Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

Bebeklerde Gaz ve ilaclar...

Sayfayı değiştir: < 123 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 3, mesajlar 21 to 40 of 47
Yazar Mesaj
Zeynep_Sena

• Tüm gönderiler : 2716
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: İstanbul
  • Durum: çevrimdışı
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 16.06.2006 19:09:14 ( #21 )
ben ilk kızımdan çok çekmiştim..hatta 8 yaşına girecek nerdeyse zaman zaman hala şiddetli karın ağrısı ile geliyor gazı
bir keresinde 2 aylık falan .....tabi herkes acemi...bir krizi tuttu.....çocuk kendini parçalıyor......paldır küldür doktora götürdük..yarım spazma-panalgine attı doktor eve gönderdi hatta bazen büyük tuvaletini yaparken derecenin arkasını kremleyip poposuna hafifçe değdirerek yaptırabiliyorduk o zamnda böyle zeytin gibi 10-15 tane kaka atıyordu yavrum dışarıya....

doktor sap-simplex vermişti ayrıca da eğer böyle kriz derecesinde geçmeyen bir kolit olursa yarım fitili at demişti..ama zırt pırt değil tabi ki....

şimdi koca kız oldu hala kabız krizlerine giriyor o zamnda da duphalac diye bir şurup var ....kimyasal madde içermeyen tadı şekerli su gibi eğer 2 günden fazla kakasını yapamazsa onu veriyoruz..

çok şükür ufakta çok şiddetli yaşamadık..bir arkadaşım amerikadan getirmişti şu nurse denilen ilacı onu kullandık ufaklıkta gayet te etkili oldu

geçmiş olsun..............
ZEYNEP 16-08-1999
SENA 10-08-2004
nalante

• Tüm gönderiler : 2
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 20.06.2006 23:35:01 ( #22 )
merhaba, ben nurse harvey's i öneririm, önceleri Sub kullanıyorduk ama sonrasında doktorumuzun tavsiyesiyle Nurse HArvey e gectik, inanılmaz yararını gördük oglusumla:) surubu icirdikten 5 dk sonra anında gaz cıkarabiliyordu, bir de özellikle gece emmesinden sonra icirdiginde uykuya dalısını kolaylastırıyor.. bir de tamamiyle bitkisel oldugu icin tercih ettik
aysenol2

• Tüm gönderiler : 849
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 21.06.2006 00:28:31 ( #23 )
canım cok gecmıs olsun ınana allah yardımcın olsun ınana o gunler gecıyor benım oglumda 5 aylıga kadar gaz sancısı yasadı hala arada sırada var bız zıncoda fayda bulduk
bırde senınkı daha kucuk hındıstan cevızı  gaza ıyı gelıyor hındıstan cevızını rendelıyorsun sen sekerle karıstırıp m yıyebılırsıbn yada bebegede demleyıp bır ıkı cay kasıgı bebege verebılırsın bırsey olmaz bıraz buyudukten sonra kanguruda gezdırmekten ıyı gelıyor arabayla gezdır
fon makınası bunlar bızım arada sırada basvurdugumuz yontemlerdı
bu gunlerın kıymetını bıl
hepsı gecıyor

Şekerli Kurabikk :)

• Tüm gönderiler : -2457
  • Bölge: İstanbul :))
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 12.03.2007 17:50:13 ( #24 )
Arkadaşlar benimde 1 aylık oğlum var. Her emzirmeden sonra o kadar huysuzlaşıyor ki anlatamam. Metsil kullanıyorum ama faydalı olduğundan emin değilim. Tanıdıklarım rezene ver diyorlar ama emin olamadım. yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler
tria

• Tüm gönderiler : 2290
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 14.03.2007 16:59:08 ( #25 )
"bebeğimde gaz problemi" adlı başlıktan;

Orjinalden alıntı: fetusum

merhaba ..
malum gaz problemini hepimiz yaşadık..
biz de artık yok denecek kadar azaldı gaz problemi.
biz 3,5 ay boyunca günde 3 kez 6 damla zinco kullandık.
cok ta memnun kaldık..
en azından denemeye deger
üstelikte bitkisel ..

umarım problaminizi gecirmeye yada azaltmaya
yardımcı olur.

Orjinalden alıntı: desree

nurse harveys ve sab simplex de çok etkili ikisi de bitkisel ama hepsi tam geçirmiyor sadece rahatlıyor biraz ama dr una danış istersen

GAZ İÇİN NEO BABY ŞURUP adlı başlıktan;

sinem32

arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım. 2 aylık bir kızım var. 3 haftalıkken başlayan gaz sancıları için herşey denedik, rezene,papatya,nurse harveys v.s ama hiçbirinin faydası olmadı. fakat gecen hafta gittiğimiz bir doktor NEO BABY adlı bir şurup verdi oldukça faydasını gördük. Gaz sancısı çeken bebişlerinize faydası olur diye paylaşmak istedim.

gizev

sinem merhaba tatlım ben eski sayılırım ama ceylin doğunca pek girmemmümkün olmuyor biz ay sonunda 5 i devireceğiz inşallah.

sabırsız semra

mrb.benim oğluşum 4,5 aylık acayip gazlı bir bebek.neo baby şurubu nasıl temin ettiniz?tamamen bebeğinizi rahatlattı mı?teşekkürler.

desree

Ben sab damla, neo baby şurup, metsil, zinco, nurse harveys hepsini denedim hepsinin biraz faydası oluyor ama gazlı bebekler vücutları sürekli gaz üretiyor onlar büyüdükçe gazları da büyüyor benim oğlum o kadar gazlı ki akşam bir saat içinde kucağımda en az 10 sefer ağızdan gaz çıkardı hemde ne çıkarma büyük insan gibi (bu arada çok hareketli bir bebek aksi olsa çatlardı herhalde gazdan) , gazın en etkili ilacı hareket, hareketleri çoğaldıkça gazları da azalacak inşallah, ben iple oğlumun emeklemesini bekliyorum

sinem32

merhaba, şurubu eczanelerden alabilirsiniz. Gaz sorununu tamamen kesmedi tabiki ama daha kolay gaz çıkarmasına yardımcı oluyor. Eskisine göre daha az ağlıyor. birde emzirirken burnu tıkalıysa ağzından nefes alırsa gazı çok fazla oluyor. serum fizyolojik ile muhakkak burnunu açıp öyle emziriyorum ve emzirme sırasında kesinlikle ağzını açmasına izin vermiyorum:) bu şekilde emzirme ile gaz sancılarının azaldığını farkettim. umarım sizdede etkili olur. 

ilktos

MERHABA BENİMDE OĞLUM AŞIRI GAZLI BİR BEBEK.BENDE NURSE HARVEYS,SAB SİMPLEXS,ÇÖREK OTU YAĞI,METSİL DENEDİM VE EN ETKİLİ SAB SİMPLEX.NEO BABY HİÇ DENEMEDİM ACABA NURSE HARVEYSEMİ BENZİYOR GÜNDE KAÇ KERE VERİLİYOR?.AYRICA GAZ GİDERİCİ MASAJ YAĞI VERDİ DOKTORUMUZ HENÜZ YENİ ALDIK.SAB SİMPLEX VE MASAJ YAĞINI AKSATMADAN KULLANIRSANIZ ÇOK GÜZEL RAHAT BİR ŞEKİLDE GAZINI ÇIKARTIYOR.MASAJ YAĞININ ADI MYO-OİL MASAJ YAĞI.AYRICA BU YAĞ ANNE GÖĞÜSLERİNE SÜRERSE SÜT KANALLARINIA ÇIYOR VE SÜT AKIŞINI HIZLANDIRIYOR.

laratuna

MERHABA,
BUGÜN ÜYE OLDUM VE NEDENİ ARTIK ÇARESİZ KALDIĞIM GAZ SANCILARI İÇİNDİ. TAVSİYE ETTİĞİN ÜRÜNÜ ECZANELERDEN TEMİN EDEBİLİRİM UMARIM.6,5 YAŞINDA BİR KIZIM VAR. OĞLUM HENÜZ 50 GÜNLÜK. SANKİ KIZIMI BEN BÜYÜTMEMİŞİM GİBİ BU BEBEĞİMDE ÇOK ZORLUK YAŞIYORUM:((

wavelight

Merhaba,Benimde 1 aylık bir bebeğim var.Aslında daha çok kısa bir süre olmasına rağmen 2 adet gaz ilacını denedik ama halen bir sonuç alamadık.neo baby de nurse harvey's gibi bitkisel bir ilaçmı.Çok etkili oldumu?

sinem32

evet bitkisel bir ilaç. zencefil içerikli bir ilaç. sancısını hafiflettiğini söyleyebilirim. yoksa gazını tamamen kesmiyor.

şehriban

bizim doktorumuzda neo baby önerdi kullanıyorum bebeğime bayağı iyi rahatlıyor ve kolay çıkarıyor gazını
<mesaj tarafından düzenlendi tria on 14.03.2007 17:49:26>
Begüh Sert

• Tüm gönderiler : 39
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 14.03.2007 17:11:57 ( #26 )
Merhaba...
aaaahhh bu gazlar çok kötü bende hiç kıyamam oğluma....Benim kullandığım yöntemleri söylüyeyim ben faydasını gördüm...Papatya yağı ile karnına masaj ve en etkilisi ise çörekotu yağı çay kaşığıyla veriyorum oğluma ben kullanmaya başladığımda 1 haftalıktı azıcık vrmiştim şimdi 3 aylık yakın zamanda rahatsızlandı yine hattadoktora bile götürdüm.İki gün bier kaşık verdim şimdi çok rahat ve sıcak su torbası karnına sırtına sabsublex diye birgaz ilacı var onuda tavsiye ediyorlar umarım iyi gelir...Biran önce gazlarını çıkarması dileğiyle
fisunahter

• Tüm gönderiler : 162
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 14.03.2007 17:28:37 ( #27 )
arkadaşım gaz için bebeğine birkaç damla çörekotu yağı içirebilirsin. bir de karnını kantaron yağıyla ovarsan hemen geçiyor.

kızım 3 yaşında hala karnı ağrıdığında kantaron yağıyla ovarım, anında etki ediyor.
tria

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 14.03.2007 17:34:26 ( #28 )
"bebeklerin gazı hakkında bilmediklerimiz"adlı başlıktan;

Orjinalden alıntı: zeyneb58

Süt için huzur, uyku ve su
Yanlış inanışlar hayatımızın her döneminde olduğu gibi annelikte de yaygın. Birçok anne, sütü artsın diye gereksiz yere tatlı ve komposto yiyerek kilo alıyor. Emzirme, anne sütü ve bebek bakımı konusunda sorularımızı yanıtlayan Dr. Kadir Tuğcu ise "Annenin sütü su içerek, uyuyarak ve yüksek moralle artıyor" diyor.
Annenin sütü olması için ne yapması gerekir?
İnsan memesi inek memesi yapısında değildir, bu nedenle uzun süreli süt biriktirmez. Çocuk emmeye başladığı anda süt yapılır. Nasıl gözyaşı ağladığımız zaman akıyorsa, yani bir yerde toplanmıyorsa süt de böyledir. Süt hücrelerinden anında süt yapılır ve bebek emdikçe de gelir. Süt olayı tamamen psikolojiktir.
Kadının yerli yersiz üzüntülerle dolmamış olması gerekir. Niyet de önemli. Annenin bebeğini emzirmek istemesi önem taşır.
Birçok anne lohusalık döneminde komposto, bol şekerli meyve suları içerek veya tatlıyla süt miktarını artırmaya çalışıyor. Bu mümkün mü? Süt yapan yiyecek var mı?
Süt yapıcı gıda diye bir şey olmaz. Süt yapıcı diye annelere zorla içirdikleri veya yedirdikleri şeylere dikkat ederseniz, hepsi susama isteği uyandıran maddelerdir. Anne bunları yiyince bol bol su içme arzusu hisseder. Bol bol su içince de süt miktarı artar.
Yani keramet helva, tatlı, soğan, pekmez veya kompostoda değil bunları yedikten sonra hararetten dolayı içtiği sudadır.
Küçük göğüs ve süt
'Küçük göğüslü kadının sütü olmaz' deniyor, doğru mu?
Bu da yalandır. Göğüsün büyüklüğü, memenin ucu veya şekliyle sütün akışı ve gelişi değişmez. Memesi küçük kadından gürül gürül süt gelebilir.
Sütün kalitesi yemeğe göre değişir mi? Et, karides, meyve, sebze yiyenle ekmek ve çorbayla beslenen anne arasında süt farkı olur mu?
Sütün kalitesi hiçbir zaman değişmez. İyi beslenen anne ile kötü beslenen anne arasında süt kalitesi açısından fark olmaz. Ancak iyi beslenen anne kendisine fayda sağlar, kötü beslenen annenin zararı kendisinedir. Çünkü süt yapmak için belli miktarda mineral vücuttan alınır. Bu minarellerin vücutta az ya da çok olması, kalan miktarın anneye yetip yetmediği meselesine bakılmadan vücut aynı miktar minerali anneden süt için
alır. Yani zarar anneye olur.
Ancak sütün kalitesi aylara göre değişir. İlk aylarda gelen süt farklıdır, bir ay sonra, iki ay sonra, altı ay sonra gelen süt farklıdır. İşte bu nedenle mamaların da bir ay, iki ay, üç ay ve sonrası için farklı tipleri yapılmıştır.
Mesela prematüre doğum yapmış bir kadının sütü ancak prematüre bebeğe iyi gelir. Onların sütü normal doğum yapmış bir annenin sütünden çok farklıdır. Yoksa annenin yediği içtiği ile hiçbir ilgisi yoktur. Fakir kadının da zengin kadının da sütü aynıdır.
Gazın ilacı hareket
Annelerin diğer bir korkulu rüyası da gaz yapıcı gıdalar. Annenin yediği şeylerden gaz bebeğe geçer mi?
Gaz yapıcı gıdalar annenin bağırsağında gaz yapar. Hiçbir zaman annenin bağırsağında oluşan gaz, kana karışıp, kanla memeye gidip, memeden de çocuğa geçmez. Bu tamamıyla bir uydurmadır ve hurafedir.
Peki gaz neden olur?
Gaz, çocuğun sütü emerken yuttuğu havadır. Gazın az olması için memenin siyah kısmının olduğu gibi bebeğin ağzına girmesi gerekir. Biz yetişkinler de yemek yerken hava yutarız, ama biz hareket ettiğimiz için gazımızı rahat çıkarırız. Bebekler gazlarını hareket edemedikleri için çıkaramazlar.
Gaz çocuğun doğduğu gün değil, yaklaşık 20'inci günde başlar ve dördüncü, beşinci ayına kadar yani dönme hareketleri başladığı zaman da biter.
Eğer çocuğu çok kucağa alırsanız, hareket ettirirseniz çocukta gaz olmayacaktır. Ameliyat sonrası hastayı yataktan kaldırıp yürütmelerinin nedeni de işte budur. Hasta vücut hareket kazanınca gazı çıkar. Çünkü kişi kalıp gibi yatarsa gaz olacaktır.
Aynı şey çocukta da yaşanır. Gaz hadisesi kalıp gibi yatmaktan oluşur. Eski insanlar bunu salıncak ve beşikle çözümlemişler. Yani çocuğa hereket kazandırmışlar. Çocuğu kucağa alacaksınız, yürüyeceksiniz veya masaj yapacaksınız ki gazı çıksın.
Bir de halk arasında sıkça söylenen; 'Emziren kadın ayağını üşütürse sütü de üşür, gaz olur' sözü vardır...
Böyle bir şey yoktur. Bunlar tamamen hurafedir.
Peki gazı iyi çıkmayan çocuk ne yapar?
Gazı çıkmayan çocuk annesine üç tane haberci gönderir. Çok hıçkırık tutar, emerken karnından gurul gurul sesler gelir ve aşağıdan çok gaz çıkarır. Rahatsız olan bebek, ağlayarak annesinden intikamını alır.
Gazı önleyen ilaçlar var mı?
Midede bağırsakta oluşmuş havayı yok edecek bir ilaç yeryüzünde henüz bulunmamıştır. Bu iş için rezene ve benzeri pek çok otlar kullanılır. Bunların en büyük özelliği potasyum elementinden zengin olmalarıdır. Potasyum da bağırsak hareketlerini artırır. Bağırsak hareketleri artınca da çocuğun gazını alttan çıkarması kolay olur. Ama oraya gelene kadar gaz yine ağrısını ve sancısını çocuğa yapmış olur.
Nasıl gaz çıkarılır?
Çocuğun gazını çıkarmak için poposunun hemen üzerine belinin altına elle masaj yapmak ve rutin hareketlerle vurmak gerekir. Çocuğun canının acımaması için elin iç kısmının kullanılmaması, ele yay şekli verilerek içeride hava biriktirip yastık görevi yapılması önemlidir.
Bebek doydu mu?
Doyduğunu nasıl anlarsınız, ağlama açlık işareti mi?
Doyan çocuk, su içmesini sevmez, su verdiğiniz zaman iğrenir gibi yapacaktır ve içmeyecektir.
İkincisi idrar sayısı günde dörtten fazla olacaktır. Üçüncüsü ise kakasının sarı hardal rengi ve cıvık olmasıdır. Bunlar varsa çocuk iyi besleniyor demektir.
Az yiyen çocuk kestane kestane, top top sert kakalar yapacaktır. Lüzumundan fazla yedirilirse de yeşil renkte kaka yapacaktır. Eskilerin dediği gibi yeşil kaka yapan çocuk, ayaklarını üşütmüş anlamına gelmez.
İshal harici yeşil kaka yapan çocuk 'çok yemek yiyor' anlamına gelir. Bu durumda ishal sancısı gibi bir hazımsızlık sancısı oluşacak ve bebek ağlayacaktır. Bu durumu çözmek çok daha zordur. Çünkü gaz çıkarmak iyi gelmeyecektir
Emzirmenin süresi var mı?
Yeni doğan bir bebek genellikle bir memedeki sütün yarısını üç dakikada, diğer yarısını da yorulduğu için beş dakikada içer. Yani sekiz dakikada bir memedeki sütü bitirir. Diğer yarısına da 10 dakika dersek arada bir gaz çıkardıktan sonra ikinci memeye geçersek bu çocuk için yeterli.
Fakat zamanla anneler bir öğün bir göğüsten diğer öğün diğer göğüsten meme verebilir.
Ama bu herkes için geçerli değildir. Anne ile bebeği arasında farklı zamanlamalar oluşabilir.
Kucağa alınan çocuk hep kucak ister mi?
Bu da eskilerden gelen bir hurafedir. Bebek kucağa tabii ki alınacaktır. Özellikle de ilk aylarda hem gaz sorunu hem bebeğin duygusal gelişimi açısından bebeğin buna ihtiyacı vardır.
Kucağa almanın alışkanlık yaratıcı hikâyesinin kökeni Osmanlılara kadar uzanır. Gelinle kaynana o dönemlerde aynı evi paylaşırdı. Gelin sürekli çocuğu kucağına alıp dolaşınca da işler kaynanaya kalırdı. İşte bu nedenle de, gelin çocuğu kucağına alıp işleri aksatmasın işler de kaynanaya kalmasın diye kaynanalar bu yalanı uydurdu! Bir de 'Çocuk sonra kucağa alışır' sözü eklenip olay süslenince bu yanlış kanı yıllar boyunca sürüp gitti.

Doğurmayan kadın da emzirebilir
Dr. Kadir Tuğcu, emzirmenin kadının beyninde oluşan bir hadise olduğunu belirtiyor: "Bir kadının emzirebilmesi için doğurması da şart değildir. Bir genç kız veya yaşlı bir kadın, örneğin anneanne veya babaanne bile bebeği emzirse bir süre sonra süt gelir. 'Süt nine' lafı da buradan gelir. Çocuğun annesi doğumda ölür. Süt verecek yeni doğum yapmış bir kadın bulunamazsa anneanne veya babaanne emzirir. Çünkü beyinde ilgili hormonun salgılanmasıyla süt gelmeye başlar."

Orjinalden alıntı: nilll

teşekkürler paylaşım için. mesela yeşil kakayı üşütmekten oluyo zannediyodum, hazımsızlıktan da olabilirmiş.

Orjinalden alıntı: öznurgüngör

bu bilgiler için çok teşekkürler. peki ben bebeğime gaz yapacak diye çoğu şeyi yemiyorum. bu yazıyı okudukta sonra yemelimiyim? bebeğim daha 2,5 aylık . siz yediniz mi?

Orjinalden alıntı: nilll

ben çok belirgin gaz yapıcı şeyler dışında çok dikkat etmedim. mesela, kuru fasülye, nohut, lahana felan yemiyorum ama, bişi yerken de ay bu gaz yapar demedim. her türlü meyveyi yiyip, portakal suyumu da içiyorum mesela.

Orjinalden alıntı: fetusum

ben hiç bir kısıtlama getirmedim yediklerime
bugüne kadar da sorun yasamadım valla
bunların hepsi batıl şeyler sonucta bu cagda bunlara inanmak biraz abes geliyor bana
mesela yeşil kaka üşütmek gibi
yada annenin sütünden gaz gecmesi vbg....
annenin yediği şeyin önce kana sonrada dönüp süte nasıl ulaştıgını merak ediyorum dogrusu

Orjinalden alıntı: akalara1978

valla arkadaşlar hurafe ile ilgisi yok siz gazlı bebekere sahip deilsiniz demekki ben mesla gaz yapacak şeyler  yiyeyim patates ve yoğurt inletiyor kızımı altını actığımda 10 kere gaz cıkartıyor

Orjinalden alıntı: cudana82

arkadaslar,
madem, annenin yiyip ictiklerinin süte/süt üretimine etkisi yok,
size ben de abes bi örnek veriyim:
peki neden o zaman emzirme döneminde
alkol, uyusturucu, sigara kullanilmamali.
ve neden bicok ilacin prospektüsünde
emzirenler icin ayri, özel uyarilar var????

Orjinalden alıntı: sabırsız semra

benim bebeğim kadar gazlısı var mıdır bilemiyorum hiç uykusu da yok zaten tüm yediklerim kısıtlanmış durumda nasıl dengeli beslenebilirim ki?yemek yemeye bile vaktim yok.tek başıma bakıyorum;diyetimi biraz bozsam anında hissettiriyor bana!kilo alımı da iyi değil bence uyku yok yemek yok ama sütümün miktarı iyi.içeriğine gelince giden benden gidiyormuş o alması gereken herşeyi alıyormuş.dr.un dediği bu arkadaşlar

Semra var canım bi tane de bende var, bende hiç bi şey yiyemiyordum ama artık o kadar kasmıyorum kendimi düzgün beslenemiyorum zaten çoğu zaman ayakta atıştırabiliyorum , oğlumun kilo alımı iyi değildi mamaya başladık en başında anne sütü+mama yediği halde geçen ay sadece 600 gr almışdı yani sınırda bakalım bu ay sonu nolcak?, sana tavsiyem elevit diye bir vitamin var bir çok emziren anne kullanıyor bana da vermişti dr, ondan kullan madem iyi beslenemiyorsun, gazlı bebek çok zor forumda bilenler vardır benim aylardır neler çektiğimi, buraya gelip salya sümük ağladığımı dert yandığımı,Allah kolaylık versin, yanlız değilsin bizde uyumayanlardanız

Orjinalden alıntı: muallime

Yediğiniz içtiğiniz herşey tabii ki kana karışır ve süte geçer.. Fakat gaz=hava ve hava kana karışıp oradan da süte geçmez, geçemez.. Sizin metabolizmanızla bebeğinizinki bu konuda birbirinden tamamen bağımsızdır.. Kolikli bir bebek ise ne yerseniz yiyin gazlı olacaktır; sorun onun minik sindirim/boşaltım sistemiyle ilgilidir çünkü.. Malesef yapılacak tek şey "sabretmek".. Ha tabii bir de kolikli bir bebeğin ayaklarını/karnını üşütmemesine özellikle özen göstermek gerekiyor..

hala o kadar çok mu özlem hanım ben depresyona girmek üzereyim yanından 1 sn.ayrılamıyorum tecrübelerini paylaşabilir misin?benimki de iyi kilo alamıyor bu da beni çok üzüyor.ne zaman bitecek bu gaz derdi?teşekkürler

Bana da 3 ay dediler bekledim yok şimdi 6 ay diyorlar bakalım bekliyorum eskiye oranla daha iyi şimdi ama yine de hala var ek besinlere de geçtik biz ama gaz yüzünden çoğu şeyi veremiyorum, mesela bizim uyku olayımız berbat gün içindeki uykuları yarım saati geçmiyor akşam da 11-12-1-2 bu saatlerde yatıp sabah 8-9 da ayağa dikiyor gece uyanmalarıda cabası az önce ağlayarak uyandı 5-10 dk falan ağladı eskiden ağlama krizleri daha çoktu bende psikolojik olarak berbat durumdaydım ama kendimi buna alıştırmaya başladım artık, başka çaremiz yok çekicez bi emeklemeye başlasa rahatlarsınız diyorlar bakalım, sorucağın bir şey olursa özelden genelden yardımcı olmaya çalışırım, bebeğin ve sana sağlıklı günler dilerim

Orjinalden alıntı: ninahuhu

Desree benim kızımda aynen anlattığın gibi..
Tam işler yoluan girdi derken şimdide ek gılara gaz yapıyo çok. ben elma armut suyu ve püresi ve sebze çorbası veriyorum. çıldırdı çocuk gazdan çok ağlıyor.
bi de göğsünde minik kırmızı döküntüler oldu bugün. sanırım bişey alerji yaptı
bu konuda bilgisi olan varmı? ne yapmalıyım ?
<mesaj tarafından düzenlendi tria on 14.03.2007 17:48:55>
tria

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 14.03.2007 17:47:42 ( #29 )
"gaz problemi" adlı başlıktan

Orjinalden alıntı: ecekap

merhaba
1 aylık bir kızım var ve çok fazla derecede gaz sıkıntısı çekmekte bu konuda yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim

Orjinalden alıntı: adegu

burcucum bebeğin hayırlı olsun öncelikle... benim oğlum da gazlı bir bebek. işimiz zor ama bazı şeyler hafifletiyo gazz sancısını.bi kere rezene çayı iyi gelebiliyor. sallama olanlardan demleyip ılık olarak verebilirsin günde birkaç kez.sen kimyon yiyebilirsin günde 3kez 1er çaykaşığı.sütünden geçer ve rahatlatır. bir de nurse harveys diye bitkisel bir şurup var o da iyi geliyo. karnına masaj yap. gaz çıkarmaya yardımı oluyor.

Orjinalden alıntı: MADQ

Merhaba Burcu,

Benim kızımda 2 ayına kadar gaz sancısı çekti.Ama daha sonra bitkisel şurup Nurse Harveys verdim ondan sonra çok rahatladı.Sabah öğlen ve akşam 1 tatlı kaşığı veriyordum.Şimdi kızım5.ayında sadece akşamları veriyorum rahat uyusun diye.Bu arada kızımın kırkı çıkmadan araba ile dolaştırırdık ama ilacı kullanmamıştım ozamanlar arabaya bindiği zaman uyuyordu ve rahatlıyordu.rezene cayıda iyi gelir bir de hindistan cevizi var küçük ceviz kadar her bahartçılarda bulunur.Onu rende de rendeliyorsun azıcık daha sonra kendi sütünü sağıyorsun bebeğine veriyorsun.Hem gazını alıyor hemde kilo aldırıyor bebeğe ben her akşam yaptım ve halende yapıyorum.rende küçük sarmısak rendesi ve çok az rendeliyorsun iki çay kaşığı kadar ver.Ayrıca devamlı masaj yap.Masaj gazlı bebekler için çok daha iyi geliyor gazını dağıtıyor ve kendisini rahatlatıyor.

sana hayırlı olsun diyorum ve çok sabırlar diliyorum.sakın üzme kendini bebeğinde senin sıkıntılı olduğunu anlayarak oda huysuzluk eder.

Orjinalden alıntı: aysunarda

Merhaba
benimde oğlum 55 günlük . Gaz problemi bizde çekiyoruz . Zamanla azaldı sanki. Öncelikle yediklerime dikkat ediyorum . Süt, yoğurt, fasulye , nohut, mercimek , portakal , fındık , karnıbahar gibi gaz yapan yiyecekler yemiyorum. BUnların hepsi gaz yapar mı bilmiyorum ama duyduğum için yemiyorum kesinlikle .
Ayağımı sıcak tutuyorum . Aynı şey Arda içinde geçerli ..
sap simpleks verdi doktorumuz . 5 saatte 5 damla kullanıyorum . Nurse Harveys ı bazı doktorlar önermiyormuş. sağlık bakanlığı değilde tarım bakanlığından ruhsatlı diye duymuştum.
günde 2 fincan rezene içiyorum . ardanın 40 ı çıktıktan sonra milupanın rezene çayı var . ondan içirmeye başladım.
karnına bebek yağı ile masaj yapıyorum . ve bacaklarını ileri geri hareket ettiriyorum. karnına baskı oluyor. epey gaz çıkarıyor.
karnına ve ayağına termoforla sıcak su koyuyorum . buda çok işe yarıyor.
en etkili çözüm  hiç istemesemde  sancısı tuttuğunda battaniyede sallamak rahatlatıyor ve susuyor gerçekten .....
2 saatte bir emzirmeye çalışıyorum sık emzirmekte gazı arttırıyormuş gerçi bizim ki dayanamıyor 1.5 saatte çığlığı basıyor
arda kucağımda olduğu için yazım kurallarına uyamadım kusura bakmayın
gazsız mutlu uykulu günler dilerim.....

Orjinalden alıntı: h yesim

nurse harveys ilacı nereden buldunuz ben bulamadım
acil cevap bekliyorum bebeğim çok gazlı bir bebek
bende
lousalık sendromu yaşıyorum ayrıca 

hacer allah yardımcın olsun canım. benim bebeğim 3 aylık ben kurdeşen oldum aman nolur kafanı rahat tut. emzirdiğim için gerekli ilaçları da kullanamıyorum, moralle atlatmaya çalışıyorum.ilk zmanlar ben de lohusalık send.geçirdim ağlamaktan harap oldum.bebek hiç büyümüycekmiş gibi geldi, dünya başıma yıkılmış gibi oldu. ama nolur sabırlı ol bebek de büyüyor bütün sıkıntılar da geçiyor, yazın gezmelere gidiceksiniz bebişle...nurse harveys piyasada yok dediler bu aralar, bütün eczanelere bakın canım.biz de zor bulduk bu ara.şubatta gelcek diyorlardı aslında gelmiş olması gerek.bakabildiğiniz bütün eczanelere bakın. ayrıca sen de papatya çayı iç tavsiye ederim hem bebiş rahatlar hem de sen..sevgiler..

tria

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 14.03.2007 17:53:57 ( #30 )
"gaz sorunumuz ne zaman bitecek?" adlı başlıktan;

ARKADAŞLAR BENİM OĞLUM BURAK TAM 4 .AYINI DOLDURDU AMA İNANIN ARTIK DELİRMEK ÜZEREYİM GÜNÜN 24 SAATİNİ AĞLAYARAK GEÇİRİYOR SEBEP:GAZ SANCISI......İŞİN KÖTÜ YANI AİLEMDEN ÇOK UZAKTA TEK BAŞIMAYIM ARTIK AĞLAMALARI BENİ ÇOK GERMEYE BAŞLADI BU YÜZDEN ÇOK SUÇLU HİSSEDİYORUM KENDİMİ ÇÜNKÜ O BENİM HERŞEYİM.HERŞEYİ DENEDİK ANLADIM Kİ TEK ÇARESİ ZAMAN SADECE SORMAK İSTEDİĞİM SİZİN BEBİŞLERİNİZİN BU SORUNU NE ZAMAN SONA ERDİ HADİ BENİ BİRAZ TESELLİ EDİN LÜTFENNNNNNNNNNNNNNNNNNN

Orjinalden alıntı: bebişim erenim

öncelikle canını sıkma benim oğlum 6. aydan gün aldı ve 2 hafta önce tamamiylen azaldı gazlı yiyecekler yememeni ve emziriyorsan ğöğsünü sıcak tut sütünden alabilir bol bol su içmelisin geçmiş olsun

Orjinalden alıntı: karaali

Benim oğlumda 4. ayında rahatladı. Ben bir bitkisel ilaç kullandım. 4. ayında Samsun' a kontrole gittiğimde doktor önermişti. Hem soğuk algınlığına felanda iyi geliyormuş. Gerçi o zamanlar öyle bir sorunumuz olmamıştı. Yalnış hatırlamıyorsam Nurse Harvers idi adı. Bir de sık sık özelliklede gazını çıkaramıyorsan masaj yap. Bacaklarını karnına doğru bastırarak, bebeği ters düz felan yaparak. Şimdi burada nasıl anlatılır bilemedim ama televizyonlarda gösterir. Böylece sıkışan gaz harekete geçiyor. Sakın korkma hiç bir şey olmaz. Döndür, çevir, elini, kolunu, bacağını oynat. Hem onlarında hoşuna gidiyor inan bana. Emziriyorsan sen gaz yapacak şeyler yeme, mama veriyorsanda sık sık mama değiştirme. Sık sık mama değiştirmekde çok gaz yaparmış. Allah kolaylık versin canım...

teşekkürler oğluşunla sağlıklı günler

teşekkürler erenin annesi inşallah 6.ayda bizim de bu sorunumuz biter,mutlu günler

benim oğlum da şu ana3 aylık ve gaz sorunumuz devam ediyor bizim de. ben de sabırsızlıkla bekliyorum ne zaman geçicek diye.biz de nurse herveys kullanıt-yoruz.  az da olsa fydası oluyor.tavsiye ederim. tamamen bitkisel. ayrıca rezene de iyi geliyor. sallama olanlardan al demle ve ılık ılık içir. faydası oluyor.inşallah en kısa zamanda bebeklerimiz ve biz gazsız günlere kavuşuruz. sevgiler...

sağol adegu ama hiçbirinin yararı olmadı seninkinin uykusu nasıl oğlunla mutlu günler

nagisch

• Tüm gönderiler : 8060
  • Bölge: eski bambıh daha eski pammuk
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 20.03.2007 20:17:33 ( #31 )
peki bebek 15 günlükken de bu nurse harveys kullanılabilir mi?? tamamen bitkisel deniyor ama

nilll

• Tüm gönderiler : 1815
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 20.03.2007 20:35:22 ( #32 )
nagihan sizinkiler yetişene kadar bizim sayfalara gel istersen bi süre.
zincoyu dogustan itibaren vermişti dr umuz ama nurse harveys e yeni başladık. vallahi bilmiyorum.
keremimm seni bekliyoruzz

• Tüm gönderiler : 332
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 20.03.2007 20:54:46 ( #33 )
gazlı oğluşuma doğar doğmaz sab simblex verdi doktorumuz çok da iyi geliyordu. ama ikinci ayımıza girince sab'ı bırakıyoruz dedi ve zinco verdi. zinco da çare olmayınca neo baby şurup verdi. bu şurup hem gaz sancılarına hem de karın ağrısına iyi geliyor imiş. inanılmaz memnun kaldık. bububla da çıkaramazsa yarım fitil dedi ama gerek kalmıyor şükür.
rezene benim oğluşuma inanılmaz iyi geliyor, gazını onunla çok daha rahat çıkarıyor ve uykuya daha rahat dalıyor. doktorumuz "rezene zararsızdır, bebeği rahatlatır. günde 50 cc'ye kadar verebilirsin" dedi.
Velhasıl NEO BABY ve REZENE derim ben
nagisch

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 20.03.2007 21:11:57 ( #34 )
nil ve esra çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için...

nilcim sizin sayfaya hangisi?? aralık-ocak-şubat bebekleri dimi?? tabiiki seve seve gelirim...

esracım rezeneyi semra da verebilirsin dedi, bu meme den emmeyi etkilemez dimi?? saçma gelecek ama bi sorum daha var, kaşıkla mı biberonla mı veriyorsun??  50 cc ye ne kadar rezene koyacağım?? birde şu an evde sallama poşet çay olarak rezene var, birde bübchen'in bebek çayı... onlar olurmu?? nurse harvey'i şimdi çay kaşığı ile verdim.. biraz rahatladı ama kutusundada 1 ay dan önce kullanmayın diyor.. şimdi bübchen çay vericem gece için...

tria

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 20.03.2007 22:20:32 ( #35 )
nagişciğim biz birinci aydan sonra kullanmaya başladık nurse harvey's i. ve üzerinde de 1 aydan sonra kullanılması gerektiği yazıyor zaten. 1 çay kaşığı veriyorduk sabah ve akşam. ama bizim düzenli yaptırdığımız egzersizler kadar hiç  bir şey iyi gelmedi.  bir de yarım saat de sürse mutlaka gazını çıkartıp hatta göğüs değiştirirken arada çıkartıp sonra beslemeye devam ederek  rahatlattık. kuzumun gazı başladı demek. rezene verebilirsin ama bebeğin başı şimdiden dönmesin derim ben. rezeneyi sen iç ılık ılık üç öğün. böylece bebeğin de içmiş olur. sallama poşetler değil de mesela milupanın ya da muadili olanların rezenesini kullan. günde 3 kez içmeye çalış.  bol bol bacaklarını çalıştır kuzucuğun da. aman, eklem yerlerine dikat ederek tabisadece gevsettiğinde...

bir de bütün dünya da dese annenin gazı bebeğe geçmez diye ben bire bir yaşadığıma inanırım. gazlı yiyeceklerden kaçın, soğuktan kaçın, ayaklarını ve karnını sıcak tut. soğuk içecek ve yiyeceklerden kaçın. bilhassa göğsünü üşütmekten kaçın. abartı diyeceksin belki ben buzdolabını açarken bile sakınıyordum göğsümü. siz şimdi nadide çiçekler gibisiniz. özel bakım ve ihtimam istersiniz.
<mesaj tarafından düzenlendi tria on 20.03.2007 22:21:41>
nagisch

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 20.03.2007 22:39:14 ( #36 )
yelizim sorma gaz problemlerimiz başadı ... demin bizde ilke ile kulaklarını çınlattık.. sanırım emzirme ile ilgili seninde problemlerin olmuş... bende de var şimdi.. lansinoh krem + e vitamini sürüyorum.. uçlar şimdilik fena değil ama bu seferde koltukaltımdan başlayan sancılar oluyor ... :((( sanki bıçak batırıyorlar gibi.. hem medela nın hem aventin silikon göğüs uçlarından aldım ama kuzum alamıyor onları.. öğürüyor hemen...

evimiz çoook sıcak, üşümediğim gibi terliyorum.. nefret ettiğim halde terlik ve çorapla geziyorum..  gazlı yiyeceklerden kaçınıyorum.. sütüm gelsin diye ritmix içiyordum.. o sanırım gaz yaptı diye kstim ritmix i .. bakliyat vs. , kola,bulgur, yoğurt yemiyorum.. ama ne gaz yapıyor hala çözebilmiş değilim.. nurse harvey'ide tavsiye üzerine artık kuzumun çığlıklarına yüreğim dayanamadığım için aldım.. çay kaşığı ilşe verdim ama tam etkisini göremedim.. rezene çayınıda vermek istemedim.. sallama çay olarak kendim içiyordum ama yarın hemen senin söylediğin milupa'nın rezene çayından alacak uğur.. umarım faydasını görürüz... ütüyle havluyu ısıtıp karnına koydum biraz rahatladı ama şu an yine mıkırdıyor...

tria

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 20.03.2007 22:47:53 ( #37 )
canım göğüs ağrıların için sıcak havlu ile kompres ve yine sıcağa yakın ılık duşlar iyi gelecektir. lansinoh a devm et ve karbonatlı suyu da unutma hem emzirmeden önce hem de sonra. yarım su bardağı kaynamış ılımış suya 1 çay kaşığı karbonatla yapılacak biliyorsundur zaten. sonra da lansinohunu sürersin bolca. tam olarak boşaltamıyorsa sen sağacaksın mecburen. o ağrı pek fenadır. mastite çanak tutmamak lazım. göğüs koruma burak da tutmamıştı. tam verebildiğinden emin ol ve pozisyonunu bozma. bebek sana gelecek sen ona değil biliyorsun. ben şu bele cırtlanan emzirme minderinden pek memnun kalmıştım.

gaz meselesi derin. ama her anne gibi geçecek diyeceğim ben de. umarım en kısa zamanda geçer. en kötüsü öyle çaresiz kalmak o süre  içinde. seni burağı uyuttuktan sonra yakalayabilsem msn de birkaç masaj tekniği tarif edeceğim ama... ya da yakaayamazsam özeline atarım artık. geçmişler olsun.
nilll

• Tüm gönderiler : 1815
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 21.03.2007 01:50:11 ( #38 )
nagehan süt için ritmix dediğin gibi gaz yapabilir. humana still tee tavsiye ederim. rezene çayı olarak da bübchen in rezene çayı benim sezeryan gazlarımı çok rahat çıkartmıştı ama bebişin gazına etkili olmadı. sen şimdilik bebişe zincoyla devam et istersen. tria yazdıktan sonra baktım nurse harveys 1 aylıktan sonrası içinmiş.

göğüs boşaldıktan sonra tekrar süt dolarken o acılar oluyor. koltuk altından uçlarına doooru aman aman hala çekiyorum. hele geceleri emzirdikten sonra sızlamadan uyuyamıyosun bazen. göğüs uçları aplikatörü benim oğluş da ne avent inkini aldı, ne medela ne plastik başka bişi. ben ağlaya ağlaya emziriyodum, giderek azalıyor acılar. biliyorsundur ama yine de söyliyim E vitaminini emzirmeden önce yıkamayı unutma.
öpüyorum fıstıgını.
fetusum

• Tüm gönderiler : 1708
Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 21.03.2007 09:36:39 ( #39 )
nagihan cığım ...
işte sen de anne oldun
ve malum en büyük sorun gaz ile tanıstın
gecicekkk
tecrübeli bi anne olarak bu günlerin
cok kısa zaman sonra sona erecegini bilmeni istedim

bebegine bence ve dr da önerdiği gibi sütünden baska bişey verme
bence o tip cayları sen iç yani içmiyosan..
bende milupanın rezenesini öneririm kendim içiyordum
sevgiler canım

nagisch

Ynt: Bebeklerde Gaz ve ilaclar... - 21.03.2007 12:07:26 ( #40 )
yelizim, nilcim ve nuraycım çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için...  dün akşam yine 2 ye kadar uyumadı.. artık yalancı emzik niyetine kullanıyor göğüslerimi... milupanın rezene çayını alacağım şimdi.. humana nın emzirme çayını içiyorum zaten...  yelizcim msn de pek olamıyorum, özelden müsait olduğunda yazarsan sevinirim..

Sayfayı değiştir: < 123 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 3, mesajlar 21 to 40 of 47

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku