Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

AVİDİTE TESTİ %92

Yazar Mesaj
miray_61

• Tüm gönderiler : 12
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
AVİDİTE TESTİ %92 - 17.05.2009 13:01:58 ( #1 )
TOXO PLAZMA TESTI SONUCUNDA CMV IGM 0.544 CIKTI.TEKRAR YAPILDI YINE AYNI SONUC .SIMDIDE INTANIYE BOLUMUNDE YAPTIRDIM SONUC BEKLIYORUM.7 HAFTALIK HAMILEYIM.DR.LER COKK CELISKILI KONUSUYOR COK KARARSIZIM :(BU KONUDA SITE DR .LERININ DE BILGILERINI ALMAK ISTERIM.BEBEGIM IN ETKILENIP ETKILENMEDIGI ICIN KESIN SONUC SOYLENMIYOR .CCOOOK TEDIRGINIM LUTFEN CVP YAZIN TESEKKURLER SAYGILARIMLA
Namaste

• Tüm gönderiler : 5443
  • Bölge: Antalya
Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 17.05.2009 13:25:47 ( #2 )
İkinci testi ne kadar ara ile yaptırdınız? 2-3 hafta bekledikten sonra mı?

miray_61

Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 17.05.2009 13:42:41 ( #3 )
evet tam 2 hafta
Namaste

Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 17.05.2009 13:48:15 ( #4 )
Anladım, açıkçası gebelikte geçirilen toksoplazma enfeksiyonunun bebeğe kesin zarar vereceği söylenemez ama risk yokturda denemez...Zaten doktorunuz size durumu mutlaka açıklamış ve olası riskleride anlatmıştır.  Aslında amniyos sıvısı alınarak test yapılabilir ve durum tespit edilebilirki bunun içinde henüz erken. Sanıyorum doktorunuz antibyotik kullandırıyordur? ya da başka önerilerde bulunmuştur. Siz yinede bazı konulara özellikle dikkat edin umarım bir sorun yaşamazsınız...

Dikkat edilecek hususlarsa; Kedinin dışkısı ile gebeler temas etmemelidir. Kedinin dışkısını ve kumunu evde gebe olmayan kişiler temizlemeli. Kediye dokunduktan sonra ellerinizi sabunla yıkamalısınız. Köpeklerle bu hastalığın direkt bir ilgisi yoktur ancak kediyle veya kedi dışkısıyla temas etmiş bir köpekten de enfeksiyon alınabilir. Çiğ et ya da az pişmiş et, salam, sucuk gibi yiyecekleri yememelisiniz. Çiğ etle çıplak elle temas sonrası ellerinizi iyice yıkamalısınız. Çiğ eti kestiğiniz bıçakları iyice yıkamalısınız. Meyve ve sebzeleri bol su ile yıkayarak yemelisiniz ve bunları elledikten sonra da ellerinizi yıkamalısınız. Kediler dışarı çıkarılmamalı ve konserve besinlerle beslenmeli. Bahçe ve toprak ile çıplak elle temas edilmemeli, temas edilse bile eller iyice yıkanmalıdır. Eller ağıza ve göze sürülmemelidir. Ookist taşıyabilecek sinek ya da böceklerden korunmak amacıyla pencere filtreleri kulllanın...

miray_61

Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 17.05.2009 13:50:36 ( #5 )
cnmm cok saol ama dr henuz hıcbır ılac kullandırmıyor.2 ayrı dr gıdıyorum hıcbırıde bırsey kulandırmıyor sadece progestan folıc plus.
miray_61

Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 17.05.2009 13:54:38 ( #6 )
gecen cumada ıntanıye bolumune kan verdım tekrar ınlensın dıye.anlaycagın cook tedırgınım.ayın 22 mayısta snc alıcagım sımdıde onu beklıyorum.tam 3 haftalıkken yakaladık bız bu teshısı ve hala devam edıyor .:((((
Namaste

Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 17.05.2009 14:01:41 ( #7 )
Anladım ilk timester dönemini bekliyorlardır belkide.. Dediğim gibi siz iyi düşünün ve iyi sonuçlarla karşılaşın inşAllah, siz stres oldukça bebeğinizide strese sokarsınız. Lütfen sonuçlardan ve gelişmelerden haberdar edin bizi..
<mesaj tarafından düzenlendi Namaste on 17.05.2009 14:03:56>

miray_61

Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 17.05.2009 14:03:54 ( #8 )
tamam tabıkıde yazrım .cok tesekkur.
4everCAgirl

• Tüm gönderiler : 3904
  • Bölge: New York, NY
Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 19.05.2009 23:00:26 ( #9 )
Doktorunuz toxoplasmosis e ne zaman yakalandiginizi anlamak icin surekli test yapiyor.  Erken haamilelik doneminde kaptiginiz icin enfeksyonun bebege gecme ihtimali dusuk ve antibiyotiklerle tedavi olanagi yuksek.  Neden bekliyorlar ikinci trimester i anlamadim ben.  Cunku bebek buyudukce enfeksyonun bebege gecme riski artiyor. 

Toxoplasmosis kendi kendisine gecen bir enfeksyon degil.  Tedavi edilmedigi surece var olacak.  Onemli olan daha da yayilmamasi.  Bebegi etkileyip etkilemeyecegini ikinci trimester dan once anlamak mumkun degil.

Benim cok sevdigim bir arkadasimin 20. hafta ultrasonundaki karartiyla anlasildi toxoplasmosis.  SIkI doktor kontrolu altinda saglikla kucakladi oglunu.  Dilerim sizin de bebeginize hicbir etkisi olmaz, saglikla kucaginiza alirsiniz.

Guzel gelismeleri gormek dilegiyle...
<mesaj tarafından düzenlendi 4everCAgirl on 19.05.2009 23:03:25>
miray_61

Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 22.05.2009 20:07:53 ( #10 )
SELAM.BUGUN VIROLOJI YANI BEKLEDIM 2.TEST SONUCUNU ALDIM.ENFEKSIYON BOLUMU YANI SONUCU VEREN DR.UZMAN BANA DEDI COCUGA ETKISI YOK COK IYI SONUC.AMA BASKA DR.%50 SANS HATTA GEL HEMEN ALALIM.BU IHTIMAL ILE DEVAM ETME DEDI.YINE YILMADIM TEKRAR UZAMN DR.AYNI SAATTE GERI DONDUM ODA DIYOR KI KIZIMBEN SANA BU BOLUMDE DAHA TEST YAPMAM.YAZILI ISTESIN.SACMALIK DEDI.SIMDI KIZLAR SORARIM.BEN NEYE INANCAGIMI SASIRDIM.BIRDAHA 4.DR.GITMEYE KARAR VERDIM.EGE UNIVERSITE HASTANSEI SONUCU POZITIF OLAN SONUCU NEGETIV BULDU.   ANTI CMV IGM  //NGTV ------ ANTI CMV IGG  PZTV ------CMV IGG AVIDITE PZTV %56.25  SONUCLARDA AYNEN BOYLE                                                                                                                                     
JOLOLO

• Tüm gönderiler : 5713
  • Bölge: BANDIRMA
Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 25.05.2009 20:24:56 ( #11 )
yani bi anne adayını nasıl bukadar çelişkiye düşürürler anlamıyoru.bu tıp bilimsel bişey değil mi 4 ayrı yorum yapıyorlar..inanın sorunuzu anlamadım ne nedir ama umarım sağsalim alırsınız bebeğinizi kucağına
NİLÜFERR

• Tüm gönderiler : 2456
  • Bölge: İzmir
Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 25.05.2009 22:22:25 ( #12 )
miray61, geçmiş olsun..Bence ege üniversitesinin test sonuçlarına güvenin..
Tekrar doktora gitmek istiyorsanız..Üniversite hocalarının özel muyenhaneleri oluyor.Onlara gidin..Dışarıdaki laboratuarlara pek güvenmeyin derim..

Benim ikinci gebeliğimde ileri yaş gebelik nedeniyle tüm takibim Ege üni.de yapıldı..Şu an oğlumun takibide orada yapılıyor ve çok memnunum..

Ayrıca şunuda belirteyim.gebeliğimde yapılan testtde bendede toksoplazma çıktı.Fakat ben daha önce geçirdiğim için bebeğe herhangi bir etkisi yok demişlerdi.

İyi yıkanmayan yeşillikler,dışarıda yenilen et vs. bunlarda etkili..

Çok geçmiş olsun..Umarım bir an evel aydınlığa kavuşur.
Sevgi Ata

• Tüm gönderiler : 828
Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 26.05.2009 00:18:01 ( #13 )

Orjinalden alıntı: miray_61

SELAM.BUGUN VIROLOJI YANI BEKLEDIM 2.TEST SONUCUNU ALDIM.ENFEKSIYON BOLUMU YANI SONUCU VEREN DR.UZMAN BANA DEDI COCUGA ETKISI YOK COK IYI SONUC.AMA BASKA DR.%50 SANS HATTA GEL HEMEN ALALIM.BU IHTIMAL ILE DEVAM ETME DEDI.YINE YILMADIM TEKRAR UZAMN DR.AYNI SAATTE GERI DONDUM ODA DIYOR KI KIZIMBEN SANA BU BOLUMDE DAHA TEST YAPMAM.YAZILI ISTESIN.SACMALIK DEDI.SIMDI KIZLAR SORARIM.BEN NEYE INANCAGIMI SASIRDIM.BIRDAHA 4.DR.GITMEYE KARAR VERDIM.EGE UNIVERSITE HASTANSEI SONUCU POZITIF OLAN SONUCU NEGETIV BULDU.   ANTI CMV IGM  //NGTV ------ ANTI CMV IGG  PZTV ------CMV IGG AVIDITE PZTV %56.25  SONUCLARDA AYNEN BOYLE                                                                                                                                     

bence de araştırma hastanesi dr larından biriyle mümkünse hocayla (sanıyorum randevulu hasta bakıyorlar)görüşün ve onun yönlendirmesine göre hareket edin dr kar zarar hesabı yaparak tedavi yöntemini belirler ve sizi yönlendirirler. çok geçmiş olsun
<mesaj tarafından düzenlendi Sevgi Ata on 26.05.2009 00:24:03>
SUAT ATABERK 27.05.2004
MURAT MERT 11.04.2008
cerenceren

• Tüm gönderiler : 38
Ynt: AVİDİTE TESTİ %92 - 01.06.2009 10:28:15 ( #14 )
Miiiirraaaaayyyy
Çok geçmiş olsun canım.Bak şimdi biran kendi yaşadıklarımı okuyor gibi oldum.Lütfen dediklerime kulak ver..
Şuan doğumuma günler sayıyorum ve bende CMVden dolayı gebeliğimin ilk 3ayında çooook büyük üzüntüler yaşamıştım.
Doktorum özel bir merkezde,orda yapılan rutin testlerde CMV yani sitomegalovirus enfeksiyonu geçirdiğim teşhisi koyuldu,yani IGGyi pozitif çıkardılar ve doktorum açıkca kendi merkezinde bu türlü bir testin yetersiz olduğunu söyleyip benim bu testi dışarıda yaptırmamı istedi. Çünkü sonuçları eğer yine IGG Avidite pozitifse bebeğin sakat kalma riskinin olduğunu bu riske girmeyip gebeliği sonlandıracağını söylemiştiki ben o vakitler hem bebeğimi fasulye tanesi kadar da olsa görmüş kalp atışlarını duymuştum bunlar bile bana yetmişti onu kaybetmek istemedim.Alsancak'ta Biolabta test yaptırdım aynı zamanda birde Ege Üniversitesinde çok değerli bir Prof.un oğlu olan yine o da Prof. olan Çağrı Büke'ye gittim. Testlerin her iki taraftada sonucu negatif (bendeki sonuc %67-negatif) çıktı yani %40ın altındaki değerler yakın dönemde geçirilen enfeksiyonu desteklemiyormuş. Yani ben CMV enfeksiyonunu yıllar önce erken yaşlarda almışım ve geçirmişim sonucu çıktı. Ve Allah'ın izniyle yola devam dedik bu günlere geldik..Şimdi bebeğimi sağlıkla kucağıma alacağım günleri  sayıyorum. Ve sana tavsiyem Çağrı Büke'den bir randevu al testlerini yaptır ve güzel sonuçlarla buraya gel haberlerini ver...

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat