Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri

Sayfayı değiştir: << < ..919293949596979899100.. > >> | Sayfayı gösteriyor 97 of 132, mesajlar 3841 to 3880 of 5250
Yazar Mesaj
sakin35
  • Tüm gönderiler : 988
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 12:17:49
Ben anlamıyorum bir denilen bir denileni tutmuyo enfeksyon önemli tabi ama bir arkadaşım hamileyken bendede enfeksyon vardı bol su iç dedi doktor diyerek tedirgin olmamamı söyledi. ben bi kadın doğum uzmanıyla görüstüm dün antibiytiği değiştirdi yeni antibiyotik üzerine başka bir doktor arkadaşım ki onun da aslında uzmanlık alanı ortopedi bu antibiyotik seninle ilgili değil ben öğrenir sana başka bi antibiyotik öneririm dedi şaşırdım kaldım. amaaan takmıycam yaa. bol su içeçem sende bol su iç. enfeksyon bebişi engellermi; doktora sorsan kesin engelleyebilir diye bi cevap verir ama ben emin değilim(tabi uzmanda:) ama en önemlisi içimizi rahat ettirmek Ayşim'in dediği gibi bence kontrole bir git. Sonradan niye gitmedim niye yapmadım diye bi pişmanlık yaşamayalım. bide tamam anladık enfeksyon varda nekadar, cokmu, tahlilde hiç belirtilmiyo bunlar en önemlisi böbreklere sıcramaması

sibel_özgür
  • Tüm gönderiler : 1361
  • Bölge: ÜMRANİYE/İSTANBUL
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 12:18:08
haklısınn nedense hep bebkten öncesini düşünüyoruz bebkten sonrasını düşünmüyoruz...bişey daha sorucam diyelimki hamileyim ve  hiç bir belirti yok...yani sormak istediğim şu hamile kaldığım geceden sonra  hemen başlarmı belirtiler...bi kaç haftalık olmalımı yoksa ?

sakin35
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 12:27:22
Bende bu foruma buyüzden girdim ve aynı sorunun cevabını bulmaya çalışıyorum ama anladığım ve okuduğum kadarıyla hemen belirti oluşmuyo. İlk belirtinin hep adet geikmesi olduğu söyleniyo ama adet bile görenler var hamileyken. bi de sonuç pozitif olsada dış gebelik vb bir şey olup olmadığını öğrenmek için ultrasona girmeden emin olamam ben galiba. bende su anda adetimi bekliyorum doktor bile henüz erken bilemeyiz diyo ilk belirti sanırım göğüs şişmesi ama olacak diyede kesin bir şey yok ben forumdan okuduğum bütün belirtileri hissetmeye başladım birden ama biliyorum ki psikolojik biraz uzun yazdım ama anlatabildimm bilmiyorum kısaca belirti olmayabilir bence

sibel_özgür
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 12:32:01
anladım sakincim anladım...ya benim adetime 3 gün kallmış hesapta o yüzden sordum ...hani bebiş varsa bende hiç tık yok...sık sık tuvalete gitmiyorum midem her zamanki gibi bulanır zaten ona bağlamıyorum...göğüslerimde hiç bir şey yok...yok yok yok....  ama şu varki  yarın veya en geç öbürsügün  hastalanıcam...eklem yerlerim ağırıyo

sakin35
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 12:36:39
Canım yaaa umarım hastalanmayız bu ay .... bence hissetmeyebiirsin zaten bu konuda rahat ol

sakin35
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 12:41:32
Birde uzmanlar bütün anne adaylarına Mozart dinlemelerini öneriyor bebeğin zeka gelişimini etkiliyormuş burdan duyrulur ama benim gibi anne aday adaylarına da ben öneriyorum beni de ruhsal olarak etkiliyor, dinginleştiriyoo ve biliyorumki bilinç altında bu konuya konsantre olmamı sağlıyoooo

sibel_özgür
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 12:44:57
şu an  yanımda oturan müh.herif bunalım takılıyo...ibrahim sadri dinliyo  zaten keyfim yok...iice sıkıcam kendimi hasta olucam

sakin35
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 12:57:25
Anlıyorum bir kulaklık edin kendine benim gibi ve bağımsızlığını ilan et:)

sibel_özgür
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 13:03:09
NEYSE  ARKADAŞLARIM ANNELER ANNE OLMAK İSTEYENLER CUMA SAATİNDE YAPILAN DUALAR KABUL OLURMUŞ...YAKLAŞIN MEVLAYA YAPIN DULARINIZI...ALLAH BU MÜBAREK AY VE  MÜBAREK SAATTE HERKESE  İSTEDİĞİ HERŞEYİ HAYIRLISIYLA NASİP ETSİN...

Namaste
  • Tüm gönderiler : 5443
  • Bölge: Antalya
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 13:05:45
ben iki hamileliğimde de başlarında hissetmiştim..
ister 6. his diyin ister başka bir şey... ama biliyordum bebeğimin içimde olduğunu.
regl günümden önceki 2 hafta boyunca kasık ağrısı çektim..
bu ağrılar canımı yakmıyor ama rahatsızlık veriyordu.
onun dışında sürekli bir tansiyon problemi yaşaadım hep düşerdi.
ve son 1,5 hafta ateşim normalde 36,1 ise o 1,5 hafta boyunca 36,6 - 36,7 civarlarındaydı...
ve yorgunluk cabası, çok rahat bir işim olmasına rağmen ciddi anlamda yorgunluk hissediyordum ki, bu da yaklasık regl'imden 1 hafta öncesine tekabul ediyor.

ama tabiki bu belirtiler kişiden kişiye değişkenlik gösterebilir ve yukarıda yazdığım belirtiler hamişlikten değil başka sebeplerden de kaynaklanabilirdi...

o yuzden çok düşünmeyin bu konuları derim ben...

sakin35
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 14:37:48
haklısın ama düşünmeden edemiyorum bende hep belirti bulmaya çalışıyorum daha cok var

sakin35
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 15:10:34
Bu arada bende yaklaşık dört gündür sağ yanımda sert olmayan ama sinir bozucu bir sancı hissediyorum ve bunun enfeksyondan olabileceğini düşünüyorum ve aklımdanda acaba diye geçirmiyor değilim...
ACABAAA.....

sibel_özgür
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 15:51:50
benimde dizlerim ağırıyo ama acaba bile diyemiyorum  sakin senin regl tarihine kaç gün var?

meyal78
  • Tüm gönderiler : 22
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 05.10.2007 23:32:18
arkadaşlar bu ayda olmadı.hamile değilim zaten umudumuda kaybetmeye başladım.her ay bırakıyorum diyorum ama yine umut etmedende olmuyor işte.inşallah bir gün bu foruma güzel haberlerle gelirim.

Benimadam
  • Tüm gönderiler : 59
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 00:29:58
merhabalar..bende de hamişlik belirtileri var..en azından ben öyle sanıyorum..göğüslerimde hasasiyet var,tansiyonum düşüyor,iştahım arttı ,akıntım var ,gaz sancılarım var..8 ekimde adet görmem gerekiyor normalde..şu saat itibari ile 2 gün kaldı..normalde bir kaç gün önceden adet belirtileri başlardı ..ağrı falan..ama şu an o yok..adetim 10 gün daha geçerse direk kan testi yaptırmayı düşünüyorum.eczanelerde satılan idrar testlerine güven olmadığını düşünmeye başladım okuduğum yorumlardan
inşallah Allah ,hamişliği bekleyen tüm arkadaşların yüzünü güldürür bu mübarek Ramazan aylarında..

sibel_özgür
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 08:48:29
adasuyu benimde 2 gün kalmış hesaplara  göre ama hiç belirti yok...belimde  ağrı var oda adet olacağım zaman olur zaten ... bu ay pek umutlu değilim...bugün yarın kesin hasta olucam.

meyal78 daha aylar günler bitmedi...Allahım ol desin yeterki...

Benimadam
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 12:52:04
sibelcim bende adete yakın ağrı vardı ama hiç ağrım yok..göğüslerimdeki hassasiyet de sanki kayboldu..hiç bir yerim ağrımıyor...ilginç bir durum benim için bu açıkçası..ama sürekli gaz var..hamişlik belirtileri her bayanda farklı sanırım..bir sitede duyduğuma göre garip bir yöntem varmış..ilk başta komik ve saçma geldi ama doğru olabilir mi bilmiyorum..Üye arkadaş annesinden öğrenmiş..boş bir konserve kabına idrarınızı koyup kaynatırsanız ve idrar kahve köpüğü kıvamında köpük köpük olursa hamişsiniz demekmiş..adet gecikmesinden bir iki gün sonra yapılıyormuş..sanırım idrar kaynatılınca bazı maddeler reaksiyon veriyor hamişlikten kaynaklanan hormonlar yüzünden..ben denemedim  henüz...

Benimadam
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 12:53:23
bu arada bazı hamişlik belirtileri de adet belirtileri gibi diyorlar...ne kadar doğru bilemem..benim de olcak olursa ilk hamişlik deneyimim olucak çünkü...

seçilöz
  • Tüm gönderiler : 402
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 13:31:42
kızlar benm adetim 3 gün gecikti.adet olmama 1 hafta kala test yapıştım negatif çıkmıştı.o bir hafta içinde düzenli ilişkiye girdik acaba o ir hafta içinde hamiş kalabilr miydim acaba ne zaman test yapayım

gurbetkusu
  • Tüm gönderiler : 4935
  • Bölge: Hollanda
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 13:54:27
canim sen biraz erken test yapmissin
simdi reglin gecmis istersen tekrar bir test yap,simdi positif cikma ihtimali cok buyuk
2. dusuk
3. kimyasal gebelik
1. asilama negatif
1. tup bebek tedavisi negatif
2. tedavim yine negatif
3. tedavim yine negatif :(
4. tedavim yine negatif
Buyuk ALLAHIM bizi daha fazla bekletme ne olur

seçilöz
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 15:49:50

simdi reglin gecmis istersen tekrar bir test yap,simdi positif cikma ihtimali cok buyuk

Orjinalden alıntı: gurbetkusu

gülcüm ya inşallah valla korkuyorum test yapmaya.det gecikmemden başka da pek bir belirtim yok göğüsleri ve göbeğim şiş o kadar bir hafta geçsin o zaman yapıcam test evde test yok almamak için zor duruyom alırsam sabredemem ya üff:(

gurbetkusu
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 16:14:11
guzelim yaa,kendini bosu bosunua strese sokma......
varsa zaten cikar yoksa'da regl olmayi beklersin....
bu sekilde beklemek daha stres yapiyor.......tabiii yine sen bilirsin
daha once geciktinmi?
2. dusuk
3. kimyasal gebelik
1. asilama negatif
2. tedavim yine negatif
4. tedavim yine negatif

seçilöz
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 16:26:24
genç kızlığında arada bir iki gün gecikirdi çok nadir ama son yıllarda saati bile sekmedi.evlendiğimden beri 4.adetim olcak hiç sekmedi ama adet belirtilerim çok şiddetli olurdu ama yok bu ay ya çok garibim.geçen aylarda kendimi koşullanmıştım yani bekliyordum hep adet olmayı o kadar stres olmama rağmen hiç gecikmedi bu ay 3 gün geçti işte bakalım hayırlısı olsun inşalah:)
bir de bişeyi çok merak ediyorum.mesrla adetimize 1 gün var ve oldu ya yumurtlarımız dışarıda ve döllendi yine de bir gün sonrasında hiç adet kanı gelmiyor mu onu çok merak ediyorum

esce
  • Tüm gönderiler : 1292
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 20:00:09
ya benımde  27. gunum  normalde  daha az surerdı  acaba  demekten kendımı alamıyom  sag kasıgım  aradabı  acıyo sankı  yanıyo gıbı  sora  gecıyo gecen ay  bıtmesı bıraz uzun surdu  kahverengıler  ondan  geç  oluyo olabılırmı acaba?

nisamirac
  • Tüm gönderiler : 556
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 21:04:14

Orjinalden alıntı: sakin35

Ben anlamıyorum bir denilen bir denileni tutmuyo enfeksyon önemli tabi ama bir arkadaşım hamileyken bendede enfeksyon vardı bol su iç dedi doktor diyerek tedirgin olmamamı söyledi. ben bi kadın doğum uzmanıyla görüstüm dün antibiytiği değiştirdi yeni antibiyotik üzerine başka bir doktor arkadaşım ki onun da aslında uzmanlık alanı ortopedi bu antibiyotik seninle ilgili değil ben öğrenir sana başka bi antibiyotik öneririm dedi şaşırdım kaldım. amaaan takmıycam yaa. bol su içeçem sende bol su iç. enfeksyon bebişi engellermi; doktora sorsan kesin engelleyebilir diye bi cevap verir ama ben emin değilim(tabi uzmanda:) ama en önemlisi içimizi rahat ettirmek Ayşim'in dediği gibi bence kontrole bir git. Sonradan niye gitmedim niye yapmadım diye bi pişmanlık yaşamayalım. bide tamam anladık enfeksyon varda nekadar, cokmu, tahlilde hiç belirtilmiyo bunlar en önemlisi böbreklere sıcramaması

sizinle yazıştıktan sonra tahlil yaptırdım zaten şüpheleniyordum idrar yollarımda enfeksiyon çıktı fazla şekilde doktor halemisin dedi yok dedim. bana antibiyotik verdi ama sonradan düşündüm ya hamileysem 2. bişey daha geldi aklıma bende sık sık enfeksiyon oluyor 2 defa doktor fitiller felan kullandırdı ve öncedende dediğim gibi bebeğimi enfeksiyon nedeniyle ölmüş ve beni korku aldı şimdi ya eğer bir daha hamile kalırsam ve yine bu nedenle bebeğimi kaybedersem acaba vucudummu yapıyor bunu diyorum.galiba yine doktora gidicem valla sıkıldım artık yaaaaaaaa. kafamı çok bulandırdı bu iş antibiyotiğide kullanmıyorum bir tane aldım bıraktım kızlar böyle bişey yaşayan bilgisi olan benimle paylaşırsa sevinirim............

Benimadam
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 06.10.2007 22:27:19
benim de adet günüme 2 gün kaldı..umarım adetim en az 9 ay boyunca gecikir

seçilöz
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 07.10.2007 17:49:57
bugğn 4.gün adetimin gecikmesinin zor duruyom test yapmamk için yarın sabah yapıcam yarın büyük gün

gurbetkusu
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 07.10.2007 18:13:35
yaa sen hala neyi bekliyorsun kizzz
hadi bakalim bayram hediyen geliyoooo galiba
2. dusuk
3. kimyasal gebelik
1. asilama negatif
2. tedavim yine negatif
4. tedavim yine negatif

Benimadam
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 07.10.2007 19:57:38
benim yarın normalde adet olmam gereken gün..inşallah olmam

seçilöz
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 07.10.2007 22:20:17

yaa sen hala neyi bekliyorsun kizzz
hadi bakalim bayram hediyen geliyoooo galiba

canım yaaa sabaha az kaldı valla ne biliyim negatif çıkcak diye korkup yapamıyorum saırım

sibel_özgür
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.10.2007 09:08:18

Orjinalden alıntı: adasuyu

bu arada bazı hamişlik belirtileri de adet belirtileri gibi diyorlar...ne kadar doğru bilemem..benim de olcak olursa ilk hamişlik deneyimim olucak çünkü...

adasuyu benimde bütün ağrılarım adet günü olur..yani öncesinde bir belirtim olmazdı..şimdi sanki kasıklarıma  ara ara vuruyo..kesin oldum diyorum gidiyorum bişey yok...ya psikolojik baskı yapıyoruz kendimize bence...ama elimde değil.. ümitlenmemek..bugün benim regl günüm..ama  tabi günümde  ddeğişiklikler olabiliyo...10 gün den önce  test yapmayı düşünmüyorum

sakin35
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.10.2007 09:29:51
Bende aynı tedirgnlikler içindeyim sizden okumuştum enfeksyon nedeniyle bebeğinizi kaybettiğinizi ve içime bir kurt düştü. Benim daha adetime 5-6 gün var ve ilaçlarıkullanmıyorum. antibiyotiği bir kadın doğum uzmanı değiştirdi biz bunu hamilelere de veriyoruz diye ama prospektusu okudum içime sinmedi ve kullanmıyorum adet olunca kullanmaya başlycam ve eğer adet olmazsam bilmiyorum. Sizi çok iyi anlıyorum Ayşimcim ama bir uzmanın yardımına ihtiyacımız var sanırım.

Benimadam
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.10.2007 10:10:42
sibelcim.Şu an ben de hiç bir adet dönemi belirtisi yok nedense..hiç bir yerim ağrımıyor şu an..inşallah olmam...

Benimadam
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.10.2007 10:13:54
bu arada ben de 10 gün geçmeden test yapmayı düşnmüyorum..heveslenip hiç bişi çıkmadığını görmek üzer beni.erken test yaptırırsam..Hayırlısı ne ise o olun hepimiz için inşallah..

sakin35
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.10.2007 10:19:41
Ben bayramın songününe kadar bekliycem ve yapacam. Aldım evde bir test hazır duruyo. Biliyorum huyumu bir ongün asla bekleyemem...

Benimadam
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.10.2007 10:21:40
ben eczanelerde satılan idrar testlerine pek güvenmiyorum.yanılma oranları çok fazla..Direk kan testi yaptırcam ekimin 18 ine kadar adet görmezsem eğer..

sibel_özgür
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.10.2007 11:09:09
BENDE ADET BELİRTİSİ DÜN ÇOK VARDI ..HA OLDUM OLUYORUM DERKEN OLMADIM...ÇOK SEVİNDİM...AMA BUGÜN HİÇ BELİRTİ YOK...GERÇİ GÜN DAHA BİTMEDİ OLADABİLİRİM...ALLAHIM BU MÜBAREK GÜN VE GECEDE HAYIRLISINI VERSİN HEPİMİZE...

esce
  • Tüm gönderiler : 1292
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.10.2007 11:23:43
benımkı dun geldı  hemde  saat aksam6.30 da oructa  gıttı.

sibel_özgür
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.10.2007 11:50:57
GEÇMİŞMİYDİ GÜNÜN ESCE

simgoz
  • Tüm gönderiler : 31
Ynt: Adet gecikmesinden önceki gebelik belirtileri - 08.10.2007 14:29:11
nisamirac bende ikinci düşüğümü yaşadım yaklaşık 1 ay önce, kürtaj sonucu sebebine enfeksiyon dediler.tekrar hamile kalmadan önce pek çok test yaptırmam gerekiyomuş (2. düşük old. için).5 haftalıktı düştüğünde dr um benden hiç bir kan testi istememişti yada idrar belkide isteseydi ebfeksiyonu ortadan kaldırırdık bilmiyorum kafam o kadar karışıkki kime güveneceğimi şaşırdım. 

Sayfayı değiştir: << < ..919293949596979899100.. > >> | Sayfayı gösteriyor 97 of 132, mesajlar 3841 to 3880 of 5250