Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

sezeryan mı normal mi

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 25
Yazar Mesaj
tbay48

• Tüm gönderiler : 83
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
sezeryan mı normal mi - 18.08.2006 17:26:45 ( #1 )
tecrübeli annelerimiz yardım edin bize..normal çok istiyorum ama çok da korkuyorum..sezeryan gerçekten sonrası çok mu kötü olan bişey? günlerce yatacak mıyım? göbeğim hiç gitmeyecek mi? diğer bebişimi de sezeryanla doğurmak zorunda mıyım? fikir rica ediyorum..(33 haftayı doldurdum az kaldı, kızım olacak)
C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: sezeryan mı normal mi - 18.08.2006 17:28:30 ( #2 )
"sezeryan mi, normal dogum mu" konu basligi,
dogum ile ilgili konular bölümünde var...

www.portakalradyo.de
spmm

• Tüm gönderiler : 1352
Ynt: sezeryan mı normal mi - 18.08.2006 21:16:25 ( #3 )
heh heh sanırım artık herkes doğum yöntemleri ve tecrübeleriyle ilgili fikirlerini beyan etmekten çekiniyorçok da iyi yapıyorlar...
Tuba cım , kendim için senin için ve tüm hamişler için; bedenlerimize uygun olan,bebişlerimizi sağlıkla kucağımıza alacağımız ve sonrasında da zorluk çekmeyeceğimiz kolay doğumlar diliyorum...
emin ol herkesin doğum hikayesi birbirinden farklı...pozitif düşünmeye çalış,meleğini kucağını aldığını hayal et...
olumlu yada olumsuz duyacağımız hiçbirşeyin bizim doğumumuza bir faydası olmayacak inan buna...olumsuz duyacakların da daha çok endişelenmene ve belkide hiç problemsiz yaşacağın doğumunun senin için çekilmez olmasına sebep olacak...

kendime de söylüyorum bunu:Allah hepimiz içiin hayırlısı olan neyse onu nasip etsin...yeterki bebişler sağlıkla gelsin...

inşallah döndüğünde heyecanla anlatacağın harika bir hikayen olur...
sevgiler
BalBöceği_Annemicino

• Tüm gönderiler : 8499
  • Bölge: karlar diyarı:)
Ynt: sezeryan mı normal mi - 19.08.2006 13:07:36 ( #4 )

Orjinalden alıntı: tbay48

tecrübeli annelerimiz yardım edin bize..normal çok istiyorum ama çok da korkuyorum..sezeryan gerçekten sonrası çok mu kötü olan bişey? günlerce yatacak mıyım? göbeğim hiç gitmeyecek mi? diğer bebişimi de sezeryanla doğurmak zorunda mıyım? fikir rica ediyorum..(33 haftayı doldurdum az kaldı, kızım olacak)

salı günü sezeryan oldum...cumartesi akşamı arkadasa yemeğe gittik..sen karar ver artık..çok zor olmuş olabilir mi
göbek kısmına gelince...39 gün geçti doğumun üstünden...hala var göbeğim..ama benden 1 ay önce normal doğum yapan arkadasın da benden pek bi farkı yok...kendi adıma söyliim..hiçbişii umduğum kadar zor olmadı...umarım tüm bebek bekleyenler doğum sonrasında benim gibi düşünürler

nazarnaz

• Tüm gönderiler : 159
Ynt: sezeryan mı normal mi - 19.08.2006 13:30:20 ( #5 )
canım bende sezeryanla doğum yaptım ve inanılmaz korkuyordum ama korktuğum kadar olmadı sadece ayılırken çok ağrım vardı ama sonra hemen ağrı kesici yaptılar ve biraz rahatladım 3 saat sonra tekrar ağrı kesici yaptılar ondan sonra hiç ağrı hissetmedim ama ilk kalkarken ve tuvalete gittiğim zaman çok zorlandım  bir kaç kere kalkınca o ağrıda geçiyor cuma günü öğleden sonra doğum yaptım ve pazar günü sabah hastaneden çıktım eve gelince  duşumu bile aldım çok fazla ağrım olmadı göbeğimde az kaldı artık bugün doğum yapalı 29 gün oldu yani o kadar korkulacak bir şey yok bebişini görünce zaten onun için hemen iyileşmek istiyorsun ve gerçekden hiç bir şey düşünmüyorsun Allah kolay doğumlar nasip etsin hakkında hayırlısı olsun canım sen gönlünü ferah tut yeter
sonsuzpinar

• Tüm gönderiler : 58
Ynt: sezeryan mı normal mi - 19.08.2006 21:54:35 ( #6 )
bende 3 ay önce sezeryanla dogum yaptım korkulacak hiç bişey yok nazarnazın dediği gibi 2,gun ayaga kalkıyorsun ve yavaş yavaş normal hayatına dönüyorsun..ama ilk dogum sezeryansa 2, dogumu normal yaptırmak çok riskli ..önce normal dogumu dene olmazsada sezeryan  korkulacak bi operasyon degil..
minnik

• Tüm gönderiler : 2051
Ynt: sezeryan mı normal mi - 20.08.2006 00:25:05 ( #7 )
Epidural sezeryan oldum.Güle oynaya gidip güle oynaya çıktım.Tabi bunda doktorumun da payı var.2.gün dikiş ağrılarım oldu ama şimdi gayet iyiyim.3.gün evdeydim ve öyle yatarak falan geçirmedim.Dikiş ağrıları da 1 hafta sonra kayboldu gibi birşey.Göbek de 1 ay sonra baya indi.Şimdi 8 kilo fazlam var ama 18,5 kilo almıştım.Doğum sonrası 6 kilo kadar gitti,geri kalanı da emzirirken.Sanırım kalan 8 kiloyu da 1 yıla kadar verebilirim.

@RZU

• Tüm gönderiler : 492
  • Bölge: rizeden
Ynt: sezeryan mı normal mi - 09.09.2006 21:10:18 ( #8 )
canım merhaba eğer normal istiyorsan  kesinlikle buna adapte ol..bende hamileliğim boyunca normal istedim ve kendimi hazırladım sonunda normal doğum yaptım....iykide normal yapmışım bu benim fikrim korkunun ecele faydası yok evet biraz ağrılı bir olay ama abrtıldığı kadar değil buna kendini hazırlarsan korkunu yenersin...ilk bebeğim çok mutluyum  tam 23 gün oldu .Allah kolay doğum nasip etsin herkese....
kuzeynep

• Tüm gönderiler : 1606
  • Bölge: Ankara
Ynt: sezeryan mı normal mi - 09.09.2006 21:38:24 ( #9 )

Orjinalden alıntı: tbay48

Bu konu gerçekten forumda hep tartışılan bir konudur ve ben şuna karar verdim en sonunda, en uygun doğum yöntemi; kişinin kendisini psikolojik olarak hazırladığı doğum yöntemidir.
Ama tecrübe istersen ben iki sezaryanlı bi anne olarak manken gibi geziyorum ortalarda göbek möbek yok valla. En son gardrop almak için bi firmaya gitmiştik eşimle bizi yeni evlenecek çift zannettiler pek bi mutlu oldum Doğumdan sonra biraz ağrısı oluyor ama sonra bebişini kucağına alınca dünyanın en hafif ve mutlu insanı oluyorsun. Sana da çok kolay bir doğum ve sağlıklı bi bebiş dilerim
pepoo

• Tüm gönderiler : 3142
  • Bölge: İst/Europe
Ynt: sezeryan mı normal mi - 10.09.2006 01:59:23 ( #10 )
BENDE SEZERYANLA DOĞUM YAPTIM.HİÇBİR ZORLUĞU YOK GERÇEKTEN.ZATEN SERUMUNA AĞRI KESİCİ KOYDUKLARI İÇİN ACI VEYA AĞRIDA DUYMUYORSUN KORKMA.HASTANEDEN ÇIKINCADA EVDE HİÇ YATMADIM.EVDE BİRSÜRÜ BANA BAKICAK İNSAN (ANNEMİANNEANNEM,TEYZEM,GÖRÜMCELERİM) OLMASINA RAĞMEN GELEN MİSAFİRE BİLE KAPIYI BEN AÇIYORDUM  HİÇ KORKMA VE ENDİŞELENME.HAYIRLI DOĞUMLAR DİLERİM...

bahargök

• Tüm gönderiler : 115
  • Bölge: İstanbul
Ynt: sezeryan mı normal mi - 10.09.2006 12:11:29 ( #11 )
Ben, kendi isteğimle 15 ay önce epiduralli sezaryenle doğum yaptım. Doğumdan 6 saat sonra ayağa kalktım. Sütüm de çok boldu, 10 ay emzirdim. Ertesi gün evime gittim. İlk 3 ay dikiş yerlerimde ağrı oldu ve eğilip kalkmada hafif zorluk çektim ama şiddetle tavsiye ederim çok memnun kaldım. Ayrıca 15 ay oldu doğum yapalı ve şu an doğum öncesi kilomdan 2 kilo eksiğim bile var. Zaten bebeğin hareketlenmeye başlayınca ister istemez peşinde koşarken kilo veriyorsun bence.
seçil koparan

• Tüm gönderiler : 784
Ynt: sezeryan mı normal mi - 10.09.2006 15:01:20 ( #12 )
normal doğum yapıcam bir aksilik olmazsa inşallah
hacıpur

• Tüm gönderiler : 1157
Ynt: sezeryan mı normal mi - 27.09.2006 01:52:05 ( #13 )
ben  hamile kalmadan önce normal doğuma karar vermiştim. Hastane ve anestezi ekibine güvenebilirsem de epidural yaptırmak istiyordum. Ben bu yönteme kaçak normal doğum diyorum. Normal doğum yapıyorsun ama 4 cm. açıldıktan sonra hiç ağrı hissetmiyorsun ve olayın tüm keyfini tam anlamı ile çıkarabiliyorsun. ( 4cm. açılana kadar doğumu durdurabileceği için epidural yapılmıyor.) Öyle de oldu epiduralli normal doğum yaptım. akşam 20:20 de doğum yaptım. Aynı akşam saat 22:00 gibi duşumu aldım. Ertesi gün saat 11:00 de hastaneden  çıkabileciğimi söylediler. Yani yaklaşık 15 saat sonra hastaneden çıktım. Ve bir daha da yatmadım. Gayet hareketliydim , akşam misafirlerimi kendim karşıladım , doğum sırasındaki dikişlerim 10 gün sonra tamamen iyileşti.Göbek ve kilo olayına gelince ,sanırım bu yapıya bağlı birşey. Benim oğlum 7. ayında ve bende hala 8 kilo ve hatırı sayılır bir göbek var. Biraz da tembelim sanırım.  
lhazar

• Tüm gönderiler : 704
Ynt: sezeryan mı normal mi - 29.09.2006 12:01:28 ( #14 )
merhabalar ben normal doğum yaptım 34.haftamdaydım 2 saat sancı geldi suyum geldi ve bebeğim doğdu,hiç korkma ve anlatılanlardanda etkilenme,sancı kısmı biraz canını acıtıyor doğum kısmı çok kolay ve bebek doğar doğmaz acın bıçakla kesilir gibi kesiliyor.rahat olman çok önemli.kendini hiç kasma doktorun ne derse onu yap sadece okadar kolay.büyütecek bişey yok bence.köylerde millet evde bağda bahçede doğuruyor korkunç bişey olsa kimse 2. yi yapmazdı.ayrıca sezeryan yapan arkadaşlarımda 1 günde ayaklandılar ağrı sancı hiçbişey yoktu,göbek tamamen yapısal bişey,çok kilo alırsan vermesi zor oluyor.benim göbeğimde var normal yapmama rağmen.zamanla geçecek dertt edilecek bişey değil.zaten bebişin gelince hiçbişeyi gözün görmeyecek allah sağlıklı doğumlar versin hem sana hem bebişine.
seagirl_23

• Tüm gönderiler : 3124
  • Bölge: İstanbul-Üsküdar
Ynt: sezeryan mı normal mi - 29.09.2006 15:20:31 ( #15 )

Orjinalden alıntı: hacıpur

ben  hamile kalmadan önce normal doğuma karar vermiştim. Hastane ve anestezi ekibine güvenebilirsem de epidural yaptırmak istiyordum. Ben bu yönteme kaçak normal doğum diyorum. Normal doğum yapıyorsun ama 4 cm. açıldıktan sonra hiç ağrı hissetmiyorsun ve olayın tüm keyfini tam anlamı ile çıkarabiliyorsun. ( 4cm. açılana kadar doğumu durdurabileceği için epidural yapılmıyor.) Öyle de oldu epiduralli normal doğum yaptım. akşam 20:20 de doğum yaptım. Aynı akşam saat 22:00 gibi duşumu aldım. Ertesi gün saat 11:00 de hastaneden  çıkabileciğimi söylediler. Yani yaklaşık 15 saat sonra hastaneden çıktım. Ve bir daha da yatmadım. Gayet hareketliydim , akşam misafirlerimi kendim karşıladım , doğum sırasındaki dikişlerim 10 gün sonra tamamen iyileşti.Göbek ve kilo olayına gelince ,sanırım bu yapıya bağlı birşey. Benim oğlum 7. ayında ve bende hala 8 kilo ve hatırı sayılır bir göbek var. Biraz da tembelim sanırım.  

benimde çok istediğim bir doğum şekli bu, sen hangi hastanede doğum yaptın acaba ???
ARDA BENİM HERŞEYİM....
nagisch

• Tüm gönderiler : 8060
  • Bölge: eski bambıh daha eski pammuk
Ynt: sezeryan mı normal mi - 29.09.2006 15:48:10 ( #16 )
bende epidurallı normal doğum istiyorum.. ancak herkes güvenilir bir anestezi uzmanı bulunmasında hemfikir sanırım.. hacıpur sen nerede yaptırdın ve sana kaça mal oldu bilgi verirsen seviniriz canım

*N*e*R*M*i*N*

• Tüm gönderiler : 524
  • Bölge: istanbul
Ynt: sezeryan mı normal mi - 29.09.2006 16:28:53 ( #17 )
ben sezeryanla yaptım ama hala içimde kaldı,, keşke biraz daha kararlı olsaydım da normal doğum yapsaydım,,şimdi 2. için istiyorum ama ümidim de yok ...türkiyede maalesef hep böyle.

hacıpur

• Tüm gönderiler : 1157
Ynt: sezeryan mı normal mi - 30.09.2006 02:44:01 ( #18 )
merhaba ,

ben doğumu da hamilelik takiplerimide acıbadem bakırköy de yaptım. Mart ayında bebeğim oldu , o zamanın fiyatı ile epiduralli normal doğum paketi 5,5 milyar dı.  Paketin içinde oda , doğum , epidural , refakatçi , doğum sonrası bebeğin ve benim muayenelerimiz , bebeğin kalça çıkığı kontrolu için ultrasonu , yine bebek için topuktan kan alma testi vardı. Ayrıca hastane isteyenler için ( bilmiyorum istemeyen olmuş mudur.) doğumdan sonra ( aşağı yukarı 15-20 gün sonra ) eve hemşire gönderiyor ve bebeğin kontrolünü yaptırıp annenin sorularını cevaplıyor. Ben hastaneden çok çok memnun kaldım. Oda da beni hiç yalnız bırakmadılar abartısız 5 dk. da bir bir hemşire geldi , nöbetçi kat doktoru ,  bebek doktoru.... hatta diyetisyen bile yanıma uğradı. Doğumhaneye kendi doktorum haricinde iki hemşire , bebek doktoru ve bebek hemşiresi girdi. Doğumhanede rahat etmem için herşey yapıldı , öyle ki kendileri sanki sohbete gelmiş gibi rahattılar ve sohbetlerine beni de dahil ettiler , tüm stresim kayboldu.  Hastaneden çıkmadan önce eğitim verdiler bebeğin yıkanmasını , günlük temizliğini vb. anlattılar.  Doğumdan sonra arayıp tebrik ettiler ve memnun olup olmadığımı , eksiklerini sordular. Yanlış anlamayın benim hastane ile bir ilgim yok , yani bana özel bir ihtimam değil bu yaptıkları.

Epidural için anestezi ekibi önemli çünkü risk kataterin takılması sırasında. Benim 4cm. lik açılmam olduktan sonra ekip olarak iki kişi geldi , odadaki herkesi çıkardılar , odayı sanki ameliyat yapacaklarmış gibi hazırladılar. Bu aşama bayağı uzun sürdü. Sonra benim yatağa oturmamı ve belimin alt kısmını dışarıya doğru itmemi istediler. Sancı geldiğinde haber veriyordum ve onlarda durup sancının geçmesini bekliyorlardı , sancı geçince sabit durmam gerekiyordu. Belimde omurilik üzerinde bir noktaya ilacın verilmesi için bir boru taktılar ve sabitlemek içinde boruyu sırtıma yapıştırdılar. Esnek olduğu için çok rahat hareket edebiliyordum. Elime bir buton verdiler ağrı hissettiğimde basarak ilacı vücuduma veriyordum. İlacın dozunu kendim ayarlıyordum. Az vermemek lazım acı hissediliyor , çok vermemek de lazım bu durumda da bacaklarda his kalmıyor.  

Ben doktoruma açık açık anestezi ekibinin nasıl olduğunu , bu konuda ki deneyimlerini sordum. Bana içtenlikle cevap verdi. Hastanenin hizmet verdiği kesimin - maliyet nedeni ile - belli bir düzeyde insanlar olduğunu , gelenlerin epidurali bildiklerini ve doğumun doğal olanını istediklerini ama acısını istemediklerini bu durumda da ekibin sürekli epidural yaptığını söyledi. Söyledikleri bana da mantıklı geldi ve epidurale karar verdim.

epidural gerçekten ciddi bir karar. Hastanenizden emin değilseniz kesinlikle kullanmayın. Hani derler ya şimdiye kadar epidural ve sezeryan mı vardı. anneleriniz normal doğum yapmış , sizi bilmiyorum ama biz iki kardeşiz. Çok çok zor olsaydı ben olmazdım .( ben ikinci çocuğum da )

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

cyberrica

• Tüm gönderiler : 1947
  • Bölge: ankara
Ynt: sezeryan mı normal mi - 30.09.2006 13:08:26 ( #19 )
Merhaba canım bende senin gibi çok istiyordum ve normal doğum yaptım. Çok kolay gelmedi açıkçası, ancak ağrı eşiği kişiden kişiye değişiyor, o yüzden kendin karar vermelisin. Bunun dışında doğumumu kısaca anlatayım;
Tam doğum yapmam beklenen günün gecesi saat 2de sancılarım başladı, hastaneye hemen gitmeyip evde sabaha kadar nefes alma egzersizleriyle sancı sıklıklarımı takip ettim, sabah 6da hastaneye gittik, suni sancıyla doğumu hızlandırdılar, sancılarımı eşim yanımda odamda iken çektim, bebeğin başı gelince doğumhaneye alındım ve 10.08 geçe kızım doğdu, tam açılmıştım ama yaramaz kızım biraz hasar verdi 2-3 dikişle atlattım. Zaten o dikişler 10 günde geçti, doğumdan hemen sonra normal hayatıma döndüm. Dediğim gibi bana zor geldi ama sancılar sırasında yanımda olan yakınlarım ve hatta dr.larım beni çok dirayetli buldular ve tebrik ettiler. Tekrar doğum yaparsam yinede epiduralli normal düşünüyorum.

İnşallah sağlıkla bebişini kucağına alırsın.
nagisch

• Tüm gönderiler : 8060
  • Bölge: eski bambıh daha eski pammuk
Ynt: sezeryan mı normal mi - 30.09.2006 13:22:15 ( #20 )
hacıpur ve cyberrica verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler... umarım bende sizin gibi sağlıklı bi doğum yaparım.. acıbadem hastanesi süper bi hastane bence.. verdikleri fiyatta verdikleri hizmetler göre... ama sanırım benim bütçemi aşıyor... sağlıklı bi şekilde doğsun bebişimde ne olursa olsun..

Sayfayı değiştir: 12 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 2, mesajlar 1 to 20 of 25

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 1 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku