Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!!

Yazar Mesaj
primadonna

• Tüm gönderiler : 39
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 23.08.2006 17:29:54 ( #1 )
HERKESE MERHABA...

ARADA BİR RASTLIYORUM.
KAHVE
FINDIK
ŞANFISTIK
....

BAŞKA NELER VAR, BİLEN VAR MI?
TABİ Bİ DE BUNLARI NE ZAMAN YEMEK LAZIM;)
YUMURTLAMA DÖNEMİNDE Mİ YEMELİ, YOKSA REGL DÖNEMİNDE Mİ?
NE YAPMALI NE ETMELİ, AMA HAMİLE KALMALI....
gurbetkusu

• Tüm gönderiler : 4935
  • Bölge: Hollanda
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 23.08.2006 20:06:12 ( #2 )
ne yemeli ne icmeli

ay seni ben bizim yumurtla klubune davet edeyim orada biz kocislere neler yedirmedikki

saka bir yana ozellikle erkegin bol enerjige ihtiyaci var........findik,ceviz,bal,keci boynuzu pekmezi cok iyimis,birden iliskiden 1-2 saat evvel esine kahve yaparsan spermleri daha fazla hareklenmesine yol aciyormus...............
birde sigara icilmemesi gerekiyor hem anne hemide baba!!!!!

2. dusuk
3. kimyasal gebelik
1. asilama negatif
1. tup bebek tedavisi negatif
2. tedavim yine negatif
3. tedavim yine negatif :(
4. tedavim yine negatif
Buyuk ALLAHIM bizi daha fazla bekletme ne olur
ffiliz

• Tüm gönderiler : 3343
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 23.08.2006 20:58:18 ( #3 )
arı sütü polen bal karışımı tavsiye ederim hem kendiniz hemde eşiniz için.günde 2 defa sabah aç karna 1 çay kaşığı,akşam yatarken 1 çay kaşığı fazlası zararlı arkadaşlar.bide rahimi güçlendirmek için ananas suyu ve roka benden bu kadar

papatyamm

• Tüm gönderiler : 2443
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 23.08.2006 21:10:24 ( #4 )
valla benimde hiç bir fikrim yok ama eşinin bol bol kahve içmesi gerek sanırım
_ElçiN_

• Tüm gönderiler : 412
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 23.08.2006 21:49:38 ( #5 )
Vallahi ne içilir, ne yenilir bilmem de... Stres yok... Benim tek bildiğim ve denediğim yol... Şu an 5 hafta 1 günlük hamişim bu arada... Haa, bir de çalışma var tabi onu da atlamayayım.

m.selimim

• Tüm gönderiler : 3811
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 01:39:15 ( #6 )
Bol süt içmek de doğurganlığı arttırıyormuş. Çoğul doğum yapan kadınlar üzerinde yapılan araştırmada bol süt içtikleri ortaya çıkmış.
Vermek istemeseydi istemeyi vermezdi.

gurbetkusu

Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 01:46:09 ( #7 )
salihacigim sutu ilk defa duyuyorum bundan sonra hergun 1-2 bardak sut iceyim............
bebis icin neler yapilmaz kiii??
2. dusuk
3. kimyasal gebelik
1. asilama negatif
2. tedavim yine negatif
4. tedavim yine negatif
m.selimim

Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 01:49:28 ( #8 )
KARANFİL: HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRIR. HER GÜN YEMEKLERDEN SONRA ALINAN BİR KARANFİL HEM AĞZINIZIN HOŞ KOKMASINA HEM DE HORMONLARINIZIN ÇALIŞMASINA YARAR. HAMİLELİKTE RAHİMİ KUVVETLENDİRİR. NORMAL DOĞUM YAPACAK OLANLAR, DOĞUMA BİR AY KALA HER GÜN BİR ÇAY BARDAĞI SICAK SUYA 1 KARANFİLİ 5 DAKİKA DEMLEYİP İÇERLERSE DOĞUMLARI DAHA KOLAY OLUR.
SAFRAN: YUMURTALIKLARI GELİŞTİRMEDE ETKİLİDİR. HAMİLE KALMAYI KOLAYLAŞTIRIR. AYRICA SİNİRLERİ KUVVETLENDİRİR. YEMEK YENECEĞİ ZAMAN ÜSTÜNE SERPİLİR. (0. 5 MG)
ŞERBETÇİOTU: BOL KADINLIK HORMONU İHTİVA EDER. BİR LİTRE SUYA 30 GR ATILARAK 10 DAKİKA DEMLENDİRİLİR. GÜNDE 3-4 BARDAK İÇİLİR. AYRICA İYİ UYKU VERİR.
TARÇIN: HORMONLARI ÇALIŞTIRIR. CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIR. BEYAZ AKINTIYI GİDERİR. VÜCUDUN DAYANIKLILIĞINI ARTIRIR. BİR BARDAK SUYA YARIM KAHVE KAŞIĞI KATILIP İÇİLEBİLİR.
NANE: HAMİLE KALMAYI SAĞLAR. TAZE OLARAK SALATALARA EKLENEREK YENEBİLİR. BİR LİTRE SUYA 10 GR KONARAK DEMLENİR, BU KARIŞIM SU YERİNE İÇİLEBİLİR. SANCILI REGL DÖNEMLERİNDE NANE ÇAYI RAHATLATICIDIR.
BİBERİYE: TÜM HORMON VE SALGI BEZLERİNİN DENGELİ ÇALIŞMASINI SAĞLAR. KANSIZLIK VE ZAFİYETİ GİDERİR. ÖZELLİKLE HANIMLARDA BEYAZ AKINTIYI KESER.
ZATER: CİNSEL GÜCÜ ARTIRIR. ZİHİN YORGUNLUĞUNU GİDERİR. RUHEN VE BEDENEN CANLILIK VERİR. KEKİK GİBİ KULLANILIR. TOZ HALİNDE YEMEKLERİN ÜZERİNE SERPİLİR
PAPATYA: DÜZENLİ ADET GÖRMEYİ SAĞLAR. HORMON DÜZENLEYİCİSİDİR. GÜNDE İKİ- ÜÇ BARDAK İÇİLİR. BİR BARDAK SUYA 5 ADET PAPATYA UFALANIP 10-15 DAKİKA DEMLENİR.
REZERYAN: HORMON DÜZENLEYİCİSİDİR. HAMİLE KALMAYA YARDIMCI OLUR. ET, FASULYE, LAHANA GİBİ YİYECEKLERİN ÜZERİNE BİR KAHVE KAŞIĞI KONUR.
ADAÇAYI: HORMON EKSİKLİĞİNİ GİDERİP HAMİLE KALMAYI SAĞLAR. BİR BARDAK SICAK SUYA ÜÇ YAPRAK ADAÇAYI BEŞ DAKİKA DEMLENDİRİLİP İÇİLİR. KALBE DE İYİ GELİR. SIKÇA İÇİLDİĞİNDE TÜM BEDENİ GÜÇLENDİRİR. DÖLYATAĞI HASTALIĞI OLAN HANIMLARIN ARASIRA ADAÇAYI OTURMA BANYOSU YAPMALARI İYİ OLUR. OTURMA BANYOSU İÇİN; İKİ AVUÇ DOLUSU YAPRAK ADAÇAYI SOĞUK SUDA GECE BOYUNCA BEKLETİLİR. ERTESİ GÜN KAYNAMA NOKTASINA KADAR ISITILIP BANYO SUYUNA EKLENİR. BANYO SUYU BÖBREKLERİN ÜSTÜNE KADAR ÇIKMALIDIR.
BİRA MAYASI: BÜTÜN SALGI BEZLERİNİ UYUMLU OLARAK ÇALIŞTIRIR.
HARDAL : BÜTÜN HORMONLARI ÇALIŞTIRIR. SİNİRLERİ KUVVETLENDİRİR.
KİMYON : SİNİR SİSTEMİNİ KUVVETLENDİRİR ADETİN NORMAL VE AĞRISIZ OLMASINI SAĞLAR.
YULAF EZMESİ: HORMONLARI DÜZENLER. VÜCUDUN DİRENCİNİ ARTIRIR. SABAHLEYİN KAHVALTIDA YENDİĞİNDE GÜN BOYU TOK TUTAR. AKŞAMLARI SALEP GİBİ İÇİLİP YATILABİLİR.
VANİLYA: CİNSEL GÜCÜN ARTMASINA NEDEN OLUR. VÜCUDU VE SİNİRLERİ GÜÇLENDİRİR. DEPRESYONA İYİ GELİR.
ÇAM FISTIĞI : HAMİLE KALMAYI SAĞLAR. PORTAKAL ELMA, ARMUT GİBİ MEYVA VEYA BİR SEBZE ÜZERİNE YENMELİDİR. YOKSA PEKLİK YAPABİLİR. TEK BAŞINA YENMEMELİDİR.

SUSAM: TAHİN OLARAK YENMELİDİR. TÜM ORGANLARIN DÜZENLİ ÇALIŞMASINI SAĞLAR.
AYÇEKİRDEĞİ: BOL ''E'' VİTAMİNİ VE ''PROTEİN'' İHTİVA EDER. CİNSEL ARZUYU ARTIRIR. AYÇİÇEK YAĞINDA DA ''E'' VİTAMİNİ VARDIR. BÜTÜN YEMEKLERDE RAHATLIKLA KULLANILABİLİR.
ÇÖREKOTU : TÜM SALGI BEZLERİNİ ÇALIŞTIRIR. . ÇORBA, EKMEK, PİDE VE KURABİYE ÜZERİNDE EKİLEREK YENİR. GÜNDE BİR TUTAM YETERLİDİR.
DEFNE: BÖBREK ÜSTÜ BEZLERİNİN DÜZENLİ ÇALIŞMASINI SAĞLAR. HER TÜRLÜ ET VE BALIK YEMEĞİNDE KULLANILABİLİNİR.
KARABİBER: TÜM VÜCUDU UYARIR. KADINDA VE ERKEKTE CİNSEL ARZUYU ARTIRIR. KANSIZLIĞI GİDERİR. BOL İDRAR SÖKTÜRÜR. SİNİRLERİ KUVVETLENDİRİR.
ACI KIRMIZI BİBER: TÜM SALGI BEZLERİNİ ÇALIŞTIRIR. VÜCUTTAN SU BOŞALTIR. KADINLARDA VE ERKEKLERDE CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIR.
KİŞNİŞ: KADINLARDA ADETİN NORMAL VE AĞRISIZ OLMASINI SAĞLAR. TÜM HORMONLARI ÇALIŞTIRIR. BEBEKLİ ANNELERİN SÜTÜNÜN ARTMASINI SAĞLAR.
ZENCEFİL: TÜM VÜCUDU UYARARAK BEDENEN VE RUHEN GÜÇ KAZANDIRIR. KADIN VE ERKEKTE CİNSEL İSTEĞİ ARTIRIR.
KEKİK: KADINLARDA REGL ZAMANINDA AĞRISIZ KRAMPSIZ GEÇMESİNE YARDIM EDER. KADIN VE ERKEKTE CİNSEL ARZUYU ARTIRIR. BOL İDRAR SÖKTÜRÜR. KEKİKLE KARIŞTIRILMIŞ BAL YENMESİ ORGANİZMAYI GÜÇLENDİRİR VE DENGEYE KAVUŞTURUR.
FESLEĞEN: KADINLARDA ADETİN DÜZENLİ VE AĞRISIZ OLMASINI SAĞLAR. HAMİLE KADINLARIN DOĞUMUNU KOLAYLAŞTIRIR.
ÖKSEOTU: HORMON DENGESİNİ DÜZENLER, KAN BASINCINI DENGELER, MENAPOZ DÖNEMİNDEKİ SIKINTILARI DA RAHAT ATLATMAYA YARDIMCI OLUR. TAZE BİTKİ ÖZSUYU ÇOK DEĞERLİDİR. ÖKSEOTU GÜZELCE YIKANARAK NEMLİ DURUMDA MİKSERDE SIKILMALIDIR. BU ÖZSUDAN 25 DAMLA BİRAZ SUYUN İÇİNDE KAHVALTIDAN YARIM SAAT ÖNCE VE YATMADAN ALINMALIDIR.
CİVANPERCEMİ: ADET KANAMALARI DÜZENSİZLİKLERİNDE ÇAYININ İÇİLMESİ İYİ GELİR, YUMURTALIK İLTİHAPLANMALARINDA OTURMA BANYOLARI ALINIR. DÖLYATAĞI KAYMASINDA, MİYOMLARIN GİDERİLMESİNDE DE OTURMA BANYOLARI BAŞARI İLE KULLANILIR.
ARSLANPENÇESİ: ADETGÖRME DÜZENSİZLİKLERİ, RAHİM AKINTISI, RAHİM ŞİKAYETLERİ, MENAPOZ ÇAĞINDA ETKİLİDİR. DÜŞÜK YAPMAYA YATKIN KADINLARDA BEBEĞİN RAHİMDEKİ DURUMUNU GÜÇLENDİRİR.
SARIBALLIBABA: DÖLYATAĞI GEVŞEKLİKLERİNDE DÖLYATAĞI KASLARI YORGUNLUKLARINDA YARARLIDIR. 3 AYDAN İTİBAREN İÇİLMELİDİR. RAHİM VE ADET DÜZENSİZLİKLERİNDE GÜNDE İKİ FİNCAN ÇAYI YETERLİDİR. SİNİRSEL UYKUSUZLUKLARDA VE TÜM KADIN HASTALIKLARINDA BAŞARI İLE KULLANILIR.
ÇOBANÇANTASI: DÖLYATAĞI KANAMALARINDA ETKİLİDİR.
kaynak.www.cocukistiyorum.com

m.selimim

Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 01:52:26 ( #9 )

Vitaminler, Mineraller, Kuruyemişler

VİTAMİNLER
Vitamin ve mineraller ve olığ elementler doğurganlık için oldukça büyük bir önem taşıyor.
Doğal yollardan alınan vitamin ve minerallerin vucuda uyum sağlaması çok daha kolay. Hamile kalmak isteyenler bu önemli maddelere çok dikkat etmeliler.
E Vitamini : E vitamini eksikliği kadınlarda yumurtalıkların çalışmasını engelliyor. Buğday çimi, fıstık, soya, yulaf ezmesinde ayçakirdeğinde veyağında bol miktarda bulunmaktadır.
A vitamini : Avitamini eksikliği kadınlarda adet düzensizliğine ve göğüslerin sertleşmesine neden olur. Balık yumurta,tereyağı, ıspanak, tere,havuçta bol miktarda bulunur.
B12 vitamini : yumurtalığın kusursuz işlemesini sağlıyor. Bu vitamini eksikliği doğurganlığı da etkiliyebiliyor. B12 vitamini ve folik asit yumurtalığın kusursuz işlemesini sağlıyor. B12 vitamini ve folik asit eksikliği ise doğurganlığı etkiliyebiliyor. A.E.C vitaminleri hücrelere zarar veren moleküllerin üretimini engelliyor.
B6 vitamini : Bu kıymetli vitamin hücre bölünmesini sağladığı için gebelikte vazgeçilmez bir vitamin. B6 vitamini folik asit, magnezyum ve çinko gibi minerallerle birleştiği zaman cinsellik hormonunun üretimini artırıyor.
MİNERALLER
ÇİNKO :Çinko cinsellik hormonunun üretimi için çok gerekli bir mineral.Eksikliği kadınlarda yumurtalıkların çalışmamasına neden oluyor. Buğday kepeği, kuru fasülye, mercimek, yumurta ve ekmekte bulunuyor.
FOSFOR: Eksikliği cinsel bezlerin çalışmamasına ve sinirleri deformasyonuna neden olur. Soya, buğday çimi, yumurta, badem, kurufasülyede bulunur.
MANGANEZ: Küçük yaşlardan itibaren dikkatle alınması gereken bir mineral. Eksikliği kısırlığa neden oluyor. Hububatta, muşmula, fındık ve karacigerde bulunmaktadır.
İYOT : Eksikliği de vücutta cinsel bezlerin çalışmasını engeller. İyota en fazla ihtiyaç troid bezesinde bulunmaktadır.Bu bezenin çalışması için gereklidir. Troid bezinin meydana getirdiği hormonlaprotein karbonhidrat yağ, su metabolizması ayarlanır.İyot şişmanlatır veya zayıflatır. Karaciğer kaslarımız ve cinsel bezlerimiz için gereklidir. İyot; soğanda, sarımsakta, karides ve sütte bulunur.
FOLİK ASİT : Daha öncede belirttiğim gibi diğer vitaminlerle birlikte yumurtaliğın kusursuz bir şekilde işlemesini sağlıyor. Yeşil sebzelerde bol miktarda mevcut. Özellikle brokolide. Folik asit eksikliği anne karnında bebekte omurga eğriliğine yol açıyor. Bu nedenle doktorlar anne olmak isteyen kadınlarda folik asit değerini ölçüyorlar. Eksiklik varsa bunu vitamin hapları ile gideriyorlar.
KURUYEMİŞLER
ÇAMFISTIĞI: Bol proteini ve E vitamini ile kadım ve erkekte cinsel isteği artırır. Cinsel tükenmeyi ve buna bağlı olarak ruhi çökünte ve kalp rahatsızlıklarını geçirir.
FISTIK: Bol E vitamini ihtiva eder.Kadında ve erkekte cinsel arzuyu artırır. Kadıda hamşle kalmayı sağlar. Fıstık tek başına yendiğinde peklik yapabilir. Bu nedenle tek başına yenmemelidir. Portakal,elma, armut ve sebzelerle veya tatlıların üstüne serpilerek yenmelidir.
ANTEP FISTIĞI : Bol protein ve E vitamini ihtiva eder. Cinsel arzuyu artırır. Hormonları çalıştırır.
FINDIK: Protein ve madensel maddeler fosfor ve demir fazladır.Cinsel bezleri çalıştırır. Vücudunda ahenkli çalışmasını sağlar.
CEVİZ: Bol miktarda çinko, fosfor,kalsiyum,bakır ve protein vardır.Çok kıymetli bir kuruyemiştir.: Günde 25gr kadar (avuçiçi kadar) yenmesi uygundur daha fazla yenmemelidir.

kaynak:www.cocukistiyorum.com

gurbetkusu

Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 01:53:02 ( #10 )
bunlar cok guzel bilgiler.........
simid anladim ben bizim burda faslilarin en az 5 cacuklari olur ve onlar bol bol nane tuketirler........
ozellikle nane cayi icerler.........
artik bende nane cayi iceyim
tesekkurler saliha................
2. dusuk
3. kimyasal gebelik
1. asilama negatif
2. tedavim yine negatif
4. tedavim yine negatif
m.selimim

Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 01:54:33 ( #11 )
Rica ederim canım, paylaşım için burdayız. Daha bir çok bilgi var hepsini kopyalamayayıp ayıp olur, yasaktır belkide bilmiyorum ki. Siteyi inceleyebilirsiniz, ben arada takılıyorum orayada..
<mesaj tarafından düzenlendi salihamurat on 24.08.2006 01:56:08>

sultan bebegim:)

• Tüm gönderiler : 4548
  • Bölge: canim kizlarim...
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 01:55:35 ( #12 )
sagol canim bu bilgiler icin..nane kekik cok kullandigim baharattir..bundan sonra daha co kullanicam

m.selimim

Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 01:57:19 ( #13 )
Dikkat etmek gerekiyor ama bazı bitkiler hamilelikte kullanılmıyor, kekik, rezene,adaçayı gibi.

gurbetkusu

Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 02:01:49 ( #14 )
evet yaa,birde herseyin fazlasi zarar..................
2. dusuk
3. kimyasal gebelik
1. asilama negatif
2. tedavim yine negatif
4. tedavim yine negatif
incip

• Tüm gönderiler : 4002
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 10:03:04 ( #15 )
Ay ben hemen bir süper markete gidiiim aliim bunların hepsini :))

Evde canlı bomba gibi gezeriz sonra kocişle :)) ehehehee

C U D A N A

• Tüm gönderiler : 3943
  • Bölge: Deutschland
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.08.2006 11:37:41 ( #16 )
arkadaslar,
yeme icme olayina fazla takilmayin...
dünyaca milyonlarca kadin hamile kaliyo ve
ben sanmiyorum ki yediklerine ictiklerine dikkat etsinler hamile kalmak icin...
bu cok dogal bi olay, vücut hazir oldugunda hamile kaliniyo...
sunu yiyim, bunu iciyim diyip strese sokmayin sakin kendinizi...
rahat olun...
eger bi fizyolojik sorun yoksa, zaten en yakin zamanda hamile kalicaksiniz...
dualarimiz sizinle...

www.portakalradyo.de
denizatiyim

• Tüm gönderiler : 6824
  • Bölge: Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostuz
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 25.08.2006 10:03:52 ( #17 )

arkadaslar,
yeme icme olayina fazla takilmayin...
dünyaca milyonlarca kadin hamile kaliyo ve
ben sanmiyorum ki yediklerine ictiklerine dikkat etsinler hamile kalmak icin...
bu cok dogal bi olay, vücut hazir oldugunda hamile kaliniyo...
sunu yiyim, bunu iciyim diyip strese sokmayin sakin kendinizi...
rahat olun...
eger bi fizyolojik sorun yoksa, zaten en yakin zamanda hamile kalicaksiniz...
dualarimiz sizinle...

Orjinalden alıntı: cudana82

ÇOK HAKLISIN KATILIYORUM CANIMCIM.. BEN GEÇEN AYLARDA HEP DİKKAT ETTİM MEYVE SEBZE AĞIRLIKLI YEDİM BU AY NE BULDUYSAM ÖNÜME NE KONDUYSA YEDİM GELDİ.. OLACAĞI VARSA OLUR RABBİM YETERKİ VERSİN.. EN YAKIN ZAMANDA RABBİM BEBEK ÖZLEMİ ÇEKEN VE GERÇEKTEN İSTEYEN  ARKADAŞALARIMA DA BU GÜZELLİĞİ TATTIRSIN AMİNNNNNNNN

p s

• Tüm gönderiler : 96
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.09.2006 00:44:28 ( #18 )
benim bildiğim kimyon hamişler için zararlı...

cigdem_26

• Tüm gönderiler : 6
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 24.09.2006 23:20:42 ( #19 )
bence bukadar cook detaya girmemek lazım ..Elbette yediklerimiz onemli fakat bence önemli olan birazda psikolojik rahat olun lütfeen..
bebisimmm

• Tüm gönderiler : 4601
  • Bölge: almanya/mersin
Ynt: HAMİLE KALMAK İÇİN NE YEMELİ, NE İÇMELİ, NE YAPMALI!!!! - 25.09.2006 14:07:08 ( #20 )
benim sizlere yapabilecegim tek öneri.kafanizdan bebis fikrini atmak ve rahatlamak hic biseyi sorun etmemek ve her seyi bebise endekslememek.
ben yaptim oldutavsiye ederim

Allahim dileyen herkese hayirli zamanda hayirli evlatlar nasib etmeni diliyorum senden.amin.

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 12 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat