ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 76
Yazar Mesaj
seçil koparan
  • Tüm gönderiler : 784
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 01.08.2006 12:08:45
kızlar bebeğim 23 haftaya doğru gidiyo altı aya kadar pek de bişey almamaya karar vermiştim ama artık yavaştan başlasam iyi olur diye düşünüyorum çünkü halime bakılırsa 7 .ayı bitirdiğimde yerimden pek de kalakcabilecek gibi durmuyorum daha şimdiden şiştim ördek gibi yürüyomo yüzden alacakalrımı alsam iyiolur ya annm ve kayınvalidem de bişeyler almak sitiyo ama bi türlü nası paylaştırcam kime neyi al desem onu da bilemedim..önce nelerden başlasam bi akıl verin bana yaww lütfen

office
  • Tüm gönderiler : 596
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 01.08.2006 12:22:08
canım bende alışverişe yeni başladım, önce bir mağazaya girdim mağazadan bana bir ihtiyaç listesi verdiler orda anne ve bebek hakkında olan herşey yazılı,istersen annenlere kıyafet türü şeyleri ver, k.validene biberon, emzik, tırnak makası, havlu banyo tarzı şeyleri verama bana kalırsa ana kucağı, yatak tarzı şeyleri sen zevkine göre al çünkü diğerlerini yine alabilirsin ama büyük eşyaları 1 kere alıcanşimdilik aklıma böyle nişi geldi, yine gelirse yazarım canım. kolay gelsin sana

paris1893
  • Tüm gönderiler : 1506
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 01.08.2006 12:32:00
Aaaaaaaaayyy seçiiiiiiiiiiiiiiiiillll yemin ederim böyle bir başlık açmayı düşünüyordum.. Ay canımcım eline sağlık yaaa! Vallahi çok memnun oldum..
Ben hemen bir şeyler yazayım. Şöyle; ben ufak ufak almaya başladım bir şeyler. öncelikle şunu söylemeliyim, ankarada henüz Tunalı karum tarafına gidemedim ama gerçekten hiç de güzel hamile kıyafetleri yok!!! Sinir oldum. Tuhaf tuhaf gömlekler, takımlar falan var. Hiç beğenmedim. Devlet dairesinde çalıştığım için de giyim olayı bir hayli zorlaştı. Kot yok, spor kıyafet yok, bilirsiniz işte!
Bu hafta sonu Mothercare'e bakıcam %50 indirim de varmış.. Belki modern, güzel bir şeyler bulabilirim diye umutediyorum..
Bebiş için de, minik minik kıyafetlerle başladım.. Tırnak makası aldım hihi çok şeker:)))
Büyük eşyalara daha zaman var diye düşünüyorum. Yeni sezon başlasın da gideriz.
Ama şu var, Eylül Ekimi de geçmek istemiyorum. Dediğin gibi ağırlaşıp kalırım diye endişe ediyorum ben de. Çünkü bi hayli şiştim daha şimdiden.. Hemencik de yoruluveriyorum şekercim.
İşte böyleeeee

seçil koparan
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 01.08.2006 12:53:14
valla kızlar kış bebişi olcak bizimkiler onu göz önüne almak lazım kıyafet seçerken şimdi de baktığım kadarıyla pek bişi yok el örügüsü de hiç bilmiyoz annem de bilmiyo kayınvalideme söledim o örcek bi kaç hırka yelek fialn.officecim kayınvalidem yatak takımıı almak istiyo yatağı nevresimi filan annem de ana kucağu bebek arabası artık onları alsınlar ama birlikte gidip seçelim dedim işimi şansa bırakmayım yine de
hamişler bu başlıkta aklımıza gelenleri yazalım da sonra koşturmayalım şiş göbek çünkü doğumdan sonra da ve en az 1-1.5 ay kala evden pek de dışarı çıkıp koşturabilceğimi sanmıyorum
veneziacım ben şimdi tatildeyim çok şükür öğremten olduğum için iş yok valla bütün gün gecelikle çıplak geziom eylül de napcam hiç bilmiom valla

office
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 01.08.2006 12:56:59
bebeğin kış bebeği olucağı için ona uygun kıyafetleri ancak eylül ekim gibi bulabilirsin. benim doğumum eylül ayında olucak inşallah ama kışlık mı almalıyım yazlık mı hiç karar veremiyorum. eylülde havalar çok soğuk olmuyo ama sıcak ta olmuyo, bakıcaz artık. bu arada ana kucağı ve yatak konusunda pierre cardin modelini önerebilirim hem çok şık hemde çok kullanışlı aklında bulunsun

seçil koparan
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 01.08.2006 13:15:17
saol officecim :)bebeğin için kışlık al bence çünkü eylül de doğsada kasım da başlıcak soğuklar bebekler de kaldı ki üşür zaten benim ki tam kış aralıktaaa doncak bebişimmm valla eşim şididen ısınma tedbirleri almaya başladı biz yancaz bebek üşümesin diye

paris1893
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 01.08.2006 13:52:50
Evet office bence de seçilin söylediği doğru sonuçta kış bebeği sayılır senin bebişin de.. Eylül de bize göre, ılıman geçen bir ay,ama sonuçta bebiş üşüyebilir, yine ince bir iki parça birşeyi olmalı ama en azından, hırka, battaniye, bebe kazağı gibi minnoş kalın şeyler de almalısın.
Bizim bebişler de komple kış bebeği olacaklar. Ben internetten baktım da çok şirin mantolar var bebekler için biliyor musunuz? Daha çok ceket gibi görünüyor ama yeni doğan bebekler için yapmışlar mini mini çok tatlı...
Benim kayınvalidem de taşınabilir beşiklerden ve salıncaklardan alıcam diyordu, beraber baktık, güzel şeyler beğenmiş, yani benim zevkime de uygun. Annem de habire bebiş kıyafeti alıp duruyor, burada ne kadar bebek mağazası varsa gidip geliyor, mümkün olduğunca uzun kollu, kalın kumaşlı şeylerden almış...bir bavul hazırlıyor bebişe. Ama ne şirin şeyler bir görseniz bayılırsınız kızlar..
zaten bebeklerle ilgili herşey çok tatlı oluyor.

Bu arada, mobilya meselesinde benim kafam hala karışık. Görümcemin 1 yaşında bir kızı var hiç yatağında yatmıyor diyor. Yatak almak gereksiz diyor. Ama bence o kendi yanında yatmaya alıştırdığı için bebek yatağını benimsemedi.. O yüzden de mobilyayı kullanamıyor.. Ben de oda takımı almak yerine, yatak, komodin ve alt açma bölümünün olduğu komodinlerden almak istiyorum. Kendim şirin bir dizayn yapmayı düşünüyorum. Sepetlerle, kutularla falan süslemeyi, perde ve halı da almayı planlıyorum..
bu arada, bebek telsizinin çok çok önemli olduğu kanaatindeyim ve alacağım.

seçil koparan
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 01.08.2006 14:42:24
bebek telsizi  gereçkten önmli bi detay veneziacım ya bak ii hatırlattın derece de önemli bak unutmayın eşim geçen gün sürpriz yapmış küvet almış çok güsel ya minick böle oyuncakalrı sallanıyo üstünde tavsiye derim ona da bi göz atın:)beebk odasına gelince bence bebek 6 aydan sonra kendi odasında ve karanlıkta yatmaya alıştırılmalı 6 ay odamızda sepette olsun ondan sonra odasında karyola alıcaz ve komidin mini dolap çilek mobilyadan beğendik çok güsel var bakın siz de bir

D.Toyran
  • Tüm gönderiler : 1391
  • Bölge: İSTANBUL/Anadolu
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 01.08.2006 16:01:45
seçilcim dorumun altkısımlarında "Bebeğin ilk yılında gerekli şeyler "diye bir konu başlığı var.Onu da okumanı öneririm.
Benim de eklediklerim var.Ayrıca sepet yerine park yatak almanı öneririm.Seyahate ya da yatıya biryere gittiğinde yanında götürüsün.Bebişin büyüdüğünde oyun parkı olarak kullanırsın.Sepette maksimum 5 ay falan yatıyolar.Gereksiz para ve yer kaplıyor.
Sevgiler
DEVRİM 1973

seçil koparan
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 01.08.2006 18:03:02
tşk ederi yardımların için d.toyrancım

semamete
  • Tüm gönderiler : 111
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 03.08.2006 10:39:17
Merhaba bende 7 ayımı doldurunca alışverişe çıkar herşeyi alırım diyordum ama genede fiyatlardan falan bilgim olsun diye salı günü eminönü tarafına gittim (orada hem çok çesit var hemde fiyatları uygun ) ve kendimi kaybettim daha doğrusu annemler kaybetti. 5-6 tane bayd, 8-9 tane çorap, alt değiştirme minderi ve yastığı, kadifemsi sapkası ve ayakkabısı olan ve hanı fermuarlı olan battaniyesi, uyku seti hariya ayılı ve mavi süper bişey, banyoda oynayacağı ördek. kurbağ, ve civciv oyuncak yüzen,araba koltuğu ama yeni doğan bebekler için büyüğünü hediye almışlardı zaten o vardı bu kadar aldım şimdilik almam demeyin çıkınca fikir değişi veriyorr bende fiyat araştırması yapma fikriyle gittim poşetlerle geri döndümmmm...

paris1893
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 03.08.2006 11:51:13
Yaaa seçilcim demiştim ben çok tatlı şeyler var diye.. Aynısı benim başıma da geliyor, şöyle bir bakalım, şu ne kadarmış diye girip hiçbirşey almıyorsak, önlük, zıbın gibi şeyler alıp çıkıyoruz annemle..:))
Ben de geçen gün 9ay10günden alışveriş yaptım ve çok memnun kaldım, hem telefonla aradılar, hemde 2 gün içinde hemen aldım kolimi.. Benim de buaralar derdim hamile kıyafetleri, kocişkoyla bugün Mothercare'e gidicez bakalım... Neden modern hamile kıyafetleri yok. Hepsi çok klasik.. Giyince 10 kilo daha fazla görünüyorum. Öneriniz var mı hamile kıyafetleri konusunda???

seçil koparan
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 03.08.2006 12:19:46
valla çıkınca öle oluyor veneziacım ya bakıyosun almadan da geçemiyosun hamile kıyafeti konusund ben şu an işe gitmediğim için geçiştiriyom elbiselerle filan bi tane de
pantolonım var ama almam lazım bi kaç parça eylülde işe başlıcam çünkü ykm yr bakmıştım olrda oldukça modern kıyafetler vardı ama biraz pahalıo yüzden çok şey almıcam ben ya bi pantolon bi kaç üst işte o kadar

paris1893
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 03.08.2006 13:20:13
Hmmm demek ykm'de var bir şeyler, seçilcim. Bir de ben bakayım. Ben de devlet dairesinde çalışıyorum malumunuz herşey giyilmiyor. Sırf haftasonu giyebileceğim bir hamile kıyafetine (ör: kot) bi dolu para vermek istemiyorum. Sadece kottan salopet için kıyabilirim, çok hoşuma gidiyor.
Çok modern etek ve elbiseler de var, ama onları hiçbiryerde görmüyorum sadece dergilerde... Pantalon demişsin, sanırım 2 renk pantalon bayağı bir idare eder, sonuçta üstünü değiştirerek kombine edebiliriz bir şeylerle.. İşte bana böyle kombinasyon yapmaya uygun üst için bluzlar vs. lazım.. Bakalım, bugün şansımız yaver giderse kocişle buluruz bir şeyler.. ama valla mothercare'e gidicez bugün önce bi dolu şey alıp da çıkabiliriz. Ay inşallah öyle olur.
Şu bebek nevresimleri de çok hoş oluyor hani!!!
Bu arada, bebişler için yapılan şeylerin malzemeleri çok önemliymiş. Örneğin karyola olacaksa, masif karyola tercih edilmeli. Kıyafetlerde %100 pamuk olmasına dikkat edilmeliymiş falan.. Bunu bi yerlerde okudum ama nerde hatırlamıyorum. Dtoyran sen biliyormusun???

seçil koparan
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 03.08.2006 15:18:22
evt ben de bebeğim dergisinde okumştum bi de bebğin odasında halı olmasın diye okumuştum benim evimin yerleri parken o yüzden minik süslü bişi alayım diyorum alerjik bi duruma sebep olabiliyomuş diye okumuştum ben de öğretmenim canım ama çok şükür tatildeyim :) ben bi kaç body ile uzun tunik aldım çok rahat oluyo efil efil hem derli toplu hem de serin tutuyo açık yeşil pembe filan çok ii bak şile bezinden tavsiye ederim:)

fer
  • Tüm gönderiler : 1868
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 03.08.2006 19:27:24
bende hamile kıyafetleri için eylülü, okulların açılmasını bekliyorum. kıyafet konusunda fiyat araştırması yapıyorum ama hamile giyim pahalı gerçekten. bebiş kıyafetleride bakıyorum.bebeğe bişeyler bakmak inanılmaz keyifli ama henüz bişey almadım. ama bebeğime ananesi öyle cici yelek ve hırkalar örmüşki sormayın
FERİDE

paris1893
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 04.08.2006 09:37:44
Kızlar dün kocişle tunalı'ya değil, ankamall'e gittik. İnanır mısınız bir tanecik hamile kıyafeti satan mağaza yok! 1 tane yok!!!! Bugüne kadar çok gitmiştim ama hiç dikkat etmemiştim. Burası Ankara'nın en büyük alışveriş merkezi, devasa bir yer ve hiçbirşey bulamadık. Kocacım baktı ben üzülüyorum boşver buluruz büyük beden rahat bir şeyler dedi. Gittik Faik Sönmez'e... Büyük beden elbise arıyoruz rahat, orada da yoktu ama rahat önden düğmeli bluzlar, gömlekler, belli lastikli pantalonlar vardı. İndirim de vardı. Beyaz üzerine pembiş çicekli bir yarım kollu bluz ve bir de yakası beyaz üzeri desenli yine açık renk yarım kollu bol gömlek aldık. Altına da pembe pantalon... Çok şeker oldu. En azından hamile kıyafetine benzedi! Rahat üstelik... Nakit ödediğimiz için indirim de yaptılar... İçim rahatladı, en azından rahat rahat giyecek 2-3 parça bir şeylerim daha oldu. Bir siyah bir lacivert pantalonum daha var, kombinasyon yapılabilir. Yarımkollu gömleği daha sonra da giyebilirim diye düşündüm üzerine beyaz bir hırkayla Ekim Kasım gibi bile kullanılabilir. Ama gerçekten şok oldum, Ankaradaki hamişler nerden giyiniyorlar hiç anlayamadım.
Bu arada, dün yeni doğum yapmış bir arkadaşıma da gittik. Puset gibi ama puset kadar kalın değil ve taşımak için kolları olmayan, bir çeşit kundak almış. Mutlaka ama mutlaka al. O kadar rahat edeceksin ki dedi. Bebiş hiç üşümüyor bunun içine koyunca, bir yere gittiğinde rüzgar mı esti, toprak mı geldi falan demiyorsun balkonda bile işine yarıyor dedi.
Bu arada, strelizasyon cihazı olarak Phillips'inkini almış ve tavsiye etti.
Masif karyola almış kendi odalarına koymuşlar çok memnun olduğunu söyledi.Büyük yer kaplar vs. deme gerçekten çok kullanışlı dedi. Alıştı zaten kendi yatağına dedi
bir de yatak koruyucusu diye satılan süngerimsi şeylerden koydu bebeğin altını değiştirirken bebiş onu hemen kirletti bir bezi çıkarıp diğerini takarken, atıcam şimdi ben bunu dedi, daha yedekte çok var dedi. Hastanede de veriyorlar bunlardan dedi. Çok kullanışlıymış. Bu arada, karaböcek güzel mi güzel bir kızı var arkadaşımın Allah bize de nasip etsin biz de onun gibi alalım kollarımıza bebişlerimizi.
Allah arkadaşıma da bebişini bağışlasın. Çok şekerdi maşallah.
İşte böyle kızlar

D.Toyran
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 04.08.2006 10:18:37
Selam,
İstanbul da olsaydınız size önereceğim mağazalar olurdu.Ben hamile kıyafeti satan mağazalardan giyinmedim arkadaşlar.(Zara,Vero Moda,Peacocks tan giyindim)Artık her mağazada kendinize göre bişiler bulursunuz emin olun.Masif konusunda haklısınız,boya çocuklar yakında onları kemirecekleri için önerilmiyor.(Ben IKEA dan aldım mobilya yı ama o da Ankara da yok)
Aldığınız bodyler % 100 pamuk olsun.Bir de koca koca etiketli body ler almayın.Demin başka bir yerde daha yazdım,body için mothercare ve marks &spencer ı tercih edin.Çok sık yıkandıkları için ancak bu markadakiler dayanabilir.Bunların etiketleri ipek gibi.Kesmenize gerek yok.
Alt değiştirme için piyasada sadececanbebenin alt değiştirme bezi var.Süpeeeeeeeeeer.Neden başka markaların aklına gelmez hayret.

www.gebe.com.tr yi de bi ziyaret edin isterseniz.Ayşe Arman hamileyken ona kıyafet yolluyorlar,(Ayşe Arman da sizle aynı dertten muzdarip olduğu için) Türk firması ama yurtiçi çalışmıyorlar.AYşe ARman ın yazısından sonra Türkiye de mağaza açmak zorunda kaldılar.İlk mAğazaları İş kulelerindeydi ,gitmiştim ben de çok güzeldi.Siteleri yeni.Telefonla da sipariş alıyorlarmış.
Öpüldünüz

DEVRİM 1973

pepoo
  • Tüm gönderiler : 3142
  • Bölge: İst/Europe
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 04.08.2006 10:44:47
BODYLERİ MOTHERCARE VE MARKS SPENCER'DAN ALIN DEMEK NE KADAR KOLAY? BAKALIM HERKESİN BUNA GÜCÜ YETER Mİ? BAŞKA MAĞAZALARDADA ÇOK KALİTELİ BODYLER VAR HER BÜTÇEYE UYGUN.BEN ÇOK GÜZEL BİR BEBEK MAĞAZASI BULDUM VE İNANILMAZ KALİTELİ HERŞEY.SÖYLENEN MARKALARDAN ANCAK 1 TANE ALABİLİYORKEN BU MAĞAZADA O FİYATA 3-4 TANE ALABİLİYORSUN! OĞLUM 2 YAŞINA GELDİ SÜREKLİ ORDAN ALIYORUM.YAZ İÇİNDE ÖZEL TERLETMEYEN BODYLERDEN ALMIŞTIM GEÇEN SENE,ÇOK MEMNUN KALDIM BU YAZ BAŞINDA YİNE ONLARDAN ALDIM...

office
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 04.08.2006 10:51:25
katılıyorum pepoo.ben geçenlerde öyle ismi olan bir mağazaya girdim ve indirim falan var diyorlardı 2 tane tulum 99 milyondu inanamayıp eşime gösterdim acaba ben mi ytanlış okuyorum diye şok oldum resmen. bence sadece birkaç ay giyeceği kıyafetlere o kadar para vermek gereksiz onun yerine başka ihtiyaçları alınabilir. ama tabi bu benim görüşüm

seçil koparan
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 04.08.2006 12:21:09
veneziacım güle güle kullan aldıklarını güselimkızlar herkesin bütçesine göre mağazalar var ister bilindik marka ister bilinmedik illaki mağaza adı biliniyor diye ordaki herşey ii ya da güsel anlamına gelmiyo tabiki de annem bana pazardan bi bluz almıştı geçenlerde valla çpok güsel hem ince hem çok rahattı zaten alacağımız hamileleikleri bir daha ne zaman giycez ki çok da para verip çok eşya almaya gerek yok ama benim bu ara inaılmaz birderdim var kaynım evlenecek gece kıyafeti lazım ağustosun 20sine kadar bulmalıyım napcam ya istediğim gibi bulamadım diktirsem mi ne dersiniz bi model fikri olan varsa paylaşsın lütfen

paris1893
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 04.08.2006 12:58:21
Evet haklısın seçilcim pazarlarda da çok işe yarar şeyler bulmak mümkün. Mesela bol elbiseler ve t-shirtler hem gayet uygun fiyatlara var. Ben de pazardan bol ve şöyle rahat bir elbise almayı planlıyorum. Belki burada -işyerinde- bile giyebilirim.
Bu arada, dün baktığım mağazada faik sönmez de indirimde ve oldukça uygun fiyatlara gece için abiyeler vardı, mesela pantalonların beli lastikli olduğu için her zaman giyebilirsin, Hamilelik değil sonuçta gelecek günlerde de gece bir yerlere giderken giyilebilir. Tavsiye ederim, çok şık şeyler vardı.
zaten doğru düzgün abiye kıyafet bulmakta genel olarak zorlanırım ben, ya çok sıradışı şeylere rastlıyorum ya da çok klasik ve gereksiz pahalı... Ama dün gördüklerime benim de elim gitmedi değil...

D.Toyran
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 04.08.2006 13:03:56
Arkadaşlar fiyatlar konusunda haklısınız,ama indirimi takip etmekte fayda var.Yazdığım arkadaşlar şu an hamile ve zamanları var yani bu indirimden bi sürü şey alabilirler.Şu an mothercare de 7 li body ler 31 YTL.Tanesi 4 YTL ye geliyor.
DEVRİM 1973

C U D A N A
  • Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 04.08.2006 13:09:31
günaydinlar arkadaslar!!
biz de alisverise basladik...
kendim icin zaten cok önce baslamistim, zira göbek aldi basini gidiyo...
almanya'da yasayan arkadaslara önerim:
C&A ve H&M magazalrina mutlaka ugrayin...
cok büyük indirimler var ve ayrica da her zevke, her tarza uygun kiyafetler var...
hamile kiyafetleri genelde gayet klasik oluyo, ama bu magazalarda tarzinizdan ödün vermeden giyinmek mümkün...
fiyatlar da inanilmaz uygun... nerdeyse herseyi %70 indirimden aldim...
oglusum icin de (biz basindan beri oglus diyoruz )  baslamistik...
genelde unisex renkleri tercih ediyoruz...
kirmizi, portakal rengi, yesil, sari, lacivert, beyaz aliyoruz...
"pembe-mavi" mantigina karsi bi birey olarak, oglumu da kendime benzeticem...
insanin bebegi icin biseyler almasi o kadar farkli bi duygu ki...
esimle disari cikip da bebek magazalarina girdigimizde,
"evli" oldugumuzun gercekten farkina vardik...
yaklasik bes yildir birlikte olmamiza ragmen, sanki simdi hersey cok daha baska...
herkese mutlu alisverisler...
sevgiler...
öpücükler...

www.portakalradyo.de

naksidil
  • Tüm gönderiler : 302
  • Bölge: isvicre-basel
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 05.08.2006 17:46:39

benim icin daha cok erken..ama dün bir magazada bebek kiyafetleri gördüm elime aldim tekrar yerine koyadum icim gitti ama almadim daha cok erken.... kizimda herseyi hazirdi daha yedi aylik hamileyken yatagi bile kurulmustu... bu sefer acele etmeyecegim... ama kizim olursa ablasi ceyizini birakip gitti herseyi hazir..erkek olursa tabi ozaman baska esimde bende kucagimiza almadan büyük alisveris yapmama karari aldik... insallah bu sefer bebegimi koklamayi rabbim nasip eder....aminnn

[

bhr
  • Tüm gönderiler : 1682
  • Bölge: istanbul, avrupa yakası
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 05.08.2006 20:08:32
naksidil, inşallah Rabbim sana da bizlere de bebeklerimizi sağlıklı doğurma ve büyütme imkanını nasib eder.

ben hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren alışveriş planları yapmaya başlamıştım. ama annem ve eşim beni tuttular, hatta bu yüzden onlara kızmıştım, heyecanımı paylaşmıyorlar diye. aslında yalnızca temkinli davranıyorlardı.

şimdi 15. haftamı dolduruyorum ve prensesim İnci'min odasını tasarlamaya başladım. çok tatlı perdeler, komodin, renkli yer minderleri hazır şimdiden. antimikrobik midir nedir, işte o halılardan alacağız, eski kitaplığımızı silikon ve kumaşla kaplayıp İnci'me oyuncak dolabı yapacağım.

yatağı ise park yataklardan almayı düşünüyoruz, her yönden çok kullanışlı çünkü.

ben hamile kıyafetlerimi çoğunlukla lord ve ebru hamile giyim mağazalarından aldım.

mesela geçen hafta bakırköyde carouselin arkasındaki lord giyimden çok indirimli pantolon aldım. 80 ytl iken indirime girmiş 40 ytl'ye, o da taksitli. tavsiye ederim.

akalara1978
  • Tüm gönderiler : 136
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 07.08.2006 13:25:58
valla arkadaslar mothercare pahalı diyorsunuz ama hemen söyleyeyim 7 tane kısa kollu tulum 3 tani uzun kollu tulum aldım 35 ytl pahalı mı sizce

bhr
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 07.08.2006 13:30:47
bu mother care ye hiç bakmamıştım, ilk fırsatta gezeceğim. o bahsedilen uygun fiyatlar indirim dönemlerinde mi, yoksa , devamlı bulunabiliyor mu acaba

monili
  • Tüm gönderiler : 12
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 07.08.2006 18:18:13
Bıraz once baska bir forumda da yazdim burayi gorunce burayada yazayim dedim.Bebek karyolasi ve camasiri icin size antialerjik bebek karyolasi ve camasiri olan Bagdat caddesinde bir magaza adi verebilirim.Bebek camasirlari organik ,organik nevresim takimida  cikiyormus yakinda ,ellerindeki ornekleri gordum pek sirin aplikeli seyler yapmislar.Bebek icin bebege giderken goturulen ve artik hastanelerin pek kabul etmedikleri cicek yerine bebek bezi pastalari hazirlanmis.Neler var neler.Kucuk cocugum yok ama birsuru yeni dogum yapacak insan var cevremde ,bu magazayi bulmam iyi oldu.İlgilenene adresi veririm.bilginler6@yahoo.com

bhr
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 09.08.2006 16:04:51
arkadaşlar, şu siteye mutlaka bakın,
ben kesin karar verdim, bebeğimin giysilerini organik ürünlerden alacağım

http://www.cleanglobe.net/

http://kariyerim.milliyet.com.tr/detay.asp?id=474

office
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 09.08.2006 16:17:11
iyi de bu sitede sadece 3 ay kullanılacak ürümler var birde ben mi görmedim ama nevresim takımı falan yok dimi sdece kıyafet var.
ben kıyafet değil ama nevresim takımını antialerjik almak istemiştim ama daha bakamadım. bulursam nerden bulduğumu yazıcam

bhr
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 09.08.2006 16:24:36
arkadaşlar organik bebek ürünleri diye bir konu başlığı mı atsak acaba

ben şimdi araştırmalara başladım, bir iki link gönderiyorum

http://www.kendinal.com/asp/listgroup.asp?group=ORG_NEV01

http://www.hepsiburada.com/department.aspx?CategoryID=295430

http://www.tac.com.tr/tr/urunler.asp?sid=83&cat=3

D.Toyran
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 09.08.2006 18:55:17
ben de TAÇ ın organik nevresimi var.

DEVRİM 1973

monili
  • Tüm gönderiler : 12
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 09.08.2006 20:11:25
Bugun mdf karyola basligi altinda antiallerjik karyola ve organik camasirlar hakkinda bir magazada gorduklerimi yazmistim.Tacin nevresim takimi tam organik degil.Organik kumasa boya katilinca organikligi kalmiyormus.Yari organik diye satiyorlar ama yari organik diye bir laf olmaz ya organiktir ya degildir.Bunlari gbahar icin Bagdat caddesinde organik nevresim bebek camasiri satan bir magazayi gezdim fiyatlarini yazmistim,3 yasina kadar kiz-erkek camasirlari var.Ayrintili yazdim' mdf karyola' basliginda.Magaza sahibinden ayrintili bilgi aldim o yuzden biliyorum bunlari.Nevresimlerini de gordum kiz -erkek icin degisik aplikeler yapilmis.

bhr
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 09.08.2006 20:38:03
evet monili, senin yazın sayesinde birçok kişi o mağazaya gidecek eminim, kısmetse ben de ilk fırsatta uğrayacağım.

eskiden dedelerimiz nenelerimiz saf pamuktan giyinirlermiş, hatta ben de birkaç örneği var, çarşaflar da var,

karar verdim bu orjinal pamuklu kumaştan bebişime nevresim, elbise diktireceğim. böylesi bütçemede daha uygun olacak.

ama benim gibi o kumaşlara ulaşma imkanı olmayanlar bahsedilen mağazalardan sağlıklı ürünlere ulaşabilirler.

bucoklar
  • Tüm gönderiler : 579
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 09.08.2006 23:04:30
Selam Venezia Tunalıda mom-to-be diye bır magaza var. Istersen bir bak. Cok modern seyker var. Ben oradan pantolon almıştım hem çok rahat ettim hem de hiç yıpranmadı. Yeri Tunalıda ya turuncu cafenin karşısı ya da bır paraleli.

bucoklar
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 09.08.2006 23:08:07
Ben bebeğimi ilk günden kendi yatağında yatırdım. Sepete boşuna para vermeyin derim. Ama yanımda yatırmak istiyorum sepet alacam diyorsanız tanıdıklardan bulmaya çalışın derim.

bucoklar
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 09.08.2006 23:12:38
Selam ,
İstanbulda ge-be'den alışveriş yapmıştım. Cok tavsiye ederim. Kadife pantolon ve bluzlar almıştım. Biraz pahalı ama 2 pantolonla butun bir hamilelik donemimi geçirdim üstelik çalışarak

pearl1453
  • Tüm gönderiler : 1040
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 14.08.2006 09:19:15
merhaba kızlar
istanbulda oturanlar çok şanslısınız aradığınız herşeyi bulabilirsiniz.ben marmariste aradıklarımı bulamıyorum yada benzerini buluncada astronomik rakamlarda oluyor.bebeğimin kıyafetlerini nevresimini filan annem bursadan getirdi sağolsun .sadece yatağı,dolabı,arabası ve sepeti kaldı.ama burada yinede istediğim gibi bulamayacağım galiba ya annemler bursadan yollayacak ya izmire,istanbula bakacağız.
  burda 2-3yerde hamile giyim satan mağaza var  o da normal bir butikte birkaç çeşit.allahtan bir tanesinde gebenin ürünlerinden varmış indirimede girdi 2pantolonla bir jile aldım.ben birde hanile kıyafeti yerine (pantalonlarla etekler hariç)biraz bol normal kıyafet istedim annemde bana keten bulüzler hint bulüzleri filan almış iyi oldu.
  bu arada sepet olayına nasıl bakıyorsunuz

frezya
  • Tüm gönderiler : 1194
  • Bölge: İstanbul
Ynt: ALIŞ VERİŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ - 14.08.2006 09:35:54
Pearl1453 (ismini bilmiyorum)

Ben istanbul dayım. Ama çoğu ihtiyacımı internet üzerinden alışveriş yaparak karşılıyorum. Şuana kadar hiçbir problem yaşamadım.  Aşağıda alışveriş yaptığım bir kaç sitenin linkini yolluyorum umarım işine yarar.

www.e-bebek.com
www.ebrumaternity.com
www.kirazbaby.com
www.kalitemarket.com
www.gunboyu.com

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 40 of 76