Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

VİRAL ENFEKSİYON

Yazar Mesaj
secilöz

• Tüm gönderiler : 1636
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
  • Durum: çevrimdışı
VİRAL ENFEKSİYON - 11.06.2009 15:29:26 ( #1 )
kızlar oğlum sabah uyandığında yüzü iki yanğı zöellkile sanki dayak yemiş gibi kıpkırm ızı idi daha sonra ellerinni züerinde kolarında ayaklarınnı üzerinde gülgibi kızarıklıklar oldu iki gün önce de ateşi çıkmıştı biraz bekledim tabi endişelenmeye başlayınca sağlık ocağına götürdüm merkeze uzaktayız eşime de ulaşamadım doktor bu ay arasındaki çocuklarda çok görülen viral birenfeksiyon olduğunu söyledi ilaç tedavisi yokmuş tabi güvenemeyip kan tsti istedim onu da yaptılar doktor beni doğruladı dedi kan testi sonuçlarını görünce çok az bir lokasit yüksekliği vardı.eve geldik kızarıklıklar bir batıyo bir çıkıyo ay çok moralim bozuluk var mı böyle bişi yaşayan daha önce
myavuz77

• Tüm gönderiler : 484
  • Bölge: http://
Ynt: VİRAL ENFEKSİYON - 12.06.2009 09:08:49 ( #2 )
Canım önce geçmiş olsun.Benim kızımda pazartesi gününden beri aynı sorunu yaşıyor.Endişelenecek bir durum değil merak etme.Pazartesi,salı ve çarşamba 38.5 ateşimiz vardı hep.Salı sabah doktoruna götürdüm viral enfeksiyon dedi ama ilaç tedavisi yok,takip etmek gerekiyormuş.Çarşamba yine ateşlenince birde sürekli uyumak istedi,yemek yemedi gece acile götürdüm kan ve gaita testleri yapıldı viral enfeksiyon olduğu doğrulandı.Acildeki doktor da aynı şeyi söyledi ilaç tedavisi yok ancak burnuna sık sık serum fizyolojik sık boğazı kurumasın diye birde ıhlamur veya bitki çayı verebilirsin.Ateşlendiği zamanda ateş düşürücünün yanı sıra ılık bir duşa sokmanı tavsiye ederim.Özellikle başını yıkamak gerekiyormuş.Ancak viral enfeksiyon ve ateş 3 gün sürermiş şayet üç gün sonra hala ateşliyse tekrar doktora götürmeni tavsiye ederim.
Acil şifalar.
[
secilöz

• Tüm gönderiler : 1636
  • Bölge: İZMİR KSK -ŞİMDİLİK KAYSERİ
Ynt: VİRAL ENFEKSİYON - 15.06.2009 15:02:20 ( #3 )
tşk ederim canım evet bizim doktormuz da aynı şeyleri söyledi.çok şükür geçti 3 günde.artık iyi maşallah oğluşumsenni yavruna da çok geçmiş olsun

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat