Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri...

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 29
Yazar Mesaj
E B R U L İ M

• Tüm gönderiler : 4180
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 23.02.2009 15:44:31 ( #1 )
1. Kızımın bu aralar belli oyuncaklara bizlerin ismini takma ve onlarla bu soyutlama doğrultusunda oynama eğilimi var... Onlara yemek yediriyor, banyo yaptırıyor... Hep ailecek, hep birlikte...

Güzel bir oyuncak ev, içinde bebekler ve mobilyalar olacak cinste birşeyler arıyorum.
Ahşap olsun istedim ama fiyatlar fazlaca pahalı geldi.. Gördüğüm bazı plasitk oyuncaklar ise ben "çok kötüyüm" diye bağırıyor...
Önerileriniz varsa sevinirim...

Ha soyutlama yaparak oynaması daha mı güzel.. O konuda da karar verebilmiş değilim. Yani mutlaka tüketmeli ve birşeyler almalı mıyım, onu da bilmiyorum...

2. Oyuncak mutfak gereçleri almalıyım..(TÜKETTİİİM )
Bu konuda da tavsiyelere açığım...
nagisch

• Tüm gönderiler : 8060
  • Bölge: eski bambıh daha eski pammuk
Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 23.02.2009 15:53:44 ( #2 )
Nurcii inanmıyorum sana ya aynısını ben arıyorum..Dur hatta msn'den yazayım sana..

Türkiyede oyuncak ev sadece Barbie gibi oyuncak bebeklerin çok da komplike olmayan barbie'nin sandy'nin şatosu gibi şeyler vardı.
E-bay'a baktım ama shipping gözümü korkuttu.
Alışveriş ilahem Bircem gelsin konuşalım

papagan

• Tüm gönderiler : 7048
  • Bölge: amsterdam
Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 23.02.2009 16:03:43 ( #3 )

kislar oyuncak ev alana kadar kendinizde yapabilirsiniz.mesela bu sekil bir ev kolay gorunuyor.icinide oyuncakcilarda satilan kucuk insanciklar ve yine kendiniz yapabilecegini yada yine oyuncakcilardan alabileceginiz kucuk esyaciklarla doldurabilirsiniz ehiii,bugun cok zikiyim niye acabaggg

<mesaj tarafından düzenlendi papagan on 23.02.2009 16:04:51>

bengül

• Tüm gönderiler : 1964
Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 23.02.2009 16:10:51 ( #4 )
ebrulim aynı şeyleri bende düşündüm ...hatta gerçeğine çok yakın çelik minicik tencere takımları aldım mutfakta ayrı dolap yaptık eşyaları için ...ahşap mutfak bende istemiştim sonra nereye koyacağım derdi
aklıma geldi mutfak alsam banyo da lazımdı sürekli bebeklerini yıkamak istiyordu bunların hepsi maliyet ve yer demekti....çünkü zamanla hepsinden bıkacak ve oynamayacağını biliyorum ....birde gerçek dünya ile ikisi arasında denge kurmak istedim hayal dünyasına fazla müdahale etmek istemedim ...ben hazır şeyler aldıkça o fazla kendini yormuyor bebeği nasıl yıkasam küvet olarak ne kullanacağım gibi şeyler aramıyordu .....

fotosunu ekleyeceğim toyikiden böyle basit bişey aldım fazlaca bişeyi yok ama evcilik oyunlarımızı destekledi..basit ama memnunuz... ....

[image]local://307037/0716775F647047B0A074746738DC2026.jpg[/image]
Eklenen resim(ler)
nagisch

Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 23.02.2009 16:49:20 ( #5 )
Esracım harika şeyler bunlar.Nurci mimar olduğundan alasını yapar ama ben  sanmıyorum cnm

Elifcim hayatım öpüyorum senide Hayat'ımı da

Nurci linkler burda ama Birceye danışalım derim

http://stores.shop.ebay.com/Bargains-By-Janene

http://cgi.ebay.com/Fisher-Price-My-First-1st-Dollhouse-Doll-House-HTF_W0QQitemZ270346268598QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item270346268598&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1205|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318|301%3A0|293%3A1|294%3A50

[image]local://72754/6803A9C34A234BEA8DD40AF050F3CFAC.jpg[/image]
Eklenen resim(ler)

1C

• Tüm gönderiler : 1788
Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 23.02.2009 22:55:22 ( #6 )
İnanmıyorum yaaaa !!! 1 sayfa dolusun resim ekledim yazı yazdım sayfa hata verdi silindi hepsi, geri git dedim olmadı hepsi uçtu !!!!
Offf sinirlendim hevesim kaçtı yazmıyorum !

nagisch

Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 23.02.2009 23:30:07 ( #7 )

Orjinalden alıntı: 1C

İnanmıyorum yaaaa !!! 1 sayfa dolusun resim ekledim yazı yazdım sayfa hata verdi silindi hepsi, geri git dedim olmadı hepsi uçtu !!!!
Offf sinirlendim hevesim kaçtı yazmıyorum !

Aaaa küserim ama bak yaa..
Bize ne zulmun var kardeşim yaa
Protesto ediyorum seni Birce..

1C

Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 23.02.2009 23:54:52 ( #8 )
Neyse yeniden başlıyorum 

Başlığı görür görmez hemen daldım sayfaya. Uzun zamandır ben de oyuncak ev arayışı içindeydim zaten. 2. doğumgünü hediyesi olarak düşünmüştüm.

2-3 yaş tam da bu tür oyuncaklarla ilgilenmeye başladıkları bir dönem ve emin olun ki bu 11 yaşına kadar sürüyo, 12 yaşında da ilgi devam eder mi bilmiyorum çünkü Özce 11 yaşında Sayfayı ilk açtığımda o daynımdaydı ve evleri görünce çıldırdı resmen "Anne biz de alalım!" diye. Onun oyuncak evi plastikten 2 katlı, içinde ışığı yanan zamanına göre güzel diyebileceğim birşeydi. Fakat parçaları plastikten olduğu için zamanla kırılanlar kaybolanlar oldu, en son da bebekleri kaybolunca bozup kaldırmıştık sonra ne oldu bilmiyorum. Ben plastik değil de ahşap olanları daha çok beğeniyorum, evet fiyatları diğerlerine göre çok pahalı ama 10 sene boyunca oynanabilinen bir oyuncak olduğunu düşünürsek bir kere o para verilir

Maalesef burda öyle internette gördüğüm seçenekler yok, 1-2 model ahşap birkaç tane de plastik modellerden var ki para harcamaya değmezler. Hatta bu ahşap olanları alacağıma dülgere kendim yaptırırım daha iyi diyecek cinsten ve sanırım ben öyle yaptıracağım. Engin hayal gücümü de katarak hayda hayda bir oyuncak ev çizebilirim Ebayde çok güzel oyuncak evi mobilyaları görmüştüm onlarla da bir güzel doldururum. Sonra güzel duvar kağıtları yapıştırırım duvarlarına, yerlere ince halılar döşerim vs vs. tabi bunları yapmak için ciddi zaman ayırmak lazım ki o bende var mı ? YOK
Şöyle bunlar gibi hazır birşey bulsam gözümü kapatıp alıcam:

Esra'nın eklediğine de bayıldım. 8 parça tahta ile bunun gibi güzel birşey yapılabilir. Ben kendi kafamdakini çizip biyerlere kaydetmiştim ama bulamıyorum bi türlü bulunca eklerim.

Nurci mutfak setlerini şiddetle tavsiye ediyorum. Ben Gözde'ye ilk plastik bir çay takımı almıştım, 3-4 sefer eline alıp her bir parçasını bir köşeye fırlattı hiç ilgisini çekmedi ama hatun mutfaktaki tencere tava ile bıkmadan oynuyodu Sonra en son Avrupa'ya (hahaha anladın) gittiğimde çelik tencere tava seti buldum, kevgiri kepçesi tutacağı peçetesi vs ile birlikte, onlara görür görmez vuruldu, gerçeği ile birebir olduğu için severek oynuyor, tencereyi karıştırırken bilerek tıngırdatıyor, sonra benden gördüğü gibi kepçeyi tencereden çıkarırken tencerenin kenarına vuruyo üstünde kalan yemek aksın diye Bir de mutfak seti için hazırlanmış plastik yemek setlerinden aldık. Tencerelerin içine sığacak şekilde hazırlanmış pişmiş yemek şekilleri vs. Oynamaya başladı mı hepimize illallah çektiriyo, yaklaşık bir saat boyunca yemek servisi hazırlayıp bize getirerek mekik dokuyor, bir de getirdiği yemeği yiyip peçete ile ağzını sildikten sonra yemekle ilgil iltifat yağdırmazsan kesinlikle yanından ayrılmaz. Valla ne yalan söyleyim ben bu oyuncakları kendime alıyorum aslında hahahaha bak şimdi yazarken bile oynayasım geldi

işte bunlar

<mesaj tarafından düzenlendi 1C on 24.02.2009 00:17:35>

babyh23

• Tüm gönderiler : 1570
Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 24.02.2009 00:58:36 ( #9 )
eklediğiniz evler çok güzelmiş.ben bile oynarım bunlarla bu da bizim evimiz.toyiki'den almıştık.ufak ama oğlumun en sevdiği oyuncağı oldu diyebilirim.orjinaline uygun sesler çıkarıyor kapı gıcırtısı,çamaşır makinesi sesi,fırın,sifon,telefon gibi.bir sürü ses çıkaran ve müzik çalan yerleri var.bizim çok işimize yaradı çok severek oynuyor oğlum.bu arada yeri gelmişken sormak istiyorum kaç yaşından sonra oyuncak seçiminde cinsiyet faktörü devreye giriyor biliyor musunuz?mesela benim oğlum bu evle oynamayı,bebeğine yemek yedirmeyi,tencerede yemek yapmayı çok seviyor.bende mutfak eşyaları ya da mutfak alayım diyorum ama daha çok kız çocuklarına yönelikmiş gibi geldiği için tereddüt ediyorum bu konuda düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim

[image]local://72949/0D7881A83FA2468DB14D58C44D9D9FD6.jpg[/image]
Eklenen resim(ler)

nagisch

Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 25.02.2009 13:36:13 ( #10 )

Orjinalden alıntı: babyh23

eklediğiniz evler çok güzelmiş.ben bile oynarım bunlarla bu da bizim evimiz.toyiki'den almıştık.ufak ama oğlumun en sevdiği oyuncağı oldu diyebilirim.orjinaline uygun sesler çıkarıyor kapı gıcırtısı,çamaşır makinesi sesi,fırın,sifon,telefon gibi.bir sürü ses çıkaran ve müzik çalan yerleri var.bizim çok işimize yaradı çok severek oynuyor oğlum.bu arada yeri gelmişken sormak istiyorum kaç yaşından sonra oyuncak seçiminde cinsiyet faktörü devreye giriyor biliyor musunuz?mesela benim oğlum bu evle oynamayı,bebeğine yemek yedirmeyi,tencerede yemek yapmayı çok seviyor.bende mutfak eşyaları ya da mutfak alayım diyorum ama daha çok kız çocuklarına yönelikmiş gibi geldiği için tereddüt ediyorum bu konuda düşüncelerinizi paylaşırsanız sevinirim

[image]local://72949/0D7881A83FA2468DB14D58C44D9D9FD6.jpg[/image]

İlkay güle güle oynasın oğluşun.. Bu konuda net bir fikrim yok ancak sen sorduktan sonra nette biraz bakındım.. Umarım yardımcı olur..

0-6 yaş oyun ve oyuncak seçimi
Oyun ve oyuncakların çocukların gelişimleri üzerindeki olumlu etkilerini hepimiz biliyoruz. Dolayısıyla her ikisinin de seçiminde anne-babaların dikkat etmesi gereken önemli noktalar var. İşte 0-6 yaş arası çocuklarda oyun ve oyuncak seçimiyle ilgili bilmeniz gerekenler...
Çocukların çıngırakla başlayan oyuncak serüveni, müzik aletleri ve bisikletle devam eden ve onlar ergenlik sürecine gelene kadar bitmek bilmeyen bir serüvendir anne-babalar için. Ce e ile başlayan oyun süreci de saklambaç ve daha aklınıza gelebilecek pek çok oyunla devam eder. Oyun ve oyuncaklar çocukların en büyük eğlencesidir. Ve çocukların bu eğlencesini yararlı bir yaşam deneyimine dönüştürmek de anne-babaların elindedir. Özellikle bu noktada anne-babaların en çok dikkat etmesi gereken, çocuğun yaşına uygun olan oyun ve oyuncağı seçmektir. Bunun için de işe, öncelikle çocukların hangi yaşta hangi özellikleri sergiledikleri hakkında bilgi sahibi olmakla başlamak en doğrusudur. Mavi Pedagojik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nden Pedagog Duygu Çalışır, 0-6 yaş çocukların özelliklerini ve bu yaşlarda hangi oyun ve oyuncakların seçilmesinin çocukların gelişimi açısından en doğru olacağını anne-babalar için anlattı.

OYUN
Oyun, çocukların dış dünyayı keşfetmesini, doğal ve aktif şekilde öğrenmesini sağlayan, taklit becerilerini geliştiren, günlük yaşantısı, anne-baba ve çevresi ile ilişkileri hakkında bilgi veren bir araçtır. Eğlencenin yanı sıra oyun, çocuk için en önemli "iş"tir. Büyümenin önemli bir parçasıdır. Oyunlar çocuğun bedensel, duygusal, sosyal, zihinsel ve dil gelişiminde önemli rol oynar.
Oyunun çocuğun gelişimine
etkileri
Oyunun çocuğa faydalarını şöyle sıralayabiliriz:
* Düşünmeyi ve kendi başına karar vermeyi,
* Risk alabilmeyi,
* Sorumluluk almayı, işbirliği yapmayı ve paylaşmayı,
* Çevresini araştırmayı, nesneleri tanımayı ve problem çözmeyi,
* Dikkatini bir noktaya toplamayı ve becerilerini organize etmeyi,
* Kendisini ifade etmeyi, sözlü olarak ifade edilenleri anlamayı,
* Sırasını beklemeyi,
* Başkalarının haklarına saygılı olmayı,
* Kurallara uymayı öğretir.
Ayrıca oyun çocuğun;
/* Hayal gücünü, becerilerini ve yaratıcılığını geliştirir,
* Saldırganlık dürtüsünü boşaltmasını sağlar,
* Değişik sosyal rolleri denemesine, duygularını dışa vurmasına olanak sağlar,
* Dil ve kas gelişimini hızlandırır ve güçlendirir,
* Sosyalleşme becerisini destekler,
* Problem çözme becerisini geliştirir.

OYUNCAK
Oyuncaklar gelişimi hızlandıran, hayal gücü ve yaratıcılığı destekleyen, duyuları uyaran oyun malzemeleridir. Çocukların yeteneklerini geliştirirken, seçme ve karar verme becerilerini de destekler. Oyuncak, çocukların renk, şekil, boyut, sayı, büyüklük, ses, yapı ve işlev gibi kavramları öğrenmesini sağlar. Çocukların yaş, cinsiyet, ilgi ve gereksinmelerine göre oyun ve oyuncak tercihleri de değişir. İşte yaşlara göre gelişim özellikleri ve oyuncaklar:

0-6 ay
Gelişim özellikleri
Bebeklerin çoğu doğumdan itibaren dış uyaranlara karşı açıktır. Bu nedenle de görme, işitme, tatma, dokunma, koklama duyularının geliştirilmesi gerekir. Bebek, doğduğu andan itibaren görmeye ve çevresini algılamaya başlar. İlk 6 ayda çocuk; ses, şekil ve renklere karşı duyarlıdır.
Uygun oyuncaklar
* Yatağın yanına asılan bez kitaplar
*Yatağın üzerine asılan dönence
* Çocuğun rahatça tutabileceği değişik boy ve şekillerde çıngıraklar
* Ayna
* Değişik boyutlarda toplar
* Basınca veya sıkınca ses çıkaran oyuncaklar

7-12 ay
Gelişim özellikleri
7. ayda bebek seslere tepkide bulunmaya başlar. Hem kendi çıkardığı hem de yetişkinden gelen sesleri taklit etmeye çalışır. Uzanabildiği her şeyi yakalamaya çalışır. Eline geçen her şeyi ağzına götürür. Düşen nesneler dikkatini çeker. 8. ayda daha önce yapmadığı yetişkin hareketlerini taklit edebilir. Oyuncakları tanımaya başlar. Resimli kitaplara bakar. Neden sonuç ilişkileri kurabilir. 9. ayda oyuncakları birbirine vurarak ses çıkarır. "ce" oyunu oynar. Karşılıklı top atma oyunu oynayabilir.
Uygun oyuncaklar
* Bir elinden diğerine geçirebileceği renkli halkalar
* Küpler
* Yumuşak bebek ve hayvanlar
* Farklı boylarda toplar
* İç içe geçen kutular
* Üst üste takılan halkalar
* Basit çizimlerin olduğu renkli kitaplar
* Sesli, müzikli kitaplar
* Deliklerinden atılabilen şekiller
* Emeklemeyi destekleyecek hareketli oyuncaklar
* Vurunca, basınca ses çıkaran oyuncaklar
* Banyo oyuncakları

1-3 yaş
Gelişim özellikleri
12-18 ay arası küpleri üst üste koyup kule yapabilir. Kitap sayfalarını çevirebilir. Kalemi kavrayabilir. Çocuk şarkılarına eşlik etmeye çalışır. Şekilleri uygun deliklere yerleştirir. 2 yaşında oyuncakları itip çekebilir. 6-8 küple kule yapar. Dairesel karalamalar yapar. Oyun oynarken kendi kendine konuşur. Resimli kitaplardaki ayrıntılara dikkat edebilir. Şarkılara eşlik edebilir, kendi kendine söylemeye çalışır. 3 yaşında 9 ve daha fazla küple kule yapabilir. Hikayeleri dikkatle dinler ve anlatmaya çalışır. Ezbere şiir, şarkı söyleyebilir. 10'a kadar sayabilir. Aynı olan nesne ve resimleri eşleştirebilir. Oyun hamurundan kalıplar çıkartabilir, basit şekiller yapabilir. Parçaları birleştirip bütün oluşturmaya çalışır. Yetişkinin günlük yaşamda yaptığı işleri (yemek, ütü, tamir, temizlik gibi) oyunlarında taklit etmeye başlamıştır.
Uygun oyuncaklar
* İtmeli, çekmeli oyuncaklar
* Farklı sayıda parçaları olan yap bozlar
* Boyalar (parmak boya, pastel boya, boya kalemleri)
* Boyama kitapları
* Oyun hamuru
* Mutfak seti
* Doktor malzemeleri
* Tamir aletleri
* Araba, kamyon, uçak ve tren gibi ulaşım araçlarının oyuncakları
* Orta büyüklükte top
* Kuklalar
* Üst üste takıp çıkarılabilen bloklar
* Bisiklet
* Kova-kürek
* Telefon
* Basit, bol resimli hikaye kitapları,
* Bebek elbiseleri
* Müzik aletleri (davul, piyano, marakas, flüt),
* Suda yüzebilen oyuncaklar
* Oyuncak bebek arabası
* Eşleme kartları
* Hayvan figürleri

3-6 yaş
Gelişim özellikleri
3 tekerlekli bisikleti pedallarını çevirerek kullanabilir. Topu atma, yakalama, zıplatma, tekmeyle vurma gibi becerileri içeren top oyunlarında ustalaşmıştır. Kalemi yetişkin gibi tutar ve başarıyla kullanır. Dramatik oyunu ve çeşitli giysiler giyip kılıktan kılığa girmeyi çok sever; sıklıkla bu oyunları oynamayı tercih eder. 3 küple köprü yapabilir. Makas kullanabilir. Basit resimler çizebilir. 20'ye kadar sayabilir. 5 yaşında örneğe bakarak 6 küple 3 basamaklı merdiven yapabilir. Çeşitli büyüklükteki boncukları ipe dizebilir. Geometrik şekilleri çizebilir. Resmin sınırlarını taşırmadan boyar. Bulduğu her türlü malzeme ile yaratıcı şeyler oluşturur. Kalemleri ve boya fırçalarını ustalıkla kullanabilir. Hikayeleri oyunlarında canlandırır.
Uygun oyuncaklar
* Uygulamalı oyuncaklar (tamir aletleri, temizlik seti, dikiş seti, ütü gibi)
* Minyatür oyuncaklar (ev eşyaları, çiftlik seti, askerler gibi)
* Kostümler
* Oyun hamuru
* Boyalar
* Farklı sayıda parçaları olan yap-bozlar
* İnşa oyuncakları
*Basit kutu oyunları (kart eşleme, renk-şekil-sayı kavramlarının öğretildiği oyunlar gibi)
* Değişik boyutlarda boncuklar
* Abaküs

Oyuncak seçiminde dikkat edilmesi gerekenler

* Oyuncaklar, günlük yaşamda kullanılan nesnelerin sembolleridir. Bu nedenle oyuncak alırken cinsiyet ayrımı (kızlara bebek, erkeklere top, araba) yapılmamalı, her çocuğun oyuncak dolabında her iki cinse de ait oyuncaklar bulunmalıdır.

* Oyuncak seçerken anne-babanın istek ve beğenilerinin yerine çocuğun yaşı ve becerilerinin göz önüne alınması gerekir.
* Oyuncağın parçaları çocuğun yaşına göre tehlike oluşturmayacak şekilde olmalıdır. Küçük parçası olan oyuncaklar, yetişkin gözetimi olmadan çocuğa verilmemelidir.
* Tüylü oyuncakların çocuğun ağzına ve burnuna kaçmamasına özen gösterilmelidir.
* Oyuncak dayanıklı olmalıdır.
* Yıkanabilen oyuncaklar tercih edilmelidir.
* Zehirsiz boya kullanılmış olmasına dikkat edilmelidir.
* Bebeğin yatağına asılan oyuncaklar iyi monte edilmeli, bebeğin üzerine düşmemesi ve iplerinin zarar vermemesi için gerekli önlemler alınmalıdır.
* Pille çalışan oyuncaklarda pil yuvasının vida ile kapatılmış olmasına dikkat edilmelidir.
* Sivri uçları, kesici kenarları, parmaklarının sıkışabileceği ek yerleri ve gözlerine zarar verebilecek çıkıntıları olmamalıdır.
* Oyuncaklar sık sık kontrol edilmeli ve kırılan paçalar atılmalıdır.
* Bedensel, zihinsel, sosyal ve dil gelişim alanlarının tümünü birden destekleyebilecek zengin uyarıcıları içermeli, çok fonksiyonlu olmalıdır.
* Oyuncak kutusunda kilit olmamalı, çocuğa zarar verecek türden bir kapanma mekanizması bulunmamalıdır.

Çocukla birlikte oyun oynarkenÃ�Ã�Ã�
* Ayna karşısında vücudun bölümlerini gösterip isimlerini söyleyebilirsiniz.
* Çevredeki nesneleri göstermesini ve isimlendirmesini isteyebilirsiniz.
* Nesneleri ve oyun materyallerini tanıması için ona fırsat vermeli ve daha sonra bunları nasıl kullanacağını ona göstermelisiniz.
* Çocuğa elinde tutması için değişik eşya ve oyuncaklar verip ellerini kullanmasını sağlayabilirsiniz.
* Birlikte kitaplara bakmak, müzik dinlemek dans etmek ve şarkı söylemek gibi etkinlikler yapabilirsiniz.
* Oyuncaklarını birlikte toplayabilirsiniz. Bu şekilde çocuğunuz hem kendisi ile ilgili bir sorumluluk almış olur hem de yardımlaşma becerisi kazanır.
* Evdeki artık malzemelerden oyuncaklar yapabilirsiniz. Bu şekilde yapılan oyuncakların çocuk için daha büyük bir değeri olacaktır.
* Oyuncaklar kapaklı kutularda ve çocuğun rahatça ulaşabileceği yerlerde olmalıdır.
* Çocuk oyun oynaması konusunda cesaretlendirilmelidir.
* Oyun ortamında çocuğun dikkatini dağıtacak kadar fazla uyaran olmamalıdır.

Oyunlar aile bağlarını güçlendirir
Anne-babaların çocuklarıyla oynadıkları oyunların çocukların neredeyse tüm yaşamı üzerinde olumlu etkiler bıraktığını belirten Mavi Pedagojik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi'nden Pedagog Duygu Çalışır, sözlerine şöyle devam ediyor: "Anne-babanın çocuğun oyununa katılması, ebeveynlerin çocuğun gelişimini, ilgi ve becerilerini gözlemlemesini sağladığı gibi aile bağlarını da güçlendirir. Anne-babası ile birlikte oyun oynayan çocuk, yetişkin yaşamında mutlu bir birey olur ve kendi çocuğu ile de oyun oynayabilme becerisi kazanır. Oyun sırasında çocukla göz teması kurulmalı, oyundan keyif alınmalı ve çocuğun istekleri ön planda tutulmalıdır."

babyh23

• Tüm gönderiler : 1570
Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 27.02.2009 00:58:39 ( #11 )
nagihancığım teşekkür ederim yanıtın için.demek ki ayrım yapmaya gerek yok doğru yoldayız  bizde araba da var bebekte

E B R U L İ M

Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 27.02.2009 14:51:46 ( #12 )
http://www.turkticaret.net/Firma/276989/eba.egitim.araclari/ahsap.oyuncak.ev/

şunu gördüm ve bir fiyatını öğreneyim, uygunsa da alayım dedim.
Ne siteyi çözebildim, ne de fiyatı öğrenebildim. Üye oluyorum, dıııırrrrr telefonla arıyorlar, üye oldunuz mu diye. Neyse anlamadım gitti... İNternetten o kadar alışveriş yapmışlığım var. Hİç bu kadar karışık bir site görmemiştim....

Birce, Muhteşem tencere tavalar ya!!!! Benim için de bir Avrupa yapsana..... Benim bulduklarım öyle basit ki, almak istemedim.

Edit: Ankara'da 123 diye bir oyuncak mağazası var.. Tunalı'da... Orada muhteşem oyuncak evler, mobilyalar ve insancıklar var... Ama çoook pahalı. Bir ara gittim bari parça parça alayım dedim. Yeni açılan bir kreş bütün ahşap evleri ve ayrı satılan mobilyaları falan almış....
http://www.123oyuncak.com/bebekevleri.html
<mesaj tarafından düzenlendi E B R U L İ M on 27.02.2009 15:04:12>
1C

Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 27.02.2009 17:52:46 ( #13 )
Nurci o site toptancılar için sanırım. Ben de bişey anlamadım 

Hhehehe ben senin için de bi Avrupa yaparım siz gelmeden. Ebruli kızımın ilk çeyizlerini alayım

1C

Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 27.02.2009 19:55:40 ( #14 )
Ben karar verdim marangoza yaptırıcam. Bunları da Sims'te çizdim hahaha.

1. Kat kuşbakışı. 2. kat da aynı şekilde olucak.

8 odalı malikanemizin yandan görünüşü.

Bu da çatı katıyla birlikte. Çatı katı 4'e değil 2'ye böldüm daha kullanışlı oldur böyle.
Şimdi sırada bunu yapacak bir marangoz bulmak ve bir de boyutlarına karar veremedim. Barbi boy mu yoksa daha ufak mı olsun kararsızım. Onu da satılan bebek evi eşyalarına göre kararlaştırırım.

INCIM BENIM

• Tüm gönderiler : 157
  • Bölge: İstanbul/Avrupa
Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 28.02.2009 09:53:25 ( #15 )
marangozcuya yaptırmak iyi fikir
hem ürüne sahip olmak daha kolay hemde daha uygun fiyata mal olur
ama buldugunuz site güzel kopya çekmek için işimize yarayacaktır
(Ebru'yu ve sizleri tanımama ragmen sitenizi begenerek severek takip ediyorum. Masallah Allah onu nazarlardan esirgesin
tesadüfen adresinizle karsılasmama ragmen çok sevdim ama yine engellenmişsiniz özlemde ve merakta kaldım dersem abartı olmaz
insallah yine görebilirim...)
nagisch

Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 01.03.2009 23:16:19 ( #16 )

Bircee marangoz olayına girersen eşyaların bazılarını da kendin yapabilirsin cnm...

http://aslibayulgen.blogspot.com/2008/07/minyatr-ofis-sandalyesi-yapyoruz.html

E B R U L İ M

Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 02.03.2009 16:08:27 ( #17 )
Bugün öğlen Leonardini'ye gittim... Güzel 1-2 ahşap ev buldum lakin fiyatar fahiş!!!!!! Hahahahahahaah!!! Ev kirası gibi maşallah...

Ya benim mimar olarak çok yapasım var böyle bişi ama hiçççç vaktim yok...
-manolya-

• Tüm gönderiler : 241
Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 02.03.2009 19:46:11 ( #18 )
Ben Ya-pa bebekten voila markali bir bebek evi aldim. Mobilyasi dahil, cok uygun fiyata satiliyor. Bakmanizi öneririm. Diger sayfalarada bakin mutlaka bizim evimiz:

http://www.yapabebek.com/pinfo.asp?pid=967
MaNoLyA

KoRaY10.10.03 & Selin 22.09.06

www.aquababy.web.tr
masserati

• Tüm gönderiler : 6120
  • Bölge: istanbul
Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 02.03.2009 22:18:38 ( #19 )
bizim asluşka bebek evi ve kocaman bir mutfak yaptırdı marangoza.çokta güzel olmuş.ayrıca nurcicim jokerin mutfakları çok güzel.barbie mutfağı şuan indirimde cıvıl cıvıl renkli.haberin olaben bebek evini toyz shoptan almıştım.ama içi büyük olanı tercih etmemiştik.öncesinde büyük bi ev beğenmiştim amahem aşırı fiyatlı hemde gerek olmadığını düşündüm.onun yerine neler alınır yazık yaw

edit: dalga geçmeyin ama bişii diicemebanın birkaç mağazası var o sitenin adresindeki kapanmıştı en son sihirli oyuncak mağazasıydı sanırım
<mesaj tarafından düzenlendi masserati on 02.03.2009 22:22:45>

corciyan,bammıh,idağ,tubiş,aslovski
* öyküm *

• Tüm gönderiler : 3288
  • Bölge: hayattan..
Ynt: oyuncak ev... oyuncak mutfak gereçleri... - 14.03.2009 21:18:52 ( #20 )

Orjinalden alıntı: bengül

[image]local://307037/0716775F647047B0A074746738DC2026.jpg[/image]

bunun fiyatı nedir acaba?
ALLAH'IM MELEĞİMİZİ KORU..HER ZAMAN SANA EMANET

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 29

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 6 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar