresteyken yika gariban kediyi..  Yada yedek al en iyisi, biri yikanirken biri Derin´e eslik etsin..
ELIF & ARDA EGE

sevil_cull
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 14:17:15
Bizde son yıkama olayından sonra artık kendimiz koyuyoruz fakat ben sadece peluşları koyuyorum böylece mutlaka gözüküyor. yalnız gözlerine köpük kaçabilirmiş onu halen çözemedik. lala makineden çıkınca soruyor gözlerine köpük kaçtımı acıdımı lala bak anne gördün mü acımış işte.  birde gece yatarken süt içiyor sonra karnını ovmamı istiyor egenin karnını ovup lalanında karnını ovuyorum birde lala seninde mi karnın ağrıdı

MüGe__
  • Tüm gönderiler : 280
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 14:23:34
bende peluş oyuncaklarını makineye atıyorum ama mutlaka 2 kez durulama yapıyorum çünkü çok ağzına alıyor...

eylüldeizmir
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 15:00:28
Vah yazik Lala´ya..  2. bebegim yok diye üzülme Sevilcim, nur topu gibi Lala´niz var nasilsa..  Hem aglamasi yok, sizlamasi yok ne güzel..  
ELIF & ARDA EGE

...
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 15:13:28
Elif valla hiç sorma 1 tane ayı 2 tane yavrusu bi tiger var...
Hepsiyle aşk yaşıyoruz ama kedinin yeri ayrı..
Gece kalkıyo karanlıkta o kediyi buluyo yanımıza geliyo yatıyo..
Bİ uyanyom sıkışmışız sağım solum tutulmuş baş köşede kedi

Sevilll sizinde ayrıymış hikayeniz...

sevil_cull
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 15:14:43

Orjinalden alıntı: eylüldeizmir

Vah yazik Lala´ya..  2. bebegim yok diye üzülme Sevilcim, nur topu gibi Lala´niz var nasilsa..  Hem aglamasi yok, sizlamasi yok ne güzel..  

oooo canım tek lalamız mı?
timsiyahımız
dalmaçyalımız
ayıcığımız
turkcell tavuğumuz
aklıma gelmeyen daha bir mahlukatımız var.

koskar
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 19:08:39
benim koca danam da okula gidiyo hala aynı bir bobo köpeğimiz yumaş reklam ayımız ve pembe panterimiz asla yıkarken görmemeli coksa cıldırır cantaya koydurmaz elinde olacak nefes alamazmıs cok cok seviyo onları neler ördük onlara yelek şapkalar hırkalar 

eylüldeizmir
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 22:31:25
 Sevilcim mahlukat dedin ya valla cok güldüm, ne idügü belirsizler..

Asluskam bizimde bi yastigimiz var, Izmir´e kadar tasidik.. Cok bagimli degil illa yaninda olsun diye ama burada öneriyorlar bunu.. Mesela krese alisma safhasinda -özellikle uyumaya kalacaksa- yanina evden sevdigi bir oyuncagiyla gelmesini söylüyorlar.. Bizde her gün bir tanesini secip götürüyoruz..

Arda Ege bir ara ne bulursa hepsiyle birden yatmak istiyordu, yatakta kendisinin kipirdamaya yeri kalmiyordu halbuki.. Uyuyunca tek tek ayikliyorduk... Bi defa baktim mahlukatlar yok, meger hepsini göbisinin altina tepmis öyle uyumus.. Altta kalanin cani ciksin hesabi..  

Idil takim ör bari, kardes kardes giyinsinler..

Ay cok tatlilar yaa..  

Peluslari yikamaktan nereye geldik, forumu acan arkadas konuyu dagittik diye kizmaz insallah, ben cok eglendim ama..
ELIF & ARDA EGE

...
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 14.10.2008 23:07:07
Elif evet burda da Derini aşıya götürdüğümde 18 aylıkken sormuşlardı özel bi oyuncağı var mı kendine göre diye...
Çok önemli burda da çocuğun oyuncak arkadaşı olması...
Biz bu sene yarım gün gittiğimizden yatak olayımız yok ama seneye olcak kesin...

Çocukken babamın teyzesi bana Almanyadan bi battaniye getirmiş ve ben o battaniyeye aşık olmuştum...
Yazın cev cev sıcağında bile o battaniyeyei istiyomuşum...
Derinde bana benzedi heralde
Kışın babanem yıkamış kıyameti koparmışım sonra sobanın üstün asmış kurusun diye..O da uçları tutuşmuş...
Pis oldu artık diye o aşktan vazgeçmişim...
Adıda örtü battaymışşş...Bi ağlarmışım örtü batta diye mahalle inlermiş
Hala durur o battaniye yanık şekilde ve ben hala seviyorum o battaniyeyi

sevil_cull
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 15.10.2008 23:06:14

Asluskam bizimde bi yastigimiz var, Izmir´e kadar tasidik.. Cok bagimli degil illa yaninda olsun diye ama burada öneriyorlar bunu.. Mesela krese alisma safhasinda -özellikle uyumaya kalacaksa- yanina evden sevdigi bir oyuncagiyla gelmesini söylüyorlar.. Bizde her gün bir tanesini secip götürüyoruz..

Arda Ege bir ara ne bulursa hepsiyle birden yatmak istiyordu, yatakta kendisinin kipirdamaya yeri kalmiyordu halbuki.. Uyuyunca tek tek ayikliyorduk... Bi defa baktim mahlukatlar yok, meger hepsini göbisinin altina tepmis öyle uyumus.. Altta kalanin cani ciksin hesabi..  

Ay cok tatlilar yaa..  

Peluslari yikamaktan nereye geldik, forumu acan arkadas konuyu dagittik diye kizmaz insallah, ben cok eglendim ama..

annem öyle derdi mahlukatlar diye benim hoşuma gidiyor bunu söylemek sanırım annemi hatırlıyorum. eskiler genelde kullanırlar bu cümleyi galiba dinen mahlukat diye bir şey var galiba o açıdan. egeye hç söylemedim mahlukat diye ama binimum bir sürü mahlukatımız mevcut yani  en komik olanı da annemlere gidince egeye dayısının odasını tahsis ediyoruz rahat rahat yayılsın oyuncaklarıyla oynasın diye babam evde misafir olunca namaz kılmak için yer arıyor egenin tüm mahlukatlarını öbür odaya taşıyor bu evdede bir namaz kılacak mahlukatsız yer yok diyor  evde o oda harici 3 oda daha mevcut ama.

koskar
Ynt: tozlanan peluş oyuncaklar - 15.10.2008 23:43:38

Ay cok tatlilar yaa..  

böyle giderse örecez valllaaaaaaaaaaaa