Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

bağışıklık güçlenmesi için..

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 38
Yazar Mesaj
zumra buyurken

• Tüm gönderiler : 9598
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: Üyelik 2004
  • Durum: çevrimdışı
bağışıklık güçlenmesi için.. - 27.02.2009 14:34:01 ( #1 )
Kızlar zümra hep hasta hep hasta..ilk antibiyotiğimizi 40 gunlukken kullanmıştık galiba

artık o kadar ilaç alıyor ki iyileşti derken en fazla 15-20 gunde hasta oluyor gene..

bağışıklık için sizin kullandığınız bişeyler var mı? ilaç ya da bitkisel olabilir..

benim gibi çocuğu 15 gunde bir hasta olan var mı ya

can16

• Tüm gönderiler : 1056
Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 27.02.2009 14:44:18 ( #2 )
iyi senin 15 günde oluyomuş benim kız abartısız haftanın 2 günü iyi ise 5 günü salya sümük öksürük balgam delirmemek elde değil çocuğa ilaç içrimekten o bile tiksindi içmiyo artık bende zaten artık vermek istemiyom ilacı içsede hasta içmesede bi pedıdus veriiyorum vallaha sadece    
       ama akşamları muhakak 1 havuç blendrdan geçirip içinede azıcık limon sıkıp yediriyorum 
porkal suyumuzuda muhakak içiyoruz hergün muhakak meyve yiyoruz  bunları yedirmek elbette kolay olmuyo ama bünyesi güçlü olsun diye düşmesin diyede yediriryom eeli şebekllik yapıyorum karşısında ama şükür yediriyorum
      geçen bi sitedeokumuştum  bıldırcın yumurtası yiyen çocuklar hastalığa pek yakalanmıyormuş,gece sütlerine bir kaşık bal bi bıldırcın yumurtası koyup veriyolarmış bende düşünüyorum ama bıldırcın yumurtasının çok ağır olduğunu duymuştum bu hafta sıonu dr umuza danışıcam bakalım
<mesaj tarafından düzenlendi can16 on 27.02.2009 14:45:33>
zumra buyurken

Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 27.02.2009 14:53:04 ( #3 )
doktora sorunca buraya da yazar mısın?

doktor 3 gun önce başka doktora götürdüm imuneks verdi.. size doktor önermedi mi? ilacı bugun alabildim bakalım verebilecek miyim.. nette baktım işe yarar gibi duruyor ama..

bir de keçiboynuzu diyorlar saracoğlunda baktım ama pekmezi değil kendini kaynatıp suyunu vereckmişiz..içmez ki zilli..

seker66

• Tüm gönderiler : 3335
Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 27.02.2009 15:40:57 ( #4 )
Merhaba Nurdan..

Benim kızımda çok sık hastalanırdı.. Sanki şimdi hastalanmıyormuş gibi yazdım ama hala kısa sürelerde hastalanıyor..

Sanırım 2-3 yaş aralığında doktor kontrollerimizden birinde sormuştum.. Arkadaşlarım yurtdışından gelme, bağışıklık sistemini güçlendiren bir damla kullanıyorlardı çouklarına.. Banada önerdiler ama ben doktorun verdiği ilaç dışında hiç bir şey kullanmamıştım o güne kadar..

Adını yazıp, doktorumuza sordum..

Bağışıklık sistemini güçlendiren bu tarz ilaçların son yıllar çok fazla kullanıldığını, hatta bazılarını doktorların önerdiğini ama bu tür ilaçların gelecekte çocuklar üzerindeki etkisinin (bağışıklık sistemiyle bu şekilde oynamanın) çok fazla araştırılmadığını, o yüzden kendisinin önermediğini söyledi.. Bu tarz ilaçlar yerine taze meyve, sebze yedirerek aynı etkiyi yapabilirsiniz dedi..

Doktorumuzun bu açıklaması üzerine ben kullanmadım..

Miniğine çok geçmiş olsun annesi..
2002

• Tüm gönderiler : 1133
Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 27.02.2009 15:44:34 ( #5 )
tam benim konum bu

benim kızım 6 yaşına geldi,, bazı şeyleri atması gerekirken üstünden biz hala hastalıktan başımızı kurtaramadık..

sık üst solunum yolu rahatsızlığı geçiriyor doğa ve antibiyotiksiz iyileşmiyor. kbb doktorumuz geniz etine bağladı tüm bunları... geniz etinin alınması gerek dedi,,

en son sık enfeksiyon geçirmekten karnında bezeler çıktı,,

kendi doktoru geceleri horlama yoksa geniz etini aldırmayın, nasıl olsa küçülecek yaşı ilerledikçe dedi,, ama doğanın bağışıklığı sıfır dedi,, korumayın dedi,, hatta yazın bir köye götürün bırakın, ve siz yanında olmayın dedi,,bağışıklığını güçlendirici bitkisel şurup ve haplar verdi bize,,

ilaç ismi yazılıyor mu buraya,, tamam yazılıyor

1. ıgazm - ağızda emiliyor bu hap,, limonlu bişi,, anne sütü antikorları varmış bu hapın içinde
2. broncho vaxom - immunexin bir başka çeşidi
3. propolmar dı galiba adı,, içinde arı sütü, polen, çinko v.s. bulunan bitkisel bir şurup,,

bunların hepsini bir ay kullanın dedi,..

kullanıyoruz bakalım,,

sizde sorun isterseniz doktorunuza
"seni çok seviyorum anneciğim"28.04.2008/19.30
zumra buyurken

Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 27.02.2009 15:46:28 ( #6 )
imuneksi yazan doktor böyle zor vakalarda kullanabiliyoruz dedi tabi ki sonuçta ilaç yarın ne yan etkisi çıkar belli değil

tazer meyve bizde pek işe yaramıyor malesef.. sebze yemiyor pek zaten..

hasta oldukça ilaç alıyor ama artık vucudu ilaç depoladı nerdeyse yateşekkürler şeker 

çağla ben bu nicki ilk defa görüyorum yaw

tabi 6 yaşla 15 ay ilaçları bir değildir de..imuneksi aldım bi başlıyım bakalım fayda görecekmiyim bir de öyle şurup falan hak getire içmiyor kan ilacı veremiyorum bunu bi sıvıya katıp verecekmişiz kolay alır diye umuyorum..

ben de sonuç yazarım buraya.. en kısa zamanda da keçiboynuzu işine bakıcam
<mesaj tarafından düzenlendi Zümra nın Annesi on 27.02.2009 15:50:04>

can16

Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 27.02.2009 16:53:50 ( #7 )

ben keçi boynuzu pekmezi kızıma alıcaktım ağır diye aldırmadılar
ama şu bıldırcın yumurtasını sorup yazarım canım
bide şu çocuklar hasta oldumu biz hasta ediyomuşuz gibi büyükler demiyomu bu çocuğa bakamıyorsuuz oyyyyyyyyyyyyyy diyorum oyyyyyyyyyyyy
KUNTIKI

• Tüm gönderiler : 10128
Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 27.02.2009 17:03:17 ( #8 )
ben balık yağını tavsiye ediyorum ama dr.unuza danışın tabii ben her sabah aç karnına 1 tatlı kaşığı veriyorum her marka iyi değil diye duydum benimki seven seas orange syrup ben portakallı olanını içiriyorum duru çok sever portakalıama dr.um nur iştahınında açılması için  vişneli olanını al demişti bizimki vişneli olanını içmedi
birde gün içinde bir ölçekte multivitamin şurup içiyor
<mesaj tarafından düzenlendi KUNTİKİ on 27.02.2009 17:04:55>

secetu

• Tüm gönderiler : 2245
Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 27.02.2009 17:12:28 ( #9 )
Merhabalar..

bizde doğduğumuzdan beri hep hastayız her ay kont gidiyoruz boğaz enfeksiyonuyla geri dönüyoruz ve antibiyotiksiz geçmiyor hatta iğne, her ay abartısız böle kızım 14 aylık..kendi doktorumuz marmarada bağışıklığı araştırılsın dedi bize Mustafa Bakır'ı tavsiye etti, gittik Mustafa Beyde bebek astımı teşhisi koydu,makinayla promicol kullanıyoruz şu anda, boğazları gene hastaydı Mustafa beye gittiğimizde onun için bir ilaç vermedi ilaçsız atlatsın dedi, Bebek astımıylada alakalı değilmiş boğazlarımız o ayrı dedi ama ilaçlık değil dedi bakalım nasıl atlatacaz.
bağışıklık için 1 yıl gittiğimiz doktorumuz broncho vaxom kullandık ama faydasını görmedik..
allah bütün kuzulara şifalar versin bünyeleri zayıf demekki böle büyüyecekler her çocuk bir olmuyor
KUNTIKI

• Tüm gönderiler : 10128
Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 27.02.2009 23:18:32 ( #10 )
http://www.bebekkokusu.com/forums/thread-view.asp?tid=58634&start=1

http://www.habervitrini.com/haber.asp?id=263896

bıldırcın yumurtasını araştırdım bakabilirsiniz arkadaşlar yorumlarda var
<mesaj tarafından düzenlendi KUNTİKİ on 27.02.2009 23:21:01>

can16

Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 02.03.2009 09:10:48 ( #11 )
biz bu hafta sonu doktorumuza gittik doktorumuzu değiştirdik bu arada
gene antibiyotik aldık her zamanki gibi ,kızım gene çok küçük bulundu ama bu doktorumuz çok çok iyiydi cok tatlı dilli bi bayandı ilk kez bayan doktora gidiyoruz bu arada inanınki sanki kendim psikoloğa gitmiş gibiydim ben anlattım o dinledi
       bıldırcın yumurasını sütüne katarak verebilrsinizdedi ama hergün olmıcak ağır gelebilr çocuğun bünyesi zayıf dedi ,kemik suyu çorba yaptığınızda asla danone ve bu yumurta verilmicek ,normal yumurta yediği gündede verilmicek dedi
 gün aşırı verebilrsiniz dedi  ama çocuğa çok yüklenme yapmayınız dedi
zumra buyurken

Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 02.03.2009 10:14:05 ( #12 )
ben de imunekse başladım kapsuşl şeklinde suya açıyorum içiriyorum iki tane içtik şimdiye kadar..

hastalığımız sadece hapşırık ve burun akıntısı kaşıntısı iidi ama öksürük de başladı..katarın ve öksürük şurubu içiyorduk zaten ama öksürük gene de başladı yıne ikinci kez doktor ve antbiyotik yolu görünüyor bize

bılldırcını bi okiyim sağol nur

balık yağını hayatta içmez biizmki

sevil_cull

• Tüm gönderiler : 13583
  • Bölge: izmir -- marmaris
Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 02.03.2009 11:39:35 ( #13 )
Ege kreşe gittiği dönemde sürekli hasta oluyordu ister istemez ne kadar korusakta çocuklar birbirlerinden alıyorlar.  1 yıldır bir defa hasta oldu neler yaptığıma gelince biz arı sütü polen kullandık çok faydalı, keçi boynuzu pekmezi,sevens seans portakallı balık yağı kullandık, sütüne şeker yerine bal koyuyorum, bıldırcın yumurtasını da denedik, birde biz ne zaman çok az hırıltısı yada burun akıntısı olsa günlük diye bir şey var onu kullanıyoruz hemen kesiyor (günlük bitkisel bir tohum aktarlarda bulunuyor tavanın içinde hafif kavuruyorsunuz dumanı çıkıyor zaten bu tohumları pamuğun arasına koyuyorsunuz çocuğunuzun gögsünde bir kaç gün kalıyor hırıltısını burun akıntısını hemen kesiyor) ekim ayında grip aşısı yaptırdık grip aşısının gerçekten çok faydası olduğunu düşünüyorum.

can16

Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 02.03.2009 11:45:47 ( #14 )
ah ben grip aşısını bu sene fena kaçırdım kızım gribe yakalanmıştı onun için yapılmadı
yoksa muhakak yaptırcaktım bende
sevil benim kıza keçi boynuzu pekmezi için ağır gelir dediler
sen bıldırcın yumurtasını nasıl verdin
zumra buyurken

Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 02.03.2009 11:50:58 ( #15 )
ibrahim saracoğlunun sitesine bakıyorum bu gunlerde keçiboynuzu pekmezi değil kendisini kaynatıp içirin diyor pekmez o konuda işe yaramazmış

herşeyi denemişsin seçil hakkaten..

günlük ilk kez duydum acaba tohumun adı bu mu biz de öyle mi sorsak?

sevil_cull

Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 02.03.2009 11:54:16 ( #16 )

Orjinalden alıntı: can16

ah ben grip aşısını bu sene fena kaçırdım kızım gribe yakalanmıştı onun için yapılmadı
yoksa muhakak yaptırcaktım bende
sevil benim kıza keçi boynuzu pekmezi için ağır gelir dediler
sen bıldırcın yumurtasını nasıl verdin

canım annem keçi boynuzunu sabahları bir tanesini kaynatıyor suyunu içiyor annem astlıma iyi geldiği için içiyor ama duyduğum kadarıyla çocuklarada çok faydalıymış. ben egeye 3 yaşında vermeye başladım canım senin bebişe ağır gelirmi inan hiç bilmiyorum peki eline versen yemez mi meyve gibi çerez gibi ben o şekilde yiyorum egede bazen benden özenip yiyor.
bıldırcın yumurtasını ben canım sabahları 2 tane haşlayarak veriyordum. şu sıra vermiyorum ama daha küçükken bir yıla yakın verdim.

sevil_cull

Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 02.03.2009 11:58:27 ( #17 )

Orjinalden alıntı: Zümra nın Annesi

ibrahim saracoğlunun sitesine bakıyorum bu gunlerde keçiboynuzu pekmezi değil kendisini kaynatıp içirin diyor pekmez o konuda işe yaramazmış

canım seçil diye bana mı yazdın bilmiyorum ama günlük tüm aktarlarda olduğunu düşünüyorum mutlaka vardır eğer bulamazsanız ben burada sorarım olmadı annemler gelecek yakında onlara söylerim alır gelirler istersende göçnderebilirim o tohumları göstererek daha rahat bulursun sanırım. annemin yıllardır astlımı olduğu için babamın bitkisel araştırmadığı şey kalmadı astlımı araştırırken bir sürü şey buldular bi,tkisel bir sürü hastalığa iyi gelecek formüller mesela bende reflü var kefir mayası getirttiler ege üniversitesinden bende onu kullanıyorum. ayrıca kefirde çocukların bağışıklık sistemini güçlendiriyor bu arada kefiri içerken ne yerseniz yiyin kilo almıyormuşsunuz. birde kefir annemdeki kemik erimesini durdurdu.

Sevgi Ata

• Tüm gönderiler : 828
  • Bölge: Antalya
Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 02.03.2009 12:08:49 ( #18 )
merhabalar bıldırcın yumurtasını sütün içine tam pişirip blendrdan mı geçiriyorsunuz.
SUAT ATABERK 27.05.2004
MURAT MERT 11.04.2008
parpali...

• Tüm gönderiler : 775
  • Bölge: ist/ortaköy
Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 02.03.2009 12:30:53 ( #19 )
bende ilgileniyorumbu konyla.benimkızımda çok hasta oluyor?bağışıklığı düşük ve  anneye çekti genetik dendi.ben çok hastalanırım da....

ama kızımda bu durumu düzeltmek istiyorum.araştırmadayım
KELEBEKLERİM 1YAŞINDA...
secilöz

• Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: bağışıklık güçlenmesi için.. - 02.03.2009 12:36:10 ( #20 )

Orjinalden alıntı: Zümra nın Annesi

allah iiliğini kıs ben yokum burda beni mi ösledinn
ama gelmişken yazayım.bence bebeğin bağışıklık sistemi için en önemli adım anne kanındayken atılıyo.bol meyve özellikle kivi ve süt gurubu ürünler anne karnındaki bebeğin bağışııklı sisteminin gelişmesine gerçekten de çok faydalı oluyo.ben bunu kendi oğlumda da gözlemledim.ben çok bulantılı bir hamilelik geçirdim.yiyebildiğim tek şey bol meyveydi hatta korkuyordum çocuk gelişmicek karnımda diye.ama çok şükür ki oğlum 3600 kg doğdu.7 aylık olduk daha oğluşum burnunu aktığını öksürdüğünü ateşinin çıktığını görmedim.karda kışta dışarı da çıktık ona rağmen maşallah diyim.ama bebekler için yapılacak şeylerin başında yine c vitamini katkısı bence çok önemli ben oğluma meyve mamasında muhakkak yarım kivi yarım mandalin suyu veriyorum.her gün muntazaman.bi de avakado.artık avakado ucuzladı marketler de var.diyetisyenim önermişti avakadoyu hem çok besleyici hem d e çok yararlı demişti.haftada 1 avakado yediriyorum.bi de pekmez olayına arkadaşlarım değinmiş.bence de çok faydalı ve pekmez kesnilikle süt grubu yiyeceklerle değil mandalin limon portakal suyu içine birkaç tatlı kaşığı olarak verilebilir bence.bunlar benim yaptıklarım
Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 38

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 7 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku