Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı?

Yazar Mesaj
hzerrin

• Tüm gönderiler : 17
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 30.03.2009 14:54:08 ( #1 )
Arkadaşlar merhaba;
Yeni doğan bebekler için hangi deterjan kullanılmalı araştırırken önüme iki alternatif çıktı, biri Hacişakir diğeri ise Omo baby.Tecrübesi olup deneyenlerden bilgi istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim....
irmakyagmur

• Tüm gönderiler : 8319
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 30.03.2009 15:05:09 ( #2 )
Toz ya da granül sabun. Yani hacı şakir baby.

öykücügün annesi :))

• Tüm gönderiler : 936
  • Bölge: ANKARA
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 30.03.2009 18:05:56 ( #3 )
ben dalin sıvı bebe deterjanı kullanıorum...yumuşatıcısını da....
sıvı olması daha ıyı..
süt kokulu kuzum 18.11.2008
irmakyagmur

Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 30.03.2009 18:11:48 ( #4 )
Aslında doktorlar yumuşatıcıya izin vermiyorlar. Ben de bir ara yumuşatıcı kullanmadım ama bu sefer de kıyafetler kazık gibi oldu. Şimdi kullanıyorum. Bingo soft beyaz ve vernel sensitive kullanıyorum.

4everCAgirl

• Tüm gönderiler : 3904
  • Bölge: New York, NY
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 31.03.2009 18:42:10 ( #5 )
Ideal olarak bebege kullanilacak deterjanin parfumsuz, renklendirici madde icermeyen, ve olabildigince alerji yapacak maddelerden arinmis olmasi gerekiyor.  Kalinlastirdigim iki sey ozellikle onemli.

Buradaki markalar TRden farkli oldugu icin marka veremeyecegim.

burcu-perim

• Tüm gönderiler : 2671
  • Bölge: KARŞIYAKA 35½
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 01.04.2009 00:43:10 ( #6 )
Ben de doğumdan beri Dalin in sıvı deterjanını ve yumuşatıcısını kullanıyorum...

Sıvı olması toz olanlara göre çok daha sağlıklı çünkü kıyafetlerin dikiş aralarında kalıntı bırakmıyor, böylece alerji riski en aza iniyor. Benim bebeğimde hiç alerji, kızarıklık, kaşıntı vs. yapmadı hiç bir zaman, 8 aydır kullandığımı düşünürsek kesinlikle tavsiye ederim...

__berna__

• Tüm gönderiler : 3960
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 01.04.2009 10:19:58 ( #7 )
ben de dalin kullanıyorum ama lekeleri çıkarmıyor pek, bu yüzden memnun değilim. bir de granül sabun deneyeyim bakalım..
öykücügün annesi :))

• Tüm gönderiler : 936
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 01.04.2009 12:01:27 ( #8 )
evet lekeler olduğu gibi duruyo..bizim şuan kaka lekelerimiz oluyo ...ek gıda ya geçince nası çıkar bilemıorum...
ben önce kendı çamaşırlarımla yıkıyorum...sonra suya bastırıyorum..sonra kendı deterjanıyla yıkanıo...zaten çok sık olmuyo bu durum...
süt kokulu kuzum 18.11.2008
secilöz

• Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 01.04.2009 12:06:27 ( #9 )
ben sabun tozu kullanıyordum durunun roxy diye bir sabun tozu var çok güzel ama şimdi oğlum ek gıdalarla da beslendiğ iiçin lekeleri deterjan kadar etkili çıkartamıyor sabun tozu o yüzden ben bir ölçü sabun tozu ve yarım ölçü normal deterejan kullanıyorum doktoruma söyledim bu şekilde devam edin dedi.zira bebek deterjanları normalden daha pahalı ve üstelik bizim evde her gün efenin çamaşırları yıkanıyoama yeni doğan için sabun tozu kafi bence
BalBöceği_Annemicino

• Tüm gönderiler : 8499
  • Bölge: karlar diyarı:)
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 01.04.2009 12:38:43 ( #10 )
yeni doğan için sadece granül sabun..
ben ilk 6ayda sabun kullandım..sonrasında normal deterjan kullandım ama 1 yaşına kadar 2 kez duruladım..sonrasında bizim çamaşırlarımız gibi yıkadım hep..yalnız lekeler için kosla kullanınca çok köpük oluyo..o zaman 2 durulama yapıyorum..

bengül

• Tüm gönderiler : 1964
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 01.04.2009 13:48:21 ( #11 )
sabun tozu ,yumuşatıcı ve kireç çözücü niyetine elma sirkesini bir yaşına kadar kullandım ...elma sirkesinin yumuşatabilmesi için hiç deterjan ile yıkanmamış olması  ...deterjan artıkları kıyafetlerde kalır ise sirkede doğal bir madde olduğu için işe yaramıyor tam tersi iyice sertleştirir.... kıyafetleri ayrı ve ilk yıkamadan itibaren sadece sabun tozu gibi doğal madde yıkanması lazım .aslında ek gıdaya geçmeden sabun tozuda yeterli yumuşatıcıya gerek kalmıyor .ek gıdada tek çare leke olunca mümkünse hemen suya basmak en azından ıslak mendille üstten silmek ......
kendi tecrübelerim bu şekilde  
irmakyagmur

Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 05.04.2009 23:45:44 ( #12 )
Dün markette gezerken baktım Dalan'ın ROXY diye toz sabunu var, denemek için 2 paket aldım, fiyatı Hacı Şakir granül sabuna göre çok uygundu. Bugün denedim, kokusu da parfüm gibi. Gayet güzel, hatta paketinde yumuşatıcı kullanmanıza gerek yoktur diyor, içinde renkli tanecikler var, onlar yumuşatıcıymış zaten. Sadece makinaya koyarken bir süre nefes tutmak gerekiyor heheheh yoksa insanın burnuna kaçıyor.

Nilay&Yiğit

• Tüm gönderiler : 3504
  • Bölge: İstanbul
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 06.04.2009 00:25:16 ( #13 )
hacı şakir baby sabun tozu kullandım, birde dalanın aynı şekilde bebek detarjanını kullanmıştım.
alerji gibi bi durumla karşılaşmadım hiç. ama bir arkadaşımızın da dediği gibi parfümsüz ve doğal olması en iyisidir. yumuşatıcılarda parfüm ve katkı maddeleri olduğundan tavsiye edilmez.
Ilke Duru

• Tüm gönderiler : 2057
  • Bölge: İstanbul- Avrupa
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 06.04.2009 11:18:35 ( #14 )
Dalin sıvı sabun kullanıyorum çok memnunum evet kaka lekelerini çıkarmıyor,
bence önce yeşil sabun ile akıtıp sonra makine atıyorum leke filan kamıyor,
ben biberon vs. yeşil sabun kullanıyorum

ayrıca yumusatıcı kesinlikle kullanmıyorum ütü ile yumusatıyorum,
son durulama suyuna ilave edildiği için yumusatıcı elbiselerin üzerinde kalıyor kalıntıları,

hele iiyice bir büyüsün yumusatıcı olayını yeniden gözden geçireceğim
dalininkinin çok güzel olduğunu duymustum

Binlerce Şükürler Olsun...
sayikan

• Tüm gönderiler : 8
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 16.04.2009 15:23:33 ( #15 )
Oğlum yakında bir yaşına basacak, doğduğundan beri Hacı Şakir Granülmatik kullanıyorum. Deterjan ve diğer temizleyici maddelerin zararlarıyla ilgili söylenenleri duydukça evdeki bütün çamaşırları sabun tozuyla yıkamayı düşünmeye başladım diyebilirim.
ciocigdem

• Tüm gönderiler : 134
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 06.05.2009 16:41:52 ( #16 )
omo baby kullanıyorum arkadaşlar.. 
sevgii

• Tüm gönderiler : 10470
Ynt: Yeni Doğan Bebeğe Hangi Deterjan Kullanılmalı? - 06.05.2009 18:11:30 ( #17 )
ilk 6 ay yanlızca hacışakir granül sabun kullandım ek gıda dan sonra lekeleri çıkartmadığı için OMO ve hacşakiri karıştırıp kullandım halende o şekilde kullanıyorum...

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 4 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat