Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Dilin arkasında et parçası olur mu ?

Yazar Mesaj
direm

• Tüm gönderiler : 222
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Dilin arkasında et parçası olur mu ? - 19.01.2009 15:18:46 ( #1 )
Merhaba arkadaşlar, kızım 22 aylık. dün ilk kez farkettim, dilini iyice dışarı çıkarınca, dilinin en arkasında küçük dilin tam altına denk gelen bir yerde yukarı doğru uzanan bir et parçası var. serçe parmağımın ucunun yarısı kadar ve düz gibi. ama dilini iyice çıkarınca hani dil yuvarlayabilenler var ya, onun gibi yani oluk gibi oluyo. bu çıkıntı normal midir, biz hemen kendimize baktık ama yok bizde yani olabildiğince dilimi dışarı çıkarmaya zorladım ama yok bizde, doktora gideceğiz ama birkaç gün sonra dayanamadım size sormak istedim internette arama yaptım ama herhangi bir bilgiyle karşılaşmadım. normal bişey mi bu ?
sedasönmez

• Tüm gönderiler : 223
Ynt: Dilin arkasında et parçası olur mu ? - 19.01.2009 22:43:04 ( #2 )
selam;bir akadaşımda buna benzer bir durum var çocukken doktoru küçük dili uzun demiş. önemli birşey olduğunu sanmıyorum ama siz gene de bir kulak burun boğaz uzmanına gösterin isterseniz.geçmiş olsun.
direm

Ynt: Dilin arkasında et parçası olur mu ? - 20.01.2009 15:38:51 ( #3 )
teşekkür ederim seda hanım, ama o etin küçük dille bi ilgisi yok, yani dilin en arkasına yapışık durumda küçük dille karşı karşıyalar, dün eşim evin yakınındaki bir polikliniğe götürmüş doktor olur bazı çocuklarda demiş ama neden olur geçer mi bilmiyoruz emin olamadık o yüzden haftasonu inşallah başka doktora götüreceğiz umarım bir şey yoktur.
sevil_cull

• Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: Dilin arkasında et parçası olur mu ? - 02.02.2009 23:14:58 ( #4 )
Kardeşimde böyle bir sorunla karşılaştık ama onun dilinin ucunda çıkmıştı neden olduğunu nasıl olduğunu anlamadık. cerraha götürdük küçük bir operasyonla alındı labaratuvara incelenmesi için götürüldü sonuçlar temiz çıktı sorunsuz. ama neden olduğu anlaşılamadı.

direm

Ynt: Dilin arkasında et parçası olur mu ? - 17.02.2009 15:55:34 ( #5 )
Merhaba arkadaşlar, kızımı doktora götürdüm o et parçası epiglot yani gırtlak kapağı imiş doktor nasıl baktınız siz buna dedi, güldüm kızım çok çıkardı o gün dilini dedim, epey geride olduğu için görebilmemize şaşırdı. bu bütün insanlarda olurmuş, hepimizde varmış yani ama görülmesi zormuş, bazı bebeklerde biraz daha büyük olup daha kolay görülebiliyormuş. neyse bilgi vermek istedim
sevil_cull

• Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: Dilin arkasında et parçası olur mu ? - 18.02.2009 16:02:33 ( #6 )

Orjinalden alıntı: direm

Merhaba arkadaşlar, kızımı doktora götürdüm o et parçası epiglot yani gırtlak kapağı imiş doktor nasıl baktınız siz buna dedi, güldüm kızım çok çıkardı o gün dilini dedim, epey geride olduğu için görebilmemize şaşırdı. bu bütün insanlarda olurmuş, hepimizde varmış yani ama görülmesi zormuş, bazı bebeklerde biraz daha büyük olup daha kolay görülebiliyormuş. neyse bilgi vermek istedim

çok sevindim canım genede çok geçmiş olsun allahım dert tasa verip derman aratmasın gözünüz aydın.

direm

Ynt: Dilin arkasında et parçası olur mu ? - 25.02.2009 14:22:18 ( #7 )
çok teşekkür ederim sevil hanım, amin tüm bebekleri korusun Rabbim. Öyle büyük acılar var ki... Allahım bu ve bunun gibi basit sıkıntılardan ötesiyle karşılaştırmasın cümlemizi. Şükürler olsun bugünümüze...

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat