ABLANIZIN BEBEK MÜCADELESİ GÜNLÜĞÜ

Sayfayı değiştir: 12345678 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 8, mesajlar 1 to 40 of 319
Yazar Mesaj
c@ney38
  • Tüm gönderiler : 6819
  • Ödül puanları : 0
  • Katıldı: 01 January 0001
  • Bölge: Listemiz 837.sayfada:))
ABLANIZIN BEBEK MÜCADELESİ GÜNLÜĞÜ - 29.09.2006 12:41:28
Dostlarım biliyorsunuz herşeyimi sizlerle paylaşıyorum
  Bugün doktordoydaydım.zamansız kanamam olmuştu muayeneye gittim.Bana söylenen çukulatakistime birde 4 cm fonksiyonel kist eklenmiş bu 2.sorun
ayrıca 3.sorun 2cm myomum oluşmuş rahimde.
  doktorum benim cephemde herşeyin karıştığını söyledi.
Yumurta bağışı ile anne olman
sözkonusu olabilir buna hazırlıklımısın dedi.
    sonuçta anneliği başkasının yumurtasıyla tatmak zorunda kalacağımın söylenmesi beni kahretti.Bilemiyorum dostlar siz yerimde olsaydınız ne yapardınız? gerçekten moralim çok bozuk.Belki buraya kadarmış diyebilirim.
<mesaj tarafından düzenlendi Caney38 on 14.10.2006 00:10:08>
SEVİYESİZLİĞİ KENDİNE DÜSTUR EDİNEN KİŞİ CAHİLDİR.
AYRICA CEHALETTE ÇİRKEFLEŞTİRİR İNSANI

nurbanu_86
  • Tüm gönderiler : 3582
  • Bölge: kuzumun doğuşunu dört gözle bekliyorum
Ynt: MORALİM BOZUK BURYA KADARMIŞ DİYENİLİRİM ÇÜNKİ ANNELİĞİM BAĞIŞ YUMURTAYA KALABİLİR - 29.09.2006 12:46:24
canan ablacım ne olur ümitsiz olma herşeyde bir hayır vardır belkide allah seni bu şekilde bir sınava tabii tutuyor hepimiz türlü sınavlarla imtihan oluyoruz dünyada moralini bozma nice imkansız olan şeyler mevlamın dilemesiyle olur.
sen dua et allahdan iste gerisine karışma zaten elinden geleni yapıyorsun tedbiri al takdiri allaha bırak diye bir laf vardırya aynen öyle.ne olur üüzlme elbet birgün olacak er yada geç hiç merak etme ablacım dualarımız seninle herdaim hem senin imzandaki söz beni çok etkilemişti hatta bende msn me yazdım
ÜMİTSİZ OLMAYINN ÜMİT SİZ OLUN....
ne güzel bir söz değilmi herzaman akıllarda ve dualrda olduğunu unutlmadığını unutma ablacım...

sevgii
  • Tüm gönderiler : 10470
  • Bölge: ANKARA
Ynt: MORALİM BOZUK BURYA KADARMIŞ DİYENİLİRİM ÇÜNKİ ANNELİĞİM BAĞIŞ YUMURTAYA KALABİLİR - 29.09.2006 12:51:25
sevgili caney şu anda senin durumunda olan eminim milyonlarca insan vardır ve temmuz ayında hastaneye dış gebelik teşhisiyle yattığımda bi abla ile tanıştım gerçi benden 2 yaş büyüktü ( 28 yaşımdayım ) ama olsun çocuk özlemiyle 6 yıl boyunca hiç bi sorunu yokken psikolojikmen çocugu olmamış ve üstüne yanlış kist tedavi yüzünden yumurtalıklarının birini diğerininde yarısını  almıştı ge....ze... dr un biri ve buda isyan edip bi daha kontrole gitmemiş ve acile gelip ameliyat oldugunda dr lar  kistin küçük bir kavun kadar oldugunu söylediklerinde şoke olmuştu laporoskopi yapılmış fakat alınmamıştı sonra sezeryan gibi açılarak ancak çıkmıştı kisti ameliyattan hemen sonra içerde geri kalan yumurtalıkta apse oldugu görülmüş ve 3 gün sonra tekrar ameliyata alındı... şu anda sağlığına kavuştu hala görüşüyuz fakat onunda çocuk sahibi olabilmesi için yumurtalık gerekiyo ve o hala umudunu kesmiş değil geride kalan yumurtalıktaki apsenin bitip kendi kendine üremesini bekleyecegini söyledi...
allah kimseyi bu durumlara düşürmesin ama önce sağlık canın sağ olsun tek çocuğu olmayan insan sen değilsin ben değilim çocugu olmayan nice insan var allah eşine sana sevdiklerine ömür versin...

Ç A Ğ A N
  • Tüm gönderiler : 6368
  • Bölge: İSTANBUL
Ynt: MORALİM BOZUK BURYA KADARMIŞ DİYENİLİRİM ÇÜNKİ ANNELİĞİM BAĞIŞ YUMURTAYA KALABİLİR - 29.09.2006 12:54:15
ABLACIM LÜTFEN MORALİNİ BOZMA ŞUAN NE DİYECEĞİMİ İNAN BİLMİYORUM AMA BAŞKA DOKTORA MUTLAKA GİTMİŞSİNDİR AMA BELKİ YAPILMASI GEREKEN BAŞKA ŞEY MUHAKKAK VARDIR.
ALLAHTAN UMUDUNU SAKIN KESME.
BEN SANA DÜNDE DEDİM SENİN UMUDUN GELECEKTİR ANNESİNE SARILACAKTIR.
ALLAHIM YAZDIYSA ALNIMIZA BAZI ŞEYLERİ YAŞIYORUZ AMA ELBET ÇARESİ VARDIR BU İŞİN.
LÜTFEN ÜMİTSİZLİĞE KAPILMA DUALARIM SENİNLE ABLACIM

Çiğdem_
  • Tüm gönderiler : 905
Ynt: MORALİM BOZUK BURYA KADARMIŞ DİYENİLİRİM ÇÜNKİ ANNELİĞİM BAĞIŞ YUMURTAYA KALABİLİR - 29.09.2006 12:57:20
canan abla gerçekten seni morali bozuk görmek beni de üzdü.Ama diğer arkadaşların dediklerine ben de katılıyorum.Lütfen imzanda ne güzel yazmışsın ümitsiz olmayın diye sen yine de ümidini yitirme hayatta herşeyin bir sebebi var.Gerçekten sabırlı beklemeye devam et.Mevlam neylerse güzel eyle de.Şu anda sağlıklı düşünemeyeceğini biliyorum.Ama biraz zaman ver kendine bence yüreğinde anne çoktan olmuşsun sen.Gerçekten Allahım sevdiği kullarını sıkarmış.Birde duasını çok sevdiği kullarını bol bol dua et tedavilerini bırakma.Herşeyin hakkında hayırlı olmasını diliyorum.

osrab
  • Tüm gönderiler : 3470
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 12:57:59
ÜZÜLME CANIM BENİM,HEMEN ÜMİTSİZLİĞE KAPILMA
ALLAHTAN BAŞKA KİMSE BİLEMEZ NE OLACAĞINI
BENİM ARKADAŞIMA DR KESİNLİKLE BEBEĞİN OLMAZ DEMİŞTİ AMA ÇOK ŞÜKÜR OLDU BEBİŞİ,DR DEDİ DİYE OLMAZ DİYE BİŞEY YOK,HEMEN BIRAKMA KENDİNİ BAŞKA YERLEREDE GİT TATLIM İNŞALLAH HERŞEYİN EN GÜZELİ SENİNLE OLUR YIPRATMA KENDİNİ.......

[image]local://102904/FB9A0FA6FE574C24BF97A3FFAEE8C2C4.jpg[/image]
Eklenen resim(ler)

DERYANINUMUTU
  • Tüm gönderiler : 2591
Ynt: MORALİM BOZUK BURYA KADARMIŞ DİYENİLİRİM ÇÜNKİ ANNELİĞİM BAĞIŞ YUMURTAYA KALABİLİR - 29.09.2006 13:01:22
CANAN ABLACIM İNAN OKUYUNCA ÇOK ÜZÜLDÜM AMA HASTALIĞINA DEĞİL SENİN ÜMİTSİZ KONUŞMANA NUZBANUNUN DEDİĞİ GİBİ ALLAH HAKKIMIZDA HAYIRLISI NEYSE ONU NASİP EDER O İSTERSE İMKANSIZLAR GERÇEKLEŞİR SEN DUALRINI İNANCINI EKSİK ETME VE ÇÖZÜM YOLLARI ARAMAYA DEVAM ET TEK BİR DOKTORDA SABİT KALMA NE OLURDA ÜMİTSİZLİĞE DÜŞME ABLACIM HEPİMİZ SENİN İÇİİN DUA EDİYORUZ HAKKINDA HAYIRLISI NEYSE O OLSUN ABLACIM

İZMİRLİ SERAP
  • Tüm gönderiler : 598
Ynt: MORALİM BOZUK BURYA KADARMIŞ DİYENİLİRİM ÇÜNKİ ANNELİĞİM BAĞIŞ YUMURTAYA KALABİLİR - 29.09.2006 13:13:02
CANAN ABLA ÖNCELİKLE ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.AMA LÜTFEN ÜMİTSİLİĞE KAPILMA.ALLAHTAN HAYIRLISINI DİLE.HEM BAK HALA Bİ UMUT VAR BAŞKASININ YUMURTASIYLADA OLSA GENEDEN O BEBEĞİ SEN KARNINDA TAŞIYACAKSIN.ONU SEN EMZİREBİLECEKSİN.YANİ GENE ONA SEN CAN VERECEKSİN.BİDE BÖYLE DÜŞÜN.BENCE BAŞKASININ YUMURTASIYLADA OLSA BU ŞANSINI DENE.BİDE BU ŞANSINDAN OLMA DERİM BENCE.YANİ BİZE SORMUŞSUNYA SİZ NE YAPARDINIZ DİYE BENİN FİKRİM BU.BEN YAPARDIM.DÜŞÜNSENE MİLYONLARCA KİŞİ HİÇ TANIMADIĞI KİŞİLERİN.HİÇ EMZİRMEDİĞİ KARNINDA TAŞIMADIĞI BEBKLERİ ÇOCUKLARI EVLAT EDİNİYORLAR VE NE KADAR SEVİP ANNELİK BABLIK EDİYORLAR.BUNLARI DÜŞÜN.BENCE BAŞKASININ YUMURTASIDA OLSA O BEBĞİ KARNINDA SEN BESLİYCEKSİN SEN BÜYÜTÜP CAN VERECEKSİN.BENCE BU FIRSATI KAÇIRMA ABLACIM.

KIZIM SEN BENİM HERŞEYİMSİN

denizatiyim
  • Tüm gönderiler : 6824
  • Bölge: Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostuz
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 13:18:15
ablacığım yeni gördüm yazını..
herşeyin hayırlısı Allah'a güven!! 
mevlam ne verirse hayırlısını en güzelini versin amin..
bilmiyorum belki bana kızabilirsin ama paylaşmak istedim
bana deselerdi ki çocuğun olmayacak asla diye; inan evlatlık edinirdim yada sana söylenen yöntemi denerdim
bıkmadan yılmadan benim için hayırlısını istemeye devam eder buarada elimden ne gelirse yapardım.
eğer geçen ay bebeğim olmasaydı ben bu ay tüp bebek için başvuracaktım oda olmasaydı seneye evlatlık için başvurcaktım yeminle canım benim 
ne olur vaz geçme
anne olmak seninde hakkın  veya bu şekilde kahretmek yerine mücadeleye devam
sen çok güçlü bir kadınsın, ablamızsın ne olur bırakma mücadeleni 

sevgii
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 13:31:39
arkadaşlar yumurtalık transferi sanırım ülkemizde yasak ama KKTC de yapan klinikler varmış... Kişinin göz, ten, boy özelliklerine göre yumurta alınıyormuş senin karnında büyüyecek senin canından can olacak bence bunu araştır derim...

papu-ceren
  • Tüm gönderiler : 9454
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 13:35:00
canan hn. çok geçmiş olsun. geçmişinizi bilmiyorum ama tek sorununuz kist yada miyom değil sanırım. yinede lütfen imzanızdıki gibi ümit SİZ olun. Yüce rabbim şifanızı ve dileğinizi versin. Bu arada başkasının yumurtasıyla hamile kalmak konusunda inanın kendimi biran sizin yerinize koydum ve verilmesi çok zor bir karar olduğunu hissettim ve sonunda şuna karar verdim: menopoza girene kadar gebe kalma ümidimi kesmezdim, eğer menopoza girmiş ve hala gebeliğim yoksa evlat edinirdim. sizde ümidinizi sonuna kadar kullanın ve allahtan istemeye devam edin lütfen

hcsay
  • Tüm gönderiler : 3820
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 13:40:40
Allah yüreğindeki ve gönlündeki ümit ateşini söndürmesin. İsteyeceğimiz yer belli, sığındığımız yer belli. Emek harcanan herşey harcanmayana göre daha güzeldir. İnşallah Allah tamamen senden bir evlat nasip eder. Ben yumurta bağışını kabul etmezdim. Bu konuda tam bir bilgim de yok. Donörü bilecek misin bilmeyecek misin? Donörün 1 den fazla bağışı mümkün, biraz türk filmivari olacak ama, gün gelip karşılaşan ya da evlenen kardeşler olması muhtemel. Evlatlık olayına ise daha sıcak bakıyorum. Ama yine de insanın içinde kıpırtıları hissetmesi, bir hayatı yeşertmesi de çok güzel. Benim bir arkadaşım da doktorlar çok zor dediği halde bebeğine kavuştu. Duanın gücü diye anlatır hep. Dilerim sana yapılan dualar daha da güçlü olur.

Nursefa
  • Tüm gönderiler : 1745
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 13:43:01
carkadaslara katiliyorum Canan abla! moralini bozmamaya calis lütfen! ve baska dr.lara git!

Allah yardimcin olsun! umuorum ki iyi haberlerle karsimiza cikacaksin!..kendine cok iyi bak!

bu arada düsünce gücüne inanan bir olarak pozitif düsünmeye calis!....umuyorum ki hersey daha iyi olacak!

biz her zaman burada seninleyiz:-)......öpüyorum seni......

SERAPTR
  • Tüm gönderiler : 3662
  • Bölge: İstanbul-Ümraniye
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 14:10:02
CANIM LÜTFEN MORALİNİ BOZMA.BASKA BİR DOKTORA DAHA GİTSEN YADA DAHA İYİ BİR DOKTORA GİDİP TEKRAR KONTROL OLSAN BELKİ BASKA BİR ÇÖZÜMÜ VARDIR,TEDAVİSİ VARDIR.İNŞALLAH HAKKINDA İYİSİ OLUR.DUALARIM SENİNLE...
ÇINAR

c@ney38
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 14:16:50
dostlarım çok sağolun iyiki varsınız şimdi hepinize tek tek cevap yazacağım
  yalnız ben sorunlarıma şunu eklemeyi unutmuşum tek yumurtalığım var ve yaşım 39 bana görüşlerinizde yardımcı olurken bu durumumu da gözönüne alın olurmu gerçekten çok zor bir karar aşamasındayım hepinizin görüşleri benim için çokdeğerli hepinize tek tek cevap yazıcam sağolun varolun

ab387
  • Tüm gönderiler : 656
  • Bölge: Bursa
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 14:25:49
canancığım...ablacığım siz olsanız ne yapardınız soruna cevap veremeyeceğim....çünkü bu kararı ince eleyip araştırıp..eşinle beraber sen vereceksin yine....allah sana ve sağlık vermiş...bundan daha güzel ne olabilir ki...evet evlat için sabırsızlanıyoruz ve artık sabrın sonu gelsin dioruz...beklemek bile sabırsız yapıyor insanı.....allahım öyle büyük ki...seni görüp bu zor imtahanı bir anda bitirecektir....ve sana hakettiğin selameti gösterecektir...eğer bu yumurta nakli ile olcaksada bu imtahanın bitti..ve sınavı verdin demektir...eğer yok hayır dersende bu imtihan bitmiş olacaktır...bu anlamda eşin ve sen iyice araştırıp ikna olduğunuz kararı alın ve hakkımızda hayırlısı ise olsun deyip tekrar tekrar allahınıza sığının....rabbim şu günlerinde hangi kulunu dara düşürmüş....?bir arkadaş yazmış...sen tedbirini al...takdirini rabbim verecektir..ama BURAYA KADARMIŞ DEĞİL.....ASIL BUNDAN SONRA BAŞLANGIÇ DİYECEKSİN....................
BERİL kızım geldi.....13 haziran 2007 .....
evimizin süt kokusu.......

denizatiyim
  • Tüm gönderiler : 6824
  • Bölge: Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostuz
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 14:26:49
ablacığım ben olsam her yolu denerdim en son çarede olmazsa evlatlık bile düşünürdüm... Rabbim çok büyük herşeyin hayırlısı olsun, senin kaderinde bunları yaşamak varsa kaçamazsın inşallah en yakın zamanda meleğine kavuşacaksın yeterki pes etme. Ben sevgi arkadaşımızın dediği yöntemi duydum Kıbrıs'ta yapılıyor inanırmısın menapoza girmiş 47 yaşındaki bir bayan hamile kaldı ve sağlıklıca doğum yaptı.Senin yaşın ondan çok genç ve isteklisin tedaviye

dicle şirin
  • Tüm gönderiler : 814
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 14:31:44
ablacım ben derim ki başka dr.lara git hepsi aynı şeyi söylerse bence kabul et düşün sene ablacım o ümitte olmayabilirdi evlat sevmek için tek şansın evlatlık edinmek te olabilirdi ki bence bu da makul. ama çok şükür yumurta bağışı ile oluyormuş neden olmasın ki karnında taşıyacaksın besleyeceksin doğuracaksın canından can vereceksin neden olmasın ablacım her işte bir hayır var. Allah büyük sen içini ferah tut.

B A T O S
  • Tüm gönderiler : 4045
  • Bölge: MERSİN
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 14:36:24
CANIM ABLAM BENİM OY YERİM BEN SENİ BİDE ÜZÜLÜRMÜŞŞŞ HAYATTA ÖLÜMDEN BAŞKA HERŞEYE ÇARE VERDIR BUNU UNUTMA BİKAÇ ZAMAN BENCE DAHA BEKLE EĞER YİNEDE OLMAZSA DEMEKKİ ALLAHIN Bİ BİLDİĞİ VARDIR DİYECEĞİZ SONRADA DENİZİNDE DEDİĞİ GİBİ BENDE SENİN YERİNDE OLSAM BELKİ SİZE SÖYLEMESİ KOLAY DİYECEKSİN AMA BAKTINKİ OLMUYOR NAAPACAKSIN BEN OLSAM O KONUYU KABUL EDERİM VEYA EVLATLIK ALIRDIM YUMURTA BAĞIŞI DAHA İYİ GİBİ SONUÇTA DAHA ÇOK HİSSEDECEKSİN SENİN KARNINDA OLACAK SENİN YEDİKLERİNLE BESLENECEK YANİ HERŞEY AYNI BUNU BİL SONRA KÜÇÜCÜK MASUM Bİ MELEK KOLLARINDA,HAYAT ÇOK KISA BE ABLAM TEDAVİ MUAYENE AMELİYAT NEREYE KADAR HADİ İLERDE BU YÖNTEM DE OLMAZSA,ONUN İÇİN İYİ DÜŞÜN DERİM BİDE BAKMIŞSINKİ ZAMAN ÇOKTAN GEÇMİŞ SAKIN SÖZLERİMİ YANLIŞ ANLAMA AMA İNANKİ YÜCE MEVLAMDAN ÜMİT KESİLMEZZ SENİ ÇOK SEVİYORUZ

Arzu&Sarp
  • Tüm gönderiler : 1275
  • Bölge: deseo :)))
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 14:49:31
Canancım.. diğer arkadasların da dediği gibi Allahtan umıt kesılmez canım.. hatta Fatos' un dedıgı gıbı olumden baska herseye çare vardır.. Allah yardımcın olsun dıyerek baslamak ıstıyorum.. durumun gercektende cok zor..

benım bır arkadasım 38 yasında ve hem esınden dolayı hemde kendısınden dolayı sorun var ama hala yılmadan bebek sahıbı olabılmek ıcın ugrasıyorlar.. hatta ben arkadasıma yumurta vermeyı bıle teklıf ettım.. olumlu bakıyor ısın dogrusu.. o da olmazsa evlatlık alacaklar.. sonucta evlat sevgısını tatmak ıstıyorlar hepımız gıbı..  ben de  yumurta olayına sıcak bak derım.. onu karnında tasıyacak olan sensın.. aynı durumda olsam bende aynısını yapardım.. buyuk konusmamak lazım hos.. bıze konusmak kolay gelıyor olabılır.. yasamadıgımız ıcın anlayamayız.. ama her turlu destegı vermeye de hazırım.. yeter kı sen mutlu ol Canancım..  

m.selimim
  • Tüm gönderiler : 3811
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 15:02:33
   Canancım öncelikle çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin. Ne diyeceğimi bilemiyorum uzaktan konuşmak hem çok zor hemde çok kolay. Donor yumurta yada evlat edinmek ikiside bana uzak geliyor, sanki hiç benimseyemezmişim gibi. Bu yollara başvurmadan önce bütün yollar araştırılabilir tabii. Birde ben alternatif tedavi yöntemlerine inanıyorum. Tıbbi tedavinin yanında destekleyici oluyor. Özellikle bioenerji ve bitkisel tedaviler... Bunu tavsiye edebilirim. Hepsinden öte Rabbim maddi ve manevi güç, kuvvet versin.
Vermek istemeseydi istemeyi vermezdi.

c@ney38
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 16:42:28
ilknurcum çok sağolasın ümidimi kesimiyorum
ama tabiki bu kararı vermekte bana verdiğiniz güce de çok teşekkür ederim.İyi ki varsınız.

sevgicim arkadaşının durumunu aynen yaşadım benimde yumurtalığımın biri alındı dışgebelik yüzünden.Arkadaşına da Allah yardım etsin gerçekten bende zamanında çok yanlış tedavilerden geçtim boşuna çok zaman kaybettirdiler.Ayrıca ameliyatımdan hemen sonra tüp bebeğe beni yönlendirmeleri gerekirken aşılama tedavileriyle oyaladılar şimdi
5 başarısız micro 1 dış gebelik 1 doğal 1 de tedaviden hamileliğimde yaşadığım düşükleri
geride bırakarak yoluma ilerliyordum ancak
drum bu tek yumurtalıkla 1 yumurtayı bile zor çıkarırız artık diyor çünki kistim de var birde yaş faktörüm şu anda ezan okunurken hakkımda neyse hayırlısı onu yaşayayım diyorum.Çok teşekkürler sana da canım.

filizcim çok sağol güzel duaların için
evet dualarınıza çok ihtiyacım var inanın bana
bu yaşadıklarımı dışarıda kimseyle paylaşmıyorum siz çok iyi geliyorsunuz hepiniz iyiki varsınız

Çiğdemcim sen de çok sağolasın gerçekten dualarınız bana moral oldu .

osrabcım verdiğin örnek için çok sağol darısı başıma İnşallah bende aynı şeyi yaşarım.

Deryacım çok doğru canım ne imkansızlar gerçekleşir hayatta.Allah için hiçbir şey zor değil ben çok doktor değiştirdim canım.Çokta tedaviler gördüm 5 kez microm var.yaşda gidiyor artık bu seçenek önüme geldiyse düşünmek zorundayım.

serapcım evet sonuçta dediğin gibi o bebeği 9 ay karnımda ben taşıyacağım ama işte ne bileyim yine de acaba diyorum.Sen de çok sağol düşüncelerin için

Denizcim sağol canım evet zaten ya donor ya da evlatlık ihtimalini şu saatten sonra çok düşünmek zorundayım.Ama şimdi bu teklif çok yeni iyi düşünmek istiyorum sende güzel düşünceni paylaştığın için sağolasın.

(papu)Çiğdemcim canım benim tek yumurtalığım olduğu için zaten şu anda 45 yaşındaki bir kadında olucak kadar yumurtam çıkıyordu ama artık o 2 yumurta bile benden çıkamayacak gibi görünüyor yani tek yumurtalığım alındığı için menapoza daha yakın zamanlarda girmem sözkonusu zaten 5 micro denedim.4 yıldır mücadele ediyorum.
bütün teknikler bana denendi.Şimdi doktorum birkez daha tüp bebek yapsanda muhakkak artık donoruda düşünmelisin diyor.sağol canım düşüncelerini paylaştığın için.

<mesaj tarafından düzenlendi Caney38 on 29.09.2006 17:32:04>

c@ney38
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 16:56:50
(hcsay)hilalcim evet beni de o yönü düşündürüyor bu kararı vermem de bu kadar mücadele etmesem belki de bu seçeneği hiç düşünmezdim ama o bebeğin ne olursa olsun benim karnımda büyüme ihtimalini de düşünmek
olabilirmi acaba dedirtiyor bana Allah kimseyi bu durumda bırakmasın inanın çok zorlanıyorum.

(nursefa)Nurgülcüm evet canım bende pozitif düşünmeye çalışıyorum ama şu anda ruhen bayağı çökük durumdayım.Sizlerin desteği bir nebze olsun bana iyi geldi.Çok sağolun hepiniz iyi ki varsınız

serapcım ben en az 5 doktor değiştirdim.5 micro denedim yani yolun başında değilim bu yolda gerçekten elimden geleni yaptım.Ama o kadar emek harcadım ki yumurtam çıkmaz diye yarı yolda kalmak bana çok dokunucak o yüzden bu seçeneği düşünmek zorundayım.Sağol canım

aylin(ab387) ne güzel söylemişsin budaha başlangıç bitiş değil diye sağol arkadaşım evet
ben de kendime şu anda bunu kabul ettirmeye çalışıyorum.Bu donor teklifi o kadar yeni ki aslında tablo bu yöne gidişimi gösteriyordu ama
şimdi bunu da düşün diye doktorumun söylemesi beni çok sarstı.İnşallah sağlıklı bir karar verebilirim.Sen de çok sağol canım

Diclecim evet canım daha beteri de olabilirdi dediğin gibi en azından bu şansın var diyorsun
tamam canım düşünücem sağolasın

fatoşcum canım ne güzel anlatmışsın sen de
evet kendime bu seçeneği kabul ettirmeye çalışırken sizin de dediğiniz gibi sonuçta benim karnımda benim kanımla beslenecek yine benim evladım olucak diyorum ama dur bakalım hayırlısı

c@ney38
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 17:02:59
(deseo)arzucum canım çok sağolasın dediğin teklifi durumum kesinleşirse gerçekten görüşelim.
Gerçekten hepiniz iyi ki varsınız
o kadar yanımda oldunuz ki şu anda gözlerim doldu içten yaklaşımlarınızdan Hepinizden Allah razı olsun.

salihacım sende düşünceni paylaştığın için sağolasın ama yaşamayan bilemez ben şu noktaya geleceğimi hiç düşünmezdim o kadar soğuk bakardım ki başkası söylese yaşayan bilir demişler ya.İnşallah en mantıklı hakkımda en hayırlı ve doğru kararı verebilirim.

sevgii
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 17:26:43
yazılanları okuduktan sonra biraz psikolojinizin düzeldiğini düşünüyorum ablacım.. bence hiç bi şey için geç değil ve yumurta transferinden olumsuz bi cevap alırsanız bi evlatlık çocuk alabilirsiniz şayet ben olsaydım sanırım öyle yapabilirdim.. Evlat her şekilde evlattır sen çekeceksin acısını ağrısını sızısını bunuda bi düşünün derim...

Ç A Ğ A N
  • Tüm gönderiler : 6368
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 17:37:55
CANAN ABLACIM HER KARANLIĞIN ARDINDA MUTLAKA BİR IŞIK VARDIR. ÜMİT SENSİN VE MORALİN YÜKSEK OLDUĞU ZAMAN GÖRECEKSİN Kİ BEBEĞİNE KAVUŞACAKSIN.
KİMLER HAMİLE KALIYOR BİLİYORSUN.RABBİM SANA EN HAYIRLISINI VERECEKTİR.

papatyamm
  • Tüm gönderiler : 2443
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 17:52:16
canımmm yaa inşallahhh en doğru kararı verirsin gün doğmadan neler doğar demişler ümidini kesme.dualarımız seninle umarım bunlara gerek kalmadan kendiliğinden hamile kalırsın be güzellimmm

ffiliz
  • Tüm gönderiler : 3343
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 18:06:22
canan cım rabbim herşeyin hayırlısını versin bence kafanı hiç bulandırma karıştırmada ya yumurta bağışıyla anneliği tat yada evlat edinerek ben olsam inan bunları denerdim.başkasının yumurtasından bile olsa yine senin içinde büyüyecek senin canından can bulacak.şartlar nereye yönlendiriyorsa o yolda mücadeleye devam arkadaşım.allahım herşeyi gönlünce versin.dualarım seninle bitanem.

m.selimim
  • Tüm gönderiler : 3811
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 18:09:37

salihacım sende düşünceni paylaştığın için sağolasın ama yaşamayan bilemez ben şu noktaya geleceğimi hiç düşünmezdim o kadar soğuk bakardım ki başkası söylese yaşayan bilir demişler ya.İnşallah en mantıklı hakkımda en hayırlı ve doğru kararı verebilirim.

Haklısın Canancım yaşamayan bilmez, inşallah kendin için en doğru sağlıklı kararı verebilirsin, Allah yardımcın olsun. İnşallah başka şeylere gerek kalmadan bebeğine kavuşursun.
Vermek istemeseydi istemeyi vermezdi.

irmakyagmur
  • Tüm gönderiler : 8319
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 18:11:16
Canan ablacım, öncelikle geçmiş olsun. Ben şimdi kendi görüşlerimi yazacağım. Ben olsaydım diye düşünerek...

BEN OLSAYDIM...
Bana göre "anne" olmak için kendi canından kanından olmasının bir önemi yok. Bu konuda eşimle bile tartışıyoruz. Biliyorum birçok insandan farklı düşünüyorum bu konuda ama ben şu an bile -25 yaşındayım ve 5 aydır bebek istiyoruz, olmuyor- evlat edinmeye olumlu bakıyorum. Yıllardır da olumlu bakıyordum zaten...

Evlat edinmenin de yumurta transferi ile hamile kalmanın da bence kendine göre avantaj ve dezavantajları var.

Evlat edinme süreci belki 9 aydan ya da 1 yıldan fazla sürer bilemiyorum. Ve ilerde bunu çocuğuna açıklamakta güçlük çekebilirsin, çocuğun da bunu kabullenmekte güçlük çekebilir... Hem karakterine hem de senin yetiştirmene aranızdaki sevgi bağına bağlı bence tepkisi...

Bunun yanı sıra yumurta transferi hem masraflı hem de zorlu geçebilecek bir süreç... Hamileliği tadıyorsun, her anını yaşıyorsun. Ama başkasının yumurtasıyla eşimin sperminin birleşerek başka bir kadın ile eşimin çocuğunu karnımda taşıma düşüncesi bana pek sıcak gelmiyor. Üzgünüm... Bu konuyu çok düşündüm. Televizyonlarda izledim. Ama hep dedim ki başka kadının yumurtası işin içine girecekse ve ben dışarda kalacaksam gider o binlerce kimsesiz, zavallı bebeklerden birini yuvama alırım, benim olur. Sevabı da çoook büyük zaten evlat edinmenin. Sayılı insan bunu yapabilecek güce sahip ve yapıyor...

Gerçekten çok içten söylüyorum. Söylemesi kolay diye düşünmeni hiç istemem, çok içtenim bu konuda. Kaderi fazla zorlamamak gerke diye düşünüyorum. Kendi hayatımda gördüğüm bazı şeyler oldu çünkü. Annemin dayısının kızı, yani kuzeni... Benim gibi bebekdelisiydi. Çok zenginlerdi, Denizli'nin bilinen ailelerinden falan... Ama yok yok işte çocukları olmadı. İkisi de tedavi gördü yıllarca ve ben ortaokuldayken tüp bebek ile (İstanbul'un en ünlü özel hastanelerinden birinde tedavi ile) hamile kaldı. Üçüzdü bebekler... Çok ama çok mutlulardı ve doğumda bebekler az daha dursunlar diye narkoz verip durmuşlar ve bebekler anneleriyle birlikte cennete uçtular. Beni de annemin kuzenine çok benzetirler huy olarak, bebekdeliliği olarak falan... Ve belki bu yüzden ben evlat edinmeye çok sıcak bakıyorum. Kaderi zorlamamak lazım bence... Sonra ne oldu, eşi evlendi, tedaviyle düzeldiğinden çocukları da oldu. Allah düşmanıma yaşatmasın böyle şeyleri, Allah korusun. Ben o kötü olayın yaşandığı günden beri benim de olmayabilir dedim hep. Çünkü çok istiyorum. Hayırlısı olsun bu yüzden. "Anne" olmak çok güzel bir duygu olsa gerek, en büyük hayalim, ama hamile kalmaktan öte hep bebeğimin kucağımda olduğu, ona bir şeyler öğrettiğim, onu çok güzel yetiştirdiğim zamanları hayal ettim ben... Karnımda olması, bana benzemesi, kız-erkek olması hiç önemli değil bunların yanında. Allah hepimize hayırlı evlatlar versin. Amin.

Canım benim işte bunlar benim düşüncelerim. Hayatın sonu değil inan bana. Öyle ya da böyle hepimiz "anne" olabiliriz.

Sevgilerimle...

NOT: Düşüncelerimizi öğrenmek istediğin için çok içten yazdım canım. Umarım seni üzmemişimdir. Bunlar benim fikrim. Tabiki sen farklı düşünebilirsin. 2 seçenek de birbirinden güzel. Seçim senin. Biz hep yanındayız. Moralini asla bozma, herşeyin mutlaka bir çaresi var canım.

<mesaj tarafından düzenlendi ırmakyagmur on 29.09.2006 18:15:31>

c@ney38
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 19:12:41
sevgicim çok sağol canım evet daha iyi olucam İnşallah
evet dediğin gibi bu olaya karar verirde başarısız olursam evlatlığı da düşünürdüm ama sı var neden ama dediğimi şimdi hepinize anlatacağım.

filizcim evet canım dediğin gibi her tedaviye girmeden ümit benim herşey benim elimde diye kendimi inandırıyordum ama.Şu anda o kadar boşlukta ve elimden birşey gelmeyecek gibi hissediyorum ki.
İnşallah hepimizin sonu hayır olsun.

başakcım aminnn canım dularına çok sağolasın

filizcim eve canım benimde bunları denemekten başka şansım yok gibi görünüyor.Sonuçta anne olmak değil mi amaç.sağol canım düşüncen için

salihacım çok teşekkürler canım evet hakkımızda hayırlısı olsun.

ayşegülcüm(ırmakyagmur)öncelikle düşüncelerin için çok sağolasın
   şimdi geçen ben de aynı şeyi düşündüm.benim de bir halam varmış bEn hiç tanımadım.Kendisi çok çocuk istemiş fakat ciğerlerinden ameliyatlı olduğu için doktoru çocuk yaparsan hayati tehliken olur demiş
ancak eşinin tarafının kendisine kısır demelerine tahammül edememiş ve ölümüne doğum yapmış evet sonuçta bebeğini doğururken ölmüş şu anda kızı yaşıyor ama halacığım mezarda.
   Babam halamın başına gelenden dolayı hep korkmuştur.bana hep derki aman kızım nolur hayatta birşeyi ölümüne isteme ya sana birşey olursa hayırlısını iste herzaman.Evet gerçekten ben hep hayırlısını istedim.
    Ayşegülcüm evlatlık fikrine gelince ben evlatlık için başvuru yapmaya hazırdım ne zaman karar vermiştin dersen hani yurt çocuklarının dövüldüğü ekranlarda göründüğü zaman.Ama sonra bir program seyrettim.
BİR KADIN ANNEMİ ARIYORUM DİYORDU.ONU EVLATLIK ALAN HANIM YANIBAŞINDAYDI VE O ANNESİNİ ARIYORDU KENDİMİ O KADINCAĞIZIN YERİNE KOYDUM.HALBUKİ ONU DOĞURAN ONU CAMİ AVLUSUNA KIŞIN SOĞUĞUNDA BIRAKMIŞTI O KADIN BAŞKA ÇOCUKLARINI DA BAŞINDAN ATMIŞTI AMA
YİNE ONU ANNE DİYE ARIYORLARDI.ONU BAKAN VE BÜYÜTEN EZİK VE ÜZÜNTÜLÜ HALDE YANINDA DURUYORDU AMA ONU GÖREN YOKTU ANNE DİYE SARAN YOKTU.O SAHNEYİ GÖRDÜKTEN SONRA O ZAMAN GERÇEKTEN VAZGEÇTİM.İŞTE BÖYLE
   YANİ YA BİR MUCİZE BEKLİYECEĞİM KENDİ YUMURTAMDAN EVLADIM OLUCAK
YA DA....İŞTE KARAR VERİCEMDE ALLAHIM YARDIM ET BANA.

<mesaj tarafından düzenlendi Caney38 on 29.09.2006 19:16:30>

***DIL£K&C£R£N***
  • Tüm gönderiler : 4779
  • Bölge: İZMİR=>>YEŞİLYURT
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 19:46:23
Canan ablacım çook geçmiş olsun öncelikle.Rabbim senin hakkında en hayırlısını nasip etsin inşallah.Gerçekten çok zor bir durum yaşıyorsun şu an.

Aynı şey benim başıma gelseydi naapardım tabiiki bilemiyorum ama yumurta nakli olayını düşünmezdim gibi geliyor bana.Yumurta nakli olana kadar binbir eziyet çekilecek,kesin hamilelik yine söz konusu değil.Hamile kalsan bi başkasının çocuğu gibi hissedilebilir yada hissedilmez.
Evlatlık olayına gelince benim dayımlarında 18 senedir çocukları olmadı.
Görmedikleri tedavi kalmadı.Evlat edinme olayını düşünüp düşünmediklerini sorduğumda korkuları seninkiyle aynıydı.Onu benimsiyceksin,büyütüceksin
ya sonra ailesi ortaya çıkarsa...Bu sebeple dayımlar bebek olayından vazgeçtiler.Yengem 39 yaşında,şu saatten sonra kaldıramam diye düşünüyor.Çocuk olayını tamamen kapatmış durumdalar.Demekki hakkımda hayırlı değilmiş diyor ve artık üstelemek istemiyor.

Sana yardımcı olmayı çok isterdim ablacım ama hiçbirşey diyemiyorum.Karışık olan aklını umarım daha çok karıştırmamışımdır.Sen sadece Allaha sığın,rabbim yardımcın olsun ve hakkınızda en hayırlısını nasip etsin,kalbinin sesini dinle ablacım

redturshu
  • Tüm gönderiler : 660
  • Bölge: balıkesir/istanbul
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 20:11:36
çok geçmiş olsun çok yakın bir tanıdığımında aynı problemler var ve 45 yaşında ama halen umudu var myomları düşüğe neden olabilirmiş o yüzden birde myom ameliyatı geçirecek daha sonra anne olmaya kaldığı yerden devam edecek doktoru umudunu yitirmemen bizim en büyük silahımız diyordu yumurta bağışından onada bahsetmişlerdi sanırım bütün doktorlar uğraşmadan önce bunu öneriyorlar çünkü daha sonra hamile kaldı madem ihtiyacı vardı neden oldu?dimi gerçi düşükle sonuçlandı.umut gibi bir silahını bence bu kadar kolay bırakma eğer bir bebek bekliyorsa gökyüzünde seni kolay pes etmenden hoşlanmazdı dimi

nilsugelen
  • Tüm gönderiler : 1368
  • Bölge: Unuttum gitti:))))
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 20:12:51
Canan Abla,

Öncelikle geçmiş olsun ve sakın ümitsizliğe kapılma...

Yaşadığın durum çok zor ama çözümsüz değil...

Allah yardımcın olsun diyerek kendi düşündüklerimi yazıyorum izninle...

Ben, bir bebeğe annelik yapabilmek için sadece onun "biyolojik" anne olmanın önemli olmadığını düşünüyorum...

Yumurta nakli, bana pek mantıklı gelmiyor açıkçası...

Ama bir bebeği evlat edinmek dünyanın en güzel şeylerinden biri bence...

Bir yavruyu yuvasız bırakmamak ve ona bir aile sıcaklığı yaşatabilmek çok güzel şeyler...

Bence bir de evlat edinmeyi düşün...

Eminim ki o bebeğin gülen gözlerini gördükçe biyolojik anne olmanın önemli olmadığını, anne sevgisini bir yavruya işleyebilmek için onu çok çok sevmenin önemli olduğunu anlayıp, tekrar tekrar şükredeceksin onu evlat edindiğinde...

Ve eminim ki sen "mükemmel" bir "anne" olacaksın ve ister yumurta nakli ile, ister evlat edinme ile bir bebeğin olsa bile ileride sana "iyi ki benim annem olmuşsun" diyecek...

Bunlar benim düşüncelerim...

Lütfen sakince düşün ve senin için en doğru olan kararı ver...

Ve, bizi durumdan haberdar et...

Öpüyorum çok...
Tatlı prensesimiz IRMAK aramıza MART ayında katılacak.:))

Minik prensesim, hep sağlıklı ol, sağlıkla gel, seni çok seviyorum ve heyecanla bekliyorum!:))

c@ney38
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 20:17:01
dilekcim sağolasın güzel düşüncelerin ve desteğin güzel duaların için.
   evet karar aşamasında olmak o kadar zorki.kararverdikten sonra herşey kolay.Mesela senin dayın yengen karar vermiş ve rahatlamışlar önemli olan o noktaya gelebilmek.Ben de karar vericem ama kararımı yanlış almak istemiyorum çok iyi düşünmeliyim.
Mesela akrabalardan bırak artık diyen var ama neredn bilecekler o kadar 4 yıl yaz kış demeden o tedavilere gidip gelmelerin ve her tedavide o 12 gün acaba testim nasıl çıkacak beklentileriminde çektiğim eziyeti yada nerden bilecekler
hiç uyutulmadan kaçdefa kistimin patlatıldığında canım yanmasına rağmen sabırla o yatakta bu acılara dayanışımda çektiklerimi ancak beni sizler anlarsınız bu yüzden zaten sizler danışıyorum.Artık dış hayatta kimseyle paylaşmıyorum bu derdimi
Çünki kapa defteri diyorlar ama o defter o kadar doldu taştıki bugüne kadar nasıl bir kalemde kapatabilirim.Bilmiyorum defteri kapatmalımı ?donormu?.....
   Allahım benim kadar anne olması en zor gözüken herkesin yardımcısı olsun.AMİNNNN.

c@ney38
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 20:31:20
mavicim evet 47 yaşında benimde bir yakınım donorla hamile kaldı rahimde bir şey olmaması çok büyük avantaj
  Ancak benim bugün ilk defa oluşan 2.5 cmlik bir myom tespit edildi.Bunada moralim bozuldu donora karar versem senin tanıdığının yaşadığı gibi düşüğe neden olursa diye korktum şimdi
eğer donora karar verirsem drum ameliyat derse onuda oluruz ne yapalım
artık çok sağolasın güzel desteğin için kardeşim.

nilsucum (nilsugelen)evlatlıkla ilgili görüş yazmışsın ya bak yukarıda en son pembe renkli ayşegüle cevabımı bir ara okursan canım bu konudaki korkularımı anlamış olursun.Sende çok sağol güzel görüşlerin için canım. 

<mesaj tarafından düzenlendi Caney38 on 29.09.2006 20:52:18>

irmakyagmur
  • Tüm gönderiler : 8319
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 20:55:27

Orjinalden alıntı: Caney38

Ayşegülcüm evlatlık fikrine gelince ben evlatlık için başvuru yapmaya hazırdım ne zaman karar vermiştin dersen hani yurt çocuklarının dövüldüğü ekranlarda göründüğü zaman.Ama sonra bir program seyrettim.
BİR KADIN ANNEMİ ARIYORUM DİYORDU.ONU EVLATLIK ALAN HANIM YANIBAŞINDAYDI VE O ANNESİNİ ARIYORDU KENDİMİ O KADINCAĞIZIN YERİNE KOYDUM.HALBUKİ ONU DOĞURAN ONU CAMİ AVLUSUNA KIŞIN SOĞUĞUNDA BIRAKMIŞTI O KADIN BAŞKA ÇOCUKLARINI DA BAŞINDAN ATMIŞTI AMA
YİNE ONU ANNE DİYE ARIYORLARDI.ONU BAKAN VE BÜYÜTEN EZİK VE ÜZÜNTÜLÜ HALDE YANINDA DURUYORDU AMA ONU GÖREN YOKTU ANNE DİYE SARAN YOKTU.O SAHNEYİ GÖRDÜKTEN SONRA O ZAMAN GERÇEKTEN VAZGEÇTİM.İŞTE BÖYLE
   YANİ YA BİR MUCİZE BEKLİYECEĞİM KENDİ YUMURTAMDAN EVLADIM OLUCAK
YA DA....İŞTE KARAR VERİCEMDE ALLAHIM YARDIM ET BANA.

Canan ablacım evet bir şeyi çok fazla istememek gerek galiba... Bak ben de bu tür şeyler izledim ama bir de ne izledim biliyor musun annesi yıllar önce bırakıp gitmiş ve çocuğunu arıyor... Ve çocuk SHÇEK'den evlat alınmış ve büyümüş evlenmiş, çocukları olmuş ve asla tanışmak görüşmek istemiyor. "Benim annem bana bakan insandır. Annemi ve babamı öz annem babam kabul ettim ben. Benim için onlardan başkası yok. Onlar büyüttü beni, öz evlatları gibi sevdiler, asla görüşmem o kişiyle, annem bile demiyorum çünkü o benim annem değildir" demişti. Ben de helal olsun dedim gerçekten tüylerim diken diken olmuştu. Kendi canından kanından olan çocuğun hayırsız olma ihtimali kadar evlat edinmede de böyle ihtimaller -yani annesini merak etmesi gibi- var işte. Sokağa adımımızı attığımızda başımıza o gün ne ya da neler gelebileceğini bilmediğimiz gibi ilerde ne şekilde olursa olsun anne baba olduğumuzda başımıza neler geleceğini de bilemeyiz. Önceki mesajımda da dediğim gibi ikisinin de kendilerine özel olumlu ve olumsuz tarafları var canım. Umarım düşüncelerimi yazıma düzgün aktarabilmişimdir.

nilsugelen
  • Tüm gönderiler : 1368
  • Bölge: Unuttum gitti:))))
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 21:07:59
Canan Ablacım,

Böyle şeyleri şimdiden kafana takma lütfen...

Hem kendi çocuğun olsa acaba hayırlı mı olacak, hayırsız mı olacak bilebilecek misin ki?

O yüzden böyle şeylerle düşüncenin önüne geçmemeye çalış lütfen...

Belki büyüyünce biyolojik annesini bulmak isteyecektir...

Ama sana olan büyük minnettarlığı sonucu seni "annesi" olarak görecektir eminim...

Çünkü senin karşılıksız sevgin sonucu seni gerçek annesi olarak bilecek, görecektir...

Tabi ki olumlu, olumsuz yanları var ama yine de hep olumlu tarafları düşünerek en doğru kararı ver, lütfen...

Öpüyorum...

Tatlı prensesimiz IRMAK aramıza MART ayında katılacak.:))

Minik prensesim, hep sağlıklı ol, sağlıkla gel, seni çok seviyorum ve heyecanla bekliyorum!:))

c@ney38
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 21:14:10
ayşegülcüm hayat yaşamak risklerle dolu değilmi zaten ah şu korkularımız olmasa
aslında korkularımı paylaşırken içimden birses eğer kendi bebeğimi doğurmak bana nasip hiçbiz zaman olmazsa evlatlık almaya sıcak bakıyorum ama şu egomuz yokmu? belkide şu anda o kompleksi üzerimden atamadığım için illa doğurmak diyorum ama ben yüreğimde çoktan anne oldum.Bu yüzden o kimsesiz çocuğu alsam RAHMİMDE OLMASA DA YÜREĞİMDE BÜYÜTECEĞİMDEN o kadar eminim ki ama bir geçiş süreci yaşıyorum
Belki şu doğuştan kendimizi ispat etme egomuzu tatmin etme duygularından sıyrılabilsek o kadar kimsesiz çocuk yurtlarda dolup taşarmıydı.Gerçekten bekleyip göreceğim herkes gibi Allahım bana ne layık görmüşse onu yaşayacağım
sonuçta burası yalan dünya
  Bir arkadaşım bana birgün öyle bir söz söylemiştiki günlerce düşünüp ağlamıştım.''BU DÜNYADA ANNE OLAMAYANLAR ÖBÜR DÜNYADA MUHAKKAK ANNELİĞİ TADACAKLARMIŞ''
düşününce yine gözlerim doldu çok doluyum ağlamaklı bir durumdayım bugün kusura bakmayın dostlar

c@ney38
Ynt: MORALİM BOZUK BURAYA KADARMIŞ DİYEBİLİRİM ÇÜNKİ ... - 29.09.2006 21:19:47
nilsucum çok doğru yukarıda yazdığım gibi hayatı yaşamak risk zaten başlıbaşına gerçekten hiçbirzaman benim hayatımda herşeyi kolaylıkla elde etmedim
evlilik olsun başka şeyler olsun hep geç geldi ama hep en güzeliyle geldi hayatıma.Bu bebeğimde bana geç geliyor ama yeter ki hayatıma en güzeliyle gelsin ....
<mesaj tarafından düzenlendi Caney38 on 29.09.2006 21:21:15>

Sayfayı değiştir: 12345678 > | Sayfayı gösteriyor 1 of 8, mesajlar 1 to 40 of 319