Forum Bebeği Forum Ana Sayfa

Bebek.com Forum'a Hoş Geldiniz...

Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.
Bebek.com forumunu ilk ziyaretiniz ise; Forum Kuralları için tıklayınız.

MAMA VE KABIZLIK

Yazar Mesaj
anzer balım

• Tüm gönderiler : 3551
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Durum: çevrimdışı
MAMA VE KABIZLIK - 25.09.2006 18:47:59 ( #1 )
Kızlar bugün mamaya başladık.3Ekimde 4aylık olacak bizimki ama daha 4750 gr.mış.Küçük doğduğu için böyle.Ama doğum kilosuna göre 5.500gr.olması lazımmış.O yüzden günde 1 defa mama verecem.Ama bugün dr.a gittiğim için 2 defa verdim(2.yi eşim verdi o baktı bebeğe evde.)
  Dün akşam da çok az mama yedi.İlk defa başlıyoruz.Bebelakın numunesini beğenmedi.Milupayı beğendi bugün.Lactum var bir de numune.Dr.hangisini beğenirse onu ver demişti.Hangi mama iyi kızlar sizce.Esema gold varmış birde.Gece de beni emdi.Ama bugün daha hiç kaka yapmadı.Daha önce 1ay önce numune mamavermiştim ozaman da yapmamıştı ben dereceyle yaptırmıştım.Ama artık biraz büyüdü kendi yapsın istiyorum.Anne sütüyle beslenince de bir ara gazdan dolayı(infantil kolik)kaka yapamıyordu.Ben yaptırıyordum yada fitil koyuyordum.Şimdi sırf bu yüzden mama vermeye korkuyorum kabız olacak diye.
   Hem mama hem meme verince kaç günde 1 yapması lazım.Sadece beni emince günde 2-3 defa yapıyordu....
hguler76

• Tüm gönderiler : 120
Ynt: MAMA VE KABIZLIK - 25.09.2006 19:04:45 ( #2 )
Merhaba,
Benim sütüm yetmediğinden dolayı 2. ayda anne sütüyle beraber mamada vermeye başladım mecburen.Günde 1 biberon mamayla başladım şu anda günde 4 defa veriyorum mamayı sütüm iyice azaldı sadece sabahları emzirebiliyorum.Mamaya Milupa Aptamil 1 ile başladım anne sütüne en yakın mama o dedi doktorumuz bize.Bu hafta Aptamil 2 ye geçtik fakat çok gaz yaptı ,doktorumuz eğer çok gazı olursa Milupanın Conformili var ondan ver demişti ,daha öncede denemiştim ,bugün tekrar conformil aldım çünkü dün gece gazdan dolayı uyanıp durdu.Conformilin tadı Aptamil kadar güzel değil ,ama Deren ayırım yapmadan ikisinden de içiyor.Kabızlık problemi ve gaz problemi çeken bebeklere Conformili tavsiye ediyorlar, hem doktorum hemde bugün telefonla milupayı aradım, oradaki yetkililerde.Şimdi gündüzleri Aptamil gece uyumadan öncede Conformil veriyorum tavsiye ederim
yisler

• Tüm gönderiler : 204
  • Bölge: ANKARA
Ynt: MAMA VE KABIZLIK - 26.09.2006 14:37:33 ( #3 )
BEN DE BEBEĞİME 2.AYINDAN 4.AYINA KADAR MİLUPA CONFORMİL VERDİM,4.AYDAN İTİBAREN DE APTAMİLE GEÇTİM.MAMAYA BAŞLADIĞIMDA BİZİMKİ DE KABIZ OLMUŞTU,5 GÜNE KADAR YAPMAYABİLİR DENMİŞTİ.CONFORMİLLE BİR SÜRE SONRA DÜZELDİK.GAZ VE SİNDİRİM PROBLEMİ İÇİN HARİKA BİR MAMA APTAMİLDEN 2-3 LİRA DAHA PAHALI VE HER MARKETTE YA DA ECZANEDE BULUNMUYO,O YÜZDEN DÜZENE GİRDİKTEN SONRA APTAMİLE GEÇMİŞTİM.BENCE MİLUPADAN BAŞKA BİŞEY DENEME DERİM.
C@n

• Tüm gönderiler : 714
Ynt: MAMA VE KABIZLIK - 27.09.2006 22:12:43 ( #4 )
Nutrilon Omneo da gaz ve kabızlık problemi olan bebekler için bu sorunları giderici bir formül
anzer balım

• Tüm gönderiler : 3551
Ynt: MAMA VE KABIZLIK - 27.09.2006 23:42:09 ( #5 )
Evet ya acıdım bebeğime Conformilin tadı acı ama içti yavrucask bencede iğrenç.Aptamil daha güzel.

[image]local://91585/440B0D8D7C2448EBAAD60380C995746B.JPG[/image]
Eklenen resim(ler)
RASİH

• Tüm gönderiler : 214
Ynt: MAMA VE KABIZLIK - 28.09.2006 04:40:54 ( #6 )
Conformil gibi nutrilon omneoda harika.
Lactumda süper bir mama, hatta bence aptamilden daha zengin içerikte. Lactumu Ülker direk isviçreden ithal ediyor. Ve bana bu mmamayı tanıtan mümessilin dediğine göre, hangi ülkeye giderseniz gidin mama aynıdır, bizde ülkeye göre formul değişikliği yok dedi. Ben bu Milupanın Almanyada daha iyi içerikli mama piyasasına verdiğini biliyorumda. Bir arkadaşım söylemişti. Burdakileri bir türlü eritemiyorum,orda biberona koyunca hemen erirdi diyor.
Birde mamadan sonra su vermek gerekiyor, kabız olmasın diye.
Eğer ailede herhangi bir şeye allerji varsa inek sütü allerjisine dikkat etmek gerekiyor, ishal gibi kabızlık ta belirtilerindendir. Aklınızda bulunsun. Mamalr sütten yapılır.
binnaz006

• Tüm gönderiler : 6631
Ynt: MAMA VE KABIZLIK - 28.09.2006 08:17:51 ( #7 )
MERHABA CANIM..ÖNCELİKLE BEBEĞİN HANGİ MAMAYI BEĞENDİYSE ONU ALACAKTIR..BEN MİLUPANIN APTAMİLİNİ KULLANIYORUM..GALİBA SİZ 2 OLANINI  KULLANIYORSUNUZ..BEN 4.AYDAN SONRA APTAMİL 2 YE GEÇTİM VE ŞU ANDA KULLANIYORUM..DEVAM MAMASI BEBEKLERİN GELİŞİMLERİ İÇİNDE OLDUKÇA İYİ..BAK GÖR KİLOSUNU YAVAŞ YAVAŞ ALACAKTIR..KAKA KONUSUNA GELİNCE..KAKA YAPMADIĞI İÇİN SORUN YAŞIYORSA AĞRISI OLUYORSA KIVRANIYORSA SEN MİDEHALA ET..AMA HİÇBİR ŞEY YOK SA MÜDEHALA ETME BENCE..EĞER SÜREKLİ O ŞEKİLDE ALIŞIRSA KENDİLİĞİNDEN KAKA YAPMAYI BIRAKIR..BİLİYORSUN BEBEKLER HERŞEYE ÇOK ÇABUK ALIŞIYOR..KAKASINDA RENK DEĞİŞİKLİĞİ KAN GİBİ DURUMLAR VARSA DA DOKTORUNUZA DANIŞIRSIN..YAĞIZDA İLK MAMAYA GEÇTİĞİNDE 2-3 GÜNDE BİR KAKA YAPTI..ŞİMDİ BÜNYESİ ALIŞTI..KOLAYLIKLAR DİLİYORUM

Hızlı ulaşım:

Şu andaki aktif kullanıcılar
0 adet üye ve 2 misafir var.
İkonların Anlamları ve İzinler
  • Yeni mesajlar
  • Yeni mesaj yok
  • Yeni Konu ve Yeni Mesajlar
  • Yeni mesajı olmayan yeni konu
  • Yeni mesajlarla kilitlendi
  • Yeni mesajlar olmadan kilitlendi
  • Mesajı oku
  • Yeni konu başlat