acillllll bulaşık makinası için yardım

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 41
Yazar Mesaj
can16
  • Tüm gönderiler : 1056
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 14:27:14
kızlar doğru yermi değilmi bilmem ama yemek bölümü olduğuna göre bulaşık makinası olan arkadslar cvp versin bana acil
ben bulaşık makinama hiç tuz ve parlatıcı koymadan sadece tablet detarjanla bulaşıklarımı yıkıyodum
ama çevremden duyduğum çok şey sonucunda tuz almaya karar verdim dün bulaşık makinamın tuz bölmesini açınca ağzına kadar su ile dolu olduğunu gördüm .kayınvalidemde bu böyle olmaz burası boş olmalı sadece tuz dolar oraya dedi  akşamdan beri kafam karmakarış kullanma talimatı nerde demeyin bilmiyorum çünkü ben genede  o sulu haliyle tuzu döktüm içine bulaşıklarımı yıkadım makina bitti gene açtım su gene var  delircem kayınvalidemde boş olucak dediya
aldım elime sabah sabah şırıngayı suyu komple boşalttım az önce bi arkdasda demzmi orda su oluyo bu normal
 hay tuz kullandığıma töbe töbe bunun doğrusu ne ya kızlar

ugurbücülerim
  • Tüm gönderiler : 1782
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 14:29:38
ben orada hep su olduğunu biliyorum.bende koyarken hep su vardı.
servislere sorduğım da o hepsi bir arada olan deterjanlar yeterli demişlerdi.tuz çok kireçli sularda kullanılırmış.

*SemAyberK*
  • Tüm gönderiler : 4157
  • Bölge: zonguldak/çaycuma
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 14:33:06
evt o bölümde su hep var...sorun kvalidenzin makinasında belkide:))))

bende tablet kullanıyorum...tuz + parlatıcı kullanmıyorum beraberinde...

bebeto2008
  • Tüm gönderiler : 614
  • Bölge: ADANA
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 14:33:51

Orjinalden alıntı: can16

kızlar doğru yermi değilmi bilmem ama yemek bölümü olduğuna göre bulaşık makinası olan arkadslar cvp versin bana acil
ben bulaşık makinama hiç tuz ve parlatıcı koymadan sadece tablet detarjanla bulaşıklarımı yıkıyodum
ama çevremden duyduğum çok şey sonucunda tuz almaya karar verdim dün bulaşık makinamın tuz bölmesini açınca ağzına kadar su ile dolu olduğunu gördüm .kayınvalidemde bu böyle olmaz burası boş olmalı sadece tuz dolar oraya dedi  akşamdan beri kafam karmakarış kullanma talimatı nerde demeyin bilmiyorum çünkü ben genede  o sulu haliyle tuzu döktüm içine bulaşıklarımı yıkadım makina bitti gene açtım su gene var  delircem kayınvalidemde boş olucak dediya
aldım elime sabah sabah şırıngayı suyu komple boşalttım az önce bi arkdasda demzmi orda su oluyo bu normal

Aynı şeyi bende yaşadım alalı 1 yıldan fazla oldu kurulurken tuz koymuşlardı tekrar koymadım . Artık zamanı geldi diye düşünürken baktıkkı hazne su dolu. Nerden boşaltacağımızıda anlayamadık birkaç arkadaşa sordum su olur dediler. Aslında servise sormak lazım. Birde ben kullanma taliamtına baktım ilk kurulma aşamasında 1 defaya mahsus tuz haznesine su konulur yazıyor. Ve serviste kurarken su koymuş eşim öyle dedi

gobus
  • Tüm gönderiler : 6074
  • Bölge: İZMİR - 35 1/2
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 14:34:07
Özlemcim ben düzenli tuz kullanırım ve tuz koyduğum bölümde hep su olur,endişelenme normal bir durum
hepsi bir aradalarda ayrıca tuz kullanmaya gerek yok diyorlar ama sular kireçli olduğu için ben kullanıyorum.gerçi hepsi bir aradalar çıktığından beri kullanma sıklığımı düşürdüm

can16
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 15:06:27
allahım ya delircem şimdi tekrar sumu koyayaım oraya sabahın köründe yarım saat sürdü ordaki suyu boşalttmam
 inanmıcaksınız ama hani kuru olcakmışya gidip saç kurutma makinası ile kuruturum diyodum

allahım ya

can16
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 15:08:46
göbüşüm ne kadar tuz koyuyon bunun bi ölçüsü varmı ne kadar koyuluyo tuz
benim makinamın tuz lambası hep yanıyodu tuz olmadığı için hani bozulur mozulur diye koyayayım bari dedim koymaz olaydım elime yüzüme buşatı bide heralde dökerken dışarıyada taşmış oda cam tabaklarımı çizmiş

bebeto2008
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 15:14:48
Göbüşe sormuşssun ama ben cevap vereyim

Yanlış bilmiyorsam ışık yanıyorsa 1.5 kilo civarı

can16
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 15:23:05
canım o sürekli kullanıyom demişya bide onun altına yazınca ona sormuş bulundum yani sorun değil
sende cvp verdin ama bu demek oluyorki ben aldığım kutuyu komple içine boşaltmalıymışım 1.5 kilo idide

*ferda*
  • Tüm gönderiler : 6445
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 15:42:05
tuzu koydugunuz yerin kapagını acınca su boşalır  tuzu koyun su akmaya devam etcek
tuzu koymaya devam edin suyu bi süre sonra akmayacak su kesilince
tuzu koymayı kesin
umarım anlatabilmişimdir

rana42
  • Tüm gönderiler : 709
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 15:46:28
can 16canım suyu şırıngaylamı boşalttın inanmıyorumbenim makinemdede tuz yerinde hep su olur tuz lambası yandıgında honisiyle doldurmaya başlarım o dolarken sularda dışarı atılır  yaklaşık 2kg kadar doldurabilinir diye yazıyor klavuzunda ama ben hesaplamıyorum agzına kadar dolduruyorum tabi sular fırlıyor dışına ve kapagını kapatıyorum

can16
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 15:54:03

Orjinalden alıntı: rana42

can 16canım suyu şırıngaylamı boşalttın inanmıyorumbenim makinemdede tuz yerinde hep su olur tuz lambası yandıgında honisiyle doldurmaya başlarım o dolarken sularda dışarı atılır  yaklaşık 2kg kadar doldurabilinir diye yazıyor klavuzunda ama ben hesaplamıyorum agzına kadar dolduruyorum tabi sular fırlıyor dışına ve kapagını kapatıyorum

inan inan canım kızıma şurup içirdiğim bi şırınga vardı  ialaç tüpü onunla oturdum boşalttım hatta ben deli kuru oluyo dedilerya akşam gidip bide saç kurutma makinası ile kurutucaktım allahım ya sağlam makinamı bozucaktım

lalegül
  • Tüm gönderiler : 554
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 16:21:49
meraba 2 gündür düşünüyorum büyle bir sayfa açayım diye sen açmışsın bende bir sene olmadı makine alalı kurulurken bir defaya mahsus tuz yerine su koydu servis tablaet kullanırsan tuza gerek yok dedi tablette pırlanta kabıkendiliginden eriyo biraz kullandım sonra arkadaşlar sen tuz koy yinede dediler bende kodum ama bi süre konra bardaklarım çizildi şimdide tuz bitti tekrar koymadım seninde bardaklarda çizik oldumu
esmanur 19/10/1999
habibe 02/02/2004
mehlika 09/08/2007

lalegül
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 16:23:28
bende çiziklerden şikayetkiyim 1,5 kilo tuz 6 ayda bitti bardaklarım çok çizildi ayran bılaşıgı gibi duruyo tekrar tuz koysam mı? acaba
<mesaj tarafından düzenlendi lalegül on 18.03.2009 16:24:54>
esmanur 19/10/1999
habibe 02/02/2004
mehlika 09/08/2007

bebeto2008
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 16:30:11
Lalegül bende tuz olduğu halde bardaklarım çiziliyordu parlatıcı kullanmıyordum.Hepsi birarada tablet kullandığım için ancak parlatıcı kullanmakta fayda varmış ben kullanıyorum ve artık çizik oluşmuyor. Birde parlatıcı ayarı var onuda ayarlamak gerekiyormuş. Ben bir süre ayarlamadan kullanmıştımda

can16
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 16:40:01
konu konuyu açtı bende sorayım size şu ayar yerlerini benim hem tuz kısmında ayar yeri var hemde parlatıcı kısmında onu nereye ayarlıcaz be hiç dokunmadım da

can16
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 16:44:42
ben düne kadar tuz kullamıyordum hiç çizik yoktu calgonit tablet kullanıyordum bi gün pril tablette kampanya gördüm bir alana bir hediye idi fiyatıda uygundu haliyle aldım çokta memnunum açıkcası taki tuzu dökene kadar dün tabaklarım çizk çizik olmuştu ama bunun sebebide tuzu dışarıya taşırmış olmammış bir tane tuz parçası bile dışarıda olursa o tabakalrı bardakları çizmeye yetiyormuş,şimdi bu akşam gidicem aldığım paket tuzu içine doldurcam  ama tuzum bittikte sonra bidaha kullanırmıyım bilemem

lalegül
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 16:54:41
ben tuz koyduktan sonra çizildi tuz bitti halen devam ediyo

Orjinalden alıntı: bebeto2008

Lalegül bende tuz olduğu halde bardaklarım çiziliyordu parlatıcı kullanmıyordum.Hepsi birarada tablet kullandığım için ancak parlatıcı kullanmakta fayda varmış ben kullanıyorum ve artık çizik oluşmuyor. Birde parlatıcı ayarı var onuda ayarlamak gerekiyormuş. Ben bir süre ayarlamadan kullanmıştımda
esmanur 19/10/1999
habibe 02/02/2004
mehlika 09/08/2007

lalegül
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 16:57:07
bend bir aydır pril kulanıyorum ama çay bardaklarım sarardı şimdi çamaşırlı suyla elde yıkadım açıldı tekrar olacakmı bilmiyorum takip sonucu görücem

ben düne kadar tuz kullamıyordum hiç çizik yoktu calgonit tablet kullanıyordum bi gün pril tablette kampanya gördüm bir alana bir hediye idi fiyatıda uygundu haliyle aldım çokta memnunum açıkcası taki tuzu dökene kadar dün tabaklarım çizk çizik olmuştu ama bunun sebebide tuzu dışarıya taşırmış olmammış bir tane tuz parçası bile dışarıda olursa o tabakalrı bardakları çizmeye yetiyormuş,şimdi bu akşam gidicem aldığım paket tuzu içine doldurcam  ama tuzum bittikte sonra bidaha kullanırmıyım bilemem
esmanur 19/10/1999
habibe 02/02/2004
mehlika 09/08/2007

lalegül
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 16:59:44
benimki bosh makine ayarları farklı olabilir şimdi parlatıcı ayarı 4 de bide başka yerde var onuda 1 getirdim tuz bitti zaten bi süre koymayı düşünmüyorum koyarsamda ayarını 1 de yapıcam

konu konuyu açtı bende sorayım size şu ayar yerlerini benim hem tuz kısmında ayar yeri var hemde parlatıcı kısmında onu nereye ayarlıcaz be hiç dokunmadım da
esmanur 19/10/1999
habibe 02/02/2004
mehlika 09/08/2007

bebeto2008
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 17:02:25
Tuz ayarını başta servis kurarken şehrin su sertliğine göre ayarlıyor. Parlatıcı ayarınıda ben kalvuza bakıp öyle ayarladım.  Parlatıcı ayarı fabrikadan çıktığında 4 üzerinde oluyormuş  ben 1e getirdim

Lalegül parlatıcı kullanmıyorsan onuda kullan

lalegül
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 18:37:50
onu kullanıyorum

esmanur 19/10/1999
habibe 02/02/2004
mehlika 09/08/2007

tweety0555
  • Tüm gönderiler : 13295
  • Bölge: AMASYA/MERZIFON
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 18:44:25
kızlar sular cok kreclı ıse cızıyormus bırde dun ust komsuma servıs geldı abla tamamen yıkamyın bulasıkları sıyırın yeter ondanda cızıyor resmen tertemız koıyuyor hanımlar demıs...
ama bende cızılmelerınden acayıp sıkayecıyım.ve ben tablet tuz ve oparlatıcı kulalnıyorum

nazifee
  • Tüm gönderiler : 2544
  • Bölge: Mersin
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 20:23:56

Merhaba,

Ben bulaşık makinesinin tuz bölümüne yaklaşık 1 kilo bulaşık tuzu koyuyorum, genelde zaten 1 pakette 1kg oluyor. Orada da suyun olması normal. Tuzu koydukça su taşıyor zaten dışına önemli değil.

Tuzu bittiği zaman makinede ışık yanıyor zaten. KUllanma sıklığına göre tuzun bitip bitmeme süresi değişiyor.

Bir kaç kez tuz olmadan çalıştırdım ve bardaklar bulanık olarak yıkanmıştı.

nazifee
  • Tüm gönderiler : 2544
  • Bölge: Mersin
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 20:25:24

allahım ya delircem şimdi tekrar sumu koyayaım oraya sabahın köründe yarım saat sürdü ordaki suyu boşalttmam
inanmıcaksınız ama hani kuru olcakmışya gidip saç kurutma makinası ile kuruturum diyodum

allahım ya

Suyu boşalttıysan tekrar doldurmana gerek yok ki. Makineyi çalıştırdığın zaman oraya tekrar su doluyor zaten.

semmmmmmmm
  • Tüm gönderiler : 2
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 20:52:18
slm can16 benim bulaşık mak.yeni ve servis makinemi kurarken yanındaydım.tuz haznesine 1.5kğ tuz dolduruluyor ilk etapta ve bu tuz haznesi su dolu oluyor.bu normal.tuzu ağzına kadar doldurun.daha sonra makineneizde tuz bitti ışığı yanınca ekliyceksiniz.oda uzun bir zaman sonra oluyor.çizilmemesi için tabakların yağını falan üzerinde bırakın.sadece artıkları alın bu  bulaşıkların çizilmesini önlüyor ve makineyikoruyormuş.servistekiler öyle dedi.ve ben bu şekilde kullanıyorum.çok memnunum

bebeto2008
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 18.03.2009 20:58:04
Valla kızlar yeni bişe daha öğrendim. Bende bulaşıkları makinaya yerleştirriken sıcak suyla yağını alıp yerleştiryordum...

Hakikaten sadece kaba pisliğini almak yeterli olmalı dimi Adı üstünde bulaşık makinası

osrab
  • Tüm gönderiler : 3470
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 19.03.2009 09:36:30
kızlar parlatıcı bölümüne,parlatıcı yerine elma sirkesi koyarsanız daha güzel yapıyor bulaşıkları,hemde sağlıklı
ben 3 senedir falan koyuyorum sirke,hiçbi zararı yok,bi çok yerde okudum

can16
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 19.03.2009 10:13:56
bunu bir çok kişiden duydum ama denemedim peki ayaraı kaçta oluyo

berrak ve yağmur
  • Tüm gönderiler : 438
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 19.03.2009 13:05:05
Arkadaşlar konu açılmışken bende yazayım. benimde beko bulaşık makinem var.Ama acayip bir sorun oluştu .Mesele bulaşık makinasını gece çalıştırıyorum, program bitince durması lazım ama sabah bir bakıyorum makinanın ışıkları sönmüş ama içini açınca buharlar dışarı çıkıyor bulaşıklar ateş gibi sıcak hatta bazı bardaklarım çatlamış oluyor. Bende makinayı programlayıp bitince fişini çekiyorum.Ay ben napıcam bir bilgisi olan varmı ?
<mesaj tarafından düzenlendi berrak ve yağmur on 19.03.2009 13:06:38>

lalegül
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 19.03.2009 13:14:43
bence en iyi çözüm servisini aramak beyninde sorun olabilir

Orjinalden alıntı: berrak ve yağmur

Arkadaşlar konu açılmışken bende yazayım. benimde beko bulaşık makinem var.Ama acayip bir sorun oluştu .Mesele bulaşık makinasını gece çalıştırıyorum, program bitince durması lazım ama sabah bir bakıyorum makinanın ışıkları sönmüş ama içini açınca buharlar dışarı çıkıyor bulaşıklar ateş gibi sıcak hatta bazı bardaklarım çatlamış oluyor. Bende makinayı programlayıp bitince fişini çekiyorum.Ay ben napıcam bir bilgisi olan varmı ?
esmanur 19/10/1999
habibe 02/02/2004
mehlika 09/08/2007

anzer balım
  • Tüm gönderiler : 3551
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 19.03.2009 13:22:08
Benimki de beko ve 2.programlı sadece :Ama öyle bişi olmuyor.Sadece bitince ilk açarsan buhar çıkar sonra biraZDAN Bİ SES GELİYOR SONRA BAKIORSUN KURUMUŞ BULAŞIKLAR.Çok güzel ben yanlız yarım saatte 45 derecede yıkayan makinem olsaydı diye hayıflanıyorumÇünki 2 saat filan yıkıyor bi sürü elektiri harcıyor.Yarım saatte yıkayanlara baılıyorum çünki dediğiniz gibi ben de temiz gibi koyuyorum tencerelerimi ciflerde koyarım çünki iyi yıkamaz ki ozaman.Özelliklede tencereleri.

Can evet canım içinde su var ve okumuştum ben su olacak içinde tuzun hepsini koymuyorum ben baya koyuyorum sonra kaç ay koymuyom aklıma gelince arada koyuyorum.Benim tuz ve parlatıcı lambası yok.Ama parlatıcıyı rengi koyunca baya koyulaşıyor ordan bakınca açılmışsa rengi koyuyorum.Azalmış demek oluyor.

Sirkeyi denemek lazım bende araştırayım bir.Bende ayrı ayrı kullanıyorum çünki.

gobus
  • Tüm gönderiler : 6074
  • Bölge: İZMİR - 35 1/2
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 19.03.2009 14:09:19
Özlemcim

arkadaşlar sorunu yanıtlamış.Ben tuzu 2-3 ayda bir kullanıyorum aldığım paketin tamamını döküyorum (1,5 kg) aman kapağını kapatmayı unutma ben bir kaç kere unutmuşum hem yeniden yıkamak zorunda kaldım hemde bardaklarım çizildi.
benim makinede de tuz ve parlatıcı düğmesi yok,parlatıcı gözünün rengi açıldığı zmn ekliyorum tuzu da dediğim gibi 2-3 ayda bir

şenay ekonomi düğmesi yok mu senin makinede ?

tuoareg
  • Tüm gönderiler : 1109
  • Bölge: anakaradan
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 19.03.2009 14:10:05
belki yazan olmuştur ama ben gene yazayım.

salata için sıktığım limonları kaşıklığın bir gözünde biriktiriyorum. bulaşıklarım tertemiz oluyor ve mis gibi limon kokuyor. arkadaşalar kesinlikle herkese öneriyorum . çok fark ediyor limonla yıkayınca bulaşıklar. 

deterjanıda koyuyorum bu arada yanlış anlaşılmasın. parlatıcı yerine limon kullanıyorum sadece.
<mesaj tarafından düzenlendi tuoareg on 19.03.2009 14:12:39>

melek oglum benim....23/07/08

bebegim sudem
  • Tüm gönderiler : 1883
  • Bölge: ADANA/SEYHAN
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 26.03.2009 15:04:05
bende beko 2 programlı kullanıyorum hiç pislik kalmadan yerleştiririm özellikle tencereleri iyice pisliğini alırım dibi tutmuşları temizlemiyo çünkü.bende hepsi birarada tablet kullanıyorum geçen yanında tuz ve parlatıcısı ile veriyodu ben deterjanı normal sanıyodum  aldım tablet çıktı.tabletin içinde tuz olduğunu akıl edemedim normal tuzunuda ekledim şimdi bi çok çay bardağım lekelendi beyaz beyaz lekeler oldu,bakalım içindeki tuz bitene kadar ne kadar bardağım araya gidicek.ben ilk aldığım zaman servis dediki biz hepsi birarada olan deterjanlrı önermiyoruz ayrı ayrı alırsanız daha iyi olur dedi.tuz ve parlatıcı doldurulurken taşanlar mutlaka temizlenmeli yoksa zarar  veriyo.

lalegül
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 29.03.2009 14:09:05
bilmiyorum nedense her servis ayrı söylüyo bende pril taplet aldım 1.5 aydır kullanıyorum bardaklarım ve çatal kaşıklarım sarardı pril tablet tuz ve parlatıcıyla birlikte kullan yazıyo üstünde pril i aradım müşteri hizmetlerini bardaklarım buslandı dedim hemde sarardı çaydan dedi beim önce kullandıgım detercan
saratmadı dedim ozaman 60 derecede yıka dedi şimdi öyle yapıcam bakalım nasıl olacak
<mesaj tarafından düzenlendi lalegül on 29.03.2009 14:10:47>
esmanur 19/10/1999
habibe 02/02/2004
mehlika 09/08/2007

desree
  • Tüm gönderiler : 592
  • Bölge: İstanbul
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 29.03.2009 23:35:40
Benim makinemde Arçelik 2 programlı bende zaman zaman sorun yaşıyorum, ben ilk aldığımdan beri tablet kullanırdım sonra tableti almıyordu yada tam çözmüyordu sonra toz deterjana döndüm bi zaman sonra onu da almama çözmeme gibi sorunlar yaptı, en sonunda tablete döndüm ben yine, şu an sorun yok gibi, bende bulaşıkları makine yeniyken sudan geçirmeden direkt makineye koyuyordum sonra nedense yıkama performansı düştü şimdi bulaşık fırçası ile sudan geçirip öyle dolduruyorum makineye, çizme olayına gelince; bazı bardakları çizdi ilk yılında bardaktanmı kaynaklandı bilmiyorum şimdi çizmiyor 3' ü bir arada tablet bile kullansam parlatıcı tuzunu ek olarak koyuyorum yine, sirkeyi bende duydum ama makineye zarar verir diye çekindim kullanmadım.
Bende şunu sormak istiyorum; makineyi temizlemek için ürünler satılıyor bunları kullanan var mı? makinenin yıkama performansına, çizmemesine iyi gelir mi acaba?

..Çok sevmezsen,çok acımazsın
Çok sahiplenmeyince çok ait de olmazsın hem... -Can Yücel

can16
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 31.03.2009 09:41:53
off delircem makinaya tuz koymadan önce pırıl pırıl olan bulaşıklarım şimdi hem çizik çizik hemde lekeli kalıyor ,bi de ben arkadalarıda dinleyip çok temizledim hemen suya tutup yerleştirdim ama kesinlikle tavsiye etmem olduğu gibi yapışıp kalıyo kalıntılar tencerede hele  ki sormayın ikinci bidaha sabah sabah elde yıkadım tencerelerimi cifledim hemde oyyyyyyyyyyyyy offfffffffffffffff
 neysem ama tuzum bitsin koymıcam tuz ço k çizdi çünkü bende bulaşıkları malesef

lalegül
Ynt: acillllll bulaşık makinası için yardım - 02.04.2009 18:38:20
ÇİZİLME MESELİ BENDE DE VAR SİNİR OLUYORUM ÇÖZÜM NASIL BULUCAM BİLEMİYORUM
esmanur 19/10/1999
habibe 02/02/2004
mehlika 09/08/2007

lalegül