Acısız normal doğum videosu

Sayfayı değiştir: < 123 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 3, mesajlar 41 to 80 of 82
Yazar Mesaj
ladyvictoria
  • Tüm gönderiler : 216
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 20.08.2006 12:50:55
Belki yanlış anladım ama tamamen uyutma diye bir şey olamazki normal doğumda. Tamamen uyuturlarsa nasıl ıkınacaksın bebeği dışarı çıkarmak için. Ağrısız doğumda bile ağrı kesici dozu azaltılıyor ıkınmaya başladığında kadın kasılmaları hissedebilsin diye.

p s
  • Tüm gönderiler : 96
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 16.09.2006 00:07:26
ya nasıl kutsal birşey bu ya...
3 yıllık evliyim
2 tane düşük yaşadım
 bebek istiyoruz..rahim filmi çekilecek bu ayın sonuna...kısmet ...
 Allah her isteyene yaşatsın bu duyguyu..:)
sevgiler

BalBöceği_Annemicino
  • Tüm gönderiler : 8499
  • Bölge: karlar diyarı:)
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 16.09.2006 18:50:51
amin

m.selimim
  • Tüm gönderiler : 3811
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 16.09.2006 20:34:29

Orjinalden alıntı: müzikçi

ya nasıl kutsal birşey bu ya...
3 yıllık evliyim
2 tane düşük yaşadım
bebek istiyoruz..rahim filmi çekilecek bu ayın sonuna...kısmet ...
Allah her isteyene yaşatsın bu duyguyu..:)
sevgiler

Geçmiş olsun, Allah yerini boş bırakmasın. İnşallah hayırlısıyla bebişine kavuşursun.
Vermek istemeseydi istemeyi vermezdi.

cerenay
  • Tüm gönderiler : 2656
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 17.09.2006 19:37:52
bende çok istedim normal doğum yapmayı ama maalesef sezeryan oldu.zaten Türkiyede normal doğum yapan neredeyse hiç kalmayacak bu gidişle.sağolsun bizim dr.larımızın çoğu sezeryana yönlendiriyorlar bizi. ben uyanıktım ameliyatta,eşimde yanımdaydı.bunu epidural anestezi ile normal doğum olarak hayal etmiştim hep ama kısmet sezeryana oldu.hiç değilse normal doğumun avantajlarını kısmende olsa yaşadım,sezeryanın acısınıda eve gelince yaşadım .biraz ondan biraz ondan yani

kaliope
  • Tüm gönderiler : 625
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 20.09.2006 00:56:05
Aslıhancım ben aynen senin gibi normal-epidural istemiştim ama kısmet sezaryana oldu. Sırf oğluşumu doğduğu anki haliyle görebileyim istemiştim, o yüzden bayıltılmak istemedim.Ama sağolsun doktorum bu isteğimi bildiği halde oğlumu o kadar insandan bi yanıma getiren olmadı (benimle doğumuma gelen sevgili akrabam da dahil). Üstelik ameliyatı yapacak doktorum kendini dahi bana göstermeden başladı ameliyata (çarşaflardan görünmüyordu). Soruyorum ordaki insanlara bebeğim alındımı diye ,kimseden ses yok. Uzaktan bebek ağlaması duydum, değildir ama dedim(çıkınca hemen gösterecekler sanıyorum ya) bu benim bebeğimin sesimi diye sordum yine kimseden ses yok. (Bu arada benimle ilgilenilmeyince aklıma kötü kötü şeyler geldi çocuğa bişeymi oldu acaba diye, heyecandan kalp atışım 120ye çıktı ve nefes alamamaya başladım) Son sorumu daha yüksek sesle tekrar sordum, sonunda biri lutfedip ''hee evet senin çocuğun'' dedi de içime su serpildi, gözlerim doldu. aradan bikaç dakika sonra düşünceli akrabam kucağında oğlumu getirdi; tabi her yeri sarılıp sarmalanmış, kıyafeti eksiksiz giydirilmiş, sadece pamuk gibi yüzü gözüküyordu. Ama o anda sadece mutluluktan 2 damla yaş geldi gözümden ve konuşamadım...

cerenay
  • Tüm gönderiler : 2656
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 21.09.2006 15:16:34
sevgili sermet ,o anda ne hissetiğini çok iyi anladım ve bu benim içimi burktu.biz o ameliyathane de ayık kalmaya boşuna mı cesaret ediyoruz???ameliyat ekibinin iyi bir ekip olmanın yanında iyi de insan olmaları gerekir.çünkü o anda en çok ihtiyacımız olan şey iyi moral ve anlayıştır.bu her doğum şekli için gerekli ama uyanık girilen sezeryanda kat kat gerekli.benimde anestezi uzmanı akıl etti bebeği bana vermeyi.ellerim bağlıydı zaten,bebeği görebileceğim bir yerde hazırlıyorlardı, göbeğini bağlar bağlamaz anestezi uzmanı aldı hemşireden bebeğimi ve boynuma yatırdı,"annenin sütü içinde iyi olur "dedi.allahım o ne inanılmaz bir duyguydu, yavrum henüz karnımdan çıkmıştı,sıcacık ve yumuşacıktı.o anda benimde gözümden birkaç damla yaş aktı ,anestezi uzmanı bana gülümsedi," ağlıyormusun?anne olmak kolay değil tabi "dedi .ben o çarşafların altında ,anlatılmaz bir ruh hali içinde kesilmeyi beklerken dr.um benim moralimi çok bozacak  bir cümle kullanmıştı ,herhalde epidural anestezide , tansiyon ve heyacanın ne kadar önemli olduğunu bilmiyorlar ne dersin?

nuriş 55
  • Tüm gönderiler : 3
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 10.01.2007 13:22:36

cyberrica
  • Tüm gönderiler : 1947
  • Bölge: ankara
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 10.01.2007 16:43:10
Bahsettiğiniz duyguyu bende yaşadım normal doğum olduğu halde nedense bilmiyorum hep gözlerim kapalı doğurmak için mücadele ettim bebeğimin çıktığını tabiki hissettim ama anında bakamadım işte, drlarımda hemen yıkamak için içeri vermişler sesi duyunca kızım nerde hemen getirin dedim kendime gelip, getirdiler hemen tabi, hatta emzirdim bile orada biraz, ama doğuştan başında bir sorun vardı bizde, gerçekten hemen dr. göstermek için götürmüşler, yani anlayacağınız bizde sanıyorum sorun olduğu içindi, birde normal doğumda sonradan bebeğin eşini çıkarıyorsun korkunca hemen çıkaramazmışsın vs. şeyler duymuştum belkide üzülmeyeyim diye öyle davranmış olabilirler, sizin durum bundan farklı tabi hemen göstermeleri gerekirdi bencede.

buci001
  • Tüm gönderiler : 86
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 11.01.2007 10:04:52
 normal dogumu izledim de sezeryana bakmaya cesaret edemedim icim kaldirmaz diye ..ilk defa gördüm dogumu daha önce tipta okuyan arkadaslarin kitaplarindan resmine bakmistim ama canli canli görmek farkliymis cok duygulandim gözlerim yasardi bu aralar duygusalim zaten yoksa hamilemiyim ?? saka saka daha yeni regl oldum ve 4 aylik evliyim ama nasipse 2008 de bebegim olsun istiyorum..

arkadaslar agrisiz normal dogum ne ilk defa bugün bu forumda okudum böyle biseyi yani hem agrisiz hemde normal nasil oluyor kulaga hos geliyor doktorlar ne diyor bu konuda faydalari ya da sakincalari neler...

sibel &
  • Tüm gönderiler : 1932
  • Bölge: ESKİŞEHİR
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 11.01.2007 13:52:17

<mesaj tarafından düzenlendi sigence on 03.02.2007 17:11:14>
ömer 4 NİSAN 2000
arda 2 NİSAN 2005

emiroza
  • Tüm gönderiler : 2781
  • Bölge: nederland
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 11.01.2007 15:13:55
ay buyuk bi heyecanla izledim ne guzel birsey ya.
bende normal dogum yaptim hicte korkulacak bir sey yok.
bizim burada agrisiz dogumu dr tavsiye etmiyor sancilaim basladigida soyledim dr ama kabul etmedi o ignenin icindeki ilaclarin bebege zarar verebilecegini soylemisti.iyikide normal dogum yapmisim inanilmaz bi duygu o bebgin ilk igliklarini duymak hemen kollarina alabilmek cok guzel.ikinci dogumumuda bi aksiklik olmazsa normal dogum yapacam.

denizatiyim
  • Tüm gönderiler : 6824
  • Bölge: Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostuz
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 12.01.2007 20:44:33
Allah sağlıklı sıhhatli büyütmek nasip etsin meleklerinizi ne güzel doğurmuşsunuz atlatmışsınız bu dönemi bizde tüm hamişler inşallah sıkıntısız atlatırız bu günleri

nuriş 55
  • Tüm gönderiler : 3
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 15.01.2007 13:53:30

Orjinalden alıntı: esce

ay  içim  bı tuhaf  oldu  zaten hıç  bakamam  boyle  seylere  ben sezeryan  oldum   heralde yıne onu tercıh  ederdım.

ozkar
  • Tüm gönderiler : 491
  • Bölge: izmit
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 16.01.2007 01:30:17
KIZIMI EPİDURAL SEZERYANLE DOĞURDUM OZMAN BİLE BU KADAR KORKMAMIŞTIM.ÇÜNKÜ HİÇ BİRŞEY BİLMEDEN KOŞA KOŞA DOĞUMA GİTTİM.BUNLARI İZLEYİNCE KORKTUM.AMA ANNELİK ÇOK GÜZEL Bİ DUYGU İNŞALLAH HERKES TATSIN

denizatiyim
  • Tüm gönderiler : 6824
  • Bölge: Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostuz
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 16.01.2007 22:16:29
AMİN CANIM ,İNŞALLAH SAĞLIKLICA ALIRIZ KUCAKLARIMIZA MİNNOŞLARIMIZI

ayçaaa
  • Tüm gönderiler : 202
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 18.01.2007 19:28:25
Merhaba anne adayları. Ben henüz aday adayıyım ama videoyu izleyeyim dedim. Belki çok komik geleck ama hüngür hüngür ağladım. Hala da ağlıyorum. Nedense çok etkilendim. Aslında nedeni belli o kadar çok istiyorum ki ben de bebeğimi kucağıma almayı... Hepinize de sağlıkla kucaklarınıza almanızı diliyorum gönülden
Sevgiler

babygırl
  • Tüm gönderiler : 2
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 23.01.2007 02:15:27
bn videoyu açamadım

babygırl
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 23.01.2007 02:24:32
ya bide bn normal doğum yapanlara bi soru sorcaktım;
bebek tam olarak arkadanmı çıkıo öndenmi vajinadanmı?

CeylinAzra
  • Tüm gönderiler : 465
  • Bölge: İzmir
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 24.01.2007 15:09:43
ben sezeryanla doğum yaptım ama arka diyerek nereyi kasdettin anlamadım vajinadan çıkıyor
Yoksa siz hala sitemi ziyaret etmediniz mi ?

cyberrica
  • Tüm gönderiler : 1947
  • Bölge: ankara
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 24.01.2007 16:56:39

Orjinalden alıntı: babygırl

ya bide bn normal doğum yapanlara bi soru sorcaktım;
bebek tam olarak arkadanmı çıkıo öndenmi vajinadanmı?

ilahi popoyumu kasdediyorsun, o zaman bebeğinde bağırsakta olması gerekiyor, önden çıkıyor canım.

nisamirac
  • Tüm gönderiler : 556
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 26.01.2007 23:45:28
valla ben sezeryanıda normalide izledim çok kötü oldum.hamiş olmak istiyorum ama bunları izleyince korktum  KORKTUMMMMMMM.Ama annelikte sanırım burada başlıyor işte.allah hayırlısını versin

fetusum
  • Tüm gönderiler : 1708
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 27.01.2007 00:01:20
arkadaslar slm..
yawwkendimizi kandırmayalım
acısız dogum mu olur muş yaw

yani bana kızcaksınız belki ama
burdada 15 yasında kimse yok herkes aklı basında
neyin nasıl olacaklarını tahmin ederler herhalde o kadar

valla hi arkadaslarr
sezeryan mış normal miş yada diğer yöntemler
hepsinde bi şekilde ya basında ya sonunda acı cekiyosunuz
zaten öyle annelik serüveniniz başlıyooo

valla cekilen tüm acılara degerrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
allah tüm isteyenlere nasip etsin

C U D A N A
  • Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 27.01.2007 00:19:39
korkmayiiiiin...
anne olmak herseye deger...

www.portakalradyo.de

badesi
  • Tüm gönderiler : 2467
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 27.01.2007 10:18:45
ilk normal doğumun videosunu seyrettiğimde çok korkmuştum, sonra sezeryanı seyrettim ve inanın ki o beni çok daha fazla korkuttu.. ve normal doğumun gerçekten normal olanı olduğunu anladım..

ama sanki hep bir terslik olacak (bebek iri olacak, yok ters olacak falan filan.. ) ve sezeryanla doğum yapacakmışım gibi hissediyorum.. Napalım hangisi daha hayırlı ise o olur İnşallah.. Acaba normal doğumu kolaylaştıracak bişiler var mı ki ? şimdiden yapmaya başlasak bizde..

roz_mery
  • Tüm gönderiler : 31
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 01.02.2007 23:26:53
DOĞUMDAN ÇOK KORKUYORUMMMMMMM

hacıpur
  • Tüm gönderiler : 1157
  • Bölge: İstanbul
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 02.02.2007 03:24:28
Doğurma kısmı işin aslında küçük bir detayı.

Hamileliğimde nasıl doğum yapacağım diye hiç düşünmemiştim ve korkmamıştım , normal şansı varsa normal , yok ise sezeryan problem edilecek birşey yok. Ama gelin görün ki son ayımda aldı beni bir düşünce nasıl olacak bu iş diye Eşim sağolsun karnım bunuma da gelse , bebek Onun sırtını da tekmelese yine de olayı tam kavrayamamıştı ve benim düşüncelerimi ve endişelerimi tam algılayamamıştı. Endişelerimi söylediğimde bana ne dese ;" Hiç kafanı yorma , orada sonsuza kadar kalacak değil ya bir şekilde çıkacak , öyle veya böyle "  Bana olan bu desteği ve anlayışı için Ona hala ara sıra teşekkür ederim.

ŞAka bir yana eşimi söylediği doğru , hiç kafanıza takmayın , doğurma şekli ayrıntı olarak kalıyor. Eskiler derler ya " Dünyanın düzeni bu " bu kadar kadın doğuruyor , siz mi doğuramayacaksınız.? Alt tarafı biraz acıyor eee ne olmuş yani biz erkek miyiz ki bundan korkalım.!!!
<mesaj tarafından düzenlendi hacıpur on 02.02.2007 03:25:45>

aynur askin
  • Tüm gönderiler : 71
  • Bölge: istanbul trabzon
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 02.02.2007 13:38:34
allahim cok zor ya ben yabamam herhalde ALLAHkolaylik versin herkese yarabbim

antuna
  • Tüm gönderiler : 591
  • Bölge: Isvicre/Luzern/Ist.
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 02.02.2007 14:48:59
walla arkadaslar ben ypamam ,korkuyorum demeyinnnnn.
Allah onun gücünü veriyor .bir an önce aylardir beklediginiz yawrunuzu kucaginiza almak icin ne gerekiyorsa yapiyorsunuz.
ben 2 gün 10dk arayla sanci cektim.dogum sirasinda oglum elini basina sayamis cikamadi vakuumla aldilar tabi kesi yapildi . eh oglum dirsegiyle tek taraftan hasar verdi tek taraftan kesi yapildi. dr.lar kac dikis atildigini  bile söyleyemediler bana .öyle bir dogum gecirdim.
ama simdi sorun bakalim 2.bebegini nasil dünyaya getirmek istiyosun diye(allah nasip ederse insallah) yine normal dogumla diyorum tabi dr. lar sezaryan demedikleri sürece ki burada cok ta kolay demiyolar
hatta dogumdan  hemen sonra annem ve eltim ynaima girdiler .(daha sonra söylüyoar bunu)savastan cikmis gibiymisim
ertesi güne kadar tabi daha bir toparlandim. eltim sakadan diyoki 2.yi nezaman istiyosun??
bende hastaneden cikayim hemen calismalara basliycaz demistim saka tabee. ama demek istedigim dogum nekadar zor lu gecerse gecsin bebeginiz saglikla kucaginizdaysa gerisi bossssssssss
Ne Mutluki Bana TüRK Yaratildim,Gönlümün Gururudur Bu.Ne Esir Oldum Nede Satildim,TüRKLüGüMüN Suurudur Bu.

ESALİ
  • Tüm gönderiler : 1530
  • Bölge: ADANA
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 03.02.2007 14:57:45
Merhaba arkadaşlar bende 5 aylık anne adayıyım bende Normal doğum yapma taraftarıyım  yani bağıra bağıra hani anneliğin ilk adımlarını acısıyla tatlısıyla gögüsleyerek bebeğimi dünyaya getirmek istiyorum  tabiki Yüce rabbim en hayırlısını nasip etsin daha önce ben hiç normal ve sezeryan doğum izlememiştim benim içinde iyi oldu ama hala fikrim Normal doğumdan yana bütün Hamişlere hayırlı doğular diliyorum

Sevgiler....
en uzak mesafe ne afrika ne çin nede hindistan...
en uzak mesafe iki kafa arasındaki mesafe birbirini anlamayan....

merito1980
  • Tüm gönderiler : 24
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 03.02.2007 21:31:23
vallahi benimdegözüm yemedi. bende sezeryanı tercih edenlerdenim. sezeryan videosunuda izledim ama bu daha ürkütücü bence.

mumkule
  • Tüm gönderiler : 642
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 03.02.2007 23:58:29
Bence sağlık açısından zorunlu olmadıkça Tanrı'nın kurallarına uymak en iyisi  Ben epidural ile normal doğum yaptım. Tek dikişle aynı gün ayağa kalktım ertesi gün de evime geldim.
Doktorum bana normal doğumun en normali olduğunu fakat benim ya da bebeğin hayatı tehlikeye girerse hiç düşünmeden sezeryana alacağını söylemişti. Neyse ki sorun olmadı.

ATATÜRK'ÜM ÖNDERİM!! NABZIMDA ATIYORSUN!!

sultan01
  • Tüm gönderiler : 1
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 07.02.2007 14:23:34

Arama Terimi

normal  dogumdan korkuyorum   sezaryan   nasıl  oluyor   ne yapacagıma   şaştım  ....normal  mi  sezaryan  mı  kafam karıştı   acil  yardım bekliyoruz ...

MERVE1984
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 09.02.2007 03:34:06
PAYLASIM ICIN TESEKKURLER..

**hazalım**
  • Tüm gönderiler : 6776
  • Bölge: GAZİANTEP ** MALATYA
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 13.02.2007 16:35:19
merhabalar şu ana kadar doğum videosu görmemiştim ama şimdi izleyince bi telaş sardı beni gerçi bebeğim daha çok küçük 2,5 aylık ve yarın kontrole gidicez normal doğum hem anne için hem bebek için daha sağlıklı diye düşünüyorum ama o acılara sancılara nasıl dayanıcam bilmiyorum çünkü şimdi bel ve kasık ağrılarımda bile ağlıyorum keşke diyorum annem beni bu kadar nazlı büyütmeseymiş eşim ise normal doğum taraftarı doktorum henüz bunları konuşmak için erken diyor bakalım nolucak .normal doğum videosunu izleyebildim ama sezeryana bi türlü cesaret edip bakamadım sonuna kadar

Rabbim herkesin hakkında hayırlısını ve yüreğindeki güzellikleri versin

herkese kolay sağlıklı doğumlar diliyorum

office
  • Tüm gönderiler : 596
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 14.02.2007 22:49:23
      zübeyde düşünme canım bence şimdiden bunları. kafanı doğuma takarsan hamileliğin tadını çıkaramazsın. 8. aydan sonra konuşuyor doktorlar genelde. senin dayanma gücünü, bebeğin durumunu göz önünde bulundurup bir karar veriyorlar. o zamana kadar takma kafana.
       bu arada kızla doğumdan korkmayın yahu çok zevkli zevkli olmasa herkes tek çocuk olurdu. allah hakkınızda hayırlısını versin inşallah şimdiden hayırlı ve kolay doğumlar

lahza
  • Tüm gönderiler : 68
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 15.03.2007 18:43:03
harika bişiy ya.bende normal doğum isteyenlerdenim.sezeryandan çok korkuyorum.çünkü apandisit ameliyatımda bile çok çektim eminim sezeryan daha zordur.
normal doğumda bebeğin kordonunu kesmeden anne kucağına verdikleri oluyomuş.manzarayı düşünsenize.Allahım ne büyük mutluluktur.

DiLeK&YiGiT
  • Tüm gönderiler : 1420
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 15.03.2007 19:17:24
 evet canim bende öyle olmustu... cok güzel bir duygu
<mesaj tarafından düzenlendi Dilosh on 15.03.2007 19:18:56>

Dilosh

azra_35
  • Tüm gönderiler : 127
  • Bölge: izmir , almanya hannover
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 27.03.2007 19:26:48
ayyy arkadaslar ne kadar kolay olmus ben ne die bu kadar aci cekmisim gorunce sasirdim yane ben bayildim vala supersiniz tskler

mumkule
  • Tüm gönderiler : 642
Ynt: Acısız normal doğum videosu - 28.03.2007 00:17:19

Orjinalden alıntı: lahza

harika bişiy ya.bende normal doğum isteyenlerdenim.sezeryandan çok korkuyorum.çünkü apandisit ameliyatımda bile çok çektim eminim sezeryan daha zordur.
normal doğumda bebeğin kordonunu kesmeden anne kucağına verdikleri oluyomuş.manzarayı düşünsenize.Allahım ne büyük mutluluktur.

Ben o ânı yaşayanlardanım  

ATATÜRK'ÜM ÖNDERİM!! NABZIMDA ATIYORSUN!!

Sayfayı değiştir: < 123 > | Sayfayı gösteriyor 2 of 3, mesajlar 41 to 80 of 82