Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

pipi ucu kızarıklığı

Yazar Mesaj
babyh23

• Tüm gönderiler : 1570
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
pipi ucu kızarıklığı - 03.11.2008 12:57:08 ( #1 )
oğlum bu sabah pipisini tutarak ağlamaya başladı.gördük ki pipi ucunda kızarıklık ve sanki bir iki tane minicik su toplamasına benzer bişeyler var.bezini bağlamadım şu an çıplak dolaşıyor.tuvaletini yaparken ağlamadığından sanıyorum içten gelen birşey yok.dışarıdan bir tahriş söz konusu.fakat yine de endişeleniyorum.böyle birşey yaşayan var mı aramızda?

devam ederse eşim işten gelince doktora götüreceğim fakat acaba acil olarak götürmeli miyim?ve gidene kadar temiz tutmanın ve kremlemenin dışında yapabileceğim birşeyler var mı?

tavsiye ve tecrübelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

desree

• Tüm gönderiler : 592
  • Bölge: İstanbul
Ynt: pipi ucu kızarıklığı - 03.11.2008 13:57:38 ( #2 )
Benim oğlumda da oldu, panik yapmana gerek yok çiş yaparken sorun yoksa tahriş olmuştur ucu, sünnet oldu mu bilmiyorum ama sünnet derisinden kaynaklanıyor dr bana altını değiştirirken ara ara sünnet derisini devir daim yapmamı söylemişti en iyisi sünnet olursa bu problemi hiç olmaz dedi ama cesaret edemedik huysuzluğundan dolayı, pişik kremi falan sürme temizlerkende ıslak mendil kullanma, dr unu arayıp sorabilrisin belki antibiyotikli bir krem önerebilir ama geçiyor bez bağlamamakla da iyi etmişsin geçmiş olsun ama bi kaç güne geçer bizim başımıza Selim daha bebekken gelmişti bez bağlamıştım mecburen ama geçmişti sen yine dr unu arayıp bir sor için rahat etsin

..Çok sevmezsen,çok acımazsın
Çok sahiplenmeyince çok ait de olmazsın hem... -Can Yücel
sadengk

• Tüm gönderiler : 7735
Ynt: pipi ucu kızarıklığı - 03.11.2008 14:27:25 ( #3 )

Orjinalden alıntı: desree
dr bana altını değiştirirken ara ara sünnet derisini devir daim yapmamı söylemişti

Ben de bunu merak ediyordum benim oğlumun sünnet derisi geriye gitmiyor,uğraşmadım tabi zarar veririm diyecama ben daha önce geriye itildiğinde içinden kırmızı yuvarlak biyer göründüğünü görmüştüm yeğenimde.bizde o yok,ablam hemşire ona sordum pipisinde kızarıklık,çiş yaparken ağlama yoksa sorun yoktur demişti,doktora gittiğimde de soracağım.
İlkay inşallah tahriştir önemli bişey değildir,doktora gitmenizde fayda var

babyh23

Ynt: pipi ucu kızarıklığı - 03.11.2008 15:36:28 ( #4 )

Benim oğlumda da oldu, panik yapmana gerek yok çiş yaparken sorun yoksa tahriş olmuştur ucu, sünnet oldu mu bilmiyorum ama sünnet derisinden kaynaklanıyor dr bana altını değiştirirken ara ara sünnet derisini devir daim yapmamı söylemişti en iyisi sünnet olursa bu problemi hiç olmaz dedi ama cesaret edemedik huysuzluğundan dolayı, pişik kremi falan sürme temizlerkende ıslak mendil kullanma, dr unu arayıp sorabilrisin belki antibiyotikli bir krem önerebilir ama geçiyor bez bağlamamakla da iyi etmişsin geçmiş olsun ama bi kaç güne geçer bizim başımıza Selim daha bebekken gelmişti bez bağlamıştım mecburen ama geçmişti sen yine dr unu arayıp bir sor için rahat etsin

özlemcim teşekkür ederim canım yanıtın için.

oğlum sünnet olmadı bizde ara ara sünnet derisini devir daim yapıyorduk.bize de söylemişti doktor.kızarıklıkta tam sünnet derisi kısmında.gerçi şu an biraz daha iyi gibi kızarıklığı hafifledi.bezsiz dolaştırıp su ile yıkamak fayda etti biraz sanırım.

babyh23

Ynt: pipi ucu kızarıklığı - 03.11.2008 15:39:43 ( #5 )

Orjinalden alıntı: sadengk

dr bana altını değiştirirken ara ara sünnet derisini devir daim yapmamı söylemişti

Ben de bunu merak ediyordum benim oğlumun sünnet derisi geriye gitmiyor,uğraşmadım tabi zarar veririm diyecama ben daha önce geriye itildiğinde içinden kırmızı yuvarlak biyer göründüğünü görmüştüm yeğenimde.bizde o yok,ablam hemşire ona sordum pipisinde kızarıklık,çiş yaparken ağlama yoksa sorun yoktur demişti,doktora gittiğimde de soracağım.
İlkay inşallah tahriştir önemli bişey değildir,doktora gitmenizde fayda var

nurcancım acaba neden geri gitmiyor?gerçi önemli birşey değildir.çünkü doktorlar her kontrolde mutlaka pipisini geri doğru çekip bakıyorlar.sorun yoktur yani olsa kesin doktorun farkedip söylerdi şimdiye kadar

bizimkide tahriş gibi görünüyor canım hafifledi biraz sanki.doktorumuza ulaşmaya çalışıyorum olmazsa götüreceğim bakalım

ozgemre

• Tüm gönderiler : 112
  • Bölge: kuşadası
Ynt: pipi ucu kızarıklığı - 30.12.2008 12:20:48 ( #6 )
merhabalar

ilk arkadaş bu konuyu açalı uzun zaman olmuş ama benim bu olay bir haftadır başımda ve ben  bana yardım edebilecek arkadaşlar arıyorum.oğlum 18 aylık.bir hafta önce kusma ve ishalden hastanede yattık.eve çıkınca pipisinin kızarık olduğunu farkettim.serumlardan ilaçlardandır filan diye geçiştirdim ama geçmedi.bugün doktora gittik sünnet derisini çevirdi ve içinde aşırı iltihap birikmiş onu temizledi.ilaç verdi.şu an pipisi aşırı şiş ve çiş yaptıkça çok acıyor.kendiside söylüyo zaten.anne aciyyyy cok dio.doktor iki üç güne geçer ama tek çözüm sünnet dedi.bu konuda bilgisi olan arkadaşlar şu an neler yapabileceğimi ve kışın sünnet olmanın zor olup olmadığını bana söyleyebilirlermi acaba.biz hala bez bağlıyoruzda.lütfen yardım arkadaşlar inanın şu on gündür yaşadıklarımdan sonra canımdan can gitti.çok yorgun ve üzgünüm... 

osrab

• Tüm gönderiler : 3470
Ynt: pipi ucu kızarıklığı - 30.12.2008 12:27:47 ( #7 )
çok geçmiş olsun canım
benim oğlumda 2.5 aylıkken sünnet oldu,iltihap yoktu ama ucu dar olduğu için iltihap yapar dediler,bizde 1 hafta içinde sünnet ettirdik,sizinde tek çözüm sünnet olması,sünnette hiç korktuğum gibi olmadı,1 haftada düzeldi çok şükür,darısı sizetekrar geçmiş olsun
ozgemre

• Tüm gönderiler : 112
  • Bölge: kuşadası
Ynt: pipi ucu kızarıklığı - 30.12.2008 12:40:08 ( #8 )

Orjinalden alıntı: osrab

çok geçmiş olsun canım
benim oğlumda 2.5 aylıkken sünnet oldu,iltihap yoktu ama ucu dar olduğu için iltihap yapar dediler,bizde 1 hafta içinde sünnet ettirdik,sizinde tek çözüm sünnet olması,sünnette hiç korktuğum gibi olmadı,1 haftada düzeldi çok şükür,darısı sizetekrar geçmiş olsun

çok teşekkür ederim

valla benim oğlum normalde bile doktorun yanına gitmemize gerek yok hastaneye girdiğimiz anda kıyameti koparıyordu.ama şu on gündür yaşadıklarından sonra aşırı korkuyor.canım ufacık bedenine dört şişe serum yedi iğneler oldu.hele bugün doktorun yaptığı şey çok acı vericiydi doktor sünnet derisini ters çevirdi mosmor olmuş ve iltahap toplamış hemşirenin kolunu nasıl tırnakladı anlatamam.ve şu anda çok acı çekiyor.öyle kötü şişmişki.yürümekte bile zorlanıyor.sünnetten korkmuyorum ama kışın bez bağladığımız için sorun olurmu onu bilmiyorum.yazın yaptırırım diyordum ama şimdi bu yaşadığım şeyin tekrar başımıza gelmesinden korkuyorum...

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat